HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 08 sij 2010, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Inkvizitor je napisao/la:
osa je napisao/la:


promašio si poantu, ne zanimaju mene niti amerikanci niti bilo koji drugi narod , a niti ispunjavanje tzv. obaveza prema drugima, mi imamo obaveze jedino prema sebi, mi naše društvo gradimo za sebe i za našu djecu i jedino tako trebamo gledati na stvari. nego tebi bi više pasalo" ma neka ubojica i zločinaca među nama, pa to su naše ubojice".



Najajči su mi ovi, morlane gromade koji se neće uspoređivati ni sa kim. Nitko njih ne zanima.

Onda će sekund poslije toga tvrditi da nikad nećemo biti dio uljuđenog svijeta ako ne učinimo...bla bla..iako su tren prije tvrdili d aih nitko ne zanima.

malo ti nas zanima što ti tu pišeš, trošiš vrijeme bezveze..


nema moralnih gromada, to je uglavnom pretjerivanje i samoreklamerstvo, mislim, kod ljudi koji se ćute takvima, dovoljno je biti ČOVJEK, a ja se nadam da to jesam.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 08 sij 2010, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
osa je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

A tek patetični apeli tipa: "Ne želim da među nama hodaju ubojice".

Osa, ajde nađi opravdanje za slučaj "My-Lai" i tretman koji je dobio Calley? Zar ne bi trebali težiti zapadnim rješenjima?

Ali to te vodi u drugi tip opravdanja - "mi ne možemo raditi što Amerika i ostali, mi smo previše mali i beznačajni". Aha, pa to i mi velimo - kanimo se onda lažnog moraliziranja. Ispunimo one obveze koje smo preuzeli, ali ništa više od toga. Čini mi se da smo isuviše revni u ispunjavanju tih obveza.



promašio si poantu, ne zanimaju mene niti amerikanci niti bilo koji drugi narod , a niti ispunjavanje tzv. obaveza prema drugima, mi imamo obaveze jedino prema sebi, mi naše društvo gradimo za sebe i za našu djecu i jedino tako trebamo gledati na stvari. nego tebi bi više pasalo" ma neka ubojica i zločinaca među nama, pa to su naše ubojice".


Ja se s ovim stavom slažem i ne vidim razloga zašto se itko normalan sa ovim ne bi složio. Previše ste pažnje posvetili tom Štrbcu. Takve glupe teme se u nas plasiraju kad se narodu treba dati da o nečem razglaba da se skrene pozornost sa pravih tema.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 08 sij 2010, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Cuj "takve teme"... Pa pogledaj tema o kojima mi tu pricamo.. O posaranom krizu (takvih primjera, i gorih, ima na desetine u BiH) o Bosnjacima i njihovim glupostima, o raznim pizdarijama (ne kazem da se o svemu tome ne treba reci pokoja rijec) a spomenuti debila, zlocinca koji danas izigrava neku "moralnu vertikalu srba" i jos ga prihvacaju u haskim krugovima kao relevantnog, to je GLUPOST ... Meni nije i kome se ne svidja ne mora pisati na ovom topicu. Meni tesko pada da Strbac koji je istomisljenik sa onima koji su totalno ocistili moj grad od ne Srba, danas slobodno seta, dapace, pizdara o tome sta valja a sta ne.. Hercegovac, ja tebe razumijem da te toliko ne interesira sta se desavalo van tvog zavicaja, al ima nas Hrvata koje interesira svaki grumen na kojem je Hrvat zivio i zivi.

Meni je zao svakog Hrvata u Hercegovini koji je ubijen, meni je stalo da svaki zlocinac koji je harao po Hercegovini i ubijao (i naredjivao) Hrvate bude kaznjen iako to nije cinio po "mom kraju".. Pa dovraga kad ce mo poceti gladat malo sire od svoje "avlije"??

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 08 sij 2010, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
osa je napisao/la:
svako uvjetovanje osude zločina, osudama nekih drugih zločina je podržavanje i nije to verbalno žongliranje, to je tako.


Citiraj,... :smajl034

...,i još čekam da nađeš gdje se to "uvjetuje osuda", ili ti je noga u guzicu zbog ovakvih podmetanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 08 sij 2010, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
bumbar92 je napisao/la:
osa je napisao/la:
svako uvjetovanje osude zločina, osudama nekih drugih zločina je podržavanje i nije to verbalno žongliranje, to je tako.


Citiraj,... :smajl034

...,i još čekam da nađeš gdje se to "uvjetuje osuda", ili ti je noga u guzicu zbog ovakvih podmetanja.


zar ovo nije uvjetovanje kako ti kažeš:

"Ne mitomani o "ljudstvu", poštenju, pravdi, domovini i moralu kad se žrtve partizanskih zločina, nakon 50 godina ne tretira kao pravna činjenica i ne optužuje za "zločinački poduhvat", one koji su napunili te silne jame i rudnike. Ti monstrumi su još među nama, ugledni građani sa podebljom titinom peMzijom, plutaju u demokraciji i pravu, i zabole njega isto za propalim jugoprojektom, kad ima novi skoro dovršen projekat u HR.!

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 08 sij 2010, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Tulkas je napisao/la:
Cuj "takve teme"... Pa pogledaj tema o kojima mi tu pricamo.. O posaranom krizu (takvih primjera, i gorih, ima na desetine u BiH) o Bosnjacima i njihovim glupostima, o raznim pizdarijama (ne kazem da se o svemu tome ne treba reci pokoja rijec) a spomenuti debila, zlocinca koji danas izigrava neku "moralnu vertikalu srba" i jos ga prihvacaju u haskim krugovima kao relevantnog, to je GLUPOST ... Meni nije i kome se ne svidja ne mora pisati na ovom topicu. Meni tesko pada da Strbac koji je istomisljenik sa onima koji su totalno ocistili moj grad od ne Srba, danas slobodno seta, dapace, pizdara o tome sta valja a sta ne.. Hercegovac, ja tebe razumijem da te toliko ne interesira sta se desavalo van tvog zavicaja, al ima nas Hrvata koje interesira svaki grumen na kojem je Hrvat zivio i zivi.

Meni je zao svakog Hrvata u Hercegovini koji je ubijen, meni je stalo da svaki zlocinac koji je harao po Hercegovini i ubijao (i naredjivao) Hrvate bude kaznjen iako to nije cinio po "mom kraju".. Pa dovraga kad ce mo poceti gladat malo sire od svoje "avlije"??


Nije poanta da mene nije briga, naravno da me je briga ali ja osobno smatram Štrbac nije previše relevantan lik. I svako davanje pozornosti takvima je kontraproduktivno jer on na tome skuplja poene. Ne isplati se trošit energiju i živce na to. Najveća kazna mu je ta što mu nema više njegove RSK i što su on i njegovi istomišljenici u izbjeglištvu. A ako Bog da stići će ga i veća kazna. Treba probati odvojiti bitno od onog manje bitnog. Recimo kao ona protutužba Srbije prema RH. Očajnički i jadan pokušaj koji neće rezultirati ničim za Srpsku stranu. A dobro da otkrivaju pravu stranu svoje politike. A što je najgore ljudi se zapjene kad se takve vijesti objave i danima o tom diskutiraju, što je u interesu političara jer se skreće pozornost sa svakodnevnih bitnih tema. Ne znam, možda bi i ja drugačije na to gledao kad bih bio u tvojoj koži. Žao mi je što smatraš da me drugi krajevi osim mog zavičaja ne zanimaju.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 08 sij 2010, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Mozda sam te krivo shvatio prijatelju, ali shvati, ja sam osobno ekstra alergican na tog opancara..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 08 sij 2010, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
hercegovac1981 je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Cuj "takve teme"... Pa pogledaj tema o kojima mi tu pricamo.. O posaranom krizu (takvih primjera, i gorih, ima na desetine u BiH) o Bosnjacima i njihovim glupostima, o raznim pizdarijama (ne kazem da se o svemu tome ne treba reci pokoja rijec) a spomenuti debila, zlocinca koji danas izigrava neku "moralnu vertikalu srba" i jos ga prihvacaju u haskim krugovima kao relevantnog, to je GLUPOST ... Meni nije i kome se ne svidja ne mora pisati na ovom topicu. Meni tesko pada da Strbac koji je istomisljenik sa onima koji su totalno ocistili moj grad od ne Srba, danas slobodno seta, dapace, pizdara o tome sta valja a sta ne.. Hercegovac, ja tebe razumijem da te toliko ne interesira sta se desavalo van tvog zavicaja, al ima nas Hrvata koje interesira svaki grumen na kojem je Hrvat zivio i zivi.

Meni je zao svakog Hrvata u Hercegovini koji je ubijen, meni je stalo da svaki zlocinac koji je harao po Hercegovini i ubijao (i naredjivao) Hrvate bude kaznjen iako to nije cinio po "mom kraju".. Pa dovraga kad ce mo poceti gladat malo sire od svoje "avlije"??


Nije poanta da mene nije briga, naravno da me je briga ali ja osobno smatram Štrbac nije previše relevantan lik. I svako davanje pozornosti takvima je kontraproduktivno jer on na tome skuplja poene. Ne isplati se trošit energiju i živce na to. Najveća kazna mu je ta što mu nema više njegove RSK i što su on i njegovi istomišljenici u izbjeglištvu. A ako Bog da stići će ga i veća kazna. Treba probati odvojiti bitno od onog manje bitnog. Recimo kao ona protutužba Srbije prema RH. Očajnički i jadan pokušaj koji neće rezultirati ničim za Srpsku stranu. A dobro da otkrivaju pravu stranu svoje politike. A što je najgore ljudi se zapjene kad se takve vijesti objave i danima o tom diskutiraju, što je u interesu političara jer se skreće pozornost sa svakodnevnih bitnih tema. Ne znam, možda bi i ja drugačije na to gledao kad bih bio u tvojoj koži. Žao mi je što smatraš da me drugi krajevi osim mog zavičaja ne zanimaju.



potpisujem

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 08 sij 2010, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
hercegovac1981 je napisao/la:
Nije poanta da mene nije briga, naravno da me je briga ali ja osobno smatram Štrbac nije previše relevantan lik..


U pićku strininu...pa ne može se biti ovaklo naivan, jednostavno ne može.

Kako može Sava Štrbac biti nerelevantan kada haaški sud (s sistemom, nije to nikakva slučajnost) u svim optužnicima protiv hrvatskih generala upravo koristi Štrpčeve izvore?

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 09 sij 2010, 02:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
osa je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:

Citiraj,... :smajl034

...,i još čekam da nađeš gdje se to "uvjetuje osuda", ili ti je noga u guzicu zbog ovakvih podmetanja.


zar ovo nije uvjetovanje kako ti kažeš:

"Ne mitomani o "ljudstvu", poštenju, pravdi, domovini i moralu kad se žrtve partizanskih zločina, nakon 50 godina ne tretira kao pravna činjenica i ne optužuje za "zločinački poduhvat", one koji su napunili te silne jame i rudnike. Ti monstrumi su još među nama, ugledni građani sa podebljom titinom peMzijom, plutaju u demokraciji i pravu, i zabole njega isto za propalim jugoprojektom, kad ima novi skoro dovršen projekat u HR.!

Ukazujem ti na činjenicu da "slobodnom" hrvatskom hodaju hrvatski građani koji su poubijali na tisuće ljudi i sakrili ih u rudnike i jame i da su duboko uhljebljeni u mirovinski sustav RH.

To može biti samo uvjetovanje tebe da prestaneš svoju licemjernu mitomaniju o moralu, kada pričaš o haškoj tekovini "čišćenju ispred svojih vrata" izostavljaš očistiti svoje "smeće" u kući još iz prošlog rata, iako je ista ta petokraka dva puta do sada napadala Hrvatsku sa istom pričom i znakom petokrake "juriš na Ustaše". Pun mi qrac da mene neko proziva cijelo stoljeće da sam "ustaša", kada to nisam nego HVojnik, al svejedno za te "partizane sa kokardom u džepu" i njihove sljedbenike, za njih smo ustaše i imamo "zločinački plan velike Hrvatske i razaranje Jugoslavije" i jedemo živu decu uz to. Šta je uvjet da se osudi bar JEDAN komunistički zločinac za ove masovne grobnice? koliko još branitelja u zatvor, i tko te uvjete postavlja? Da već jednom do kraja očistimo ispred svojih vrata...

Ne volim se ponavljati, zato upozorenje zbog tvog bacanja prašine prilikom metenja ispred svojih vrata...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 09 sij 2010, 12:31 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
bumbar92 je napisao/la:
osa je napisao/la:

zar ovo nije uvjetovanje kako ti kažeš:

"Ne mitomani o "ljudstvu", poštenju, pravdi, domovini i moralu kad se žrtve partizanskih zločina, nakon 50 godina ne tretira kao pravna činjenica i ne optužuje za "zločinački poduhvat", one koji su napunili te silne jame i rudnike. Ti monstrumi su još među nama, ugledni građani sa podebljom titinom peMzijom, plutaju u demokraciji i pravu, i zabole njega isto za propalim jugoprojektom, kad ima novi skoro dovršen projekat u HR.!

Ukazujem ti na činjenicu da "slobodnom" hrvatskom hodaju hrvatski građani koji su poubijali na tisuće ljudi i sakrili ih u rudnike i jame i da su duboko uhljebljeni u mirovinski sustav RH.

To može biti samo uvjetovanje tebe da prestaneš svoju licemjernu mitomaniju o moralu, kada pričaš o haškoj tekovini "čišćenju ispred svojih vrata" izostavljaš očistiti svoje "smeće" u kući još iz prošlog rata, iako je ista ta petokraka dva puta do sada napadala Hrvatsku sa istom pričom i znakom petokrake "juriš na Ustaše". Pun mi qrac da mene neko proziva cijelo stoljeće da sam "ustaša", kada to nisam nego HVojnik, al svejedno za te "partizane sa kokardom u džepu" i njihove sljedbenike, za njih smo ustaše i imamo "zločinački plan velike Hrvatske i razaranje Jugoslavije" i jedemo živu decu uz to. Šta je uvjet da se osudi bar JEDAN komunistički zločinac za ove masovne grobnice? koliko još branitelja u zatvor, i tko te uvjete postavlja? Da već jednom do kraja očistimo ispred svojih vrata...

Ne volim se ponavljati, zato upozorenje zbog tvog bacanja prašine prilikom metenja ispred svojih vrata...


Pitanje zločinaca iz 1945. je itekako aktualno, budući da njihova djeca vladaju hrvatskim političkim i medijskim prostorom, zahvaljujući boljoj startnoj poziciji koju su imali 1990. U njihovom istrebljenju građanske civilizirane Hrvatske 1945. je uzrok velike većine današnjih problema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Strbac tuzi Hrvatsku, Domovinski rat i sve postene HR domoljube...
PostPostano: 11 sij 2010, 22:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Prema ustavu u Hrvatskoj su Srbi i Hrvati konstitutivna naroda,ustav je mogao samo da se menja ako se dogovore oba naroda. .postoji u Da ne bi dolazilo do preglasavanje.Nije Hrvatska mogla da menja ustav bez Srba ali Nemacka je sve pogurala

Srbi nisu nikad bili konstitutivan narod u Hrvatskoj. Sama kategorija konstitutivnosti uopće nije postojala u SR Hrvatskoj, a Srbi su jedini uz Hrvate izrijekom navedeni u Ustavu SR Hrvatske samo iz razloga što su bili najbrojnija manjina, što je diskriminirajuće prema ostalim autohtonim nacionalnim manjinama koje su živjele u Hrvatskoj, te iz razloga što su imali visoke funkcije u raznim tijelima (ZAVNOH, KPH), te činili velik udio u postrojbama NOB-a na području tadašnje SR Hrvatske.
Stoga je tekst Ustava izmijenjen, te on danas glasi (otprilike): "Republika Hrvatska je nacionalna država hrvatskoga naroda, te država svih ostalih naroda koji u njoj žive: Srba, Mađara, Talijana, Čeha, Slovaka, Rusina, Nijemaca, Židova, Muslimana, Roma, Albanaca, Poljaka, Crnogoraca, Slovenaca..."
Tekst je nekada glasio (otprilike): "SR Hrvatska je NACIONALNA država hrvatskoga naroda, država srpskog naroda i svih ostalih naroda koji u njoj žive."
Iz ovoga je potpuno jasno da Hrvati i Srbi u Ustavu SR Hrvatske nikada nisu bili pravno izjednačeni.

Srbi su krivi jer su se branili.Da li su trebali da vas cekaju da ih sve pokoljete i da punite kotarice sa njihovim ocima.To ste naucili od Vatikana,inkvizicija je u Spaniji ubila 20 miliona ljudi.Pripovedaju o ljubavi a samo misle na klanje.Zbog takvih hriscana citav svet se plasi i naoruzava.Sta moze da se ocekuje od sekte,koja je sve u bibliji promenila.Samo zlo,uzas,smrt...Falsifikovali ste citavu istoriju.Mozete da pricate o svojoj istoriji dugoj 1300 godina a da niko ne zna o cemu pricate.To opet zahvalite svestenicima.Kako je to neverovatno,znas da si Srbin,znas da ti je predak bio pravoslavac,ali ne smes da priznas.Zato ste optereceni sa Srbima,samo na njih mislite,da nestanu,da nestane svaka vasa veza sa njima,da niko ne zna odakle ste.Ali svi znaju,zna i Evropa kakvi ste vi.Prodali ste veru a to dovoljno govori o vama.
S ovim nebulozama mislim da ti banana ne gine. Kompletan idiot. :smajl017

P.S. Podebljano su isječci iz upisa nekog jadnika koji nas je pokušao prosvijetliti.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, daramo, iprodano, Naša Kvačica, nesorta, Tomba17 i 289 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO