HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 02:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 313 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9265
Ali to nije tocno, Hasanbegovica ne interesira Kalifat, da ga interesira ne bi se petljao u hrvatsku vec u medjunarodnu politiku.

Hasan je Hrvat sa bitnom manom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
crni_bombarder je napisao/la:
Ali to nije tocno, Hasanbegovica ne interesira Kalifat, da ga interesira ne bi se petljao u hrvatsku vec u medjunarodnu politiku.

Hasan je Hrvat sa bitnom manom.


Ide li u džamiju?

Ako ide, onda kao političar sigurno zna da je u ustavu islamske zajednice napisano doslovno da postoji sve do ponovne uspostave kalifata, i zna da ne može biti musliman ako je protiv kalifata.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9265
E jbg sad, a svaki katolik ili pravoslavac je imun na svaleraciju, kocku, ubijanje, kradju, jer mu tako nalaze njegova religija u bozijim zapovjedima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Nije bitno je li ide u džamiju nego kakva je džamija. Slično razlici između HPC i SPC. Ako je džamija hrvatska i hodže su Hrvati, onda nema problema, ali oni su džamije pretvorili u bošnjačke ambasade, dovode hodže iz BiH i pretvaraju Hrvate u Bošnjake pomalo. I to tiho.

Uopće mi nije jasno zašto nitko od desnice ne reagira na to.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
crni_bombarder je napisao/la:
To je zabluda, oni nisu zabludjeli Hrvati, oni se ne osjecaju Hrvatima. Hipotetski da Hrvatska okupira Federaciju, da ona postane dio Hrvatske, ti nikada neces moci kroatizirati muslimane, samo ces imati teroristicku opasnost. Oni bi se u tom slucaju radije okrenuli radikalnom terorizmu protiv "okupatora", nego se "odbludjeli" i postali Hrvati.

Neka zive svoje zivot u svom trokutistanu, ne vidim potrebu da se Hrvatska i Hrvati petljaju sa njima, samo odvojiti svoje odnosno hrvatske krajeve i zivjeti u svojoj drzavi, zupaniji, entitetu sta god, svoj zivot.


Gledaj to ovako, ako postoji BiH, Hrvati kontroliraju mujgure da ne prave svinjarije,

Ukoliko Hrvatska anektira FBiH, Hrvati još bolje kontroliraju mujgure, podjelimo domovnice i zdravo doviđenja raselili bi se u 5 minuta.

A što ako se BiH raspadne pa mujo postane samostalan? Oni bi postali samo takvo islamističko leglo, pogledaj što su radili samo 1992. do 1995. godine?


Što bi njih 350k moglo jednoj Hrvatskoj od barem 3 M stanovnika? Apsolutno ništa.

Prvi se zalažem za raseljavanje njih diljem perecije u velike gradove da nigdje nisu više od 5%, čime bi se olakšao teret vama i ubrzala asimiliacija.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
crni_bombarder je napisao/la:
E jbg sad, a svaki katolik ili pravoslavac je imun na svaleraciju, kocku, ubijanje, kradju, jer mu tako nalaze njegova religija u bozijim zapovjedima.


Složio bih se da govorimo o nekom Muji sa mješalice.

Ali Hasanbegović je obrazovan i zna u što se upušta.

Isto kao što je za kršćanina krađa ili ubijanje grijeh, tako isto za muslimana je grijeh biti protiv Kalifata na strani Hrvatske.

Naravno da kršćanin može se razvesti, kockati itd. ali to obično rade oni kojima nije stalo do vjere. Tako isto poanta svega je da je za muslimana po njihovoj teologiji Kalifat prioritet. Može neki musliman to zanemarivati, ali to znači da nije dobar musliman. Onda to neizbježno znači da musliman može biti normalan jedino ako nije musliman, tj. ako mu nije previše stalo do islama.

Sad ti sam procijeni koliko je Hasanbegoviću stalo do islama.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nije bitno je li ide u džamiju nego kakva je džamija. Slično razlici između HPC i SPC. Ako je džamija hrvatska i hodže su Hrvati, onda nema problema, ali oni su džamije pretvorili u bošnjačke ambasade, dovode hodže iz BiH i pretvaraju Hrvate u Bošnjake pomalo. I to tiho.

Uopće mi nije jasno zašto nitko od desnice ne reagira na to.

Potuno si u pravu. Kao primjer takvog djelovanja imamo i ovdje par hrvatskih muslimana koji vise vole da se hrvatska raspadne nego da se to desi tzv bih ili da priznaju javno da je sejdo ili majorizacija nelegitimna.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Lars Dietrich je napisao/la:
Isključivost i zadrtost je jedna od najvećih opasnosti u politici. Nitko normalan neće u ludilu raditi politiku tako da maksimizira broj potencijalnih protivnika i tako sebi onemogući sprovođenje političkih ciljeva. Gleda se big picture.
Nikad mi neće biti jasni političari koji se ponose time da su sve ljude na suprotnoj stani okrenuli protiv sebe.
Jesmo im ga zadali... Oderali smo ih! :neznam

Nadalje žestoko ideološki gledate na identitet kao da nije u pitanju nešto što se mijenja kroz vrijeme i prilagođava realnim okolnostima.
Ne postoji statičan i nepromjenjiv politički identitet kao takav.

Kako vi vidite razvoj hrvatskog identiteta za 100 godina, za 500 godina i 1000 godina?
Isplati li se biti zagrižen oko nečega što vrlo vjerojatno u ovoj formi neće postojati za 1000 godina?
Nije život samo dan i komad i tanjur ispred nosa koji se kusa.


Nakon nekoliko pročitanih tvojih upisa imam osjećaj da opisuješ nekoga drugog. Smatrao ti sebe osobno Hrvatom ili ne jasno je da da kada kažeš kako komentiraš Hrvate ustvari komentiraš Bošnjake.

Imam osjećaj kako bi se volio nazivati Hrvatom, a biti takav kakav i jesi ili kakvi su drugi pripadnici tvoga naroda. Zašto? Možda (u ovom trenutku mi to pada napamet) se prezivaš Hrvat (zato ti je ta riječ draga) i istraživao si podrijetlo pa si došao do neke spoznaje, ali ti je draga kultura u kojoj si odgojen i odrastao i ne možeš protiv sebe. Meni je to u redu i sasvi razumljivo, ali ne možeš vodu navesti na svoj mlin onako kako misliš. Ovo je u nekog scenariju u kojem sam pretpostavio da iskreno nastupaš.

Hrvatski narod se godinama i stoljećima razvijao i došao do ovoga što je sada. Međutim kada govoriš o Hrvatima ispada da je netko nasilno odlučio kakav Hrvat netko treba biti, ali istina je sasvim drugačija - sam narod je odlučivao u kojem smjeru želi ići.

Ista situacija se dogodila i ovima koje opisuješ - Bošnjacima. Oni/Vi ili kako god ste se doveli upravo ovdje gdje se nalazite.

Već sam jednom prilikom iznio kako imam osjećaj da su oni koji glasaju za Komšića upravo ovakvi kako si ih gore opisao. Pada mi napamet onaj koji je viknuo "A gdje pečat?!" pa su ostali oko njega dovoljno razumni kako bi mu objasnili da to što govori nema smisla. Međutim kada Komšić vikne: "A gdje je pečat?!" drugi ga (njegovi glasači) lupkajući po leđima govore: "Bravo majstore, kako si se toga sjetio". To je ta klika i na toj su razini, zato se tako nerazumno i ponašaju - oni ne znaju drugačije, a samim time i ne mogu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
crni_bombarder je napisao/la:
Ali to nije tocno, Hasanbegovica ne interesira Kalifat, da ga interesira ne bi se petljao u hrvatsku vec u medjunarodnu politiku.

Hasan je Hrvat sa bitnom manom.


Ide li u džamiju?

Ako ide, onda kao političar sigurno zna da je u ustavu islamske zajednice napisano doslovno da postoji sve do ponovne uspostave kalifata, i zna da ne može biti musliman ako je protiv kalifata.


Plus, Hasnabegović je član bošnjačke islamske zajednice, Zagreb je pod reis ul ulemom iz Sarajeva.

To je bošnjačka nacionalna crkva, bošnjački ekvivalent SPC.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Treba omogućiti Albancima da imaju svog muftiju u Zagrebu, koji će biti pod palicom Tirane a ne Sarajeva. Ili čak Zagreba, IZ Hrvatske.

To je prirodan slijed, nakon što su Albanci izbacili SDA iz Sabora.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Robbie MO je napisao/la:
Treba omogućiti Albancima da imaju svog muftiju u Zagrebu, koji će biti pod palicom Tirane a ne Sarajeva. Ili čak Zagreba, IZ Hrvatske.

To je prirodan slijed, nakon što su Albanci izbacili SDA iz Sabora.


Naravno, SDA je dokazala da su neprijatelji. S druge strane Albanci su se dokazali kao pouzdani saveznici.

Bolje da islam u Hrvatskoj bude pod Tiranom nego pod Sarajevom. :palacgore1

Mada, kad već spominješ, po uzoru na HPC ne bi bilo loše razmisliti o hrvatskoj džamiji kako kaže Junuz. Mogli bismo i prepraviti neke članke šerijata. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja sam Židov, nisam Hrvat. Ali opet me na forumu svi doživljavaju kao Hrvata. Ili to imaš u sebi ili nemaš, ne da se folirati.
Židov agnostik, moram dodati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Rika sv Vida je napisao/la:
A u BiH naravno treba surađivat.


Što si ti utopistički raspoložen u zadnje vrijeme. Razbacuješ se parolama koje ništa ne govore niti išta znače.
Probalo se sve u Varti ima 26 godina. I nije uspjelo. Ali eto ti bi "surađivao" ma šta to značilo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Naša Kvačica je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Treba omogućiti Albancima da imaju svog muftiju u Zagrebu, koji će biti pod palicom Tirane a ne Sarajeva. Ili čak Zagreba, IZ Hrvatske.

To je prirodan slijed, nakon što su Albanci izbacili SDA iz Sabora.


Naravno, SDA je dokazala da su neprijatelji. S druge strane Albanci su se dokazali kao pouzdani saveznici.

Bolje da islam u Hrvatskoj bude pod Tiranom nego pod Sarajevom. :palacgore1

Mada, kad već spominješ, po uzoru na HPC ne bi bilo loše razmisliti o hrvatskoj džamiji kako kaže Junuz. Mogli bismo i prepraviti neke članke šerijata. :zubati


Apsolutno.

Hrvatska islamska zajednica pod upravom Zagreba kao i Hrvatska Pravoslavna Crkva.

To sve ide pod normalno funkcioniranje države, a mi se tomu tek učimo.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
BBC je napisao/la:
Ja sam Židov, nisam Hrvat. Ali opet me na forumu svi doživljavaju kao Hrvata. Ili to imaš u sebi ili nemaš, ne da se folirati.
Židov agnostik, moram dodati.

Pa i izgledas ko zidov. Uvalio se kod hrvata. Oh kako je lako postati hrvat!!!

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hvala što ste me primili kao svog. Veći sam Hrvat nego ovi Pereci.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Sad će i Robbie reć da je Židov ateist i opet će ona luda Sarajka bit u pravu da nema pametnog Hrvata na forumu. :D

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 19:57 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 20:34
Postovi: 1886
Žao mi je dečki, ali vaše rigidno shvaćanje hrvatskog identiteta i interesa ne ostavlja prostor za kritičku distancu i mirnu koegezistenciju. Nema sivih zona. Sve je crno i bijelo. Ne postoji prostor za integraciju. Asimilaciju samo uz krajnje ponižavanje asimiliranog/-e. Takva shvaćanja vode neizbježno u konflikt.
Ne znam kako vam se isplati... I osobno i kolektivno.

Ali ... vjerno prenosite mentalitet i shvaćanja HDZ BiH u širu javnost. To vam se mora priznati.

_________________
Vidimo se u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Ajde ne seri džamijaš. Te fore si hodži valjaj.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Lars Dietrich je napisao/la:
Žao mi je dečki, ali vaše rigidno shvaćanje hrvatskog identiteta i interesa ne ostavlja prostor za kritičku distancu i mirnu koegezistenciju. Nema sivih zona. Sve je crno i bijelo. Ne postoji prostor za integraciju. Asimilaciju samo uz krajnje ponižavanje asimiliranog/-e. Takva shvaćanja vode neizbježno u konflikt.
Ne znam kako vam se isplati... I osobno i kolektivno.

Ali ... vjerno prenosite mentalitet i shvaćanja HDZ BiH u širu javnost. To vam se mora priznati.


Zahvaljujemo na interesu za upis u klub Hrvata.

Na žalost, nismo bili u mogućnosti uvažiti vašu zamolnicu. Obzirom na veliki interes kandidata, već u prvom krugu smo pronašli kandidate koji u potpunosti zadovoljavaju naše uvjete.

Zadržati ćemo vaš životopis u bazi podataka i kontaktirati vas u slučaju potrebe.

Lijep pozdrav,
Hrvati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Čuj rigidni a Bibićko židov bez mane. Otvoreni smo tko pošta na autobusnom kolodvoru.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
divizija je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Hrvat je onaj
-koji se izjašnjava Hrvatom
-ostali Hrvati ga doživljavaju Hrvatom
-radi za hrvatske interese

Evo, raznorazni mesari i Zubaci su Hrvati, ali su u Sarajevu postali klislinzi.


u političkom smislu modernog nacionalizma, Hrvat teži jedinstvu hrvatskog naroda u političkom smislu u jednoj nacionalnoj državi.

netko tko se kune u granicu na Uni i Savi i doživljava Republiku Hrvatsku kao stranu zemlju kojoj ne želi pripadati, nije Hrvat

:palacgore1
I kome je (hrvatska) narodnost mrska.

Lars Dietrich je napisao/la:
Ovo je off topic:

Postoji i bošnjačka inačica takvih strahovanja, s tim što je bošnjačka daleko vjerojatnija od vaše, jer iza podjele BiH i palestinizacije/čak i protjerivanja Bošnjaka stoji Srbija od 7 milijuna ljudi, i Hrvatska od 4 milijuna. Barem to stalno ponavljate. Dok su šanse Bošnjaka da ugroze Hrvate katolike doista minimalne u toj konstelaciji, jer bi se upucali u nogu za sva vremena.

Ako dođe do ratnih sukoba sve opcije su otvorene, ali nije svaka vjerojatna ili stvarno moguća.
Zar doista mislite da je konfrontacija jedini put da se ovakvim strahovanjima stane na put?

I da se vratimo na pitanja identiteta. Kakva je perspektiva hrvatskog nacionalnog identieta za 100, 500 i 1000 godina?
Za što se svi mi zapravo borimo i da li je svima jasno da entropiju nije moguće pobijediti?

Čuj, ljudi iz rubnih mjesta bi bili i rađe pod Srbima, nego pod muslimanima.
Sa Srbima se da dogovoriti, po načinu života nisu niti toliko različiti od nas.
S vama smo se pokušali dogovoriti, pa nejde.

Srbi su više ateisti nego vjerski fanatici, kod vas je suprotno.

Robbie MO je napisao/la:
Treba omogućiti Albancima da imaju svog muftiju u Zagrebu, koji će biti pod palicom Tirane a ne Sarajeva. Ili čak Zagreba, IZ Hrvatske.

To je prirodan slijed, nakon što su Albanci izbacili SDA iz Sabora.

Jako dobar prijedlog :palacgore1

U CG ima nešto Muslimana Crnogoraca.
Iako isti iseljavaju ili postaju vatreni Crnogorci.
U Bugarskoj je bilo Pomaka, njihov broj je isto pao.
Iseljavanje ili asimilacija...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 20:37 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Lars Dietrich je napisao/la:
Žao mi je dečki, ali vaše rigidno shvaćanje hrvatskog identiteta i interesa ne ostavlja prostor za kritičku distancu i mirnu koegezistenciju. Nema sivih zona. Sve je crno i bijelo. Ne postoji prostor za integraciju. Asimilaciju samo uz krajnje ponižavanje asimiliranog/-e. Takva shvaćanja vode neizbježno u konflikt.
Ne znam kako vam se isplati... I osobno i kolektivno.

Ali ... vjerno prenosite mentalitet i shvaćanja HDZ BiH u širu javnost. To vam se mora priznati.


Znači ti misliš da Hrvati prvo trebaju proterati sve Srbe preko Drine, napraviti unitarnu BiH, pa će onda Muslimani, iz zahvalnosti, postati Hrvati?

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ne, već će ostat Bošnjaci ali ih trebamo gledat kao Srbi Crnogorce koji su Srbi s manom. :D Pri tom ti isti Srbe u CG šikaniraju i politički degradiraju.

Eto, u najboljoj varijanti nam to nude. Sve druge su gore.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 17 ruj 2021, 20:56 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13477
Lokacija: ZG
Jussi je napisao/la:
Lars Dietrich je napisao/la:
Žao mi je dečki, ali vaše rigidno shvaćanje hrvatskog identiteta i interesa ne ostavlja prostor za kritičku distancu i mirnu koegezistenciju. Nema sivih zona. Sve je crno i bijelo. Ne postoji prostor za integraciju. Asimilaciju samo uz krajnje ponižavanje asimiliranog/-e. Takva shvaćanja vode neizbježno u konflikt.
Ne znam kako vam se isplati... I osobno i kolektivno.

Ali ... vjerno prenosite mentalitet i shvaćanja HDZ BiH u širu javnost. To vam se mora priznati.


Znači ti misliš da Hrvati prvo trebaju proterati sve Srbe preko Drine, napraviti unitarnu BiH, pa će onda Muslimani, iz zahvalnosti, postati Hrvati?


Necemo ih pa da se svi pokatolice i dadnu djeci imeni Zvonimir, Tomislav, Sjepan i Tvrtko.
Put su izabrali i kad su Turci s macem, i kad je Austrija dolazila i kad je Jugoslavija sklepana, NDH, SFRJ. Svaki bas svaki put im se izbor razlikovao od naseg.

Nikad vise.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 313 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 483 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO