HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 14:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 413 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća

Ukinuti RS je važnije nego vratiti HB, slažete li se?
Slažem se, za Hrvate u globalu to je važnije, bitnije, sigurnije. 5%  5%  [ 2 ]
Ne slažem se, HB treba vratiti pa makar na kraju Srbija bila na Uni. 95%  95%  [ 42 ]
Ukupno glasova : 44
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
weasel je napisao/la:
Kakvo trolanje? Sama tema je hipotetska i kao takva je otvorena za razne rasprave.
Činjenica je da Brčko ostaje u BiH nakon što se ovi odcijepe zato što je to zasebni pravni subjekt i Srbi tamo nemaju mehanizme za odcjepljenje.
Mogu samo napisati ovo je Srbija i probati vojno, ali tada svi znamo što ide poslije. Dakle ostaju im samo pregovori a cijena Hrvatske podrške za Srpski koridor je Brod i Šamac u Hrvatskoj. Nama Brčko ne treba, neće nama država biti presječena. Oni mogu i ne moraju takvo što prihvatiti, na nama je da se potrudimo u raspadu BiH izvući što više možemo. Ništa na ovom svijetu nije besplatno i svako savezništvo je spojeno interesima, stoga se je glupo pretvarati se da je drugačije.


Da skratimo priču, onog dana kad se RS bude opcjepila od BiH, dobićete od RS tačno onoliko koliko dobiju i Muslimani, dakle kurčinu.
A slobodno napadnite nas u Brkčkom, branite Bosnu, radite šta god hoćete, vaša stvari.
Ne znam što to nama govorite? ("te" u smislu množine = vi Dodrinaši)
Znači od Srba ***. :palacgore2

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:30 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 512
ma pustite ove gluposti. U trenutku otcjepljenja RS, mi trebamo Srbima pomoći i omogućit sve šta žele u Brčkom, oni nama slobodan prolaz do naših enklava. Zajednički nastup i iskoristit i mi trenutak za izlazak iz Federacije pa nek se mukiji češu i zovu heljp baznija, fašisti nam utekoše.

kakvi Brodovi kakvi bakrači.

Tema je posredstvom naših vrlih dodrinaša otišla u krivom smjeru. Više je trebala bit lakmus papir našima iz HR, šta im je bitnije. Da se razotkrijemo konačno, nakon što smo dobro počeli na hasanovoj temi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20859
novovrijeme je napisao/la:

Da skratimo priču, onog dana kad se RS bude opcjepila od BiH, dobićete od RS tačno onoliko koliko dobiju i Muslimani, dakle kurčinu.
A slobodno napadnite nas u Brkčkom, branite Bosnu, radite šta god hoćete, vaša stvari.
Ne znam što to nama govorite? ("te" u smislu množine = vi Dodrinaši)
Znači od Srba ***. :palacgore2

Ne branimo mi Bosnu nego Herceg-Bosnu.
Stvarno ste razvodnili taj termin, daleko je Drina od Broda i Šamca.
Vi hoćete koridor koji nemate a mi hoćemo povezati enkalve, logično je da će biti neke trgovine.
Vama očigledno i dalje nije jasno kad se RS odcjepi da Brčko ostaje tu gdje jest. :kava

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:35 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
carles je napisao/la:
ma pustite ove gluposti. U trenutku otcjepljenja RS, mi trebamo Srbima pomoći i omogućit sve šta žele u Brčkom, oni nama slobodan prolaz do naših enklava. Zajednički nastup i iskoristit i mi trenutak za izlazak iz Federacije pa nek se mukiji češu i zovu heljp baznija, fašisti nam utekoše.

kakvi Brodovi kakvi bakrači.

Tema je posredstvom naših vrlih dodrinaša otišla u krivom smjeru. Više je trebala bit lakmus papir našima iz HR, šta im je bitnije. Da se razotkrijemo konačno, nakon što smo dobro počeli na hasanovoj temi.


I ja sam budala što sam uopće otvorio temu. Pa evo na drugoj temi naši iz Duvna i Viteza kažu kakav treći i kakva HB?

Tko nam onda daje za pravo da lajemo "Perecima"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:37 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2019, 23:46
Postovi: 287
weasel je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Da skratimo priču, onog dana kad se RS bude opcjepila od BiH, dobićete od RS tačno onoliko koliko dobiju i Muslimani, dakle kurčinu.
A slobodno napadnite nas u Brkčkom, branite Bosnu, radite šta god hoćete, vaša stvari.
Ne znam što to nama govorite? ("te" u smislu množine = vi Dodrinaši)
Znači od Srba ***. :palacgore2

Ne branimo mi Bosnu nego Herceg-Bosnu.
Stvarno ste razvodnili taj termin, daleko je Drina od Broda i Šamca.
Vi hoćete koridor koji nemate a mi hoćemo povezati enkalve, logično je da će biti neke trgovine.
Vama očigledno i dalje nije jasno kad se RS odcjepi da Brčko ostaje tu gdje jest. :kava

Prestani za svoje fiks ideje govoriti "mi" i sve je u redu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20859
carles je napisao/la:
. U trenutku otcjepljenja RS, mi trebamo Srbima pomoći i omogućit sve šta žele u Brčkom

Naravno, samo ta podrška neće biti besplatna.
carles je napisao/la:
oni nama slobodan prolaz do naših enklava.

Kakav slobodan prolaz? Preko Banja Luke da tenkovi idu za Srednju Bosnu? :sega
Ako ikada bude nekakva intervencija ona će ići preko Hrvatskih krajeva.
Zamisli dođeš preko ćetniteta do Žepča i šta onda? Okružen mujama s jedne i Srbima s druge strane, napravio nisi ništa.
Deset puta praktičnije je preventivo posjetiti Bihać da mujama ne padne na pamet radit gluposti.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
weasel je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Da skratimo priču, onog dana kad se RS bude opcjepila od BiH, dobićete od RS tačno onoliko koliko dobiju i Muslimani, dakle kurčinu.
A slobodno napadnite nas u Brkčkom, branite Bosnu, radite šta god hoćete, vaša stvari.
Ne znam što to nama govorite? ("te" u smislu množine = vi Dodrinaši)
Znači od Srba ***. :palacgore2

Ne branimo mi Bosnu nego Herceg-Bosnu.
Stvarno ste razvodnili taj termin, daleko je Drina od Broda i Šamca.
Vi hoćete koridor koji nemate a mi hoćemo povezati enkalve, logično je da će biti neke trgovine.
Vama očigledno i dalje nije jasno kad se RS odcjepi da Brčko ostaje tu gdje jest. :kava


A vama očigledno nije jasno da će RS onog momenta kad se odjepi imati sve u svojim rukama i sve pripremljeno. Dakle ili npr. Rusiju iza sebe, Ameriku koja gleda ustranu, naouružanja da spalimo pola Balkana i sl. Nećemo se mi odjepiti tek tako što nam je dosadno preko vikenda.
Saradnja, savezništvo, nazovi to kako hoćeš, sa nama može do onog momenta dok i mi i vi iz nje imamo samo korist. Prvi put kad mi od te saradnje budemo imali štetu (npr. tražite od nas 1.000 maraka a ne Brod) zaboravite na Srbe. Dakle dok je win-win, saradnja postoji. Mi od vas ne tražimo ništa. Nas ucjenjivati ne možete. Pogotovo ne u Brčkom, ne mogu nas tamo Musimani ucjenjivati a ne vi.
Za Brčko u slučaju da odcjepljenje prođe mirno ide međunarodna arbitraža opušteno ovo ono, a u slučaju rata biće naše za 2 sata maksimalno. Dakle u slučaju rata Bog da uđe u Brčko spalićemo ga jer moramo NHF.

Najbolja stvar koja se može desiti je da izjebemo Muju u toj mjeri da sam potipše raspad BiH. To je najbolje i za njega i za nas. A BiH će umirijeti svakako. Najbolje dogovorom da je ubijemo.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:42 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 512
šta reći....

Znači lik bi situaciju konačnog sahranjivanja ove nakarade i luđačke košulje, konačnog oslobođenja 350k ljudi (ne znam smim li reć njegovog naroda) riskirao uvjetovanjem nekog mostobrana nastanjenog isključivo Srbima. I šta je najgore, potpuno je ozbiljan.

@Planina

Ima fina tema, šta Hrvati uopće žele. Tu se vidi ono najžalosnije kod nas, da uopće nemamo konsenzusa šta želimo i koji nam je cilj. Tri Hrvata četiri stranke, nažalost al tako izgleda. To je ono što Srbi u BiH imaju, točno znaju šta žele i rade na tom putu. I uspjet će, uvjeren sam. Ja se samo nadam da i mi nećemo propustit tu povijesnu šansu. Ali viruj ti svašta kad malo pogledaš na šta liči naša politička scena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20859
novovrijeme je napisao/la:

A vama očigledno nije jasno da će RS onog momenta kad se odjepi imati sve u svojim rukama i sve pripremljeno. Dakle ili npr. Rusiju iza sebe, Ameriku koja gleda ustranu, naouružanja da spalimo pola Balkana i sl. Nećemo se mi odjepiti tek tako što nam je dosadno preko vikenda.
Saradnja, savezništvo, nazovi to kako hoćeš, sa nama može do onog momenta dok i mi i vi iz nje imamo samo korist. Prvi put kad mi od te saradnje budemo imali štetu (npr. tražite od nas 1.000 maraka a ne Brod) zaboravite na Srbe. Dakle dok je win-win, saradnja postoji. Mi od vas ne tražimo ništa. Nas ucjenjivati ne možete. Pogotovo ne u Brčkom, ne mogu nas tamo Musimani ucjenjivati a ne vi.
Za Brčko u slučaju da odcjepljenje prođe mirno ide međunarodna arbitraža opušteno ovo ono, a u slučaju rata biće naše za 2 sata maksimalno. Dakle u slučaju rata Bog da uđe u Brčko spalićemo ga jer moramo NHF.

Najbolja stvar koja se može desiti je da izjebemo Muju u toj mjeri da sam potipše raspad BiH. To je najbolje i za njega i za nas. A BiH će umirijeti svakako. Najbolje dogovorom da je ubijemo.

Da, RS će imati sve u svojim rukama to je istina, i nitko vas ne sprječava da idete van BiH. Nećete nam nedostajati kao ni mi vama.
Ali Brčko nije dio RS-a i po toj arbitraži ćete dobiti isto ono što si ti rekao da ćemo dobiti mi i muje. Ima i Hrvata u Brčkom i vi mislite da ćemo mi tek tako stajati sa strane? To se itekako i nas tiče. Hoćete dio Hrvatske zemlje i koridor, dajte dio Srpske zemlje, prosto kao pasulj. :zivili

Nama je u zajedničkom interesu samo da nestane BiH a sve ostalo, poput pitanja Brčkog tu je svatko za sebe. Zašto bi Hrvati vama dali koridor bez ičega za uzvrat?

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:52 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
carles je napisao/la:
šta reći....

Znači lik bi situaciju konačnog sahranjivanja ove nakarade i luđačke košulje, konačnog oslobođenja 350k ljudi (ne znam smim li reć njegovog naroda) riskirao uvjetovanjem nekog mostobrana nastanjenog isključivo Srbima. I šta je najgore, potpuno je ozbiljan.

@Planina

Ima fina tema, šta Hrvati uopće žele. Tu se vidi ono najžalosnije kod nas, da uopće nemamo konsenzusa šta želimo i koji nam je cilj. Tri Hrvata četiri stranke, nažalost al tako izgleda. To je ono što Srbi u BiH imaju, točno znaju šta žele i rade na tom putu. I uspjet će, uvjeren sam. Ja se samo nadam da i mi nećemo propustit tu povijesnu šansu. Ali viruj ti svašta kad malo pogledaš na šta liči naša politička scena.


Manje više sva rasprava na ovom forumu se svodi na to boldano. Šta reći...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:55 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2019, 23:46
Postovi: 287
Nema konsenzusa jer nemamo granice, vrlo jednostavno. Ista je stvar kod Srba kad je u pitanju razgraničenje na Kosovu, ne znaju šta je to uopće, a stalno se priča.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20859
carles je napisao/la:
šta reći....

Znači lik bi situaciju konačnog sahranjivanja ove nakarade i luđačke košulje, konačnog oslobođenja 350k ljudi (ne znam smim li reć njegovog naroda) riskirao uvjetovanjem nekog mostobrana nastanjenog isključivo Srbima. I šta je najgore, potpuno je ozbiljan.

Nisi me očigledno razumio. Nakon što se RS odcjepi, a Hrvati ih nakon toga slijede poništenjem Washingtona, kakva je nama korist od toga da Srbi dobiju Brčko? Pazi već si se odvojio od BiH, tih 350 k ljudi je već slobodno, samo je pitanje konačnih granica, pa nismo im valjda ludi dati to besplatno?

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 11:02 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Marten je napisao/la:
Nema konsenzusa jer nemamo granice, vrlo jednostavno. Ista je stvar kod Srba kad je u pitanju razgraničenje na Kosovu, ne znaju šta je to uopće, a stalno se priča.


Nije baš ista situacija jer se u našem slučaju zna točno što smo unili u tu Federaciju ali u svakom slučaju ako nemaš jasan plan i cilj isti nećeš ni ostvariti, logično jel...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 11:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2019, 11:12
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovački Zid
Istina je da nemamo konzensus. Ali to je razumno jer je naša situacija komplicirana. Kompliciranija nego kod ostala dva naroda u BiH, mada ni njihove situacije nisu jednostavne, ali mi moramo misliti na više stvari.

_________________
Eto, to prokleto hrvatsko srce.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 11:04 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 512
weasel je napisao/la:
carles je napisao/la:
šta reći....

Znači lik bi situaciju konačnog sahranjivanja ove nakarade i luđačke košulje, konačnog oslobođenja 350k ljudi (ne znam smim li reć njegovog naroda) riskirao uvjetovanjem nekog mostobrana nastanjenog isključivo Srbima. I šta je najgore, potpuno je ozbiljan.

Nisi me očigledno razumio. Nakon što se RS odcjepi, a Hrvati ih nakon toga slijede u tome poništenjem Washingtona, kakva je nama korist od toga da Srbi dobiju Brčko? Pazi već si se odvojio od BiH, tih 350 k ljudi je već slobodno, samo je pitanje konačnih granica, pa nismo im valjda ludi dati to besplatno?

Ja bih rekao, nismo valjda ludi otvarat pitanje granica (muki priželjkuje tu temu, i profitira) jer ti onda po automatizmu Srbi otvaraju DGG temu, i onda se vrlo brzo dođe do puškaranja ili će stranci odmah zatvorit temu.

Shvati već jednom, granice su gotova priča. Zna se u BiH šta je čije. Ratovalo se za te granice, nećemo valjda ponovo morati. Rat prepusti mujama, ali nemaju oni muda za to. Znači samo još fale povoljni vanjski uvjeti da završimo priču (to je onaj dio o suradnji sa Srbima na zajedničkom interesu). A ti bi to sve stavio u rizik? Zašto, za mostobran?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
weasel je napisao/la:
Ima i Hrvata u Brčkom i vi mislite da ćemo mi tek tako stajati sa strane? To se itekako i nas tiče. Hoćete dio Hrvatske zemlje i koridor, dajte dio Srpske zemlje, prosto kao pasulj. :zivili

Nama je u zajedničkom interesu samo da nestane BiH a sve ostalo, poput pitanja Brčkog tu je svatko za sebe. Zašto bi Hrvati vama dali koridor bez ičega za uzvrat?


Vi u Dejton ništa niste donijeli iz Brčkog. To šta ste vi imali u Brčkom prije rata blablabla koga boli ***? Izgubili ste u ga ratu i zdravo, imali smo i mi Karin pa ga više nemamo.
To u Brčkom je izmedju nas i Muslimana.
Ako npr. arbitraža sutra odluči da je Brčko muslimansko ok, šta se tu može. Ni prva ni posljednja država bez teritorijalnog kontinuiteta.
Al nauči da Srbe nikad niko nije mogao ucjenjivati. To zajebi.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 11:07 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
weasel je napisao/la:
carles je napisao/la:
šta reći....

Znači lik bi situaciju konačnog sahranjivanja ove nakarade i luđačke košulje, konačnog oslobođenja 350k ljudi (ne znam smim li reć njegovog naroda) riskirao uvjetovanjem nekog mostobrana nastanjenog isključivo Srbima. I šta je najgore, potpuno je ozbiljan.

Nisi me očigledno razumio. Nakon što se RS odcjepi, a Hrvati ih nakon toga slijede poništenjem Washingtona, kakva je nama korist od toga da Srbi dobiju Brčko? Pazi već si se odvojio od BiH, tih 350 k ljudi je već slobodno, samo je pitanje konačnih granica, pa nismo im valjda ludi dati to besplatno?


To što ti hoćeš su realno dupli standardi, ako sve ide ća po ratnim linijama onda valjda ide i Brčko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Zvuči bolesno ovo reći sa hrvatske strane ali hvala Bogu na RS, to nam je doslovno jedina nada da se ikad izvučemo iz ovog ludila zvanog BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20859
novovrijeme je napisao/la:

Vi u Dejton ništa niste donijeli iz Brčkog. To šta ste vi imali u Brčkom prije rata blablabla koga boli ***? Izgubili ste u ga ratu i zdravo, imali smo i mi Karin pa ga više nemamo.
To u Brčkom je izmedju nas i Muslimana.

Izgubili smo velik dio ali ne sve, određeni manji dio u općini Brčko smo zadržali sve do daytona, ta tri sela s pet Hrvata su naš teritorij, tu smo ostali i to nećete dobiti ni vi ni mujage bez kompenzacije. Ako mislite da će to proći bez nas, preračunali ste se.

novovrijeme je napisao/la:

Ako npr. arbitraža sutra odluči da je Brčko muslimansko ok, šta se tu može. Ni prva ni posljednja država bez teritorijalnog kontinuiteta.
Al nauči da Srbe nikad niko nije mogao ucjenjivati. To zajebi.

To je vaša odlična karaktesristika, dođu vam hambasadori i nude Srbima u Hrvatskoj Z4, vi odbijete s gnušanjem i znamo kako je završilo, poslije toga su vas bombardirali zbog tvrdoglavosti i opet ste na kraju morali pristati na sve što su htjeli. Mi vam lijepo nudimo dogovor a vi ako želite biti tvrdoglavi nema nikakvih problema, ići ćete preko Hrvatske ili preko Baznije u Beograd, a Hrvatska u EU, pa šengen, pa pretresi i tako dalje....

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
weasel je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Vi u Dejton ništa niste donijeli iz Brčkog. To šta ste vi imali u Brčkom prije rata blablabla koga boli ***? Izgubili ste u ga ratu i zdravo, imali smo i mi Karin pa ga više nemamo.
To u Brčkom je izmedju nas i Muslimana.

Izgubili smo velik dio ali ne sve, određeni manji dio u općini Brčko smo zadržali sve do daytona, ta tri sela s pet Hrvata su naš teritorij, tu smo ostali i to nećete dobiti ni vi ni mujage bez kompenzacije. Ako mislite da će to proći bez nas, preračunali ste se.

novovrijeme je napisao/la:

Ako npr. arbitraža sutra odluči da je Brčko muslimansko ok, šta se tu može. Ni prva ni posljednja država bez teritorijalnog kontinuiteta.
Al nauči da Srbe nikad niko nije mogao ucjenjivati. To zajebi.

To je vaša odlična karaktesristika, dođu vam hambasadori i nude Srbima u Hrvatskoj Z4, vi odbijete s gnušanjem i znamo kako je završilo, poslije toga su vas bombardirali zbog tvrdoglavosti i opet ste na kraju morali pristati na sve što su htjeli. Mi vam lijepo nudimo dogovor a vi ako želite biti tvrdoglavi nema nikakvih problema, ići ćete preko Hrvatske ili preko Baznije u Beograd, a Hrvatska u EU, pa šengen, pa pretresi i tako dalje....


E ta tri sela sa pet Hrvata ćete 100% izgubiti, to će biti ili srpsko ili muslimansko, treće nema. :smijeh Hvataj se Srednje Bosne mani se budalesanja.

Jeste to je naša osobina zbog koje smo mnogo propatili ali smo zbog nje poštovani. Jer mi kad nešto naumimo to i osvarimo, džaba NATO, džaba sve, ne jebemo mi živu silu taman nas sve pobili. Nama kad nešto postane mit mi to prebacujemo sa koljena na koljeno dok ne dođemo u priliku za osvetu. Ti si mislio da je nakon bombardovanja 1999. sve gotovo a nama je to tek početak borbe za Kosovo. Sad se vidi da ništa nije gotovo i budu siguran da ćemo kad tad osvanuti u Prizrenu. Budite srećni što većina Srba i pred sveg zla nije Hrvate nikad ubacila u neki mit, što se KOKV smatra budalaštinom i što nikad nećete biti u nivou srpskih mitova "borbe protiv Turaka" i "Kosova".

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20859
novovrijeme je napisao/la:

E ta tri sela ćete 100% izgubiti. :smijeh Hvataj se Srednje Bosne mani se budalesanja.

Jeste to je naša osobina zbog koje smo mnogo propatili ali smo zbog nje poštovani. Jer mi kad nešto naumimo to i osvarimo, džaba NATO, džaba sve, ne jebemo mi živu silu taman nas sve pobili. Nama kad nešto postane mit mi to prebacujemo sa koljena na koljeno dok ne dođemo u priliku za osvetu. Ti si mislio da je nakon bombardovanja 1999. sve gotovo a nama je to tek početak borbe za Kosovo. Sad se vidi da ništa nije gotovo i budu siguran da ćemo kad tad osvanuti u Prizrenu. Budite srećni što većina Srba i pred sveg zla nije Hrvate nikad ubacila u neki mit, što se KOKV smatra budalaštinom i što nikad nećete biti u nivou srpskih mitova "borbe protiv Turaka" i "Kosova".

Ne zanima nas srpski kulturni folklor i mitovi to je vaša stvar i način borbe protiv brojnih nacionalnih poniženja koje ste nedavno pretrpjeli.

Vi na legalan način do tog koridora ne možete zato što nemate sve poluge vlasti tamo i niste većina. Mi vam crno na bijelo nudimo dogovor za razmjenu terena a vi kako hoćete. Slobodno udarajte glavom od zid to se bez nas rješavati neće. Tri sela tri sela, nebitno princip je princip.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
weasel je napisao/la:

Vi na legalan način do tog koridora ne možete zato što nemate sve poluge vlasti tamo i niste većina. Mi vam crno na bijelo nudimo dogovor za razmjenu terena a vi kako hoćete. Slobodno udarajte glavom od zid to se bez nas rješavati neće. Tri sela tri sela, nebitno princip je princip.


Srbi su većina u svim naseljima uz Savu kud ide magistrali put, odnosno koridor.

Hrvati su potpuno nebitan manjinski faktor u Brčkom. Niko ih ništa ni ne pita, ni Srbi ni Muslimani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 22 lip 2020, 22:04
Postovi: 14
Trenutno je stanje na terenu crno na bijelo što se tiče BiH.

Osim u Mostaru, jer je srednja Bosna gotova stvar za Hrvate. RS je također gotova stvar.

Jedino što je itekako sivo je Brčko distrikt i na koji način će se on tretirati ako svetosavci budu divljali.

_________________
Mukiji dolaze


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20859
Vujadin je napisao/la:
weasel je napisao/la:

Vi na legalan način do tog koridora ne možete zato što nemate sve poluge vlasti tamo i niste većina. Mi vam crno na bijelo nudimo dogovor za razmjenu terena a vi kako hoćete. Slobodno udarajte glavom od zid to se bez nas rješavati neće. Tri sela tri sela, nebitno princip je princip.


Srbi su većina u svim naseljima uz Savu kud ide magistrali put, odnosno koridor.

Hrvati su potpuno nebitan manjinski faktor u Brčkom. Niko ih ništa ni ne pita, ni Srbi ni Muslimani.

Manjinski faktor, da ali nismo nebitni, zato što smo jezičac na vagi u borbi gdje niti jedna strana nema prevagu.
Kako bi ti Mujadine do Banja Luke bez koridora? :crying
Preko crne endehazije :ujko ili baznije :osama ?

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ukidanje Republike Srpske ili reuspostava Herceg- Bosne?
PostPostano: 25 lip 2020, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
weasel je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Srbi su većina u svim naseljima uz Savu kud ide magistrali put, odnosno koridor.

Hrvati su potpuno nebitan manjinski faktor u Brčkom. Niko ih ništa ni ne pita, ni Srbi ni Muslimani.

Manjinski faktor, da ali nismo nebitni, zato što smo jezičac na vagi u borbi gdje niti jedna strana nema prevagu.
Kako bi ti Mujadine do Banja Luke bez koridora? :crying
Preko crne endehazije :ujko ili baznije :osama ?


Ajde da vidimo ko će da zaustavi promet ljudi, robe i usluga preko Brčkog između BG i BL.
Ajde baš da vidimo.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 413 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, Tomba17 i 205 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO