HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 04:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 840 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
DzoniBG je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

:facepalm:
To je Britansko carstvo, Dragomire konju nepismeni...

Idi u Kurdistan pa prodaji ove knjige jebo ti pas mater degensku.


Covek je po profesiji ekonomista :neznam

Nad Otomanskim carstvom i kad je bilo najvece, sunce je zalazilo za 3-4 sata... ostalih 20 da se zanemariti, to je ipak sitnica :zubati


Ekonomista... možda je zbog toga preskočio geografiju u petom osnovne :zubati
Konj...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12341
Upozorenja: 1
Emt sama protiv svih, 2288. epizoda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 kol 2011, 01:15
Postovi: 1516
Lokacija: HRHB
lebovski, šta ti kažeš na ove turske teferiče, diljem bosne tvoje domovine?
baštiniš li fatiha ili tvrtka?

_________________
Ja sam rođen đe Ostalih nema
Benjaminu mrzim odmalena


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Lebowski je napisao/la:
Emt sama protiv svih, 2288. epizoda.


Vječna bitka bezumne tvrdoglavosti protiv činjenica, znanja, obrazovanja, vaspitanja, informisanosti... se nastavlja :zubati

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Citat:
Knjiga “Svi turski sultani” je istorijska priča koja govori o moćnom Osmanskom carstvu i njegovom nedostižnom glamuru i sjaju. Svi događaji i stanja u knjizi su verodostojni jer su korišćeni arhivi bivše SFRJ, Zapadne Nemačke, grada Istanbula i Venecije. Takođe je korišćena "Istorija Osmanskog carstva", Jozefa Fon Hamera, "Istorija Osmanskog carstva" Halida Inaldžika, "Istorija Vizantije" autora Georgija Ostrogorskog. Kao izvor korišćena je i "Prosvetina enciklopedija", "Istorija srpskog naroda" - grupa autora i "Vojna jugoslovenska enciklopedija" - grupa autora. Prema oceni čitalaca (prodato više stotina knjiga) knjiga je pristupačna za čitanje jer čitaoca vodi kroz događaje u periodu od 6 i po vekova. Autor nam daje jasnu sliku o svim dešavanjima hronološki poređanim kroz vreme. Knjiga je puna emocija, jer govori o trideset šest sultana, njihovim životima i odnosu prema svom narodu koga je versko ubeđenje i duhovna snaga dovela dva puta do Beča.

:neznam

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 kol 2011, 01:15
Postovi: 1516
Lokacija: HRHB
šta ti kažeš na ovu temu emtice?
odobravaš li tursko marširanje sarayevom ili ne?

_________________
Ja sam rođen đe Ostalih nema
Benjaminu mrzim odmalena


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Lekcija za Bošnjake koji uče istoriju: pročitati jednu knjigu ili odgledati jedan film ne znači znati istinu. Takođe, jedna knjiga niti jedan film sami po sebi nisu nikakav dokaz. Jebote, ko djeca ste. Neki Dragomir iz Novog napisao knjigu, i sad su Turci carevi... idi u Dijarbakir peri klozete ako su ti tako kul.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
joe enter je napisao/la:

Nemoj tako Agatone , stvari nsu tako crnobele , i srpski nacionalisti seru o velikom zulumu , ali još više seru ovi koji zulume relativiziraju i govore kako je sve bilo OK.

Slučajeva kao što je đed Đurađ govorio je zaista bilo , ali jako malo.
To i ne čudi jer je bila određena svest o istom poreklu , pa ne čudi kumovanja između hrišćana i muslimana , i da bi neki musliman obližnjeg hrišćanina branio od nekog drugog muslimana.


Zuluma je bilo u odredjenim razdobljima, sigurno nije trajalo 500 godina, jer Srbi onda ne bi opstali...

Al ne moze se negirati da su Srbi kao hriscani koji su odbili primiti carsku religiju bili u drugorazrednom polozaju, i da kao narod stagniraju, propustaju sve faze kulturnog preporoda evrope. Bas zbog toga ocenjivati tursku vladavinu na ovim prostorima kao nesto pohvalno mogu samo ljudi koji malo znaju o svemu tome...

Sto se tice druge copy/paste price, vidi se da fali i osnovna skola...

U srednjem veku, a i novije doba cesti su brakovi izmedju dvorova razlicitih kraljevina... srpska kraljica je bila i vizantijska princeza Evdokija, zena Stefana Nemanjica, prvog srpskog kralja, druga zena mu je bila unuka venecijanskog vojvode... zatim princeza Jelena Anzujska koja se udala za kralja Urosa I Nemanjica, Car Dusan je trebao da se ozeni cerkom nemackog cara, ali se ozenio cerkom bugarskog cara...

Takvi su tad obicaji bili, zenili su se kraljevi i carevi iz interesa... to je u manjoj ili vecoj meri ostalo i do danasnjih dana...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ne znam kakve ovo veze ima sa temom? :neznam Možemo pričati do sutra o nečemu što se desilo pre 2000, 1000, 500, 200, 100 godina itd.

Ali evo šta se dešava danas, na šta je postavljač teme valjda i ciljao.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Jagnje .. ocito je da Muslimanske elite imaju za cilj u kulturoloskom smislu posvema Muslimani Muslimane. Tako da ona Cericeva izjava niposto nije slucajna. Imaju za neki ideal neko novo OC neku novu Tursku koje bi Bosna bila dio nekakva najveca moguca autonomna jedinica tako da u isto vrijeme mogu bit i Bosnjaci i Turci.

koliko god paradoksalno zvucalo raduje objava toboznje nove himne bih koja se vrti oko kulin bana..

ako nista razdjelila je Muslimanski korpus.. jednima je super a jednima ne jer se ne spominju islam i sultani xD


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
DzoniBG je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Nemoj tako Agatone , stvari nsu tako crnobele , i srpski nacionalisti seru o velikom zulumu , ali još više seru ovi koji zulume relativiziraju i govore kako je sve bilo OK.

Slučajeva kao što je đed Đurađ govorio je zaista bilo , ali jako malo.
To i ne čudi jer je bila određena svest o istom poreklu , pa ne čudi kumovanja između hrišćana i muslimana , i da bi neki musliman obližnjeg hrišćanina branio od nekog drugog muslimana.


Zuluma je bilo u odredjenim razdobljima, sigurno nije trajalo 500 godina, jer Srbi onda ne bi opstali...

Al ne moze se negirati da su Srbi kao hriscani koji su odbili primiti carsku religiju bili u drugorazrednom polozaju, i da kao narod stagniraju, propustaju sve faze kulturnog preporoda evrope. Bas zbog toga ocenjivati tursku vladavinu na ovim prostorima kao nesto pohvalno mogu samo ljudi koji malo znaju o svemu tome...

Sto se tice druge copy/paste price, vidi se da fali i osnovna skola...

U srednjem veku, a i novije doba cesti su brakovi izmedju dvorova razlicitih kraljevina... srpska kraljica je bila i vizantijska princeza Evdokija, zena Stefana Nemanjica, prvog srpskog kralja, druga zena mu je bila unuka venecijanskog vojvode... zatim princeza Jelena Anzujska koja se udala za kralja Urosa I Nemanjica, Car Dusan je trebao da se ozeni cerkom nemackog cara, ali se ozenio cerkom bugarskog cara...

Takvi su tad obicaji bili, zenili su se kraljevi i carevi iz interesa... to je u manjoj ili vecoj meri ostalo i do danasnjih dana...


Pa to i upravo i hoću reći , ali me živciraju ovi koji takve stvari neće da prihvate već hoće da zbog dnevnopolitičkih poena i mržnje prema bošnjačkoj glupavoj politici da naprave kompletno ludilo od istorije tako što će lagati i napraviti Turke ono što nisu bili.
A oni nisu bili baš čisti đavoli , ali daleko od toga da je išta od njh pozitivno došlo i da su se dobro odnosili ka podložnicima.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lip 2009, 08:42
Postovi: 2112
Lokacija: Beograd
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ne znam kakve ovo veze ima sa temom? :neznam Možemo pričati do sutra o nečemu što se desilo pre 2000, 1000, 500, 200, 100 godina itd.

Ali evo šta se dešava danas, na šta je postavljač teme valjda i ciljao.



sto se ne obuku u srbe ili hrvate? sto bas u Turke? vise vole bantu crnca islamistu nego hriscane komsije

_________________
Čevo ravno, gnjijezdo junačko,
a krvavo ljudsko razbojište,
mnoge li si vojske zapamtilo,
mnoge li si majke ojadilo!
Ljudske su te kosti zatrpale,
ljudskom si se krvlju opjanilo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
500 godina smo bili pod Turcima, a sada smo izgleda pod njihovim sapunicama, jer koju god da okrenes TV stanicu ili je Onur i Seherizada ili je Sefket ili Sulejman Velicanstveni itd. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Vladimir RUS je napisao/la:
500 godina smo bili pod Turcima, a sada ce mo izgleda biti i pod njihovim sapunicama, jer koju god da okrenes TV stanicu ili je Onur i Seherizada ili je Sefket ili Sulejman Velicanstveni itd. :zubati


To je okupacija sapunicama :zubati

Muslimani ce jos malo pomislit da im je Erdogan premijer :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Eto materijala za novu tursku sapunicu pod nazivom "Alijin amanet". :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
daxt je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ne znam kakve ovo veze ima sa temom? :neznam Možemo pričati do sutra o nečemu što se desilo pre 2000, 1000, 500, 200, 100 godina itd.

Ali evo šta se dešava danas, na šta je postavljač teme valjda i ciljao.



sto se ne obuku u srbe ili hrvate? sto bas u Turke? vise vole bantu crnca islamistu nego hriscane komsije


Čak i ne moraju da se oblače u kralja Zvonimira i njegove vitezove , kao ni u cara Dušana i svitu kao što to rade Srbi i Hrvati kad slave neke događaje pa se preobuku u neke kostime iz srednjeg veka.
već nek' se preobuku u one što smatraju svojim poesbnim bosanskim(bošnjačkim) odnedavno , znači u Kulina Bana , kralja Tvrtka ,.....

Ali neće ni to , jer valjda i sam mač i podseća na krst , pa će na samim odelima biti nekih stilizovanih krstova tipa ljiljani.

Pa čoveče kakva dževa i polemika se bila digla kad su u Herceg Novom hteli napraviti spomenik kralj Tvrtku sa krstom koji mu je na kruni.
Onda moš misliti koliko je to glupavo i blesavo.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
joe enter je napisao/la:

Pa to i upravo i hoću reći , ali me živciraju ovi koji takve stvari neće da prihvate već hoće da zbog dnevnopolitičkih poena i mržnje prema bošnjačkoj glupavoj politici da naprave kompletno ludilo od istorije tako što će lagati i napraviti Turke ono što nisu bili.
A oni nisu bili baš čisti đavoli , ali daleko od toga da je išta od njh pozitivno došlo i da su se dobro odnosili ka podložnicima.


Ima tu svega, u vreme formiranja srpske nacije i drzave pre 150 godina, Turci su bili glavni protivnici tome, logicno je da se istice sve ono negativno... a srpski ep je pun motiva iz srednjevekovne drzave, borbe protiv Turaka, o hajducima...

Nista nije totalno zlo, i sama osmanska imperija je prolazila kroz razne faze, od totalne nadmoci nad zapadom, do sveukupnog raspada i inferiornosti na kraju...

Danas, 2012 godine, u ovim krajevima neko da se oblaci u turske nosnje i cupka uz onu odvratnu muziku... mene bi bilo sramota... kako se osecaju ti ljudi kad dodju kuci, jel misle da su uradili nesto vazno?! :001_tongue

Nije to za likovanje, ja dozivljavam "transfer blama", gledam ove snimke, a sramota me od njihove sramote...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
DzoniBG je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Pa to i upravo i hoću reći , ali me živciraju ovi koji takve stvari neće da prihvate već hoće da zbog dnevnopolitičkih poena i mržnje prema bošnjačkoj glupavoj politici da naprave kompletno ludilo od istorije tako što će lagati i napraviti Turke ono što nisu bili.
A oni nisu bili baš čisti đavoli , ali daleko od toga da je išta od njh pozitivno došlo i da su se dobro odnosili ka podložnicima.


Ima tu svega, u vreme formiranja srpske nacije i drzave pre 150 godina, Turci su bili glavni protivnici tome, logicno je da se istice sve ono negativno... a srpski ep je pun motiva iz srednjevekovne drzave, borbe protiv Turaka, o hajducima...

Nista nije totalno zlo, i sama osmanska imperija je prolazila kroz razne faze, od totalne nadmoci nad zapadom, do sveukupnog raspada i inferiornosti na kraju...

Danas, 2012 godine, u ovim krajevima neko da se oblaci u turske nosnje i cupka uz onu odvratnu muziku... mene bi bilo sramota... kako se osecaju ti ljudi kad dodju kuci, jel misle da su uradili nesto vazno?! :001_tongue

Nije to za likovanje, ja dozivljavam "transfer blama", gledam ove snimke, a sramota me od njihove sramote...


To je tak odavno tj.od samog početka , oni moraju biti sve ono opozitno od Srba ili Hrvata.
Jer kad pređeš s'jedne vere na drugu onda moraš konstantno dokazivati sebi i ostalima nemaš veze sa ovim što su ostali u staroj veri.
A iz toga proističe ludilo do neverovatnih granica koje vidimo na ovom snimku , ili oni što se hvale da su Bošnjaci nekoliko puta osvajali Beograd , prvo sa Sulejmanom Veličanstvenim,drugi put u 18.veku kad su ga preuzeli od Austrije , zadnji put kad je puko prvi srpski ustanak.
I to je na određeni način i tačno , u svim borbama i u svim osnovama vojske protiv srpskih ustanika su bili muslimani iz BiH i Sandžaka.
I sasvim logično da je mržnja bez prekida trajala a time dodatno postavljena na viši nivo.

Da su u tom periodu stali svi zajedno i proterali tursku vlast tj.otkazali sultanu i stambolu poslušnosti i napravili svoju državu bilo bi nešto od mira i poštovanja , međutim njima je ispod svake časti bilo dati vlasima vlast jer su ih smatrali za osnov nemorala i da njima nije namenjena vlast nad sasmim sobom već vlast na ovom dunjaluku mora ima islam i njegovi predstavnici.

Zato se ja zalažem sa potpunu sekularizaciju i potpuno odbacivanje vere kao osnove bilo kojeg identiteta , jer dok je nje mi ćemo se klati i mrzeti.
Međutim ja sam svestan da do toga neće doći nažalost , pa ide ono "Do istrage naše ili vaše" , sad se utišalo i primirilo ali čim krenu neka nova preslojavanja u svetu eto klanja kod nas ponovo.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
joe enter je napisao/la:
To je tak odavno tj.od samog početka , oni moraju biti sve ono opozitno od Srba ili Hrvata.
Jer kad pređeš s'jedne vere na drugu onda moraš konstantno dokazivati sebi i ostalima nemaš veze sa ovim što su ostali u staroj veri.
A iz toga proističe ludilo do neverovatnih granica koje vidimo na ovom snimku , ili oni što se hvale da su Bošnjaci nekoliko puta osvajali Beograd , prvo sa Sulejmanom Veličanstvenim,drugi put u 18.veku kad su ga preuzeli od Austrije , zadnji put kad je puko prvi srpski ustanak.
I to je na određeni način i tačno , u svim borbama i u svim osnovama vojske protiv srpskih ustanika su bili muslimani iz BiH i Sandžaka.
I sasvim logično da je mržnja bez prekida trajala a time dodatno postavljena na viši nivo.

Da su u tom periodu stali svi zajedno i proterali tursku vlast tj.otkazali sultanu i stambolu poslušnosti i napravili svoju državu bilo bi nešto od mira i poštovanja , međutim njima je ispod svake časti bilo dati vlasima vlast jer su ih smatrali za osnov nemorala i da njima nije namenjena vlast nad sasmim sobom već vlast na ovom dunjaluku mora ima islam i njegovi predstavnici.

Zato se ja zalažem sa potpunu sekularizaciju i potpuno odbacivanje vere kao osnove bilo kojeg identiteta , jer dok je nje mi ćemo se klati i mrzeti.
Međutim ja sam svestan da do toga neće doći nažalost , pa ide ono "Do istrage naše ili vaše" , sad se utišalo i primirilo ali čim krenu neka nova preslojavanja u svetu eto klanja kod nas ponovo.


Ne moze to Jole, to je borba sa vetrenjacama...

Sto vise svet bude tonuo u krizu, sve ce vise religijsko-duhovni element dobijati na znacaju.

I bosanski muslimani su dosta vrludali od religije, cim je pocelo malo bolje da se zivi pod titom, polako su napustali to... posle dodje rat, nagli porast vernika...

Znacaj bi ja dao obrazovanju, od malih nogu, da se formiraju mladi ljudi koji imaju svest o sebi i okruzenju. To je borba protiv zaostalosti... da su samo malo vise ucili svoju proslost ovi nesretnici sa snimka, ne bi im to palo na pmaet.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Džoni brate, ne kapiram ništa... Gde su na ovom snimku oni visoki, plavi, Tvrtkovi? Mora da je neka greška. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Džoni brate, ne kapiram ništa... Gde su na ovom snimku oni visoki, plavi, Tvrtkovi? Mora da je neka greška. :neznam


Vidis da je to sve predstava, svojevrsni maskembal... :zubati

Kad dodju kuci, istusiraju se, operu kosu, isprave noge...i opet su to oni stari plavi i visoki Bosnjaci :kava

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Ceterum censeo Donji Vakuf delendam esse. Uostalom smatram da Donji Vakuf treba razoriti. :kava

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2012, 11:14
Postovi: 372
Lokacija: Evo me u kući
Što je ovo? Sami Srbeki na Bosanskoj temi :zubati
Dobro ovo je folklor i da s vremena na vrijeme neka folklorna grupa dođe iz Turske i nastupi u BiH vjerujem da se nitko ne bi previše uzbuđivao. Simptomatično je međutim da je ovo zadnjih godina zaista učestalo. Moguće objašnjenje je da B./ Muslimani žele da svoju kulturu striktno odvoje od kultura okruženja i stoga se oslanjaju na Tursku kulturu koja im je najbliža (ako se zanemare Srbi i Hrvati) a možda žele i jače veze od kulturoloških. Je li to ipak,negdje u podsvijesti,kola misao da bi se BiH ipak mogla raspasti i oni si tako žele osigurati, kao mala zemlja, jakog partnera? Ja osobno sumnjam da će doći do toga ali...tko zna!

_________________
Naše ja nije nepromjenjivo. Svaki dan treba ga stvarati, i braniti, izvjesne osobine odbacivati, druge stvarati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
dudu je napisao/la:
Ceterum censeo Donji Vakuf delendam esse. Uostalom smatram da Donji Vakuf treba razoriti. :kava


Ehh...
http://www.youtube.com/watch?v=Dp6FNtkYMB0 :kava

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turčenje po Bosni i veličanje Osmanskog Carstva
PostPostano: 03 ruj 2012, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2012, 11:14
Postovi: 372
Lokacija: Evo me u kući
dudu je napisao/la:
Ceterum censeo Donji Vakuf delendam esse. Uostalom smatram da Donji Vakuf treba razoriti. :kava


Ratnička retorika...Kako misliš da bi se to dalo izvesti? Samo nemoj sada iznijeti kakav fantastični scenario :D

_________________
Naše ja nije nepromjenjivo. Svaki dan treba ga stvarati, i braniti, izvjesne osobine odbacivati, druge stvarati.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 840 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 401 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO