HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 10:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ] 

Koji dio HB vam se najviše sviđa?
1. Posavina 8%  8%  [ 2 ]
2. HBK 21%  21%  [ 5 ]
3. ZHK 21%  21%  [ 5 ]
4. HNK 33%  33%  [ 8 ]
5. Srednja Bosna 17%  17%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 24
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Tema za sve nas perece koji pratimo Herceg-Bosnu.

Koji grad vam se najviše svidio, ubrajamo gradove gdje su Hrvati većina ili značajnija populacija.

Kad bi se potencijalno selili u Herceg-Bosnu, koji grad bi ste odabrali za život?

Gdje je najbolja kvaliteta života?


Osobno, možda bi prva asocijacija bila Mostar, no grad je poprilično zapušten zbog godina blokada (nadam se da se Mostarci neće uvrijediti). Gradići u ZHK izgledaju prekrasno dok je u HBK mini Švicarska, možda na pola puta :zubati

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 15:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30489
Ne vidim po čemu je Mostar zapušten. Ok, nije bilo izbora, pa što. Nisu nikome nedostajali i kad su održani birali smo isto kao i prije izbora. Ne vidim da drugi gradovi u BiH bolje funkcioniraju.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3985
Čapljina je OK, nije daleko do Metkovića za na glasovanje, po dokumente i kod doktora.
B-varijanta bi bilo Ravno, to je za lifestyle daleko od svega, a opet dobra klima i priroda.

Mostar naizgled nije loš ali još je to daleko od većih gradova u Hrvatskoj, a mislim da bi se netko tko nije "nativni" teško navikao na gledanje s Palestincima preko Bulevara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3985
dupli post


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2019, 20:21
Postovi: 840
Ljubuški je najuređeniji grad, većini ljudi je najbolji vjerojatno Mostar zbog sadržaja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 15:38 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10444
Mogu se zamislit od Ravnog preko Mostarskog blata (Mostar ne) i Blidinja do Livna.
Posavinu i Srednju Bosnu ne poznajem tako da ću ih preskočit.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Ako je do kvalitete života Neum. Inače Travnik jer je na prvoj liniji obrane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3985
Ima li neki grad s istaknutom gastronomskom ponudom?

Koje hercegbosanske specijalitete možete preporučiti? Ima li neki lokalni fast food, recimo kupreški ćevap ili kiseljački burger? Neki dobar kolač ili torta?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3323
Nije mostar samo središte grada, Cim, Ilići(posebno dio između/ulica Rafaela Bobana i bare) i Vihovići su beverly hills čak i za većinu Hercegovine, znači nemojte kad kažete Mostar misliti na Splitsku(gdje sam inače ja rodjen pa sam se preselio iz tog sumraka) već na Zapadna predgrađja Cim/Ilići/Vihovići sve ti na 20min pješke, a živiš okružen trišnjama i višnjama.

_________________
Dudu "HDZ će pomesti izbore, veća pobjeda nego prije 4 godine." 61>>>>66


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne vidim po čemu je Mostar zapušten. Ok, nije bilo izbora, pa što. Nisu nikome nedostajali i kad su održani birali smo isto kao i prije izbora. Ne vidim da drugi gradovi u BiH bolje funkcioniraju.


Kad bi imali potpunu vlast nad gradom Mostar bi bio uglancan kao ZHK u to sam siguran, međutim palestinci preko jako ruše sliku grada, ono tamo je bangladeš doslovno, ako to kažem ja iz Hrvatske koja nije bog zna što onda možeš mislit što kažu stranci iz EU.

Također bulevar, ta linija di se rokalo, jako puno tragova ima...

Uglavnom što sam htio reći, grad ima lijepu okolinu i čini mi se da bi mogao biti predivan.... samo da nas ne sputavaju.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2620
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne vidim po čemu je Mostar zapušten. Ok, nije bilo izbora, pa što. Nisu nikome nedostajali i kad su održani birali smo isto kao i prije izbora. Ne vidim da drugi gradovi u BiH bolje funkcioniraju.

Čini mi se da grad ima dosta problema s divljom gradnjom i ekologijom u širem smislu. To bi se trebalo promijeniti. Gradonačelnik je i rekao da su mu to prioriteti.
To se mora mijenjati. Previše je grad i BiH općenito lijepa da bi to bilo prihvatljivo.
I, da, ne znam koliko je Neretva zaštićena...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 16:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2620
U Bosni, Travnik i Jajce zasad bez konkurencije. Imaju sve, i povijest i patinu i spektakularnu prirodu.
Gradići srednje veličine, ni preveliki ni premali.
Usto sa sjajnim književnicima koji su ih ovjekovječili.
U Hercegovini, teško je odlučiti se, ali najbliža sam Ravnom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2012, 22:49
Postovi: 1276
Iz romanticarskih pobuda - Jajce.

Zatim Bihac, tj Lohovo, Ripac i Hrvatska sela tamo, pa cak i Kulen Vakuf.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 17:11 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Najbolji Bosanci i Hercegovci koje sam upoznao su nekim cudnim slucajem bili iz Citluka pa eto biram Citluk. Najbolji komadi u Mostaru.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 17:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30489
weasel je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne vidim po čemu je Mostar zapušten. Ok, nije bilo izbora, pa što. Nisu nikome nedostajali i kad su održani birali smo isto kao i prije izbora. Ne vidim da drugi gradovi u BiH bolje funkcioniraju.


Kad bi imali potpunu vlast nad gradom Mostar bi bio uglancan kao ZHK u to sam siguran, međutim palestinci preko jako ruše sliku grada, ono tamo je bangladeš doslovno, ako to kažem ja iz Hrvatske koja nije bog zna što onda možeš mislit što kažu stranci iz EU.

Također bulevar, ta linija di se rokalo, jako puno tragova ima...

Uglavnom što sam htio reći, grad ima lijepu okolinu i čini mi se da bi mogao biti predivan.... samo da nas ne sputavaju.


To stoji.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2620
Što se Bosne tiče, ova dva gradića nemaju konkurenciju.
Osim prije spomenutog, da još spomenem, što se naše kulture tiče, recimo Guču Goru ili travničku gimnaziju, a gdje su još spomenici drugih...
I kako spomenuh, onda dobiješ najbolje od oba svijeta, dugačku tradiciju urbaniteta u realno malim gradovima i sredinama.
A onda, meni barem, još sve to zapečati književnost, sa oživljavanjem i, u jednu ruku, okamenjivanjem duha mjesta - genius loci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2620
U Hercegovini, kao uostalom i svagdje na kršu, treba se deset puta dobro razmisliti prije nego što negdje nabacaš hrpu betona.
Baš zbog specifične hidrologije i vegetacije, na koju gradnja više utječe.
A i čini nesklad uočljivijim nego u bosanskom ili ličkom, svejedno, šumovitijem krajoliku.
Sve to vrijedi i za kraško područje s druge strane granice, razumljivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 19:07 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Ima li neki grad s istaknutom gastronomskom ponudom?

Koje hercegbosanske specijalitete možete preporučiti? Ima li neki lokalni fast food, recimo kupreški ćevap ili kiseljački burger? Neki dobar kolač ili torta?

Kod nas u širokom fast food se smatra jednom vrstom otpada ajmo reći nuzno zlo. Među glavnim specijalitetima su žabe,prikanci,autohtona potocara pastrva, rastika, pura s lucinicom. Također u restoranu Borak imaš brutalnu kozletinu i janjetinu. Znam i ko im doprema meso, tako da garantiram da je proizvod 100%ekoloski.

Ovo su jela po kojima smo prepoznatljivi

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2020, 16:43
Postovi: 974
Neum, Dalmacija. U ostalin nikad nisan bija pa neću komentirat mogu reć samo da mi se Livno ne sviđa. Loša sorta ljudi.

_________________
Udio šizmatika u Hrvatskoj:
1921.-17%
2021.- 3%


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 20:14 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
TG ko voli hladnije, Ljubuški ko voli toplije, Vitez ko voli zelenije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Planina je napisao/la:
TG ko voli hladnije, Ljubuški ko voli toplije, Vitez ko voli zelenije.

50 nijansi zelene od Viteza do Sarajlabada . :zubati

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 20:39 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Mislio sam na prirodu jer odmah iznad Viteza je džungla sa 100 potoka ali stoji ti i ta. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2013, 10:02
Postovi: 716
Neum definitivno i bez konkurecije. Alternativno, može i zapadni dio Mostara. Oba ova grada traže ozbiljniji pristup prostornom planiranju (donošenje prostornih planova i poštivanje zakona u provedbi), a što se tiče Neuma posebno, zaštiti okoliša.
Dakle, što se tiče Neuma, trebalo bi planirati javne i poslovne sadržaje po dubini mjesta, isplanirati mrežu prometnica te parkirališta, te kanalizacijski sustav, pogotovo ispod magistrale. Poluotok Klek bi trebalo oživiti sportsko rekreacijskim sadržajima, bez gradnje čvrstih objekata, dakle: prometnica + parking + plaže + biciklističke i slične staze.
S tim gradićem bi se moglo napraviti čudo.

Primjećujem da je malo brodica na vezu u Neumu. Je li tu problem što brodari imaju ograničeno kretanje? Jednom sam doplovio u blizinu Neuma, do Drača na Pelješcu i ostao 4-5 dana. Mislio sam i malo dalje prema Malom Stonu, no vidio sam da je stalno hrvatska pomorska policija na izlasku iz zaljeva, a mještani su mi govorili da pregledavaju svakoga tko se zaputi u tom smjeru. Nisam se htio zafrkavati s time da me policija izmaltretira iz razloga, na primjer, jer mi je istekao rok uporabe signalnih raketa ili nešto slično, pa sam odustao.

_________________
lifetime ignore: 3 members (reason: personal insults). Since 24.11.2021. one less


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Bosna - Kiseljak

Hercegovina - Čapljina/Mostar

Ne znam koliko ima od ČA ima do MO, naviko sam živjeti blizu grada, provoditi vrijeme u njemu, a živjeti u mirnijoj, uređenoj sredini. Čapljina je proglašen najljepšim gradom BiH, Kiseljak je isto lijep, a blizu Sarajeva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tema za perece- najbolji HB grad
PostPostano: 24 vel 2021, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Ljubuški najbolje znan i tamo mi je rodbina pa mi je taj potez najugodniji. Mada bi se arhitektonski imalo šta radit. Al hercegovina je kao mediteranski produžetak općenito lipa i fali samo malo sminkanja i solidan arhitekt.

Mostar je zbog muslimanske nebrige izuzetno ružan grad, podsjeća na nekakav Karachi.

Vidim neki spominju Neum... zbog nepstojana propisa o prostornom uređenju taj grad je jedna grdna betonska socrealistička favela koja strši na lipom jadranu da oči krvare. A zbog povijesnih okolnosti nema staru lipu mediteransku jezgru tipicnu za jadransku obalu. Jednom kad se to vrati matici zemlji imat će bageri ministarstva prostornog uređenja šta radit.

Srednja Bosna je jebiga zbog povijesnih okolnosti i teškog krajolika arhitektonski totalno neatraktivna. Posavina je lipa ravna al opet zbog povijesnih okolnosti uskraćena je za neke stvari.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6 i 518 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO