HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 05:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1607 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 65  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 12 vel 2020, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Diablo je napisao/la:
Zar nisi upravo ti nedavno bio protiv razbijanja bih tj da srbija ne bude na uni?? Odkud ovakva radikalna promjena stajalista? :zubati

Naravno da sam protiv toga da Srbija bude na Uni ali politička realnost je takva. Nama BiH kao takva ne smeta, smeta nam pozicija Hrvata u istoj. Kad bi Hrvati imali svoju republiku i teritorij kao Srbi ne bi bilo neke velike potrebe za razlazom, međutim sadašnje stanje je katastrofalno bez ikakvih realnih izgleda za poboljšanjem. Sad se treba spašavati što se može. Znam da zvuči kontradiktorno ali to je neko moje razmišljanje.

Geopolitički cilj Hrvatske bi trebao biti BiH u Europskoj uniji, šengenu i eurozoni bez tvrde granice s Hrvatskom, BiH kao neutralna demilitarizirana država van NATO pakta i drugih takvih tvorevina, te uspostava Hrvatskog entiteta. Bosna bi bila u čeličnom ekonomskom i političkom zagrljaju Hrvata. Muslimani bi se davnih dana raselili po EU, a Bosanske Srbe bi vezali za Zagreb kao nekad davno u prvoj Jugoslaviji .Riješili bi nacionalno pitanje Hrvata i eliminirali utjecaj velikosrpstva i islamizma. Mogli smo dominirati cijelim tim područjem kao što neke veće države imaju svoje "dvorište".

Nekad smo imali cilj viziju i način kako provesti zamišljeno, danas naši slušaju direktive i čekaju iduće izbore. Kad vide da se nešto događa pa moraju reagirati čine to preko volje i bez razumijevanja u problematiku.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 12 vel 2020, 23:58 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Ma ne treba HDZ nista osim ne pristat na formiranje vlasti i kao dosad namjestat sanse Srbima. Za vise od duplog pasa sa Dodikom bojim se da nemamo ustavne mogucnosti koje ima RS.

Politika Zagreba je dosad bila pomoci Srbima da odu iz BiH da bismo mi mogli odmah za njima, i ne vidim zasto to sada mijenjati.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 00:00 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Weasel, FBiH cvrsto u nasem zagrljaju i jest ono sto je Franjo s osmijehom od uha do uha potpisao u Daytonu, ali nazalost nije provedivo u praksi.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Hara je napisao/la:
Weasel, FBiH cvrsto u nasem zagrljaju i jest ono sto je Franjo s osmijehom od uha do uha potpisao u Daytonu, ali nazalost nije provedivo u praksi.

Danas više nije provedivo zato što procesi idu u krivom smjeru već 20 godina, pa se zadovoljavamo mrvicama ali da je na gore nevednim ciljevima rađeno do danas bilo bi itekako moguće. Ne preostaje nam ništa druga nego u kolo s Srbima i nadati se izlazu iz nakaradne tvorevine. Prekasno je za bilo kakve dubinske promjene. Kao i uvijek, mi se aktiviramo kad nam već gori pod nogama.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 00:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Hara je napisao/la:
Za vise od duplog pasa sa Dodikom bojim se da nemamo ustavne mogucnosti koje ima RS.


Imate da birate.
Neće se Muslimani puno zabrinuti zbog blokade tzv. BiH. Jebe se njima za BiH. Kmečaće al neće ni kurcem mrdnuti.
Al da npr. Čavara odluči da nepotpisuje zakone ili da DN FBiH odradi isto.
Kose bi čupali sa glave. Zapalili Sarajevo.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 00:42 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Do takve situacije ce neminovno dovesti kriza vlasti u Federaciji, dakle vec smo tu prakticki bez nekih velikih gesti. Blokirani Federacija i drzavni nivo, medjunarodne okolnosti blago pozitivne uz rizik da nece postati bolje u buducnosti... mislim da je trenutak, vrata za van su vam poluotvorena.

Sto ti mislis?

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 00:44 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
weasel je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Zar nisi upravo ti nedavno bio protiv razbijanja bih tj da srbija ne bude na uni?? Odkud ovakva radikalna promjena stajalista? :zubati

Naravno da sam protiv toga da Srbija bude na Uni ali politička realnost je takva. Nama BiH kao takva ne smeta, smeta nam pozicija Hrvata u istoj. Kad bi Hrvati imali svoju republiku i teritorij kao Srbi ne bi bilo neke velike potrebe za razlazom, međutim sadašnje stanje je katastrofalno bez ikakvih realnih izgleda za poboljšanjem. Sad se treba spašavati što se može. Znam da zvuči kontradiktorno ali to je neko moje razmišljanje.

Geopolitički cilj Hrvatske bi trebao biti BiH u Europskoj uniji, šengenu i eurozoni bez tvrde granice s Hrvatskom, BiH kao neutralna demilitarizirana država van NATO pakta i drugih takvih tvorevina, te uspostava Hrvatskog entiteta. Bosna bi bila u čeličnom ekonomskom i političkom zagrljaju Hrvata. Muslimani bi se davnih dana raselili po EU, a Bosanske Srbe bi vezali za Zagreb kao nekad davno u prvoj Jugoslaviji .Riješili bi nacionalno pitanje Hrvata i eliminirali utjecaj velikosrpstva i islamizma. Mogli smo dominirati cijelim tim područjem kao što neke veće države imaju svoje "dvorište".

Nekad smo imali cilj viziju i način kako provesti zamišljeno, danas naši slušaju direktive i čekaju iduće izbore. Kad vide da se nešto događa pa moraju reagirati čine to preko volje i bez razumijevanja u problematiku.

Sve što si nabrojao (ekonomski i politički zagrljaj Hrvatske nad BiH itd) je bila strategija Hrvatske prema BiH u prethodnih 25 godina, sa akcentom na tretiranje Bošnjaka kao "Hrvatskog cvijeća". Epilog je treći izbor Komšića, permanentne optužbe iz Sarajeva da ste ustaše i hegemoni i jedan poslanik u Hrvatskom klubu u Domu naroda FBIH koji fali Sarajevu da potpuno razvlasti Hrvate u BiH. Realpolitika je grubo demantovala tu Hrvatsku strategiju, suština je da je potcenjena snaga bošnjačkog nacionalizma i precenjeno istorijsko hrvatstvo i ustaštvo bosanskih Muslimana tokom 20 veka.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 00:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Nitko još nije pretpostavio također izgledan scenariji, a to je da strani sudci ipak odu i OHR i Sarajevo popuste pred Dodikom da bi spasili BiH. Naravno to bi malo zapakirali pred javnosti kao što su za tzv. ANP.

Nije prvi put da Dodik opasno zaprijeti, a ovi podviju rep.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 00:49 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Weasel, nikakav nas bolji pristup ne bi pomogao jer prosto ni muslimani nisu sisali veslo, ne pada im na pamet pristat na tako nesto.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 00:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Purger111 je napisao/la:
To se ne smije dogoditi. Mora se proglasit autonomija pa makar ljudi sami na ulice izašli i sve se organiziralo grassroot. Ako treba jedna po jedna općina. Povezat zajedno sve samostalne odbore u jedno vijeće, izvjesit Herceg-Bosansku zastavu, donjet deklaraciju. Ne zanima me šta će svijet reć, šta će Zagreb reć, nek pošalju i svoju armiju ovi tamo pa ćemo branit kuće ako treba sve do zadnje.


Opet neki purgeri i Minhen bojna kroje politiku. Tako se donosilo svakakve deklaracije i 90-ih, sirila se propaganda i dezinformacije, jedno se govorilo - drugo se radilo, pa su se lijepo Hrvati po Banjoj Luci, Brodu, Kraljevoj Sutjesci i Bugojnu proveli. Moglo bi tako sada biti sa Srednjom Bosnom. Hajde jos Boga ti i to prodajte. Ako propadne Srednja Bosna (poimanje "propasti" je razlicito, po nekima mozda vec se ostvaruje), za mene je potpuno propao projekt Herceg Bosne i moze se lijepo osnovati samo u Zagrebu i Minkenu, sto se mene tice nakon toga cu glasati za Komsica. Cuj jos ovo "samostalni odbori". Uglavnom, odvadi malo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 01:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
karadzic je napisao/la:
Sve što si nabrojao (ekonomski i politički zagrljaj Hrvatske nad BiH itd) je bila strategija Hrvatske prema BiH u prethodnih 25 godina, sa akcentom na tretiranje Bošnjaka kao "Hrvatskog cvijeća". Epilog je treći izbor Komšića, permanentne optužbe iz Sarajeva da ste ustaše i hegemoni i jedan poslanik u Hrvatskom klubu u Domu naroda FBIH koji fali Sarajevu da potpuno razvlasti Hrvate u BiH. Realpolitika je grubo demantovala tu Hrvatsku strategiju, suština je da je potcenjena snaga bošnjačkog nacionalizma i precenjeno istorijsko hrvatstvo i ustaštvo bosanskih Muslimana tokom 20 veka.

Hrvatska u zadnjih 25 godina nije imala nikakvu strategiju i vodili su nas bezidejni ljudi koji tu istu Hrvatsku uglavnom nisu srcem htjeli. Nisi shvatio što sam ja mislio. Nikakvo cvječarstvo nije poželjno i korisno za nas, niti sam to predlagao, pročitaj malo bolje. Mi smo trebali raditi na tome da Hrvati dobiju entitet, da se BiH ugura u EU i ostale integracije i da se što bolje poveže s Hrvatskom. Što misliš tko bi najviše selio da je BiH u EU već 10 godina? Hrvati sigurno nebi. Što misliš tko bi imao najviše koristi kad ne bi bilo nikakvih ograničenja u poslovanju između RH i BiH a da je na Drini čvrsta granica? Pogađaš, opet Hrvati. Sve to je sada irelevantno zato što Hrvati danas imaju izbor ostanka u BiH i pretvaranja u status manjine i izlazak iz BiH te spašavanje mrvica. Naša politika nije mogla propasti kad je realno nije ni bilo.
Reliquiae reliquiarum olim inclyti regni Croatiae

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 01:38 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
weasel je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Zar nisi upravo ti nedavno bio protiv razbijanja bih tj da srbija ne bude na uni?? Odkud ovakva radikalna promjena stajalista? :zubati

Naravno da sam protiv toga da Srbija bude na Uni ali politička realnost je takva. Nama BiH kao takva ne smeta, smeta nam pozicija Hrvata u istoj. Kad bi Hrvati imali svoju republiku i teritorij kao Srbi ne bi bilo neke velike potrebe za razlazom, međutim sadašnje stanje je katastrofalno bez ikakvih realnih izgleda za poboljšanjem. Sad se treba spašavati što se može. Znam da zvuči kontradiktorno ali to je neko moje razmišljanje.

Geopolitički cilj Hrvatske bi trebao biti BiH u Europskoj uniji, šengenu i eurozoni bez tvrde granice s Hrvatskom, BiH kao neutralna demilitarizirana država van NATO pakta i drugih takvih tvorevina, te uspostava Hrvatskog entiteta. Bosna bi bila u čeličnom ekonomskom i političkom zagrljaju Hrvata. Muslimani bi se davnih dana raselili po EU, a Bosanske Srbe bi vezali za Zagreb kao nekad davno u prvoj Jugoslaviji .Riješili bi nacionalno pitanje Hrvata i eliminirali utjecaj velikosrpstva i islamizma. Mogli smo dominirati cijelim tim područjem kao što neke veće države imaju svoje "dvorište".

Nekad smo imali cilj viziju i način kako provesti zamišljeno, danas naši slušaju direktive i čekaju iduće izbore. Kad vide da se nešto događa pa moraju reagirati čine to preko volje i bez razumijevanja u problematiku.

Kad god ste isli na tu starcevicevsku politiku gubili ste. Samo su Muslimani iz toga profitirali. Srbi i Hrvati su resili sve medjusobne probleme. Sredstva nisu bila bas civilizovana ali sta je tu je. Srbi su nebiti u Hrvatskoj i FBiH, a Hrvati u Srbiji i Republici Srpskoj. Ostala su samo istorijska pitanja oko kojih se i dalje bespotrebno sukobljavaju umesto da ih ostave istoricarima.
Dakle imate dve opcije: HOS ili HVO. Posto oni nece da budu cvece prva opcija se svodi na to da je bolje da Muslimani imaju celu BiH i po cenu nestanka Hrvata, samo da i Srbi nemaju nista. Takva politika vodi BiH Hrvate u nestanak. Druga je da se Hrvati utvrde tu gde su vecina i da cekaju povoljan trenutak za treci entitet, a to mogu samo u saradnji sa Srbima. Ako budu pametni kad ode Republika Srpska, mogu konacno da imaju tu Hr-FBiH konfederaciju iz Vasingtonskog sporazuma, ili da se i oni potpuno odvoje, mada je to zbog srednje Bosne malo teze.
I ne vidim zasto bi Hrvatskoj smetala nezavisna Republika Srpska? Sem onima iz HOS opcije kojima smetaju i Srbi u Australiji. Ako se Republika Srpska i potpuno odvoji (mada je verovatnija neka konfederacija) tesko da ce moci da se formalno ujedini sa Srbijom. A cak i da se ujedine, Srba u Hrvatskoj vise skoro da i nema i sigurno se ne bi sve rizikovalo i islo u novi sukob sa Hrvatskom radi nenaseljene pustinje u Lici. Jedina susedna drzava, sem Republike Srpske, gde Srbija ima strateske interese je Crna Gora. Kosovo i Metohiju racunam naravno u Srbiju, mada je moguca zamena veceg dela KiM za RS.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 01:49 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
NSOS je napisao/la:
- Bošnjaci misle da će im američka Ambasada riješiti probleme, eto, neka vide kako će im riješiti. Došao sam u Predsjedništvo BiH sa najboljim namjerama, da pokrenemo neke stvari, da se ekonomija pokrene. Moj prijedlog je da se uvažavamo, jer ne možete Hrvate majorizovati u Federaciji BiH i zato će se sve ovo završiti tako što će Republika Srpska biti država, Herceg-Bosna druga i neka Bosna, gdje će biti Bošnjaci - rekao je Dodik.
Ovo kao da je na ovom forumu pisano. E sad dal ce ista stvarno biti videcemo.
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=369878


Pa ko zna možda i hoće.Na sve su spremni mali zeleni u sve niti oni hoće.Možda će se Džaferović hambasadoru Nelsonu naguziti i eto opet za njih poena.Ako ne Džaferović ponudice mu se Bećirević. Nelson je bio poprilicno neutralan,ili blago pro bosanski.Mjerka on ko bi za taj zakon najvise dao :smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 01:57 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Politikant je napisao/la:
Kapa do poda i puna podrška Srbima, naši bijednici se sasrali, strašno kakav smo jad. Ali neka, potraje li ovo *** od kvazidržave HDZ se u svakom slučaju može pozdraviti sa foteljama. Jedva čekam da nas Muslimani izbace iz vlasti u ********, pa ćeš vidit onda kmeke i lelekanja Čovića ne boj se.

Treba li bi se Hrvati organizovati i pokrenuti.Naprimjer napraviti štandove u Mostaru,peticija za treci entitet,peticija za HRT BH na hrvatskom jeziku,javna tribina o Herceg Bosni i nesto slicno.Zeljezo se kuje dok je vruce..Mi smo tako poceli prije 10tak godina otvoreno pokazivati sta hocemo.Prije 20 godina nismo smjeli o tome reci javno,a sada komotno kazemo sta mislimo.Republika Srpska je do 2006 bila u defanzivi,a sada je drugacije stanje.Sve dok su hrvatsi politicari neutralni,to je znak za SDA pritisni Hrvate i dalje.To je u njihovim ocima slabost. Hrvati ce ispasti samo kao posmatrači,koji ništa ne traže.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 02:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
NSOS je napisao/la:
Kad god ste isli na tu starcevicevsku politiku gubili ste. Samo su Muslimani iz toga profitirali. Srbi i Hrvati su resili sve medjusobne probleme. Sredstva nisu bila bas civilizovana ali sta je tu je. Srbi su nebiti u Hrvatskoj i FBiH, a Hrvati u Srbiji i Republici Srpskoj. Ostala su samo istorijska pitanja oko kojih se i dalje bespotrebno sukobljavaju umesto da ih ostave istoricarima.
Dakle imate dve opcije: HOS ili HVO. Posto oni nece da budu cvece prva opcija se svodi na to da je bolje da Muslimani imaju celu BiH i po cenu nestanka Hrvata, samo da i Srbi nemaju nista. Takva politika vodi BiH Hrvate u nestanak. Druga je da se Hrvati utvrde tu gde su vecina i da cekaju povoljan trenutak za treci entitet, a to mogu samo u saradnji sa Srbima. Ako budu pametni kad ode Republika Srpska, mogu konacno da imaju tu Hr-FBiH konfederaciju iz Vasingtonskog sporazuma, ili da se i oni potpuno odvoje, mada je to zbog srednje Bosne malo teze.
I ne vidim zasto bi Hrvatskoj smetala nezavisna Republika Srpska? Sem onima iz HOS opcije kojima smetaju i Srbi u Australiji. Ako se Republika Srpska i potpuno odvoji (mada je verovatnija neka konfederacija) tesko da ce moci da se formalno ujedini sa Srbijom. A cak i da se ujedine, Srba u Hrvatskoj vise skoro da i nema i sigurno se ne bi sve rizikovalo i islo u novi sukob sa Hrvatskom radi nenaseljene pustinje u Lici. Jedina susedna drzava, sem Republike Srpske, gde Srbija ima strateske interese je Crna Gora. Kosovo i Metohiju racunam naravno u Srbiju, mada je moguca zamena veceg dela KiM za RS.


S tim plavim se slazem. Bolesno i u rangu indijanskih plemena, ali dobro.

Politika Šuška i ekipe je ucinila sasvim dovoljno da Hrvata BiH nema, sada je svejedno kada Hrvata nema u Doboju, Banjoj Luci, Zenici, Kaknju, Konjicu itd. Sada politika Herceg Bosne i ima nekakvog smisla, kada su Tudjman, El Mudzahid, JNA ---> ARBiH generali i Mate Boban unistili Hrvate u nekim dijelovima Bosne pa Hrvata i nema van Zavrsja, zapadne Hercegovine i manjeg dijela Srednje Bosne, Zepca i manjeg dijela Posavine. Uglavnom, zelim ti reci da su razne nekompetentne budale u okviru RH i HRHB te HDZ-a BiH ucinile vise nego neka jadna islamska sirotinja od 1995. do danas govoreci o "nestanku Hrvata".

Bolje je nezavisna Federacija nego konfederacija Federacije i RH, koja bi se sasvim sigurno dogodila bez promjene administrativnih granica, jedino sto bi se dogodile jest ukidanje kantona i hrvatske autonomije unutar institucija zagarantirane Daytonom. Ovako bar drzimo uvoz-izvoz i Neum. Da se Federacija pripoji RH, to bi znacilo MASOVAN egzodus Hrvata iz BiH, jos nevidjen. Konfederacija moze jedino u slucaju da 5 islamskih kantona dobija autonomiju, a hrvatski dijelovi mijesanih kantona i 3 hrvatska kantona postanu integralan dio Republike Hrvatske i da se ukloni drzavnost Federacije u pravnom smislu. Stoga, ako budu htjeli otcijepljenje, dobivaju samo svojih 5 kantona, bez hrvatskih dijelova tih kantona plus dijelove mijesanih kantona. Labava konfederacija bi unistila gospodarstvo i kapital Hrvata u BiH, a Zagreb bi financirao ceste i nebodere zelembacima po Bosnjakistanu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 02:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Lutorčina je napisao/la:
Treba li bi se Hrvati organizovati i pokrenuti.Naprimjer napraviti štandove u Mostaru,peticija za treci entitet,peticija za HRT BH na hrvatskom jeziku,javna tribina o Herceg Bosni i nesto slicno.Zeljezo se kuje dok je vruce..Mi smo tako poceli prije 10tak godina otvoreno pokazivati sta hocemo.Prije 20 godina nismo smjeli o tome reci javno,a sada komotno kazemo sta mislimo.Republika Srpska je do 2006 bila u defanzivi,a sada je drugacije stanje.Sve dok su hrvatsi politicari neutralni,to je znak za SDA pritisni Hrvate i dalje.To je u njihovim ocima slabost. Hrvati ce ispasti samo kao posmatrači,koji ništa ne traže.


Haj ga nacrtaj. Ae ga napravi. Boze boze... Ili se neki ovdje na forumu sto se tice nas Hrvata, ne vas Srba, nadaju da ce Milanovic i Plenkovic poslati 200k krizara i 1000 tenkova te ocistiti sve do Usore?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 03:05 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Nema ni Srba i Muslimana na mnogim mestima gde ih je pre rata bilo. O tome ko je kriv i sta bi bilo da nije bilo rata svako ima svoj stav i dzaba raspravljati. To treba ostaviti istoricarima kad se stvar slegne. Ali masovna proterivanja i etnicki ciste, ili bar dominantno ciste teritorije su sad realnost. Sem opet srednje Bosne. Poenta je da nikad nije bilo realno da cela BiH bude u sastavu Hrvatske. Strosmajer je to znao pa je trazio samo "Tursku Hrvatsku" a ostatak ostavljao Srbiji. Znao je to i Macek pa i Tudjman. Ovi drugi su se zavaravali sa pricom o cvecu pa su samo ojacali Muslimane.
Konfederacija je malo jaci savez nezavisnih drzava. Nesto poput Evropske Unije. Ili ovog sto izgleda prave Rusija i Belorusija. Svaka drzava bi i dalje imala svoje zasebno unutrasnje uredjenje. Ne znam sto bi se Hrvati u tom slucaju vise iseljavali. I sad imaju dvojno drzavljanstvo, da hoce mogli bi svi sutra u Hrvatsku. Glavno je da Hrvati, bar oni koji nisu optereceni antisrpskom ideologijom, danas nemaju razloga da odbiju saradnju sa Srbima jer im se interesi ne sukobljavaju. Kako bi se posle uredili odnosi sa Muslimanima to je njihova i vasa stvar. Moze i da ostane neki oblik zajednice sa Republikom Srpskom (u tom slucaju otpada ovo sa Hrvatskom), narocito zbog stranog faktora, ali samo na bazi potpune ravnopravnosti sva tri naroda. Moze i gradjanska BiH, ali kao konfederacija. Moze i Republika BiH ali da ispred tog Republika stoji savezna, konfederalna ili tako nesto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 05:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jefferson Davis je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:
To se ne smije dogoditi. Mora se proglasit autonomija pa makar ljudi sami na ulice izašli i sve se organiziralo grassroot. Ako treba jedna po jedna općina. Povezat zajedno sve samostalne odbore u jedno vijeće, izvjesit Herceg-Bosansku zastavu, donjet deklaraciju. Ne zanima me šta će svijet reć, šta će Zagreb reć, nek pošalju i svoju armiju ovi tamo pa ćemo branit kuće ako treba sve do zadnje.


Opet neki purgeri i Minhen bojna kroje politiku. Tako se donosilo svakakve deklaracije i 90-ih, sirila se propaganda i dezinformacije, jedno se govorilo - drugo se radilo, pa su se lijepo Hrvati po Banjoj Luci, Brodu, Kraljevoj Sutjesci i Bugojnu proveli. Moglo bi tako sada biti sa Srednjom Bosnom. Hajde jos Boga ti i to prodajte. Ako propadne Srednja Bosna (poimanje "propasti" je razlicito, po nekima mozda vec se ostvaruje), za mene je potpuno propao projekt Herceg Bosne i moze se lijepo osnovati samo u Zagrebu i Minkenu, sto se mene tice nakon toga cu glasati za Komsica. Cuj jos ovo "samostalni odbori". Uglavnom, odvadi malo.


Vid ovog zelenog.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 05:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jefferson Davis je napisao/la:

S tim plavim se slazem. Bolesno i u rangu indijanskih plemena, ali dobro.

Politika Šuška i ekipe je ucinila sasvim dovoljno da Hrvata BiH nema, sada je svejedno kada Hrvata nema u Doboju, Banjoj Luci, Zenici, Kaknju, Konjicu itd. Sada politika Herceg Bosne i ima nekakvog smisla, kada su Tudjman, El Mudzahid, JNA ---> ARBiH generali i Mate Boban unistili Hrvate u nekim dijelovima Bosne pa Hrvata i nema van Zavrsja, zapadne Hercegovine i manjeg dijela Srednje Bosne, Zepca i manjeg dijela Posavine. Uglavnom, zelim ti reci da su razne nekompetentne budale u okviru RH i HRHB te HDZ-a BiH ucinile vise nego neka jadna islamska sirotinja od 1995. do danas govoreci o "nestanku Hrvata".

Bolje je nezavisna Federacija nego konfederacija Federacije i RH, koja bi se sasvim sigurno dogodila bez promjene administrativnih granica, jedino sto bi se dogodile jest ukidanje kantona i hrvatske autonomije unutar institucija zagarantirane Daytonom. Ovako bar drzimo uvoz-izvoz i Neum. Da se Federacija pripoji RH, to bi znacilo MASOVAN egzodus Hrvata iz BiH, jos nevidjen. Konfederacija moze jedino u slucaju da 5 islamskih kantona dobija autonomiju, a hrvatski dijelovi mijesanih kantona i 3 hrvatska kantona postanu integralan dio Republike Hrvatske i da se ukloni drzavnost Federacije u pravnom smislu. Stoga, ako budu htjeli otcijepljenje, dobivaju samo svojih 5 kantona, bez hrvatskih dijelova tih kantona plus dijelove mijesanih kantona. Labava konfederacija bi unistila gospodarstvo i kapital Hrvata u BiH, a Zagreb bi financirao ceste i nebodere zelembacima po Bosnjakistanu.


Jefferson Davis je napisao/la:
Haj ga nacrtaj. Ae ga napravi. Boze boze... Ili se neki ovdje na forumu sto se tice nas Hrvata, ne vas Srba, nadaju da ce Milanovic i Plenkovic poslati 200k krizara i 1000 tenkova te ocistiti sve do Usore?



De banirajte ovu budalu, dosta vam je teme minirao da uopće niste kužili.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 09:25 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Slobodno me razapnite al ja mislim kako bi trebali jos saburat dok su ovakvi trendovi. Muslimani su prokockali posljednju sansu na zadnjim izborima i nisu uspjeli ovladati Hrvatima.Sad im slijedi krah svega sto bi mogli iz prikrajka iskoristit za vracanje nekih sredina...

Svejedno smo popusili kroz proslost, nize ne mozemo past a poziciju mozemo popravit samo dugom igrom i naravno promjenom politicke moci u Zagrebu. Gore moraju na vlast doci ljudi iz naroda a ne nekakvi birokrati,karijeristi,ćate itd...

Znaci umjesto da se milijuni kuna daju u knjiznice,crkve i takve besmislice tim novcem je bolje dovest asfalt u neka Hrvatska sela diljem srednje bosne te ostalu infrastrukturu... Ima tu jos raznih ideja koje se mogu efikasno realizirat s istim novcem koji nam Zagreb trenutno salje

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kakav sabur, samo pratiti a onda polako slijediti srpske korake ka osamostaljenju.
Ako zaostaneš za Srbima i ne uhvatiš vlak na vrijeme onda je poslije kasno.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 09:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Koordinacija u toku. :zivili

Citat:
U Istočnom Sarajevu sastanak delegacija SNSD-a i HDZ-a

Sastanak delegacija SNSD-a i HDZ-a, koje će predvoditi lideri Milorad Dodik i Dragan Čović, biće održan danas u Istočnom Sarajevo, rečeno je Srni u SNSD-u.

Sastanak će biti održan u sjedištu Republike Srpske sa početkom u 14.30 časova.

Nakon sastanka biće održana konferencija za novinare.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=369957

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 09:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
srpska saptom paade

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 09:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Super, valjda u HDZ-u barem znaju šta dalje, ako ništa barem nek im Dodik objasni kako se to radi.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 13 vel 2020, 09:51 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
daramo je napisao/la:
Kakav sabur, samo pratiti a onda polako slijediti srpske korake ka osamostaljenju.
Ako zaostaneš za Srbima i ne uhvatiš vlak na vrijeme onda je poslije kasno.

Vise ne mozemo okasnit jer nemaju oni efektivnu moc sprovedivu na terenu. Ako sad budemo pratili srbe, ostasmo bez Konjica tj 50% hnž, ostat cemo bez Jajca,Travnika,Busovace,Fojnice koju bi saburom mogli vratit...

Zapravo tko je od nas ocekivao ovakvu njihovu bjezaniju prije samo 5 godina??Ovo je nesto nemoguce, sa tesko predvidljivim posljedicama...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1607 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 65  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 414 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO