HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 12:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
sheitan je napisao/la:
Nije, vec te navodim na razmisljanje.

Dakle imamo taj Zapad. Kapitalisticki, najvecim dijelom krscanski, demokratski svijet.

Eto, sta ti mislis. Kako to da oni nadjoshe za shodno da u tom sudu presude 90% Srba, ili nesto manje, ne znam, 5-6 % Hrvata i 3-4 % Bosnjaka?

Ako je to, dakle, politicki sud koji sa pravdom veze nema, zasto je njima, kao politickom sudu jedne zapadne, krscanske, demokratske koalicije, toliko stalo do toga da se sudi zlocinima koji su (a to se oslikava u broju presuda donesenih u tom sudu) pocinjeni najvecim dijelom nad bosnjackom, dakle muslimanskokm civilnom populacijom?

Eto, nije mozda za slagalice, ali bi ipak malo trebalo da nadrazi mozdane vijuge.

Pa to sto pises je matematicki dokaz da je sud bio politicki i kada se jos pogledaju presude pa se hrvati kaznjavaju za uzp itd, a ne razmatraju se uopste zlocini nad hrvatima i argumenti odbrane hrvatskih optuzenika onda zaista treba biti lud i ne vidjeti da je sud bio politicki.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:11 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
BBC je napisao/la:
Ti si manjina i manjinsko mišljenje (ako je uopće iskreno naravno). I o tome se nikad ne priča na ovom forumu. Gledaju se pouzdaniji pokazatelji, popis stanovništva, izbori, muslimanski mediji, većina komentara ispod. Kako muslimanski politički predstavnici reagiraju na hrvatske prijedloge. Crna slika indeed.


I Bosnjaci su nazalost jedan duboko istraumatiziran narod. Tako da si na neki nacin i u pravu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Citat:
Ali nebi pomirenju doprinijelo ni to da se zlocincima nije sudilo tamo posto mi sami nikad nebi bili u stanju to da uradimo.
Poenta nije da se nije sudilo nego zašto nije suđeno zločincima sa sve tri strane i zašto su presude fabrikovane i zašto su uvođeni neadekvatni termini tipa genocid uzp ..
To sve opet kažem više uopšte nije važno.Koliko su Srbima ne bitne te presude videće se iz daljih događanja koja slede.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Graničar18 je napisao/la:
Jasenovac i Srebrenica ne mogu u istu rečenicu. U Jasenovcu je bio genocid,a u Srebrenici zločin,ne genocid.

Jasenovac je bio zlocin ali ne i genocid, tamo je stradalo puno i ne rezimskih hrvata.
Po tome bi bilo da su hrvati sami nad sobomizvrsili genocid.
Ili bolje formulirano ustaska kvislinska tvorevina izvrsila je genocid nad hrvatima. U cca 50 hiljada zrtava u jasenovcu bilo je puno srba, hrvata, roma,zidova itd.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
sheitan je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ti si manjina i manjinsko mišljenje (ako je uopće iskreno naravno). I o tome se nikad ne priča na ovom forumu. Gledaju se pouzdaniji pokazatelji, popis stanovništva, izbori, muslimanski mediji, većina komentara ispod. Kako muslimanski politički predstavnici reagiraju na hrvatske prijedloge. Crna slika indeed.


I Bosnjaci su nazalost jedan duboko istraumatiziran narod. Tako da si na neki nacin i u pravu.


25 godina nakon rata ? Poslijeratne generacije koje se rata i ne sjećaju ?
Nećemo zajebancije na forumu.

Ako vam treba psihijatrijska pomoć znate gdje se možete obratiti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:23 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Kačamak je napisao/la:
Citat:
Ali nebi pomirenju doprinijelo ni to da se zlocincima nije sudilo tamo posto mi sami nikad nebi bili u stanju to da uradimo.
Poenta nije da se nije sudilo nego zašto nije suđeno zločincima sa sve tri strane i zašto su presude fabrikovane i zašto su uvođeni neadekvatni termini tipa genocid uzp ..
To sve opet kažem više uopšte nije važno.Koliko su Srbima nebitne te presude videće se iz daljih događanja koja slede.


A da li si se zapitao, znam da nisi posto pratim srpske medije (ustvari najvecim dijelom i gledam emisije iz Srbije kad se radi o emisijama na nasem jeziku), da to mozda nema malo i veze sa proporciom pocinjenih zlocina?

Dobro, nebi mozda zaista trebalo da bude u tom omjeru kao sto je u Hagu, ali jebiga, znamo ko je imo 92. puce kad je i pocinjena vecina zlocina (Srebrenica je epilog manje vise, to sto su ga i Bosnjacima shuknuli nepriznajuci da se isto, pa i gore, desavalo po Visegradu, Foci, Prijedoru, ma da ne nabrajam, je opet prica za sebe), i ko se bogami i nije nesto libio tad da ih pocini. Stavise, cak su i vodje otvoreno prijetile "nestankom", pa se sve fino i programski zapisalo (imamo onaj dokument o ratnim ciljevima SDS-a za koji je i Mladic rekao da znace genocid).

Ustvari se i nije cinilo nista drugo od onoga cime se prijetilo i sto je dokumentovano. Al opet veliko cudjenje oko presuda. A vamo opet pjesme i opjevavanje zlocina.."moj je tata zlocinac iz rata, a vi se potrudite pa ga osudite"..pa onda "sve dzamije u oblake lete", pa "nosice ti drina hiljade mudzahedina", pa ovo pa ono. Covjece, primjetis li ti koliko ste sizofreni u svemu tome? To je za ludjacke kosulje buraz, i onda svakog Srbina koji se usudi da napise nesto u vezi toga proglasavate izdajicom, nesrbinom, ustasom, i sta ja znam..

A genocid kao termin je ustvari tacno to, termin. Termin za koji se niko vani ne cese previse. To Bosnjacima sluzi kao neka vrsta satisfakcije koju, inzistirajuci na istoj fanaticno kao do sad, mogu samo okaciti macku o rep (jebo istoriju i istoricare, to na svijetu cita 5% ljudi). Satisfakcije, koju bi morali staviti pod " " jer to neprekidno ponavljanje i pozivanje na istu dugorocno steti najvise Bosnjacima jer hrani mrznju i ksenofobiju u jednom drustvu koje se nalazi u totalnom duhovnom pa i svakom drugom rasulu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:27 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
BBC je napisao/la:
sheitan je napisao/la:

I Bosnjaci su nazalost jedan duboko istraumatiziran narod. Tako da si na neki nacin i u pravu.


25 godina nakon rata ? Poslijeratne generacije koje se rata i ne sjećaju ?
Nećemo zajebancije na forumu.

Ako vam treba psihijatrijska pomoć znate gdje se možete obratiti.



Primjetis li da si kao nekakva zena? Dakle, kao mnogo zena, ne citas ono sta je napisano ili ono sta se kaze, vec stalno nesto trazis, kopkas medju redovima.

Imao sam tih situacija milion.

Uozbilji se malo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
sheitan je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:

Da Haški sud nije politički sud i da je po istim merilima sudio zločincima sa sve tri strane on bi i mogao da ima nekakav legitimitet.Ovako.Imamo sledeću situaciju.Pola stanovništva u BiH zajednici optužuje drugu polovinu za genocid i UZP.Koristeći se tim presudama kao političkim oružjem.Jedan narod koristi političke presude za svoju političku borbu protiv druga dva naroda koji ono što je jako bitno uopšte nisu poraženi u ratu nego čak suprotno.
I ti očekuješ da će to uroditi nekakvim pomirenjem ili opstankom bilo kakve BiH?
Na stranu što tvoje prebacivanje Hrvatima o klanju vola za kilo mesa ima jasnu konotaciju da je vo nekakva izmišljena presuda Srbima koja im kao visi nad glavom i sad će Srbi zbog toga sesti u blato i mazati se *** dok bi kilo mesa bilo UZP.Zapitaj se koliko bi ti ustvari želeo opstanak nekakve BiH a da nije po Sarajevskom ukusu?


Jok, vec sam time mislio da se kace s onima s kojima dijele entitet, a i drzavu (dobro to drzavu, ali entitet u kojem ih je minimum 4 puta manje), i da im je takva politika vec jendom iskocila na nos. Zarad kile mesa? Pa eto samo da ga malo shuknu Bosnjacima ovom srpsko-bosnjackom temom koja njih u biti i ne interesuje. Dakle nista od toga nemaju konkretno.

Ovo prvo sto si reko, da, istina. Nece sigurno doprinijeti pomirenju. Ali nebi pomirenju doprinijelo ni to da se zlocincima nije sudilo tamo posto mi sami nikad nebi bili u stanju to da uradimo. I to mislim za sve strane.

A niko mi jos ne odgovori, pogotovo od Hrvata posto oni sebe smatraju dijelom te zapadne, krscanske civilizacije, kako to da jedan takav sud, takve zajednice kakva je "Medjunarodna zajednica", bas toliko preferira muslimane, ne-krscanski narod. (U vezi te definicije politicki sud)

Citat:
Zapitaj se koliko bi ti ustvari želeo opstanak nekakve BiH a da nije po Sarajevskom ukusu?


Predbacujes mi indirektno a ne znas vec govoris napamet. Ja se prvi protivim kojekakvim pseudopokusajima ukidanja RS-a, ili Daytona. Zasto? Stvar je sasvim jednostavna: Ako si nesto potpisao, a potpisati si morao jer je bilo ocigledno da ratom ne mozes vise izgurati, onda se toga i pridrzavaj! I tacka. A ne naknadno tu sad nesto "diplomatija je nastavak rata mirnim sredstvima" (parafraziram napamet), ukinucemo "krmetnjak" drugim sredstvima. Nema, prosla baba s kolacima, potpiso si, i sad se s tim na najbolji moguci nacin aranziraj.I to je to.

Ako je to "po sarajevskom ukusu", onda vi zaista nemate sta da se kocite prema tom i takvom Sarajevu, zar ne?

Ono tvoje potpitanje za hrvate o zapadu je pogresno formulirano.Zapada je jedna kapitalisticka ne religiozna tvorevina, koji sa krscanstvom ima prilicno malo veze. I tamo je kao sto se vidi vazan novac najbolji je dokaz da policajci u americi upucavaju americke gradane ako se zadrzavaju u blizini saudijske ambasade.Jednostavno tzv zapadnom haskom sudu je nebitno bilo da su na jednoj strani krscani a na drugoj muslimani. Sud je htjeo presudama da posalje jasnu poruku da nece da podrzi cijepanje tzv bih, jer kroz medijsku propagandu i ucesce raznih srpsko-hrvatskih kvislinaga u ratnoj vlasti u sarajevu, zapad je dozivio tzv bih kao neku slijednicu drzavu raspale juge. Pogledaj samo naziv tzv armija bih njega niko nije stavio u pitanje iako je hvo bio vise multikulturan nego tzv armija bih. Jednostavno ne priznavanjem treceg entiteta , zapad je sve u vezi stim bez ikakva dokaza proglasio zlocinackim.
Meduim mjenjaju se i politike zapada tako da se moze ocekivati promjena i u tome smislu.
Pogledaj samo priznaje da je golan sastavni dio izraela, u vrijeme sudenja u hagu takvo sta bi bilo nezamislivo.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
sheitan je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Poenta nije da se nije sudilo nego zašto nije suđeno zločincima sa sve tri strane i zašto su presude fabrikovane i zašto su uvođeni neadekvatni termini tipa genocid uzp ..
To sve opet kažem više uopšte nije važno.Koliko su Srbima nebitne te presude videće se iz daljih događanja koja slede.


A da li si se zapitao, znam da nisi posto pratim srpske medije (ustvari najvecim dijelom i gledam emisije iz Srbije kad se radi o emisijama na nasem jeziku), da to mozda nema malo i veze sa proporciom pocinjenih zlocina?

Dobro, nebi mozda zaista trebalo da bude u tom omjeru kao sto je u Hagu, ali jebiga, znamo ko je imo 92. puce kad je i pocinjena vecina zlocina (Srebrenica je epilog manje vise, to sto su ga i Bosnjacima shuknuli nepriznajuci da se isto, pa i gore, desavalo po Visegradu, Foci, Prijedoru, ma da ne nabrajam, je opet prica za sebe), i ko se bogami i nije nesto libio tad da ih pocini. Stavise, cak su i vodje otvoreno prijetile "nestankom", pa se sve fino i programski zapisalo (imamo onaj dokument o ratnim ciljevima SDS-a za koji je i Mladic rekao da znace genocid).

Ustvari se i nije cinilo nista drugo od onoga cime se prijetilo i sto je dokumentovano. Al opet veliko cudjenje oko presuda. A vamo opet pjesme i opjevavanje zlocina.."moj je tata zlocinac iz rata, a vi se potrudite pa ga osudite"..pa onda "sve dzamije u oblake lete", pa "nosice ti drina hiljade mudzahedina", pa ovo pa ono. Covjece, primjetis li ti koliko ste sizofreni u svemu tome? To je za ludjacke kosulje buraz, i onda svakog Srbina koji se usudi da napise nesto u vezi toga proglasavate izdajicom, nesrbinom, ustasom, i sta ja znam..

A genocid kao termin je ustvari tacno to, termin. Termin za koji se niko vani ne cese previse. To Bosnjacima sluzi kao neka vrsta satisfakcije koju, inzistirajuci na istoj fanaticno kao do sad, mogu samo okaciti macku o rep (jebo istoriju i istoricare, to na svijetu cita 5% ljudi). Satisfakcije, koju bi morali staviti pod " " jer to neprekidno ponavljanje i pozivanje na istu dugorocno steti najvise Bosnjacima jer hrani mrznju i ksenofobiju u jednom drustvu koje se nalazi u totalnom duhovnom pa i svakom drugom rasulu.



Pretnje nestankom..
Treba li da analiziramo sad ovde rečenicu po rečenicu?
https://youtu.be/ACHkmW8NGJU
Dokle ćemo da se vrtimo u krug?
Spominješ ratne pesme.
O čemu je pevala Abih?Verovatno o razdraganim građanima i cveću.
Program proterivanja za koji je Mladić rekao da je genocid.
U FBiH živi 3% Srba.Verovatno su se sami ljudi iselili ostavili svoje kuće i sve što imaju i iselili se.Kao oni u delovima Sarajeva.
Činjenice su sledeće.Niko nije odgovarao za zločine nad srpskim stanovništvom.Retki pojedinci i to obični minorni ljudi su dobili neke smešne kazne.
Zločini koji su se desili nad srpskim narodom su počinjeni na zverski i sadistički način hladnim oružjem.Niko nije odgovarao žrtvama se ne znaju grobnice.
25 godina od kraja rata jedan narod koji nije dobio oružani rat vodi specijalni rat protiv druga dva naroda koja nisu izgubila oružani rat.
Budućnost nije nimalo svetla.
Odliv stanovništva neće ništa rešiti.
Sa ovakvim odnosima unutar BiH,ostaje nam da vidimo ko će se pre zamoriti.Eto videćemo.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
sheitan je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Poenta nije da se nije sudilo nego zašto nije suđeno zločincima sa sve tri strane i zašto su presude fabrikovane i zašto su uvođeni neadekvatni termini tipa genocid uzp ..
To sve opet kažem više uopšte nije važno.Koliko su Srbima nebitne te presude videće se iz daljih događanja koja slede.


A da li si se zapitao, znam da nisi posto pratim srpske medije (ustvari najvecim dijelom i gledam emisije iz Srbije kad se radi o emisijama na nasem jeziku), da to mozda nema malo i veze sa proporciom pocinjenih zlocina?

Dobro, nebi mozda zaista trebalo da bude u tom omjeru kao sto je u Hagu, ali jebiga, znamo ko je imo 92. puce kad je i pocinjena vecina zlocina (Srebrenica je epilog manje vise, to sto su ga i Bosnjacima shuknuli nepriznajuci da se isto, pa i gore, desavalo po Visegradu, Foci, Prijedoru, ma da ne nabrajam, je opet prica za sebe), i ko se bogami i nije nesto libio tad da ih pocini. Stavise, cak su i vodje otvoreno prijetile "nestankom", pa se sve fino i programski zapisalo (imamo onaj dokument o ratnim ciljevima SDS-a za koji je i Mladic rekao da znace genocid).

Ustvari se i nije cinilo nista drugo od onoga cime se prijetilo i sto je dokumentovano. Al opet veliko cudjenje oko presuda. A vamo opet pjesme i opjevavanje zlocina.."moj je tata zlocinac iz rata, a vi se potrudite pa ga osudite"..pa onda "sve dzamije u oblake lete", pa "nosice ti drina hiljade mudzahedina", pa ovo pa ono. Covjece, primjetis li ti koliko ste sizofreni u svemu tome? To je za ludjacke kosulje buraz, i onda svakog Srbina koji se usudi da napise nesto u vezi toga proglasavate izdajicom, nesrbinom, ustasom, i sta ja znam..

A genocid kao termin je ustvari tacno to, termin. Termin za koji se niko vani ne cese previse. To Bosnjacima sluzi kao neka vrsta satisfakcije koju, inzistirajuci na istoj fanaticno kao do sad, mogu samo okaciti macku o rep (jebo istoriju i istoricare, to na svijetu cita 5% ljudi). Satisfakcije, koju bi morali staviti pod " " jer to neprekidno ponavljanje i pozivanje na istu dugorocno steti najvise Bosnjacima jer hrani mrznju i ksenofobiju u jednom drustvu koje se nalazi u totalnom duhovnom pa i svakom drugom rasulu.


Ne seri žgadijo Muslimani.

Ubijali ste svuda gdje ste imali priliku.



https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9B%D ... 1%9B%D0%B8

U ovom malom selu kod Trnova, sa svega 36 stanovnika po popisu 1991. ubijeno je njih 24.
Od djeteta od godinu dana do baba od 90 godina.
Ovo se uklapa u čistu definiciju genocida.

A koliko je takvih Ledića bilo širom istočne Bosne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 18:14 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Kačamak je napisao/la:
sheitan je napisao/la:

A da li si se zapitao, znam da nisi posto pratim srpske medije (ustvari najvecim dijelom i gledam emisije iz Srbije kad se radi o emisijama na nasem jeziku), da to mozda nema malo i veze sa proporciom pocinjenih zlocina?

Dobro, nebi mozda zaista trebalo da bude u tom omjeru kao sto je u Hagu, ali jebiga, znamo ko je imo 92. puce kad je i pocinjena vecina zlocina (Srebrenica je epilog manje vise, to sto su ga i Bosnjacima shuknuli nepriznajuci da se isto, pa i gore, desavalo po Visegradu, Foci, Prijedoru, ma da ne nabrajam, je opet prica za sebe), i ko se bogami i nije nesto libio tad da ih pocini. Stavise, cak su i vodje otvoreno prijetile "nestankom", pa se sve fino i programski zapisalo (imamo onaj dokument o ratnim ciljevima SDS-a za koji je i Mladic rekao da znace genocid).

Ustvari se i nije cinilo nista drugo od onoga cime se prijetilo i sto je dokumentovano. Al opet veliko cudjenje oko presuda. A vamo opet pjesme i opjevavanje zlocina.."moj je tata zlocinac iz rata, a vi se potrudite pa ga osudite"..pa onda "sve dzamije u oblake lete", pa "nosice ti drina hiljade mudzahedina", pa ovo pa ono. Covjece, primjetis li ti koliko ste sizofreni u svemu tome? To je za ludjacke kosulje buraz, i onda svakog Srbina koji se usudi da napise nesto u vezi toga proglasavate izdajicom, nesrbinom, ustasom, i sta ja znam..

A genocid kao termin je ustvari tacno to, termin. Termin za koji se niko vani ne cese previse. To Bosnjacima sluzi kao neka vrsta satisfakcije koju, inzistirajuci na istoj fanaticno kao do sad, mogu samo okaciti macku o rep (jebo istoriju i istoricare, to na svijetu cita 5% ljudi). Satisfakcije, koju bi morali staviti pod " " jer to neprekidno ponavljanje i pozivanje na istu dugorocno steti najvise Bosnjacima jer hrani mrznju i ksenofobiju u jednom drustvu koje se nalazi u totalnom duhovnom pa i svakom drugom rasulu.



Pretnje nestankom..
Treba li da analiziramo sad ovde rečenicu po rečenicu?
https://youtu.be/ACHkmW8NGJU
Dokle ćemo da se vrtimo u krug?
Spominješ ratne pesme.
O čemu je pevala Abih?Verovatno o razdraganim građanima i cveću.
Program proterivanja za koji je Mladić rekao da je genocid.
U FBiH živi 3% Srba.Verovatno su se sami ljudi iselili ostavili svoje kuće i sve što imaju i iselili se.Kao oni u delovima Sarajeva.
Činjenice su sledeće.Niko nije odgovarao za zločine nad srpskim stanovništvom.Retki pojedinci i to obični minorni ljudi su dobili neke smešne kazne.
Zločini koji su se desili nad srpskim narodom su počinjeni na zverski i sadistički način hladnim oružjem.Niko nije odgovarao žrtvama se ne znaju grobnice.
25 godina od kraja rata jedan narod koji nije dobio oružani rat vodi specijalni rat protiv druga dva naroda koja nisu izgubila oružani rat.
Budućnost nije nimalo svetla.
Odliv stanovništva neće ništa rešiti.
Sa ovakvim odnosima unutar BiH,ostaje nam da vidimo ko će se pre zamoriti.Eto videćemo.



Ti niti jednu od tri vazne tacke nisi oborio vec ih samo pokusao izrelativirati, opravdati

Dakle imas prijetnje, imas program, imas zlocine. I imas glorificiranje zlocina.

I onda na sve to imas negiranje.

Pa kao slag na tortu cudjenje.

Nebitno sad kakva ces ti opravdanja i razloge za to naci. Ti tvoji "razlozi" ne tangiraju sudije u Hagu, niti bilo gdje na svijetu gdje postoji pravni poredak. Oni sude za ono sto je pocinjeno. Ti sutra kad bi, nedaj boze, rokno vlastitu zenu jer se kurvala ili zato sto nije spremila rucak onako kako to zelis, sta mislis, da li bi to zanimalo sudije u Beogradu?

Dakle toliko o zlocinima nad Bosnjacima. Kojih je, slozicemo se, ipak bilo daleko najvise. Skoro deset puta vise nego nad Srbima. I dakle imas presude tribunala. Ti zaista mislis da su oni silni dokumenti, dokazi, izjave, izmisljeni tamo? Eto ja ne mislim, iako je i to, kao i sve, moguce.


To kad rijesimo mozemo pricati o zlocinima nad Srbima i koliko je zlocinaca poosudjivano radi zlocina nad Srbima. Koje se ja nikad ne bih udostojio negirati, sta god ti da mislio.

A kad spominjes "hladno oruzje", valjda dramskog efekta radi, sta bi ti izabrao kad bi te pitali, da te probode noz, ili da izgoris u plamenu? Kao sto su u Visegradu "pravednici" zapalili stotinjak civila, da, vecim dijelom zena i djece. Tebi je nepravedno sto su Lukica strpali dozivotno na robiju (iako je par njegovih kompanjona, kao onaj Vasiljevic, dobilo zaista smijesne kazne). Da nije bilo Haga, ko bi njega osudio? Okruzni sud u Srbinju, pardon, Foci? I tebi ti to bilo bolje, da se monstrum poput njega slobodno seta uokolo?

U vezi pjesama, ako imas kakve s druge strane u kojima se naglasavaju i glorificiraju zlocini nad civilima ili brisanje kulturne zaostavstine jednog naroda s lica zemlje, ti stavi, cisto da vidim. Nemoj misliti da ja ARBiH smatram andjelima koji nisu cinili zlocine. Naprotiv, svjestan sam toga itekako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Nemam ja šta da relativiziram niti imam potrebu za tim.
Svako neka tera svoje pa ćemo videti na šta će izaći i kako će se završiti.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 18:21 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Old Fridolin je napisao/la:
sheitan je napisao/la:

Jok, vec sam time mislio da se kace s onima s kojima dijele entitet, a i drzavu (dobro to drzavu, ali entitet u kojem ih je minimum 4 puta manje), i da im je takva politika vec jendom iskocila na nos. Zarad kile mesa? Pa eto samo da ga malo shuknu Bosnjacima ovom srpsko-bosnjackom temom koja njih u biti i ne interesuje. Dakle nista od toga nemaju konkretno.

Ovo prvo sto si reko, da, istina. Nece sigurno doprinijeti pomirenju. Ali nebi pomirenju doprinijelo ni to da se zlocincima nije sudilo tamo posto mi sami nikad nebi bili u stanju to da uradimo. I to mislim za sve strane.

A niko mi jos ne odgovori, pogotovo od Hrvata posto oni sebe smatraju dijelom te zapadne, krscanske civilizacije, kako to da jedan takav sud, takve zajednice kakva je "Medjunarodna zajednica", bas toliko preferira muslimane, ne-krscanski narod. (U vezi te definicije politicki sud)



Predbacujes mi indirektno a ne znas vec govoris napamet. Ja se prvi protivim kojekakvim pseudopokusajima ukidanja RS-a, ili Daytona. Zasto? Stvar je sasvim jednostavna: Ako si nesto potpisao, a potpisati si morao jer je bilo ocigledno da ratom ne mozes vise izgurati, onda se toga i pridrzavaj! I tacka. A ne naknadno tu sad nesto "diplomatija je nastavak rata mirnim sredstvima" (parafraziram napamet), ukinucemo "krmetnjak" drugim sredstvima. Nema, prosla baba s kolacima, potpiso si, i sad se s tim na najbolji moguci nacin aranziraj.I to je to.

Ako je to "po sarajevskom ukusu", onda vi zaista nemate sta da se kocite prema tom i takvom Sarajevu, zar ne?

Ono tvoje potpitanje za hrvate o zapadu je pogresno formulirano.Zapada je jedna kapitalisticka ne religiozna tvorevina, koji sa krscanstvom ima prilicno malo veze. I tamo je kao sto se vidi vazan novac najbolji je dokaz da policajci u americi upucavaju americke gradane ako se zadrzavaju u blizini saudijske ambasade.Jednostavno tzv zapadnom haskom sudu je nebitno bilo da su na jednoj strani krscani a na drugoj muslimani. Sud je htjeo presudama da posalje jasnu poruku da nece da podrzi cijepanje tzv bih, jer kroz medijsku propagandu i ucesce raznih srpsko-hrvatskih kvislinaga u ratnoj vlasti u sarajevu, zapad je dozivio tzv bih kao neku slijednicu drzavu raspale juge. Pogledaj samo naziv tzv armija bih njega niko nije stavio u pitanje iako je hvo bio vise multikulturan nego tzv armija bih. Jednostavno ne priznavanjem treceg entiteta , zapad je sve u vezi stim bez ikakva dokaza proglasio zlocinackim.
Meduim mjenjaju se i politike zapada tako da se moze ocekivati promjena i u tome smislu.
Pogledaj samo priznaje da je golan sastavni dio izraela, u vrijeme sudenja u hagu takvo sta bi bilo nezamislivo.


To sto ti tvrdis bi znacilo da su oni, Zapad, ustvari samo veoma, veoma naivni. Da nemaju tajne sluzbe, i da ustvari ne znaju sta im se desava pred kucnim pragom.

Prilicno naivno, rekao bih, jer ne vladaju oni dzaba, tek tako planetom. Mislim na zapadnjacku civilizaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
sheitan je napisao/la:
Old Fridolin je napisao/la:
Ono tvoje potpitanje za hrvate o zapadu je pogresno formulirano.Zapada je jedna kapitalisticka ne religiozna tvorevina, koji sa krscanstvom ima prilicno malo veze. I tamo je kao sto se vidi vazan novac najbolji je dokaz da policajci u americi upucavaju americke gradane ako se zadrzavaju u blizini saudijske ambasade.Jednostavno tzv zapadnom haskom sudu je nebitno bilo da su na jednoj strani krscani a na drugoj muslimani. Sud je htjeo presudama da posalje jasnu poruku da nece da podrzi cijepanje tzv bih, jer kroz medijsku propagandu i ucesce raznih srpsko-hrvatskih kvislinaga u ratnoj vlasti u sarajevu, zapad je dozivio tzv bih kao neku slijednicu drzavu raspale juge. Pogledaj samo naziv tzv armija bih njega niko nije stavio u pitanje iako je hvo bio vise multikulturan nego tzv armija bih. Jednostavno ne priznavanjem treceg entiteta , zapad je sve u vezi stim bez ikakva dokaza proglasio zlocinackim.
Meduim mjenjaju se i politike zapada tako da se moze ocekivati promjena i u tome smislu.
Pogledaj samo priznaje da je golan sastavni dio izraela, u vrijeme sudenja u hagu takvo sta bi bilo nezamislivo.


To sto ti tvrdis bi znacilo da su oni, Zapad, ustvari samo veoma, veoma naivni. Da nemaju tajne sluzbe, i da ustvari ne znaju sta im se desava pred kucnim pragom.

Prilicno naivno, rekao bih, jer ne vladaju oni dzaba, tek tako planetom. Mislim na zapadnjacku civilizaciju.

Nista naivno koristili su sve ono sto njima odgovara, realpolitika u koju ste se uklopili.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 18:32 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Graničar18 je napisao/la:
Jasenovac i Srebrenica ne mogu u istu rečenicu. U Jasenovcu je bio genocid,a u Srebrenici zločin,ne genocid.

Jasenovac nije bio genocid ako ciljas na srbe jer je pored istih ubijeno dosta roma te ostalih neprijatelja NDH . Kako je moguce da je NDH imala u planu da istrijebi srbe ako je dosta njih imala i u svojoj vladi??

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
Diablo je napisao/la:
Jasenovac nije bio genocid ako ciljas na srbe jer je pored istih ubijeno dosta roma te ostalih neprijatelja NDH . Kako je moguce da je NDH imala u planu da istrijebi srbe ako je dosta njih imala i u svojoj vladi??

Ma da,ti u vladi tzv.NDH su bili Srbi taman tolko kolko je Komšic Hrvat.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
Vujadin je napisao/la:
Ne seri žgadijo Muslimani.

Ubijali ste svuda gdje ste imali priliku.



https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9B%D ... 1%9B%D0%B8

U ovom malom selu kod Trnova, sa svega 36 stanovnika po popisu 1991. ubijeno je njih 24.
Od djeteta od godinu dana do baba od 90 godina.
Ovo se uklapa u čistu definiciju genocida.

A koliko je takvih Ledića bilo širom istočne Bosne.

Tako je Vujadine. Pobili su par hiljada Srba u Podrinju,a kad su dobili po tamburi zato,onda kuknjava. Nasera Orića i ostale zločince slave ko heroje,ulice im se zovu po zelenim beretkama,i onda još drže nekom moralne prodike.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Svako neka tera svoje i da vidimo šta će na kraju biti.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 19:02 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Old Fridolin je napisao/la:
sheitan je napisao/la:

To sto ti tvrdis bi znacilo da su oni, Zapad, ustvari samo veoma, veoma naivni. Da nemaju tajne sluzbe, i da ustvari ne znaju sta im se desava pred kucnim pragom.

Prilicno naivno, rekao bih, jer ne vladaju oni dzaba, tek tako planetom. Mislim na zapadnjacku civilizaciju.

Nista naivno koristili su sve ono sto njima odgovara, realpolitika u koju ste se uklopili.



Nisam se ja ni u sta uklapao, niti me ko sta pitao. A Izetbegovic se toliko dobro znao uklopiti u zapadnjacke interese da su mu odmah na pocetku rata bubnuli emgargo na uvoz oruzja (a vamo do zuba naoruzane trupe SDS-a, kasnije VRS) koji su tek Ameri poceli da krse nakon potipisivanja Vasingtonskog sporazuma, i to ne direktno, vec posredno dopustajuci da Iranci i Pakistanci naoruzavaju ARBiH.

Tako da ti argument ne stoji.

Emgargo jasno pokazuje da Zapad nije preferiraro Bosnjake, ili tada Muslimane. Barem ne dok Srbi nisu prekardashili. Kardashili, kardashili, pa prekardashili. Odbijanje Vens-Ovenovog plana, pa poslije Kontakt grupe, je sjebalo one na Palama (to i Milosevic jasno kaze - ima snimak, hoces da vidis?)

To sto su se potrudili (Zapad) da se zlocinci osude ima vise veze sa njima samima, i njihovim moralnim nacelima.

A na onima koji "gube" je da se ljute na sudiju. Takav nam je svima mentalitet.

(ovo "gube" pod " " zbog toga sto ne mislim da je pobjeda izgubiti 33.000 civila kao sto su Bosnjaci izgubili)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
sheitan je napisao/la:

(ovo "gube" pod " " zbog toga sto ne mislim da je pobjeda izgubiti 33.000 civila kao sto su Bosnjaci izgubili)


Ne izmišljaj 33.000 muslimanskih civila, kada je čak i antisrpski sud u Hagu osporio tu brojku.

http://www.icty.org/x/file/About/OTP/Wa ... 100201.pdf

slika

A i u ovih 25.000 utrpao je muslimanske vojnike iz Srebrenice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 19:16 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Old Fridolin, evo ti tamo negdje od dvadesete pa nadalje par minuta

https://www.youtube.com/watch?v=-TV0Y9XfbMQ

Pitam se samo da li se ovi RSK Srbi poput Banije i vuJADina ikad zahvale ovim Palashima sto odbise VO Plan i plan Kontakt grupe?

Da su tad prihvatili imali bi pola Bosne, mir u istoj, RSK najvjerovatnije nebi mogla biti napadnuta, pa mozda cak ni Srbija nebi bila bombardovana jer nebi bilo ni Srebrenice, ni milion nekih stvari koji su NATO-u samo olaksali argumentaciju za bombardovanje SRJ jer su Srbi pogotovo nakon Srebrenice bilo obiljezeni kao "bad guys"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 19:17 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Vujadin je napisao/la:
sheitan je napisao/la:

(ovo "gube" pod " " zbog toga sto ne mislim da je pobjeda izgubiti 33.000 civila kao sto su Bosnjaci izgubili)


Ne izmišljaj 33.000 muslimanskih civila, kada je čak i antisrpski sud u Hagu osporio tu brojku.

http://www.icty.org/x/file/About/OTP/Wa ... 100201.pdf

slika

A i u ovih 25.000 utrpao je muslimanske vojnike iz Srebrenice.


Ovo nije istina. Cak ni na wikipedijama neces naci nista sto ide u tom pravcu.

Uzmes bosansku, hrvatsku, englesku, njemacku, koju god hoces, svi govore o 33 hiljade bosnjackih civila. Jedino srpska wikipedia ne. Oni broj zrtava nonsalantno presucuju. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
sheitan je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Ne izmišljaj 33.000 muslimanskih civila, kada je čak i antisrpski sud u Hagu osporio tu brojku.

http://www.icty.org/x/file/About/OTP/Wa ... 100201.pdf

slika

A i u ovih 25.000 utrpao je muslimanske vojnike iz Srebrenice.


Ovo nije istina. Cak ni na wikipedijama neces naci nista sto ide u tom pravcu.

Uzmes bosansku, hrvatsku, englesku, njemacku, koju god hoces, svi govore o 33 hiljade bosnjackih civila. Jedino srpska wikipedia ne. Oni broj zrtava nonsalantno presucuju. :D


https://en.wikipedia.org/wiki/Bosnian_War#ICTY_figures


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 19:22 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Hrvatska wikipedia

https://hr.wikipedia.org/wiki/Rat_u_Bosni_i_Hercegovini

Bosanska
https://bs.wikipedia.org/wiki/Rat_u_Bosni_i_Hercegovini

Engleska
https://en.wikipedia.org/wiki/Bosnian_War


Njemacka
https://de.wikipedia.org/wiki/Bosnienkrieg



Sve one dakle govore o 33.000 bosnjackih civila i oko 5000 srpskih civila koji su izgubili zivote izmedju 92. i 95.



E sad da vidimo sta kaze srpska wikipedia
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0 ... 0%BD%D0%B8

Sta kazu? :D Pa nista. Mudro cute i ne razdvajaju civile i vojnike. :)



Providno da providnije ne moze biti. Cijeli svijet laze dok Srbi,...ok, ne lazu, ali mudro cute. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
Vujadin je napisao/la:


Ne izmišljaj 33.000 muslimanskih civila, kada je čak i antisrpski sud u Hagu osporio tu brojku.


Mala korekcija. Hag nije osporio Tokacin broj, Hag ga je ponistio.
I od ovih 25 000 civila, nekoliko hiljada su pobili sami sebi u Krajini.
A ionako je ARBIH koja nije ubijala civile, imala najveci procenat broja ubijenih civila (Srba i Hrvata) prema broju ubijenih vojnika(pripadnika VRS i HVO).
I VRS i HVO imaju manji procenat ubijenih civila u ukupnom broju koje su oni ubili.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], Tomba17 i 500 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO