HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ] 

Da li ste za deklarisanje Bošnjaka kao Hrvata-muslimana (opc. za Hrvate)/Srba-musl. (za Srbe)?
da 28%  28%  [ 5 ]
ne 72%  72%  [ 13 ]
Ukupno glasova : 18
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Stvaranje bošnjačkog naroda
PostPostano: 18 kol 2009, 20:17 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2009, 01:38
Postovi: 151
aleksije radicevic je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Pa šta? Ima i Egipćana na Kosovu (i manji deo u Makedoniji), kojima je još bivša država dozvoljavala da se tako izjašnjavaju, a u stvari su albanizirani Romi, koji tvrde da su poreklom iz Egipta.. :wacko

Slavofoni Turci ili ne, oni su finiširali svoje dileme sa nazivom. I oformili kakvu-takvu nacionalnu svest, a onima koji tvrde da nisu, očit primer za suprotno je izjašnjavanje Muslimana u Sandžaku u Srbiji (Raška oblast) - Bošnjacima.
I to maltene listom.

Ja tvrdim da sa srpske i hrvatske strane postoji jednaka doza licemerja kada se priča o Hrvatima-muslimanima ili Srbima-muslimanima, jer većina ni ne razmišlja šta to sa sobom nosi. A verska tolerancija i politički ustupci nisu baš jača strana ni jednih ni drugih.
To što bi vi voleli da oni ne izmišljaju delove istorije koji im pašu, možete okačiti mačku o rep. Nisu ni prvi ni poslednji, niti ikoga to u svetu više zanima. Bošnjaci postoje kao narod, trenutno bez svog političkog subjekta, odn. države.
I imaju legitimno pravo da se bore za istu. Kao što vi imate pravo da im to osporavate to, dok god ide na vašu štetu.
Ili da zahtevate formu države koja vama odgovara. (mislim i na Hrvate i Srbe)


Pretpostavljam da Srbi i Hrvati nemaju ništa protiv bošnjačke države, ali ne može BiH biti bošnjačka država jer je ona istovremeno srpska i hrvatska država. Bošnjačka država može da bude na delu BiH na kome žive Bošnjaci.


Nemam nista protiv takozvane bosnjacke drzave ali ona ne moze biti na 100% BiH. Izborili su svojih 51% zajedno sa Hrvatima pa neka je uredjuju kako hoce i kako im je volja. Sto se tice njih kao naroda ja sam izricito protiv bilo kakvog "svojatanja". Ako neko hoce da se pokrsti i vrati na pravoslavlje dobrovoljno onda u redu, mada nisam ni zato. Ko jednom promijeni vjeru za veceru promijenice je opet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stvaranje bošnjačkog naroda
PostPostano: 18 kol 2009, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
M0ssad je napisao/la:
Nemam nista protiv takozvane bosnjacke drzave ali ona ne moze biti na 100% BiH. Izborili su svojih 51% zajedno sa Hrvatima pa neka je uredjuju kako hoce i kako im je volja. Sto se tice njih kao naroda ja sam izricito protiv bilo kakvog "svojatanja". Ako neko hoce da se pokrsti i vrati na pravoslavlje dobrovoljno onda u redu, mada nisam ni zato. Ko jednom promijeni vjeru za veceru promijenice je opet.


Naravno, nikakvog svojatanja. Uvek mi padne na pamet post Predraga Živkovića - banovanog Toze na hr.forumu. "Onakve ih ne bismo primili nazad sve da se na kolenima dogegaju do Studenice i pokaju". :zubati

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stvaranje bošnjačkog naroda
PostPostano: 18 kol 2009, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
aleksije radicevic je napisao/la:
M0ssad je napisao/la:
Nemam nista protiv takozvane bosnjacke drzave ali ona ne moze biti na 100% BiH. Izborili su svojih 51% zajedno sa Hrvatima pa neka je uredjuju kako hoce i kako im je volja. Sto se tice njih kao naroda ja sam izricito protiv bilo kakvog "svojatanja". Ako neko hoce da se pokrsti i vrati na pravoslavlje dobrovoljno onda u redu, mada nisam ni zato. Ko jednom promijeni vjeru za veceru promijenice je opet.


Naravno, nikakvog svojatanja. Uvek mi padne na pamet post Predraga Živkovića - banovanog Toze na hr.forumu. "Onakve ih ne bismo primili nazad sve da se na kolenima dogegaju do Studenice i pokaju". :zubati


Au, Toza je baš umeo precizno da definiše svoje stavove. :zubati

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stvaranje bošnjačkog naroda
PostPostano: 23 kol 2009, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
Cort0 Maltese je napisao/la:
Meni su najjači Bošnjaci iz Sandžaka. :zubati


U svakom slucaju! :palacgore1

http://www.youtube.com/watch?v=BV7svTTN1l0

:ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stvaranje bošnjačkog naroda
PostPostano: 24 kol 2009, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2009, 20:40
Postovi: 7
M0ssad je napisao/la:
Nemam nista protiv takozvane bosnjacke drzave ali ona ne moze biti na 100% BiH. Izborili su svojih 51% zajedno sa Hrvatima pa neka je uredjuju kako hoce i kako im je volja. Sto se tice njih kao naroda ja sam izricito protiv bilo kakvog "svojatanja". Ako neko hoce da se pokrsti i vrati na pravoslavlje dobrovoljno onda u redu, mada nisam ni zato. Ko jednom promijeni vjeru za veceru promijenice je opet.


Razlog što se mi nalazimo u ******** nije zbog toga što smo se "mi" izborili za 51% nego što je status quo nastao onog dana kada je tzv. RS trebala pasti. A bošnjački nacionalizam je u mnogo čemu isprovociran i uvjetovan srpskim šovinizmom i neprirodnom stanju gdje postoji srpska paradržavica sa ove strane Drine.

Da smo kojim slučajem odradili posao do kraja, danas ne bi ni bilo muslimanskog pitanja... :smajl026


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stvaranje bošnjačkog naroda
PostPostano: 24 kol 2009, 17:50 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2009, 01:38
Postovi: 151
Jazz.ba je napisao/la:
Razlog što se mi nalazimo u ******** nije zbog toga što smo se "mi" izborili za 51% nego što je status quo nastao onog dana kada je tzv. RS trebala pasti. A bošnjački nacionalizam je u mnogo čemu isprovociran i uvjetovan srpskim šovinizmom i neprirodnom stanju gdje postoji srpska paradržavica sa ove strane Drine.

Da smo kojim slučajem odradili posao do kraja, danas ne bi ni bilo muslimanskog pitanja... :smajl026


Isto to i Srbi mogu reci :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, kily, Revizija i 283 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO