HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 07:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 301 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
DzoniBG je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Meni se čini da je ministar htio nešto sasvim drugo postići ovom temom... Ali vi se dofatili starih priča...


A sta je smisao teme...


Divljenje istočnom carstvu... :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Ja znam da su postojali evakuacijski planovi i da se po selima Krajine vježbalo evakuaciju dok nijednog hrvatskog vojnika nije bilo ni u blizini. Kako to? Da nisu poslušali vojvodu - "A vi, šta ćete vi?!" :neznam

Smeta mi što se neprijatelji moje države prijavljuju tu, što žele biti ponovno remetilački faktor sa svojim podvalama, ovaj put oko popisa. Smeta mi. Smeta mi što oni koji su govorili da "pod šahovnicu ne bi ni mrtvi" sad vole viditi tu šahovnicu na putovnici jer se s njom lakše putuje. Smeta mi što su u svemu vidili NDH, a grebu se za "ustaške" kune. Bili i ostali najobičnija neprincipijelna stoka.

Među tim pravašima koje gadiš bilo je i Srba. Rakovičku bunu su s Eugenom Kvaternikom podigli uglavnom pravoslavci.


Ti ljudi su oterani raspodelom karata izmedju Tudjmana, Milosevica i MZ pred Dejton, Tudjman je posebno likovao nad time, opsednut je bio idejom da broj Srba svede na minoran procenat, i to je uradio... ni to ti nije dosta, nego i danas likujes nad time, a znas da je mnogim nevinim civilima upropasten zivot... boli te uvo za to, kapiram :001_rolleyes

Pod tom sahovnicom koju bi trebalo da vole su pre 70 godina kolektivno bili bacani u jame, jel su tad bili krivi zbog neceg, jel su oni prvi napali... nista niste uradili da im priblizite ideju da je Hrvatska i njihova drzava, vec ste ih gurnuli u narucje Milosevicu, bas tom retorikom "NEPRINCIPIJELNA STOKA" :huh

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Smeta mi što oni koji su govorili da "pod šahovnicu ne bi ni mrtvi" sad vole viditi tu šahovnicu na putovnici jer se s njom lakše putuje.


De apdejtuj softver malo...sa ovim "lakšim putovanjima", smešno je.
Nego, čisto informativno, jel ti smetaju i oni kao što je onaj duhovno oštećen, u čijem stanu živi Jaca-premijerka?
Mislim, ipak Hrvatska daje silnu lovu za narodnu kuhinju za takve, niškoristi - nebranitelje..

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2620
Mar-kan je napisao/la:
Croat je napisao/la:
Mi za razliku od Srba ne samo da nemamo vlastitu državotvornu politku, nego imamo antinacionalnu politiku koja će i u nekoj mjeri pomoći Srbima da agresora pretvore u žrtvu, a žrtvu u agresora. :thumbdown

Gdje to ima da predsjednik jedne države lažno optužuje vlastitu državu :no


Realno-kakvi su rezultati te srpske državotvorne politike zadnjih 30 godina?


Republika Srpska, vodeće mjesto u regionu, pranje vlastitog obraza krivotvorenjem povijesti, strateško savezništvo s Rusijom... Malo li je?
Srpsko izigravanje šefa, hegemona i sve to nakon gubitka ratova ti sve govori. To je sposobnost.
Sad ozbiljno, koji su rezultati naše?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Real gone je napisao/la:
Mitteleuropa... :placipicka :placipicka

Tvoj gradić je bio civilizacija pod jednom drugom civilizacijom. Nije ga Slo(a)ven napravio takvim.

Mediteran.

Utvaram si da sam više ja dinarid doprinija toj civilizaciji nego neki talijanski peško :D

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
snowflake je napisao/la:
Republika Srpska, vodeće mjesto u regionu, pranje vlastitog obraza krivotvorenjem povijesti, strateško savezništvo s Rusijom... Malo li je?
Srpsko izigravanje šefa, hegemona i sve to nakon gubitka ratova ti sve govori. To je sposobnost.
Sad ozbiljno, koji su rezultati naše?


1. Republika Srpska je velikim delom sama zaslužna za svoj status, i pored povoljnih medjunarodnih okolnosti (i neke vrste kompenzacije statusa za KiM), ne sme se zaboraviti da je, naročito od 2006. tamo vodjena mudra politika.
2. Lideri u regionu nismo, niti takvo nešto postoji. To je medijska patka da se glodju glupi Balkanci, 100x oprobana, 100x uspešna.
3. Krivotvorenje povesti je vaša fantazija. Ili ćeš mi ovde imenovati dokaze za to, u vidu naučnih i istorijskih tekstova o zadnjim ratovima, kako u Srbiji, tako i sa strane?
4. I na kraju, volela bih da gledam svoju zemlju hrvatskim očima...što je to dobro!

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Bog-i-Hrvati je napisao/la:

Utvaram si da sam više ja dinarid doprinija toj civilizaciji nego neki talijanski peško :D


Pa dobro, mašta još nije zabranjena.. :zubati

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
DzoniBG je napisao/la:
Ti ljudi su oterani raspodelom karata izmedju Tudjmana, Milosevica i MZ pred Dejton, Tudjman je posebno likovao nad time, opsednut je bio idejom da broj Srba svede na minoran procenat, i to je uradio... ni to ti nije dosta, nego i danas likujes nad time, a znas da je mnogim nevinim civilima upropasten zivot... boli te uvo za to, kapiram :001_rolleyes

Pod tom sahovnicom koju bi trebalo da vole su pre 70 godina kolektivno bili bacani u jame, jel su tad bili krivi zbog neceg, jel su oni prvi napali... nista niste uradili da im priblizite ideju da je Hrvatska i njihova drzava, vec ste ih gurnuli u narucje Milosevicu, bas tom retorikom "NEPRINCIPIJELNA STOKA" :huh

Bla bla, truć truć, Tuđman i Milošević zli nacionalisti koji selili ljude, igrali se kartama, u Karađorđevu sve dogovorili. Žao mi je rista, ta relativizacija krivnje neće proći.

Nevini civili su ili branili svoju državu ili podržavali njenu obranu i njima nikad nisam gleda nacionalnost. Za mene je lojalni Srbin neupitna kategorija i osoba koju neizmjerno poštujen. Oni koji su rušili državu u kojoj žive i koji su podržavali njeno rušenje za mene nisu nevini civili nego izdajnici kojima i nije misto u državi koju su rušili. Kad im nije valjala neka ih što dalje od nje.

Šahovnica je bila i na grbu SRH. Šahovnica je hrvatski nacionalni simbol. I pod dvoglavim orlom s ocilima se bacalo ljude u jame "pre 70 godina". I to su upravo oni i njihovi pretci to radili. Zaključujem po tome da i nisu neki humanisti.

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:20 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Real gone je napisao/la:
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Moj "gradić" je bija civilizacija dok vi niste znali što je kotač.


Mitteleuropa... :placipicka :placipicka

Tvoj gradić je bio civilizacija pod jednom drugom civilizacijom. Nije ga Slo(a)ven napravio takvim.


Sve što vrijedi u tom gradu je slavensko. Od Crkve sv. Donata, do Zoranića, Medulića, Jurja Dalmatinca itd. Nije lijepo pisati o stvarima o kojima nemaš pojma. :yes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Real gone je napisao/la:
Bog-i-Hrvati je napisao/la:

Utvaram si da sam više ja dinarid doprinija toj civilizaciji nego neki talijanski peško :D


Pa dobro, mašta još nije zabranjena.. :zubati

Mašta i različite interpretacije civilizacije :D

divlja svinja ti je odgovorija :hrvatinic Vride i neke druge stvari, ali ove gori koje je nabrojia su jako bitne i sve su hrvatske :wink

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Bog-i-Hrvati je napisao/la:

divlja svinja ti je odgovorija :hrvatinic Vride i neke druge stvari, ali ove gori koje je nabrojia su jako bitne i sve su hrvatske :wink


Sa mitomanima ne polemišem, ti još uvek nisi skroz dostigao taj nivo ;)
Nego, ne odgovori mi za one niškoristi-nebranitelje.. :)

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
DzoniBG je napisao/la:
nista niste uradili da im priblizite ideju da je Hrvatska i njihova drzava, vec ste ih gurnuli u narucje Milosevicu, bas tom retorikom "NEPRINCIPIJELNA STOKA" :huh

Ovo je vrh :sega

Alo, prika, oni su imali mitinge istine i nosali mošti cara kurčevoga, kako li se zva, po Hrvatskoj dok ni Tuđmana ni HDZ-a na vidiku nije bilo. Jebe te kronologija. Četnikovanje je počelo prije početka procesa stvaranja hrvatske države.

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Real gone je napisao/la:
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Smeta mi što oni koji su govorili da "pod šahovnicu ne bi ni mrtvi" sad vole viditi tu šahovnicu na putovnici jer se s njom lakše putuje.


De apdejtuj softver malo...sa ovim "lakšim putovanjima", smešno je.
Nego, čisto informativno, jel ti smetaju i oni kao što je onaj duhovno oštećen, u čijem stanu živi Jaca-premijerka?
Mislim, ipak Hrvatska daje silnu lovu za narodnu kuhinju za takve, niškoristi - nebranitelje..

Smetaju mi svi koji su rušili ovu državu ili podržavali njezino rušenje. Među takvima nevinih nema.
Svaki lojalni Srbin, neovisno jel bija u hrvatskoj vojsci ili ne, za mene je "politički Hrvat" i ne smatram ga nimalo nepoželjnim. On je moj sunarodnjak baš ka i onaj Čeh iz Daruvara ili Mađar iz Baranje. A nije da ih ne poznam nekoliko.

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Bla bla, truć truć, Tuđman i Milošević zli nacionalisti koji selili ljude, igrali se kartama, u Karađorđevu sve dogovorili. Žao mi je rista, ta relativizacija krivnje neće proći.

Nevini civili su ili branili svoju državu ili podržavali njenu obranu i njima nikad nisam gleda nacionalnost. Za mene je lojalni Srbin neupitna kategorija i osoba koju neizmjerno poštujen. Oni koji su rušili državu u kojoj žive i koji su podržavali njeno rušenje za mene nisu nevini civili nego izdajnici kojima i nije misto u državi koju su rušili. Kad im nije valjala neka ih što dalje od nje.

Šahovnica je bila i na grbu SRH. Šahovnica je hrvatski nacionalni simbol. I pod dvoglavim orlom s ocilima se bacalo ljude u jame "pre 70 godina". I to su upravo oni i njihovi pretci to radili. Zaključujem po tome da i nisu neki humanisti.


Nemoj da karikiras, rekao sam jasno, dogovor Tudjmana, Milosevica i MZ pred Dejton... Milosevic je bio i protiv plana Z4, rekao je Marticu da se ubije, povukao je deo vojske pred Oluju, i ostavio onu sirotinju da bezi, ili bude pobijena, a Tudjman to svesrdno prihvatio.

Oni Srbi koji su ostali u SAO Krajini su svi cetnici i zlotvori :yawn to kao kad bi rekao da su u NDH svi Hrvati bili ustase...nema smisla to. Ogromnu vecinu naroda zadesi ta poplava, i nosi te bujica...

Niko nije bio humanista, prvi sam kritikovao svoj narod, zato treba naci pravu meru u svemu, a ne tako navijacki kritikovati nekog, kao sad u vezi popisa, a istu stvar bi podrzali da se tice vas.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:29 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ako je istina, onda se radi o državi i politici koja ima glavu i rep (na stranu što je dosta toga kontra hrvatskih interesa). Ima li RH slične vanjskopolitičke strateške dokumente ili smjernice?

Nema. I ne triba imati. Hrvatska mora voditi mudru politiku, ne tribaju njoj smjernice o "hrvatskim zemljama", destabiliziranju okolnih država i primisli o svehrvatskim zajednicama di je jedan hrvatski grob. To je srpsko stanje uma, ne naše. I za takve stvari ti ne tribaju nikakve smjernice neke sterilne ekipe luđaka nego državnička svijest. A toga nama fali na razini našeg naroda, a narod daje i bira i političare. Vlastita država je ogromna odgovornost, ne samo beneficija i ostvareni san. Naši ljudi, i narod i političari, pojma nemaju što znači imati vlastitu državu, mi to tek učimo.

E ovo potpisujem, svaku riječ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
DzoniBG je napisao/la:
Niko nije bio humanista, prvi sam kritikovao svoj narod, zato treba naci pravu meru u svemu, a ne tako navijacki kritikovati nekog, kao sad u vezi popisa, a istu stvar bi podrzali da se tice vas.

Mene smeta u vezi popisa to što moj punac koji naviga neće biti popisan po novoj metodologiji, a neki Srbin kojeg tu nema 15 godina želi biti popisan kako bi SDSS zadrža svoje beneficije. Smeta mi da studenti koji studiraju u inozemstvu neće biti popisani, a neki Srbin ciljano dolazi vamo samo biti popisan. Jebiga, smeta mi. Smeta mi što ne mogu živiti u miru i normalnoj atmosferi nego svako malo moran trošiti živce na srpska podmetanja. Bog te vidija, ko živi tu nek se i popiše, ko ne živi nema se što popisivati. Jel to normalno?

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
DzoniBG je napisao/la:

Niko nije bio humanista, prvi sam kritikovao svoj narod, zato treba naci pravu meru u svemu, a ne tako navijacki kritikovati nekog, kao sad u vezi popisa, a istu stvar bi podrzali da se tice vas.


Pa kod ekstremnog desničara je ovo normalno, poželjno i podrazumeva se..
I ne samo to, nego mnoge druge stvari su vrlo "upitne" kad je o "humanizmu" reč.
Zato mi i dignu živac kad moralizuju..
Ko i srpski desničari..
Bahato do neba, a kuka gde god može.
Red kurčenja, red kukanja.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Real gone je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:

Niko nije bio humanista, prvi sam kritikovao svoj narod, zato treba naci pravu meru u svemu, a ne tako navijacki kritikovati nekog, kao sad u vezi popisa, a istu stvar bi podrzali da se tice vas.


Pa kod ekstremnog desničara je ovo normalno, poželjno i podrazumeva se..
I ne samo to, nego mnoge druge stvari vrlo "upitne" kad je o "humanizmu" reč.
Zato mi i dignu živac kad moralizuju..
Ko i srpski desničari..
Bahato do neba, a kuka gde god može.
Red kurčenja, red kukanja.

Draga, ja sam daleko od ekstremnog desničara. I nigdi ne kukam niti se time bavim.

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Pa kod ekstremnog desničara je ovo normalno, poželjno i podrazumeva se..
I ne samo to, nego mnoge druge stvari vrlo "upitne" kad je o "humanizmu" reč.
Zato mi i dignu živac kad moralizuju..
Ko i srpski desničari..
Bahato do neba, a kuka gde god može.
Red kurčenja, red kukanja.

Draga, ja sam daleko od ekstremnog desničara. I nigdi ne kukam niti se time bavim.


Kukaš brate, celu ovu temu..

Zato smo i otišli van topika debelo..

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2620
Real gone je napisao/la:
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Moj "gradić" je bija civilizacija dok vi niste znali što je kotač.


Mitteleuropa... :placipicka :placipicka

Tvoj gradić je bio civilizacija pod jednom drugom civilizacijom. Nije ga Slo(a)ven napravio takvim.


Oprosti, ovo je predrasuda, Slaven je napravio svaku stariju zgradu u Dalmaciji koja išta vrijedi (Dobro, ovo je malo pretjerivanje :zubati :zubati). Dalmacija je bila pod Mlecima, ali nikad nije bila mletačka.
Talijani u Dalmaciji nikad nisu prelazili 5% stanovništva.
Nabroji jednu građevinu u Zadru koju su izgradili Talijani prije 19. stoljeća ili šuti. Koju od zadarskih crkava, možda.
Jedino gradske zidine i zgradu poglavarstva, a i to možda. A Zadar je još prednjačio po broju Talijana. 19. i 20. stoljeće stoljeća su potalijančivanja Zadra i kao takvi predstavljaju iznimku.
Prije toga kada su projektanti Mlečani, a to nije tako često kao što misliš, domaći majstori također sudjeluju u radovima.
Inače, dalmatinski gradovi su od ranog srednjeg vijeka slobodne komune s vrlo jakom autonomijom, većinskim slavenskim stanovništvom i slavenskim gradskim plemstvom.
Postoji nešto što se zove dalmatinski stil gradnje, a koji je, vidi čuda, različit od mletačkog.

Dam ti literaturu ako želiš. :kava :001_cool

Još nešto, stoljeća od 9-18, stoljeća su u kojima je slavenski utjecaj itekako primjetan i jači od romanskog, upravo zbog autonomije komuna.

P.S. Slavenstvo nije istoznačno sa srpstvom niti s Rusima. i Slaven je itekako napravio Zadar i Dalmaciju :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:
Bog te vidija, ko živi tu nek se i popiše, ko ne živi nema se što popisivati. Jel to normalno?


Normalno je. I ko planira da se vrati, nek to uradi pred taj famozni popis, a ne da živi na dve adrese i bude popisan u dve države. Ali, kad bude popis onda piši o tome (ako mahinacija bude)..a ne sad..da gledaš u pasulj i dižeš frku. Da ne kažem - kukaš :glare

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:
Niko nije bio humanista, prvi sam kritikovao svoj narod, zato treba naci pravu meru u svemu, a ne tako navijacki kritikovati nekog, kao sad u vezi popisa, a istu stvar bi podrzali da se tice vas.

Mene smeta u vezi popisa to što moj punac koji naviga neće biti popisan po novoj metodologiji, a neki Srbin kojeg tu nema 15 godina želi biti popisan kako bi SDSS zadrža svoje beneficije. Smeta mi da studenti koji studiraju u inozemstvu neće biti popisani, a neki Srbin ciljano dolazi vamo samo biti popisan. Jebiga, smeta mi. Smeta mi što ne mogu živiti u miru i normalnoj atmosferi nego svako malo moran trošiti živce na srpska podmetanja. Bog te vidija, ko živi tu nek se i popiše, ko ne živi nema se što popisivati. Jel to normalno?


Ajde i tu stvar da razgolitimo...

Popisace se oni Srbi koji stalno zive u Hrvatskoj, i to je normalno...ali kako ce se popisati Srbi koji zive stalno u Srbiji... koliko ja znam, popisivaci idu od kuce do kuce, sta ce ovi iz Srbije i BiH, da odu na 15 dana do kuce(ako je uopste imaju) u Hrvatskoj i cekaju da im neko zakuca na vrata?! A ovo oko tvog punca, studenata, to ste sami krivi.

Toliko predimenzioniras sve to, videces rezultate svega toga...

SDSS ima privilegije jer mu tako daje ustav, ukinite ustav, izbrisite Srbe iz evidencije kao Slovenci, i zavrsite sa tim pricu...jednostavno :neznam

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
snowflake je napisao/la:
P.S. Slavenstvo nije istoznačno sa srpstvom niti s Rusima. i Slaven je itekako napravio Zadar i Dalmaciju :zubati


Ok. Ovo je zaključak... :zubati , sad mi je lakše, da znaš :D
Živeo Rim, Bož`sačuvaj da imate nešto zajedničko sa drugim južnim i/ili istočnim Slovenima =))

"Dok smo mi..viljuškom i kašikom.., zapadnjaci su rukama" (Lepa sela lepo gore) - ovo je taj nivo komunikacije.

Bolje bi bilo da si mi odgovorila na onaj post po tačkama, koji se tiče teme.

Nego što si se pridružila @B&Hrvati teoriji o "dok smo mi bili civilizacija, vi niste znali za kotač"..

Baš bi me zanimalo da potkrepiš stav o famoznoj "srpskoj strategiji", mnogo više nego da copy/paste-amo kulturološko-istorijska loženja..

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 15:58 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Realno, mletačka vlast je pomogla da se očuvaju dalmatinski gradovi od Turaka, i usmjerila ih u jednom civilizacijsko-kulturnom smjeru. To se mora priznati. Također je činjenica da su dalmatinski gradovi u doba renesanse bili, u umjetničkom smislu, uz bok najrazvijenijem zapadu, na način koji je danas nezamisliv.

Što se Srba tiče, činjenica je da se trebaju poštovati međunarodni standardi pri popisivanju, koji postoje, a sve drugo su manipulacije i to toliko nebulozne da je teško povjerovati u dobronamjernost onoga koji bi tako nešto predložio.

Inače, čovječanstvo još nije izmislilo drugi put do stabilnosti i mira od etnički homogenih država (uz rijetke iznimke). Možda nije univerzalno moralno, ali tako je, i to nevezano uz to o kojim narodima je riječ.

Na kraju, osobno prezirem ideju o predziđu kršćanstva i zapada i slične nebuloze. Dok su Hrvati bili predziđe, Francuzi su maksimalno držali svijeću Turcima, radi slabljenja Svetog Rimskog Carstva (znao je Richelieu što znači eventualno ujedinjenje Njemačke pod jakom centralnom vlašću). Državni interes, to je jedina svetinja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Senzacionalno otkriće Slobodne Bosne: Drugi Memorandum SANU
PostPostano: 25 ožu 2011, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
mateb je napisao/la:
Realno, mletačka vlast je pomogla da se očuvaju dalmatinski gradovi od Turaka, i usmjerila ih u jednom civilizacijsko-kulturnom smjeru. To se mora priznati. Također je činjenica da su dalmatinski gradovi u doba renesanse bili, u umjetničkom smislu, uz bok najrazvijenijem zapadu, na način koji je danas nezamisliv.

Što se Srba tiče, činjenica je da se trebaju poštovati međunarodni standardi pri popisivanju, koji postoje, a sve drugo su manipulacije i to toliko nebulozne da je teško povjerovati u dobronamjernost onoga koji bi tako nešto predložio.

Inače, čovječanstvo još nije izmislilo drugi put do stabilnosti i mira od etnički homogenih država (uz rijetke iznimke). Možda nije univerzalno moralno, ali tako je, i to nevezano uz to o kojim narodima je riječ.

Na kraju, osobno prezirem ideju o predziđu kršćanstva i zapada i slične nebuloze. Dok su Hrvati bili predziđe, Francuzi su maksimalno držali svijeću Turcima, radi slabljenja Svetog Rimskog Carstva (znao je Richelieu što znači eventualno ujedinjenje Njemačke pod jakom centralnom vlašću). Državni interes, to je jedina svetinja.




Jesu, ali je ipak najnapredniji bio Dubrovnik, koji je bio slobodan. A i u tim gradovima pod Venecijom nosoici kulture i razvoja nisu bili samo "Talijani", nego i Hrvati, kojih je samo dio bio romaniziran. Kao što je spomenuto, komune su imale visok stupanj samouprave. A opet su Mlečani učinili puno lošega na polju gospodarstva, posebno poljoprivrede. Kolonatski odnosi i Grimanijev zakon dovodili su do siromaštva i gladi, tek kad su došli Francuzi neke stvari su se malo popravile. Ali mi je malo smiješno kad neki Srbi koji nemaju pojma o tome idu nas docirati o našoj povijesti i kulturi.
Ja ne prezirem to shvaćanje o predziđu kršćanstva jer je to zaista tako bilo, ali to smatram samo dijelom povijesti i mislim da to nije potrebno previše isticati. Štoviše, takva shvaćanja udaljila su bosanski i hercegovačke muslimane od hrvatske nacionalne ideje.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 301 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Tomba17 i 500 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO