HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 06:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 186 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 26 lip 2014, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
mahatgadafi je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Ovo traži prijevod sa arapsko-bošnjačkog.

- Viđu me nano kako sam im ga šukno i u muslimansko-hrvatski rat ubacio žrtve iz sukoba sa Srbima. Nano reci Ibrahimu da kaže koju lijepu za mene onima u FTV.


Sve Srbi pobili? :D Ja kako su korisni ovi Srbi kad treba sprati ljagu sa svetaca tipa Dario Kordic, i slicno. :D

Uostalom, postoji ono istrazivanje IDC-a koje tacno navodi koliko je ko imao civilnih zrtava. Mislim da su se cak i ovdje vise puta pozivali na to.


Od IDC-a, cifre za čitav rat zajedno sa vašim gubicima protiv Srba. Crno na bijelo. Lažeš kao musliman, nova bosanska uzrečica.

Citat:
Najupadljivija činjenica koja se pojavila u Studiji je to da 83,33% civilnih žrtava Bosanskog rata čine muslimani (Bošnjaci). Ubijeno je 33 070 Bošnjaka (civila), 4 075 Srba, 2 163 Hrvata i 376 civila drugih nacionalnosti. Od tri najbrojnije bosanske nacionalnosti, muslimani su jedini pretrpjeli veće civilne nego vojne gubitke. Tako, recimo, 51,64% muslimanskih žrtava bile su civili, a taj je procenat kod Hrvata 27,77%, te kod Srba 16,36%.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 26 lip 2014, 21:35 
Offline

Pridružen/a: 24 lip 2014, 16:22
Postovi: 130
BBC je napisao/la:
mahatgadafi je napisao/la:

Sve Srbi pobili? :D Ja kako su korisni ovi Srbi kad treba sprati ljagu sa svetaca tipa Dario Kordic, i slicno. :D

Uostalom, postoji ono istrazivanje IDC-a koje tacno navodi koliko je ko imao civilnih zrtava. Mislim da su se cak i ovdje vise puta pozivali na to.


Od IDC-a, cifre za čitav rat zajedno sa vašim gubicima protiv Srba. Crno na bijelo. Lažeš kao musliman, nova bosanska uzrečica.

Citat:
Najupadljivija činjenica koja se pojavila u Studiji je to da 83,33% civilnih žrtava Bosanskog rata čine muslimani (Bošnjaci). Ubijeno je 33 070 Bošnjaka (civila), 4 075 Srba, 2 163 Hrvata i 376 civila drugih nacionalnosti. Od tri najbrojnije bosanske nacionalnosti, muslimani su jedini pretrpjeli veće civilne nego vojne gubitke. Tako, recimo, 51,64% muslimanskih žrtava bile su civili, a taj je procenat kod Hrvata 27,77%, te kod Srba 16,36%.



Na stranu to sto trolas ali sta nam tacno zelis time predociti?

83.33 % civilnih zrtava. Premalo li je? Sta mislis kako bi ti pizdio po furumu da ova cifra kojim slucajem vazi za Hrvate?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 26 lip 2014, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prije par minuta si htio vaše civilne žrtve od rata sa Srbima uvaliti kao žrtve u muslimansko-hrvatskom ratu. Sve je zapisano.
I da se vratimo na početak, poslije dugog nosa. Muslimanska "armija bih" je ubila, zaklala, protjerala, mučila puno više hrvatskih civila nego su hrvati muslimanskih civila.

Što nam imaš o tome reći ? Da ne koristim arapsko-bošnjački riječnik ponovo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 26 lip 2014, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Fakat, hoce li ovi civilnodrustvenjaci (evo novi naziv za isti k. tzv. gradjane) ikad razlikovat Srbe i Hrvate. Glupo pa hajde. Ma gadi mi se vise cijela ta prica. Pokusao pricat i objasnit, a ono: ubij ustasu majku mu cetnicku.

Samo mi je zao sto nisu u Jugi sa Srbijom ostali. To bi bilo posteno. Zasluzuju jedni druge.

Nije ti losa ova za plan. Meni se cini da vise niko nema ideje sto s vama osim da vas salje za Siriju. Jedan dobro obrazlozen plan bi mogao i upalit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 26 lip 2014, 22:16 
Offline

Pridružen/a: 24 lip 2014, 16:22
Postovi: 130
Bezobrazluk ili podjebavanje? Nisam siguran.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 26 lip 2014, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Odgovori. Zašto su muslimani ubili, mučili, zatvarali, protjerali toliko hrvatskih civila. Bez katarze nema suživota i zajednička država nije moguća.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 27 lip 2014, 00:46 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Junuz Djipalo je napisao/la:
Fakat, hoce li ovi civilnodrustvenjaci (evo novi naziv za isti k. tzv. gradjane) ikad razlikovat Srbe i Hrvate. Glupo pa hajde. Ma gadi mi se vise cijela ta prica. Pokusao pricat i objasnit, a ono: ubij ustasu majku mu cetnicku.

Samo mi je zao sto nisu u Jugi sa Srbijom ostali. To bi bilo posteno. Zasluzuju jedni druge.

Nije ti losa ova za plan. Meni se cini da vise niko nema ideje sto s vama osim da vas salje za Siriju. Jedan dobro obrazlozen plan bi mogao i upalit.

Sta ce oni sa nama to je vase cvece.Sad sto se cvece pretvorilo u brsljen nije nas problem.Nego sta bi ti njima objasnjavao?Da volis tkz.bih?Da volis baklave?Zavijanje hodze?Da si za jednu jedinu?Mate Boban se prevrce u grobu zbog kojekakvih podguznih musica u redovima svog naroda.Bitno je tebi da ti mrzis Srbe i da bi plivao kraul stil po talibanskoj trtici.Ajde bezi! U tkz.bih,grobnici naroda nista se ne desava slucajno.Hocete da se smiri situacija,zna se ko je guverner protektorata.Posaljite Covica u americku ambasadu da objasni ambasadoru da znate"gde zeka pije vode"i da sveze svoje pse. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 27 lip 2014, 01:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Ja bih još predložio, u cilju snižavanja tenzija, da muslimani u BiH dio sredstava koja dobivaju za gradnju velebnih džamija, koje najčešće poluprazne zjape, usmjere u obnovu crkava i samostana koji su za vrijeme otomanske vladavine srušene. Podatke imaju u Istanbulu, valjda su Turci utefterili gdje su šta rušili da bi se sultanu što bolje udvorili a mogu se dogovoriti i da to s Turcima popola isfinanciraju. Bilo bi pošteno, rušili su i osvajači a i domaće izdajice. Znači lijepo otkopati stare temelje i u istim dimenzijama graditi. Zvona i enterijer ćemo mi kršćani sami financirati, imamo mi ipak razumijevanja za trenutnu ekonomsku situaciju.
Mislim da bi ovo bilo pošteno jer i Nijemci su, nakon II svjetskog rata, plaćali odštetu za ono što su porušili.

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 27 lip 2014, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Baš je ovaj SP pokazao kako dolazi do snižavanja tenzija. Ima li sad spaljivanja zastava, napada na kockaste, ili nekih slavlja kod pobjeda nekih reprezentacija nad hrvatskom ili bošnjačkom? Nema, a bilo je nedavno. Dok je bilo interakcije. Prvo u kvalifikacijama iako repke sve tri naroda nisu bili u istoj skupini, ali jesu u istoj domeni. Srbi su prvi otpalii prestalo je čarkanje s njima. Sad ispadanjem BiH i Hrvatske sa SP-a je potpuno prestalo čarkanje, vratili smo se nekim drugim temama, životnijim.

Dakle, konstruktivni prijedlog je da jednostavno narode u BiH treba jako razdvojiti i da će prestati preupcavanja i sukobi a životne teme svakog od njih doći u primarni fokus. Možda to zvuči sirovo, nacionalistički (Bošnjacima opranim medijima i fašistički, ali smo probavali taj suživot i ne ide baš, ne može se odolit da se ulazi u komšijske (susjedske) kuće ako se ukaže prilika.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 17:14 
Offline

Pridružen/a: 24 lip 2014, 16:22
Postovi: 130
Territorijalno razdvajanje Vodi automatski do Rata za teritorije..a rat i Nije Bas u cilju smanjivanja tenzija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Onda rahat patnja. Nisi valjda mislio da će druga dva naroda popustiti vama?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
mahatgadafi je napisao/la:
Territorijalno razdvajanje Vodi automatski do Rata za teritorije..a rat i Nije Bas u cilju smanjivanja tenzija.


Zasto bi ti ratovao ako Bosnjakistan obuhvaca 90 % Bosnji?

U 20 godina nije se nista promijenilo, nikad nije bilo lakse razgranicit se. Austrijanci i Slovenci su se ragranicavali civilizirano. Hrvati i Srbi poslije WW2...

Nije to toliki bauk. Pogotovo nakon rezultata popisa kad se vidi da do bosnjacke dominacije nece vako nikad doci.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 18:03 
Offline

Pridružen/a: 24 lip 2014, 16:22
Postovi: 130
Ne vjerujem da je to oguce..mjesovita podrucja u sb, Brücke Distrikt a ni krajina Nije povezana s ostalim podrucjima na kojima bosnjaci cine vecinu. Da je to za Mz bila opcija onda bi je favorizirali Jos tokom Rata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 18:05 
Offline

Pridružen/a: 24 lip 2014, 16:22
Postovi: 130
Sirbistan i hirvatistan su turske rijeci za srbiju i cro..bosna nema taj Suffix


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 18:07 
Offline

Pridružen/a: 24 lip 2014, 16:22
Postovi: 130
BBC je napisao/la:
Onda rahat patnja. Nisi valjda mislio da će druga dva naroda popustiti vama?


Mislis njima. Nama oboma Nije. Tako da je nista lakse Nego iz toplog dijasporskog doma pridonositi radikaliziranju situacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 18:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Onda je smiri, trk na Klix. U ovom trenutku Hrvatima kradete politički utjecaj preko predsjedništva i "platforme". Nisu Hrvati ti koji će popuštati. A vi tamo sa Srbima kako vas volja, nije problem Hrvata.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
A zasto Brcko ne bi bilo bosnjacko i zasto ne bi bila veza s Krajinom? Koja su to mjesovita podrucja? Ja ne znam nijedno. Bila je varijanta od MZ da ce Bosnje nastavit sa natalitetom i moci zauzet kao Kosovari ali sad se vidi da od toga nema nista.

Povuci crte da su svi podjednako nezadovoljni i to je to.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 18:39 
Offline

Pridružen/a: 24 lip 2014, 16:22
Postovi: 130
BBC je napisao/la:
Onda je smiri, trk na Klix. U ovom trenutku Hrvatima kradete politički utjecaj preko predsjedništva i "platforme". Nisu Hrvati ti koji će popuštati. A vi tamo sa Srbima kako vas volja, nije problem Hrvata.



Ti bi na klixu trebo imati vise uticaja od mene. Kolko znam direktori su Mario i Dario.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 18:41 
Offline

Pridružen/a: 24 lip 2014, 16:22
Postovi: 130
Junuz Djipalo je napisao/la:
A zasto Brcko ne bi bilo bosnjacko i zasto ne bi bila veza s Krajinom? Koja su to mjesovita podrucja? Ja ne znam nijedno. Bila je varijanta od MZ da ce Bosnje nastavit sa natalitetom i moci zauzet kao Kosovari ali sad se vidi da od toga nema nista.

Povuci crte da su svi podjednako nezadovoljni i to je to.



Zato sto se Srbi isto pikaju kad se radi o Distriktu.

A mjesovita podrucja su Jajce, Vitez, Novi Travnik, Mostar..uglavnom. Podijeliti gradove na pola? Pa ja sam bio u Novom Travniku i znam gdje je bila linija razdvajanja..cirka..tu je i sada al nevidljiva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
mahatgadafi je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Onda je smiri, trk na Klix. U ovom trenutku Hrvatima kradete politički utjecaj preko predsjedništva i "platforme". Nisu Hrvati ti koji će popuštati. A vi tamo sa Srbima kako vas volja, nije problem Hrvata.



Ti bi na klixu trebo imati vise uticaja od mene. Kolko znam direktori su Mario i Dario.


Otkad ti cijeniš ljude po imenu ? Mali nanin fašist kad zatreba u konverzaciji.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
BBC je napisao/la:
U ovom trenutku Hrvatima kradete politički utjecaj preko predsjedništva i "platforme".


Hoću od Bošnjaka da vidim kako misle ovaj problem riješiti. Ublehe neka ostave za doma.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 19:10 
Offline

Pridružen/a: 24 lip 2014, 16:22
Postovi: 130
BBC je napisao/la:
mahatgadafi je napisao/la:


Ti bi na klixu trebo imati vise uticaja od mene. Kolko znam direktori su Mario i Dario.



K
Otkad ti cijeniš ljude po imenu ? Mali nanin fašist kad zatreba u konverzaciji.



Pazi Malo...pozelenices. Koristis se izrazima u vezi Kojih si otvorio Mali Million tema osudjujuci bosnjake.

Tako da Sam primoran Opet posegnuti za augmentativom nazivajuci te, ne licemjerom, vec licemjercinom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
BBC je napisao/la:
BBC je napisao/la:
U ovom trenutku Hrvatima kradete politički utjecaj preko predsjedništva i "platforme".


Hoću od Bošnjaka da vidim kako misle ovaj problem riješiti. Ublehe neka ostave za doma.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 28 lip 2014, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
mahatgadafi je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
A zasto Brcko ne bi bilo bosnjacko i zasto ne bi bila veza s Krajinom? Koja su to mjesovita podrucja? Ja ne znam nijedno. Bila je varijanta od MZ da ce Bosnje nastavit sa natalitetom i moci zauzet kao Kosovari ali sad se vidi da od toga nema nista.

Povuci crte da su svi podjednako nezadovoljni i to je to.



Zato sto se Srbi isto pikaju kad se radi o Distriktu.

A mjesovita podrucja su Jajce, Vitez, Novi Travnik, Mostar..uglavnom. Podijeliti gradove na pola? Pa ja sam bio u Novom Travniku i znam gdje je bila linija razdvajanja..cirka..tu je i sada al nevidljiva.


Pa, pikaju se Srbeki u Brčkom ali trgovine je vazda bilo, uostalom Bošnjacima treba luka na Savi a ne grad Brčko. Jajce, Vitez, NT, Mostar nisu mješoviti, točno se zna dokle je čije. Najveći problem bi bio u Uskoplju ali kad veliki odluče onda i jedna Banja Luka ne mora bit važna a ne dio kasabe.

Ja sam davno rekao da će MZ moliti RH i Srbiju da uzmu dio BiH, kao što se nekad molilo da zapadnu Njemačku da uzme istočnu, to je problem manje. Lakše je kad imaš problem s 1,5 mil. jednih nego s 3 milijuna svih. Jednostavno prevelika je da 48 % Bošnjaka ovlada njome čak i uz toliki vjetar u leđa a ako se ne dignu zidovi cijelo vrijeme su građani BiH zamorci kojima eksperimentiraju i EU i SAD. Valjda će im jednom dopizdit. Ili ćemo mi sami dogovorit se i dići zidove, otjerat njih i riješit problem.

E upravo toga se oni i boje, to je jedino logično objašnjenje zašto se onoliko dižu tenzije i vlada ratna psihoza u svim sarajevskim medijima. Ali, kažem, promijenit će se to.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Snižavanje tenzija u BiH - konstruktivni prijedlozi
PostPostano: 29 lip 2014, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Junuz Djipalo je napisao/la:
A zasto Brcko ne bi bilo bosnjacko i zasto ne bi bila veza s Krajinom? Koja su to mjesovita podrucja? Ja ne znam nijedno. Bila je varijanta od MZ da ce Bosnje nastavit sa natalitetom i moci zauzet kao Kosovari ali sad se vidi da od toga nema nista.
Povuci crte da su svi podjednako nezadovoljni i to je to.

Ti zbilja misliš da će biti Boshnyaquistana u Bihaću ili Kladuši ? :kava:


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 186 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: krstjanin, Naša Kvačica, Tomba17 i 483 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO