HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 08:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 01 stu 2009, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Inkvizitor je napisao/la:
Urbana je napisao/la:
Biljana...drago mi je da je izasla iz zatvora!Mislim da tamo nije ni trebala biti..
Mene ne zanima sto je odredjeni Srbi gotive samim tim sto je bila protivnik Slobodana Milosevica i njegovog rezima...
Mene je odusevljavala snaga njenog karaktera..da u najgore vreme bude tu gde je bila..da je u najtezim momentima srpskom narodu davala reci utehe..da je smela da vidi stvari onakve kakve jesu i cak da ih kaze...
Drago mi je sto odma`shvatila celu prljavu igru "nekolicine" ljudi...
Marioneta(jer s njom Radovan nije mogao upravljati)nikad nije bila...ali za paravan je jedna zena -intelektualka,velikog srca ipak dobro mogla sluziti...
Plavsicka nije osudjena za genocid...to valjda svi znamo...
I izjave posle...zasto se izjasnila krivom..tj. obrazlozenje za ovu izjavu.........S`koje god strane pogledam nije moglo bolje :palacgore1
Zanimljivo je da oni koji Seselja nazivaju budalom..(naravno kako vetar puse) ..tako i menjaju misljenje o istom...
Budala je kad prica o stvarima koje nisu pogodne za njih...al kad je rekao da je Biljana "najradikalnija"u tadasnjem miljeu...to se mnogo dobro pamti i ispade da i budala ima po koju pametnu...
O slucaju "Plavsic"...ponesto govori i to da je u R.S. njen izlazak iz zatvora mnogo vise odusevio narod..nego sto ga je razocaralo hapsenje Karadzica.


ovo je prilično bezobrazno i morbidno pisati o ženi velikog srca koja ljubi Arkana nakon što izšuta mrtve ljude po ulici.

ja kužim da vama Srbima nema toga ko nije pravednik i heroj pa tako ni krvožedna Plavšićka, hladna bezosjećajna spodoba, oličenje zla i dokaz da žene mogu biti veće zvjeri i besćutnije od muškaraca ali moglo bi se bar malo imati respekta prema tisućama žrtava koje su preklane, silovane, spaljivane i prebijane do smrti.

post ću ostaviti samo kao ogledni primjerak šta više ni u kom slučaju i ni pod kakvim opravdanjem, ne pokušavate napisati na ovom forumu.


Iz tog ugla posmatranja moze biti i morbidno i bezobrazno...ali bilo je bez te namere!
Niste li vi podrzavali Cace,Tute,Noshe kako li se vec zovu...te zlocince,silovatelje itd...?
Ne branite li i sad Glavasa....?
Opravdavate li i sad Gotovinu...?
A daaa...oni su nevinasca...
U nekim momentima,ratnim.. gledas ko se bori za tvoju naciju,protiv "neprijatelja".
I to sto si rekao da su Srbima svi pravednici i heroji....ne stoji...
Vec sam nju ogradila od Karadzica,sto samim tim treba nesto da znaci...
Arkan..meni je dovoljno da ZNAM kako se odnosio prema "neposlusnim"srpskim borcima,da donesem sud o tome kakav je to covek...ali opet od mene hvala svakom srpskom dobrovoljcu,koji je stitio srpski narod od neprijatelja!
Vec rusim tvoj zakljucak da su Srbima svi pravednici i heroji!
Ja sam procitala sta se ne sme pisati,tako da mozes da brises ako je bilo upuceno meni.Ali ne mozes promeniti nicije misljenje.
Ponovicu... da su se mnoge stvari desavale mimo njenog znanja(to ti je isto kolko se pita predsednik RS.i Dodo...ona je u ovom slucaju Kuzmanovic)i da je odgovarala za nesto tj. "zasto nije sprecila" zlocine..ali bila je u tadasnjem rukovodstvu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 01 stu 2009, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Urbana je napisao/la:

Iz tog ugla posmatranja moze biti i morbidno i bezobrazno...ali bilo je bez te namere!
Niste li vi podrzavali Cace,Tute,Noshe kako li se vec zovu...te zlocince,silovatelje itd...?
Ne branite li i sad Glavasa....?
Opravdavate li i sad Gotovinu...?
A daaa...oni su nevinasca...
U nekim momentima,ratnim.. gledas ko se bori za tvoju naciju,protiv "neprijatelja".
I to sto si rekao da su Srbima svi pravednici i heroji....ne stoji...
Vec sam nju ogradila od Karadzica,sto samim tim treba nesto da znaci...
Arkan..meni je dovoljno da ZNAM kako se odnosio prema "neposlusnim"srpskim borcima,da donesem sud o tome kakav je to covek...ali opet od mene hvala svakom srpskom dobrovoljcu,koji je stitio srpski narod od neprijatelja!
Vec rusim tvoj zakljucak da su Srbima svi pravednici i heroji!
Ja sam procitala sta se ne sme pisati,tako da mozes da brises ako je bilo upuceno meni.Ali ne mozes promeniti nicije misljenje.
Ponovicu... da su se mnoge stvari desavale mimo njenog znanja(to ti je isto kolko se pita predsednik RS.i Dodo...ona je u ovom slucaju Kuzmanovic)i da je odgovarala za nesto tj. "zasto nije sprecila" zlocine..ali bila je u tadasnjem rukovodstvu...


Ja i nemam namjeru promjeniti tvoje "mišljenje" nego samo da ovdje ne pišeš panegerike jednoj notornoj zločinki iz koje je isijavalo ono hladno besćutno zlo koje kao da se spustilo iz samog središta pakla.

tako je ta persona djelovala, tako se ponašala.

tvoja usporedba Gotovine i te besćutne spodobe, naravno, može se napisati jer papir trpi svašta ali nikakve poveznice i usporedbe nema. Ne postoji.

I to bi bilo to.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 01 stu 2009, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Inkvizitor je napisao/la:
Urbana je napisao/la:

Iz tog ugla posmatranja moze biti i morbidno i bezobrazno...ali bilo je bez te namere!
Niste li vi podrzavali Cace,Tute,Noshe kako li se vec zovu...te zlocince,silovatelje itd...?
Ne branite li i sad Glavasa....?
Opravdavate li i sad Gotovinu...?
A daaa...oni su nevinasca...
U nekim momentima,ratnim.. gledas ko se bori za tvoju naciju,protiv "neprijatelja".
I to sto si rekao da su Srbima svi pravednici i heroji....ne stoji...
Vec sam nju ogradila od Karadzica,sto samim tim treba nesto da znaci...
Arkan..meni je dovoljno da ZNAM kako se odnosio prema "neposlusnim"srpskim borcima,da donesem sud o tome kakav je to covek...ali opet od mene hvala svakom srpskom dobrovoljcu,koji je stitio srpski narod od neprijatelja!
Vec rusim tvoj zakljucak da su Srbima svi pravednici i heroji!
Ja sam procitala sta se ne sme pisati,tako da mozes da brises ako je bilo upuceno meni.Ali ne mozes promeniti nicije misljenje.
Ponovicu... da su se mnoge stvari desavale mimo njenog znanja(to ti je isto kolko se pita predsednik RS.i Dodo...ona je u ovom slucaju Kuzmanovic)i da je odgovarala za nesto tj. "zasto nije sprecila" zlocine..ali bila je u tadasnjem rukovodstvu...


Ja i nemam namjeru promjeniti tvoje "mišljenje" nego samo da ovdje ne pišeš panegerike jednoj notornoj zločinki iz koje je isijavalo ono hladno besćutno zlo koje kao da se spustilo iz samog središta pakla.

tako je ta persona djelovala, tako se ponašala.

tvoja usporedba Gotovine i te besćutne spodobe, naravno, može se napisati jer papir trpi svašta ali nikakve poveznice i usporedbe nema. Ne postoji.

I to bi bilo to.


I medijske blokade cuda cine...
Naravno da Gotovinu ne mogu ni pribliziti Plavsicki...
On otis´o onako malo na odmor u Hag..?
Da si pomenuo neke druge ljude..pa `ajde...al Biljcica i Ante...ne..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 01 stu 2009, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Urbana je napisao/la:

I medijske blokade cuda cine...
Naravno da Gotovinu ne mogu ni pribliziti Plavsicki...

nešto o Hagu, neka bedastoća..op.mod.



ove imbecilne argumente..o'šo u Hag, brišem. Na taj idiotizam imaju pravo samo samo muslimani. Njima je to argument br. 1 Ljudi su si dali truda i zaštitili su svoj izum, svoja prava

ja moram postupati po zakonu..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 01 stu 2009, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
:angry :angry
Ah...ocit primer vlasti...sile...
:no


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 01 stu 2009, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
To što Srbi obožavaju Plavšićku nimalo me ne čudi. Još jednom potvrđuju da se nisu odrekli Miloševića zbog njegove politike, nego zbog toga što nije... uspeo.

Nego zanimljivo, ali ne iznenađujuće, kako muslimane Plavšićka uopće ne zanima. Niti se javljaju na teme o njoj, niti se mediji nešto posebno bave time, ni političari... nitko.

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 01 stu 2009, 20:32 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
ma biljana se izvukla ona je jedna prefrigana kuja koja je uradila mnogo ružnih stvari ali je ujedno i pametna priznala sve a sad govori kako je lagala steta sto je ne mogu vratiti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 01 stu 2009, 21:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
Vuco je napisao/la:
To što Srbi obožavaju Plavšićku nimalo me ne čudi. Još jednom potvrđuju da se nisu odrekli Miloševića zbog njegove politike, nego zbog toga što nije... uspeo.


Neuspeh u najvećoj meri kompromituje Miloševićevu politiku. Neuspeh je rezlutat niza pogrešnih poteza i procena a oni su proistekli ponajviše zbog karaktera samog Miloševića. Unutar te politike postoje elementi koji jesu za odricanje, ali postoje elementi koji nisu. AVNOJ-evska rešenja za Jugoslaviju najviše su naštetila Srbiji. Ono stanje stvari koje je uspostavio nelegitimni komunistički režim u Jugoslaviji nije bilo prihvatljivo za Srbiju, ali i za druge subjekte. Svako je od avnojevskog nasleđa uzimao ono što mu odgovara i odbacivao ono što mu ne odgovara.

Što se Plavšićke tiče, nema tu nikavog obožavanja. Dočekana je sa manje euforije nego Naser Orić u Sarajevu. Znamo kakve su demonstracije pravljene u Hrvatskoj povodom suđenja Norcu kao izraz svojevrsnog pijeteta prema čoveku čija je uloga u ratu okarakterisana kao ratni zločon. Svi koji imaju nešto protiv dočeka Biljane Plavšić neka sami sebi odgovore da li bi bili spremni da dočekaju Darija Kordića kad jednog dana odleži kaznu.

Plavšićka je svakako davala neprihvatljive izjave o tome kako su muslimani genetski otpad, ali često i naše rasprave ovde impliciraju sličnu stvar jer činjenicu da su im preci prihvatili islam uzimamo kao znak urođene slabosti. Našu reakciju možemo objasniti afektima koji nam nalete u žaru diskusije s njima, a Biljana je takve izjave davala u toku rata kada su mogući još veći afekti. Biljana je to javno govorila da ne može zamisliti život pored muslimana, neki drugi su u tajnosti govorili o blagotvornosti proterivanja, pa su bili potrebni Brionski transkripti da bi se to saznalo.
Muslimani su puni priče o zajedništvu i multietničkom društvu. Verujte li im, o Hrvati, da su dobronamerni? Malo je tu dobronamernosti kod bilo koga, ali eto nekome se omakne da javno kaže ono što ga "tišti".

Citat:
Nego zanimljivo, ali ne iznenađujuće, kako muslimane Plavšićka uopće ne zanima. Niti se javljaju na teme o njoj, niti se mediji nešto posebno bave time, ni političari... nitko.


Muslimanska medijska javnost trubi o tome. Zgražavaju se nad Dodikom i "srpskim fašizmom", a sa druge strane ljuti su na svoje političare zato što ovi nešto ne preduzmu. Valjda njihovi političari ćute zbog toga što nemaju šta da preuzmu, ali ne mogu to narodu otvoreno reći, već čekaju mirno da se cela priča zaboravi.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 10:05 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
he he ...kakvi stavovi, a radi se barem načelno i prikazano na forumu o "liberalnijim", "zapadnijim", "tolerantnijim" srbima.

ljudi, shvatite, za najzapadnije i najliberalnije srbe, oluja je zločin, gotovina je zločinac, rat je bio barem građanski, krivnja je na svima podjednako....
bez obzira na argumente, na analizu, na dokaze, na objašnjenja....oni nikada neće priznati svoju negativnost osim paušalnih tvrnji kako osuđuju sve zločine i slično.
što to ljudi prije shvate bolje za njih.
jednostavno, nije zajednički život za nas, čak ni dobrosusjedski odnosi, bolje da se što manje i gledamo i družimo jer ćemo opet ratovati.
samo dvije stvari uzimam za sigurne, da će sutra opet svanuti sunce i da će ovdje opet biti rata.
neprijatelj nam je duboko licemjeran, i za sve nas će biti najbolje ako ikad budemo imali priliku da ga dotučemo, učiniti to bez emocija pa šta koštalo da koštalo.
kao kad ste npr. u dilemi da li probosti glogovim kolce srce svoje ljubljene kojku je maločas ugrizao drakula.
koliko god bilo mučno i grozno, stisni lijevom kolac, čekić u desnu i ne razmišljaj.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
A zašto bi itko "priznavao" svoju krivicu? Na svijetu ne postoji toliko objektivan narod, osim ako nisu prisiljeni na to. Evo primjera radi, Japan i dalje ne prizna ništa iz 2 s.r., ljudi vrte svoju priču, pokrenuli su rat da bi "izbacili bijele kolonizatore iz Azije i oslobodili ostale azijske narode"...svako malo u Kini izbiju neki neredi usmjereni protiv Japana.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 10:35 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
a zašto onda uopće vodimo ovakve rasprave na netu. smisao rasprave je da se barem u osnovno ideji, stvori neki zaključak o nekom pitanju pa da se temeljem takvog istog zaključka gradi život ubuduće.
i ne pristajem da se stvalja jednakost pa i između onih cace, mace , juke ,i tuke, i srpskih koljača jer su ovi nabrojani ubojice došli kao reakcija na srpske zločince.
ja za norca nisam čuo do 93', ali sam još u ljeto 91' znao tko je kapetan dragan i tko je arkan.
pitanje je bi li džihadlijski ratnici bili takvi da ih srbi kao takve nisu nabrijali pa su potom svoja koljačka umijeća prakticirali i na hrvatima.

ova turbana govori kako poštuje svakog srpskog dobrovoljca koji je otišao braniti srpski narod.
e pa nijedan dobrovoljac nije otišao jer je trebalo braniti srpski narod, svi su išli osvajati tuđe i kao pojam vrijednosno pridružen srpskom pojmu osvajanja, išli su ubijati i paliti, pljačkati i silovati.
zar je moguće da se ovdje odaju počasti četničkim dobrovoljcima?da se izjednačuje jedan dario kordić koji je osuđen samo zato jer se trebala naći protuteža srpskim zločincima u obliku hrvata koji su također eto bad guys?!?!?!
pa svi naši haški uznici anđeli gospodnji u odnosu na srpske običnjake.

jedan norac je osuđen temeljem lažnog svjedočenja ivana čanića, zato ga danas kojekakve fuksare nazivaju zločincem, a radi medijske konstrukcije o takozvanoj duploj liniji zapovijedanja, pri čemu zli tuđmanov general radi zlo zbog kojeg ispašta dobri vojnik naconalna manjina, proglašen je krivim i za medački dže isto mjesto za koje su un-ovi stručnjaci na suđenju pokazali dokument u kojem tvrde da su tragovi uzimani nestučno, da su tijela ispitivana ne na licu mjesta nego naknadno pri čemu da postoji velika vjerojatnost da su leševi naknadno unakaživani!!!!

žao mi je jedino da svoi ti optuženici nisu dosita napravili to za što se optužuju danas bi nam bilo lakše.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
ma to je stupidno uopće objašnjavati jednog Norca koji je optužen za jedno ubojstvo, svjedok je nekoliko puta mijenjao iskaz, Ili jednog Kordića. Čovjek nije imao nikakvu efektivnu vlast a nalazio se na teritoriju koji se zubima čupao da preživi i opstane, ne da napada nego da preživi.

naravno oni će to uspoređivati, jednu Plavšićku ili Karadžića, Mladića, koji u par dana pobije 8000 ljudi,... par ubijenih i 8 000 ubijenih oni hladno stave u ravan i šta im možeš..šta im možeš, jedino ih banirati, taj mentalni sklop se nikada neće promjeniti.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Gle, bit moje poruke je Njemačka jedina zemlja koja je kroz povijest priznala krivnju za određene događaje, i to bez okolišanja.

Dakle, šanse da iznudite neko priznanje od Srba za bilo što su ipak mizerne.

Kao što i rekoh, sa Srbima treba po anglosaksonskom receptu a to su korektni (ali na "distanci") odnosi pa i udruživanja gdje za to postoji uzajaman interes (recimo u BiH gdje je u zadnjih 60ak godina na račun srpsko-hrvatskog rata profitirao netko treći).

100x mi je važnije da se naša verzija povijesti prenese na generacije koje tek dolaze. To je pravi garant za budućnost a ne neke iznuđene isprike sa figom u džepu.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
ma ko im traži ispriku, ko bi se normalan to i usudio.

fora je u tome, da se većina njih gleda kao žrtve, nakon svega oni su žrtve.

pa nema doslovno srpskog forumaša a oni su neki presjek koji ne kaže, vi ste protjerali 200 000 Srba. To i Dodik ponavlja. To je genocid, etničko čišćenje.

njih apsolutno ne zanima šta su ti Srbi prije toga radili, ni ubijanje ni klanje ni protjerivanje Hrvata u hrvatskoj državi.

oni samo pred očima imaju tih protjeranih 200 000 Srba iako ni to nije tehnički točno jer su tih 200 000 ljudi mahom otišli prije nego je Hv zauzeo to područje, dakle nisu protjerani nego su otišli prije dolaska HV-a pa ih on ni tehnički nije mogao protjerati,dakle ni to nije točno ali misliš da to njih zanima.

oni su ko konji koji imaju sa strane kalpake da ne gledaju u stranu, vide samo svoju istinu i svoj interes, pa ako to znači ne pričati o milion ljudi koje su pobili Srbi, oni neće pričati.

nedavno je na FTV bila emsija o četničkim zločinima u 2 svj ratu i cijelom pokretu, fašizmu u Srbiji i neki mladac , predsjednik SDS-a uopće ne želi pričati o četničkim zločinima, za njega je sve to laž, on se cinično smije i cereka kad se citiraju navodi iz knjiga o klanju , četničkih dokumenata gdje se zapovjeda klanje i etničko čišćenje. On uopće ne želi pričati o tome, na svaki upit voditeljice odgovara sa..to se sve radilo u NDH, o hercegovačkim jamama, to ste vi radili a sad podmećete nama. kao da je ta voditeljica ustaša a ne multietničarka par exelans koja dere i po ustašama još žešće ali to je emisija o četnicima ali on on neće pričati o tome uopće. Neka gošća iz Srbije, stara žena koja je preživjela onaj rat, govori pa ja sam to vidjela svojim očima, on kaže, nećete uspjeti sa vašim lažima nas mlade indoktriniati. Ova umalo nije pala u nesvjest.

O kakvoj isprici mi onda pričamo kad oni sebe i gledaju kao žrtve čovječe. To je toliko poremećna svijest, izopačena, da oni , pazi nije to gluma kod svih, ima i toga masa njih stvarno misli da su žrtve. Usprkos što se sve zna. Ovo je vrijeme gdje informacije putuju brže od svjetlosti, nije ovo zatucani srednji vijek.

džaba je to sve ja ti velim.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Tim gore po njih, narod bez imalo racionalno/kritičkog odnosa prema svojoj povijesti ima ozbiljan problem, koji će im se u drugim područjima obit o glavu.

A da ne govorimo kakvu štetu to čini na osobnom planu, pa to te izjeda iznutra, taj osjećaj nepravedne žrtve, naroda s kojim se povijest poigrala, naroda koji je prevaren i kroz povijest samo i isključivo naivna i dobrohotna žrtva. Od takvih nemoćnih izljeva bijesa i osjećaja nepravde se čir dobiva :biceovodobro

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
RajvoSa je napisao/la:
Gle, bit moje poruke je Njemačka jedina zemlja koja je kroz povijest priznala krivnju za određene događaje, i to bez okolišanja.

Dakle, šanse da iznudite neko priznanje od Srba za bilo što su ipak mizerne.

Kao što i rekoh, sa Srbima treba po anglosaksonskom receptu a to su korektni (ali na "distanci") odnosi pa i udruživanja gdje za to postoji uzajaman interes (recimo u BiH gdje je u zadnjih 60ak godina na račun srpsko-hrvatskog rata profitorao netko treći).

100x mi je važnije da se naša verzija povijesti prenese na generacije koje tek dolaze. To je pravi garant za budućnost a ne neke iznuđene isprike sa figom u džepu.


Zar nije bilo priznanja od strane Srba? Šta je sa Čavićevim saopštenjem o Srebrenici?
Kad sam pre par dana pitao šta Hrvati hoće više od Srba, budući da vas nervira i kad Srbi priznaju i kad ne priznaju krivicu za neke zločine, Frankopan i još poneki forumaš napisao je tekst koji se može svesti na sledeće: Srbi treba da prihvate da su odvratno loši, da se s tom mišlju bude i legaju, i da to naglas što ćešće ponavljaju bar da se čuje u Hrvatskoj.

Zauzimate isključivu moralističku poziciju u razgovoru sa Srbima, i čini mi se da vas užasno nervira kad Srbi ipak ne pristaju do kraja na vaše objašnjenje događanja u tokom devedestih. Ali sličnog očekivanja u obrnutom slučaju nema, a kamoli nekog nerviranja zbog toga što Hrvati nisu samokritični onoliko koliko bi to prosečan Srbin želeo. Štaviše, prosečnog ali ispolitizovanog Srbina vrlo je malo briga šta Hrvati misle o sebi ili Srbima.

Srpska politika devedestih pravila je užasne greške sa moralnog stanovišta, ali bilo je priznanja i izvinjenja za takve greške. Što je najvažnije Srbi su kažnjeni vojnim intervencijama, ekonomskim sankcijama i brojnim haškim optužnicama. Malo li je?

Da mene neko pita šta bi želeo od Hrvata, to bi na prvom mestu bila saglasnost oko politike u BiH. Ekonomska saradnje se valjda podrazumeva.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Pogrešnom se obraćaš, ja sam izričito protiv ikakve isprike jer smatram da bi to otvorilo vrata "bratstvu i jedinstvu".

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 12:49 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
RajvoSa je napisao/la:
Tim gore po njih, narod bez imalo racionalno/kritičkog odnosa prema svojoj povijesti ima ozbiljan problem, koji će im se u drugim područjima obit o glavu.

A da ne govorimo kakvu štetu to čini na osobnom planu, pa to te izjeda iznutra, taj osjećaj nepravedne žrtve, naroda s kojim se povijest poigrala, naroda koji je prevaren i kroz povijest samo i isključivo naivna i dobrohotna žrtva. Od takvih nemoćnih izljeva bijesa i osjećaja nepravde se čir dobiva :biceovodobro


zamisli kako im tek pozli kad pokušavaju sami smisliti neko logično objašnjenje kako je hrabri odsabrani vojnički narod izgubio rat u kojega je ušao prenaoružan a kukavni, nevojnički protivnici nenaoružani.

evo vidiš, cigani nisu otišli u novi pazar na utakmicu, kao malo karata pa se solidarizirali, a kad ultrasi nisu došli u beograd to je zato jer su pičke.
pičke su po njima ispali i škripari jer kao nisu sad otišli u zenicu a vidjet ćeš objašnjenje kad se niti jedan grobar ne pojavi u toulouseu imat će pregršt razloga.

opsjednuti su sobom, ovo je tek jedan blagi primjer duboke iskomleksiranosti
http://www.kristijangolubovic.net/

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
aleksije radicevic je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Gle, bit moje poruke je Njemačka jedina zemlja koja je kroz povijest priznala krivnju za određene događaje, i to bez okolišanja.

Dakle, šanse da iznudite neko priznanje od Srba za bilo što su ipak mizerne.

Kao što i rekoh, sa Srbima treba po anglosaksonskom receptu a to su korektni (ali na "distanci") odnosi pa i udruživanja gdje za to postoji uzajaman interes (recimo u BiH gdje je u zadnjih 60ak godina na račun srpsko-hrvatskog rata profitorao netko treći).

100x mi je važnije da se naša verzija povijesti prenese na generacije koje tek dolaze. To je pravi garant za budućnost a ne neke iznuđene isprike sa figom u džepu.


Zar nije bilo priznanja od strane Srba? Šta je sa Čavićevim saopštenjem o Srebrenici?
Kad sam pre par dana pitao šta Hrvati hoće više od Srba, budući da vas nervira i kad Srbi priznaju i kad ne priznaju krivicu za neke zločine, Frankopan i još poneki forumaš napisao je tekst koji se može svesti na sledeće: Srbi treba da prihvate da su odvratno loši, da se s tom mišlju bude i legaju, i da to naglas što ćešće ponavljaju bar da se čuje u Hrvatskoj.

Zauzimate isključivu moralističku poziciju u razgovoru sa Srbima, i čini mi se da vas užasno nervira kad Srbi ipak ne pristaju do kraja na vaše objašnjenje događanja u tokom devedestih. Ali sličnog očekivanja u obrnutom slučaju nema, a kamoli nekog nerviranja zbog toga što Hrvati nisu samokritični onoliko koliko bi to prosečan Srbin želeo. Štaviše, prosečnog ali ispolitizovanog Srbina vrlo je malo briga šta Hrvati misle o sebi ili Srbima.
.


ma nemoj mi reć, zato valjda i ima barem pet puta više srpskih forumaša na hrvatskim forumima nego obratno. A ovako ide scenarij, prvo kad dođu prijete, kako će se ćerati još, onda kad ih ljudi ismiju, onda ide pomirbena priča, doslovno plakanje na ramenu, ko nas bre zavadi.

to je toliki raspon emocija, od želje za klanjem, do želje za plakanjem.

i jako ih puno zanima šta Hrvati misle, stalno očekuju da se kaže, ma svi smo podjednako krivi, dogodilo se..desilo se... ko u filmu "Prljavi igraju Prljavo"..taman i to stoji, taman naslov za objasnit,..kad Brus Vilis pita prijatelja što mu je karao ženu.."zašto Mike, ".." pa desilo se" veli Mike i gleda u pod a Bruce mu veli " desilo se..šta..išao si ulicom, spotaknuo se i zabio pimpek slučajno u moju ženu"..

eto takav bi scenarij oni željeli čuti. I to su oni dobronamjerniji i umniji, ovi drugi..to je mračna septička jama ljudskog uma.

a ne znam možda netko i traži ispriku, ja osobno nikad a i dosta ljudi još. Pa toliki bedaci ipak nismo.

ali kad ti netko uspoređuje 1 mrtvog i 8000 mrtvih, kad uspoređuje Plavšićku i kordića..onda moraš reagirat i to je sve.

a neka ne bude po subjektivnom osjećaju ni jednih ni drugih, neka ljudi koji nisu ni jedni ni drugi uzmu sve okolnosti, brojeve, metode i sve ostalo, i to samo provjerene i dokazane pa nek oni reknu.

mislite da bi Srbi to prihvatili.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Misliš nešto tipa zajedničke povijesne komisije, sastavljene od Hrvata, Srba i međunarodnjaka? Bože sačuvaj, unaprijed znam da bi takva komisija došla do zaključka da su zli nacionalisti zavadili narod (što je djelomično točno, ali u suštini laž).

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Urbana je napisao/la:
mara je napisao/la:


Kad nacionalisticki vulkan tinja i tinja a sta ce tek bit kad eksplodira? :kava


Hm...pa ako je nacionalisticki vulkan to sto volim svoj narod,sto pokusavam dati neke odgovore na racun desavanja iza kamera,na racun npr.kucnog ili bilo kakvog drugog poznanstva...onda sam najveci nacionalista...
Ali moj nacionalizam je onaj pozitivni...nisam ni fasista,ni rasista...vec samo "volem" svoju naciju i tradiciju iste...
Jesam i patriota...Volim entitet koji se zove Republika Srpska!
Sta da ti kazem Mare...pa BiH i jeste razdvojena po nacionalnosti...
Evo vidis cak imamo i virtualnu Herceg-Bosnu...
A da se Federacija BiH kojim slucajem zove Republika Hrvata ili Bosnjaka...zaboravili bi i jedni i drugi na ovaj entitet R.S..


Nije problem u tome sto si ti nacionalistkinja, to samo budali nije jasno, bez obzira dal pozitivna ili negativna, jer to samo po sebi nije upitno niti mora bit imalo lose!
Smijesno je sto to pokusavas prekriti da bi na koncu konca minimirala zlocinacka djela jedne reinkarnacije zla koja je Plavsicka. Na kraju sve svedes na bijednu usporedbu stvari koje se ne daju usporediti!
Gdje su tu tolerancija, liberalizam itd. sto se uporno priziva?

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
RajvoSa je napisao/la:
Misliš nešto tipa zajedničke povijesne komisije, sastavljene od Hrvata, Srba i međunarodnjaka? Bože sačuvaj, unaprijed znam da bi takva komisija došla do zaključka da su zli nacionalisti zavadili narod (što je djelomično točno, ali u suštini laž).


ma ne, kakva komisija, nego analiza rata, analiza broja žrtava, analiza ponašanja vojske prema zarobljenicima, analiza logora,sve i to bez učešća Hrvata i Srba..sve rastrančirati a to nije neki problem, sve je opoznato..pa nije ovo srednji vijek. nema informacije ili događaja koji nije moguće bez velikog truda u najsitnije detalje rasvijetliti.

ja uvijek uspoređujem, koja je temeljna razlika između ponašanja hrvatskog i srpskog vojnika..kad hrvatski vojnik zarobi cijeli kordunaški korpus, kad zarobi skoro cijeli zapadnoslavonski korpus, tisuće naoružanih vojnika koji su do jučer razarali Hrvatsku i uz njih 20 000 civila..šta se dogodi..dogodi se to da nema nijednog mrtvog, svi su pušteni da odu, živi i zdravi.

šta se dogodi kad srpska vojska zarobi 20 000 ljudi. Žene i djecu pusti ( i to je nešto, ogroman napredak) i pobije 8 000 muškaraca od 14 do 100 godine starosti.

To je razlika. I neka mi nitko onda ne priča o genetskim ustašama, koljačima. Ako je djed ubijao i unuk će ubijati ako je otac, i sin će. Ako nije djed neće ni unuk, ako nije otac neće ni sin. Ne mijenjaju se porivi u čovjeku tako brzo. Niti agresivnost, niti besćutnost, niti išta bitno u genima i čovjeku.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
aleksije radicevic je napisao/la:
Srpska politika devedestih pravila je užasne greške sa moralnog stanovišta, ali bilo je priznanja i izvinjenja za takve greške. Što je najvažnije Srbi su kažnjeni vojnim intervencijama, ekonomskim sankcijama i brojnim haškim optužnicama. Malo li je?


Naravno da je malo, kad uzmes u obzir koliko su Srbija i srpski narod zla nanjeli cijeloj regiji, prosli su lise!
Nakon bombardiranja je Srbija dobila milijarde dolara odstete.
Kome je Srbija platila odstetu za zla koja je pocinila? Jel Srbija obnavljala ono sto je porusila? Nije!
Sto je najzalosnije, Srbima hrvatski porezni obveznici placaju obnovu kuca koje su sami porusili granatirajuci Hrvatsku. Obnova podrazumjeva najprije obnovu srpskih kuca.

Sta bi vi sad htjeli? Da vam se kaze, ma radili ste zla, ajd nema veze, do sljedeceg puta cemo vam oprostiti!?

Poanta je u ocitom vecinskom neshvacanju velicine zla koje je nacinjeno sa strane Srba u vasem narodu. Njemci se i danas dan suocavaju iz dana u dan sa cinjenicom da su glavni krivci za drugi svijetski rat, cisto da ne zaborave.

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
Inkvizitor je napisao/la:
ma nemoj mi reć, zato valjda i ima barem pet puta više srpskih forumaša na hrvatskim forumima nego obratno. A ovako ide scenarij, prvo kad dođu prijete, kako će se ćerati još, onda kad ih ljudi ismiju, onda ide pomirbena priča, doslovno plakanje na ramenu, ko nas bre zavadi.

to je toliki raspon emocija, od želje za klanjem, do želje za plakanjem.

i jako ih puno zanima šta Hrvati misle, stalno očekuju da se kaže, ma svi smo podjedanko krivi, dogodilo se..desilo se... ko u filmu "Prljavi igraju Prljavo"..taman i to stoji, taman naslov za objasnit,..kad Brus Vilis pita prijatelja što mu je karao ženu.."zašto Mike, ".." pa desilo se" veli Mike i gleda u pod a Bruce mu veli " desilo se..šta..išao si ulicom, spotaknuo se i zabio pimpek slučajno u moju ženu"..

eto takav bi scenarij oni željeli čuti. I to su oni dobronamjerniji i umniji, ovi drugi..to je mračna septička jama ljudskog uma.

a ne znam možda netko i traži ispriku, ja osobno nikad a i dosta ljudi još. Pa toliki bedaci ipak nismo.

ali kad ti netko uspoređuje 1 mrtvog i 8000 mrtvih, kad uspoređuje Plavšićku i kordića..onda moraš reagirat i to je sve.

a neka ne bude po subjektivnom osjećaju ni jednih ni drugih, neka ljudi koji nisu ni jedni ni drugi uzmu sve okolnosti, brojeve, metode i sve ostalo, i to samo provjerene i dokazane pa nek oni reknu.

mislite da bi Srbi to prihvatili.


To se već dešava, to čine razne komisije koje su osnovale NGO širom ex-yu. Suočavanje sa prošlošću je započeto još 2000. čim je opozicija došla na vlast. Počelo je emitovanjem za srpsku javnost šokantnog filama o Srebrenici, a onda su usledila hapšenja najviših političkih i vojnih funkcionera. Čak se nije ustezalo od riskantnih poduhvata kao što je bilo hapšenje Miloševića i kasnije Šljivančanina. Suđenja za Zvornik, Vukovar i Podujevo se bez problema odvijaju u Beogradu. Za tog Koštunicu se može reći bilo šta, ali za njegove vlade najveži broj optuženika je isporučen Haškom tribunalu. To je valjda jedan od pokazatelja spremnosti da se suoči sa prošlošću.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slučaj Plavšić
PostPostano: 02 stu 2009, 13:34 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
aleksije radicevic je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:
ma nemoj mi reć, zato valjda i ima barem pet puta više srpskih forumaša na hrvatskim forumima nego obratno. A ovako ide scenarij, prvo kad dođu prijete, kako će se ćerati još, onda kad ih ljudi ismiju, onda ide pomirbena priča, doslovno plakanje na ramenu, ko nas bre zavadi.

to je toliki raspon emocija, od želje za klanjem, do želje za plakanjem.

i jako ih puno zanima šta Hrvati misle, stalno očekuju da se kaže, ma svi smo podjedanko krivi, dogodilo se..desilo se... ko u filmu "Prljavi igraju Prljavo"..taman i to stoji, taman naslov za objasnit,..kad Brus Vilis pita prijatelja što mu je karao ženu.."zašto Mike, ".." pa desilo se" veli Mike i gleda u pod a Bruce mu veli " desilo se..šta..išao si ulicom, spotaknuo se i zabio pimpek slučajno u moju ženu"..

eto takav bi scenarij oni željeli čuti. I to su oni dobronamjerniji i umniji, ovi drugi..to je mračna septička jama ljudskog uma.

a ne znam možda netko i traži ispriku, ja osobno nikad a i dosta ljudi još. Pa toliki bedaci ipak nismo.

ali kad ti netko uspoređuje 1 mrtvog i 8000 mrtvih, kad uspoređuje Plavšićku i kordića..onda moraš reagirat i to je sve.

a neka ne bude po subjektivnom osjećaju ni jednih ni drugih, neka ljudi koji nisu ni jedni ni drugi uzmu sve okolnosti, brojeve, metode i sve ostalo, i to samo provjerene i dokazane pa nek oni reknu.

mislite da bi Srbi to prihvatili.


To se već dešava, to čine razne komisije koje su osnovale NGO širom ex-yu. Suočavanje sa prošlošću je započeto još 2000. čim je opozicija došla na vlast. Počelo je emitovanjem za srpsku javnost šokantnog filama o Srebrenici, a onda su usledila hapšenja najviših političkih i vojnih funkcionera. Čak se nije ustezalo od riskantnih poduhvata kao što je bilo hapšenje Miloševića i kasnije Šljivančanina. Suđenja za Zvornik, Vukovar i Podujevo se bez problema odvijaju u Beogradu. Za tog Koštunicu se može reći bilo šta, ali za njegove vlade najveži broj optuženika je isporučen Haškom tribunalu. To je valjda jedan od pokazatelja spremnosti da se suoči sa prošlošću.



nije to nikakvo suočavanje s prošlošću, to je samo odrađivanje uloge u kojoj i srbi eto priznaju da je i kod njih bilo zločina kojih je bilo podjednakih na svim stranama u ratu za koji krivnju snose svi podjednako.
suočavanje s proslošću će se dogoditi kad se prizna planirana agresija u kojoj je zločin bio sveprihvaćena metoda ostvarenja cilja a ne samo usputni pratilac balkanskih akcijanja.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano i 505 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO