HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 12:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2487 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 100  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 18:43 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Isuvise dugo pratim forum da bih se upustio u diskusiju s tobom. Stavise, mislim da takvim ljudima treba iskljuciti internet. No, ko sam ja da postavljam standarde.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Hagresor je napisao/la:
Razmišljam bi li imalo smisla pitati ljubitelje ilegalne vojske vojno sposobnih muškaraca iz Azije ili Afrike jesu su i koliko udomili ovih malih bradatih nesretnika i kakva su im iskustva s novopečenim ukućanima? Vjerovatno ne. Svi su oni teži slučajevi “humanizma”, ali naravno, samo onlajn...


Što dalje, to bolje. "Humanista" i "liberala" nema niti u tragovima u blizini migrantskih centara ili naselja gdje su stranci većina. Ljubav raste proporcionalno udaljnosti, što je udaljenost od migranata veća, veća je i ljubav i "humanizam".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Old Fridolin je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Rekoh, svako mislece ljudsko bice to treba odluciti samo za sebe. Pa tako i oni u Pakistanu, ali i ti, primjera radi.

Ako bude tesko donijeti odluku, na osnovu humanistickih nacela, moguce je konsultirati i Isusa Krista, tj. bibliju, ili ono sta nam govori papa, itd., da ne nabrajam sve do Jehovinih svjedoka.

Naravno, ko ni to ne prihvata, ima ideologija (pl.) koje ce mu pruziti utociste i po tom pitanju. A kako vidim, mnogi su se vec snasli i bez moje pomoci.

Ti si jako angazirano mislece bice koji brani na svakom koraku muslimane i njihovu najezdu na evropu, a branis muslimane naravno i tamo gdje su i debela vecina naravno. Ko te nezna na ranu bi te privio, al nemoj meni, i nama koje je ujela guja koja je dovela komsica na vlast.


Mislim da ovo nije korektno. Složit ću se da sadašnja seoba naroda ka Europi ima i islamsku dimenziju, ali problem bi bio isti, i jeste isti kad se mase siromašnih kršćana iz trećeg svijeta pokrenu.

U Americi pizde od garavih katoličkih Južnoamerikanaca (Mexico & co.). Pakleni svijet koji oni svojim bivstvovanjem stvaraju nije u biti ništa bolji od onog kojeg stvaraju muslimani iz trećeg svijeta. Daleko im lijepa kuća i jednim i drugim kad je europska pozicija i interes u pitanju.
Trump u Americi kupi poene na ravne časti boreći se protiv garavih katolika južne Amerike sa zidovima i centrima za pritvaranje, koliko i protiv migranata iz islamskog svijeta koje tuši zabranama ulaska i izgonima.

Problem je naravno primarno rasne prirode, ali pošto to nije politički korektno priča se priča o sukobu kultura i vjerskim sukobima, kriminal, južnoameričke bande i tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Kod Hadžića migranti razvalili lokalni autobus.

slika


https://www.haber.ba/vijesti/crna-hroni ... -hadzicima

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Mexico je DAEŠ zapadnog dunjaluka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30428
Genuine je napisao/la:
Old Fridolin je napisao/la:
Ti si jako angazirano mislece bice koji brani na svakom koraku muslimane i njihovu najezdu na evropu, a branis muslimane naravno i tamo gdje su i debela vecina naravno. Ko te nezna na ranu bi te privio, al nemoj meni, i nama koje je ujela guja koja je dovela komsica na vlast.


Mislim da ovo nije korektno. Složit ću se da sadašnja seoba naroda ka Europi ima i islamsku dimenziju, ali problem bi bio isti, i jeste isti kad se mase siromašnih kršćana iz trećeg svijeta pokrenu.

U Americi pizde od garavih katoličkih Južnoamerikanaca (Mexico & co.). Pakleni svijet koji oni svojim bivstvovanjem stvaraju nije u biti ništa bolji od onog kojeg stvaraju muslimani iz trećeg svijeta. Daleko im lijepa kuća i jednim i drugim kad je europska pozicija i interes u pitanju.
Trump u Americi kupi poene na ravne časti boreći se protiv garavih katolika južne Amerike sa zidovima i centrima za pritvaranje, koliko i protiv migranata iz islamskog svijeta koje tuši zabranama ulaska i izgonima.

Problem je naravno primarno rasne prirode, ali pošto to nije politički korektno priča se priča o sukobu kultura i vjerskim sukobima, kriminal, južnoameričke bande i tako.


Ne bih rekao ni da je rasni, nego nitko ne voli sa sirotinjom imati posla. Ne vjerujem da bi USA mogla izdržati priliv imigranata kad bi ih sve pustila.

Svi ti stereotipi o bandama i kriminalu su istina. Kad bi USA otvorila granice, zaista bi navala bila tolika da bi izazvala kaos u samoj Americi. Da je južna Amerika bogatija od sjeverne bila bi obrnuta situacija.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Naša Kvačica je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

Mislim da ovo nije korektno. Složit ću se da sadašnja seoba naroda ka Europi ima i islamsku dimenziju, ali problem bi bio isti, i jeste isti kad se mase siromašnih kršćana iz trećeg svijeta pokrenu.

U Americi pizde od garavih katoličkih Južnoamerikanaca (Mexico & co.). Pakleni svijet koji oni svojim bivstvovanjem stvaraju nije u biti ništa bolji od onog kojeg stvaraju muslimani iz trećeg svijeta. Daleko im lijepa kuća i jednim i drugim kad je europska pozicija i interes u pitanju.
Trump u Americi kupi poene na ravne časti boreći se protiv garavih katolika južne Amerike sa zidovima i centrima za pritvaranje, koliko i protiv migranata iz islamskog svijeta koje tuši zabranama ulaska i izgonima.

Problem je naravno primarno rasne prirode, ali pošto to nije politički korektno priča se priča o sukobu kultura i vjerskim sukobima, kriminal, južnoameričke bande i tako.


Ne bih rekao ni da je rasni, nego nitko ne voli sa sirotinjom imati posla. Ne vjerujem da bi USA mogla izdržati priliv imigranata kad bi ih sve pustila.

Svi ti stereotipi o bandama i kriminalu su istina. Kad bi USA otvorila granice, zaista bi navala bila tolika da bi izazvala kaos u samoj Americi. Da je južna Amerika bogatija od sjeverne bila bi obrnuta situacija.


Pa da, u pravu si. U najdubljoj osnovi se radi o prenapučenosti svijeta i ograničenim resursima, ima i klimatskih problema, ali je ekonomija u osnovi. Međutim kad je integracija i asimilacija masa u pokretu u pitanju dolazimo do ograničavajućeg faktora razlike u religiji i rasi.

Da li bi bijeli Amerikanci WASP (white anglo-saxon protestant) ili Nijemci ili Šveđani u većini voljeli da im je zet Kinez, Hombre iz južne Amerike, Afro-Amerikanac, bilo kakav musliman, dojučer Židov ... i da su ne znam koliko bogati. Pa baš i ne bi.

Šira asimilacija brakovima i "miješanjem" krvi je izostala u recimo njemačkom govornom području i za Balkance. Nisu Njemice i Nijemci masovno prihvatili partnere sa Balkana, već se ovi vraćaju po nevjeste/muževe ovamo i dan-danas. Lafo neće moderne Njemice ili Šveđanke, neće klinac, nego one neće njih ...
Pogotvo ih WASP u Britaniji i Americi nije prihvatio.
Pa kakve su šanse ovih naših "migranata" ???

Sve ide ruku pod ruku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 21:12 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Evo, da ti kaze neko ko je "germanki" zbombao klinca.

Varas se. Dosta nasih vec u drugoj generaciji imaju Nijemce ili Austrijance kao partnere. I to ne samo furka vec su i u ozbiljnim vezama. Toga ce biti sve vise.

Drugo, ovo sto mi sad zovemo migrantskom krizom uopste nije nikakva kriza sta nas tek ceka. Ovo je od medija i desnicarskih politicara i ideologa napuhan balon koji je pukao u Austriji, primjera radi, cim je postignut konsens oko toga da mogu ostati, tj. integrirati se. Niko od nas njih ne osjeti. Ljudi su odavno na kursevima njemackog jezika, podjeljeni su na cijelu drzavu, mnogi vec rade i S A M I placaju kurseve njemackog jezika, itd..itd. Ne trpi ovaj sistem dugo parazitarne elemente, vjeruj mi.

Ali, i to je nesto sto na ovom forumu pored silne islamofobije niko ne tematizira, sta ce biti kada klimatske promjene zaista uzmu maha i kada se pokrenu milioni? Kako da se suocavamo s time? I zasto vas dusebriznike ne interesuju ekoloske promjene i sve oko toga?

Cinjenica je: to je problem s kojim se necemo moci nositi lokalno. Prvo, prevelik je zalogaj, drugo, to je globalni problem i morace se rjesavati globalno. A to, vidis, ne ide ukoliko se svako zacahuri u svoju nacionalnu zajednicu, kako bi to evropska desnica najradje htjela.

Bice, dakle, veliki izazov za Evropu da zadrzi drustvene postulate na kojima pociva a da istovremeno izadje na kraj sa "vojskom" ocajnika koji ce se zasigurno pokrenuti ka sjeveru.

Ja nemam odgovore na ta pitanja. Da imam, nebi tipkao ovdje s tobom i ostalima, ali znam samo jedno, a to je da su te stvari trenutno sekundarne jer je najvaznije zbrinuti ove ljude koji su vec sad tu. Oni su tu, ne mozes ih potrpati u gasne komore i spaliti, kao sto je to vec neka budala ovdje spominjala (doduse odlucila se da ode s foruma).

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32129
KASAP je napisao/la:

Oni su tu, ne mozes ih potrpati u gasne komore i spaliti, kao sto je to vec neka budala ovdje spominjala (doduse odlucila se da ode s foruma).

:kava
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 22:04 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4927
Genuine je napisao/la:
Hagresor je napisao/la:
Razmišljam bi li imalo smisla pitati ljubitelje ilegalne vojske vojno sposobnih muškaraca iz Azije ili Afrike jesu su i koliko udomili ovih malih bradatih nesretnika i kakva su im iskustva s novopečenim ukućanima? Vjerovatno ne. Svi su oni teži slučajevi “humanizma”, ali naravno, samo onlajn...


Što dalje, to bolje. "Humanista" i "liberala" nema niti u tragovima u blizini migrantskih centara ili naselja gdje su stranci većina. Ljubav raste proporcionalno udaljnosti, što je udaljenost od migranata veća, veća je i ljubav i "humanizam".


Nisam nikad mislio ovo napisat kolegi Dženuinu, ali aferim. Svi ih oni “vole””, ali na tuđi račun. Država da plati jel, njihovu “dobrotu i humanizam”...Imaju skoro mesijansko poslanje ilitiga nalog dok drže predavanja

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 22:19 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Balkansko shvatanje drzave..

Zato je i nemate.

Svi mi placamo poreze i ne trazimo od nasih drzava nista vise no da se nasih zakona i etickih nacela na kojima baziraju nasa drustva. I opet, sta s tim ljudima?

Markane, ne kontam sta zelis reci.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 01:52 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4927
Opet majstor traži da “država” intervenira na “etičkim principima”. Majstore, država su ljudi. Ljudi koji žive oko tebe i plaćaju tu istu državu. Opet ponavljam, treba krenuti od sebe. Daj nađi nekog od ovih “nesretnika” i plati iz svoga džepa. Hranu,stan, školovanje i nešto za bacit pod jaja. Uglavnom snosi sve troškove malog bradatog osamnaestogodišnjeg 32-godišnjaka. Daj mu i vlastitu hanumu “Germanku” kako je od milja zoveš ako mu se prijebe. Ako ne, jebiga fašista si. Nemoj bit fašista, kreni od sebe majku mu milu... budi humanista ko šta jesi. Bar onlajn

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 06:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
KASAP je napisao/la:
Evo, da ti kaze neko ko je "germanki" zbombao klinca.

Varas se. Dosta nasih vec u drugoj generaciji imaju Nijemce ili Austrijance kao partnere. I to ne samo furka vec su i u ozbiljnim vezama. Toga ce biti sve vise.

Drugo, ovo sto mi sad zovemo migrantskom krizom uopste nije nikakva kriza sta nas tek ceka. Ovo je od medija i desnicarskih politicara i ideologa napuhan balon koji je pukao u Austriji, primjera radi, cim je postignut konsens oko toga da mogu ostati, tj. integrirati se. Niko od nas njih ne osjeti. Ljudi su odavno na kursevima njemackog jezika, podjeljeni su na cijelu drzavu, mnogi vec rade i S A M I placaju kurseve njemackog jezika, itd..itd. Ne trpi ovaj sistem dugo parazitarne elemente, vjeruj mi.

Ali, i to je nesto sto na ovom forumu pored silne islamofobije niko ne tematizira, sta ce biti kada klimatske promjene zaista uzmu maha i kada se pokrenu milioni? Kako da se suocavamo s time? I zasto vas dusebriznike ne interesuju ekoloske promjene i sve oko toga?

Cinjenica je: to je problem s kojim se necemo moci nositi lokalno. Prvo, prevelik je zalogaj, drugo, to je globalni problem i morace se rjesavati globalno. A to, vidis, ne ide ukoliko se svako zacahuri u svoju nacionalnu zajednicu, kako bi to evropska desnica najradje htjela.

Bice, dakle, veliki izazov za Evropu da zadrzi drustvene postulate na kojima pociva a da istovremeno izadje na kraj sa "vojskom" ocajnika koji ce se zasigurno pokrenuti ka sjeveru.

Ja nemam odgovore na ta pitanja. Da imam, nebi tipkao ovdje s tobom i ostalima, ali znam samo jedno, a to je da su te stvari trenutno sekundarne jer je najvaznije zbrinuti ove ljude koji su vec sad tu. Oni su tu, ne mozes ih potrpati u gasne komore i spaliti, kao sto je to vec neka budala ovdje spominjala (doduse odlucila se da ode s foruma).


I ćorava koka zrno nađe. Kad vas je već stotine tisuća poleglo po njemačkom govornom području, pa mora vas biti 10 % natprosječno uspješnih da Bog kaže, i mora se naći par procenata lokalnih paćenica koje su toliko očajne ili paćenika (češći slučaj, veći procenat) koji hoće sa vama. Međutim nema vas na mapi u nekom boljem i jačem društvenom staležu, ne drmate društvom, u cjelini ste marginalni.

Naravno da nećete u većem broju nikada ostvariti društvenu afirmaciju, niti ćete dobiti dostupa i kontakta sa boljim ljudima otamo. Najbolje čemu se imate nadati je utapanje u masu njemačkih proletera vječitog solidnog nižeg srednjeg staleža, i to ako ne bude problema sa prihvaćanjem jezika i religije lokalaca.

Pravo rješenje za viškove stanovništva je podjela kondoma po Aziji, Južnoj Americi i Africi od osnovne škole naviše, programi planiranja obitelji i obavezne masovne sterilizacije nakon jednog djeteta, i nažalost klinike za abortus na svakom ćošku. Velim nažalost, jer sam žestok protivnik abortusa, ali kad ne možeš ljudski objasnit.
I naravno čelične granice država na kojima se samo može ući uz papire. Nije to nemoguće, imali smo to u hladnom ratu, funkcioniralo je ko švicarski sat. Svaki dan pred njihov dnevnik da gledaju reklame o nemogućnosti odlaska u Europu, slike onih koji su usput nadrapali i sl. Dokumentarce o bijedi migranta itd. I naravno pomoć im da nešto doma rade i proizvode. Njima nedostaju često elementarne stvari, i kad bi imali što za pojest, limeni krov nad glavom, ne bi se ni pokretali ovamo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 08:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Kontrola granica je čisto tehničko pitanje koje samo ovisi o političkoj volji.

Vidjeli smo to i na primjeru Mađarske i na primjeru Italije.

Znači, velika je laž da su imigranti nezaustavljivi (barem njih 99.9%).

To i vezani problemi se daju riješiti preko noći, samo da EU zemlje to žele. A ne žele zbog izopačenih demokratskih vrijednosti čijih je svijet rob a koje su rezultat prljavih interesa kapitalističke elite koja se ne libi uništavati vlastiti narod i vlastitu zemlju kako bi ostvarila 6% veći profit. Još ću postati marxist...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 10:57 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Genuine je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Evo, da ti kaze neko ko je "germanki" zbombao klinca.

Varas se. Dosta nasih vec u drugoj generaciji imaju Nijemce ili Austrijance kao partnere. I to ne samo furka vec su i u ozbiljnim vezama. Toga ce biti sve vise.

Drugo, ovo sto mi sad zovemo migrantskom krizom uopste nije nikakva kriza sta nas tek ceka. Ovo je od medija i desnicarskih politicara i ideologa napuhan balon koji je pukao u Austriji, primjera radi, cim je postignut konsens oko toga da mogu ostati, tj. integrirati se. Niko od nas njih ne osjeti. Ljudi su odavno na kursevima njemackog jezika, podjeljeni su na cijelu drzavu, mnogi vec rade i S A M I placaju kurseve njemackog jezika, itd..itd. Ne trpi ovaj sistem dugo parazitarne elemente, vjeruj mi.

Ali, i to je nesto sto na ovom forumu pored silne islamofobije niko ne tematizira, sta ce biti kada klimatske promjene zaista uzmu maha i kada se pokrenu milioni? Kako da se suocavamo s time? I zasto vas dusebriznike ne interesuju ekoloske promjene i sve oko toga?

Cinjenica je: to je problem s kojim se necemo moci nositi lokalno. Prvo, prevelik je zalogaj, drugo, to je globalni problem i morace se rjesavati globalno. A to, vidis, ne ide ukoliko se svako zacahuri u svoju nacionalnu zajednicu, kako bi to evropska desnica najradje htjela.

Bice, dakle, veliki izazov za Evropu da zadrzi drustvene postulate na kojima pociva a da istovremeno izadje na kraj sa "vojskom" ocajnika koji ce se zasigurno pokrenuti ka sjeveru.

Ja nemam odgovore na ta pitanja. Da imam, nebi tipkao ovdje s tobom i ostalima, ali znam samo jedno, a to je da su te stvari trenutno sekundarne jer je najvaznije zbrinuti ove ljude koji su vec sad tu. Oni su tu, ne mozes ih potrpati u gasne komore i spaliti, kao sto je to vec neka budala ovdje spominjala (doduse odlucila se da ode s foruma).


I ćorava koka zrno nađe. Kad vas je već stotine tisuća poleglo po njemačkom govornom području, pa mora vas biti 10 % natprosječno uspješnih da Bog kaže, i mora se naći par procenata lokalnih paćenica koje su toliko očajne ili paćenika (češći slučaj, veći procenat) koji hoće sa vama. Međutim nema vas na mapi u nekom boljem i jačem društvenom staležu, ne drmate društvom, u cjelini ste marginalni.

Naravno da nećete u većem broju nikada ostvariti društvenu afirmaciju, niti ćete dobiti dostupa i kontakta sa boljim ljudima otamo. Najbolje čemu se imate nadati je utapanje u masu njemačkih proletera vječitog solidnog nižeg srednjeg staleža, i to ako ne bude problema sa prihvaćanjem jezika i religije lokalaca.

Pravo rješenje za viškove stanovništva je podjela kondoma po Aziji, Južnoj Americi i Africi od osnovne škole naviše, programi planiranja obitelji i obavezne masovne sterilizacije nakon jednog djeteta, i nažalost klinike za abortus na svakom ćošku. Velim nažalost, jer sam žestok protivnik abortusa, ali kad ne možeš ljudski objasnit.
I naravno čelične granice država na kojima se samo može ući uz papire. Nije to nemoguće, imali smo to u hladnom ratu, funkcioniralo je ko švicarski sat. Svaki dan pred njihov dnevnik da gledaju reklame o nemogućnosti odlaska u Europu, slike onih koji su usput nadrapali i sl. Dokumentarce o bijedi migranta itd. I naravno pomoć im da nešto doma rade i proizvode. Njima nedostaju često elementarne stvari, i kad bi imali što za pojest, limeni krov nad glavom, ne bi se ni pokretali ovamo.



Hajde odmah da ti izbijem i to iz glave, posto si se uhvatio toga ko pijan plota.

Evo ti cak iz austrijskog parlamenta.

Prva generacija, izbjeglicka!

Socijaldemokrate:
https://www.facebook.com/ahmedhusagicspoe/

Zeleni:
https://www.facebook.com/alma.zadic/

Pogotovo cemo o Almi Zadic u buducnosti cuti mnogo vise. Mlada, inteligentna, drska i ohola, a u stranci koja ce uskoro da bude junior partner demokrscanima, tj. Kurzu, a vremenom ce da bude sve jaca.


Citat:
I naravno čelične granice država na kojima se samo može ući uz papire. Nije to nemoguće, imali smo to u hladnom ratu, funkcioniralo je ko švicarski sat. Svaki dan pred njihov dnevnik da gledaju reklame o nemogućnosti odlaska u Europu, slike onih koji su usput nadrapali i sl. Dokumentarce o bijedi migranta itd. I naravno pomoć im da nešto doma rade i proizvode. Njima nedostaju često elementarne stvari, i kad bi imali što za pojest, limeni krov nad glavom, ne bi se ni pokretali ovamo.


Ne zelim te zaista vrijedjati, iako ponekad najradje bih, ali mi fakat, fakat nije jasno, kako u godini 2020. mozes dolaziti sa receptima iz Hladnog rata??! Ne znam koji segment ljudskog zivota je ostao isti, ili slican, pa da bi to imalo smisla. Da ne govorimo o tome da interneta nije ni bilo a ni klimatskih promjena na koje se nekako niko na ovoj temi ne zeli osvrnuti. Dzaba ti kondomi kad ti vec sad imas stotine miliona ljudi koji ce do 2050. biti prisiljeni da napuste podrucja u kojima zive. I sta, kad dodju onako kao 2015. i 2016. pripucati po njima ili ih pustiti da krepaju pred granicama?

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 11:07 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Bobovac je napisao/la:
Kontrola granica je čisto tehničko pitanje koje samo ovisi o političkoj volji.

Vidjeli smo to i na primjeru Mađarske i na primjeru Italije.

Znači, velika je laž da su imigranti nezaustavljivi (barem njih 99.9%).

To i vezani problemi se daju riješiti preko noći, samo da EU zemlje to žele. A ne žele zbog izopačenih demokratskih vrijednosti čijih je svijet rob a koje su rezultat prljavih interesa kapitalističke elite koja se ne libi uništavati vlastiti narod i vlastitu zemlju kako bi ostvarila 6% veći profit. Još ću postati marxist...



Mogla je Madjarska postaviti u godini anno 2016. bodljikave zice jer je neko drugi te ljude primio. Sta ako sutra njih 100.000.000 bude pred tom granicom?

Citat:
Još ću postati marxist...


Malo toganikome nebi skodilo, pa ni tebi. Ali kad smo vec kod toga, da vidimo sta je Otto Bauer jos daleke 1907. godine rekao na tu temu, a kao sto vidimo i danas je aktualno:


Citat:
"Dauernd wird die heimische Arbeiterschaft ihre Arbeitsstellen und ihre Lebenshaltung nicht wirksam verteidigen können, wenn es ihr nicht gelingt, [die Immigranten] als Klassengenossen zum gemeinsamen Kampf gegen die Unternehmer zu gewinnen.

Volle Freizügigkeit für die Auswanderer aus industriell-kapitalistischen Gebieten; energischer Kampf gegen den kapitalistisch organisierten Lohndrückerimport; Freizügigkeit für die freie Wanderung aus agrarisch-hauswirtschaftlichen Ländern, ergänzt durch ein System wirksamer sozialer Schutzregeln -- das sind die Richtlinien der proletarischen Einwanderungspolitik."

Otto Bauer: "Proletarische Wanderungen", 1907


Prevod, onako otprilike, neda mi se sve prevoditi. Djelo se zove "Proleterske selidbe", a kaze:

Domaci radnici nece moci odbraniti svoj nacin zivota i svoja radna mjesta ukoliko ne uspiju da imigrante kao klasne drugove pridobiju za svoju stvar, tj. za borbu protiv kapitalista.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30428
KASAP je napisao/la:
Mogla je Madjarska postaviti u godini anno 2016. bodljikave zice jer je neko drugi te ljude primio. Sta ako sutra njih 100.000.000 bude pred tom granicom?


A što će se posebno dogoditi, ništa što već nije viđeno već puno puta ranije. Ili će se Mađarska obraniti od napadača ili će je osvajači osvojiti.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 15:56 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Naša Kvačica je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Mogla je Madjarska postaviti u godini anno 2016. bodljikave zice jer je neko drugi te ljude primio. Sta ako sutra njih 100.000.000 bude pred tom granicom?


A što će se posebno dogoditi, ništa što već nije viđeno već puno puta ranije. Ili će se Mađarska obraniti od napadača ili će je osvajači osvojiti.



Nije mi jasno kako mozes te jadnike nazivati osvajacima i time ih takoreci na neki odredjivati za odstrijel. Jer kad kazes opanost, osvajac, jasno je kakav odgovor mora biti.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 16:37 
Offline

Pridružen/a: 24 ožu 2019, 11:50
Postovi: 933
Lokacija: Mostar.......nekad
KASAP je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

A što će se posebno dogoditi, ništa što već nije viđeno već puno puta ranije. Ili će se Mađarska obraniti od napadača ili će je osvajači osvojiti.



Nije mi jasno kako mozes te jadnike nazivati osvajacima i time ih takoreci na neki odredjivati za odstrijel. Jer kad kazes opanost, osvajac, jasno je kakav odgovor mora biti.


Odkud tebi to da su ti migranti jadnici? Momci u najboljim godinama prelaze hiljade km da bi stigli u Njemačku ili Skandinaviju, druge zemlje ih uopšte ne interesuju. Taj put ih košta 10-15000€, odkud im ta lova? U Njemačkoj je Bundesagentur für Arbeit nedavno objavila da preko 70% od tih migranata nemaju ni minimalnu kvalifikaciju za potrebe njemačkog tržišta radne snage. Dvije trećine od njih govori vrlo slabo ili nikako njemački jezik, a već su četiri godine tu.
Njemačka je i bez njih imala dosta socijalnih problema, sila ljudi radi u sektoru niske zarade, masa penzionera ispod minimale, samohrane majke sa djecom, plus tri miliona nezaposlenih. Kad još dodaš 450€ minijobber onda imaš duplu cifru.
Sasvim druga, otežavajuća stvar je da se radi o jednoj kulturi koja uopšte nije kompatibilna sa zapadnom pa čak i našom. Sve ono nazadno što ih je “natjeralo” da napuste svoju zemlju ponijeli su sa sobom i zadržali su ga.
Moj utisak je da je ovo namješteno, ovo je početak umiranja jednog visoko razvijenog društva. Samo teški ljevičari i naivci to ne kapiraju, oni svojim stavom to još ubrzavaju.
Ali ništa nije moglo orlova vijeka pa neće ni ovo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 17:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10009
KASAP je napisao/la:

Nije mi jasno kako mozes te jadnike nazivati osvajacima i time ih takoreci na neki odredjivati za odstrijel. Jer kad kazes opanost, osvajac, jasno je kakav odgovor mora biti.

Nisu to nikakvi jadnici,nego islamisti koji su došli samo s jednim ciljom u Evropu,da od Evrope naprave islamski kontinent. To što ih ti braniš nije čudo,s obzirom da si maskirani islamista.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30428
KASAP je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

A što će se posebno dogoditi, ništa što već nije viđeno već puno puta ranije. Ili će se Mađarska obraniti od napadača ili će je osvajači osvojiti.



Nije mi jasno kako mozes te jadnike nazivati osvajacima i time ih takoreci na neki odredjivati za odstrijel. Jer kad kazes opanost, osvajac, jasno je kakav odgovor mora biti.



Ti meni prijetiš što ako ih sutra bude 100 milijuna. Pa što bi to bilo ako ih bude 100 milijuna? Je li bi ih možda Mađarska morala primiti čak i ako ne želi? Kako se to zove kad netko nešto mora? Ti prvi provlačiš "mogla je Mađarska postaviti u godini anno 2016... ". Što ne bi mogla i drugi put ako hoće? Je li suverena država ili nije? Hoće li "jadni" imigranti možda silom probiti?

Ako nije dragovoljno, tj. Mađarska bi ih morala primiti protiv svoje volje onda je to osvajanje. Od osvajača se mogu obraniti ako budu sposobni ili će osvajači njih pokoriti. Tako je to uvijek bilo u povijesti, nije ni danas drugačije.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 18:20 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Naša Kvačica je napisao/la:
KASAP je napisao/la:


Nije mi jasno kako mozes te jadnike nazivati osvajacima i time ih takoreci na neki odredjivati za odstrijel. Jer kad kazes opanost, osvajac, jasno je kakav odgovor mora biti.



Ti meni prijetiš što ako ih sutra bude 100 milijuna. Pa što bi to bilo ako ih bude 100 milijuna? Je li bi ih možda Mađarska morala primiti čak i ako ne želi? Kako se to zove kad netko nešto mora? Ti prvi provlačiš "mogla je Mađarska postaviti u godini anno 2016... ". Što ne bi mogla i drugi put ako hoće? Je li suverena država ili nije? Hoće li "jadni" imigranti možda silom probiti?

Ako nije dragovoljno, tj. Mađarska bi ih morala primiti protiv svoje volje onda je to osvajanje. Od osvajača se mogu obraniti ako budu sposobni ili će osvajači njih pokoriti. Tako je to uvijek bilo u povijesti, nije ni danas drugačije.



Covjece, ja ti ukazujem na viseslojnost problematike koja se mora rjesavati na globalnom nivou. A pitanje je kako a da pri tome ne izgubimo ono sto nas cini ljudima i sto nas po vlastitim ubjedjenjima izdvaja iz ostatka zivotinjskog svijeta. Do sad apsolutno nema nikakvog razumnog razloga koji bi mogao pred nama samima opravdati nehuman tretman prema ovim ljudima. Je li vrijedna jedna cokoladica toliko da se nekog prebija? Nasa sveta cokoladica Meka i Medina.

Pa jedna Turska je primila izbjeglica duplo nego citava Srednja Evropa...

Banija, ne kenjaj RSK(rkane).

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 18:27 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
babo je napisao/la:
KASAP je napisao/la:


Nije mi jasno kako mozes te jadnike nazivati osvajacima i time ih takoreci na neki odredjivati za odstrijel. Jer kad kazes opanost, osvajac, jasno je kakav odgovor mora biti.


Odkud tebi to da su ti migranti jadnici? Momci u najboljim godinama prelaze hiljade km da bi stigli u Njemačku ili Skandinaviju, druge zemlje ih uopšte ne interesuju. Taj put ih košta 10-15000€, odkud im ta lova? U Njemačkoj je Bundesagentur für Arbeit nedavno objavila da preko 70% od tih migranata nemaju ni minimalnu kvalifikaciju za potrebe njemačkog tržišta radne snage. Dvije trećine od njih govori vrlo slabo ili nikako njemački jezik, a već su četiri godine tu.
Njemačka je i bez njih imala dosta socijalnih problema, sila ljudi radi u sektoru niske zarade, masa penzionera ispod minimale, samohrane majke sa djecom, plus tri miliona nezaposlenih. Kad još dodaš 450€ minijobber onda imaš duplu cifru.
Sasvim druga, otežavajuća stvar je da se radi o jednoj kulturi koja uopšte nije kompatibilna sa zapadnom pa čak i našom. Sve ono nazadno što ih je “natjeralo” da napuste svoju zemlju ponijeli su sa sobom i zadržali su ga.
Moj utisak je da je ovo namješteno, ovo je početak umiranja jednog visoko razvijenog društva. Samo teški ljevičari i naivci to ne kapiraju, oni svojim stavom to još ubrzavaju.
Ali ništa nije moglo orlova vijeka pa neće ni ovo.


Kad neko zadnju ustedjevinu potrosi da bi ostvario sebi san o boljem zivotu na Zapadu onda to valjda samo po sebi govori dovoljno o tome koliko je taj neko voljan, istrajan, hrabar i jak. To uglavnom i jesu osobine iseljenika tokom stoljeca - vecine, naravno ne svih. Snaci se se oni i u EU, mozda ne svi, i mozda ne odmah, ali dugorocno sigurno. Svugdje ima i kukolja i mozda po nasim gledanjima medju tim izbjeglicama ima i vise kukolja ali to ne znaci da su ti ljudi u globalu dosli da ovdje nekoga porobljavaju, osvajaju. Izmedju ostalog i kako, bog ti dao? Koliko poznajes ljudi koji su s Bliskog istoka ili iz Magreba dosli tokom zadnjih dvije,tri godine u Evropu pa da mozes suditi na taj nacin?

Nije mali broj i nasih ljudi kojima se i DAN DANAS mora objasnjavati u Austriji da je zakonom zabranjeno tuci zenu i djecu.


I iz trokuta izgleda otislo sve sto je normalno. Ostali Fatmiri i defteri hefte da ubijaju ono malo pojma u ljudima. Do jucer je bilo help Bosnia a danas bi ove sto im treba pomoc pod tockove. Ali hajde da se to barem otvoreno prizna, nego jok, izmisljaju se kojekakvi masterplanovi koje je skovao neko negdje daleko da izmijeni etnicku sliku hebene BiH, a naravno i sire. Valjda Soros i Rotschildi.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 19:40 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4927
Došlo je do popularnog nožićkanja. Jedna od omiljenijih zanimacija ilegalne horde. Stvari idu svojim prirodnim tokom...

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /191224152

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 pro 2019, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
KASAP je napisao/la:
Genuine je napisao/la:

I ćorava koka zrno nađe. Kad vas je već stotine tisuća poleglo po njemačkom govornom području, pa mora vas biti 10 % natprosječno uspješnih da Bog kaže, i mora se naći par procenata lokalnih paćenica koje su toliko očajne ili paćenika (češći slučaj, veći procenat) koji hoće sa vama. Međutim nema vas na mapi u nekom boljem i jačem društvenom staležu, ne drmate društvom, u cjelini ste marginalni.

Naravno da nećete u većem broju nikada ostvariti društvenu afirmaciju, niti ćete dobiti dostupa i kontakta sa boljim ljudima otamo. Najbolje čemu se imate nadati je utapanje u masu njemačkih proletera vječitog solidnog nižeg srednjeg staleža, i to ako ne bude problema sa prihvaćanjem jezika i religije lokalaca.

Pravo rješenje za viškove stanovništva je podjela kondoma po Aziji, Južnoj Americi i Africi od osnovne škole naviše, programi planiranja obitelji i obavezne masovne sterilizacije nakon jednog djeteta, i nažalost klinike za abortus na svakom ćošku. Velim nažalost, jer sam žestok protivnik abortusa, ali kad ne možeš ljudski objasnit.
I naravno čelične granice država na kojima se samo može ući uz papire. Nije to nemoguće, imali smo to u hladnom ratu, funkcioniralo je ko švicarski sat. Svaki dan pred njihov dnevnik da gledaju reklame o nemogućnosti odlaska u Europu, slike onih koji su usput nadrapali i sl. Dokumentarce o bijedi migranta itd. I naravno pomoć im da nešto doma rade i proizvode. Njima nedostaju često elementarne stvari, i kad bi imali što za pojest, limeni krov nad glavom, ne bi se ni pokretali ovamo.



Hajde odmah da ti izbijem i to iz glave, posto si se uhvatio toga ko pijan plota.

Evo ti cak iz austrijskog parlamenta.

Prva generacija, izbjeglicka!

Socijaldemokrate:
https://www.facebook.com/ahmedhusagicspoe/

Zeleni:
https://www.facebook.com/alma.zadic/

Pogotovo cemo o Almi Zadic u buducnosti cuti mnogo vise. Mlada, inteligentna, drska i ohola, a u stranci koja ce uskoro da bude junior partner demokrscanima, tj. Kurzu, a vremenom ce da bude sve jaca.


Citat:
I naravno čelične granice država na kojima se samo može ući uz papire. Nije to nemoguće, imali smo to u hladnom ratu, funkcioniralo je ko švicarski sat. Svaki dan pred njihov dnevnik da gledaju reklame o nemogućnosti odlaska u Europu, slike onih koji su usput nadrapali i sl. Dokumentarce o bijedi migranta itd. I naravno pomoć im da nešto doma rade i proizvode. Njima nedostaju često elementarne stvari, i kad bi imali što za pojest, limeni krov nad glavom, ne bi se ni pokretali ovamo.


Ne zelim te zaista vrijedjati, iako ponekad najradje bih, ali mi fakat, fakat nije jasno, kako u godini 2020. mozes dolaziti sa receptima iz Hladnog rata??! Ne znam koji segment ljudskog zivota je ostao isti, ili slican, pa da bi to imalo smisla. Da ne govorimo o tome da interneta nije ni bilo a ni klimatskih promjena na koje se nekako niko na ovoj temi ne zeli osvrnuti. Dzaba ti kondomi kad ti vec sad imas stotine miliona ljudi koji ce do 2050. biti prisiljeni da napuste podrucja u kojima zive. I sta, kad dodju onako kao 2015. i 2016. pripucati po njima ili ih pustiti da krepaju pred granicama?


Prvo ovi likovi koje navodiš su politički marginalci koji idu u kvotu obaveznog predstavljanja manjina u jednoj zemlji. Ahmed i Alma nikada neće biti kancelari Austrije. Trebalo bi ih biti barem 50 na sceni da počnu predstavljati neki blok u Austriji. Moraju nekog izabrat - to su ti Sejdić i Finci austrijska verzija. Demokratska obaveza za društvo tamo i ništa više.
Imaju takve predstavnike za Rome, homoseksualce i Židove također isto, i još ih je više.

Bolje spriječiti nego liječiti, pa zato govorim o kondomima, kontroli rađanja na različite načine i tako.
Ljudi se od zvijeri razlikuju time što posjeduju razum, i što mogu da planiraju budućnost i odgovaraju za svoje postupke između ostalog.
Likovi iz trećeg svijeta su bili siromašni i u problemima i prije nego su napravili stotine milijuna ljudi. Za svoje akcije moraju snositi odgovornost i već danas raditi na kontroli populacije, a i ponijeti odgovornost za višak populacije.
Europljani ne snose nikakvu odgovornost za tuđa kitovanja djece, već samo za sebe.
Svatko odgovara samo za sebe, ja za sebe, ti za sebe.
I ja kad curu napumpam, mene država ganja za alimentaciju i sva čuda, i ako to isto važi sa sve nas, zašto bi likovi iz trećeg svijeta bili pošteđeni.
Svi smo isti i imamo ista prava i obaveze.

Pomoći se može i treba na neki način, ali na način da mi ovdje platimo svojim fizičkim opstankom što je neko nakitovo narod, to nije realno.
Nitko se mirno neće samoukinuti i pristati da nestane da bi rješavao tuđe probleme.
(evo me sad ko HDZ BiH iz najboljih dana - a istina je :neznam )


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2487 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 100  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Teuton i 412 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO