HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 07:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
luna i astra je napisao/la:
pjosip je napisao/la:


Ne plaćaj ga više.

Radi sve na crno, i to je oblik "borbe".



Ne placaj ge vise pa penzionere, skole, zdravstvo placaj od rada na crno. Ili ocekujes da ti radis na crno a da ti Hrvatska placa sve to a da ne placas porez ni u BiH a ni u Hrvatskoj ?



Koje zdravstvo ?

U BiH ionako sve lijekove moraš platiti a za preglede se ionako dogovoramo.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
pjosip je napisao/la:

Obajsni malo, ja nigdje nisam spominjao šta bi Hrvatskoj odgovaralo ?




Rekao si ovo:

Citat:
Pazi šta ti kažem: kad razjebu državu do kraja onda će sami tražiti da se priključe Hrvatskoj !


Ja te pitam da li misliš da bi Hrvatskoj odgovaralo priključenje današnjeg federacijskog dela BiH, onakvog kakav sad jeste? I da li misliš da narod to većinski podržava ili uopšte razmišlja o toj ideji?

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69001
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
luna i astra je napisao/la:
Pa Gornji Vakuf, Novi Travnik, Busovaca , Jajce su vecinski Bosnjacke opstine pa njih planirate da dijelite pa zasto se onda ne bi mogle djeliti one gdje su vecina BiH Hrvati ?


Pa naravno da bi i to mogli dijelit, ja nemam ništa protiv.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Real gone je napisao/la:
pjosip je napisao/la:

Obajsni malo, ja nigdje nisam spominjao šta bi Hrvatskoj odgovaralo ?




Rekao si ovo:

Citat:
Pazi šta ti kažem: kad razjebu državu do kraja onda će sami tražiti da se priključe Hrvatskoj !


Ja te pitam da li misliš da bi Hrvatskoj odgovaralo priključenje današnjeg federacijskog dela BiH, onakvog kakav sad jeste? I da li misliš da narod to većinski podržava ili uopšte razmišlja o toj ideji?




Napisao sam da ce Muslimani _traziti_ a da ce im biti odbijeno.

Sto se tice misljenja "Hrvatske" ono varira poput displeja osciloskopa.


Uostalom, njih ce malo tko pitati ionako pitati, it ce onako kako im se prezentira a i ako ne bude za BiH Hrvate niti jedna opcija nije apsolutna losa s obzirom na usmjerenost ka ekonomiji.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
Evo opet mitomana...'bem ti ,sad u paru počeli dolazit !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:29 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 13:01
Postovi: 9
Robbie MO je napisao/la:
luna i astra je napisao/la:
Pa Gornji Vakuf, Novi Travnik, Busovaca , Jajce su vecinski Bosnjacke opstine pa njih planirate da dijelite pa zasto se onda ne bi mogle djeliti one gdje su vecina BiH Hrvati ?


Pa naravno da bi i to mogli dijelit, ja nemam ništa protiv.



Da li su i ostali spremni kao i ti da dijele Vitez, Stolac, Kiseljak , Zepce, Prozor, Livno ( stari dio grada je Bosnjacki ) ? Citajuci ovaj forum nisam bas siguran .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2009, 19:17
Postovi: 48
luna i astra je napisao/la:
Koliko znam penzioneri Bosnjaci dobivaju penzije iz iste kase kao i BIh Hrvati penzioneri . Znaci ako prestanete placati nema ni jednim a ni drugima.



Nasi primaju njemacke :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
luna i astra je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Pa naravno da bi i to mogli dijelit, ja nemam ništa protiv.



Da li su i ostali spremni kao i ti da dijele Vitez, Stolac, Kiseljak , Zepce, Prozor, Livno ( stari dio grada je Bosnjacki ) ? Citajuci ovaj forum nisam bas siguran .


Veći dio je već podijeljen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 13:01
Postovi: 9
Mar-kan je napisao/la:
Evo opet mitomana...'bem ti ,sad u paru počeli dolazit !

Da li sam mitoman jer govorim ono sto ne zelis da cujes ? Pa je li ovo forum ili vojna kantina JNAu doba komunista kad se moralo govoriti samo ono sto je bilo dozvoljeno od politickih komesara. Drago mi je da si me podjetio sta i kako smijem da pisem druze Markane :smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69001
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
luna i astra je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Pa naravno da bi i to mogli dijelit, ja nemam ništa protiv.



Da li su i ostali spremni kao i ti da dijele Vitez, Stolac, Kiseljak , Zepce, Prozor, Livno ( stari dio grada je Bosnjacki ) ? Citajuci ovaj forum nisam bas siguran .



Vjerojatno jesu, ako će to značit dijeljenje općina koje nisu većinske hrvatske, ali imaju hrvatske dijelove.
Čist račun, duga ljubav. :biceovodobro

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
pjosip je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Rekao si ovo:



Ja te pitam da li misliš da bi Hrvatskoj odgovaralo priključenje današnjeg federacijskog dela BiH, onakvog kakav sad jeste? I da li misliš da narod to većinski podržava ili uopšte razmišlja o toj ideji?




Napisao sam da ce Muslimani _traziti_ a da ce im biti odbijeno.

Sto se tice misljenja "Hrvatske" ono varira poput displeja osciloskopa.


Uostalom, njih ce malo tko pitati ionako pitati, it ce onako kako im se prezentira a i ako ne bude za BiH Hrvate niti jedna opcija nije apsolutna losa s obzirom na usmjerenost ka ekonomiji.


Da, narod će malo ko pitati, ali oni koji će postavljati premise nisu nažalost, kao što ti impliciraš - domaći političari.

Tako da su snovi o priključenju "trbuha" Hrvatskoj - upravo samo to - snovi.
Ima i u Srbiji puno pristalica ideje spajanja sa Republikom Srpskom. Ali ih, kad god počnu da sanjaju, java demantuje.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
luna i astra je napisao/la:
Koliko znam penzioneri Bosnjaci dobivaju penzije iz iste kase kao i BIh Hrvati penzioneri . Znaci ako prestanete placati nema ni jednim a ni drugima.


Postoji MIO i PIO...kad je MZ na silu napravila jednu kasu , ali nisu uspjeli da unište MIO.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
luna i astra je napisao/la:
pjosip je napisao/la:


Ne lupaj !

Muslimani su cijelo vrijeme rata bili u HR-HB. Pogledaj malo Livno, a i oni koji su podrzavali da HVO brani Hercegovinu su cijelo vrijeme rata ostali u HVO.


Pogledaj malo Heliodrom, Vares, Stolac, Zapadni Mostar, Prozor cak je i u Orsje dosla naredba da se uhapse i zatvore Bosnjaci . Planirali ste da fizicki nestane Bosnjaka sa podrucja HB i to se ne moze poreci ( uz paljenje kuca, rusenje dzamija i brisanja svega sto i podsjeca na Bosnjake na tom prostoru kao sto je i rusenje Starog Mosta ).


U pravu si , ti si dupli mitoman , luna i astra.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:39 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 13:01
Postovi: 9
pjosip je napisao/la:
luna i astra je napisao/la:

Pogledaj malo Heliodrom, Vares, Stolac, Zapadni Mostar, Prozor cak je i u Orsje dosla naredba da se uhapse i zatvore Bosnjaci . Planirali ste da fizicki nestane Bosnjaka sa podrucja HB i to se ne moze poreci ( uz paljenje kuca, rusenje dzamija i brisanja .



Prvo prouči kronologiju dogadjaja a ona lupetaj !

Muslimani su prvo protjerali Hrvate iz Bugojnam Travnika i srednje Bosne.


Citat:
svega sto i podsjeca na Bosnjake na tom prostoru kao sto je i rusenje Starog Mosta )



Stari Most su srušili Muslimani. Inače sam pročitao na wikipediji (a gdje drugdje inače mogu trolovi sami uređivati svoju "enciklpediju") da je HVO zatro svaki trag osmanske arhitekture.

Ako ti dokažem suprotno možeš li biti toliko od riječi da ubuduće nećeš pričati o "zatiranju osmanske arhitekture i kulturne ostavštine Bošnjaka na području koj je kontrolirao HVO" ?


Čekam ?


I ja sam cuo da su ustase same palile granatirale Dubrovnik i Vukovar i da je Tudzman svojerucno postavio eksploziv u svoju kancelariju da bi svalio krivicu na neduznu JNA ali ja za razliku od tebe ima vise od 5 godina tako da ne vjerujem u basne i jeftinu propagandu.

Dokaze za rusenje i zatiranje svih tragova Bosnjaka imas predate na sudu u Haagu pa ako ti imas neke druge informacije otidzi tamo pa spasi svoje generale koji su optuzeni za zlocinacki poduhvat u koji je ukljuceno i rusenje /unistavanje kulturnih /materijanih dobara Bosnjaka od strane HVO-a. Cekam da vidim kad ces otici .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:41 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2009, 13:01
Postovi: 9
Robbie MO je napisao/la:
luna i astra je napisao/la:


Da li su i ostali spremni kao i ti da dijele Vitez, Stolac, Kiseljak , Zepce, Prozor, Livno ( stari dio grada je Bosnjacki ) ? Citajuci ovaj forum nisam bas siguran .



Vjerojatno jesu, ako će to značit dijeljenje općina koje nisu većinske hrvatske, ali imaju hrvatske dijelove.
Čist račun, duga ljubav. :biceovodobro


Pa u tom slucaju ne bi se samo dijelile opstine gdje nisu u vecini BiH Hrvati vec i one opstine gdje su vecina a imaju i Bosnjacke dijelove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30421
luna i astra je napisao/la:
Fizicki nestanak bi uslijedio u slucaju da se pristanje na stvaranje HB u onim granicama koje se zele jer smo vec vidjeli sta je ta HB ustvari .


Ne, zapravo je suprotno. Osnivanjem Herceg-Bosne nije došlo ni do kakvog progona Bošnjaka niti do rušenja.

Do svega toga dolazi NAKON bošnjačkog pokušaja da uništi Herceg-Bosnu. Tek agresijom Armije i početkom hrvatsko-bošnjačkog sukoba dolazi do rušenja i svega ostalog.

Iz toga možeš i povući paralelu, kako će završiti bošnjačka hegemonija nad Hrvatima, preglasavanje, pljačkanje kroz poreze, medijska blokada itd. Jel se može zlo radit a dobru se nadat? Ne može naravno. :kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Ko o čemu, Bošnjaci o sudu u Haagu.

Pa dobro, Boga mu, ima li ijedan od vas da je možebiti pravnik i da zaista razume prirodu tog suda?

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30421
luna i astra je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:


Vjerojatno jesu, ako će to značit dijeljenje općina koje nisu većinske hrvatske, ali imaju hrvatske dijelove.
Čist račun, duga ljubav. :biceovodobro


Pa u tom slucaju ne bi se samo dijelile opstine gdje nisu u vecini BiH Hrvati vec i one opstine gdje su vecina a imaju i Bosnjacke dijelove.


Naravno, neka se utvrdi zajednički kriterij, i onda neka se koristi na cijelom teritoriju. Jednostavno.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Real gone je napisao/la:
pjosip je napisao/la:



Napisao sam da ce Muslimani _traziti_ a da ce im biti odbijeno.

Sto se tice misljenja "Hrvatske" ono varira poput displeja osciloskopa.


Uostalom, njih ce malo tko pitati ionako pitati, it ce onako kako im se prezentira a i ako ne bude za BiH Hrvate niti jedna opcija nije apsolutna losa s obzirom na usmjerenost ka ekonomiji.


Da, narod će malo ko pitati, ali oni koji će postavljati premise nisu nažalost, kao što ti impliciraš - domaći političari.

Tako da su snovi o priključenju "trbuha" Hrvatskoj - upravo samo to - snovi.
Ima i u Srbiji puno pristalica ideje spajanja sa Republikom Srpskom. Ali ih, kad god počnu da sanjaju, java demantuje.



To područje se uopće ne može nazvati - "trbuhom". Radi se prije svega o jugozapadnom dijelu današnje BiH tako da bi Hrvatska prije svega u svojim konturama opisno dobila sve samo ne "trbuh". "Trbuh" je bihaćka regija a tamo su Muslimani skoro 100%.


Što se tiče "mokrih snova" - ne govorimo o nečemu što današnja klinčadija shvaća kao "sad i odmah". Borba za državu i političke ciljeve je dugotrajna borba, povremeno sa eskalacijom nasilja a povremeno i sa metodama borbe bojkotom, opstrukcijom i sličnim nenasilnim metodama.

Što se nas tiče mi imamo naše sidro - Hrvatsku. 10, 20 ili 50 godina do naše samouprave - bit će nešto uz Božju pomoć.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
ne odgovarajte na postove kloniranih jer će biti pobrisani i vaši postovi i njegovi..

na dajte se uvući u trolersko kolo...

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
Real gone je napisao/la:
Ko o čemu, Bošnjaci o sudu u Haagu.

Pa dobro, Boga mu, ima li ijedan od vas da je možebiti pravnik i da zaista razume prirodu tog suda?


Izgleda većina pravnici , samo znaju "pravo" ići jer imaju ono sa strane što i konji imaju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
pjosip je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Da, narod će malo ko pitati, ali oni koji će postavljati premise nisu nažalost, kao što ti impliciraš - domaći političari.

Tako da su snovi o priključenju "trbuha" Hrvatskoj - upravo samo to - snovi.
Ima i u Srbiji puno pristalica ideje spajanja sa Republikom Srpskom. Ali ih, kad god počnu da sanjaju, java demantuje.



To područje se uopće ne može nazvati - "trbuhom". Radi se prije svega o jugozapadnom dijelu današnje BiH tako da bi Hrvatska prije svega u svojim konturama opisno dobila sve samo ne "trbuh". "Trbuh" je bihaćka regija a tamo su Muslimani skoro 100%.


Što se tiče "mokrih snova" - ne govorimo o nečemu što današnja klinčadija shvaća kao "sad i odmah". Borba za državu i političke ciljeve je dugotrajna borba, povremeno sa eskalacijom nasilja a povremeno i sa metodama borbe bojkotom, opstrukcijom i sličnim nenasilnim metodama.

Što se nas tiče mi imamo naše sidro - Hrvatsku. 10, 20 ili 50 godina do naše samouprave - bit će nešto uz Božju pomoć.


Pričali smo o nečem drugom. Ti si sad to ograničio na jugozapadne delove, što je bliže realnosti.
Sa ostalim se slažem, sa dodatkom da unapred treba biti spreman na frustraciju zbog ideje da svaka "borba" umnogome zavisi od svetskih geopolitičkih tendencija.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
luna i astra je napisao/la:
pjosip je napisao/la:


Stari Most su srušili Muslimani. Inače sam pročitao na wikipediji (a gdje drugdje inače mogu trolovi sami uređivati svoju "enciklpediju") da je HVO zatro svaki trag osmanske arhitekture.

Ako ti dokažem suprotno možeš li biti toliko od riječi da ubuduće nećeš pričati o "zatiranju osmanske arhitekture i kulturne ostavštine Bošnjaka na području koj je kontrolirao HVO" ?


Čekam ?


I ja sam cuo da su ustase same palile granatirale Dubrovnik i Vukovar i da je Tudzman svojerucno postavio eksploziv u svoju kancelariju da bi svalio krivicu na neduznu JNA ali ja za razliku od tebe ima vise od 5 godina tako da ne vjerujem u basne i jeftinu propagandu.



Zašto, misliš da je takvo što nemoguće ? Ja ne bih unaprijed ništa otpisao. Sve se treba provjeriti i vidjeti na osnovu kakvih dokaza su postavljene takve optužbe.


Sve je to moguće, no za razliku od priča (primijeti kako su ovdje u pitanju _priče) mi kod rušenja Starog Mosta imamo snimak kod kojeg se vidi sasvim drugačije rušenje Starog Mosta od snimka kojeg je pustila muslimanska RTV Mostar.

Čak su i na haškom sudu nedvojbeno dokazali da je taj snimak editiran i prilagodjavan.

Za početak odgovori napitanj zašto bi muslimanska televizija išla editirati snimke ?

Kad odgovoriš na to pitanje odgovori i na slijedeća:

- kakva je to vodena zavjesa koja se diže po rijeci Neretvi neposredno prije detonacije ?
- zašto se Most raspada u lijevom nosaču ?
- zašto je dim crn na snimku RTV MO a tenkovske granate imaju bijeli dim ?
- zašto se na snimku RTV MO ne vidi granata koja ga je srušila iako je na haškom sudu službeno potvrdjeno da se na PAL sustavu snimanja (25 sličica u sekundi) granata mora uočiti na usporenoj snimci i pregledu svake sličice ?
- kako to da tenk, koji optužuju da je ispalio granatu koja je srušila most, nasnimku RTV MO pada pod pravim kutem a sam tenk je udaljen 1 kilometar zračne linije i na jednakoj visini, koji je to kut ispaljenja kad takav ne postoji kod tenka ?



Citat:
Dokaze za rusenje i zatiranje svih tragova Bosnjaka imas predate na sudu u Haagu pa ako ti imas neke druge informacije otidzi tamo pa spasi svoje generale koji su optuzeni za zlocinacki poduhvat u koji je ukljuceno i rusenje /unistavanje kulturnih /materijanih dobara Bosnjaka od strane HVO-a. Cekam da vidim kad ces otici .



Nema tamo nikakvih "dokaza" o zatiranju Bošnjaka. Tamo su optuženi za ratne zločine a ne za nekakav genocid protiv Bošnjaka.

Na stranu sad priča da u većini tog doba Bošnjaci nisu niti postojali. Oni su osnovani kasnije na političkom kongresu. Do tad su bili Muslimani ili kako su se već zvali.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Real gone je napisao/la:
Pričali smo o nečem drugom. Ti si sad to ograničio na jugozapadne delove, što je bliže realnosti.
Sa ostalim se slažem, sa dodatkom da unapred treba biti spreman na frustraciju zbog ideje da svaka "borba" umnogome zavisi od svetskih geopolitičkih tendencija.



Jugozapadni dijelovi i srednja Bosna (+ Posavina) je ono gdje su Hrvati u vecini i gdje objektivno mogu nesto traziti.

Trbuh Hrvatske je bihacka regija.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rješenje hrvatskih enklava u BiH?
PostPostano: 03 ruj 2009, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
Nije mi uopce jasno zasto se moramo nekome pravdati da smo srusili ( ako smo) stari most. On je sluzio za opskrbu muslimana na desnoj obali i stoga je bio legitiman vojni cilj.

Treba se usresredit na cinjenice. Broj prognanih Hrvata iz Srednje Bosne oko 105tisuca. Broj prognanih muslimana iz djelova gdje su Hrvati vecina..ja mislim da su se muslimani svuda vratili gdje su Hrvati vecina. Cinjenica : NI prije rata ih nije bilo vise od 25000 tisuca juzno od Prozora.

Cinjenica : 10 ubijenih povratnika Hrvata u Travniku, ubijena Hrvatska obitlj ( 5 ljudi) na Badnje Vece u Konjicu, mazanje *** Adventskih venaca povratnika Hrvata u Bugojno.... Gdje su takovi zlocini nad muslimanima u Herceg-Bosni?? Eno ih u Livnu...cuce ko cucavci u Gornjem Gradu..nitko ih ne dira...i ne treba ih dirat. Ne ih straha da ce nam se nesto desit ako ih dirnemo, no sto nije ljudski ljude dirat..pa cak i kad su potucernjaci koji poput Srba iz 90-tih sanjaju o genocidu nad Hrvatima.. Mi nismo oni.

Dakle, jedino o cemu se sa gonocidijom moze govorit je o tome kako ce doc do restitucije u krajevima u kojima muslimani prognani iz svojih kuca u RS sada zive u hrvatskim kucama u Srednjoj Bosni. Ni o kakvom 'rijesenju'..toboznjih enklava. Ono sto smo oruzjem drzali na kraju rata je minimum minimuma...o otetom se mora razgovarat, ne o odbranjenom.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: mrnjav, Naša Kvačica i 382 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO