HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 11:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 300 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Srpsčanin je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Na deislamizaciji su radili bosanski komunisti, protiv volje Beograda. Od svih lidera Mladih Muslimana u zatvoru svi budu pobijeni 40tih, samo Alija Izetbegović preživi, jedini se izjašnjavao kao Srbin, bio povlašten čitavo vrijeme SFRJ, napisao Islamsku deklaraciju vaš propagandni pamflet, štampana u Beogradu, naprasno došao na čelo Bošnjaka uz potporu Islamske Zajednice 90tih. Izvađen iz naftalina.

Dobrica Ćosić ga branio kad su ga bosanski komunisti htjeli kazniti 1983.
Pred rat sve i jednu odluku donio koja je nekim čudom koristila Srbima, i u ratu također.
Pustili ste ga živog iz Lukavice 1992 kad je bio kidnapovan, a manje od njega ubijali.
Sad Bakir jaran sa Erdoganom, Putin linija, izjavljuje da nema NATO bez Srba.
Pa koga vi još pravite budalama ?


Na smrt su osuđeni stariji i najekstremniji teroristi iz organizacije Mladi muslimani.Alija je u vrijeme sudjenja bio vrlo mlad pa je osuđen na kaznu zatvora od nekoliko godina kao i mnogi drugi.Koliko su "bosanski komunisti" radili na deislamizaciji vidi se po veoma velikom broju sagrađenih džamija u periodu 1945-1990,opstanku vjerskih muslimanskih škola,novina muslimanske vjerske zajednice... Sam Alija i njegova organizacija djelovali su praktično javno od druge polovine šestdesetih godina a sve u cilju uspostavljanja islamske države.
Islamska deklaracija nikad nije štampana u Beogradu.Štampana je prvi put u Sarajevu 1970.Velika većina Muslimana svoj glas su dali Aliji 1990 jer su vjerovali da će on uspjeti da ostvari cilj- islamsku državu.Manjina je glasala za Durakovića vjerujući da je on taj koji će ostvariti taj cilj.


Šta stariji 2 godine ? :confused1 Kako ekstremniji ? Zato što su se listom izjašnjavali kao Hrvati, a on kao Srbin ??? Islamizam je islamizam.
Radili su na deislamizaciji, rušili džamije, gradili škole, natjerali žensku djecu u školu, gradili zemlju, išli uz nos Beogradu. Gradili zajedništvo i zasebnost BiH.
Ubiše nam Džemala Bijedića zbog toga, a ti se praviš nevješt.
Štampana je u Beogradu pod budnim okom srpske SDB, da Islamska Deklaracija.
Alija je podmetnut Bošnjacima, čitave 80te Beograd diskreditira bosanske komuniste aferama, i omražava ih u narodu, forsira se četništvo, koje Alija koristi za svoju ideologiju kao spasilac i kontru tome.
Kao Islamista i srbofil nije bio opasan, jer se ne bi približio Tuđmanu i Zagrebu.
Previše idealan kandidat da bi nekoga mogli farbati više.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Genuine je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

I Bakir naš čovjek? :smijeh
Pa ti si kompletna budala.
Tebi je mržnja prema Srbima pomutila razum.
Liječi se.


Ja političare sudim po njihovim djelima, a ne po tome šta pričaju.
Bakirovi potezi su Bošnjacima nanijeli dosta štete, a koristili Srbima i samo Srbima.
Kod njega je to serijski kao kod oca, tako da je malo teško povjerovati da se ne snalazi čovjek.
A naravno nećete vi razglašavati da je zlatna koka za vaše interese.


Pa vi ste ga/ih izabrali.
Nisu vam ih Srbi nametnuli.
Naravno da nama ne odgovara što vi birate budale al mi tu ne mozemo ništa. Da ste normalni davno bi BiH bila podjeljena.
Al vi ste fanatici koji hoćete 100%, hoćete uništenje Srba i Hrvata, hoćete nesreću i nesreću ste dobili. Naravno da ćete izbubiti jer ono što želite ne možete ostvariti. Alija i Bakir su plod vaših velikomuslimanskih snova.

Da ste pametni, kao što niste, uzeli bi svojih 24%, riješili se Srba i Hrvata i uz pomoć MZ porazili Islamiste u svojim redovima. To vam je prvi korak za opstanak na ovim prostorima. Inače, ako nećete vi, riješiće neko nekad vaš problem al tad vam neće ostati na 24%.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Genuine je napisao/la:
novem je napisao/la:
A što ćemo s Abdićem? Zar im on nije bio bolji kandidat kojeg su nakon afere forsirali?


Plan A. Plan B. Sukob dva pulena Beograda. Bio je i treći, i zvao se Adil Zulfikarpašić.
Igrokaz koji je podijelio Bošnjake, napravio nam građanski rat (jedini 90tih), i ojačao poziciju Alije Izebegovića.
Sve što se dešavalo je na kraju donijelo profit Beogradu i Srbima.


Jeli vam 24% još srpski igrokaz, ili kako?

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 22:55 
Online

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
daramo je napisao/la:
Mene hvata jeza od same pomisli, nek probaju konfederaciju sa Srbijom, mentalno i kulturološki su podobniji, a bome i ekonomski.
Mislim da bi ta bila uspješnija.

Sasvim dovoljno ima muslimana u Srbiji i ne treba više. Treća nacija su po brojnosti u Srbiji,a najglasnija u traženju nekih nad prava. Većina su 3 opštini u Srbiji,a ima ih po Beogradu kolko hoćeš. Možda bi Hrvatska trebalo malo da se pro multietniči ko Francuska :zubati .
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
novem je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Plan A. Plan B. Sukob dva pulena Beograda. Bio je i treći, i zvao se Adil Zulfikarpašić.
Igrokaz koji je podijelio Bošnjake, napravio nam građanski rat (jedini 90tih), i ojačao poziciju Alije Izebegovića.
Sve što se dešavalo je na kraju donijelo profit Beogradu i Srbima.


Jeli vam 24% još srpski igrokaz, ili kako?


Rugala se ruga drugi. Opstanak BH Hrvata je u pitanju, i tebi jedino bitno kako je Bošnjacima :eek
Mi barem propitujemo naše postupke i greške, ali vi ne, jer vam se zaključci ne bi dopali. Lakše se drugima baviti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Genuine je napisao/la:
novem je napisao/la:

Jeli vam 24% još srpski igrokaz, ili kako?


Rugala se ruga drugi. Opstanak BH Hrvata je u pitanju, i tebi jedino bitno kako je Bošnjacima :eek
Mi barem propitujemo naše postupke i greške, ali vi ne, jer vam se zaključci ne bi dopali. Lakše se drugima baviti.


Pitam. Računam toliko su vam dodjelili, vi se nećkate, a oni sve odlučuju. Gdje je zapelo?

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
novovrijeme je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Ja političare sudim po njihovim djelima, a ne po tome šta pričaju.
Bakirovi potezi su Bošnjacima nanijeli dosta štete, a koristili Srbima i samo Srbima.
Kod njega je to serijski kao kod oca, tako da je malo teško povjerovati da se ne snalazi čovjek.
A naravno nećete vi razglašavati da je zlatna koka za vaše interese.


Pa vi ste ga/ih izabrali.
Nisu vam ih Srbi nametnuli.
Naravno da nama ne odgovara što vi birate budale al mi tu ne mozemo ništa. Da ste normalni davno bi BiH bila podjeljena.
Al vi ste fanatici koji hoćete 100%, hoćete uništenje Srba i Hrvata, hoćete nesreću i nesreću ste dobili. Naravno da ćete izbubiti jer ono što želite ne možete ostvariti. Alija i Bakir su plod vaših velikomuslimanskih snova.

Da ste pametni, kao što niste, uzeli bi svojih 24%, riješili se Srba i Hrvata i uz pomoć MZ porazili Islamiste u svojim redovima. To vam je prvi korak za opstanak na ovim prostorima. Inače, ako nećete vi, riješiće neko nekad vaš problem al tad vam neće ostati na 24%.


Ponavljaš se ko papiga. 24 %, pa 24 %, razlaz, pa razlaz. Daj ba, promijeni ploču, ova ti se pokvarila više. Ja bi sve što ponavljaju ko papige banovo. Ne mora čovjek više ni čitat tvoje komentare, zna se unaprijed.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Genuine je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Pa vi ste ga/ih izabrali.
Nisu vam ih Srbi nametnuli.
Naravno da nama ne odgovara što vi birate budale al mi tu ne mozemo ništa. Da ste normalni davno bi BiH bila podjeljena.
Al vi ste fanatici koji hoćete 100%, hoćete uništenje Srba i Hrvata, hoćete nesreću i nesreću ste dobili. Naravno da ćete izbubiti jer ono što želite ne možete ostvariti. Alija i Bakir su plod vaših velikomuslimanskih snova.

Da ste pametni, kao što niste, uzeli bi svojih 24%, riješili se Srba i Hrvata i uz pomoć MZ porazili Islamiste u svojim redovima. To vam je prvi korak za opstanak na ovim prostorima. Inače, ako nećete vi, riješiće neko nekad vaš problem al tad vam neće ostati na 24%.


Ponavljaš se ko papiga. 24 %, pa 24 %, razlaz, pa razlaz. Daj ba, promijeni ploču, ova ti se pokvarila više. Ja bi sve što ponavljaju ko papige banovo. Ne mora čovjek više ni čitat tvoje komentare, zna se unaprijed.


Pa naravno.
Nisam ja Musliman pa da ujutro mislim jedno popodne drugo a naveče treće.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
novovrijeme je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Ponavljaš se ko papiga. 24 %, pa 24 %, razlaz, pa razlaz. Daj ba, promijeni ploču, ova ti se pokvarila više. Ja bi sve što ponavljaju ko papige banovo. Ne mora čovjek više ni čitat tvoje komentare, zna se unaprijed.


Pa naravno.
Nisam ja Musliman pa da ujutro mislim jedno popodne drugo a naveče treće.


Ne samo to, nego neće tebe niko prevarit da razmišljaš, ti si bre pošten Srbin. Lakše ovako, naučiš napamet, i verglaš. Samo to nije smisao dijaloga. Ti vodiš napamet naučen monolog. Ja mislim da kad bi te neko naglo probudio usred noći, da bi iza sna počeo da vičeš 24 %, i razlaz BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:08 
Online

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Robbie MO je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Inače najbolji primjer nam je Makedonija, Makedonci uz Slovence imaju najbolji natalitet na Balkanu daleko i drže se Makedonci ali opet su ispušili.

Svi Albanci glasaju za socijaliste, imaš i manji dio Makedonaca koji glasa za iste i dobiješ ovo da ti promijene ime i da te ponižavaju.


Slovenija radi fantastičan posao s asimilacijom.

500 000 doseljenih “Južnaka” u zadnjih 50 godina, a ispod 2.5% Muslimana, Srba i Hrvata. Bez doseljavanja, Slovenija je trebala danas imati ispod 1.5 milijuna stanovnika.

Makedonci nisu nijednog Albanca asimilirali.

Pa, i Hrvatska je poprilično uspješna u asimilaciji u gradovima.

Razlika u mentalitetu Slovenije i Makedonije je drastična. Unutar Slovenije su različite migrantske skupine slavenskih naroda Srba,Hrvata i Bošnjaka. Slovenci kao narod nemaju problem stupiti u mješovite brakove sa drugim južnoslovenskim narodima,dok u Makedoniji Albancu nisu Sloveni. Različiti jezici totalno između Albanaca i Makedonaca. Zabavljanje Albanke sa momkom Makedoncem značilo bi vjerovatno dobre batine za nju od strane oca ili brata. Isti slučaj bi bio kada bi se Makedonka zabavljala sa Albancem. Mržnja u Makedoniji između Makedonaca i Albanaca je veća nego između Srba i Albanaca na Kosovu. Asimilacija ide kada ti prihvatiš širokih ruku jedan narod u svoje okrilje. Oni za to nisu sposobni. Godišnje bude 2 - 3 mješovita braka između Makedonaca i Albanaca( muslimana). U zadnje vrijeme ima da dolaze Albanke pravoslavne i udaje se Makedonce momke...ali između Albanaca koji žive u Makedoniji,a redom su svi muslimani rijetki su njihovi susreti sa Makedoncima. Jako su zatvorene društvene zajednice.
Nikad nisam čuo u Sloveniji da Srbin,Hrvat ili Bošnjak nekom svom obeća svoju kćerku i zato se lakše asimiluju u Deželi :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
novem je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Rugala se ruga drugi. Opstanak BH Hrvata je u pitanju, i tebi jedino bitno kako je Bošnjacima :eek
Mi barem propitujemo naše postupke i greške, ali vi ne, jer vam se zaključci ne bi dopali. Lakše se drugima baviti.


Pitam. Računam toliko su vam dodjelili, vi se nećkate, a oni sve odlučuju. Gdje je zapelo?


Tamo gdje je zapelo u kritičkoj analizi hrvatske politike u BiH ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Genuine je napisao/la:
novem je napisao/la:

Pitam. Računam toliko su vam dodjelili, vi se nećkate, a oni sve odlučuju. Gdje je zapelo?


Tamo gdje je zapelo u kritičkoj analizi hrvatske politike u BiH ...


Tema ste vi i kako ste navodno izmanipulirani od Srba.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
novem je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Tamo gdje je zapelo u kritičkoj analizi hrvatske politike u BiH ...


Tema ste vi i kako ste navodno izmanipulirani od Srba.


I Hrvati su manipulirani od Srba, ništa manje. I nije navodno, nego su Srbi majstorski odradili posao, istina pod krinkom borbe za očuvanje SFRJ, ali na kraju je rezultat isti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:14 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Genuine je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:

Na smrt su osuđeni stariji i najekstremniji teroristi iz organizacije Mladi muslimani.Alija je u vrijeme sudjenja bio vrlo mlad pa je osuđen na kaznu zatvora od nekoliko godina kao i mnogi drugi.Koliko su "bosanski komunisti" radili na deislamizaciji vidi se po veoma velikom broju sagrađenih džamija u periodu 1945-1990,opstanku vjerskih muslimanskih škola,novina muslimanske vjerske zajednice... Sam Alija i njegova organizacija djelovali su praktično javno od druge polovine šestdesetih godina a sve u cilju uspostavljanja islamske države.
Islamska deklaracija nikad nije štampana u Beogradu.Štampana je prvi put u Sarajevu 1970.Velika većina Muslimana svoj glas su dali Aliji 1990 jer su vjerovali da će on uspjeti da ostvari cilj- islamsku državu.Manjina je glasala za Durakovića vjerujući da je on taj koji će ostvariti taj cilj.


Šta stariji 2 godine ? :confused1 Kako ekstremniji ? Zato što su se listom izjašnjavali kao Hrvati, a on kao Srbin ??? Islamizam je islamizam.
Radili su na deislamizaciji, rušili džamije, gradili škole, natjerali žensku djecu u školu, gradili zemlju, išli uz nos Beogradu. Gradili zajedništvo i zasebnost BiH.
Ubiše nam Džemala Bijedića zbog toga, a ti se praviš nevješt.
Štampana je u Beogradu pod budnim okom srpske SDB, da Islamska Deklaracija.
Alija je podmetnut Bošnjacima, čitave 80te Beograd diskreditira bosanske komuniste aferama, i omražava ih u narodu, forsira se četništvo, koje Alija koristi za svoju ideologiju kao spasilac i kontru tome.
Kao Islamista i srbofil nije bio opasan, jer se ne bi približio Tuđmanu i Zagrebu.
Previše idealan kandidat da bi nekoga mogli farbati više.

To što ti pišeš su gluposti.Tipična teorija zavjere koja se naravno ne zasniva na činjenicama.Alija Izetbegović je vaš storpocentni produkt.Sasvim je drugi par cipela to što je njegova politika išla na ruku srpskoj strani a što je posljednice njegove nekompetencije,slabe sposobnosti predviđanja a ne srbofilije kako kažeš.
Sa svojim beskompromisnim stavom " Ili Bosna ovakva kakva jest (misleći na unitarno uređenje kakvo je postojalo u vrijeme komunizma) ili krvoproliće u Bosni"Alija je isključio svaku mogućnost sporazuma i izostanka oružanog sukoba ili hagresije kako vi kažete.Sporazum bez rata izvjesno bio bi dosta nepovoljniji po srpsku stranu.Najviše zato što bi srpska jedinica bila još mnogo manje teritorijalno kompaktna u odnosu na RS iz Dejtona i zato što bi Muslimani koji bi se našli u granicama srpske jedinice nastavili da žive na teritoriji iste i sa dosta većim prirodnim priraštajem u odnosu na Srbe ugrožavali srpsku većinu.Rat je otklonio tu opasnost jer se nakon Dejtona samo manji broj Muslimana vratio na teritoriju Srpske.
Alija je čak odbio i sporazum sa Srbijom o labavoj federaciji sa zadržavanjem unitarne BiH a što bi na nešto duži rok omogućilo Muslimanima da BiH postane njihova država koja bi naravno istupila iz te labave federacije sa Srbijom.
Sve u svemu,autor Islamske deklaracije nije bio baš bistar momak a karakter mu je bio hazarderski.To što su u njemu Muslimani prepoznali vodju,nije rezultat srpske zavjere nego sticaja okolnosti od kojih je navažnija ta da je u očima muslimanskih masa, tokom ćafirskog režima bio žrtva,mučenik zbog muslimana a što na neki način i jeste tačno.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Genuine je napisao/la:
novem je napisao/la:

Tema ste vi i kako ste navodno izmanipulirani od Srba.


I Hrvati su manipulirani od Srba, ništa manje. I nije navodno, nego su Srbi majstorski odradili posao, istina pod krinkom borbe za očuvanje SFRJ, ali na kraju je rezultat isti.


Vama su nudili "Historijski sporazum" kojeg ste odbili. Nama nisu nudili ništa.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Genuine je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Pa naravno.
Nisam ja Musliman pa da ujutro mislim jedno popodne drugo a naveče treće.


Ne samo to, nego neće tebe niko prevarit da razmišljaš, ti si bre pošten Srbin. Lakše ovako, naučiš napamet, i verglaš. Samo to nije smisao dijaloga. Ti vodiš napamet naučen monolog. Ja mislim da kad bi te neko naglo probudio usred noći, da bi iza sna počeo da vičeš 24 %, i razlaz BiH.


Upravo.
24% i razlaz a razmisljanje je kako doći do razlaza.
24% je već odrađeno.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Ako vam je podvaljen Alija islamist, koji vas je gurnuo u rat
i s kojim ste izgubili građansku državu, zašto ga niste maknuli nakon rata?
Zašto ga i danas uzdižete kao najvećeg Bošnjaka?

slika

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Srpsčanin je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Šta stariji 2 godine ? :confused1 Kako ekstremniji ? Zato što su se listom izjašnjavali kao Hrvati, a on kao Srbin ??? Islamizam je islamizam.
Radili su na deislamizaciji, rušili džamije, gradili škole, natjerali žensku djecu u školu, gradili zemlju, išli uz nos Beogradu. Gradili zajedništvo i zasebnost BiH.
Ubiše nam Džemala Bijedića zbog toga, a ti se praviš nevješt.
Štampana je u Beogradu pod budnim okom srpske SDB, da Islamska Deklaracija.
Alija je podmetnut Bošnjacima, čitave 80te Beograd diskreditira bosanske komuniste aferama, i omražava ih u narodu, forsira se četništvo, koje Alija koristi za svoju ideologiju kao spasilac i kontru tome.
Kao Islamista i srbofil nije bio opasan, jer se ne bi približio Tuđmanu i Zagrebu.
Previše idealan kandidat da bi nekoga mogli farbati više.


To što ti pišeš su gluposti.Tipična teorija zavjere koja se naravno ne zasniva na činjenicama.Alija Izetbegović je vaš storpocentni produkt.Sasvim je drugi par cipela to što je njegova politika išla na ruku srpskoj strani a što je posljednice njegove nekompetencije,slabe sposobnosti predviđanja a ne srbofilije kako kažeš.
Sa svojim beskompromisnim stavom " Ili Bosna ovakva kakva jest (misleći na unitarno uređenje kakvo je postojalo u vrijeme komunizma) ili krvoproliće u Bosni"Alija je isključio svaku mogućnost sporazuma i izostanka oružanog sukoba ili hagresije kako vi kažete.Sporazum bez rata izvjesno bio bi dosta nepovoljniji po srpsku stranu.Najviše zato što bi srpska jedinica bila još mnogo manje teritorijalno kompaktna u odnosu na RS iz Dejtona i zato što bi Muslimani koji bi se našli u granicama srpske jedinice nastavili da žive na teritoriji iste i sa dosta većim prirodnim priraštajem u odnosu na Srbe ugrožavali srpsku većinu.Rat je otklonio tu opasnost jer se nakon Dejtona samo manji broj Muslimana vratio na teritoriju Srpske.
Alija je čak odbio i sporazum sa Srbijom o labavoj federaciji sa zadržavanjem unitarne BiH a što bi na nešto duži rok omogućilo Muslimanima da BiH postane njihova država koja bi naravno istupila iz te labave federacije sa Srbijom.
Sve u svemu,autor Islamske deklaracije nije bio baš bistar momak a karakter mu je bio hazarderski.To što su u njemu Muslimani prepoznali vodju,nije rezultat srpske zavjere nego sticaja okolnosti od kojih je navažnija ta da je u očima muslimanskih masa, tokom ćafirskog režima bio žrtva,mučenik zbog muslimana a što na neki način i jeste tačno.


Alija je stoprocentni produkt Islama kao religije, a ne Bošnjaka kao naroda. Činjenica da imaš potrebu da se javiš i negiraš moje tvrdnje, dosta govori o tome koliko je on svjesno ili nesvjesno srpski proizvod. Stvarate sve uslove da se neko kao Alija pojavi, nema nijednu osobinu koja bi vam naudila, a onda vičete, da se pojavio. Aha ... niste vi toliko naivni. Previše toga ne štima i smrdi u tom njegovom odnosu sa vama, isuviše je sretnih "slučajnosti" da bi se njegova vrijednost za vašu stranu potcijenila.
Previše je bošnjačkih političara, lidera i kulturnjaka stradalo ili je sklonjeno pod nerazjašnjenim okolnostima, da bi se između ostalog takvima kao Alija napravio prostor da bi se radilo o slučajnosti.
Naravno da vi nemate sve pod kontrolom, ali vaša je obavještajna aktivnost nametnula jedan opći pravac u bošnjačkoj politici i samo ko se bori protiv toga zna kako je to teško i s čime se sve ne služite.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
novem je napisao/la:
Ako vam je podvaljen Alija islamist, koji vas je gurnuo u rat
i s kojim ste izgubili građansku državu, zašto ga niste maknuli nakon rata?
Zašto ga i danas uzdižete kao najvećeg Bošnjaka?


Prvo ja ga ne uzdižem, a ne uzdiže ga ni 2/3 bošnjačkih glasača. Drugo jako je teško pomaknuti jednu uhodanu ekipu koja ima novac, vlast, podršku islamske zajednice, čak i pomoć neprijateljske strane. Ko je pokušao, zna kako je teško. Povijest naših izbora je polagana promjena paradigme kod Bošnjaka, ali mi imamo problema jer nam Srbi i Rusi podmeću našu stranku, sada i sdp, itd. Čiji je Fahro, to bi vi mogli znati ...

Zar tebi nije nimalo sumnjivo da među Hrvatima niko ko je prijateljski nastrojen prema BiH i Bošnjacima ne može na vlast i obratno, da među Bošnjacima neko ko je prijateljski nastrojen prema Hrvatskoj i Hrvatima, nema šanse da dođe do vlasti. Predugo traje to pravilo da bi bilo slučajnost, morao je dosada neko barem slučajno proći, a nije, što znači da se radi na tome. Jedina strana koja ima stvarnu motivaciju da to tako bude i ostane je srpska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2416
Lokacija: HR
Da Srbi su 100% isprogramirali Aliju da budu u svijetu prikazani kao bad guys koji tuku male zelene i prave genocide.
I da taj njihov produkt ne prihvati nijedan mirovni sporazum i da im država bude pod sankcijama uz opterećenje i slom gospodarstva samo da nitko ne posumnja tko stoji iza njega. :dragobojic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 02 pro 2019, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Genuine je napisao/la:
novem je napisao/la:
Ako vam je podvaljen Alija islamist, koji vas je gurnuo u rat
i s kojim ste izgubili građansku državu, zašto ga niste maknuli nakon rata?
Zašto ga i danas uzdižete kao najvećeg Bošnjaka?


Prvo ja ga ne uzdižem, a ne uzdiže ga ni 2/3 bošnjačkih glasača. Drugo jako je teško pomaknuti jednu uhodanu ekipu koja ima novac, vlast, podršku islamske zajednice, čak i pomoć neprijateljske strane. Ko je pokušao, zna kako je teško. Povijest naših izbora je polagana promjena paradigme kod Bošnjaka, ali mi imamo problema jer nam Srbi i Rusi podmeću našu stranku, sada i sdp, itd. Čiji je Fahro, to bi vi mogli znati ...



Navodno ga ne uzdižte, samo skoro 30 godina mu birate stranku, koja je na skoro svim izborima
osvojila većinu mandta, i koja veliča njegovo djelo. Jesu li vam Srbi podmetnuili i tu pamet ili se
ona kupuje vrećicom u kojoj su 250g kave i kockice šećera? Mora da je Grand kafa i Crvenka šećer. :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 03 pro 2019, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
neretvanin je napisao/la:
Da Srbi su 100% isprogramirali Aliju da budu u svijetu prikazani kao bad guys koji tuku male zelene i prave genocide.
I da taj njihov produkt ne prihvati nijedan mirovni sporazum i da im država bude pod sankcijama uz opterećenje i slom gospodarstva samo da nitko ne posumnja tko stoji iza njega. :dragobojic


Nije život James Bond film. Mogući su i z.a.j.e.b.i. Ne govorimo ovdje o bukvalnom obavještajnom radu, nego finom štelovanju protivnika koji je spreman da prihvati pomoć i suprotne strane da se održi na vlasti u svom narodu. Dokaza (još) nema. Ali ... imamo pravo sumnjati na sve i svakoga ako je previše "slučajnosti" koje pogoduju suprotnoj strani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 03 pro 2019, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Genuine je napisao/la:
neretvanin je napisao/la:
Da Srbi su 100% isprogramirali Aliju da budu u svijetu prikazani kao bad guys koji tuku male zelene i prave genocide.
I da taj njihov produkt ne prihvati nijedan mirovni sporazum i da im država bude pod sankcijama uz opterećenje i slom gospodarstva samo da nitko ne posumnja tko stoji iza njega. :dragobojic


Nije život James Bond film. Mogući su i z.a.j.e.b.i. Ne govorimo ovdje o bukvalnom obavještajnom radu, nego finom štelovanju protivnika koji je spreman da prihvati pomoć i suprotne strane da se održi na vlasti u svom narodu. Dokaza (još) nema. Ali ... imamo pravo sumnjati na sve i svakoga ako je previše "slučajnosti" koje pogoduju suprotnoj strani.


Evo priznao je da nema dokaza. A lupeta na prazno cijelo vrijeme. :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 03 pro 2019, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
novem je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Prvo ja ga ne uzdižem, a ne uzdiže ga ni 2/3 bošnjačkih glasača. Drugo jako je teško pomaknuti jednu uhodanu ekipu koja ima novac, vlast, podršku islamske zajednice, čak i pomoć neprijateljske strane. Ko je pokušao, zna kako je teško. Povijest naših izbora je polagana promjena paradigme kod Bošnjaka, ali mi imamo problema jer nam Srbi i Rusi podmeću našu stranku, sada i sdp, itd. Čiji je Fahro, to bi vi mogli znati ...



Navodno ga ne uzdižte, samo skoro 30 godina mu birate stranku, koja je na skoro svim izborima
osvojila većinu mandta, i koja veliča njegovo djelo. Jesu li vam Srbi podmetnuili i tu pamet ili se
ona kupuje vrećicom u kojoj su 250g kave i kockice šećera? Mora da je Grand kafa i Crvenka šećer. :zubati


Mi barem imamo opoziciju koja se sa SDA može mjeriti i kvalitatitvno i kvantitativno.
Istupamo protiv jedne maltene čitave vjere na izborima, jer su oni poistovjetili sebe i svoju vlast sa Islamom.
Vi toga nemate kako treba ni u RH.
Velike prednosti su bile na strani SDA.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ŠBBKBB: Kako bi danas izgledala konfederacija između RH i FBiH
PostPostano: 03 pro 2019, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491
Genuine je napisao/la:
novem je napisao/la:

Navodno ga ne uzdižte, samo skoro 30 godina mu birate stranku, koja je na skoro svim izborima
osvojila većinu mandta, i koja veliča njegovo djelo. Jesu li vam Srbi podmetnuili i tu pamet ili se
ona kupuje vrećicom u kojoj su 250g kave i kockice šećera? Mora da je Grand kafa i Crvenka šećer. :zubati


Mi barem imamo opoziciju koja se sa SDA može mjeriti i kvalitatitvno i kvantitativno.
Istupamo protiv jedne maltene čitave vjere na izborima, jer su oni poistovjetili sebe i svoju vlast sa Islamom.
Vi toga nemate kako treba ni u RH.
Velike prednosti su bile na strani SDA.


Imate vi samo 24% i košmar gdje god zaviriš.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 300 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, Patriota, pomocnik kuhara i 497 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO