HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 11:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1607 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 65  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69289
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Što se tiče korone... sada znamo kakav PTSP stres muslimani imaju svaki dan u zadnjih 30 godina, čitajući ratne vijesti svojih medija.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 10:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30489
Diablo je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
1. Sada nije 2001, geopolitička slika je skroz drugačija nakon poraza zapada u Siriji ruskim napalmom
2. EU sama traži odlazak stranih sudaca, Muslimani mijenjaju priopćenja pa valjda utječu i na tebe.

Ti si praktički pozivao na sukobe kada su izabrali Komšića, sada kada je Dodik u pravu i EU na njegovoj strani tebi je to "dizanje muda".

"Dizanje muda" je blokiranje Mostara 15 godina, biranje Komšića ili demoliranje Stoca a ovo je borba za pravdu.
Ti bi malo napadao HDZ kada su previše kmetovski orjentirani, sada bi se sageo MZ

Šta mislis bi li rusi reagirali u siriji da nisu imali svoje velike interese? Znas li da su intervencijom sprijecili najveci americki plinovod koji je trebao ici tim prostorima al ga assad nije dozvoljavao, zbog cega su ga pokusali srusit na sve nacine(opozicija,Isil,al nusra itd) ?? Šta bi to natjeralo ruse da reagiraju ovdje, kod fukare bez ikakvog znacaja??

Eu je jedna obicna kurvetina koja nema gotovo nikakvog utjecaja, to je cisto ekonomska zajednica i nista vise.Koliko su donijeli dekleracija o bih i sta su s njima postigli?? :zubati

Ja sam za sukobe i sada al je problem sto za iste nije 3/4 naseg naroda te cijela perecija, zaboli njih *** za nama samo je bitno da turisticka sezona nije ugrozena. Zagreb ce ti jos bezbroj puta povuc glavu ispod vode samo ako ugleda priliku za nekakve vlastite interese.

Nas sljedeci potez mora biti "najava" blokade privremenog financiranja federacije, s time izazvat kvintu na otvoreni razgovor. Svako bezrezervno zalaganje za eu put, nato put pored ovakve vlastite situacije je cist promasaj !! Zapad pored problema sa srbima nesmije ici u otvaranje dodatnih sukoba s Hrvatima, tako da ces daleko lakse dobit izborni zakon da se vatra stisa

Dragan Čović trenutno vodi potpuno promašenu, nesigurnu politiku kojom vjerojatno izaziva smijeh u određenim centrima moći, osim ako mu ovakva situacija nije cilj... :neznam


U zadnjih par godina muslimanima pada stanovništvo brže nego Hrvatima i Srbima. Ovo je novi trenutak kad se muslimanima rahat patnja više ne isplati.

Bilo bi bezveze da mi sad radimo rizične poteze. Sad se nama isplati zalediti državu, pretvoriti sve u jedan veliki Mostar barem još 5 godina. Muslimani imaju šansu ostati bez trećine stanovništva i vratiti se na 44% sa tendencijom prema dole.

Oni će nama nuditi podjelu i prijetiti ratom u slučaju građanske BiH, upamti što ti rekoh. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
aleksije radicevic je napisao/la:
vipera ammodytes je napisao/la:
Druže ja jok zeleni, ja crveni!
Koliko sam ja shvatio Dodika i Vučića - žele nam uzeti Drvar, Grahovoi i Glamoč.
A znaš koliko teritorija je to?
1/3 Herceg Bosne!!


I Bosanski Petrovac, naravno.
Dobro, ne radi se o tome da ćemo to uzimati po svaku cenu, ali ostvariti neki poseban status za te prostore, kako bismo mogli da uspostavimo vezu i da pomažemo ekonomski - DA!

Kakav crni status za općinu gdje su Hrvati i Bošnjaci većina (Glamoč), općina gdje je kako je krenulo će uskoro imati 1500 stanovnika (Grahovo).
Ili Drvar gdje je 6. lička spasila maršala.
Da to bude srpsko, ma hajte molim vas.
Poseban status ima dio RS zapadno od Brčkog.
Odvojen od ostatka srbadije a okružen Bošnjacima i Hrvatima.......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Naša Kvačica je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Šta mislis bi li rusi reagirali u siriji da nisu imali svoje velike interese? Znas li da su intervencijom sprijecili najveci americki plinovod koji je trebao ici tim prostorima al ga assad nije dozvoljavao, zbog cega su ga pokusali srusit na sve nacine(opozicija,Isil,al nusra itd) ?? Šta bi to natjeralo ruse da reagiraju ovdje, kod fukare bez ikakvog znacaja??

Eu je jedna obicna kurvetina koja nema gotovo nikakvog utjecaja, to je cisto ekonomska zajednica i nista vise.Koliko su donijeli dekleracija o bih i sta su s njima postigli?? :zubati

Ja sam za sukobe i sada al je problem sto za iste nije 3/4 naseg naroda te cijela perecija, zaboli njih *** za nama samo je bitno da turisticka sezona nije ugrozena. Zagreb ce ti jos bezbroj puta povuc glavu ispod vode samo ako ugleda priliku za nekakve vlastite interese.

Nas sljedeci potez mora biti "najava" blokade privremenog financiranja federacije, s time izazvat kvintu na otvoreni razgovor. Svako bezrezervno zalaganje za eu put, nato put pored ovakve vlastite situacije je cist promasaj !! Zapad pored problema sa srbima nesmije ici u otvaranje dodatnih sukoba s Hrvatima, tako da ces daleko lakse dobit izborni zakon da se vatra stisa

Dragan Čović trenutno vodi potpuno promašenu, nesigurnu politiku kojom vjerojatno izaziva smijeh u određenim centrima moći, osim ako mu ovakva situacija nije cilj... :neznam


U zadnjih par godina muslimanima pada stanovništvo brže nego Hrvatima i Srbima. Ovo je novi trenutak kad se muslimanima rahat patnja više ne isplati.

Bilo bi bezveze da mi sad radimo rizične poteze. Sad se nama isplati zalediti državu, pretvoriti sve u jedan veliki Mostar barem još 5 godina. Muslimani imaju šansu ostati bez trećine stanovništva i vratiti se na 44% sa tendencijom prema dole.

Oni će nama nuditi podjelu i prijetiti ratom u slučaju građanske BiH, upamti što ti rekoh. :zubati

Upravo ovako.
Točno ovako.
Samo ovo zaleđivanje 15-20 godina a ne 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
To i ja kažem, sad nama odgovara stanje kao u Mostaru.
Mostarizacijom BiH najviše će biti pogođeni oni koji zavise od nje i kome ta nakarada nešto predstavlja.
Hrvati u BiH, barem većina, su se davno prestali naslanjati na države.
Nek komotno bude blokirana koliko treba, sad mi moramo minimalno 3 godine blokirati nakon što su muslimani blokirali godinu i pol, da bude ravnopravno, paritet molim.
I mi sad moramo patrijotski blokirati, na nas je red.

Mile nedaj se, nema predaje.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69289
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Svaka promjena u svijetu, unosi volatilnost i drma BiH, kao i miče fokus s iste.

Recimo zbog ovog virusa nitko se par mjeseci neće pitati sto je ova propala BiH blokirana.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 10:38 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Mi svejedno nize od ovoga nemozemo propast, dotakli smo dno prije par godina tako da nam se sad uopce ne zuri. Treba blokirat privremeno financiranje federacije pa nek im djava nosi birokraciju,rudnike,poljoprivedu, sve redom sto je povezano...

Hrvati ce pretrpit najmanju stetu

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 10:41 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Čović u Jajcu: Bez izmjene Izbornog zakona nema nove Vlade FBiH
https://www.klix.ba/vijesti/covic-u-jaj ... /200226029

Nije ni ovo lose za pocetak...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
daramo je napisao/la:
To i ja kažem, sad nama odgovara stanje kao u Mostaru.
Mostarizacijom BiH najviše će biti pogođeni oni koji zavise od nje i kome ta nakarada nešto predstavlja.
Hrvati u BiH, barem većina, su se davno prestali naslanjati na države.
Nek komotno bude blokirana koliko treba, sad mi moramo minimalno 3 godine blokirati nakon što su muslimani blokirali godinu i pol, da bude ravnopravno, paritet molim.
I mi sad moramo patrijotski blokirati, na nas je red.

Mile nedaj se, nema predaje.

Sad kad smo dosegnuli demografsko dno nije nam u interesu sređivanje situacije u BiH nego baš obrnuto,
a u cilju da Srbi i Muslimani dosegnu demografsko dno.
Ogroman je kapacitet Bošnjaka i Srba za izaći van BiH.
Bar pola milijuna.
Dakle čekati da BiH padne bar ispod 2 milijuna stanovnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 12:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20862
vipera ammodytes je napisao/la:
Sad kad smo dosegnuli demografsko dno nije nam u interesu sređivanje situacije u BiH nego baš obrnuto,
a u cilju da Srbi i Muslimani dosegnu demografsko dno.
Ogroman je kapacitet Bošnjaka i Srba za izaći van BiH.
Bar pola milijuna.
Dakle čekati da BiH padne bar ispod 2 milijuna stanovnika.

Hrvati su prošli proces iseljavanja prije druga dva naroda. Ako smo se mi prepolovili a bogatiji smo od ostalih, Srbi i Muslimani će proći još gore.
Kako god okreneš naš udio se može samo povećavati. :zubati

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Bosnjak007 je napisao/la:


Utvrditi ko je postavio zastave BiH u gradu (FOTO)

Opštinski odbor SNSD-a u Brčkom zahtijeva od Inspektorata i policije Brčko distrikta da hitno utvrdi sve činjenice u vezi sa postavljanjem više desetina zastava BiH na Trgu mladih u tom gradu i ko je protivno zakonskim propisima koristio vozila Vlade distrikta za te namjene, saopšteno je iz te stranke.

Iz brčanskog SNSD-a su istakli da će, nakon što dobiju podatke od Inspektorata i policije, podnijeti krivične prijave "protiv svih koji su flagrantno prekršili najmanje dva zakona - Zakona o praznicima i Zakona o komunalnoj djelatnosti Brčko distrikta".

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=371804

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 12:53 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Ovaj vipera amoodytes je klasičan muslimanski trol, u najboljem slucaju neko pravaško ***. Muslimani na korak da uspostave kontrolu nad Hrvatskim kubom u Domu naroda, a on "spasava hrvatstvo DGG".

U stvari 1/1 muslimanski bot, kakav crni pravaš. Muje su tolko providne da vise ne mogu ni u Hrvata da se preruse posteno.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 vel 2020, 00:17
Postovi: 932
novovrijeme je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:


Utvrditi ko je postavio zastave BiH u gradu (FOTO)

Opštinski odbor SNSD-a u Brčkom zahtijeva od Inspektorata i policije Brčko distrikta da hitno utvrdi sve činjenice u vezi sa postavljanjem više desetina zastava BiH na Trgu mladih u tom gradu i ko je protivno zakonskim propisima koristio vozila Vlade distrikta za te namjene, saopšteno je iz te stranke.

Iz brčanskog SNSD-a su istakli da će, nakon što dobiju podatke od Inspektorata i policije, podnijeti krivične prijave "protiv svih koji su flagrantno prekršili najmanje dva zakona - Zakona o praznicima i Zakona o komunalnoj djelatnosti Brčko distrikta".

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=371804


Ispitati, utvrditi i proveriti. :cursing
Čuj postavili zastave BiH u BiH na Dan Državnosti BiH !?
Ko je to bre čuo ???
To nema niđe na svetu, niđe na svetu to nema, bre.

slika

_________________
Valhalla, Hall of the Slain, the hall presided over by Odin. This vast hall has five hundred and forty doors. A wolf guards the western door and an eagle hovers over it. Till Valhalla!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 13:22 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Robbie MO je napisao/la:
Što se tiče korone... sada znamo kakav PTSP stres muslimani imaju svaki dan u zadnjih 30 godina, čitajući ratne vijesti svojih medija.


:palacgore1 pokazna vežba.

A ovaj lažni Sinan Sakić je samo malo uplašen. :zubati

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
NSOS je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:


Puhovski i Prkačin imaju prilično normalne stavove o BiH, kao da su Hercegbosanci. Iznenađujuće za jugolevičara i pravaša.

Prkacin je odavno odustao od cvecarstva, kad je shvatio da ovi nece da budu cvece. Sad zagovara podelu BiH na tri drzave. Puhovski je uvek bio tamo odakle vetar duva.

Zanimljivo kako ste vi Srbi upoznati s našim političkim stručnjacima, očito dobro pratite što se događa kod nas. Ja npr. kod vas znam samo Šeselja i Lazanskog.

Inače, njihovi komentari potvrđuju ono što sam govorio, a to je da kod nas u politici postoji konsenzus oko Hrvata u BiH, što je dobro, a što loše za njih.

Također se potvrđuje i činjenica da dodrinaštva više nema, da je to bila samo faza u Hrvatskoj jedno vrijeme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 13:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20862
1986 je napisao/la:
NSOS je napisao/la:
Prkacin je odavno odustao od cvecarstva, kad je shvatio da ovi nece da budu cvece. Sad zagovara podelu BiH na tri drzave. Puhovski je uvek bio tamo odakle vetar duva.

Zanimljivo kako ste vi Srbi upoznati s našim političkim stručnjacima, očito dobro pratite što se događa kod nas. Ja npr. kod vas znam samo Šeselja i Lazanskog.

Inače, njihovi komentari potvrđuju ono što sam govorio, a to je da kod nas u politici postoji konsenzus oko Hrvata u BiH, što je dobro, a što loše za njih.

Također se potvrđuje i činjenica da dodrinaštva više nema, da je to bila samo faza u Hrvatskoj jedno vrijeme.

Ako jugoljevičar i pravaš dodrinaš ( koji je obožavao muslimane) podržavaju politiku BiH Hrvata i pokazuju puno razumijevanje, to je jasan znak da zabluda više nema. Dodrinaštvo je bila samo kratka epizoda naše prošlosti. Samo se još naša visoka politika mora pokrenuti i djelovati, narodu je sve jasno. Živjela Banovina. :zubati

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Bosnjak007 je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
A drugi hotel (Grand Hotel Posavina) drzi Despotovic iz Bijeljine (SDS-ovac?). Vecinu kljucnih pozicija u Brckom drze Hriscani, a ne Muslimani. Osim toga, zaboravio si Vidovdansku trku i Dane Guce u Brckom, pored vec spomenute proslave Srpske Nove godine u centru grada. Inace, 1.mart i u Distriktu Brcko je, kao i u RS, kao i svaki drugi radni dan.

Vlado budalo glupa do juče nisi znao liniju ratnih razdvajanja a sada lažeš nešto ljudima. Kakvi Hrišćani, jel tu dodaješ i Hrvate pa da ste jači. Još prošle godine sam pisao koje funkcije drže Bošnjaci zato ne pravi se lud. Istina pošto si član SDS koji je opozicija i nebitan faktor u Brčkom nije ni čudo da ne poznaješ ništa.
Sve te manifestacije su folklor kao i sranje za dan RS-a. I tada je u Brčkom radni dan.
Nadalje tebi i neznalicama na forumu, uđi na stranicu OHR-a http://www.ohr.int/?ohr_archive=arbitra ... ju-brkog-2 i informiši se.
Ne postoji međuentitetska linija razdvajanja. Postojala je prelazna uprava do konačne arbitražne odluke da dio općine koju je kontrolisala VRS kontroliše RS tj Srbi, a Bošnjaci i Hrvati onaj dio pod kontrolom ABiH tj HVO.
Nije tačno da su Šatorovići i slična sela pripali Federaciji, to je bilo privremeno do konačnog rješenja. Dakle pročitaj detaljno arbitražnu odluku nepismeni čovječe i pokušaj shvatiti. Nakon donošenja odluke cijela općina postala je distrikt i podpala pod ingerenciju države sa obilježjima jedino države kao cjelina i bez nekakvih unutrašnjih linija, granica i sl.
Ove neznalice na forumu ne žive u Brčkom pa ih razumijem ali i ti izgleda ne izlaziš iz obora pa ne znaš elementarne stvari o općini u kojoj živiš.

Sada znas da niste vecina, vec manjina, bas kao i prije rata sto ste bili, posto Brcko je prije rata bio vecinski hriscanski grad, a i sada je. Jos kada se oduzmu vasi "Svedjani", cak 2/3 Brckog cini hriscanska populacija, dok broj Srba i Bosnjaka je isti, ako ne i vise ima Srba negoli Bosnjaka u Brckom. Generalno, problem je u popisu, posto vasi su naduvali isti. Zato popis nije ni verifikovan, te stoga, glupo je pozivati se na isti. Osim toga, vidi se na terenu da je manje Bosnjaka nego na popisu.

Izbori iz 2016 su pokazali da prve dvije najjace politicke opcije u Brckom su srpske (SDS i SNSD), te stoga, ako laze popis, ne lazu izbori, koji su presjek stanja. Po tome se mozda i najbolje vidi, kakvo je stanje na terenu, kad nema vasih "Svedjana". Po stanju na terenu se poznaje vecina.

Nisam clan SDS-a, ali kad si ih vec spomenuo, trebas da znas da su oni, u konkurenciji svih etnickih i gradjanskih stranaka, kao i nezavisnih kandidata i drugih formata ucestvovanja na izborima, osvojili prvo mjesto, sto govori koliko su nebitni. :D

Drugo mjesto osvojio je SNSD, tako da mocni Bosnjaci u Brckom nisu mogli da osvoje ni drugo mjesto. :smajl007

Toliko o bosnjackoj dominaciji u Brckom.

Do konacne arbitraze jos nije doslo, tako da Dejtonske granice Brckog jos uvijek "vise u vazduhu" i samo pitanje je vremena kada ce se ponovo potegnuti pitanje podjele Brckog.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 13:44 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Valhalla je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Utvrditi ko je postavio zastave BiH u gradu (FOTO)

Opštinski odbor SNSD-a u Brčkom zahtijeva od Inspektorata i policije Brčko distrikta da hitno utvrdi sve činjenice u vezi sa postavljanjem više desetina zastava BiH na Trgu mladih u tom gradu i ko je protivno zakonskim propisima koristio vozila Vlade distrikta za te namjene, saopšteno je iz te stranke.

Iz brčanskog SNSD-a su istakli da će, nakon što dobiju podatke od Inspektorata i policije, podnijeti krivične prijave "protiv svih koji su flagrantno prekršili najmanje dva zakona - Zakona o praznicima i Zakona o komunalnoj djelatnosti Brčko distrikta".

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=371804


Ispitati, utvrditi i proveriti. :cursing
Čuj postavili zastave BiH u BiH na Dan Državnosti BiH !?
Ko je to bre čuo ???
To nema niđe na svetu, niđe na svetu to nema, bre.

slika

Ne postoji dan drzavnosti bejha .Postoji praznik Federacije BiH koji se pod tim imenom praznuje naravno na teritoriji Federacije BiH.Zajednica Bosnjaka 1993 u Brcko Distriktu ima pravo da proslavlja sta hoce ali to ne znaci da je na javnim mjestima ili povrsinama dozvoljeno isticanje zastava kako kome padne na pamet.Brcko Distrikt nije u Federaciji niti ce ikad biti.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 14:05 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Vladimir RUS je napisao/la:
Bosnjak007 je napisao/la:
Vlado budalo glupa do juče nisi znao liniju ratnih razdvajanja a sada lažeš nešto ljudima. Kakvi Hrišćani, jel tu dodaješ i Hrvate pa da ste jači. Još prošle godine sam pisao koje funkcije drže Bošnjaci zato ne pravi se lud. Istina pošto si član SDS koji je opozicija i nebitan faktor u Brčkom nije ni čudo da ne poznaješ ništa.
Sve te manifestacije su folklor kao i sranje za dan RS-a. I tada je u Brčkom radni dan.
Nadalje tebi i neznalicama na forumu, uđi na stranicu OHR-a http://www.ohr.int/?ohr_archive=arbitra ... ju-brkog-2 i informiši se.
Ne postoji međuentitetska linija razdvajanja. Postojala je prelazna uprava do konačne arbitražne odluke da dio općine koju je kontrolisala VRS kontroliše RS tj Srbi, a Bošnjaci i Hrvati onaj dio pod kontrolom ABiH tj HVO.
Nije tačno da su Šatorovići i slična sela pripali Federaciji, to je bilo privremeno do konačnog rješenja. Dakle pročitaj detaljno arbitražnu odluku nepismeni čovječe i pokušaj shvatiti. Nakon donošenja odluke cijela općina postala je distrikt i podpala pod ingerenciju države sa obilježjima jedino države kao cjelina i bez nekakvih unutrašnjih linija, granica i sl.
Ove neznalice na forumu ne žive u Brčkom pa ih razumijem ali i ti izgleda ne izlaziš iz obora pa ne znaš elementarne stvari o općini u kojoj živiš.

Sada znas da niste vecina, vec manjina, bas kao i prije rata sto ste bili, posto Brcko je prije rata bio vecinski hriscanski grad, a i sada je. Jos kada se oduzmu vasi "Svedjani", cak 2/3 Brckog cini hriscanska populacija, dok broj Srba i Bosnjaka je isti, ako ne i vise ima Srba negoli Bosnjaka u Brckom. Generalno, problem je u popisu, posto vasi su naduvali isti. Zato popis nije ni verifikovan, te stoga, glupo je pozivati se na isti. Osim toga, vidi se na terenu da je manje Bosnjaka nego na popisu.

Izbori iz 2016 su pokazali da prve dvije najjace politicke opcije u Brckom su srpske (SDS i SNSD), te stoga, ako laze popis, ne lazu izbori, koji su presjek stanja. Po tome se mozda i najbolje vidi, kakvo je stanje na terenu, kad nema vasih "Svedjana". Po stanju na terenu se poznaje vecina.

Nisam clan SDS-a, ali kad si ih vec spomenuo, trebas da znas da su oni, u konkurenciji svih etnickih i gradjanskih stranaka, kao i nezavisnih kandidata i drugih formata ucestvovanja na izborima, osvojili prvo mjesto, sto govori koliko su nebitni. :D

Drugo mjesto osvojio je SNSD, tako da mocni Bosnjaci u Brckom nisu mogli da osvoje ni drugo mjesto. :smajl007

Toliko o bosnjackoj dominaciji u Brckom.

Do konacne arbitraze jos nije doslo, tako da Dejtonske granice Brckog jos uvijek "vise u vazduhu" i samo pitanje je vremena kada ce se ponovo potegnuti pitanje podjele Brckog.

Do konačne arbitraže jop nije došlo? Koliko si ti druže glup.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Diablo je napisao/la:
Šta mislis bi li rusi reagirali u siriji da nisu imali svoje velike interese? Znas li da su intervencijom sprijecili najveci americki plinovod koji je trebao ici tim prostorima al ga assad nije dozvoljavao, zbog cega su ga pokusali srusit na sve nacine(opozicija,Isil,al nusra itd) ?? Šta bi to natjeralo ruse da reagiraju ovdje, kod fukare bez ikakvog znacaja??


Ne budi glup. Poslije rata i Iraku većinu dozvola za eksploataciju iračke nafte dobile ruske i kineske firme.
Ti ratovi nemaju baš nikakve veze sa naftom ili prirodnim resursima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Neka Paraislamska organizacija postavila zastave u Brckom.

Citat:
Kako saznajemo, blizu hiljadu zastavica na Trgu mladih su postavili članovi lokalnog udruženja Stećak, a koje se bavi promocijom bitnih datuma koji su od značaja za sve građane Brčkog, prije svega Dana nezavisnosti i Dana državnosti BiH.


Citat:
ODLUKA GRADONAČELNIKA
Sjednica Vlade u Brčkom prekinuta zbog postavljanja zastavica BiH

U vezi s ukrašavanjem na gradskom trgu gradonačelnik smatra da tu ima i elemenata krivične odgovornosti, budući da zakon jasno propisuje u kojim situacijama i na koji period se vrši ukrašavanje grada.

"Za ove aktivnosti su angažovana materijalna sredstva i ljudski resursi i neko mora snositi odgovornost za taj čin. Mi smo u takvim okolnostima tražili i od Inspektorata da izvrši svoj dio posla, a o svemu je informisan i predstavnik Policije Brčko distrikta BiH. Postoji i potreba za utvrđivanjem disciplinske odgovornosti onih koji su prekršili zakon", istakao je Milić.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sjednic ... /200226102

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
1986 je napisao/la:
NSOS je napisao/la:
Prkacin je odavno odustao od cvecarstva, kad je shvatio da ovi nece da budu cvece. Sad zagovara podelu BiH na tri drzave. Puhovski je uvek bio tamo odakle vetar duva.

Zanimljivo kako ste vi Srbi upoznati s našim političkim stručnjacima, očito dobro pratite što se događa kod nas. Ja npr. kod vas znam samo Šeselja i Lazanskog.

Inače, njihovi komentari potvrđuju ono što sam govorio, a to je da kod nas u politici postoji konsenzus oko Hrvata u BiH, što je dobro, a što loše za njih.

Također se potvrđuje i činjenica da dodrinaštva više nema, da je to bila samo faza u Hrvatskoj jedno vrijeme.


Upoznat sam sa nekima, ali mislim da nemam ceo vaš sistem obuhvaćen, jer tu i tamo se pojave neke stvari kod vas koje su mi potpuno nerazumljive. Npr. priča se da jugolevičari čine 30% stanovništva, a onda desničari nekako spiskaju 70% podrške u stanovništvu pa Zoki pobedi na izborima. I sl.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
karadzic je napisao/la:
Ovaj vipera amoodytes je klasičan muslimanski trol, u najboljem slucaju neko pravaško ***. Muslimani na korak da uspostave kontrolu nad Hrvatskim kubom u Domu naroda, a on "spasava hrvatstvo DGG".

U stvari 1/1 muslimanski bot, kakav crni pravaš. Muje su tolko providne da vise ne mogu ni u Hrvata da se preruse posteno.


Eno muslimani vas zagradiše u Brčkom a Dodo i Vučko prijete DGG-om.
Stvar je vrlo jasna
Srbi bi izašli i ponijeli 49% a Hrvatima racku u čelo
E ne bu tako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 16:47 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik uputio je pismo predsjedniku Europskog suda za ljudska prava Linosu Aleksanderu Sicilijanosu u kojem ga obavještava da nije upoznat s njegovom namjerom da kandidira Angeliku Nusberger na mjesto međunarodnog člana Ustavnog suda BiH, iako Član 6 točka 1a Ustava BiH nalaže da predsjednik Europskog suda bira tri člana Ustavnog suda BiH “nakon konsultacija s Predsjedništvom”.


“Željko Komšić, trenutni predsjedavajući Predsjedništva BiH, nije me obavijestio o Vašem pismu od 18. studenog 2019. godine i o Vašem izboru gospođe Nusberger kao kandidata za poziciju člana Ustavnog suda BiH, kao ni o Vašem zahtjevu da se, u skladu s Ustavom BiH, konsultirate s Predsjedništvom BiH u vezi s Vašim izborom kandidata”, naglasio je Dodik u pismu.

Srpski član Predsjedništva BiH istaknuo je da ga Komšić nije obavijestio ni o svom pismu koje je uputio predsjedniku Europskog suda za ljudska prava u Strsbourgu Sicilijanosu 20. prosinca prošle godine u kojem je naveo da će obaviti potrebne konzultacije s ostala dva člana Predsjedništva u skladu sa Ustavom.

“Gospodin Komšić se nikada nije konsultirao sa mnom, niti, koliko mi je poznato, s gospodinom Šefikom Džaferovićem, iako je bio dužan to uraditi u skladu s Poslovnikom o radu Predsjedništva BiH i Ustavom BiH”, naveo je Dodik u pismu Sicilijanosu.

Neinformirajući o svom pismu i njegovom sadržaju druga dva člana Predsjedništva, Dodik je konstatirao da je Komšić najozbiljnije prekršio Ustav BiH i Poslovnik o radu Predsjedništva BiH i stvorio opasan presedan koji je doveo u pitanje normalno funkcioniranje Predsjedništva BiH.

“Na ovaj način doveo je u pitanje imenovanje gospođe Nusberger za člana Ustavnog suda BiH, jer se Predsjedništvo BiH nikada formalno izjasnilo o Vašem prijedlogu”, istaknuo je srpski član Predsjedništva BiH.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: RS obustavlja rad u zajedničkim institucijama BiH!
PostPostano: 26 vel 2020, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Bosnjak007 je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Sada znas da niste vecina, vec manjina, bas kao i prije rata sto ste bili, posto Brcko je prije rata bio vecinski hriscanski grad, a i sada je. Jos kada se oduzmu vasi "Svedjani", cak 2/3 Brckog cini hriscanska populacija, dok broj Srba i Bosnjaka je isti, ako ne i vise ima Srba negoli Bosnjaka u Brckom. Generalno, problem je u popisu, posto vasi su naduvali isti. Zato popis nije ni verifikovan, te stoga, glupo je pozivati se na isti. Osim toga, vidi se na terenu da je manje Bosnjaka nego na popisu.

Izbori iz 2016 su pokazali da prve dvije najjace politicke opcije u Brckom su srpske (SDS i SNSD), te stoga, ako laze popis, ne lazu izbori, koji su presjek stanja. Po tome se mozda i najbolje vidi, kakvo je stanje na terenu, kad nema vasih "Svedjana". Po stanju na terenu se poznaje vecina.

Nisam clan SDS-a, ali kad si ih vec spomenuo, trebas da znas da su oni, u konkurenciji svih etnickih i gradjanskih stranaka, kao i nezavisnih kandidata i drugih formata ucestvovanja na izborima, osvojili prvo mjesto, sto govori koliko su nebitni. :D

Drugo mjesto osvojio je SNSD, tako da mocni Bosnjaci u Brckom nisu mogli da osvoje ni drugo mjesto. :smajl007

Toliko o bosnjackoj dominaciji u Brckom.

Do konacne arbitraze jos nije doslo, tako da Dejtonske granice Brckog jos uvijek "vise u vazduhu" i samo pitanje je vremena kada ce se ponovo potegnuti pitanje podjele Brckog.

Do konačne arbitraže jop nije došlo? Koliko si ti druže glup.

Evo ti pa citaj. :kava

https://www.ebrcko.net/vijesti/vijesti-brcko/43152-sinisa-karan-sudbina-distrikta-jos-nije-konacna

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1607 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 65  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, crni_bombarder, korne, pakovic, Patriota, pomocnik kuhara, Revizija i 498 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO