HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 23:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 345 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sljedeća

Treba li zalievati cvieće?
1. DA- Hrvatskoj treba ljudi 34%  34%  [ 15 ]
2. NE- ne želim riskirati švedski scenarij 66%  66%  [ 29 ]
Ukupno glasova : 44
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 09 kol 2020, 00:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15860
Malo sam pročitao temu i vidim da se većina slaže sa mojim stavovima. Jedino ograničen uvoz Muslimana raštrkano po svim gradovima. Getoiziranje nikako i najvažnije je nikako ne gradit džamije i islamske centre i slično. Na žalost već ima u Rijeci i Zagrebu, ali to bi trebalo bit to pošto ne možemo sad rušit. Vidio sam neki članak pred par godina da se misli gradit u Osijeku, Sisku, Dubrovniku, Splitu, Zadru i još negdje i to ne smijemo nikako dozvolit nit pod koju cijenu! Muslimanke možemo neograničeno uvozit, dapače, ali opet ništa od toga nije dugoročno rješenje. Moramo dignut natalitet. Općine i gradovi moraju izdvajat velika sredstva za promicanje nataliteta i pomoć majkama, treba i zabranit antihrvatske medije i promicat tradicionalne vrijednosti, i naravno ekonomski uvjeti moraju još narast da se mladi ne iseljavaju iako predviđam za 20, 30 god a možda i prije velike nemire po europi pa bi se mogao vratit dobar dio dijaspore.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 09 kol 2020, 02:25 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2020, 09:24
Postovi: 579
Ceha je napisao/la:
Grumpy, u RH nema 30 tisuća muslimana sveskupa (0,5 posto stanovništva), a kamoli da ima ratno sposobnog.
Da je u HVu 91. bilo 30 tisuća muslimana, to bi bio MV, a ne HV.
Ovo ti je malo veća urbana legenda što si izvalio tu..

Malo si pobrkao.
Imaš statistiku da je bilo više muslimana u HOSu nego katolika za ww2.
Poginule nisam vidio.
Klali ste se sa Srbima oko Drine, misliš da je to nešto čudno?

Nažalost, u ovom ratu ste tako poklali Hrvate na spavanju, kao u Bijelom polju kod Mostara.

Izetbegović je bio muslimanski Srbin.
Svi generali su mu bili Sandžaklije iz JNA.
Nije riječ o podređivanju, nego je ovaj surađivao sa Srbima.
I klao Hrvate.
Naveliko.

Izgled znači nešto?
Pod mojim nickom na netu ima gomila karata, ima gomila djela.
Radim to kojih 30 godina.
Ima karata u gro novina, jedna je i u washingtonskoj knjižnici.
Par su jako drage Orbanu...
Za mene se može vidjeti da sam Hrvat.

Grumpya nitko ne zna.
To što živiš na istom prostoru s Hrvatima, ne čini te Hrvatom.
Ti čim virtualno napadaš RH, tražiš neke nedoumice...
Ti nisi Hrvat.

Jezik kojim pričaš je sličan, ali je pun srbizama.

Za genetiku, ne mora biti.
Muslimani su ti kao bugarski Pomaci, oni su se slili sa svih strana u BiH. Možda si slavenizirani Albanac.
Si se testirao?

Srednjestoljetni Ugri =))
Koji su to? :D

Nije problem u tvojoj vjeri, problem je što se ti ne osjećaš Hrvatom.
Ti od Hrvatske tražiš nešto, ne daješ joj ništa.

Budi onda, tko ti brani?

Mi nismo braća.
Vi ste odvojeni narod i poprilično ste neprijateljski prema nama.

Pitao sam te što možete ponuditi RH i nisi imao odgovora.
U zadnjih 25 godina svakom prilikom nam radite probleme.

Djela, a ne riječi.

To da će vam gospodarit Arapi i Turci radi vašeg ponašanja, to je istina.

I još jednom, nisi.
Što si napravio za Hrvatsku?

Možeš ti biti i budist i ateist, vjera nema veze s tim.
But whatch my lips.
Ti Hrvat- N I S I.

Nacija je izraz samoidentifikacije, teško da možeš odbaciti nekog tko dijelima pokazuje naciju.
No vi to ne radite.

Jbg. ti ne možeš odgovoriti na jedno jednostavno pitanje.
Kako bi mogao biti Hrvat?
Možeš se ti prozvati i eskimom, al ako ćeš krenuti propovjedati džihad kontra njih, slaba ti je taqija.

Po čemu?
To je međunarodni protektorat, samo se čeka da ode zadnji visoki.
Možda i ranije, jer su vaši sada skužili da im je demografija pobacila.

Na čemu si ti?
Ozbiljno


Ja bih te zamolio da nam predočiš relevantno povijesno istraživanje na temu. U Hrvatskoj je izdata knjiga : 'Bošnjaci branitelji u Domovinskom ratu Hrvatske' - Hamdije Malića čije podatke ja prenosim, a koja je nastala na osnovu brojanja ljudi sa listi pripadnika HV od 1991 do 1995. Kroz Hrvatsku vojsku je za te 4 godine prošlo 350.000 ljudi, tako da procenat od 7 do 8% nije nevjerojatan. Nisu ni svi bili u borbenom sastavu naravno, ali su brojani svi koji su ostali u HV dulje od 3 mjeseca. On ne tvrdi da je čitav Domovinski rat bilo toliko muslimana, mada postoji jedno manje jezgro koje je bilo čitav rat.

Miroslav Tuđman je brže-bolje pokušao da to umanji pa je izašao sa apsurdnom brojkom od 928 muslimana u HV, ali nije naveo povijesna vrela koja je koristio, i evo već 5 godina čekamo da nam odgovori na to pitanje, ali se čini da "nema vremena".

Dubrovnik bi možda i pao da nije imao pojačanje u vidu 250 lokalnih dubrovačkih muslimana koji su odigrali veliku ulogu u obrani grada, osobito minobacačka bitnica čiji je zapovjednik prvog voda MB 163. brigade HV-a bio Aziz Hasanović. On je izvukao Tigrove iz bezizglednog okruženja i preciznom vatrom preokrenuo tijek bitke za grad. General Janko Bobetko je našao za shodno da mu se osobno zahvali.

Kada bi sada pisali o svakom muslimanskom heroju Hrvatske vojske mogli bi pisati i dan i noc. I pisat ćemo na povijesnom dijelu foruma. Nije se gledalo tko je musliman i katolik, vec da se spasi glava, narod i domovina.

Nisam ljubitelj Izetbegovića, daleko od toga, ali nisam ni za pojednostavljena tumačenja povijesti. Sve njegove greške smo okajali i platili stotinu i više puta. Čija i točno gdje je krivnja bila, je tema za detaljnu povijesnu analizu, a ne za paušalne procjene.
Klanja je nažalost i našu obostranu nesreću bilo na obje strane. Bio je rat 1993. Nismo se špekula igrali. Bolje bi bilo da nije došlo i do toga. Nadam se da neće više nikada.

Ja ne znam da li je Čeha jedan čovjek ili više njih. Kad si anoniman sve je moguće. Ako nije problem da se predstaviš preko privatnih poruka i da me uputiš na FB da vidim kako izgledaš, pa ćemo vidjet jesi li Hrvat doista. Ovako pričam ti priču.

Ne napadam ja RH. Meni je Hrvatska fenomenalna zemlja. Ljepša je barem prirodnim ljepotama od svoje sestre Bosne. Zadržavam pravo da se ne slažem sa nekim likovima i politikama iz te meni jako drage zemlje. Ovo je demokracija, a boljševičko jednoumlje je daleko iza nas. Ako je tebi to dokaz hrvatstva, onda su mnogi stanovici RH Nehrvati po tebi. :wacko

Moj jezik je jezik rubnoga hrvatskog jezičkog prostora, u školi smo učili srpsko-hrvatski, zapravo srpski, ismijavali su hrvatski moje bake, ali ja činim svaki napor da se približim standardu hrvatskog književnog jezika. Naravno da nikada neću uspjet, ali da se trudim broji se za nešto. Ja sam hrvatski učio iz Alana Forda prijevoda Nenada Brixy-ja i starih knjiga tiskanih u NDH korienskim pravopisom, iz Smogovaca, iz Kviskoteke, i nešto što mi je baka mogla prenijeti, ali to nam je brisano u školi.

Kako bih ja mogao biti Hrvat?
Ja imam pravo da se osjećam i Eskimom ako hoću, i nasreću živimo u vremenu kada postoji sloboda izbora. Kakvim bi to djelima da to pokazujem? Pokazali su muslimani u NDH i u Domovinskom ratu svojom krvlju, pa su mnogi od njih prezreni, nemali broj je imao problema da ostvari i najosnovnija prava, a nije falilo ni uvreda putem socijalnih mreža.
Što bi ti?
Dovoljno da ti bude da vas većinom ne mrzimo, i da želimo trajni mir i suradnju namjesto glupog neprijateljstva i podjela. I dok nas ima. Ako nas zamijene Arapi i Turci, tek ćete nas oplakivat.

Ne moramo se mi više nikom dokazivat. To je vrijeme daleko iza nas.
I ponovo. Fućka mi se da li me ti držiš za Hrvata ili ne, kao što se Austrijancu fućka da li ga Nijemac drži za Nijemca.
Hrvatski identitet je organski dio svega u BiH.
Nismo naravno identični i dobro je što nismo, ali smo dovoljno slični da se sve jasno vidi.
Veliš Bošnjak, a sadržaj sem Islama je hrvatski 1/1.
Ne izbrisaše ga ni moćni Turci, pa će katolički zeloti. :kava
Hvala Bogu pa nismo ovisni od vaših mrvica.

Živio i ne zamjeram ti zablude i objede.
Prihvaćam od svakog Hrvata katolika i da me ne drži za Hrvata ako to želi.
Ne tražim ništa, priznanje ponajmanje, a znam svoje.
Potrebno je visoko stanje svijesti da se neke stvari prevaziđu.
Kad bi svi skočili pa rekli, ti si Hrvat, ja od toga nemam ništa.

Ovdje je poanta da jedni druge razumijemo i gradimo mostove.
Ja vas razumijem u mnogo čemu, a za mnogo što ste i u pravu.
Naravno ne za sve.
Čini se da upravo to i smeta.
Ti mostovi i taj mir. :yes

_________________
Krenimo ka miru i dobru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 09 kol 2020, 03:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Grumpy je napisao/la:
Ja bih te zamolio da nam predočiš relevantno povijesno istraživanje na temu. U Hrvatskoj je izdata knjiga : 'Bošnjaci branitelji u Domovinskom ratu Hrvatske' - Hamdije Malića čije podatke ja prenosim, a koja je nastala na osnovu brojanja ljudi sa listi pripadnika HV od 1991 do 1995. Kroz Hrvatsku vojsku je za te 4 godine prošlo 350.000 ljudi, tako da procenat od 7 do 8% nije nevjerojatan. Nisu ni svi bili borbenom sastavu naravno, ali su brojani svi koji su ostali u HV dulje od 3 mjeseca. On ne tvrdi da je čitav Domovinski rat bilo toliko muslimana, mada postoji jedno manje jezgro koje je bilo čitav rat.

Zar je ozbiljno potrebno znanstveno istraživanje da se nasmiješ na ovo?

Muslimana u BiH je 91. bilo nešto manje od 2 milijuna.
2,5 puta manje nego Hrvata.
Dakle, ukupni vojni potencijal muslimana u BiH ti je bio 140 tisuća.
Ti tvrdiš da je četvrtivna tog broja bila aktivna u HVu?

To bi ti bilo da se HVO računa pod HV, kao i svaka brigada ArBiH koju je opremila HV.
To ti je teška utopija.

Grumpy je napisao/la:
Miroslav Tuđman je brže-bolje pokušao da to umanji pa je izašao sa apsurdnom brojkom od 928 muslimana u HV, ali nije naveo povijesna vrela koja je koristio, i evo već 5 godina čekamo da nam odgovori na to pitanje, ali se čini da "nema vremena".

928 je puno realnija brojka.
Grumpy je napisao/la:
Dubrovnik bi možda i pao da nije imao pojačanje u vidu 250 lokalnih dubrovačkih muslimana koji su odigrali veliku ulogu u obrani grada, osobito minobacačka bitnica čiji je zapovjednik prvog voda MB 163. brigade HV-a bio Aziz Hasanović. On je izvukao Tigrove iz bezizglednog okruženja i preciznom vatrom preokrenuo tijek bitke za grad. General Janko Bobetko je našao za shodno da mu se osobno zahvali.

Ma e, Dubrovnik, gradić od 42 tisuće stanovnika bi pao da nije u njemu bilo 250 muslimana.
Grumpy je napisao/la:
Kada bi sada pisali o svako muslimanskom heroju Hrvatske vojske mogli bi pisati i dan i noc. I pisat ćemo na povijesnom dijelu foruma. Nije se gledalo tko je musliman i katolik, vec da se spasi glava, narod i domovina.

I opet ne shvaćaš naciju.
Jedno je Hrvat musliman, drugo je Bošnjak.
Nije isto.
Grumpy je napisao/la:
Nisam ljubitelj Izetbegovića, daleko od toga, ali nisam ni za pojednostavljena tumačenja povijesti. Sve njegove greške smo okajali i platili stotinu i više puta. Čija i točno gdje je krivnja bila, je tema za detaljnu povijesnu analizu, a ne za paušalne procjene.

Koji ste grijeh okajali?
Bugojno?
Travnik?
Kakanj?

Teže gluposti pričaš.
On vas je izručio srpskom nožu.
Mi smo vam spasili vlast.
A zahvalili ste se...
Znamo kako.
Grumpy je napisao/la:
Klanja je nažalost i našu obostranu nesreću bilo na obje strane. Bio je rat 1993. Nismo se špekula igrali. Bolje bi bilo da nije došlo i do toga. Nadam se da neće više nikada.

Protjerali ste 150 tisuća Hrvata.
Grumpy je napisao/la:
Ja ne znam da li je Čeha jedan čovjek ili više njih. Kad si anoniman sve je moguće. Ako nije problem da se predstaviš preko privatnih poruka i da me uputiš na FB da vidim kako izgledaš, pa ćemo vidjet jesi li Hrvat doista. Ovako pričam ti priču.

Je, legija je u pitanju =))

Poanta je da sam ja nešto dao Hrvatskoj.
Što si ti?
Grumpy je napisao/la:
Ne napadam ja RH. Meni je Hrvatska fenomenalna zemlja. Ljepša je barem prirodnim ljepotama od svoje sestre Bosne. Zadržavam pravo da se ne slažem sa nekim likovima i politikama iz te meni jako drage zemlje. Ovo je demokracija, a boljševičko jednoumlje je daleko iza nas. Ako je tebi to dokaz hrvatstva, onda su mnogi stanovici RH Nehrvati po tebi. :wacko

Svatko tko državi nije dao ništa je poprilično nepotreban.
Ti misliš da treba uzgajati parazite?
Grumpy je napisao/la:
Moj jezik je jezik rubnoga hrvatskog jezičkog prostora, u školi smo učili srpsko-hrvatski, zapravo srpski, ismijavali su hrvatski moje bake, ali ja činim svaki napor da se približim standardu hrvatskog književnog jezika. Naravno da nikada neću uspjet, ali da se trudim broji se za nešto. Ja sam hrvatski učio iz Alana Forda prijevoda Nenada Brixy-ja i starih knjiga tiskanih u NDH korienskim pravopisom, iz Smogovaca, iz Kviskoteke, i nešto što mi je baka mogla prenijeti, ali to nam je brisano u školi.

Ne možeš pričati da se koristiš hrvatskim, kada to nije istina.
Grumpy je napisao/la:
Kako bih ja mogao biti Hrvat?
Ja imam pravo da se osjećam i Eskimom ako hoću, i nasreću živimo u vremenu kada postoji sloboda izbora. Kakvim bi to djelima da to pokazujem? Pokazali su muslimani u NDH i u Domovinskom ratu svojom krvlju, pa su mnogi od njih prezreni, nemali broj je imao problema da ostvari i najosnovnija prava, a nije falilo ni uvreda putem socijalnih mreža.

Ma da, opet bi RH trebala udijeliti sadake?
Grumpy je napisao/la:
Što bi ti?
Dovoljno da ti bude da vas većinom ne mrzimo, i da želimo trajni mir i suradnju namjesto glupog neprijateljstva i podjela. I dok nas ima. Ako nas zamijene Arapi i Turci, tek ćete nas oplakivat.

I Arapi i Turci su vrsni radnici i ratnici, nemamo s njima problema.
Grumpy je napisao/la:
Ne moramo se mi više nikom dokazivat. To je vrijeme daleko iza nas.
I ponovo. Fućka mi se da li me ti držiš za Hrvata ili ne, kao što se Austrijancu fućka da li ga Nijemac drži za Nijemca.
Hrvatski identitet je organski dio svega u BiH.

Jedino što se ti, po milijarditi put ne ponašaš kao Hrvat.

Austrijanac se može osjećati Nijemcem, to je njegovo pravo.
No ako čovjek priča da bi Njemačka država trebala uložiti ogroman novac u Austrijance, ako je u deluziji da su Nijemci odgovorni za sve loše u Austriji, ako ne odgovara na pitanja po čemu je Nijemac...
Koji će im?

Ok je feeling, ok je emocija, ali djela su tu bitna.
Od kuda njemu pravo nazivati se Nijemcem?
Radi slavnih predaka?
Što je on napravio da to opravda?
Grumpy je napisao/la:
Nismo naravno identični i dobro je što nismo, ali smo dovoljno slični da se sve jasno vidi.
Veliš Bošnjak, a sadržaj sem Islama je hrvatski 1/1.
Ne izbrisaše ga ni moćni Turci, pa će katolički zeloti. :kava
Hvala Bogu pa nismo ovisni od vaših mrvica.

I opet.

Lik iz viceva.
Ne možeš biti Hrvat ako Hrvate proglašavaš drugima.
Ako nisi mi, nisi Hrvat.
I tu vjera nema veze s ničim.
Grumpy je napisao/la:
Živio i ne zamjeram ti zablude i objede.
Prihvaćam od svakog Hrvata katolika i da me ne drži za Hrvata ako to želi.
Ne tražim ništa, priznanje ponajmanje, a znam svoje.
Potrebno je visoko stanje svijesti da se neke stvari prevaziđu.
Kad bi svi skočili pa rekli, ti si Hrvat, ja od toga nemam ništa.

Nije bitno što oni kažu, bitna su tvoja djela.
Ti se ne ponašaš kao Hrvat.
Grumpy je napisao/la:
Ovdje je poanta da jedni druge razumijemo i gradimo mostove.
Ja vas razumijem u mnogo čemu, a za mnogo što ste i u pravu.
Naravno ne za sve.
Čini se da upravo to i smeta.
Ti mostovi i taj mir. :yes


Mislim da neće biti rata, BiH će se mirno raspasti, a onda se zabavljajte u tom vašem trokutiću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 09 kol 2020, 04:12 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2020, 09:24
Postovi: 579
Ceha je napisao/la:
Zar je ozbiljno potrebno znanstveno istraživanje da se nasmiješ na ovo?

Muslimana u BiH je 91. bilo nešto manje od 2 milijuna.
2,5 puta manje nego Hrvata.
Dakle, ukupni vojni potencijal muslimana u BiH ti je bio 140 tisuća.
Ti tvrdiš da je četvrtivna tog broja bila aktivna u HVu?

To bi ti bilo da se HVO računa pod HV, kao i svaka brigada ArBiH koju je opremila HV.
To ti je teška utopija.

928 je puno realnija brojka.

Ma e, Dubrovnik, gradić od 42 tisuće stanovnika bi pao da nije u njemu bilo 250 muslimana.

I opet ne shvaćaš naciju.
Jedno je Hrvat musliman, drugo je Bošnjak.
Nije isto.

Koji ste grijeh okajali?
Bugojno?
Travnik?
Kakanj?

Teže gluposti pričaš.
On vas je izručio srpskom nožu.
Mi smo vam spasili vlast.
A zahvalili ste se...
Znamo kako.

Protjerali ste 150 tisuća Hrvata.

Je, legija je u pitanju =))

Poanta je da sam ja nešto dao Hrvatskoj.
Što si ti?

Svatko tko državi nije dao ništa je poprilično nepotreban.
Ti misliš da treba uzgajati parazite?

Ne možeš pričati da se koristiš hrvatskim, kada to nije istina.

Ma da, opet bi RH trebala udijeliti sadake?

I Arapi i Turci su vrsni radnici i ratnici, nemamo s njima problema.

Jedino što se ti, po milijarditi put ne ponašaš kao Hrvat.

Austrijanac se može osjećati Nijemcem, to je njegovo pravo.
No ako čovjek priča da bi Njemačka država trebala uložiti ogroman novac u Austrijance, ako je u deluziji da su Nijemci odgovorni za sve loše u Austriji, ako ne odgovara na pitanja po čemu je Nijemac...
Koji će im?

Ok je feeling, ok je emocija, ali djela su tu bitna.
Od kuda njemu pravo nazivati se Nijemcem?
Radi slavnih predaka?
Što je on napravio da to opravda?

I opet.

Lik iz viceva.
Ne možeš biti Hrvat ako Hrvate proglašavaš drugima.
Ako nisi mi, nisi Hrvat.
I tu vjera nema veze s ničim.

Nije bitno što oni kažu, bitna su tvoja djela.
Ti se ne ponašaš kao Hrvat.

Mislim da neće biti rata, BiH će se mirno raspasti, a onda se zabavljajte u tom vašem trokutiću.


Znaš i sam koliko je muslimana završilo kao prognani u Hrvatskoj. Bilo ih je i koji su kratko bili u HV (ZNG, HOS itd.) pa natrag za BiH, a i onih koji su sprašili vanka.
Niti u najluđoj teoriji ih nije bilo svega 928.

Lako je sada filozofirati, ali je trebalo izaći pred špiceve JNA 1991, a tih 250 muslimana je moglo sjediti doma i reći da to nije njihov rat.
Aha, sad postoje i Hrvati muslimani. Kad su heroji HV onda su Hrvati muslimani, a kad nisu onda su Turci, b.a.l.i.j.e., muslimani i tako.

Nas su sukobi 1993 stajali ogromnih žrtava i gubitaka. Koliko je samo bolje bilo da se to nije dogodilo. Što bi ti, da izvršimo kolektivno samoubojstvo pa da okajemo?? Kao da nismo dovoljno izginuli, bili izranjavani i izgladovali zbog toga.

Koji dio BH Hrvata je stvarno protjeran fizički, a koji je "humano preseljen" kao dio stanovite politike što u Hercegovinu, što u okolicu Knina i tako, o tome povjesničari tek trebaju da daju konačni sud.
Jedno je sigurno. BiH je time nanijeta ogromna šteta, jer je to naš narod i to dobar narod.
Ne dajem potporu takvim stvarima niti pod razno, i iskreno žalim za njima.
Mada nisam siguran da bi se na napore za njihov povratak u BiH gledalo blagonaklono.

Pošto se nisi predstavio, a imaš vrlo zapaljivu retoriku, imam pravo sumnjati na svašta. Možda si Kinez koji je studirao u Zagrebu pa ga sad netko plaća da ovdje nabija tlak među nama. Možda pišeš iz Kine. Tko će ga znat.

Ne znam što si to tako dao Hrvatskoj, ali znam da su muslimani koji su ostali paraplegičari i tetraplegičari dali daleko više.
Ja nisam dao ništa sem što sam bio barem 40 puta na moru u životu i svaki put ostavio po tisuću eura. I što sam gomilu stvari doma kupio u Hrvatskoj. I što redovito kupujem hrvatske proizvode.
I što pozitivno govorim o Hrvatskoj gdje god mogu, i što mi je stalo do mira koji je Hrvatskoj itekako potreban. I što se založim za mir i suradnju i tamo gdje nije baš raspoloženje za to na obje strane.
Valjda bih vam bio dobar da sam bradat vehabija i da vas ne mogu podnijet. :wacko

OK. Ne koristim hrvatski. Nisam ga ni u školi učio pa mi se ne može zamjerit.
Nek ti bude.

Ako misliš da ljudima koji su kao pripadnici HV postali invalidi treba davati sadaku, i da oni to tisuću puta nisu zaradili ne treba davati što im pripada. Svaka ti čast na obrazu.

Da, sa Arapima i Turcima, nemate problema, a sa nama imate. :wacko

Mi i vi se misli, državljani Republike Hrvatske vs. državljavni BiH.
RH vs. BiH.

Mi i vi ta podjela. Ne nužno vjerska ili nacionalna.
OK - veliki šefe i profi arbitru za određivanje pripadnosti hrvatskom narodu.
:klanjam

BiH se raspada već 30 godina.
:biceovodobro

Predlažem da dalje ne diskutiramo.
Rekao si što si imao, i ja također.
Vidimo stvari drugačije, i ja ne bih da gubimo vrijeme na rasprave.
Prihvaćam sve tvoje primjedbe ako hoćeš, ali to ništa ne mijenja na stvari.
Ponovo prihvaćam da me držiš za nekoga tko nije ni po čemu Hrvat, već stranac ko Eskim.
I ti, i svatko tko tako misli.
Nije frka.
Jesmo li konačno završili ovo tvoje i vaše stalno isljeđivanje po ovom forumu?

Čist boljševički mentalitet.

_________________
Krenimo ka miru i dobru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 09 kol 2020, 05:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Grumpy je napisao/la:
Znaš i sam koliko je muslimana završilo kao prognani u Hrvatskoj. Bilo ih je i koji su kratko bili u HV (ZNG, HOS itd.) pa natrag za BiH, a i onih koji su sprašili vanka.
Niti u najluđoj teoriji ih nije bilo svega 928.

Izbjeglice po hotelima su bili dio HVa? =))
Dobar, dobar :palacgore1
Grumpy je napisao/la:
Lako je sada filozofirati, ali je trebalo izaći pred špiceve JNA 1991, a tih 250 muslimana je moglo sjediti doma i reći da to nije njihov rat.

Čekaj malo, u većini BiH su to napravili i u većini BiH su ih poklali Srbi.
Imaš izbor ili puška u ruke ili pod zemlju.
Grumpy je napisao/la:
Aha, sad postoje i Hrvati muslimani. Kad su heroji HV onda su Hrvati muslimani, a kad nisu onda su Turci, b.a.l.i.j.e., muslimani i tako.

Ne.
Cijelo vrijeme ti pričam da je religija tu sporedna.

Ti si Bošnjak, ti nisi Hrvat.
Grumpy je napisao/la:
Nas su sukobi 1993 stajali ogromnih žrtava i gubitaka. Koliko je samo bolje bilo da se to nije dogodilo. Što bi ti, da izvršimo kolektivno samoubojstvo pa da okajemo?? Kao da nismo dovoljno izginuli, bili izranjavani i izgladovali zbog toga.

Problem je što vi te sukobe nastavljate i dan danas.
Grumpy je napisao/la:
Koji dio BH Hrvata je stvarno protjeran fizički, a koji je "humano preseljen" kao dio stanovite politike što u Hercegovinu, što u okolicu Knina i tako, o tome povjesničari tek trebaju da daju konačni sud.

A koji to povjesničari?
Skoro svi Hrvati žive na području koje je obranio HVO.
Hercegovina je bila 99% hrvatska, njoj nisu trebali dodaci.

Humano ste selili Hrvate vi i Srbi, hoćeš reći da su se sami protjerivali?

Srednja Bosna i Posavina su bile dio Banovine.
Grumpy je napisao/la:
Jedno je sigurno. BiH je time nanijeta ogromna šteta, jer je to naš narod i to dobar narod.
Ne dajem potporu takvim stvarima niti pod razno, i iskreno žalim za njima.
Mada nisam siguran da bi se na napore za njihov povratak u BiH gledalo blagonaklono.

=))
Dakle, sad ne bi ni vraćao Hrvate koje su tvoji protjerali?
Grumpy je napisao/la:
Pošto se nisi predstavio, a imaš vrlo zapaljivu retoriku, imam pravo sumnjati na svašta. Možda si Kinez koji je studirao u Zagrebu pa ga sad netko plaća da ovdje nabija tlak među nama. Možda pišeš iz Kine. Tko će ga znat.

Sigurno, pretpostavljam da pričam sa Zlatkom Hasnbegovićem?
Grumpy je napisao/la:
Ne znam što si to tako dao Hrvatskoj, ali znam da su muslimani koji su ostali paraplegičari i tetraplegičari dali daleko više.

Ne pitam te za nikog drugog osim tebe.
Grumpy je napisao/la:
Ja nisam dao ništa sem što sam bio barem 40 puta na moru u životu i svaki put ostavio po tisuću eura. I što sam gomilu stvari doma kupio u Hrvatskoj. I što redovito kupujem hrvatske proizvode.

Tisuću eura na moru?
Si ti ikad bio u HR?
Grumpy je napisao/la:
I što pozitivno govorim o Hrvatskoj gdje god mogu, i što mi je stalo do mira koji je Hrvatskoj itekako potreban. I što se založim za mir i suradnju i tamo gdje nije baš raspoloženje za to na obje strane.
Valjda bih vam bio dobar da sam bradat vehabija i da vas ne mogu podnijet. :wacko

Ti razumiješ da mir i suradnja znači da ti nisi Hrvat?
Ne radi mira i suradnje, koji idu po defaultu, nego zato jer ti Hrvate doživljavaš kao druge.
Ne tvoje.
U relaciji mi-vi, ako Hrvate doživljavaš kao druge...
Grumpy je napisao/la:
OK. Ne koristim hrvatski. Nisam ga ni u školi učio pa mi se ne može zamjerit.
Nek ti bude.

:biceovodobro
Grumpy je napisao/la:
Ako misliš da ljudima koji su kao pripadnici HV postali invalidi treba davati sadaku, i da oni to tisuću puta nisu zaradili ne treba davati što im pripada. Svaka ti čast na obrazu.

Sad si postao i pripadnik HVa? :D
Grumpy je napisao/la:
Da, sa Arapima i Turcima, nemate problema, a sa nama imate. :wacko

Pa nemamo.
Arapi nisu neki ratnici od kada su Mongoli zadnji puta spalili Bagdad, a Turci...
Njih će Ameri po piksi.
Grumpy je napisao/la:
Mi i vi se misli, državljani Republike Hrvatske vs. državljavni BiH.
RH vs. BiH.

Imaš poprilično debeli podskup koji ima oba državljanstva.

No RH je previše dala, po milijunti put.
Kad netko zahtjeva nešto bez imalo obraza, ne treba mu dati ništa.
Grumpy je napisao/la:
Mi i vi ta podjela. Ne nužno vjerska ili nacionalna.

Nije narod nek je državljanstvo?

Zašto bi postojala obaveza državljana RH da investiraju u BiH?
Grumpy je napisao/la:
OK - veliki šefe i profi arbitru za određivanje pripadnosti hrvatskom narodu.
:klanjam

Ja ti velim što ja mislim.
A to je mišljenje većine.
Grumpy je napisao/la:
BiH se raspada već 30 godina.
:biceovodobro

:biceovodobro
Proces koji se bliži kraju
Grumpy je napisao/la:
Predlažem da dalje ne diskutiramo.
Rekao si što si imao, i ja također.
Vidimo stvari drugačije, i ja ne bih da gubimo vrijeme na rasprave.
Prihvaćam sve tvoje primjedbe ako hoćeš, ali to ništa ne mijenja na stvari.
Ponovo prihvaćam da me držiš za nekoga tko nije ni po čemu Hrvat, već stranac ko Eskim.
I ti, i svatko tko tako misli.
Nije frka.
Jesmo li konačno završili ovo tvoje i vaše stalno isljeđivanje po ovom forumu?

Nismo.
Da si Hrvat, pokazao bi to.
Čim se ti ograđuješ od hrvatstva, jbg.
Grumpy je napisao/la:
Čist boljševički mentalitet.

S tvoje strane samo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 12 kol 2020, 06:31 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2020, 09:24
Postovi: 579
Što cvijeće misli da bi Republika Hrvatska mogla uraditi:

1. Da RH prizna Bosnu i Hercegovinu kao hrvatske zemlje ravne Dalmaciji, Slavoniji itd. i da se obveže da ih se nikad neće odreći kako su se odrekli Srijema i Boke tj. da će čuvati suverenitet i teritorijalnu cjelovitost BiH kao i onu RH.

2. Da Republika Hrvatska prizna BH muslimanima pravo na hrvatsko etničko podrijetlo i jednaku ukorijenjenost na prostoru BiH kao i katolicima. To se odnosi samo na BH muslimane koji iskažu takvu inklinaciju i želju, a ne odnosi se na sve. Ne tražimo domovnice, nego status kakav imaju Austrijanci naspram Nijemaca. Ako Hrvatska želi nekome dati priznanje u vidu domovnice, ne odbijamo, ali nije uvjet. Ne tražimo niakve privilegije i prava, ali poštovanje i uvažavanje svakako. I obratno sve važi.

3. Da se Republika Hrvatska obveže da će biti fair arbitar i savjetnik u odnosima katolika i muslimana u BiH. Da se sporovi neće rješavati jedni na račun drugih, niti se miješati stranci, već isključivo na račun treće srpske strane. Sve što imaju katolici u BiH, da imaju i muslimani i obratno, u skladu sa najvišim demokratskim standardima.

4. Da se Republika Hrvatska obveže da će otvoriti dugoročnu mogućnost srastanja BiH i RH u jednu državu i da BiH priznaje status dvije države, a jedna domovina.

5. Da se vojno-policijskoj suradnji i srastanju dvaju oružanih snaga u jednu udarnu pesnicu daje prednost nad svim ostalim vrstama suradnje. Jednako tako i komplementarnom srastanju dvaju vojnih industrija do potpune autarkije.

_________________
Krenimo ka miru i dobru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 12 kol 2020, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Grumpy je napisao/la:
Što cvijeće misli da bi Republika Hrvatska mogla uraditi:
1. Da RH prizna Bosnu i Hercegovinu kao hrvatske zemlje ravne Dalmaciji, Slavoniji itd. i da se obveže da ih se nikad neće odreći kako su se odrekli Srijema i Boke tj. da će čuvati suverenitet i teritorijalnu cjelovitost BiH kao i onu RH.

Ne znam od kuda si ovo iščupao.

RH je unitarna zemlja, tu nema nikakvih zemalja sastavnica, nije federacija.

Možemo pričati o povijesnom kontekstu, BiH jesu povijesno hrvatske zemlje i tako se uči u školama.
Neke stvari bi se trebalo malo podcrtati, a neke minimaliste dovesti redu, no to je nebitno za ovu raspravu.

Boka nije zemlja, ona je krajnji jug hr. Dalmacije.
I dan danas RH drzi komad bokokotarskog zaljeva, oko Prevlake.

Srijem nije zemlja, on je istok hr. Slavonije.
Zapadni Srijem (oko trećina sveukupnog) je dio Hrvatske.
Od 10 kotara stare AU županije, 3 su u potpunosti u Hrvatskoj (Županja, Vinkovci, Vukovar), 2 dijelom (Šid i Ilok), a 5 su u potpunosti u Srbiji (Zemun, Mitrovica, Petrovaradin, Ruma, Irig).
Od 10 gradića stare AU županije, 4 su u Hrvatskoj, a 6 u Srbiji.

Imaš ovdje dobar rad o Istočnom Srijemu;
https://hrcak.srce.hr/file/291719
Hrvati su bili manjina na istoku Srijema, iako smo imali tamo bitne enklave (Petrovaradin, Slankamen...)
Bila je ideja da se zamijeni prostorni gubitak Istočnog Srijema s etnički hrvatskim sjeverozapadom Bačke, ali ona nije prošla.

A ovdje i sliku;
slika

Ima i za Boku;
https://hrcak.srce.hr/file/313445
https://hrcak.srce.hr/file/51740

Do ww2 je gradić Kotor imao hr. većinu, a do 1991. gradić Tivat.

Čitaj malo, bez obzira na nacionalnost, to će ti koristiti.
I jedno i drugo je izgubljeno u poraćima prvog i drugog svjetskog rata.
Grumpy je napisao/la:
2. Da Republika Hrvatska prizna BH muslimanima pravo na hrvatsko etničko podrijetlo i jednaku ukorijenjenost na prostoru BiH kao i katolicima. To se odnosi samo na BH muslimane koji iskažu takvu inklinaciju i želju, a ne odnosi se na sve. Ne tražimo domovnice, nego status kakav imaju Austrijanci naspram Nijemaca. Ako Hrvatska želi nekome dati priznanje u vidu domovnice, ne odbijamo, ali nije uvjet. Ne tražimo niakve privilegije i prava, ali poštovanje i uvažavanje svakako. I obratno sve važi.

Ovdje se ne slažem.

Darovi se ne zahtjevaju.
RH je suverena država koja sama ima sve potrebne organe da se procijeni kome će dodijeliti državljanstvo.

Tko je htio dobiti 90ih, mogao je.
Tko nije...

Državljanstvo se ne može dijeliti ljudima koji ti prijete ratom.

Slažem se da ste vi drugi, odvojeni narod i to ne pretjerano prijateljski prema Hrvatima.
Grumpy je napisao/la:
3. Da se Republika Hrvatska obveže da će biti fair arbitar i savjetnik u odnosima katolika i muslimana u BiH. Da se sporovi neće rješavati jedni na račun drugih, niti se miješati stranci, već isključivo na račun treće srpske strane. Sve što imaju katolici u BiH, da imaju i muslimani i obratno, u skladu sa najvišim demokratskim standardima.

Mi smo bili i previše fer.

Da ne pričamo što se sve događalo, vrijedi ti isto ono što je rečeno gore.

Grumpy je napisao/la:
4. Da se Republika Hrvatska obveže da će otvoriti dugoročnu mogućnost srastanja BiH i RH u jednu državu i da BiH priznaje status dvije države, a jedna domovina.


Da niste toliko neprijateljski, to se moglo dogoditi.
Međutim, sada je kasno.

Grumpy je napisao/la:
5. Da se vojno-policijskoj suradnji i srastanju dvaju oružanih snaga u jednu udarnu pesnicu daje prednost nad svim ostalim vrstama suradnje. Jednako tako i komplementarnom srastanju dvaju vojnih industrija do potpune autarkije.

Dobro, ovo je teža glupost, 21. stoljeće :D


Gle, zahtjevi čak i nisu loši, ali zašto bi RH to napravila?
Koja je korist od toga?

Ne može te netko priznati kao odvojen narod, dati ti sve na tacni i onda da još očekuješ da netko rješava tvoje probleme.

Tuđman je deblokirao Sarajevo.
Pogledaj koliko je voljen u tom gradu danas.
Ma pogledaj samo Bihać, ne trebaš dalje od toga ni ići.

Super su svi zahtjevi, ali vi nemate potencijala za ništa od toga.
RH se ne isplati asimilirati još 1 (odnosno manje, iseljavate) milijun muslimana, koji ne znaju i ne žele biti Hrvati ili koji bi se igrali rata po susjedstvu.

RH je potpisala gomile sporazuma.
Sve ste ih prekršili.

Prije rata je u HR bila uzrečica, lažeš ko Srbin.
Oni su svoje sporazume ispoštivali.

Nema ti tu kruha.
Da ste krenuli s hrvatsvom prije 30 godina, nešto biste imali.
Ovako...
Snaći ćete se sami.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 12 kol 2020, 10:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20851
Nismo se mi odrekli Srijema i boke nego su nam to oteli, baš bi mi Srbima poklonili dio Hrvatske pa nismo ludi.

Naravno da Bosnu smatramo svojom pokrajinom kao što je Istra, Dalmacija ili Slavonija, ništa se to ne mijenja. Povijest je povijest.

Tvoja zabluda je vezana za identitesko pitanje, Hrvati su se u potpunosti formirali kao katolički narod od 19. stoljeća, ona Starčevićeva ideja o tri vjere nikada zapravo nije zaživjela i više je bila iznimka no pravilo.

Ne kažem da svi baš moraju biti katolici da bi bili Hrvati ali islam jednostavno nije dio Hrvatske kulturne tradicije. Islam za nas označava samo odnarođenje i nestanak političkih Hrvata i Hrvata kao naroda.

Nitko vam ne brani da se izjašnjavate kako vas je volja ali Bosanski Hrvati su imali svoju kulturu prije turaka i to snažnu i definiranu kulturu. U dobre namjere se može uvjeriti ukoliko se odbaci strana osmanska kultura, nazivi i tradicija a prihvatit povijesna kultura Bosne. Dakle umjesto da se slave Sultani, trebaju se slaviti kraljevi i banovi Bosne.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 12 kol 2020, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
weasel je napisao/la:
Nismo se mi odrekli Srijema i boke nego su nam to oteli, baš bi mi Srbima poklonili dio Hrvatske pa nismo ludi.

Naravno da Bosnu smatramo svojom pokrajinom kao što je Istra, Dalmacija ili Slavonija, ništa se to ne mijenja. Povijest je povijest.

Tvoja zabluda je vezana za identitesko pitanje, Hrvati su se u potpunosti formirali kao katolički narod od 19. stoljeća, ona Starčevićeva ideja o tri vjere nikada zapravo nije zaživjela i više je bila iznimka no pravilo.

Ne kažem da svi baš moraju biti katolici da bi bili Hrvati ali islam jednostavno nije dio Hrvatske kulturne tradicije. Islam za nas označava samo odnarođenje i nestanak političkih Hrvata i Hrvata kao naroda.

Nitko vam ne brani da se izjašnjavate kako vas je volja ali Bosanski Hrvati su imali svoju kulturu prije turaka i to snažnu i definiranu kulturu. U dobre namjere se može uvjeriti ukoliko se odbaci strana osmanska kultura, nazivi i tradicija a prihvatit povijesna kultura Bosne. Dakle umjesto da se slave Sultani, trebaju se slaviti kraljevi i banovi Bosne.


Nema tu kruha.
90ih bi ih prihvatili i kao "Hrvate islamske vjere".
Da su bili takvi.
Danas lomimo komadiće koji možda jesu.
Asimiliramo...

Glavna stvar je što oni ne vole ni Hrvate, ni Hrvatsku.
Pa ybt. kako možeš biti Hrvat, a sve gledaš da smjestiš "matičnoj zemlji"?
Ta država ti je samo dobra kada nešto od nje želiš, stalno nešto tražiš, a daješ samo štetu.

Mi smo njih prihvatili kao drugi narod, računali smo ih kao saveznike, sljedećih 15ak godina.
Ybt. Mesić je bio više njihov predsjednik nego naš.
Nastranu što je veleizdajnik.
Lignja je isto držao njihovu stranu u svim mogućim okolnostima.
A ovi idioti su mu puške smještali.
Tipa, dogovore se za zajedničku komemoraciju u Ahmićima i Trusini, ovi dođu u Ahmiće, u Trusini ih nema.
S njima nitko normalan posla više ne želi imati.
Pa ni ovi nenormalni, nemaju kaj od njih dobiti.

Čovjek vrijedi koliko vrijedi njegova riječ.
Njihova riječ ne vrijedi ništa.

Sitni žicaroši, doslovce kao cigići.
Čemu gubiti vrijeme na njih?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 12 kol 2020, 10:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20851
Ceha je napisao/la:

Tipa, dogovore se za zajedničku komemoraciju u Ahmićima i Trusini, ovi dođu u Ahmiće, u Trusini ih nema.

Kad su to napravili? =))

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 12 kol 2020, 10:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15860
Grumpy je napisao/la:
Što cvijeće misli da bi Republika Hrvatska mogla uraditi:

1. Da RH prizna Bosnu i Hercegovinu kao hrvatske zemlje ravne Dalmaciji, Slavoniji itd. i da se obveže da ih se nikad neće odreći kako su se odrekli Srijema i Boke tj. da će čuvati suverenitet i teritorijalnu cjelovitost BiH kao i onu RH.


Zašto bi čuvali suvernetitet ako je povijesno hrvatska zemlja? Ko da Srbima kazes da moraju čuvaju suverenitet Kosova jer je povijesno srpska zemlja. Ne razumim logiku. Treba je ukinut i vratit Hrvatskoj što je više moguće, pa onda vidit dalje.

Grumpy je napisao/la:
2. Da Republika Hrvatska prizna BH muslimanima pravo na hrvatsko etničko podrijetlo i jednaku ukorijenjenost na prostoru BiH kao i katolicima. To se odnosi samo na BH muslimane koji iskažu takvu inklinaciju i želju, a ne odnosi se na sve. Ne tražimo domovnice, nego status kakav imaju Austrijanci naspram Nijemaca. Ako Hrvatska želi nekome dati priznanje u vidu domovnice, ne odbijamo, ali nije uvjet. Ne tražimo niakve privilegije i prava, ali poštovanje i uvažavanje svakako. I obratno sve važi.


Pa to priznanje bi vi nazivali sijanjem mržnje i nepriznjavanje ''Bošnjaka'' kao najstarijeg naroda na Balkanu prije nego došli slavenski barbari Hrvati i Srbi i ubijali napaćene Ilire Bošnjake. Kad kažeš nekom Muslimanu da je porijeklom Hrvat naljuti se a to je činjenica. Doduše mnogi su i Srbi poput Živkovića koji su bježali iz Srbije u Bosnu za vrijeme srpskog ustanka i osvete, dakle ni ovo mi nije najjasnije. Hocete li od nas priznanje da ste poseban narod ili da ste Hrvati?


Grumpy je napisao/la:
3. Da se Republika Hrvatska obveže da će biti fair arbitar i savjetnik u odnosima katolika i muslimana u BiH. Da se sporovi neće rješavati jedni na račun drugih, niti se miješati stranci, već isključivo na račun treće srpske strane. Sve što imaju katolici u BiH, da imaju i muslimani i obratno, u skladu sa najvišim demokratskim standardima.


To je miješanje u unutarnje stvari BiH. Sva vaša politička i vjerska elita laje i kmeči strancima na takve stvari.

Grumpy je napisao/la:
4. Da se Republika Hrvatska obveže da će otvoriti dugoročnu mogućnost srastanja BiH i RH u jednu državu i da BiH priznaje status dvije države, a jedna domovina.


Pa to je oduvijek i cilj bio. To je i danas dugoročni cilj. Još od vremena turske okupacije BiH. Koliko puta je spominjana Bosna u hrvatskom saboru kao hrvatska zemlja koju treba oslobodit pa nakon oslobođenja se trazilo od Austrije da nam je vrati al nisu htili, bojali su se moćne Hrvatske u svom carstvu kojoj bi se priklonili i svi ostali juzni slaveni. Problem je što na tom teritoriju zivi 85% vrlo neprijateljskog stanovništva prema Hrvatskoj i Hrvatima.

Grumpy je napisao/la:
5. Da se vojno-policijskoj suradnji i srastanju dvaju oružanih snaga u jednu udarnu pesnicu daje prednost nad svim ostalim vrstama suradnje. Jednako tako i komplementarnom srastanju dvaju vojnih industrija do potpune autarkije.


Pa vidili smo u ratu što je bilo, bio je dio Muslimana u HVOu pa se to nije sviđalo vama pa ste osnovali svoju muslimansku vojsku s kojom napali nas, a ovi muslimani iz HVOa nas klali na spavanju. Izlazili iz rovova mućki pa Srbi na račun toga probijali linije i ubijali Hrvate itd. Ako misliš jedna vojska pod vašom komandom skupa s Mudzahedinima, taj film nećeš gledat.

Uopce mi nisu jasni ni ovi tkz ''Hrvati muslimani''

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 12 kol 2020, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27472
1878. plaču za Turskom
1918. traže da ih Mađarska prisvoji
1941. traže da im poglavnik priključi Sandžak NDH
1942. pišu Memorandum i traže od Hitlera svoj protektorat
1991. pregovaravaju da ostanu u krnjoj Jugoslaviji

Neznam što nije jasno?

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 12 kol 2020, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2020, 15:35
Postovi: 1538
Ceha je napisao/la:

Nema tu kruha.
90ih bi ih prihvatili i kao "Hrvate islamske vjere".
Da su bili takvi.
Danas lomimo komadiće koji možda jesu.
Asimiliramo...

Glavna stvar je što oni ne vole ni Hrvate, ni Hrvatsku.
Pa ybt. kako možeš biti Hrvat, a sve gledaš da smjestiš "matičnoj zemlji"?
Ta država ti je samo dobra kada nešto od nje želiš, stalno nešto tražiš, a daješ samo štetu.

Mi smo njih prihvatili kao drugi narod, računali smo ih kao saveznike, sljedećih 15ak godina.
Ybt. Mesić je bio više njihov predsjednik nego naš.
Nastranu što je veleizdajnik.
Lignja je isto držao njihovu stranu u svim mogućim okolnostima.
A ovi idioti su mu puške smještali.
Tipa, dogovore se za zajedničku komemoraciju u Ahmićima i Trusini, ovi dođu u Ahmiće, u Trusini ih nema.
S njima nitko normalan posla više ne želi imati.
Pa ni ovi nenormalni, nemaju kaj od njih dobiti.

Čovjek vrijedi koliko vrijedi njegova riječ.
Njihova riječ ne vrijedi ništa.

Sitni žicaroši, doslovce kao cigići.
Čemu gubiti vrijeme na njih?

Da, 1990 je jos postojala sansa da ih Hrvati i RH prihvate kao Hrvate islamske vjere. Kako bi to funkcioniralo da je kojim slucajem zazivilo, neznam. Al ovako je stavljena tocka na i. Alija je proglasio da su nekakvi Bosnjaci i gotova prica. Inace Hrvati i ne gledaju na Bosnjake kao na nekakve "bivse" Hrvate i sl. Gledaju ih kao i na druge narode. Bez obzira sto su im preci prije 500 godina bili katolici.

A svo to ljigavo ponasanje koje iskazuju, time najvise sebi stete rade. Ali izgleda da nisu svjesni toga. Misle da kopaju Hrvatima jamu, a kopaju je sami sebi.

I to sto kazes da ocekuju ovo ili ono. Oni su takav narod koji uvijek nesto ocekuju od drugoga. Ko mala djeca. Slicno je i kod SRba i oni su ko mala djeca. "Mama Rusija, brat Grk i Kinez, a ja mali Rus". Ali Srbi ocekuju, ali i rade i ne cekaju mamu i tatu da im nesto napravi umjesto njih. Srbi su navikli da sto god pozele, da im velike sila daju. Dali im 1912 Kosovo gdje us bili manjina. Iste godine im dali i Makedoniju gdje Srba nije niti bilo. 1918 im dali Vojvodinu gdje su Srbi bili 1/3 stanovnistva. Iste godine im dali i Jugoslaviju pod njihovim kraljem. Naviknuti na to da im se sve zelje ostvaruju, tim stavom su usli i u 90-te godine. Ako zazele 1/3 RH to ce im svijet dati. Ali ovog puta to nije tako prolazilo. Srbi kukaju a dobili su Vojvodinu, dobili pola BIH... dakle uvecali se barem 3-4x teritorijalno i nisu svjesni tog uspjeha. HR se samo smanjuje, a kao uspjesni smo? Cak ni Boka, ni Srijem nije u sastavu RH i nikoga nije nit briga za to. Dakle i Srbi su navikli da im se daje, ali Srbi i rade. A Muslimani ocekuju po komunistickom modelu da im netko drugi sve rjesava. Dovukli ih komunisti u gradove, dali im stanove, posao... propale tvornice ali oni i dalje cekaju da im netko drugi probleme sredjuje. Zato i od RH uvjek nesto ocekuju ko mala djeca. Cude se mnogi da kako su hercegovci uspjesni, a nikakvih resursa nemaju. Zato jer ih komunizam nije oblikovao. U njihove krajeve se nije ulagalo, nego se cekalo da svi isele. I sto se dogodilo? Morali su sami se snalaziti kako prezivjeti, zaraditi, dok su ovi drugi imali sve servirano. To je ubilo poduzetnicki duh u njima. Slican primjer vam je recimo i otok Pag. Inace na otoku su Hrvati 99%. Ali kako je PAg bio srediste otoka, sve firme i opcinsko srediste je bilo u Pagu. Tu su putovali na posao iz sela. Propale firme a Pag stagnira. Novalja se preporodila od tada. Postala je financijski bogatija 10x od Paga, a do prije 20ak godina su bili obicno selo. Pazani nisu poduzetni dok Novaljci jesu jer nista nisu imali. Kada se spomene Pag, svatko pomisli na Novalju i Zrce a na na grad Pag. Ljudi u "regionu" i dalje misle da je komunizam bio super. Ali vidljivo je kakve je to posljedice ostavilo na mentalitet naroda. To je ubilo poduzetnicki duh.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 12 kol 2020, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
weasel je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Tipa, dogovore se za zajedničku komemoraciju u Ahmićima i Trusini, ovi dođu u Ahmiće, u Trusini ih nema.

Kad su to napravili? =))


Mislim da je 2010, kad je ovaj mamlaz postao predsjednik https://www.slobodnaevropa.org/a/josipo ... 12751.html

Ne piše ovo više za Trusinu, maknulo se s neta.
Ostala je samo priča da je bio u Ahmićima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 12 kol 2020, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Marko80 je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Nema tu kruha.
90ih bi ih prihvatili i kao "Hrvate islamske vjere".
Da su bili takvi.
Danas lomimo komadiće koji možda jesu.
Asimiliramo...

Glavna stvar je što oni ne vole ni Hrvate, ni Hrvatsku.
Pa ybt. kako možeš biti Hrvat, a sve gledaš da smjestiš "matičnoj zemlji"?
Ta država ti je samo dobra kada nešto od nje želiš, stalno nešto tražiš, a daješ samo štetu.

Mi smo njih prihvatili kao drugi narod, računali smo ih kao saveznike, sljedećih 15ak godina.
Ybt. Mesić je bio više njihov predsjednik nego naš.
Nastranu što je veleizdajnik.
Lignja je isto držao njihovu stranu u svim mogućim okolnostima.
A ovi idioti su mu puške smještali.
Tipa, dogovore se za zajedničku komemoraciju u Ahmićima i Trusini, ovi dođu u Ahmiće, u Trusini ih nema.
S njima nitko normalan posla više ne želi imati.
Pa ni ovi nenormalni, nemaju kaj od njih dobiti.

Čovjek vrijedi koliko vrijedi njegova riječ.
Njihova riječ ne vrijedi ništa.

Sitni žicaroši, doslovce kao cigići.
Čemu gubiti vrijeme na njih?

Da, 1990 je jos postojala sansa da ih Hrvati i RH prihvate kao Hrvate islamske vjere. Kako bi to funkcioniralo da je kojim slucajem zazivilo, neznam. Al ovako je stavljena tocka na i. Alija je proglasio da su nekakvi Bosnjaci i gotova prica. Inace Hrvati i ne gledaju na Bosnjake kao na nekakve "bivse" Hrvate i sl. Gledaju ih kao i na druge narode. Bez obzira sto su im preci prije 500 godina bili katolici.

A svo to ljigavo ponasanje koje iskazuju, time najvise sebi stete rade. Ali izgleda da nisu svjesni toga. Misle da kopaju Hrvatima jamu, a kopaju je sami sebi.

I to sto kazes da ocekuju ovo ili ono. Oni su takav narod koji uvijek nesto ocekuju od drugoga. Ko mala djeca. Slicno je i kod SRba i oni su ko mala djeca. "Mama Rusija, brat Grk i Kinez, a ja mali Rus". Ali Srbi ocekuju, ali i rade i ne cekaju mamu i tatu da im nesto napravi umjesto njih. Srbi su navikli da sto god pozele, da im velike sila daju. Dali im 1912 Kosovo gdje us bili manjina. Iste godine im dali i Makedoniju gdje Srba nije niti bilo. 1918 im dali Vojvodinu gdje su Srbi bili 1/3 stanovnistva. Iste godine im dali i Jugoslaviju pod njihovim kraljem. Naviknuti na to da im se sve zelje ostvaruju, tim stavom su usli i u 90-te godine. Ako zazele 1/3 RH to ce im svijet dati. Ali ovog puta to nije tako prolazilo. Srbi kukaju a dobili su Vojvodinu, dobili pola BIH... dakle uvecali se barem 3-4x teritorijalno i nisu svjesni tog uspjeha. HR se samo smanjuje, a kao uspjesni smo? Cak ni Boka, ni Srijem nije u sastavu RH i nikoga nije nit briga za to. Dakle i Srbi su navikli da im se daje, ali Srbi i rade. A Muslimani ocekuju po komunistickom modelu da im netko drugi sve rjesava. Dovukli ih komunisti u gradove, dali im stanove, posao... propale tvornice ali oni i dalje cekaju da im netko drugi probleme sredjuje. Zato i od RH uvjek nesto ocekuju ko mala djeca. Cude se mnogi da kako su hercegovci uspjesni, a nikakvih resursa nemaju. Zato jer ih komunizam nije oblikovao. U njihove krajeve se nije ulagalo, nego se cekalo da svi isele. I sto se dogodilo? Morali su sami se snalaziti kako prezivjeti, zaraditi, dok su ovi drugi imali sve servirano. To je ubilo poduzetnicki duh u njima. Slican primjer vam je recimo i otok Pag. Inace na otoku su Hrvati 99%. Ali kako je PAg bio srediste otoka, sve firme i opcinsko srediste je bilo u Pagu. Tu su putovali na posao iz sela. Propale firme a Pag stagnira. Novalja se preporodila od tada. Postala je financijski bogatija 10x od Paga, a do prije 20ak godina su bili obicno selo. Pazani nisu poduzetni dok Novaljci jesu jer nista nisu imali. Kada se spomene Pag, svatko pomisli na Novalju i Zrce a na na grad Pag. Ljudi u "regionu" i dalje misle da je komunizam bio super. Ali vidljivo je kakve je to posljedice ostavilo na mentalitet naroda. To je ubilo poduzetnicki duh.


Da, u konačnici su komunisti samo stvorili par milijuna ljudi koji će malo spavati po njemačkoj...
Muslimani su gori od Srba.
Srbi su nešto i napravili.
Ovi čekaju sadaku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 13 kol 2020, 15:48 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2020, 09:24
Postovi: 579
Ceha je napisao/la:
Marko80 je napisao/la:
Da, 1990 je jos postojala sansa da ih Hrvati i RH prihvate kao Hrvate islamske vjere. Kako bi to funkcioniralo da je kojim slucajem zazivilo, neznam. Al ovako je stavljena tocka na i. Alija je proglasio da su nekakvi Bosnjaci i gotova prica. Inace Hrvati i ne gledaju na Bosnjake kao na nekakve "bivse" Hrvate i sl. Gledaju ih kao i na druge narode. Bez obzira sto su im preci prije 500 godina bili katolici.

A svo to ljigavo ponasanje koje iskazuju, time najvise sebi stete rade. Ali izgleda da nisu svjesni toga. Misle da kopaju Hrvatima jamu, a kopaju je sami sebi.

I to sto kazes da ocekuju ovo ili ono. Oni su takav narod koji uvijek nesto ocekuju od drugoga. Ko mala djeca. Slicno je i kod SRba i oni su ko mala djeca. "Mama Rusija, brat Grk i Kinez, a ja mali Rus". Ali Srbi ocekuju, ali i rade i ne cekaju mamu i tatu da im nesto napravi umjesto njih. Srbi su navikli da sto god pozele, da im velike sila daju. Dali im 1912 Kosovo gdje us bili manjina. Iste godine im dali i Makedoniju gdje Srba nije niti bilo. 1918 im dali Vojvodinu gdje su Srbi bili 1/3 stanovnistva. Iste godine im dali i Jugoslaviju pod njihovim kraljem. Naviknuti na to da im se sve zelje ostvaruju, tim stavom su usli i u 90-te godine. Ako zazele 1/3 RH to ce im svijet dati. Ali ovog puta to nije tako prolazilo. Srbi kukaju a dobili su Vojvodinu, dobili pola BIH... dakle uvecali se barem 3-4x teritorijalno i nisu svjesni tog uspjeha. HR se samo smanjuje, a kao uspjesni smo? Cak ni Boka, ni Srijem nije u sastavu RH i nikoga nije nit briga za to. Dakle i Srbi su navikli da im se daje, ali Srbi i rade. A Muslimani ocekuju po komunistickom modelu da im netko drugi sve rjesava. Dovukli ih komunisti u gradove, dali im stanove, posao... propale tvornice ali oni i dalje cekaju da im netko drugi probleme sredjuje. Zato i od RH uvjek nesto ocekuju ko mala djeca. Cude se mnogi da kako su hercegovci uspjesni, a nikakvih resursa nemaju. Zato jer ih komunizam nije oblikovao. U njihove krajeve se nije ulagalo, nego se cekalo da svi isele. I sto se dogodilo? Morali su sami se snalaziti kako prezivjeti, zaraditi, dok su ovi drugi imali sve servirano. To je ubilo poduzetnicki duh u njima. Slican primjer vam je recimo i otok Pag. Inace na otoku su Hrvati 99%. Ali kako je PAg bio srediste otoka, sve firme i opcinsko srediste je bilo u Pagu. Tu su putovali na posao iz sela. Propale firme a Pag stagnira. Novalja se preporodila od tada. Postala je financijski bogatija 10x od Paga, a do prije 20ak godina su bili obicno selo. Pazani nisu poduzetni dok Novaljci jesu jer nista nisu imali. Kada se spomene Pag, svatko pomisli na Novalju i Zrce a na na grad Pag. Ljudi u "regionu" i dalje misle da je komunizam bio super. Ali vidljivo je kakve je to posljedice ostavilo na mentalitet naroda. To je ubilo poduzetnicki duh.


Da, u konačnici su komunisti samo stvorili par milijuna ljudi koji će malo spavati po njemačkoj...
Muslimani su gori od Srba.
Srbi su nešto i napravili.
Ovi čekaju sadaku.


Molim te poštedi nas poganskog obožavanja Srba. Nisu svi srboljupci kao ti. I mi smo stvorili nekoliko industrijskih zona u Goraždu, Tešnju, itd. i solidnu namjensku industriju, a vi ne biste ništa da ste u našoj situaciji. Imamo pola turizma u zemlji, a vi da nije Međugorja ne bi imali ništa. Pola zapadne Hercegovine drže predstavništva tvrtki koje ne bi postojale da nije bošnjačkog tržista. Slično vrijedi i za kladionice. O tome koliko BH Hrvati povlače iz zajedničkog proračuna da ne govorim.
Pored toga se kod nas masovno nastoji utajit porez da ne bi financirali Dodika, pa i nemaš punu sliku o standardu i primanjima ljudi. Potcjenili ste nas barem 50% na tom polju, i tako treba. :palacgore1

_________________
Krenimo ka miru i dobru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 13 kol 2020, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Grumpy je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Da, u konačnici su komunisti samo stvorili par milijuna ljudi koji će malo spavati po njemačkoj...
Muslimani su gori od Srba.
Srbi su nešto i napravili.
Ovi čekaju sadaku.


Molim te poštedi nas poganskog obožavanja Srba. Nisu svi srboljupci kao ti. I mi smo stvorili nekoliko industrijskih zona u Goraždu, Tešnju, itd. i solidnu namjensku industriju, a vi ne biste ništa da ste u našoj situaciji. Imamo pola turizma u zemlji, a vi da nije Međugorja ne bi imali ništa. Pola zapadne Hercegovine drže predstavništva tvrtki koje ne bi postojale da nije bošnjačkog tržista. Slično vrijedi i za kladionice. O tome koliko BH Hrvati povlače iz zajedničkog proračuna da ne govorim.
Pored toga se kod nas masovno nastoji utajit porez da ne bi financirali Dodika, pa i nemaš punu sliku o standardu i primanjima ljudi. Potcjenili ste nas barem 50% na tom polju, i tako treba. :palacgore1

Pa jel vas nije sramota da vam je 350 000 Hrvata preuzelo trzište i vama prodaje svoje proizvode? Šta smo vam mi tu krivi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 13 kol 2020, 16:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30479
Grumpy je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Da, u konačnici su komunisti samo stvorili par milijuna ljudi koji će malo spavati po njemačkoj...
Muslimani su gori od Srba.
Srbi su nešto i napravili.
Ovi čekaju sadaku.


Molim te poštedi nas poganskog obožavanja Srba. Nisu svi srboljupci kao ti. I mi smo stvorili nekoliko industrijskih zona u Goraždu, Tešnju, itd. i solidnu namjensku industriju, a vi ne biste ništa da ste u našoj situaciji. Imamo pola turizma u zemlji, a vi da nije Međugorja ne bi imali ništa. Pola zapadne Hercegovine drže predstavništva tvrtki koje ne bi postojale da nije bošnjačkog tržista. Slično vrijedi i za kladionice. O tome koliko BH Hrvati povlače iz zajedničkog proračuna da ne govorim.
Pored toga se kod nas masovno nastoji utajit porez da ne bi financirali Dodika, pa i nemaš punu sliku o standardu i primanjima ljudi. Potcjenili ste nas barem 50% na tom polju, i tako treba. :palacgore1


Nije samo Međugorje, imamo Neum, nekoliko mjesta uz Trebižat, skijanje na Kupresu, Blidinje, Hutovo, Vjetrenicu, pa i značajan dio prihoda turizma (noćenja, restorani) u Mostaru je naš bez obzira što turisti posjete Stari Most.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 13 kol 2020, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58874
Lokacija: DAZP HQ
Grumpy je napisao/la:
Što cvijeće misli da bi Republika Hrvatska mogla uraditi:

1. Da RH prizna Bosnu i Hercegovinu kao hrvatske zemlje ravne Dalmaciji, Slavoniji itd. i da se obveže da ih se nikad neće odreći kako su se odrekli Srijema i Boke tj. da će čuvati suverenitet i teritorijalnu cjelovitost BiH kao i onu RH.

2. Da Republika Hrvatska prizna BH muslimanima pravo na hrvatsko etničko podrijetlo i jednaku ukorijenjenost na prostoru BiH kao i katolicima. To se odnosi samo na BH muslimane koji iskažu takvu inklinaciju i želju, a ne odnosi se na sve. Ne tražimo domovnice, nego status kakav imaju Austrijanci naspram Nijemaca. Ako Hrvatska želi nekome dati priznanje u vidu domovnice, ne odbijamo, ali nije uvjet. Ne tražimo niakve privilegije i prava, ali poštovanje i uvažavanje svakako. I obratno sve važi.

3. Da se Republika Hrvatska obveže da će biti fair arbitar i savjetnik u odnosima katolika i muslimana u BiH. Da se sporovi neće rješavati jedni na račun drugih, niti se miješati stranci, već isključivo na račun treće srpske strane. Sve što imaju katolici u BiH, da imaju i muslimani i obratno, u skladu sa najvišim demokratskim standardima.

4. Da se Republika Hrvatska obveže da će otvoriti dugoročnu mogućnost srastanja BiH i RH u jednu državu i da BiH priznaje status dvije države, a jedna domovina.

5. Da se vojno-policijskoj suradnji i srastanju dvaju oružanih snaga u jednu udarnu pesnicu daje prednost nad svim ostalim vrstama suradnje. Jednako tako i komplementarnom srastanju dvaju vojnih industrija do potpune autarkije.


Zamisli sad reakciju Sarajeva da ovo bilo tko u Hrvatskoj potpiše.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 13 kol 2020, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Grumpy je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Da, u konačnici su komunisti samo stvorili par milijuna ljudi koji će malo spavati po njemačkoj...
Muslimani su gori od Srba.
Srbi su nešto i napravili.
Ovi čekaju sadaku.


Molim te poštedi nas poganskog obožavanja Srba. Nisu svi srboljupci kao ti. I mi smo stvorili nekoliko industrijskih zona u Goraždu, Tešnju, itd. i solidnu namjensku industriju, a vi ne biste ništa da ste u našoj situaciji. Imamo pola turizma u zemlji, a vi da nije Međugorja ne bi imali ništa. Pola zapadne Hercegovine drže predstavništva tvrtki koje ne bi postojale da nije bošnjačkog tržista. Slično vrijedi i za kladionice. O tome koliko BH Hrvati povlače iz zajedničkog proračuna da ne govorim.
Pored toga se kod nas masovno nastoji utajit porez da ne bi financirali Dodika, pa i nemaš punu sliku o standardu i primanjima ljudi. Potcjenili ste nas barem 50% na tom polju, i tako treba. :palacgore1


I opet pričaš o vama, koji niste Hrvati.
Tešanj i Goražde su sela.

Kradete Dodiku =))
Di imate turizam?
U prodaji Barščaršije? :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 13 kol 2020, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
dudu je napisao/la:
Grumpy je napisao/la:
Što cvijeće misli da bi Republika Hrvatska mogla uraditi:

1. Da RH prizna Bosnu i Hercegovinu kao hrvatske zemlje ravne Dalmaciji, Slavoniji itd. i da se obveže da ih se nikad neće odreći kako su se odrekli Srijema i Boke tj. da će čuvati suverenitet i teritorijalnu cjelovitost BiH kao i onu RH.

2. Da Republika Hrvatska prizna BH muslimanima pravo na hrvatsko etničko podrijetlo i jednaku ukorijenjenost na prostoru BiH kao i katolicima. To se odnosi samo na BH muslimane koji iskažu takvu inklinaciju i želju, a ne odnosi se na sve. Ne tražimo domovnice, nego status kakav imaju Austrijanci naspram Nijemaca. Ako Hrvatska želi nekome dati priznanje u vidu domovnice, ne odbijamo, ali nije uvjet. Ne tražimo niakve privilegije i prava, ali poštovanje i uvažavanje svakako. I obratno sve važi.

3. Da se Republika Hrvatska obveže da će biti fair arbitar i savjetnik u odnosima katolika i muslimana u BiH. Da se sporovi neće rješavati jedni na račun drugih, niti se miješati stranci, već isključivo na račun treće srpske strane. Sve što imaju katolici u BiH, da imaju i muslimani i obratno, u skladu sa najvišim demokratskim standardima.

4. Da se Republika Hrvatska obveže da će otvoriti dugoročnu mogućnost srastanja BiH i RH u jednu državu i da BiH priznaje status dvije države, a jedna domovina.

5. Da se vojno-policijskoj suradnji i srastanju dvaju oružanih snaga u jednu udarnu pesnicu daje prednost nad svim ostalim vrstama suradnje. Jednako tako i komplementarnom srastanju dvaju vojnih industrija do potpune autarkije.


Zamisli sad reakciju Sarajeva da ovo bilo tko u Hrvatskoj potpiše.


Zamisli si Mesića, kad nije skužio vic =))

Ploča o reintegraciji islamskih Bošnjaka
Mirnoj =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 13 kol 2020, 16:28 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2020, 09:24
Postovi: 579
Naša Kvačica je napisao/la:
Grumpy je napisao/la:

Molim te poštedi nas poganskog obožavanja Srba. Nisu svi srboljupci kao ti. I mi smo stvorili nekoliko industrijskih zona u Goraždu, Tešnju, itd. i solidnu namjensku industriju, a vi ne biste ništa da ste u našoj situaciji. Imamo pola turizma u zemlji, a vi da nije Međugorja ne bi imali ništa. Pola zapadne Hercegovine drže predstavništva tvrtki koje ne bi postojale da nije bošnjačkog tržista. Slično vrijedi i za kladionice. O tome koliko BH Hrvati povlače iz zajedničkog proračuna da ne govorim.
Pored toga se kod nas masovno nastoji utajit porez da ne bi financirali Dodika, pa i nemaš punu sliku o standardu i primanjima ljudi. Potcjenili ste nas barem 50% na tom polju, i tako treba. :palacgore1


Nije samo Međugorje, imamo Neum, nekoliko mjesta uz Trebižat, skijanje na Kupresu, Blidinje, Hutovo, Vjetrenicu, pa i značajan dio prihoda turizma (noćenja, restorani) u Mostaru je naš bez obzira što turisti posjete Stari Most.


Mostar je poglavito jednodnevna izletnička destinacija, zimska sezona je kratka, tako da samo računaj sa Međugorjem i Neumom. Neum je naravno rupčaga za većinu mjesta u Hrvatskoj i uopće je nejasno tko se tamo u onoj bari kupa među onom gomilom zbijenih kuća kako ni u najgoroj muslimanskoj mahali nema. Pri tome sva kanalizacija ide u baru-morsko jezerce na dnu. U Neumu ne bih ni pijan ljetovao pored tolike sile prelijepih i građevno razuđenih mjesta i otoka u RH. Dođem da podignem plaću i prinadležnosti na BH bankomatu u Neumu usput, i pravac Ston ako idem na Pelješac ili Lastovo. Sad kad se izgradi most, neću više ni svraćat. Izuzetak je naravno Dubrovnik, ali tamo se rijetko ide.

_________________
Krenimo ka miru i dobru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 13 kol 2020, 16:32 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2020, 09:24
Postovi: 579
dudu je napisao/la:
Grumpy je napisao/la:
Što cvijeće misli da bi Republika Hrvatska mogla uraditi:

1. Da RH prizna Bosnu i Hercegovinu kao hrvatske zemlje ravne Dalmaciji, Slavoniji itd. i da se obveže da ih se nikad neće odreći kako su se odrekli Srijema i Boke tj. da će čuvati suverenitet i teritorijalnu cjelovitost BiH kao i onu RH.

2. Da Republika Hrvatska prizna BH muslimanima pravo na hrvatsko etničko podrijetlo i jednaku ukorijenjenost na prostoru BiH kao i katolicima. To se odnosi samo na BH muslimane koji iskažu takvu inklinaciju i želju, a ne odnosi se na sve. Ne tražimo domovnice, nego status kakav imaju Austrijanci naspram Nijemaca. Ako Hrvatska želi nekome dati priznanje u vidu domovnice, ne odbijamo, ali nije uvjet. Ne tražimo niakve privilegije i prava, ali poštovanje i uvažavanje svakako. I obratno sve važi.

3. Da se Republika Hrvatska obveže da će biti fair arbitar i savjetnik u odnosima katolika i muslimana u BiH. Da se sporovi neće rješavati jedni na račun drugih, niti se miješati stranci, već isključivo na račun treće srpske strane. Sve što imaju katolici u BiH, da imaju i muslimani i obratno, u skladu sa najvišim demokratskim standardima.

4. Da se Republika Hrvatska obveže da će otvoriti dugoročnu mogućnost srastanja BiH i RH u jednu državu i da BiH priznaje status dvije države, a jedna domovina.

5. Da se vojno-policijskoj suradnji i srastanju dvaju oružanih snaga u jednu udarnu pesnicu daje prednost nad svim ostalim vrstama suradnje. Jednako tako i komplementarnom srastanju dvaju vojnih industrija do potpune autarkije.


Zamisli sad reakciju Sarajeva da ovo bilo tko u Hrvatskoj potpiše.


Ovo je zamišljeni cilj, i vizija, a nije nešto za sutra ujutro potpisat. Kad bi to bio rezultat postupnog zbližavanja, i stalnog lobiranja, bilo bi negativnih reakcija, ali sa vremenom bi se to promijenilo u smjeru potpore. Sarajevo je tu daleko manji problem osobito ako su Srbi na meniju.

_________________
Krenimo ka miru i dobru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 13 kol 2020, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58874
Lokacija: DAZP HQ
Grumpy je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Zamisli sad reakciju Sarajeva da ovo bilo tko u Hrvatskoj potpiše.


Ovo je zamišljeni cilj, i vizija, a nije nešto za sutra ujutro potpisat. Kad bi to bio rezultat postupnog zbližavanja, i stalnog lobiranja, bilo bi negativnih reakcija, ali sa vremenom bi se to promijenilo u smjeru potpore. Sarajevo je tu daleko manji problem osobito ako su Srbi na meniju.


Što se događa u pozadini mi ne znamo. Meni samo bošnjačka strategija nema smisla. Čak i da zamislimo da preuzmu cijelu Federaciju, isti bi to k bio, neperspektiva i dugoročno gašenje. Kod vas uopće ne postoji nešto što bi bila prava domoljubna opcija. Alternative sve neki kvazi ljevičari, antifašisti, spika kao da je Hitler s panzer divizijama na granicama, politička scena stubokom drukčija od one u RH. Ovi na vlast tek, ljubitelji Muslimanske braće, ima li dalje. Nije lako s vama živjeti, bilo bi lakše da to ne moramo slušati ni gledati, dopizdilo više.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Treba li zalievati cvieće?
PostPostano: 13 kol 2020, 16:41 
Offline

Pridružen/a: 19 srp 2020, 09:24
Postovi: 579
Ceha je napisao/la:
Grumpy je napisao/la:

Molim te poštedi nas poganskog obožavanja Srba. Nisu svi srboljupci kao ti. I mi smo stvorili nekoliko industrijskih zona u Goraždu, Tešnju, itd. i solidnu namjensku industriju, a vi ne biste ništa da ste u našoj situaciji. Imamo pola turizma u zemlji, a vi da nije Međugorja ne bi imali ništa. Pola zapadne Hercegovine drže predstavništva tvrtki koje ne bi postojale da nije bošnjačkog tržista. Slično vrijedi i za kladionice. O tome koliko BH Hrvati povlače iz zajedničkog proračuna da ne govorim.
Pored toga se kod nas masovno nastoji utajit porez da ne bi financirali Dodika, pa i nemaš punu sliku o standardu i primanjima ljudi. Potcjenili ste nas barem 50% na tom polju, i tako treba. :palacgore1


I opet pričaš o vama, koji niste Hrvati.
Tešanj i Goražde su sela.

Kradete Dodiku =))
Di imate turizam?
U prodaji Barščaršije? :biceovodobro


Pričam o nama kojima je državni centar BiH, a ne RH.
Mi smo kao Austrijanci naspram Nijemaca, ali nitko u Njemačkoj ne bi bio toliko lud da Austrijancima negira etničku pripadnost njemačkom narodu.
To samo ima kod Hrvata katolika.
Dva državna i sada neusklađena državna centra su jedan od uzroka prijepora.

Samo Sarajevo ti je pandan Međugorju po prihodu otkako dolaze arapski turisti, ali nije nitko budala da plaća poreze da Dodik kupuje puške, despote i vrtolete. Većina se utaji kao i kod vas u Međugorju.
Stvarni brojevi su puta tri najmanje i broj turista i prihod.
Daleko smo mi od bijede kakvom nas zapadni Hercegovci ovdje predstavljaju.

Da znaš broj nekretnina koje Sarajlije kupuju po Dalmaciji poludio bi, uz naše dijasporaše izvana.
Nema pandana za nas niti u jednom kontinentalnom gradu Hrvatske.
Ma kakvi Zagrebčaneci ...
Pitaj koju hoćeš agenciju u Dubrovniku tko kupi 80% stanova u izgradnji i za koliko dana, a ne mjeseci sve prodaju čim se objavi. Kvadrat 3500 pa naviše eura ...

_________________
Krenimo ka miru i dobru.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 345 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor i 202 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO