HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 tra 2024, 10:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1254 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 47, 48, 49, 50, 51
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Trebaju li BH Hrvati podržati posjet Pape Franje u Sarajevo?
PostPostano: 11 lip 2015, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Papa baš navalio izgladiti stvar sa pravoslavcima. Mislio sam slučajnost, ali nije.

Citat:
Papa Putinu darovao medaljon Anđela mira, Putin njemu poklonio zlatni vez
Objavljeno 11.06. - 0:56

slika

Papa Franjo pozvao je u srijedu ruskog predsjednika Vladimira Putina da uloži “iskren i velik trud” kako bi se ostvario mir u Ukrajini te mu darovao Anđela mira koji pobjeđuje sve ratove i govori o solidarnosti među narodima.

“Sveti Otac ustvrdio je da je potrebno učiniti velik i iskren trud kako bi se stvorio mir (u Ukrajini). Dogovorili su da je važno obnoviti ozračje dijaloga i da se sve strane trebaju angažirati na primjeni sporazuma iz Minska”, priopćio je Vatikan nakon 50-minutnog sastanka Putina i Franje.

Sporazum o prekidu vatre iz Minska u veljači su u bjeloruskoj prijestolnici potpisali vlada u Kijevu i proruski separatisti no međusobno se optužuju za njegovo kršenje, a Rusija redovito odbacuje optužbe Zapada da vojno pomaže pobunjenike.

Papa je Putinu darovao medaljon koji prikazuje Anđela mira.

Međusobno se darivali

“To je medaljon Anđela mira, izradio ga je umjetnik iz prošlog stoljeća. Taj Anđeo pobjeđuje sve ratove i govori o solidarnosti među narodima”, rekao je Papa.

Putin je Papi darovao zlatni vez, prikaz katedrale Sv. Spasitelja u Moskvi i rekao da je ta crkva bila porušena u sovjetsko doba, no da je ponovno izgrađena.

Vladimir Putin, koji je Papu već bio susreo u studenome 2013., kasnio je sat vremena u programu nakon sastanka s talijanskim premijerom Matteom Renzijem u Milanu na dan Rusije u sklopu svjetske izložbe Expo. Renzi je rekao Putinu da je Rusija potrebna svijetu zbog zajedničkog rješavanja problema, unatoč tomu što je ukrajinsko pitanje i dalje problem i izvor nesuglasica.

Vatikan i Papa neprestance pozivaju na mir u Ukrajini i na prekid rata među “kršćanskom braćom”, no Papu kritiziraju katolici u Kijevu jer nije izravno osudio rusku politiku u Ukrajini./Hina/HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebaju li BH Hrvati podržati posjet Pape Franje u Sarajevo?
PostPostano: 26 lip 2015, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ništa od onoga što su Mošnje očekivali. Papa se pridružio Bandiću i onima koji ne mogu biti počasni graDŽani grada Sarajeva.

Citat:
Pismo bez korekcija prenosimo u cijelosti:

Uzoritom Gospodinu Kardinalu VINKU PULJIĆU Vrhbosanskom nadbiskupu Predsjedniku Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine Na povratku s Apostolskog putovanja u Sarajevo, želim izraziti Vama, ostalim Biskupima, svećenicima, redovnicima i redovnicama te vjernicima laicima svoju živu zahvalnost na srdačnome prijemu i na trudu koji je uložen u pripremi mojeg pohoda. Ostao sam duboko dirnut čvrstoćom vaše vjere, živom nadom koju ste sačuvali unatoč nevoljama i poteškoćama, kao i gorljivom ljubavlju koja nadahnjuje vaš ljudski i kršćanski hod.

Čuvam snažna i lijepa sjećanja na svečano Euharistijsko slavlje, na susret sa svećenicima, posvećenim osobama, bogoslovima i sjemeništarcima, kao i na onaj s predstavnicima ostalih Crkava i crkvenih zajednica te drugih religija. Veliku radost mi budi spomen na posljednji susret, onaj s mladima. Obećavam svoju molitvu kako bi Crkva u Bosni i Hercegovini nastavila hrabro i ustrajno koračati, svjedočeći svima milosrdnu Gospodinovu ljubav. Također i vi molite za mene. Od srca vas sve blagoslivljam! Bratski Franciscus Iz Vatikana, 15. juni 2015.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebaju li BH Hrvati podržati posjet Pape Franje u Sarajevo?
PostPostano: 28 lip 2015, 07:13 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
puntar2.0 je napisao/la:
Odgleda klip i pitan se sto hodza hoce reci. Da on kao zagrebacki imam misli zapovijedati Hrvatima u BiH hoce li vise gotiviti Sarajevo ili Mostar.

I to.I da papa treba da kaze Hrvatima da treba da vole tkz.bih.
Ostatak price je islamsko muslimanska propaganda I vredjanje svih hriscana kroz poricanje da je Isus bio razapet da je bio musliman I da ce se Isus vratiti kao musliman.
Meni kao Srbinu je posebno zanimljiv I HRT sa svojim voditeljem koji ovakve *** dozvoljava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trebaju li BH Hrvati podržati posjet Pape Franje u Sarajevo?
PostPostano: 28 lip 2015, 07:15 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Ako je I od Hrvatske dosta je,puna kapa.
Ne znam sta drugi misle ali po meni,previse.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1254 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 47, 48, 49, 50, 51

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Patriota i 34 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO