HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 02:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 01 pro 2009, 16:33 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
TG-B.B.B je napisao/la:
slika
ova karta je baš extrem...., pogotovo ovo za Italiju i Španjolsku...pa i Njemačku, a Francusku cemo ionako prepustit Africi....


Ma ovu kartu se ne treba shvatit ozbiljno, ovo je više šala, ovo možda 2100.
I vidim da su lijepo označili Bosanski sultanat, a nisu dirali Makedoniju i Srbiju. :kava
Italija :ucelo , Španjolska teško, ako muslimani tamo dosegnu kritičnu masu uvijek mogu opet krenuti u reconquistu. :zubati
Teško da će se muslimani asimiliratu u Europsku civilizaciju, jako teško. Države sa velikim brojem muslimana mogu očekivati samo građanske ratove u budućnosti, to naravno ako ne dođe netko kao A.Hitler koji će to riješiti za par godina.
Buduće (10-20 godina) žarište sukoba treba tražiti u Makedoniji jer se tamo muslimani približavaju kritičnoj masi od 40ak %.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 01 pro 2009, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Evo, kao što rekoh, krenula je već odbrana ljudskih prava..

Visoka komesarka UN za ljudska prava, Navi Piljaj, danas u Ženevi izjavljuje da švajcarski referendum predstavlja "jasnu diskriminaciju".

Citat:
U saopštenju za javnost, visoka komesarka UN za ljudska prava ocenjuje da zabrana minareta može izazvati "duboke podele" i da je reč o odluci "nesrećnoj" po Švajcarsku.
"Oklevam da osudim demokratsko glasanje, ali neću oklevati da osudim političke kampanje protiv stranaca u određenim zemljama, uključujući i Švajcarsku, a koje su doprinele takvim rezultatima“, rekla je Navi Piljaj.

Prema izvoru švajcarske televizije, Visoki komesarijat UN za ljudska prava trenutno nastoji da preispita legalnost rezultata referenduma o zabrani minareta u Švajcarskoj.

Švajcarski mediji ocenili su da je rezultat glasanja u Švajcarskoj izazvao politički potres, ali je ministarka pravosuđa i policije te zemlje Evelin Vidmer Slumpf saopštila da se volja naroda mora poštovati.

Ministarka je navela da rezultat glasanja nije uperen protiv muslimana i slobode religijskog izražavanja u Švajcarskoj.

Mediji u Ženevi opširno prenose komentare u svetu, koji se kreću od osude Švajcarske do preispitivanja da li bi rezultati bili slični u ostalim evropskim zemljama kada bi narod direktno na referendumu odlučivao o zabrani minareta.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 01 pro 2009, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
Nabijem im "ljudska prava" na...

Neka ta gamad koja šalje takva priopćenja uzme te Arape i neka si ih vodi kući, ako su im toliko dragi.

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 01 pro 2009, 17:10 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
atan je napisao/la:
dudu je napisao/la:

pogotovo za BIH. ne zna Europa, šta se tom sultanatu sprema...Trokut :zubati

A od koga nam se sprema trokut?Koje armije junaka?Jel ce nas možda ovi :HVO stjerat?Ili one kuje s kokardama? :zubati

Kako ste ono vikali za vrijeme rata "Help Bosnia!!"?! Nikada nisam shvaćao to vaše junačenje nakon što stvar već bude gotova, a za vrijeme cijelog rata ste plakali kako vam ovi oni malo malo, pa očiste neki grad :)
A što se tiče ove rasprave, na jednom logoru iz WW2 fino piše "Što su našim djedovima bili židovi, danas su nama muslimani".
Mislim da je to dovoljno :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 01 pro 2009, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ajde ne trollajte, držite se teme.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 01 pro 2009, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Hrvat je napisao/la:

slika


Dajte molim vas, "Albanska federacija" do Alpa, a "Velika Čečenija" do Finskog zaliva. :ucelo

Još je veće iznenađenje opstanak "sultanata Bosne" do 2015. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 01 pro 2009, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
samo se vi zajebajite. obzirom kolikom brzinom se množe, uskoro neće biti koga da nekom drugom referendumu glasa protiv.
evo kako su ukrasili carigrad svojedobno



slika

a zipa ovo kako ih mami, prosto tjera prosječnog džihadliju da sazida koju munaru.

:smijeh :smijeh :smijeh
slika

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 01 pro 2009, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
caporegime je napisao/la:

a zipa ovo kako ih mami, prosto tjera prosječnog džihadliju da sazida koju munaru.

:smijeh :smijeh :smijeh



A smiješno je za crknut od smijeha. :hammer

Čudi me da ih ne bi tjeralo, pošto su od Vizantije ukrali arhitektonski oblik kupole za izgradnju svojih vjerskih objekata, iako je ona bila svojstvena uvijek pravoslavnom svijetu. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 01 pro 2009, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
Vujadin je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

a zipa ovo kako ih mami, prosto tjera prosječnog džihadliju da sazida koju munaru.

:smijeh :smijeh :smijeh



A smiješno je za crknut od smijeha. :hammer

Čudi me da ih ne bi tjeralo, pošto su od Vizantije ukrali arhitektonski oblik kupole za izgradnju svojih vjerskih objekata, iako je ona bila svojstvena uvijek pravoslavnom svijetu. :kava


Pad Konstantinopolisa i Bizanta u ruke islamskih nevjernika jedna je najvecih tragedija u zadnja 2 milenija. E..gdje bi mi svi bili da je dahtanje azijatskih orangutana zaustavljeno negdje u Krscanskoj Anadoliji. Aja Sofija, najveca crkva u Cristendomu u to doba ( Sv. Petar je izradjen na tlocritima starije i manje crkve) je pretvorena u dzamijetinu...Papi su cak zabranili da se moli u tom 'muzeju' kad je posjteio Konstantinopolis. I oni bu u Europsku Uniju....*other *uckers.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 01 pro 2009, 20:12 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Vujadin je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

a zipa ovo kako ih mami, prosto tjera prosječnog džihadliju da sazida koju munaru.

:smijeh :smijeh :smijeh



A smiješno je za crknut od smijeha. :hammer

Čudi me da ih ne bi tjeralo, pošto su od Vizantije ukrali arhitektonski oblik kupole za izgradnju svojih vjerskih objekata, iako je ona bila svojstvena uvijek pravoslavnom svijetu. :kava


pa zato sam i napisao. turske džamije se razlikuju od arapskih i rade ih po uzoru na haghia sofiu, odnosno svoj uzor vide u pravoslavnocrkvenoj arhitekturi ranog srednjeg vijeka.

zasad je smiješna pomisao međutim kako stvari stoje uskoro neće biti smiješno.
tebi.
:smijeh :smijeh

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 01 pro 2009, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
Der_Stürmer je napisao/la:
slika

Ma ovu kartu se ne treba shvatit ozbiljno, ovo je više šala, ovo možda 2100.
Mislim da su kartu radili Englezi iz čistog bijesa što pojedini dijelovi Londona izgledaju kao Pakistan.
Ovo je recimo apel da se to zaustavi.

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Svicarska i stop minaretima !
PostPostano: 02 pro 2009, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2009, 01:57
Postovi: 1410
Lokacija: Hrvatska republika Herceg Bosna
Turska! Sto reci o toj zemlji! Nista, htjela bi u europu, a europa je nece i ta se bitka vodi i dan danas.

Kako prenosi FENA:
Citat:
Turski premijer Recept Tayyip Erdogan zatražio je od Švicarske, gdje su se birači izjasnili u nedjelju referendumom za zabranu izgradnje minareta, da poprave tu "pogrešku", upozoravajući na porast rasizma u Europi.
"Naša je zadaća da ih podsjetimo da učine korak unatrag u najkraćem roku u vezi te greške", kazao je pred parlamentom Erdogan koji predvodi islamsko-konzervativnu vladu.

Ustvrdivši da pitanje o slobodi vjeroispovijesti nije nikada smjelo biti podneseno javnom glasanju, šef turske vlade u referendumu vidi "odraz porasta vala rasizma i krajnje desnice u Evropi". Istaknuo je i da je "islamofobija zločin protiv čovječanstva".
Šef turske države Abdulah Gul rekao je da je odluka Švicaraca "sramotna".
Tursko ministarstvo vanjskih poslova izrazilo je "konsternaciju" glasanjem, pozivajući Švicarsku "koja se dokazala poštivanjem različitosti i pomirljivom tradicijom", da "poduzme mjere potrebne da se popravi ova situacija koja se kosi s njezinom tradicijom", prenose u utorak agencije.


Ono sto covjeka treba da fascinira, jeste njihova vatrena borba za ljudska prava, medjutim isti turski premijer nije rekao da na pomen turskog genocida na armenima mozes u turskoj da zavrsis u zatvoru, bez imalo osvrtanja na ljudska prava.

Da podsjetimo od 1914 do 1923, znaci vrijeme I svjetskoga rata i poslije njega,
Prvi svjetski 1914 - 1918
Turska revolucija 1919 - 1923

Za ovaj vremenski period prvo otomanska imperija a kasnije turski nacionalisti su ubili preko milion Armena (oko tri i vise BiH sa svim konstitutivnim narodima i ostalima), vecina njih su bili pripadnici Armenske katoličke crkve ili Armenske apostolske crkve.
Ni dan danas turska ne zeli da prizna genocid, niti da moderna turska lezi na kostima stotina tisuca nevinih ljudi. Armenci nemaju pravo na rijec genocid jer rijec genocid je privatizirana rijec i ako zelis da je upotrijebis ubuduce ces morati da platis autorska prava za koristenje iste.

Ista ta turske cije posljedice okupacije osjecamo i mi dan danas na ovim prostorima, da ima toliko obraza (koliko ga nema) nikada ne bi davala lekcije jednoj svicarskoj o slobodama i ljudskim pravima.
Kada bi turska imala slobode i ljudskih prava koliko svicarska ima u ministartvu za NEPRAVDU odavno bi turska bila clanica EU.

Kada jos dodamo kako zive i djeluju Krscanske zajednice u irani, saudijskoj arabiji itd. U saudijsko arabiji gdje vlada tj drzava zabranjuje prakticiranje bilo koje druge vjere osim islama, tj tamo biti krscanin je krivicno djelo.
U iranu ljudi se vjesaju jer je njihova sva krivica sto su krscani danas u kako vole ljudi reci 21 stoljecu tj i tu biti krscanin je krivicno djelo

Tayyip Erdogan-u gdje ste sada, sto ne drzite moralna predavanja u saudijskoj arabiji o ljudskim pravima i slobodama, sto ne odete malo do irana pa im kazete pa da barem krscani u tim zemljama dobiju prava kakva imaju muslimani u svicarskoj i drugim europskim zemljama. I prema sljedecem ne znam tko je islamofob, pa postoji li rijec kriscanofob prema vec navedenim stvarima ja ne znam tko je veci mi islamofobi ili vi i vase bratske zemlje krscanofobi.



:HercegBosanac

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
:rigam :rigam :rigam
:evotigana :evotigana :evotigana

ajoj, javi se islamisticki turcin i pripovieda o ljudskim pravima.
predsjednik stranke koja velica otomansko carstvo,
predsjednik vlade republike turske, ciji ministar vanjskih poslova dieli lekcije o ljudskim pravima za vrieme otomanskog carstva.
predsjednik vlade republike turske u kojoj je >
- zabranjena izgrdanja vjerskih objekata nemohamedijancima,
- u kojoj se otpadnistvo od islama smatra prakticno izdajom turske nacije,
- koja ni dan danas ne razmislja o vracanja hagije sofije krscanima
- u kojoj je dan danas ne mozes izjasnuti nicim osim turcinom...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Mislim da su se Šviceri veoma zabrinuli izjavama raznih diplomata...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 14:44 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
nemoj tako, haghia sofia više nije džamija a ima i crkava u carigradu i to jako puno.
osobno sam vidio katoličkog svećenika u šetnji po istiklal cadesi a da nitko nije ni obratio pažnju na njega a kamoli nešto dobacio ili rekao.
turska je mila majka u odnosu na saudijsku arabiju ili iran a po razgovoru s turcima nimalo ih islamizam ne zanima štoviše bijesni su na vlast koja pokušava progurati neke islamislitčke ideje i tvrde da se poita samo njih (carigrad-ankara) ne bi prošli.
osobito su zagriženi u tom sekularizmu potomci balkanskih muslimana od sandžaka do makedonije.
iako sve stoji u globalu što je napisano, s tim da je meni krivo da mi nismo tako bahati i osorni umjesto da vječito ispričavamo za ono i što jemo i što nismo učinili.

p.s. pokušao sam doznati od turaka njihovo viđenje događaja sa armencima i oni navode kako su zapravo armenci na krilima ruskih uspjeha na kavkaskom frontu započeli s ubijanjem turaka a da im se dogodilo ono što su oni počeli radili drugima.
u vojnom muzeju ima dosta slika i ostale dokumentacije pa barataju s brojkom od oko 500.000 turaka pobijenih od strane armenaca.
naravno da me srce boli kad muslimani ubijaju kršćane ali ako je ovo doista istina (a to ja ne znam) nisu li ovi dobili što su tražili?
kad to bilo tako onda bi cijela priča o genocidu nad armencima bila slična srpskoj jadikovki kako su genocidisani 95 bez imalo priče o zlu koje su činili drugima do oluje.
iako opet....

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
caporegime je napisao/la:

p.s. pokušao sam doznati od turaka njihovo viđenje događaja sa armencima i oni navode kako su zapravo armenci na krilima ruskih uspjeha na kavkaskom frontu započeli s ubijanjem turaka a da im se dogodilo ono što su oni počeli radili drugima.
u vojnom muzeju ima dosta slika i ostale dokumentacije pa barataju s brojkom od oko 500.000 turaka pobijenih od strane armenaca.
naravno da me srce boli kad muslimani ubijaju kršćane ali ako je ovo doista istina (a to ja ne znam) nisu li ovi dobili što su tražili?
kad to bilo tako onda bi cijela priča o genocidu nad armencima bila slična srpskoj jadikovki kako su genocidisani 95 bez imalo priče o zlu koje su činili drugima do oluje.
iako opet....


Koje prljave turske baljezgarije. :sega

Progon Jermena prvo je počeo još u 19. vijeku, kada Turci počinju postepeno da gube na Balkanu od Srba, Grka i Bugara, pa svoju bijes iskaljuju u maloj Aziji na hrišćansko jermensko stanovništvo.
Kulminacija tih zločina, tj genocid nad Jermenima izvršen je 1915-1917, dakle nakon Balkanskih ratova u kojima Turci gube sve svoje teritorije na Balkanu, osim Carigrada i okoline, i bivaju protjerani iz balkanskih zemalja. Tada u Turskoj jača ataturkistički nacionalizam, čiji istomišljenici i čine ova zlodjela najstarijoj pravoslavnoj i hrišćanskoj civilizaciji - Jermenima.

Jermenija, jednog dana kao šlanica EU će kad-tad povratiti sve svoje teritorije koje su joj oduzete, kako Nagorno-karabah, tako i malu Aziju. :palacgore1
A turski smrad može samo sanjati o Evropi, kojoj ni po kojem smislu ne pripada. :kava

Jermenija! :smajl016

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
I meni čudno zvuči to tursko opravdavanje - sve se bojim da su se ustali malobrojni Armenci pa počeli rasturati po Anadoliji. Također puna podrška od mene za Nagorno-Karabah.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Armenci nisu pravoslavci, već miafiziti, ili eventualno katolici, ako su u uniji s Rimom.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
dudu je napisao/la:
Armenci nisu pravoslavci, već miafiziti, ili eventualno katolici, ako su u uniji s Rimom.


To je prvi narod koji je primi hrišćanstvo. Oni su pripadnici Jermenske Apostolske Crkve. Po obredima i običajima su vrlo bliski ostalim istočnim hrišćanima.

Evo iz hrvatske wiki:

Armenska apostolska Crkva (armenski: Հայ Առաքելական Եկեղեցի, Hay Arakelagan Yegeghetzi) je pravoslavna crkva u Armeniji. Pripada "obitelji" istočnih pravoslavnih crkava koje prihvaćaju samo prva tri ekumenska koncila te zbog toga imaju drugačiju kristološku poziciju u odnosu prema Bizantu i Rimu.

Na čelu je Armenske apostolske crkve katolikos svih Armenaca koji, nakon brojnih premještanja svojega sjedišta iz političkih razloga, od 1411. ima trajno sjedište u Ečmiadzinu. Današnji katolikos svih Armenaca je Njegova Svetost Karekin II. Nersisian, 132. po redu izabrani katolikos, a izabran je 26. listopada 1999. Postoje još tri patrijarhata i to u Anteliasu u Libanonu, Jeruzalemu i Istanbulu. Velika većina Armenaca pripada ovoj crkvi.


a evo ti i slike njihovog popa, rek'o bi da je pravoslavac :biceovodobro :
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... rgyman.jpg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sa ovom teološkom spikom možete nastaviti na forumu "Religija".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Vujadin je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Armenci nisu pravoslavci, već miafiziti, ili eventualno katolici, ako su u uniji s Rimom.


To je prvi narod koji je primi hrišćanstvo. Oni su pripadnici Jermenske Apostolske Crkve. Po obredima i običajima su vrlo bliski ostalim istočnim hrišćanima.

Evo iz hrvatske wiki:

Armenska apostolska Crkva (armenski: Հայ Առաքելական Եկեղեցի, Hay Arakelagan Yegeghetzi) je pravoslavna crkva u Armeniji. Pripada "obitelji" istočnih pravoslavnih crkava koje prihvaćaju samo prva tri ekumenska koncila te zbog toga imaju drugačiju kristološku poziciju u odnosu prema Bizantu i Rimu.

Na čelu je Armenske apostolske crkve katolikos svih Armenaca koji, nakon brojnih premještanja svojega sjedišta iz političkih razloga, od 1411. ima trajno sjedište u Ečmiadzinu. Današnji katolikos svih Armenaca je Njegova Svetost Karekin II. Nersisian, 132. po redu izabrani katolikos, a izabran je 26. listopada 1999. Postoje još tri patrijarhata i to u Anteliasu u Libanonu, Jeruzalemu i Istanbulu. Velika većina Armenaca pripada ovoj crkvi.


a evo ti i slike njihovog popa, rek'o bi da je pravoslavac :biceovodobro :
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... rgyman.jpg


imaju veze s pravoslavcima, koliko i katolici s pravoslavcima. pripadaju istočnoj kršćanskoj crkvi, to je sigurno, ali pripadaju i protestantni skupa s katoličkom zapadnom kršćanstvu, pa i nemaju bog zna kakve veze. gotovo svaka od tih mijafizitskih crkava, a to su Koptska, Sirijska, Armenska, Etijopijska i Eritrejska ima i svoju unijatsku verziju koja je u jedinstvu s rimskim papom.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 16:42 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Vujadin je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

p.s. pokušao sam doznati od turaka njihovo viđenje događaja sa armencima i oni navode kako su zapravo armenci na krilima ruskih uspjeha na kavkaskom frontu započeli s ubijanjem turaka a da im se dogodilo ono što su oni počeli radili drugima.
u vojnom muzeju ima dosta slika i ostale dokumentacije pa barataju s brojkom od oko 500.000 turaka pobijenih od strane armenaca.
naravno da me srce boli kad muslimani ubijaju kršćane ali ako je ovo doista istina (a to ja ne znam) nisu li ovi dobili što su tražili?
kad to bilo tako onda bi cijela priča o genocidu nad armencima bila slična srpskoj jadikovki kako su genocidisani 95 bez imalo priče o zlu koje su činili drugima do oluje.
iako opet....


Koje prljave turske baljezgarije. :sega

Progon Jermena prvo je počeo još u 19. vijeku, kada Turci počinju postepeno da gube na Balkanu od Srba, Grka i Bugara, pa svoju bijes iskaljuju u maloj Aziji na hrišćansko jermensko stanovništvo.
Kulminacija tih zločina, tj genocid nad Jermenima izvršen je 1915-1917, dakle nakon Balkanskih ratova u kojima Turci gube sve svoje teritorije na Balkanu, osim Carigrada i okoline, i bivaju protjerani iz balkanskih zemalja. Tada u Turskoj jača ataturkistički nacionalizam, čiji istomišljenici i čine ova zlodjela najstarijoj pravoslavnoj i hrišćanskoj civilizaciji - Jermenima.

Jermenija, jednog dana kao šlanica EU će kad-tad povratiti sve svoje teritorije koje su joj oduzete, kako Nagorno-karabah, tako i malu Aziju. :palacgore1
A turski smrad može samo sanjati o Evropi, kojoj ni po kojem smislu ne pripada. :kava

Jermenija! :smajl016

slika


vjerojatno i jesu baljezgarije ali ti sa svojim argumentima teško da možeš išta korisno napraviti kad za genocid optužuješ ataturkistički nacionalizam iako je genocid počinjen u vrijeme sultana dakle ranije.

Citat:
I meni čudno zvuči to tursko opravdavanje - sve se bojim da su se ustali malobrojni Armenci pa počeli rasturati po Anadoliji. Također puna podrška od mene za Nagorno-Karabah.


nadam se da neće za oko 100 godina netko razmišljat na način da će reći sve se bojim da su ustali malobrojniji krajiški srbi pa počeli rasturati po hrvatskoj.
iako i ja dajem podršku za gorski karabah

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
dudu je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

To je prvi narod koji je primi hrišćanstvo. Oni su pripadnici Jermenske Apostolske Crkve. Po obredima i običajima su vrlo bliski ostalim istočnim hrišćanima.

Evo iz hrvatske wiki:

Armenska apostolska Crkva (armenski: Հայ Առաքելական Եկեղեցի, Hay Arakelagan Yegeghetzi) je pravoslavna crkva u Armeniji. Pripada "obitelji" istočnih pravoslavnih crkava koje prihvaćaju samo prva tri ekumenska koncila te zbog toga imaju drugačiju kristološku poziciju u odnosu prema Bizantu i Rimu.

Na čelu je Armenske apostolske crkve katolikos svih Armenaca koji, nakon brojnih premještanja svojega sjedišta iz političkih razloga, od 1411. ima trajno sjedište u Ečmiadzinu. Današnji katolikos svih Armenaca je Njegova Svetost Karekin II. Nersisian, 132. po redu izabrani katolikos, a izabran je 26. listopada 1999. Postoje još tri patrijarhata i to u Anteliasu u Libanonu, Jeruzalemu i Istanbulu. Velika većina Armenaca pripada ovoj crkvi.


a evo ti i slike njihovog popa, rek'o bi da je pravoslavac :biceovodobro :
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... rgyman.jpg


imaju veze s pravoslavcima, koliko i katolici s pravoslavcima. pripadaju istočnoj kršćanskoj crkvi, to je sigurno, ali pripadaju i protestantni skupa s katoličkom zapadnom kršćanstvu, pa i nemaju bog zna kakve veze. gotovo svaka od tih mijafizitskih crkava, a to su Koptska, Sirijska, Armenska, Etijopijska i Eritrejska ima i svoju unijatsku verziju koja je u jedinstvu s rimskim papom.


OK. Ne znam za Gruzijce da li su oni mijafiziti ili pravoslavci, ali nije ni bitno.
Da ne idemo više sa religijom u offtopic. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Vujadin je napisao/la:
dudu je napisao/la:

imaju veze s pravoslavcima, koliko i katolici s pravoslavcima. pripadaju istočnoj kršćanskoj crkvi, to je sigurno, ali pripadaju i protestantni skupa s katoličkom zapadnom kršćanstvu, pa i nemaju bog zna kakve veze. gotovo svaka od tih mijafizitskih crkava, a to su Koptska, Sirijska, Armenska, Etijopijska i Eritrejska ima i svoju unijatsku verziju koja je u jedinstvu s rimskim papom.


OK. Ne znam za Gruzijce da li su oni mijafiziti ili pravoslavci, ali nije ni bitno.
Da ne idemo više sa religijom u offtopic. :zubati


Gruzijci su pravoslavci :palacgore1

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Švicarci protiv gradnje minareta ...
PostPostano: 02 pro 2009, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68249
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Da, Armenija je prva država koja je proglasila kršćanstvo svojom službenom (državnom) religijom, znači prije Rimskog Carstva.
Vratimo se na temu.
Kako napreduje građevinska dozvola za džamiju u Ljubljani? :zubati
Ima li pomaka otkad je Alija dobio obećanje od Slovenaca? :smijeh

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 255 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO