HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 02:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 251 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Mujo Mujic je napisao/la:

Hehe...

A zbog radi cega nije bilo podrzavanja RS-a do prije 2005. ili 2006., odnosno mantre o trecem entitetu, a sada ima???

Nekako mi se to poklapa sa pojavom vise-stranacja u Hrvata... :-hrvatinic

Odnosi Hrvata i Bosnjaka ce ostati onakvi kakvi su definirani Daytonom, sve ostalo je propaganda... :-kava


Ja sad ne znam je li neinformiranost ili nešta drugo, ali upravo je 2001. godine bio vrhunac ideje o entitetu. Tada je jednostavno pokošen politički vrh Hrvata, hrvatska komponenta vojske i financijska moć u Hercegovačkoj banci. Već su prije bili preduvjeti da se Hrvatska ne miješa u BiH interne probleme i također od tamo je izostala bilo kakva (pa i moralna) podrška. Poslije tri /četiri godine je se jednostavno trebalo povratiti od te sječe.

Odnosi Hrvata i Muslimana po logici stvari i uključujući i prosječnu dedukciju, će biti sve gori i gori, jer s kim god od Muslimana počneš govoriti o bilateralnim političkim odnosima, odmah odvedu priču na RS ili BH Srbe.
Takva suradnja nema nikakve logike da funkcionira u budućnosti. Donosi daljnje zaoštravanje.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 10:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
lider30 je napisao/la:
Mujo Mujic je napisao/la:

Hehe...

A zbog radi cega nije bilo podrzavanja RS-a do prije 2005. ili 2006., odnosno mantre o trecem entitetu, a sada ima???

Nekako mi se to poklapa sa pojavom vise-stranacja u Hrvata... :-hrvatinic

Odnosi Hrvata i Bosnjaka ce ostati onakvi kakvi su definirani Daytonom, sve ostalo je propaganda... :-kava


Ja sad ne znam je li neinformiranost ili nešta drugo, ali upravo je 2001. godine bio vrhunac ideje o entitetu. Tada je jednostavno pokošen politički vrh, hrvatska komponenta vojske i financijska moć u Hercegovačkoj banci. Već su bili preduvjeti da se Hrvatska ne miješa u BiH interne probleme i od tamo je izostala bilo kakva (pa i moralna) podrška.

Odnosi Hrvata i Muslimana po logici stvari i uključujući i prosječnu dedukciju, će biti sve gori i gori, jer s kim god od Muslimana počneš govoriti o bilateralnim političkim odnosima, odmah odvedu priču na RS ili BH Srbe.
Takva suradnja nema nikakve logike da funkcionira u budućnosti. Donosi daljnje zaoštravanje.


Ako su jos tada pokoseni stvarni korijeni treceg entiteta, i jasno stavljeno do znanja hrvatskom politickom vrhu da od treceg entiteta nema nista, onda je tim prije jasno da je i danasnja prica o trecem entitetu prodavanje magle koja nema za cilj entitet vec se koristi u dnevno-politicke svrhe.

Opet kazem odnosi ostaju definirani Daytonom, a promjene toga se mogu desiti samo trampom, na lijepe oci nema nist'.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
Easternborder je napisao/la:
Moj Mujice , mi vas naoružali, nahranili, obranili a danas pseto gazdu ujeda...sramota je to velika, imam muslimana prijatelja možda više nego ti ali kad krene raskusuravanje neće mi bit žao. Tvoje razmišljanje nije razmišljanje večine ali je najagresivnije među Bošnjacima/Bosancima, zaboravili ste da ste ovaj rat preživjeli ponajviše ipak zahvaljujući Hrvatima i Američkoj intervenciji , u sljedećem sukobu na našu pomoć nemožete računat.


:-umirem

Pa vidis, to ti sve zavisi od percepcije...

Iz nase perspektive, moguce je reci da ni vi na nasu pomoc nemozete racunati... Npr. mozda u slijedecem sukobu pored federacije H+B vs. S, i H+S vs. B, dobijemo i novi oblik federacije S+B vs. H... Nikad se ne zna... :-zivio

Tako, da se ne bi ni vi, a Bogami ni mi razocarali, razocarali jedni drugima, kao nedavno... najbolje je brate na interes a ne na povjerenje, "iz ruke u ruku" a ne "na veresiju"...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Mujo Mujic je napisao/la:


Opet kazem odnosi ostaju definirani Daytonom, a promjene toga se mogu desiti samo trampom, na lijepe oci nema nist'.


:-top
To je naravno tako. I ja se slažem s takvim nastupima i politikom otvorenih karata.
Samo su onda jednostavno smiješne priče od Muslimana tobože za ravnopravnom zajednicom, multietniĆarstvo i da se kofol oni bore za BiH.

Dopusti da se moramo sprdati s tim. Muslimanima (točnije političkom vodstvu) od 1990. godine nije bila namjera nikakva funkcionalna država, nikakava ravnopravna država, već prvenstveno ostvarenje svojih nacionalni i velikonacionalnih ciljeva. Armija BiH je i pored multietniĆkog plašta bila samo instrument za takvu politiku. Sad vjerojatno je bilo tu pojedinaca odano nekakvim idealima, ali to generalno nije bitno.

I stvari treba tako postaviti. Muslimanima nije prvenstveni cilj progres ovih prostora, funkcionirajuća država, stvarno multietnično društvo. Vjerojatno protiv nekih navedenih stvari ne bi imali ništa protiv, ali to im uopće nisu prioriteti poltike.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 10:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Mujo Mujic je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Mujice, na starom forumu si nastupao sa pozicije nekog Hrvata (doduše sa isticanjem muslimanske komponente), sa nekim čudnim rasnim teorijama (ili je cijela stvar bila TROLL). Ovdje nastupaš kao lider bošnjačkog naroda, maltene siva eminencija iza Tihića, Hareta i sl. Dakle, čemu taj tajanstveni interes za Hrvate, dedera otkrij karte malo :-top


:-hrvatinic

Pa iskreno, ne postoji ti kod mene interes u opce-uvrijezenom smislu niti za Hrvate, niti za Bosnjake, niti za HercegBosance, itd. itd. niti me briga za sve te vase silne teorije i mitove tipa od 7 stoljeca, bogumili, tko je poceo rat, tko je koga zahebo, opljackao, zaklao, itd. itd. Puca mi k za "naslijedjena" prava i tzv. Hrvata i tzv. Bosnjaka i bilo koga u smislu "ovo je nasha sveta zemlja od prije 15 miliona godina" i sl. To me vise-manje uveseljava i nasmijava kada diskutujem s nekim tko uistinu vjeruje i zastupa teoriju "naslijedjenih" prava izgradjenih na mitovima... :-oleole

Ono zbog radi cega me interesuje ovaj forum, izmedju ostalog, jeste par forumasa koji su slika i prilika odredjene politicke opcije, na osnovu cijeg stava mogu formirati misljenje ili update-irati vec formirano misljenje. Tako da kada saberem misljenja bazirano u diskusiji ovdje i misljenja formirana u diskusijama drugdje, prilicno sam uvjeren da mogu formirati ispravan stav.

A stav koji trenutno imam formiran, je taj da okvir Sutla-Drava-Drina-Jadran predstavlja jedan od najperfektnijih okvira na Svijetu, posjeduje potencijal da stanovnistvo unutar njega moze djelovati nezavisno od drugih okvira tj. imati iznadprosjecno kvalitetan zivot, i da podrska, teznja, borba za taj okvir je nesto sto je perfektno jer je cilj perfektan.

Problem je taj sto unutar tog okvira u teritorijalnom i narodnom smislu, vec 1000 godina gotovo konstantno, postoji nedostatak tolerancije i kompromisa, te visak sukoba i rata. To u sustini govori da smo vrlo primitivna sredina sa neinteligentnim liderima koji nisu u stanju da formiraju jedinstvenu stabilnu jedinicu.

Dakle, unutar okvira Sutla-Drava-Drina-Jadran, uvijek postoje najmanje dvije ideologije od kojih jedna nastoji da dominira nad drugom, vec 1000 godina, i u tome ne uspijevaju, vec kao rezultat imaju shebavanje jedna druge u korist neke trece vanjske ideologije. Danasnji Hrvati i Bosnjaci su present-day manifestacija tih ideologija.

Prilicno sam uvjeren da ukoliko ne dodje do integracije ovih dviju ideologija na ravnopravnim osnovama u neku novu jedinstvenu ideologiju, u buducnosti cemo imati i dalje oscilacije u kojima ce naizmjenicno jedna ideologija biti jaca od druge, ali nikada dovoljno jaka da pokori drugu nasilno, i da cemo se stalno shebavati, uostalom kao i posljednjih 1000 godina.

Kao zakljucak, danasnje pripadnike hrvatske i pripadnike bosnjacke ideologije smatram svojim ljudima, koji nose potencijal integracije u buducu jedinstvenu ideologiju, na ravnopravnim osnovama. Pripadnike samo jedne od ideologija smatram zaludjenim neprijateljima ne samo suprotne ideologije, vec i one vlastite koju brane, cime u stvari ostvaruju rezultat unistavanja i jedne i druge ideologije u korist neke trece, cetvrte, pete,...

Eto, to bi bilo otprilike to... :-hrvatinic


Opet mi nije baš jasno, ili su tvoje teorije toliko veleumne da možda ja nemam kapacitet da te pratim :-neznam
Sutla-Drava-Drina-Jadran je jedan prostor? Što bi to trebalo značiti? NDH nostalgija? Želja za konfederacijom BiH i HR? Jedinstvena stabilna jedinica?
Pripadnici hrvatske i bošnjačke ideologije kao neka jedna cjelina? Je li se radi o narodima ili sljedbenicima ideologije? Ideologije koje se već 1000 godina smjenjuju u tlačenju jedna druge? WTF?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
lider30 je napisao/la:
Mujo Mujic je napisao/la:


Opet kazem odnosi ostaju definirani Daytonom, a promjene toga se mogu desiti samo trampom, na lijepe oci nema nist'.


:-top
To je naravno tako. I ja se slažem s takvim nastupima i politikom otvorenih karata.
Samo su onda jednostavno smiješne priče od Muslimana tobože za ravnopravnom zajednicom, multietniĆarstvo i da se kofol oni bore za BiH.

Dopusti da se moramo sprdati s tim. Muslimanima (točnije političkom vodstvu) od 1990. godine nije bila namjera nikakva funkcionalna država, nikakava ravnopravna država, već prvenstveno ostvarenje svojih nacionalni i velikonacionalnih ciljeva. Armija BiH je i pored multietniĆkog plašta bila samo instrument za takvu politiku. Sad vjerojatno je bilo tu pojedinaca odano nekakvim idealima, ali to generalno nije bitno.

I stvari treba tako postaviti. Muslimanima nije prvenstveni cilj progres ovih prostora, funkcionirajuća država, stvarno multietnično društvo. Vjerojatno protiv nekih navedenih stvari ne bi imali ništa protiv, ali to im uopće nisu prioriteti poltike.


Upravo suprotno.

Bosnjaci imaju tu privilegiju da su nakon 1991. imali i imaju vise politicke snage u okvirima BiH (44% + ostali) nego Hrvati + Srbi (48%). Dakle, nacionalni interesi Bosnjaka u okvirima BiH su vec 1991. bili ostvareni tako da je nihov interes upravo samo progres, funkcionirajuca drzava, i stvarno multietnicko drustvo - tj. demokracija.

Dakle, Bosnjaci nisu bili zainteresirani za rat i nacionalizam. S druge strane Srbi to jesu, jer su iz pozicije vecine padali u poziciju manjine, a i imali su vojnu silu sa kojom su to pokusali sprijeciti.

Pozicija Hrvata je bila losa procjena, tj. vjerojatno su ocekivali da ce JNA pregaziti nenaoruzane Bosnjake i u tom cilju su se na pocetku zdogovrarali sa Srbima kako da razgranice BiH da bi zastitili sebe. Kada je postalo jasno da ce Bosnjaci opstati, radio se zdogovor Hrvati + Bosnjaci.

Sve u svemu, Hrvati imaju vrlo losu politiku, jer u okvirima FBiH su uopce nebitni B : H = 80% : 20%, dok su u okvirima BiH veoma bitni jer predstavljaju jezicak na vagi potreban za cenzus (dakle, u potpuno istoj situacije kao sto su to Bosnjaci u Crnoj Gori).

Stvar je Hrvata sto jos uvijek zive u 1991. - okolnosti danas u 2009. su drasticno drugacije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Mar-kan je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Mujice, na starom forumu si nastupao sa pozicije nekog Hrvata (doduše sa isticanjem muslimanske komponente), sa nekim čudnim rasnim teorijama (ili je cijela stvar bila TROLL). Ovdje nastupaš kao lider bošnjačkog naroda, maltene siva eminencija iza Tihića, Hareta i sl. Dakle, čemu taj tajanstveni interes za Hrvate, dedera otkrij karte malo :-top


Da nije neki Hrvat pa ispituje javno mijenje ? :-zubati


Vidi Mujica da federacija puca po šavovima, u političkom i ekonomskom smislu, pa pokušava Bošnjake uvaliti u zagrljaj Hrvatske i na zadnji vlak u Europu. Prvo će nam negirati treći entitet, pa će onda iz rukava izvući as: "A recite nam, jel još aktuelna ona ideja o "cvijeću", malo smo se ekonomski sjebali, što velite da skinemo paučinu sa dogovora o konfederaciji Fed BiH i RH iz Washingtonskog sporazuma?" :-zubati

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
daxt je napisao/la:
ja mislim da je hrvatima potreban treci entitet u bosni,fakat je da se njihov broj smanjuje,i u doglednoj buducnosti ce ih bosnjaci poklopiti,procenat hrvata u fibh je 20%?


Pričaš gluposti, goni se sa tom propagandom drugdje. Bošnjaci samo "poklapaju" Sarajevo, Tuzlu, Zenicu i treće zemlje. Trokutlije.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
RajvoSa je napisao/la:
Opet mi nije baš jasno, ili su tvoje teorije toliko veleumne da možda ja nemam kapacitet da te pratim :-neznam
Sutla-Drava-Drina-Jadran je jedan prostor? Što bi to trebalo značiti? NDH nostalgija? Želja za konfederacijom Bih i HR? Jedninstvena stabilna jedinica?
Pripadnici hrvatske i bošnjačke ideologije kao neka jedna cjelina? Je li se radi o narodima ili sljedbenicima ideologije? Ideologije koje se već 1000 godina smjenjuju u tlačenju jedna druge? WTF?


Prvo boldano: Je perfektan krajnji cilj.

Drugo boldano: Narod je sinonim za sljedbenici ideologije.

Triba li jos nest pojasniti? :-kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Mujo Mujic je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Opet mi nije baš jasno, ili su tvoje teorije toliko veleumne da možda ja nemam kapacitet da te pratim :-neznam
Sutla-Drava-Drina-Jadran je jedan prostor? Što bi to trebalo značiti? NDH nostalgija? Želja za konfederacijom Bih i HR? Jedninstvena stabilna jedinica?
Pripadnici hrvatske i bošnjačke ideologije kao neka jedna cjelina? Je li se radi o narodima ili sljedbenicima ideologije? Ideologije koje se već 1000 godina smjenjuju u tlačenju jedna druge? WTF?


Prvo boldano: Je perfektan krajnji cilj.

Drugo boldano: Narod je sinonim za sljedbenici ideologije.

Triba li jos nest pojasniti? :-kava


Jedinstvena stabilna jedinica = zajednička država?

Pa to bi podržalo možda 10% Bošnjaka (možda i više ako im Hrvatska obeća med, mlijeko i zlatne kašike), i točno 0.1% Srba.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Mujo Mujic je napisao/la:

Upravo suprotno.

Bosnjaci imaju tu privilegiju da su nakon 1991. imali i imaju vise politicke snage u okvirima BiH (44% + ostali) nego Hrvati + Srbi (48%). Dakle, nacionalni interesi Bosnjaka u okvirima BiH su vec 1991. bili ostvareni tako da je nihov interes upravo samo progres, funkcionirajuca drzava, i stvarno multietnicko drustvo - tj. demokracija.

Dakle, Bosnjaci nisu bili zainteresirani za rat i nacionalizam. S druge strane Srbi to jesu, jer su iz pozicije vecine padali u poziciju manjine, a i imali su vojnu silu sa kojom su to pokusali sprijeciti.

Pozicija Hrvata je bila losa procjena, tj. vjerojatno su ocekivali da ce JNA pregaziti nenaoruzane Bosnjake i u tom cilju su se na pocetku zdogovrarali sa Srbima kako da razgranice BiH da bi zastitili sebe. Kada je postalo jasno da ce Bosnjaci opstati, radio se zdogovor Hrvati + Bosnjaci.

Sve u svemu, Hrvati imaju vrlo losu politiku, jer u okvirima FBiH su uopce nebitni B : H = 80% : 20%, dok su u okvirima BiH veoma bitni jer predstavljaju jezicak na vagi potreban za cenzus (dakle, u potpuno istoj situacije kao sto su to Bosnjaci u Crnoj Gori).

Stvar je Hrvata sto jos uvijek zive u 1991. - okolnosti danas u 2009. su drasticno drugacije...


Vid Mujice, kaldrma se mora uklapat, mora se špic uz špic, mora se uklapat, ili nema fuge, a ako se ne uklopi onda je kaldrma neravna, pa moš past, ili nedajbože slomit nogu.

odakle tebi taj podatak da Hrvata ima samo 20% u federaciji. To bi značilo da vas ima debelo preko 2 000 000 a znamo da vas jedva ima preko 1,5.

To u startu da proglasimo budalaštinom.

Inače se slažem s tobom da je onaj okvir Sutla-Drina-Jadran idealan i geoplitički i ekonomski i svakako drugačije, sve je to jedna cjelina a tako bi i bilo da nisu pojavili Turci uzeli to Hrvatskoj, doveli pravoslavce, Vlahe, Cincare, i ne samo to nego je Porta sponzorirala prelaženje katolika na pravoslavlje čak i više nego prelazak na islam.

Dakle, Turci su za sve krivi

da niej bilo tih Azijata sad mi o tome uopće ne bi raspravljali nego bi ti o nečemu drugom drvio pod nivkom Stjepan, il Ante.

A kako bi se danas tvoja idealna tvorevina zvala. NDH. Ili Bošnjakija. Mora imat neko ime. Osim toga moraš računati na to, koliko god ovi gore sa sjevera i iz kontentalne Hrvatske imali ponekad i simpatije za vas, oni se groze tog istočnjaštva, pa čak pošteno rečeno nekad ne prihvaćaju ni sunarodnjake koji dolaze iz tog kulturnog kruga a kamoli bi neke koji imaju ideje da uvode šerijat i donose dah Magreba i pustinje na pitome brege.

jer to su ipak civilizacijski, vjerski, običajno, dva različita svijeta.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
RajvoSa je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Vidi Mujica da federacija puca po šavovima, u političkom i ekonomskom smislu, pa pokušava Bošnjake uvaliti u zagrljaj Hrvatske i na zadnji vlak u Europu. Prvo će nam negirati treći entitet, pa će onda iz rukava izvući as: "A recite nam, jel još aktuelna ona ideja o "cvijeću", malo smo se ekonomski sjebali, što velite da skinemo paučinu sa dogovora o konfederaciji Fed BiH i RH iz Washingtonskog sporazuma?" :-zubati


Haha... pa jarane vi kao neka sila i mi sad jedva cekamo da postanemo hrvatsko "cvijece"??? :-umirem

Pa jebo, da je do toga, onda bolje postati npr. talijansko "cvijece", ili austrijsko "cvijece", ili kuvajtsko "cvijece"... itd. itd.

Vi niste normalni materemi... :-ucelo Zivi cirkus snage sake jada tzv. Hrvata, isto kao i tzv. Bosnjaka, tzv. Srba i sl. balkanskih nadri-naroda... :-umirem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Mujo Mujic je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:


Haha... pa jarane vi kao neka sila i mi sad jedva cekamo da postanemo hrvatsko "cvijece"??? :-umirem

Pa jebo, da je do toga, onda bolje postati npr. talijansko "cvijece", ili austrijsko "cvijece", ili kuvajtsko "cvijece"... itd. itd.

Vi niste normalni materemi... :-ucelo Zivi cirkus snage sake jada tzv. Hrvata, isto kao i tzv. Bosnjaka, tzv. Srba i sl. balkanskih nadri-naroda... :-umirem


Žalim slučajem ali su ti potencijalni sponzori i bivše "tate" ipak predaleko. Ostaje vam ono najbolje u ovoj balkanskoj kaljuzi - a to je Hrvatska.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Mujo Mujic je napisao/la:

Upravo suprotno.

Bosnjaci imaju tu privilegiju da su nakon 1991. imali i imaju vise politicke snage u okvirima BiH (44% + ostali) nego Hrvati + Srbi (48%). Dakle, nacionalni interesi Bosnjaka u okvirima BiH su vec 1991. bili ostvareni tako da je nihov interes upravo samo progres, funkcionirajuca drzava, i stvarno multietnicko drustvo - tj. demokracija.

Dakle, Bosnjaci nisu bili zainteresirani za rat i nacionalizam. S druge strane Srbi to jesu, jer su iz pozicije vecine padali u poziciju manjine, a i imali su vojnu silu sa kojom su to pokusali sprijeciti.

Pozicija Hrvata je bila losa procjena, tj. vjerojatno su ocekivali da ce JNA pregaziti nenaoruzane Bosnjake i u tom cilju su se na pocetku zdogovrarali sa Srbima kako da razgranice BiH da bi zastitili sebe. Kada je postalo jasno da ce Bosnjaci opstati, radio se zdogovor Hrvati + Bosnjaci.

Sve u svemu, Hrvati imaju vrlo losu politiku, jer u okvirima FBiH su uopce nebitni B : H = 80% : 20%, dok su u okvirima BiH veoma bitni jer predstavljaju jezicak na vagi potreban za cenzus (dakle, u potpuno istoj situacije kao sto su to Bosnjaci u Crnoj Gori).

Stvar je Hrvata sto jos uvijek zive u 1991. - okolnosti danas u 2009. su drasticno drugacije...


Dapače. Komunizam je u teoriji super, ali je u praksi rigidna diktatura. Tako i u vas. PriĆa je jedno, ali u praksi nema privrženosti funkcionirajućima rješenjima, funkcionalnosti i stvarnoj multietničnosti.

Možda 1990. i 1991. godine stoji donekle privrženost multietničnosti i funkcionalnosti u BiH (ne iz stvarne želje, nego je to opet bio vaš dugoročni interes nenaoružani i okruženi), sada je u praksi nema.

Jednostavno nema. Vidljivo po svim potezima, odlukama, ponašanjima i ponudama rješenja.

Gotovo je nemoguće progurati jednu čistu funkcionirajuću odluku, kao npr. da se smanji broj županija u federaciji ili da se ukine federacija kao nepotreban nivo vlasti i da se nadležnosti prebace na (umanjeni) broj županija. Ne znam po čemu bi to ugrozilo osnovne nacionalne interese?

Ili aktiviranje zaštite nacionalnog interesa zbog TV kanala na hrvatskom jeziku. MultietniĆnost par excellence.

Vi ste preko svojih političkih predstavnika trenutno najveći nacionalisti u BiH, sa dobrim natruhama šovinizma. I to oni ljigavi i licemjerni nacionalisti.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
RajvoSa je napisao/la:
Mujo Mujic je napisao/la:

Prvo boldano: Je perfektan krajnji cilj.

Drugo boldano: Narod je sinonim za sljedbenici ideologije.

Triba li jos nest pojasniti? :-kava


Jedinstvena stabilna jedinica = zajednička država?

Pa to bi podržalo možda 10% Bošnjaka (možda i više ako im Hrvatska obeća med, mlijeko i zlatne kašike), i točno 0.1% Srba.


Jedinstvena stabilna jedinica izgradjena na ravnopravnosti.

Ne NDH, vec decantralizirana "NDH".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Mujo Mujic je napisao/la:

Haha... pa jarane vi kao neka sila i mi sad jedva cekamo da postanemo hrvatsko "cvijece"??? :-umirem

Pa jebo, da je do toga, onda bolje postati npr. talijansko "cvijece", ili austrijsko "cvijece", ili kuvajtsko "cvijece"... itd. itd.

Vi niste normalni materemi... :-ucelo Zivi cirkus snage sake jada tzv. Hrvata, isto kao i tzv. Bosnjaka, tzv. Srba i sl. balkanskih nadri-naroda... :-umirem



Šta ti onda hoćeš :-zubati

prvo postavi okvir Sutla-Drina-Jadran pa bi onda rađe bio talijansko cvijeće, kuvajtsko cvijeće. Pa budi. Samo to cvijeće ne raste na području Sutla-Drina-Jadran

Tvoji postovi su puni konfuzije i kontradiktornosti. Ti bi htio nešto al ni sam jadan ne znaš šta. Htio bi maltene NDH al da nema definiranog naroda koji vodi glavnu ulogu, veće neko šiš-miš društvo, besklasno i beznacionalno a možda i bezvjersko. To nema nikakve šanse.

To je priča.." da se vlasi ne dosjete"

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
Inkvizitor je napisao/la:
Mujo Mujic je napisao/la:

Upravo suprotno.

Bosnjaci imaju tu privilegiju da su nakon 1991. imali i imaju vise politicke snage u okvirima BiH (44% + ostali) nego Hrvati + Srbi (48%). Dakle, nacionalni interesi Bosnjaka u okvirima BiH su vec 1991. bili ostvareni tako da je nihov interes upravo samo progres, funkcionirajuca drzava, i stvarno multietnicko drustvo - tj. demokracija.

Dakle, Bosnjaci nisu bili zainteresirani za rat i nacionalizam. S druge strane Srbi to jesu, jer su iz pozicije vecine padali u poziciju manjine, a i imali su vojnu silu sa kojom su to pokusali sprijeciti.

Pozicija Hrvata je bila losa procjena, tj. vjerojatno su ocekivali da ce JNA pregaziti nenaoruzane Bosnjake i u tom cilju su se na pocetku zdogovrarali sa Srbima kako da razgranice BiH da bi zastitili sebe. Kada je postalo jasno da ce Bosnjaci opstati, radio se zdogovor Hrvati + Bosnjaci.

Sve u svemu, Hrvati imaju vrlo losu politiku, jer u okvirima FBiH su uopce nebitni B : H = 80% : 20%, dok su u okvirima BiH veoma bitni jer predstavljaju jezicak na vagi potreban za cenzus (dakle, u potpuno istoj situacije kao sto su to Bosnjaci u Crnoj Gori).

Stvar je Hrvata sto jos uvijek zive u 1991. - okolnosti danas u 2009. su drasticno drugacije...


Vid Mujice, kaldrma se mora uklapat, mora se špic uz špic, mora se uklapat, ili nema fuge, a ako se ne uklopi onda je kaldrma neravna, pa moš past, ili nedajbože slomit nogu.

odakle tebi taj podatak da Hrvata ima samo 20% u federaciji. To bi značilo da vas ima debelo preko 2 000 000 a znamo da vas jedva ima preko 1,5.

To u startu da proglasimo budalaštinom.

Inače se slažem s tobom da je onaj okvir Sutla-Drina-Jadran idealan i geoplitički i ekonomski i svakako drugačije, sve je to jedna cjelina a tako bi i bilo da nisu pojavili Turci uzeli to Hrvatskoj, doveli pravoslavce, Vlahe, Cincare, i ne samo to nego je Porta sponzorirala prelaženje katolika na pravoslavlje čak i više nego prelazak na islam.

Dakle, Turci su za sve krivi

da niej bilo tih Azijata sad mi o tome uopće ne bi raspravljali nego bi ti o nečemu drugom drvio pod nivkom Stjepan, il Ante.

A kako bi se danas tvoja idealna tvorevina zvala. NDH. Ili Bošnjakija. Mora imat neko ime. Osim toga moraš računati na to, koliko god ovi gore sa sjevera i iz kontentalne Hrvatske imali ponekad i simpatije za vas, oni se groze tog istočnjaštva, pa čak pošteno rečeno nekad ne prihvaćaju ni sunarodnjake koji dolaze iz tog kulturnog kruga a kamoli bi neke koji imaju ideje da uvode šerijat i donose dah Magreba i pustinje na pitome brege.

jer to su ipak civilizacijski, vjerski, običajno, dva različita svijeta.


Nisu krivi samo Turci, vec je to pocelo mnogo prije Turaka, npr. Madjari bi mogli biti oni koji su zahebali stvar, ili npr. jos ranije Bizantinci, ili npr. jos ranije Rimljani... :-kava

Prema tome, tko je kriv mi ili vi, je cista budalastina koja ne vodi nicemu. Krivi smo i jedni i drugi jer smo dopustili cijepanje od kojeg su profitirali samo ti treci...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
RajvoSa je napisao/la:
Žalim slučajem ali su ti potencijalni sponzori i bivše "tate" ipak predaleko. Ostaje vam ono najbolje u ovoj balkanskoj kaljuzi - a to je Hrvatska.


Pa znas kako ono kazu, Svijet postaje globalno selo...

Mislim, zasto mi Bosnjaci ne bismo bili talijansko "cvijece", jebo' bolja Italija 15000 puta od Hrvatske... :-umirem

:-hrvatinic :-umirem

Dakle, samo zajednicki, ravnopravno... Hrvatska ulozi jedan dio sebe, Bosna ulozi jedan dio sebe, i sve tako... dok se ne dostigne cilj jedinstvene jedinice...

A vasha konstrukcija Bosna postane dio Hrvatske... ahaaa... :-evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:42 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2009, 18:01
Postovi: 337
Mujo Mujic je napisao/la:


Nisu krivi samo Turci, vec je to pocelo mnogo prije Turaka, npr. Madjari bi mogli biti oni koji su zahebali stvar, ili npr. jos ranije Bizantinci, ili npr. jos ranije Rimljani... :-kava

Prema tome, tko je kriv mi ili vi, je cista budalastina koja ne vodi nicemu. Krivi smo i jedni i drugi jer smo dopustili cijepanje od kojeg su profitirali samo ti treci...

Turci su ostavili najbolniji pečat narodu BiH. Kad dio naroda zaplješće agresoru u današnje vrijeme i da ime osvajača ulici glavnog grada imamo problem. Veći.

_________________
Posavina je tri puta ubijena i izdana ali posavljaci tri života imaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
Inkvizitor je napisao/la:
Mujo Mujic je napisao/la:

Haha... pa jarane vi kao neka sila i mi sad jedva cekamo da postanemo hrvatsko "cvijece"??? :-umirem

Pa jebo, da je do toga, onda bolje postati npr. talijansko "cvijece", ili austrijsko "cvijece", ili kuvajtsko "cvijece"... itd. itd.

Vi niste normalni materemi... :-ucelo Zivi cirkus snage sake jada tzv. Hrvata, isto kao i tzv. Bosnjaka, tzv. Srba i sl. balkanskih nadri-naroda... :-umirem



Šta ti onda hoćeš :-zubati

prvo postavi okvir Sutla-Drina-Jadran pa bi onda rađe bio talijansko cvijeće, kuvajtsko cvijeće. Pa budi. Samo to cvijeće ne raste na području Sutla-Drina-Jadran

Tvoji postovi su puni konfuzije i kontradiktornosti. Ti bi htio nešto al ni sam jadan ne znaš šta. Htio bi maltene NDH al da nema definiranog naroda koji vodi glavnu ulogu, veće neko šiš-miš društvo, besklasno i beznacionalno a možda i bezvjersko. To nema nikakve šanse.

To je priča.." da se vlasi ne dosjete"


E pa to ti se zove in-te-gra-ci-ja, potpuno isti nacin na koji su nastale vecina danasnjih nacija, ujedinjenjem manjih ideologija u jednu vecu ideologiju... :-kava

Npr.

Britanci = Englezi + Skoti + ...
Italijani = Toskani + Venecijani + ....
Belgijanci = Valonci + Flamanci ...
Svicarci = ...
Amerikanci = ...

Da ne nabrajam dalje... :-kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Mujo Mujic je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:


Šta ti onda hoćeš :-zubati

prvo postavi okvir Sutla-Drina-Jadran pa bi onda rađe bio talijansko cvijeće, kuvajtsko cvijeće. Pa budi. Samo to cvijeće ne raste na području Sutla-Drina-Jadran

Tvoji postovi su puni konfuzije i kontradiktornosti. Ti bi htio nešto al ni sam jadan ne znaš šta. Htio bi maltene NDH al da nema definiranog naroda koji vodi glavnu ulogu, veće neko šiš-miš društvo, besklasno i beznacionalno a možda i bezvjersko. To nema nikakve šanse.

To je priča.." da se vlasi ne dosjete"


E pa to ti se zove in-te-gra-ci-ja, potpuno isti nacin na koji su nastale vecina danasnjih nacija, ujedinjenjem manjih ideologija u jednu vecu ideologiju... :-kava


A kako bi se zvala ta nova nacija nastala spajanjem Bosne i Hrvatske.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Mustaše ! :-umirem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:57 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2009, 18:01
Postovi: 337
Mar-kan je napisao/la:
Mustaše ! :-umirem

:-umirem :-umirem
zato ja vas volim i čitati.

_________________
Posavina je tri puta ubijena i izdana ali posavljaci tri života imaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
Inkvizitor je napisao/la:
Mujo Mujic je napisao/la:

E pa to ti se zove in-te-gra-ci-ja, potpuno isti nacin na koji su nastale vecina danasnjih nacija, ujedinjenjem manjih ideologija u jednu vecu ideologiju... :-kava


A kako bi se zvala ta nova nacija nastala spajanjem Bosne i Hrvatske.


Pa to je vise-manje nebitno pitanje tj. pitanje forme.

Kako god hoces: Vanjzemaljci, Marsovci, Iliri, Slaveni, Neretljani, Dinarci, Adriani, Ustashe, Pravashi... itd. itd.

Nije problem stvoriti rijec vec ideologiju koju ce ta rijec opisivati i biti dovoljno jaka da na zdravim osnovama asimilira i jedne i druge...

:-ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sto Hrvati dobijaju(?) trecim entitetom?
PostPostano: 13 lip 2009, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
brezovka je napisao/la:
Mujo Mujic je napisao/la:


Nisu krivi samo Turci, vec je to pocelo mnogo prije Turaka, npr. Madjari bi mogli biti oni koji su zahebali stvar, ili npr. jos ranije Bizantinci, ili npr. jos ranije Rimljani... :-kava

Prema tome, tko je kriv mi ili vi, je cista budalastina koja ne vodi nicemu. Krivi smo i jedni i drugi jer smo dopustili cijepanje od kojeg su profitirali samo ti treci...

Turci su ostavili najbolniji pečat narodu BiH. Kad dio naroda zaplješće agresoru u današnje vrijeme i da ime osvajača ulici glavnog grada imamo problem. Veći.


Pa zavisi iz koje perspektive gledas.

Ako uzmes da su Madjari protjerali jedan dio tvog naroda drugacije vjeroispovjesti sa podrucja danasnje Slavonije i Like, u smislu da su ta podrucja u potpunosti etnicki cista u korist Madjarske vjeroispovjesti, onda ipak Turci ispadaju puno manji zlocinci od Madjara uzimajuci u obzir da Turska podrucja nisu etnicki cista od suprotne vjeroispovjesti...

I hvala Bogu, i treba da bude tako, multi-kulti, ali je stvar percepcije na koji ce nacin to biti shvaceno i upotrebljeno za dobrobit...

:-zivio


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 251 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 251 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO