HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2010, 16:37
Postovi: 53
Evo mene opet sa novom temom i molim admina nek premjesti ako ne spada to ovdje ili postoji vec slicna tema.

Uzasno me iritira stav hrvatske ljevice i veceg dijela hrvatske javnosti(smatram tome najvecim krivcima medije)jer su za kresanje NASIH prava u Hrvatskoj, a s time i ukidanje prava glasa zajamcenog Hrvatskim Ustavom.

Njihov glavni argument je da ne zivimo u Hrvatskoj, nismo podlozni Hrvatskim zakonima a samim time ne placamo poreze drzavi. Smatraju nas parazitima na "sisi" drzave i zele nas se rijesiti.

Kada ste vi culi Srbe da se odricu svoje "brace" van granica Srbije. NIKAD. I sigurno necete ni cuti. Njihov stav je da uvijek trebaju pomoci "braci" van granica i sto vise ih integrirati u drustvo.

Ok, ajmo se osvrnuti na tezu da ne zivimo u RH i ne placamo porez. Ako ste gledali proslotjedno "Nedjeljom u 2" kod Stankovica je bio gost intelektualac koji radi i zivi u Zagrebu na filozofskom fakultetu a inace je porijeklom Hercegovac. Pobio ih je u par recenica.

1. Hrvatska ima najveci suficit sa BiH zahvaljujuci BH Hrvatima. Suficit je oko 1 mlrd eura godisnje( a znamo sami tko je najboljestojeci narod u BiH). Znaci parola "KUPUJMO HRVATSKO" na djelu.

2. Vjerovatno zna bolje od mene netko drugi kakva je situacija u pitanju sto se tice Buskog Blata. HEP izvlaci u Hrvatsku 1.93 GWh struje od nakon rata za 600 000kn. A realna vrijednost toga je ako sam dobro cuo brojku 700 milijuna eura.

Pa sada pogledajte koliko mi pretplatimo taj porez koji oni navode kao argument. Sigurno ima jos stvari u pitanju, ako ima tko sta nadodati bio bih pocascen??? Oni nama salju sichu i nikakvu politicku podrsku zajamcenu Daytonom.

STO VI MISLITE O SVEMU TOME? Meni je sve to skupa JADNO!!! Pozdrav


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 16:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Prvo, dijaspora su Kanada, Australija, Njemačka.

Drugo, pravo glasanja nas iz Hercegbosne treba ukinuti nakon uspostave Trećeg.

Treće, zadnjih 10 dana smo već izdiskutirali sva ta gore pitanja, tako da ti je tema pomalo repriza.

I, slažem se s tobom da je sve to jadno.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 17:22 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2010, 16:37
Postovi: 53
Robbie MO je napisao/la:
Prvo, dijaspora su Kanada, Australija, Njemačka.

Drugo, pravo glasanja nas iz Hercegbosne treba ukinuti nakon uspostave Trećeg.

Treće, zadnjih 10 dana smo već izdiskutirali sva ta gore pitanja, tako da ti je tema pomalo repriza.

I, slažem se s tobom da je sve to jadno.


Prvo, znam ali nisam htio ici u dubinu :)

Drugo, Slazem se u potpunosti...ja samo kazem da to pravo u potpunosti zasluzujemo. Ako nista na konto sto nas je Tudjman sjebo ;)

Trece, nisam to pronasao pa sam zato otvorio temu. Ako joj nije mjesto tu, ugasi je.

Jbg, kao zadnji otpadnici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 pro 2009, 22:59
Postovi: 247
Lokacija: HRHB
Robbie MO je napisao/la:
Drugo, pravo glasanja nas iz Hercegbosne treba ukinuti nakon uspostave Trećeg.

Ovo je bit cijele priče i to treba dati do znanja našim dragim sunarodnjacima, jadnim poreznim obveznicima.

_________________
Da je sloboda i demokracija, bila bi Herceg Bosna a ne Federacija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 21:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Josip TG je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Drugo, pravo glasanja nas iz Hercegbosne treba ukinuti nakon uspostave Trećeg.

Ovo je bit cijele priče i to treba dati do znanja našim dragim sunarodnjacima, jadnim poreznim obveznicima.



To nešto kao naše "samoinicijativno i jednostrano" odricanje od prava na uspostavu konfederalnih odnosa sa Hrvatskom, što je bilo zajamčeno Vashingtonskim sporazumom. Bojim se da ni od nijednog ni od drugog nema fajde.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Josip TG je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Drugo, pravo glasanja nas iz Hercegbosne treba ukinuti nakon uspostave Trećeg.

Ovo je bit cijele priče i to treba dati do znanja našim dragim sunarodnjacima, jadnim poreznim obveznicima.


Ne može se ukinuti, to bi palo sigurno na Europskom sudu za ljudska prava. Dok imate državljanstvo, imate i pravo glasa.

Ako hoćete, možete odlučiti da bojkotirate izbore. RH pak može, recimo, otežati glasanje u inozemstvu, ukinuti posebnu izbornu jedinicu itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 22:21 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:40
Postovi: 278
U stranci sam ja osobno još pred 5 godina predlagao,( HDZ-u Hrvatske ne HDZ90) da se krene sa kampanjom u kojoj se vremenski determinira pravo glasa dijaspore i Hrvata BIH, na rok do stvaranja Hrvatske federalne jedinice. Moja ideja je bila da razglasimo našu namjeru jer bi ona bila kompromis sadašnjeg stanja a pravno bi to kasnije bilo bezvrijedno jer bi Ustavni sud dao mišljenje u kojem stoji da je pravo glasa vezano uz državljanstvo, nepovredivo. Pametan sam ja bio dok sam bio mlad, oglupio sam tek nedavno...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Easternborder je napisao/la:
U stranci sam ja osobno još pred 5 godina predlagao,( HDZ-u Hrvatske ne HDZ90) da se krene sa kampanjom u kojoj se vremenski determinira pravo glasa dijaspore i Hrvata BIH, na rok do stvaranja Hrvatske federalne jedinice. Moja ideja je bila da razglasimo našu namjeru jer bi ona bila kompromis sadašnjeg stanja a pravno bi to kasnije bilo bezvrijedno jer bi Ustavni sud dao mišljenje u kojem stoji da je pravo glasa vezano uz državljanstvo, nepovredivo. Pametan sam ja bio dok sam bio mlad, oglupio sam tek nedavno...


Pametna ideja, pravo manipulativna. :smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2009, 12:35
Postovi: 983
mateb je napisao/la:
Josip TG je napisao/la:
Ovo je bit cijele priče i to treba dati do znanja našim dragim sunarodnjacima, jadnim poreznim obveznicima.


Ne može se ukinuti, to bi palo sigurno na Europskom sudu za ljudska prava. Dok imate državljanstvo, imate i pravo glasa.

Ako hoćete, možete odlučiti da bojkotirate izbore. RH pak može, recimo, otežati glasanje u inozemstvu, ukinuti posebnu izbornu jedinicu itd.


Ali Hrvatskoj nije u interesu uspostava 3-eg, javna je priča zbog RS, ali je također javna tajna da u RS nitko ne smije dirnuti, i da će kako stvari stoje ostati tu (najviše zbog stranog kapitala uloženog u nju, pogotovo Ruskog)
Također uspostava trećega znači za RH reviziranje mnogih sporazuma (čitaj. Buško jezero i mnogih drugih "sitnica") koji im idu u prilog, te bi vjerovatno uspostavom trćega se sve to analiziralo, te bi naravno tada se postavili uvjeti povoljniji za nas.
Ja se nadam da ukoliko Hrvatska ne podrži 3-ći, ćemo se okrenuti sebi i traženju "alternativnih saveznika" ali o tome već ima tema pa ne bih ovdje ulazio o tome.
Čisto zbog sutra našeg a i naše djece boljeg života.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 23:31 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
unknown je napisao/la:
mateb je napisao/la:

Ne može se ukinuti, to bi palo sigurno na Europskom sudu za ljudska prava. Dok imate državljanstvo, imate i pravo glasa.

Ako hoćete, možete odlučiti da bojkotirate izbore. RH pak može, recimo, otežati glasanje u inozemstvu, ukinuti posebnu izbornu jedinicu itd.


Ali Hrvatskoj nije u interesu uspostava 3-eg, javna je priča zbog RS, ali je također javna tajna da u RS nitko ne smije dirnuti, i da će kako stvari stoje ostati tu (najviše zbog stranog kapitala uloženog u nju, pogotovo Ruskog)
Također uspostava trećega znači za RH reviziranje mnogih sporazuma (čitaj. Buško jezero i mnogih drugih "sitnica") koji im idu u prilog, te bi vjerovatno uspostavom trćega se sve to analiziralo, te bi naravno tada se postavili uvjeti povoljniji za nas.
Ja se nadam da ukoliko Hrvatska ne podrži 3-ći, ćemo se okrenuti sebi i traženju "alternativnih saveznika" ali o tome već ima tema pa ne bih ovdje ulazio o tome.
Čisto zbog sutra našeg a i naše djece boljeg života.


Mislim da je naivno vjerovati da trenutna hrvatska politika misli na nacionalne interese tipa Turska Hrvatska, Buško blato i slično. Riječ je o državi koja vlastiti teritorij poklanja Slovencima, koja je predala državnu naftnu kompaniju i glavne banke strancima. Osim toga, Hrvatskoj je u interesu da Hrvati HB opstanu tamo gdje jesu, inače imamo zna se koga na granici, na puškomet do mora.

Vi se trebate boriti za sebe, ali mi Hrvati iz RH imamo moralnu, a i realpolitičku dužnost pomoći vam, za dobrobit cijelog hrvatskog nacionalnog korpusa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
unknown je napisao/la:

Ali Hrvatskoj nije u interesu uspostava 3-eg,
Također uspostava trećega znači za RH reviziranje mnogih sporazuma (čitaj. Buško jezero i mnogih drugih "sitnica") koji im idu u prilog, te bi vjerovatno uspostavom trćega se sve to analiziralo, te bi naravno tada se postavili uvjeti povoljniji za nas.


Evo na primjeru ovog forumaša se može vidjeti da POskok, antihrvatska hobotnica, nije bezopasna i da ipak ima neki utjecaj ,ma koliko primitivno, jeftino , neargumentirano i bolesno izgledala!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 23:38 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2009, 12:35
Postovi: 983
mateb je napisao/la:
unknown je napisao/la:

Ali Hrvatskoj nije u interesu uspostava 3-eg, javna je priča zbog RS, ali je također javna tajna da u RS nitko ne smije dirnuti, i da će kako stvari stoje ostati tu (najviše zbog stranog kapitala uloženog u nju, pogotovo Ruskog)
Također uspostava trećega znači za RH reviziranje mnogih sporazuma (čitaj. Buško jezero i mnogih drugih "sitnica") koji im idu u prilog, te bi vjerovatno uspostavom trćega se sve to analiziralo, te bi naravno tada se postavili uvjeti povoljniji za nas.
Ja se nadam da ukoliko Hrvatska ne podrži 3-ći, ćemo se okrenuti sebi i traženju "alternativnih saveznika" ali o tome već ima tema pa ne bih ovdje ulazio o tome.
Čisto zbog sutra našeg a i naše djece boljeg života.


Mislim da je naivno vjerovati da trenutna hrvatska politika misli na nacionalne interese tipa Turska Hrvatska, Buško blato i slično. Riječ je o državi koja vlastiti teritorij poklanja Slovencima, koja je predala državnu naftnu kompaniju i glavne banke strancima. Osim toga, Hrvatskoj je u interesu da Hrvati HB opstanu tamo gdje jesu, inače imamo zna se koga na granici, na puškomet do mora.

Vi se trebate boriti za sebe, ali mi Hrvati iz RH imamo moralnu, a i realpolitičku dužnost pomoći vam, za dobrobit cijelog hrvatskog nacionalnog korpusa.


Znam da je tako kako navodiš i šta reći nego žao mi je da se jedan narod može tako srozat, (narod koji ima državu i institucije da ga zaštite) što se tiče borbe, slažem se, također sva pomoć od braće s druge strane granice je dobrodošla, iako će teško biti išta od te pomoći. (misli se na politiku)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 23:39 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2009, 12:35
Postovi: 983
zaba1111 je napisao/la:
unknown je napisao/la:

Ali Hrvatskoj nije u interesu uspostava 3-eg,
Također uspostava trećega znači za RH reviziranje mnogih sporazuma (čitaj. Buško jezero i mnogih drugih "sitnica") koji im idu u prilog, te bi vjerovatno uspostavom trćega se sve to analiziralo, te bi naravno tada se postavili uvjeti povoljniji za nas.


Evo na primjeru ovog forumaša se može vidjeti da POskok, antihrvatska hobotnica, nije bezopasna i da ipak ima neki utjecaj ,ma koliko primitivno, jeftino , neargumentirano i bolesno izgledala!


naravno da ima utjecaj, poskok već ima jako ime, i poznat je portal postao, ali ne znam zašto ga smatraš antihrvatskim, poskok ima svoje metode borbe za treći, ne zaboravi da nam je cilj isti svima, bez obzira o kome se radilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 23:45 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
zaba1111 je napisao/la:
unknown je napisao/la:

Ali Hrvatskoj nije u interesu uspostava 3-eg,
Također uspostava trećega znači za RH reviziranje mnogih sporazuma (čitaj. Buško jezero i mnogih drugih "sitnica") koji im idu u prilog, te bi vjerovatno uspostavom trćega se sve to analiziralo, te bi naravno tada se postavili uvjeti povoljniji za nas.


Evo na primjeru ovog forumaša se može vidjeti da POskok, antihrvatska hobotnica, nije bezopasna i da ipak ima neki utjecaj ,ma koliko primitivno, jeftino , neargumentirano i bolesno izgledala!


Što se tiče nekih ljudi s Poskoka, ja u situaciji u kojoj se dvoumim je li riječ o zavjeri, plaćenim Trojanskim konjima ili s druge strane o ljudskoj gluposti i kratkovidnosti, prije vjerujem da se radi o ovom drugom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 23:47 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2009, 12:35
Postovi: 983
unknown je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:

Evo na primjeru ovog forumaša se može vidjeti da POskok, antihrvatska hobotnica, nije bezopasna i da ipak ima neki utjecaj ,ma koliko primitivno, jeftino , neargumentirano i bolesno izgledala!


naravno da ima utjecaj, poskok već ima jako ime, i poznat je portal postao, ali ne znam zašto ga smatraš antihrvatskim, poskok ima svoje metode borbe za treći, ne zaboravi da nam je cilj isti svima, bez obzira o kome se radilo.


P.S. pročitaj post dva puta i tri pročitaj cijeli pa reci šta nije istina. na primejru ovog forumaša (tj. tebe) vidimo nekompetentnu osobu koja ne zna pročitati razumljivo više od 3 riječi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 23:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Samo nek se talasa. :zivili

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Ništa vezano za HR nije istina u tvom postu gore, a što se tiče Buškog j. , mogu ti reći kao čovjek koji živi uz njega i čiju zemlju je potopilo, da stvari nisu onakve kako te Poskok uvjerio!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 07 sij 2010, 23:56 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2009, 12:35
Postovi: 983
zaba1111 je napisao/la:
unknown je napisao/la:

Ali Hrvatskoj nije u interesu uspostava 3-eg,
Također uspostava trećega znači za RH reviziranje mnogih sporazuma (čitaj. Buško jezero i mnogih drugih "sitnica") koji im idu u prilog, te bi vjerovatno uspostavom trćega se sve to analiziralo, te bi naravno tada se postavili uvjeti povoljniji za nas.


Evo na primjeru ovog forumaša se može vidjeti da POskok, antihrvatska hobotnica, nije bezopasna i da ipak ima neki utjecaj ,ma koliko primitivno, jeftino , neargumentirano i bolesno izgledala!


Moram ti ponovno odgovoriti jer nisam vidio da si se direktno obratio meni u citiranju stoga:
šta službena hrvatska politika poručuje??? Poručuje li da uspostavom trećega jača RS? DA to poručuje, a oni su protiv toga, znači oni nisu za treći.
Dokle će Hrvati u BiH trpiti Hrvatsku politiku diktiranu iz ZG? Zašto ukoliko postoji opcija za treći ju ne iskoristiti pa i ako se stavovi Pantovčaka ne poklapaju s stavovima Hrvata unutar BiH? Koliko Hrvati u BiH trebaju trpiti da dobiju podršku iz RH??? Nema s time poskok ništa, ovo je moje mišljenje, ti me demantiraj kako/ako možeš tj. odgovori mi na pitanja, koliko dugo 500.000 "manje vrijednih" Hrvata mora čekati pozitivan "mig" Hrvatske? na kraju da se razumijemo ja bih volio da nas Hrvatska podrži više nego išta, tako da me nemaš pravo zvati antihrvatom ili slično, ja samo hoću da mi odgovoriš na pitanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 08 sij 2010, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 pro 2009, 22:59
Postovi: 247
Lokacija: HRHB
zaba1111 je napisao/la:
Ništa vezano za HR nije istina u tvom postu gore, a što se tiče Buškog j. , mogu ti reći kao čovjek koji živi uz njega i čiju zemlju je potopilo, da stvari nisu onakve kako te Poskok uvjerio!

A kakvo je stanje stvari? Zar nije u najmanju ruku sumnjiv ugovor potpisan zadnjih dana dok je formalno postojala HRHB?

_________________
Da je sloboda i demokracija, bila bi Herceg Bosna a ne Federacija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 08 sij 2010, 00:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Neću o stanju stvari jer nam to donosi puno bodova!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 08 sij 2010, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
unknown je napisao/la:
Dokle će Hrvati u BiH trpiti Hrvatsku politiku diktiranu iz ZG? Zašto ukoliko postoji opcija za treći ju ne iskoristiti pa i ako se stavovi Pantovčaka ne poklapaju s stavovima Hrvata unutar BiH? Koliko Hrvati u BiH trebaju trpiti da dobiju podršku iz RH???


Hrvati iz bih su trpili hr politiku dok je to god bila hr politika ,a kad ja na Pantovčak došla antihr politika tada je više nismo poštivali , nego se njoj suprotstavili, ali mlako jer u stvari mi i nemamo politiku!
A možda je Mesko samo poslušao one koji su mu govorili nešto, kao što su uzoriti kardinal, Pero sudar, Topić..., možda mu nitko i nije rekao da je trći dobra stvar jer ja nisam do nedavno to ni od koga javno čuo! A sad kad se čulo od nas, onda su ga i svi predsjednički kandidati podržali, osim Bandića kojemu se to ne sviđa, a možda je i on osobno kao najuglednije herc i Meskov frend to savjetovao mesiću! :zubati !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 08 sij 2010, 00:27 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2009, 12:35
Postovi: 983
zaba1111 je napisao/la:
unknown je napisao/la:
Dokle će Hrvati u BiH trpiti Hrvatsku politiku diktiranu iz ZG? Zašto ukoliko postoji opcija za treći ju ne iskoristiti pa i ako se stavovi Pantovčaka ne poklapaju s stavovima Hrvata unutar BiH? Koliko Hrvati u BiH trebaju trpiti da dobiju podršku iz RH???


Hrvati iz bih su trpili hr politiku dok je to god bila hr politika ,a kad ja na Pantovčak došla antihr politika tada je više nismo poštivali , nego se njoj suprotstavili, ali mlako jer u stvari mi i nemamo politiku!
A možda je Mesko samo poslušao one koji su mu govorili nešto, kao što su uzoriti kardinal, Pero sudar, Topić..., možda mu nitko i nije rekao da je trći dobra stvar jer ja nisam do nedavno to ni od koga javno čuo! A sad kad se čulo od nas, onda su ga i svi predsjednički kandidati podržali, osim Bandića kojemu se to ne sviđa, a možda je i on osobno kao najuglednije herc i Meskov frend to savjetovao mesiću! :zubati !


Bandić je izjavio da kao krajnje rješenje podržava treći entitet, a ti sad malo čitaj između redaka, krajnje rješenje je odavno profulano svi to znaju, treba li crtati sve? (ionako Bandić neće dobiti izbore [moje mišljenje, jako teško] pa svejedno šta priča, ali ni Josipović neće biti kao Mesić [nadam se])


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 08 sij 2010, 00:57 
Offline

Pridružen/a: 25 pro 2009, 09:52
Postovi: 55
Jadranka Kosor je vec najavila reduciranje glasackog prava drzavljanima RH izvan Hrvatske (EU referendum)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 08 sij 2010, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Kakvo ukidanje,kakvo odricanje!?Nema ništa od toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje glasa dijaspori
PostPostano: 08 sij 2010, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
Hrvati Herceg-bosne su 90tih u matici Hrvatskoj dali najvise branitelja, prosli sva Hrvatska i Herceg-bosanska ratista samo taj razlog je dovoljan da ljevicari zasute i daju malo postovanja prema onima koji su se borili za njih dok su oni se skrivali po podrumima...

A sto se emigracije tice ljevicari vecinom se zale da Hrvati sta zive u emigraciji neplacaju Hrvatskoj poreze, tako hrabro mogu takvu optuzbu dati a ne sjecati se da ti isti emigranti su ulozili milijarde kuna u obranu i obnovu Hrvatske. Da tog novca nije bilo Hrvatska bi danas bila nerazvijena kao makedonija

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, iprodano, Naša Kvačica, nesorta, Robbie MO, Tomba17 i 270 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO