HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:05.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
BiH kao cjelina ima i prednosti i red je da ih spomenemo - kao ekonomska cjelina i tržište je puno privlačnija nego 3 zasebne državice.To najbolje vidimo po HR i Srbiji koji tu najviše plasiraju robe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Vujadin je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Meni je na umu isključivo interes BH Hrvata. BH Hrvati kontroliraju teritorij koji se ne može obuhvatiti jednom kompaktnom federalnom jedinicom, već federalnom jedinicom s teritorijalnim diskontinuitetom. Da Hrvati naseljavaju kompaktan teritorij koji bi mogao biti samostalnom državom ili pripojiti se Hrvatskoj, bio bih prvi za jedno od tih dvaju rješenja. No, u slučaju kakav jest, isključivo zagovaram diskontinuitet u slučaju hrvatske federalne jedinice i opstanak BIH s trima federalnim jedinicama. :-top


Izvini, ali mnogo mudrije i sigurnije je odreći se jedne enklave (Žepče, Usora...) radi teritorijalnog povezivanja druge enklave (Viteza, Novog Travnika) sa Zapadnom Hercegovinom.

Ovo je BiH. Ne zna se šta nosi dan, a šta noć.


Nee , nikad.Zašto bi se odrekli nečega što je u našim rukama !?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
apsolutno.
niti jednog milimetra svoje djedovine se nećemo odreći. :-kava

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Mar-kan je napisao/la:
BiH kao cjelina ima i prednosti i red je da ih spomenemo - kao ekonomska cjelina i tržište je puno privlačnija nego 3 zasebne državice.To najbolje vidimo po HR i Srbiji koji tu najviše plasiraju robe.


BiH imala bi prednost kao cjelina, da nema retrogradne politike iz Sarajeva, čiji je moto: "što gore, to bolje".

Što gora ekonomska situacija u BiH uticala bi na iseljavanje Hrvata i Srba u razvijeniju Hrvatsku, odnosno Srbiju.

Što gora politička situacija u BiH, održala bi OHR i međunarodno prisustvo u zemlji, koji bi ispunjavali ****** želje. (u to vidi: ukidanje zaključaka Narodne Skupštine Republike Srpske, ili ukidanje Hrvatske samouprave prije nekoliko godina).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Vujadin je napisao/la:
Izvini, ali mnogo mudrije i sigurnije je odreći se jedne enklave (Žepče, Usora...) radi teritorijalnog povezivanja druge enklave (Viteza, Novog Travnika) sa Zapadnom Hercegovinom.

Mislim da nitko od nas nema pravo na to. Ljudi s tih područja odlučili su se za pripadnost hrvatskoj federalnoj jedinici kroz formiranje HR HB, a ta su područja obranili u ratu i ostali na njima živjeti i u miru. Za mene bi odricanje od tih područja u zamjenu za nekakav nestabilan koridorčić preko muslimanskih sela bilo veleizdajničko.
Uvjeren sam da je federalna jedinica s teritorijalnim diskontinuitetom uz opstanak BIH države trenutno najbolje moguće rješenje za BH Hrvate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Mar-kan je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Izvini, ali mnogo mudrije i sigurnije je odreći se jedne enklave (Žepče, Usora...) radi teritorijalnog povezivanja druge enklave (Viteza, Novog Travnika) sa Zapadnom Hercegovinom.

Ovo je BiH. Ne zna se šta nosi dan, a šta noć.


Nee , nikad.Zašto bi se odrekli nečega što je u našim rukama !?


Radi sigurnog spasa ono drugog, koje je isto tako ugroženo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Vujadin je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
BiH kao cjelina ima i prednosti i red je da ih spomenemo - kao ekonomska cjelina i tržište je puno privlačnija nego 3 zasebne državice.To najbolje vidimo po HR i Srbiji koji tu najviše plasiraju robe.


BiH imala bi prednost kao cjelina, da nema retrogradne politike iz Sarajeva, čiji je moto: "što gore, to bolje".

Što gora ekonomska situacija u BiH uticala bi na iseljavanje Hrvata i Srba u razvijeniju Hrvatsku, odnosno Srbiju.

Što gora politička situacija u BiH, održala bi OHR i međunarodno prisustvo u zemlji, koji bi ispunjavali ****** želje. (u to vidi: ukidanje zaključaka Narodne Skupštine Republike Srpske, ili ukidanje Hrvatske samouprave prije nekoliko godina).


To je nešto prolazno.RS ostaje , HB ostaje u nekom drugom obliku , ali je tu prisutna.Stvari se redaju , kako treba to je sigurno.Ničija nije do zore sjala...
Ne bih ulazio u RS polemiku , zanima me trenutno samo HB :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Vujadin je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Nee , nikad.Zašto bi se odrekli nečega što je u našim rukama !?


Radi sigurnog spasa ono drugog, koje je isto tako ugroženo.


Po toj logici sve je ugroženo , i Banja Luka...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 15:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30042
pjosip je napisao/la:
Ja kazem: bolje poginuti pošteno nego da ti netko pljuje poslije jer si koalirao sa ovim ili onim.


Sva sreća nisi vodio obranu Žepča. :roll:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 16:00 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Pessimus dux je napisao/la:
S moga stajališta ovo za Brčko je prihvatljivo, naravno, ukoliko bi došlo do novog teritorijalnog ustrojstva BIH i formiranja hrvatske federalne jedinice.
No, govorio sam o tome da bi u slučaju formiranja hrvatske federalne jedinice, bez diranja Brčko Distrikta, sve tri jedinice imale diskontinuitet.


Samo bi hrvatski entitet imao teritorijalni disknontinuitet, u pravom smislu te riječi, jer Srbi bi uzeli svoj dio Brčkog, a muslimani imaju taj bosanski dio koji je eto nepovezan sa unsko-sanskim kantonom, ali unsko-sanski kanton je jako velik pa se ne može govoriti o nekom diskontinuitetu. A hrvatski je posebna priča, zapadna hercegovina nije povezana sa našom "velikom" srednjom bosnom (vitez,n.travnik,busovača,n.bila,kiseljak,kreševo) koja opet nije povezana sa cijelinom Jajce-Dobretić koji nije povezan sa Žepčom koji nije povezan sa Usorom. E ovo hrvatsko to je teritorijalni diskontinuitet, a od ovih drugih je mačiji kašalj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2009, 21:46
Postovi: 176
uvjek isto,samo blebetate kako bi ko mogao i sta bi bilo kad bi bilo a ja vam kazem
AKO ZELITE NESTO PROMIJENITI IZADJIMO SKUPA NA ULICE MIRNO I DEMOKRATSKI DA SE CUJE GLAS HRVATA
I JOS NESTO STA SE TO CEKA SAMO GOD PROLAZE A TO SA ENTITETOM SE MORALO RIJESITI JOS 95 al eto vam samo vi cekajte jos jedno 20 30 god


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 07 srp 2009, 23:54 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:40
Postovi: 278
Vuco je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Siguran sam da se ne radi o Sanaderovoj izjavi već se najvjerovatnije radi o ironičnom i sarkastičnom članku autora koji je malo izmislio priču kao što to rade oni na poskoku , naravno sa svrhom da poentiraju . To je uspješno odrađeno .

Cinizam i sarkazam su evidentni iz rečenica tipa "Ljubić i Čović će dobivati plaću iz proračuna RH jer ionako rade za interese RH a ne za interese naroda Herceg Bosne" ...

Ukratko ovo je neka kratka brzinska satira spram odnosa RH prema Hrvatima u BIH, sve u kontekstu zahtjeva za treći entitet naravno, bar po mom mišljenju .

Autor precizno pogađa , siguran sam da niti jedna Vlada RH neće "talasati" po Bosni sa trećim entitetom i sličnim stvarima koje bi mogle od nekih krugova biti protumačene na krivi način i time oživiti neke stare duhove tj bolje rečeno stare laži i podvale . Mislim da će se tek ulaskom RH u EU od Hrvatske moći očekivati ozbiljnija i konkretnija podrška zahtjevima hrvatskog naroda u BIH za svojoj samostalnom i federalnom jedinicom .

Dotada dragi moji HercegBosanci , uzdajte se "use i svoje kljuse" . Na političkim liderima Hrvata u BIH je da traže entitet i pregovaraju po tom pitanju . Prud i slično je put kojim treba ići za početak , dakle kontinuirana politička borba i zahtjevi za rješavanjem neravnopravnog statusa Hrvata u FBIH te BIH uopće . To su potpuno legalni i legitimni zahtjevi koji se ničim ne mogu osporiti i tu samo treba pametno plivati . Prvenstveno ne treba robovati neki starim predrasudama niti treba da se "narodski izrazim" :-zubati ikog bolit *** za to što su nam Srbi trenutno jedina ozbiljna potpora i što su na "našem pravcu" .

Ja sam u Hrvatskoj pa vam neću solit pamet , vama koji živite u BIH , al da se mene pita , koaliranje i udruživanje sa Srbima na svim nivoima , a onda nek se Bošnjaci misle šta i kako će kad se stvari krenu drugačije okretat i razvijat .
Rekao bih da su oni već tradicionalno politički nezreli i upravo to treba iskoristiti.

Biti na pravcu srpskih interesa nije zlo ukoliko se u isti mah borimo time i za svoje interese. Niti je srbima zlo biti na pravcu hrvatskih interesa kad im to ide u prilog . Znam da je to npr Posavljacima jako teško za prihvatiti i to je logično , no vrijeme se ne smije gubiti i treba se sačuvati ovoliko koliko sada imamo . To je jedan dobar početak , ja drugu alternativu uz najbolju volju baš i ne vidim .

Samo hrabro naprijed :-top

Apsolutno se slažem s prvim dijelom tvog upisa... no brate mili nemojmo o nekakvom "koaliranju i udruživanju sa Srbima". Srbi su spremni za suradnju, ali kad im se samo spomene Posavina, ništa od toga. Po toj logici i Bošnjaci su za suradnju, ali ne diraj Jajce, SB, Stolac, Mostar i po mogućnosti daj im Neum.
Ništa od toga.
Hrvati moraju gledati i artikulirati isključivo svoje interese, bez obzira na Banja Luku, Sarajevo i Zagreb.

Realno gledajući, zapadna Hercegovina ni Srbe ni Bošnjake ne zanima. Za sve ostalo se treba boriti, protiv dva neprijatelja. Onaj jedan gori od drugog, što bi ti jedan dao, drugi bi ti oduzeo. Ako su Srbi tako za suradnju, zašto ne kažu na primjer evo vam Komušina... pet, šest hrvatskih sela uz samu granicu FBiH... ali ne, ništa ne daju ni milimetar. Isto kao i Bošnje.

Ono što nama nedostaje je ponajprije... sloga. Bez toga nema ništa.



Točno si detektirao neprijatelje, samo što se za Mostar,Stolac i Neum vrijedi boriti jer su Hrvati izrazili želju za opstankom, s druge strane moji posavljaci ne dolaze na glasanje pa čak i kada samo most treba prijeći do glasačkog mjesta. Velika razlika.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 00:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
pa hvala robbie-u na objasnjenju :-oleole :-zubati :-zivio

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 08:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Naša Kvačica je napisao/la:
pjosip je napisao/la:
Ja kazem: bolje poginuti pošteno nego da ti netko pljuje poslije jer si koalirao sa ovim ili onim.


Sva sreća nisi vodio obranu Žepča. :roll:


Priznajem da to ne bi bila dobra ideja.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 09:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Ako smem delimično da se vratim na temu :-zubati , meni je Poskok odličan portal. Često imaju osvežavajuću satiru, jedino što im zameram je prilično slaba moderatura odn. neuklanjanje neinteligentnih i provokatorskih komentara.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Pessimus dux je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Izvini, ali mnogo mudrije i sigurnije je odreći se jedne enklave (Žepče, Usora...) radi teritorijalnog povezivanja druge enklave (Viteza, Novog Travnika) sa Zapadnom Hercegovinom.

Mislim da nitko od nas nema pravo na to. Ljudi s tih područja odlučili su se za pripadnost hrvatskoj federalnoj jedinici kroz formiranje HR HB, a ta su područja obranili u ratu i ostali na njima živjeti i u miru. Za mene bi odricanje od tih područja u zamjenu za nekakav nestabilan koridorčić preko muslimanskih sela bilo veleizdajničko.
Uvjeren sam da je federalna jedinica s teritorijalnim diskontinuitetom uz opstanak BIH države trenutno najbolje moguće rješenje za BH Hrvate.


Da, ali vi zaboravljate jednu stvar. A to je da su Žepče i Usora u većinski bošnjačkom kantonu.

Moje mišljenje je, da ako uopšte dođe do neke teritorijalne reorganizacije BiH, da će se ona temeljiti na blagoj reformi trenutnog teritorijalnog ustroja, nikako na nekim radikalnim promjenama.

To je ono što mi konstantno govorimo da se neće dirati u entitetske granice, a možda čak ne ni u kantonalne.

Što znači, da će se između Bošnjaka i Hrvata "lomiti koplja" oko 2 mješana kantona: Hercegovačko-Neretvanskog i Srednjebosanskog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Vujadin je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Mislim da nitko od nas nema pravo na to. Ljudi s tih područja odlučili su se za pripadnost hrvatskoj federalnoj jedinici kroz formiranje HR HB, a ta su područja obranili u ratu i ostali na njima živjeti i u miru. Za mene bi odricanje od tih područja u zamjenu za nekakav nestabilan koridorčić preko muslimanskih sela bilo veleizdajničko.
Uvjeren sam da je federalna jedinica s teritorijalnim diskontinuitetom uz opstanak BIH države trenutno najbolje moguće rješenje za BH Hrvate.


Da, ali vi zaboravljate jednu stvar. A to je da su Žepče i Usora u većinski bošnjačkom kantonu.

Moje mišljenje je, da ako uopšte dođe do neke teritorijalne reorganizacije BiH, da će se ona temeljiti na blagoj reformi trenutnog teritorijalnog ustroja, nikako na nekim radikalnim promjenama.

To je ono što mi konstantno govorimo da se neće dirati u entitetske granice, a možda čak ne ni u kantonalne.

Što znači, da će se između Bošnjaka i Hrvata "lomiti koplja" oko 2 mješana kantona: Hercegovačko-Neretvanskog i Srednjebosanskog.


Mi ćemo naravno multietniĆki izaći u susret našim ******** partnerima koji u svemu zazivaju popis 1991, i raspodjelu ćemo izvršiti po principu ljudi koji ostaju van svoje federalne jedinice, a Hrvati su tu spremni podnijeti veliku žrtvu u odnosu na Bošnje.


Evo našeg prijedloga za razgraničenje (s tim da bi ja još ucrtao koridor od Jajca do Žepča).

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a2/3_entitet.GIF

Ajmo se sada referirati na popis iz 1991...

Po meni, kriterij bi trebao biti (pozivajući se na popis 1991) je broj Hrvata i Muslimana koji ostaju van vlastite federalne jedinice (iz analize ćemo izostaviti Posavinu) - dakle riječ je o H-M razgraničenju.

Idemo prvo sa brojem Bošnjaka koji bi ostali van vlastite federalne jedinice (a u Hrvatskoj).

1. Busovača - 8.451
2. Čapljina - 7.672
3. Čitluk - 111
4. Grude - 4
5. Jajce - 17.380
6. Kiseljak - 9.778
7. Kreševo - 1.531
8. Kupres - 802
9. Livno - 5.793
10. Ljubuški - 1.592
11. Mostar - 43.586 (neće ući u ukupan obračun jer po ovom prijedlogu Bošnjaci dobijaju preko 50% općine Mostar)
12. Neum - 190
13. Novi Travnik - 11.625
14. Posušje - 6
15. Prozor - 7.226
16. Stolac - 8.101
17. Široki Brijeg - 9
18. Tomislavgrad - 3.148
19. Vareš - 6.714
20. Vitez - 11.514
21. Žepče - 10.820

Ukupno - 112.467 (a ako Hrvati dobiju cijeli Mostar onda 156.053 Bošnjaka po popisu 1991 ostaju u hrvatskoj federalnoj jedinici - isključujući Posavinu jer ona predstavlja hrvatsko-srpski spor).

A sada da vidimo koliko Hrvata ostaje van hrvatske federalne jedinice i u muslimanskoj

1. Banovići - 550
2. Bihać - 5.580
3. Bosanski Petrovac - 48
4. Breza - 851
5. Bugojno - 16.031
6. Cazin - 139
7. Donji Vakuf - 682
8. Fojnica - 6.623
9. Goražde - 80
10. Jablanica - 2.291
11. Kakanj - 16.556
12. Ključ - 330
13. Konjic - 11.513
14. Maglaj - 8.365
15. Olovo - 642
16. Sanski Most - 4.322
17. Sarajevo - 34.873
18. Tešanj - 8.929
19. Travnik - 26.118
20. Tuzla - 20.398
21. Velika Kladuša - 740
22. Visoko - 1.872
23. Zavidovići - 7.576
24. Zenica - 22.510
25. Živinice - 3.976

Ukupno - 201.595!

Dakle da rezimiramo, po našem prijedlogu i pozivajući se na popis 1991 (kao i Bošnjaci) 112.467 Bošnjaka ostaju u hrvatskoj federalnoj jedinici, a 201.595 (dakle 79% više) Hrvata ostaju u bošnjačkoj federalnoj jedinici.

Nakon ove analize uopće ne želim više ni čuti o nekoj nepravdi prema Bošnjacima, ili idiota Fiipovića koji se žali da Hrvati kontroliraju "previše" teritorija. Vidi se da su se Bošnjaci ITEKAKO raširili na račun Hrvata.

Što se tiče Hrvata, nemojte upasti u zamku mišljenja da je onaj prijedlog maksimalistički - gornje brojke dokazuju da ta teza uopće nije točna.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
@ RajvoSa

Ovo mi se čini pošteno! :-top

No mi Srbi se tu ništa ne bi trebali mješati, to treba da dogovorite sa Bošnjacima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
RajvoSa je napisao/la:



Mi ćemo naravno multietniĆki izaći u susret našim ******** partnerima koji u svemu zazivaju popis 1991, i raspodjelu ćemo izvršiti po principu ljudi koji ostaju van svoje federalne jedinice, a Hrvati su tu spremni podnijeti veliku žrtvu u odnosu na Bošnje.


Evo našeg prijedloga za razgraničenje (s tim da bi ja još ucrtao koridor od Jajca do Žepča).

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a2/3_entitet.GIF

.


Hm, ovo rješenje za Posavinu nije baš sjajno.

A ne znam kako misliš probiti koridor između Jajca i Žepča? Nije to baš toliko blizu, a i to je planinski kraj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
RajvoSa je napisao/la:

Ovo ne izgleda loše, samo što u prijedlog treba uključiti Komušinu, te varešku enklavu povećati i dodati istočni dio općine Kakanj (Kraljeva Sutjeska).

slika

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Vujadin je napisao/la:

Hm, ovo rješenje za Posavinu nije baš sjajno.

A ne znam kako misliš probiti koridor između Jajca i Žepča? Nije to baš toliko blizu, a i to je planinski kraj.


Ustvari, ovo za Posavinu je neprihvatljivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Der_Stürmer je napisao/la:
Samo bi hrvatski entitet imao teritorijalni disknontinuitet, u pravom smislu te riječi, jer Srbi bi uzeli svoj dio Brčkog, a muslimani imaju taj bosanski dio koji je eto nepovezan sa unsko-sanskim kantonom, ali unsko-sanski kanton je jako velik pa se ne može govoriti o nekom diskontinuitetu. A hrvatski je posebna priča, zapadna hercegovina nije povezana sa našom "velikom" srednjom bosnom (vitez,n.travnik,busovača,n.bila,kiseljak,kreševo) koja opet nije povezana sa cijelinom Jajce-Dobretić koji nije povezan sa Žepčom koji nije povezan sa Usorom. E ovo hrvatsko to je teritorijalni diskontinuitet, a od ovih drugih je mačiji kašalj.

Naravno, prioritet bi bio zahtjev za povezivanjem srednje Bosne i sjeverne Hercegovine. Diskontinuitet bi išao u slučaju srednje Bosne samo ukoliko ne bi nikako uspjeli ostvariti taj zahtjev i povezati dvije cjeline.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Vujadin je napisao/la:
Da, ali vi zaboravljate jednu stvar. A to je da su Žepče i Usora u većinski bošnjačkom kantonu.

Nitko to ne zaboravlja, ali to je manje bitno. Konjic i Jablanica su u većinski hrvatskom kantonu, pa nitko normalan ne zahtjeva da se nađu unutar buduće hrvatske federalne jedinice. Bitno je da su na područjima Žepča i Usore većina Hrvati, te da su ta područja u ratu obranjena, a kontrolirali su ih Hrvati (HVO), te su bila dijelom HR HB.
Vujadin je napisao/la:
Moje mišljenje je, da ako uopšte dođe do neke teritorijalne reorganizacije BiH, da će se ona temeljiti na blagoj reformi trenutnog teritorijalnog ustroja, nikako na nekim radikalnim promjenama.

To je ono što mi konstantno govorimo da se neće dirati u entitetske granice, a možda čak ne ni u kantonalne.

Što znači, da će se između Bošnjaka i Hrvata "lomiti koplja" oko 2 mješana kantona: Hercegovačko-Neretvanskog i Srednjebosanskog.

S ovim se dijelom apsolutno ne slažem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Pessimus dux je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Da, ali vi zaboravljate jednu stvar. A to je da su Žepče i Usora u većinski bošnjačkom kantonu.

Nitko to ne zaboravlja, ali to je manje bitno. Konjic i Jablanica su u većinski hrvatskom kantonu, pa nitko normalan ne zahtjeva da se nađu unutar buduće hrvatske federalne jedinice. Bitno je da su na područjima Žepča i Usore većina Hrvati, te da su ta područja u ratu obranjena, a kontrolirali su ih Hrvati (HVO), te su bila dijelom HR HB.
Vujadin je napisao/la:
Moje mišljenje je, da ako uopšte dođe do neke teritorijalne reorganizacije BiH, da će se ona temeljiti na blagoj reformi trenutnog teritorijalnog ustroja, nikako na nekim radikalnim promjenama.

To je ono što mi konstantno govorimo da se neće dirati u entitetske granice, a možda čak ne ni u kantonalne.

Što znači, da će se između Bošnjaka i Hrvata "lomiti koplja" oko 2 mješana kantona: Hercegovačko-Neretvanskog i Srednjebosanskog.

S ovim se dijelom apsolutno ne slažem.


Samo malo... Federacija BiH je uspostavljena kao zajednica 10 kantona, i to: 5 većinski bošnjačkih, 3 većinski hrvatska i 2 mješana.

slika

Konjic i Jablanica jesu u većinski hrvatskom kantonu, ali on je po svom pravnom statusu mješoviti kanton, za razliku od recimo, Zapadnohercegovačkog ili Zeničko-dobojskog (u kome su Žepče i Usora).

Ne govorim o onom ko je šta na kraju rata kontrolisao. Pa Srbi su držali na kraju rata Vogošću, Hrvati Mrkonjić... Govorim o današnjem ustavo-pravnom statusu pojedinih dijelova BiH odnosno njenom teritorijalnom ustroju.

Kada se raspadala SFRJ striktno su poštovane njene unutrašnje (republičke i pokrajinske) granice, koje se često nisu poklapale sa etničkim sastavom stanovništva. Ne govorim da će se BiH raspasti, ali ko može natjerati Srbe na promjenu granica RS, ili Bošnjake na promjenu granica Zeničkog kantona, ili Hrvate za promjenu granica kantona 10??? A znamo da se odluke donose konsenzusom sva tri naroda.

E sad, druga je stvar, što su Hrvati Vašingtonskim sporazumom pristali na neke mješane kantone, umjesto da su definisali svoj prostor u Federaciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Satirični tekstovi i lažni intervjui sa Poskoka
PostPostano: 08 srp 2009, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Pessimus dux je napisao/la:
Nitko to ne zaboravlja, ali to je manje bitno. .


Ni Srbima 1990. nisu bile bitne republičke i pokrajinske granice, pa vi'š sad.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, mijat_tomic_is_back i 89 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO