HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Graničar18 je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ono što nije u redu je način na koji su Srbi učvrstili RS. Ubijanja, progoni nisu ljudski.

Srbi se ugledali na Hrvate,pa su na isti način učvrstili RS ko Hrvati Hrvatsku. :kava


Pa i nije isto jer u RH ne znam za konc. logore ni za etničko čišćenje, pa ni za rušenje gradova. Srpsko stanovništvo je s pravom zbrisalo u Oluji. I ja bih na njihovom mjestu ali zbog tog ne znamo bi li bilo zločina.

Sve to se uostalom odigralo nakon što je RS već počišćena.

No, bilo je što je bilo. Sad se doista može živjeti tko želi i gdje želi bez straha. Nema potrebe stalno mantrat isto.

Zločini su jedno a ciljevi drugo. Recimo, sasvim je OK ograditi kuću ogradom ali nije OK stavitj e pod napon.

Srbi, Hrvati, Bošnjaci nisu nikad dosad imali manji problem s granicama.

Bošnjaci su pokušali u jednoj Srebrenici navući većinu i nisu uspjeli a kako bi tek s cijelom RS taman da se i ukinu entiteti.

Srbima je jasno da od Srbije preko Drine nema ništa a i zašto bi se ujedinjavali sa siromašnijima.

Mi nakon ovog iseljavanja u EU ne mozemo više ni maštati o Trećem entitetu. Nema ni potrebe, vladamo Federacijom bar u gospodarskom smislu a i u političkom sam dojma da smo zastupljeni puno više nego nas ima.

Banovina je moguć cilj, za razliku od Trećeg ima uporište u povijesti i svim Hrvatima je draga. No, s obzirom da bi obuhvatila dio BiH u kojem bi bilo Bošnjaka jednako kao i Hrvata moramo naći način da nagovorimo te Bošnjake da se zbog npr. standarda zalažu za Banovinu. Mržnju isključit, dapače...

Zato mi se čini da doista nema potrebe za silnim loženjem, napetostima, sukobima.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
De ne davi sa tom Banovinom. Ne znam stvarno koji ti je ***. Odi pregledaj glavu, ipak si u godinama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9830
Jonuz bi da ne bude mržnje,al bi Srbe stalno optuživo za
genocid,i etničko čišćenje. Kad ga pitaš za hrvatske zločine ne sjeća se ničeg. Na takav način se ne može doć do "stopa".

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Junuz samo ima nisko postavljenu letvicu ubleharenja i laganja. Valjda je to u Zenici bio neki standard, ne znam.
Obično kad bi sa ovakvim tipovima jednom popio kavu ubuduće za sva vremena na ulici je samo klimanje glavom, pozdrav i ništa više. I jednom je previše.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
BBC je napisao/la:
De ne davi sa tom Banovinom. Ne znam stvarno koji ti je ***. Odi pregledaj glavu, ipak si u godinama.


Zašto ne?

Nama sjevernije ionako nikad nije bilo privlačno da nam Grude ili Mostar budu glavni grad. Zagreb već je druga pjesma. Sanjali smo Banovinu a ne HB. HB je trebala bit kao i Srbima RS samo stepenica na putu u RH.

MZ nam čak to nije zamjerila. Zamjerila nam je protjerivanje ljudi i masakre na tim područjima.

Animiranje ljudi za Banovinu nije kažnjivo.

Ako Fudi iz Travnika kažem da će imat duplo veću plaću ako je u Banovini, to nije laž i dozvoljeno je.

Da je Hr ostala can EU i da je ostala razlika u standardu u odnosu na Italiju misliš da se ne bi u Istri javljale ideje o pripajanju Italiji. Iako su u Istri većina oni koji su Talijane protjerali a mi imamo u istočnoj Banovini pola ljudi.


Sve je moguće, samo kulturno, mirno, vrijedno i saburno.

Mislim da po prvi put imamo priliku za pokušaj animiranja drugih na nešto. Dosad je uvijek pokušavano prisilom.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kakvog smisla ima Srbe ublehariti da im nije interes pripajati siromašniji dio bejha. I u istoj rečenici zagovarati pripajanje siromašnijeg dijela bejha sa Zagrebom.

Ako je to neki standard zeničke ublehe moram ti reći da je užasan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9830
Pa mogli ste imat banovinu Junuze. Mate Boban se bio dogovorio sa Karadžićem još 92 oko toga,pa vas Tuđman mjesto u banovinu uguro s muslimanima u federaciju 94.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Graničar18 je napisao/la:
Jonuz bi da ne bude mržnje,al bi Srbe stalno optuživo za
genocid,i etničko čišćenje. Kad ga pitaš za hrvatske zločine ne sjeća se ničeg. Na takav način se ne može doć do "stopa".


Uopće nisam optužio, nego se o tom nema što pričat. To su činjenice. Tužbe treba dokazivat a činjenice su dokazane. Ja npr. ne negiram da je u Oluji protjerano 200k Srba, ne negiram Jasenovac i ubijanje Srba od ustaškog režima.

Kada su tjerali moje komšije Srbe ja to nisam podržavao. Bio sam apsolutno protiv toga iako su Srbi napravili već tad mnogo zločina. Zločin je jedno a ljudskost drugo. Pa nisu ti moji sigurno činili zločine.

Ako ja kažem stop mržnji to ne znači da treba stratišta zaboravit i ono što se dogodilo ali sad smo na nekoj 0 točci gdje su svi pomalo u k.

Naprosto, stat na loptu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 18:34 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Junuz Djipalo je napisao/la:
BBC je napisao/la:
De ne davi sa tom Banovinom. Ne znam stvarno koji ti je ***. Odi pregledaj glavu, ipak si u godinama.


Zašto ne?

Nama sjevernije ionako nikad nije bilo privlačno da nam Grude ili Mostar budu glavni grad. Zagreb već je druga pjesma. Sanjali smo Banovinu a ne HB. HB je trebala bit kao i Srbima RS samo stepenica na putu u RH.

MZ nam čak to nije zamjerila. Zamjerila nam je protjerivanje ljudi i masakre na tim područjima.

Animiranje ljudi za Banovinu nije kažnjivo.

Ako Fudi iz Travnika kažem da će imat duplo veću plaću ako je u Banovini, to nije laž i dozvoljeno je.

Da je Hr ostala can EU i da je ostala razlika u standardu u odnosu na Italiju misliš da se ne bi u Istri javljale ideje o pripajanju Italiji. Iako su u Istri većina oni koji su Talijane protjerali a mi imamo u istočnoj Banovini pola ljudi.


Sve je moguće, samo kulturno, mirno, vrijedno i saburno.

Mislim da po prvi put imamo priliku za pokušaj animiranja drugih na nešto. Dosad je uvijek pokušavano prisilom.



Za mene je Banovina HB + RH. Sve vise od toga moguce je samo ratom. I to koji ce oni zapoceti i biti agresor. I jos onda treba i pobijediti.

Nama je sada najvaznije zatvoriti istocne granice i posvetit se jacanju drzave. S vremenom bi vidjeli sto bi se desavalo s muslimanskom drzavom. Mozda bi se s vremenom sami priklonili, mozda bi postali neciji plijen, mozda bi opstali. U svakom slucaju ne vidim zasto bismo mi vezali nasu sudbinu uz njihovu. Ko ih jebe.

Nama je dugorocno jedini problematican susjed Italija. Jedini susjed koji je red velicina iznad nas i ima povijesne aspiracije na nas teritorij.

Kontam, tema je vise filozofska


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Junuz Djipalo je napisao/la:

Srbima je jasno da od Srbije preko Drine nema ništa a i zašto bi se ujedinjavali sa siromašnijima.

...

Banovina je moguć cilj, za razliku od Trećeg ima uporište u povijesti i svim Hrvatima je draga.


=))

Ajd se malo presaberi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Vujadin je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Srbima je jasno da od Srbije preko Drine nema ništa a i zašto bi se ujedinjavali sa siromašnijima.

...

Banovina je moguć cilj, za razliku od Trećeg ima uporište u povijesti i svim Hrvatima je draga.


=))

Ajd se malo presaberi.


Čuj veće su šanse i za Srbe da se cijela BiH ujedini sa Srbijom nego sama RS.

Da je stvaranje Trećeg ili ujedinjenje RS i Srbije lako moguće valjda bi u ova 24 ljeta već bilo.

Treba malo i druge stvari sagledat.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
suverenist je napisao/la:
Nama je dugorocno jedini problematican susjed Italija. Jedini susjed koji je red velicina iznad nas i ima povijesne aspiracije na nas teritorij.

Kontam, tema je vise filozofska


Dok je NATO-a i EU nema brige s Italijom. Uostalom, šućur partizanima, Talijana faktički ni nema u RH.

Teško će izvana doći prijetnja ali ako dođe iznutra onda je problem. Zato kažem, ako bi za Banovinu bili i Bošnjaci tih kantona, to bi bilo izvedivo.

Zvuči nemoguće ali prevrtljivci su veliki. Kod Bošnji u Eraniji nisam primjetio neku vezanost za Sarajevo. U SB je doista bio gadan rat ali puno je tu bilo Bošnjaka iz Krajine i mundža, pitanje je kako bi danas reagirali na Hrvatsku.

Nas su još kao djecu filali s Hrvat=ustaša pa je se i njima stvorio taj animozitet jer su ustaše zločinci bez daljnjeg.

Ali mogli su fašisti postavit Japance za vladare Hrvatskom u II sv. ratu pa bi valjda Japanci bili ustaše.

Uglavnom, pomalo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Istra nije (bila) dio Banovine.
Ako sam te dobro shvatio ti bi sad i Istru, i bio "komšija" Novosađanima i ovima u Herceg Novom.

Hoćeš sabur tortu ? Na 2 kata.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
BBC je napisao/la:
Istra nije (bila) dio Banovine.
Ako sam te dobro shvatio ti bi sad i Istru, i bio "komšija" Novosađanima i ovima u Herceg Novom.

Hoćeš sabur tortu ? Na 2 kata.


Nije bila. Pretpostavka za mijenjanje granica je postojanje Hrvata preko granice. U Kotoru, Zemunu nas više nema.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Otvori anketu o tome pa će ti Hrvati reći što misle.
Ili prestani sa tim daviti. Stvarno je besmisleno.

Inače ta "pretpostvka "podrazumijeva odlazak RS Srbiji. I neki dio stare Banovine ostaje muslimanima. Pa ne vidim kakva je to kurčeva "Banovina". Junuzova Banovina iz zemlje snova.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Polako. Bit će izglednije kako vrijeme bude odmicalo. Ako nas more Arapa i crnaca ne zapljusne sve.

Ne podrazumijeva odlazak RS Srbiji jer to nije bio teritorij Srbije nikad a Hrvatska se jest prostirala na području 5 kantona. Tako je se podrazumijevalo i otcjepljenje u slučaju priznanja Kosova pa ništa.

Dakle, može se nešto dogodit ako su svi za to. Ako Bošnje odobre RS u Srbiju onda će biti tako. E sad, kolika bi bila ta odobrena RS to je drugo pitanje.

Uglavnom, dobre odnose sa svima. Animiranje i kuhanje pomalo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Stavio sam te na ignore. Jedina osoba na toj listi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Junuz Djipalo je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Istra nije (bila) dio Banovine.
Ako sam te dobro shvatio ti bi sad i Istru, i bio "komšija" Novosađanima i ovima u Herceg Novom.

Hoćeš sabur tortu ? Na 2 kata.


Nije bila. Pretpostavka za mijenjanje granica je postojanje Hrvata preko granice. U Kotoru, Zemunu nas više nema.

Mislim da je Kotor u nekom budućem balkanskom ratu moguć budući hrvatski teritoriji.

Ako recimo prevlada prosrpska struja, mislim da bi i Crnogorci i MZ odobrili ulazak Hrvatske na to područje, a mi se nakraju pravimo ludi i ostavimo Kotor nama kao cijenu oslobođenja.

Uz Dubrovnik, hrvatski turizam, brzo bi se to naselilo Hrvatima. To su mali gradići 30tak tis. Hrvata nebi bio problem tamo smjestit


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Mislim da je CG sljedeća zemlja koja ulazi u EU, pa onda dugo dugo neće nitko. To će bit praktički kao da jest u Hr.
Boka je prekrasna.

Sve je to dubrovačka regija. Od Stoca do Kotora. Posebno bih na mjestu Trebinjaca tražio pripajanje Dubrovniku. Imaju veze s BL k'o musliman s krmetinom. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10119
Lokacija: Banja Luka
Junuz Djipalo je napisao/la:
Mislim da je CG sljedeća zemlja koja ulazi u EU, pa onda dugo dugo neće nitko. To će bit praktički kao da jest u Hr.
Boka je prekrasna.

Sve je to dubrovačka regija. Od Stoca do Kotora. Posebno bih na mjestu Trebinjaca tražio pripajanje Dubrovniku. Imaju veze s BL k'o musliman s krmetinom. :D



:001_smile

Kad god procitam ove i slicne ''junuzarije'' , sjetim se one narodne...Sirokom supku, jaja su mjera .
Jbte Junuze , Hrvatska vam poluprazna , a ti junuzas o Kotoru :laugh

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 23:01 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
https://twitter.com/Tajo1922/status/1084151450312327168

Islamisti iz SDP-a tvrde da je put u NATO bitniji od puta u EU, nestati će kjafiri za njih a oni će u NATO jer je EU protiv nacional-socijalističkih ineresa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 23:01 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
https://twitter.com/Tajo1922/status/1084151450312327168

Islamisti iz SDP-a tvrde da je put u NATO bitniji od puta u EU, nestati će kjafiri za njih a oni će u NATO jer je EU protiv nacional-socijalističkih ineresa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Svarog je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Mislim da je CG sljedeća zemlja koja ulazi u EU, pa onda dugo dugo neće nitko. To će bit praktički kao da jest u Hr.
Boka je prekrasna.

Sve je to dubrovačka regija. Od Stoca do Kotora. Posebno bih na mjestu Trebinjaca tražio pripajanje Dubrovniku. Imaju veze s BL k'o musliman s krmetinom. :D



:001_smile

Kad god procitam ove i slicne ''junuzarije'' , sjetim se one narodne...Sirokom supku, jaja su mjera .
Jbte Junuze , Hrvatska vam poluprazna , a ti junuzas o Kotoru :laugh


Crnogorci su bratski narod. Ja se i inače vrlo ugodno osjećam gdje se ijekavica priča. I vi Srbi iz BiH ste mi Hrvati s greškom. Posebno vi iz BL.

Ako bi ikoga mogli brzo asimilirat to su Srbi iz zapadnog dijela RS. Znam popriličan broj Hrvata koji su baš to podrijetlom.

S vama posebno nikakvih sukoba i mržnje ne treba generirat. Vi zapadni RS-ovci ste naše potencijalno cvijeće. :zubati

Baš ću doći jednom na kupanje tu: slika

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 sij 2019, 23:29 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Junuze ako pročitaš Gorski vijenac ili Njegoša otpasti će ti ta ljubav prema Crnoj Gori


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 13 sij 2019, 00:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Junuz Djipalo je napisao/la:

Sve je to dubrovačka regija. Od Stoca do Kotora. Posebno bih na mjestu Trebinjaca tražio pripajanje Dubrovniku. Imaju veze s BL k'o musliman s krmetinom. :D

Kasnite, gospodine Junuze. U Trebinju već proslavili to pripajanje Dubrovniku a žele i da zajedno sa Dubrovčanima grade spomenik u čast pripajanja.






https://www.kurir.rs/region/bosna-i-her ... og-pokreta


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Haram, iprodano, Jean Luc Picard, Ronaldinho i 291 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO