HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2487 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 100  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 vel 2019, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Anti-Zlobnjak je napisao/la:
Hrvatska ponovno spašava Bihać, ovaj puta od bijele kuge.

Citat:
GRADONAČELNIK BIHAĆA OPTUŽUJE SUSJEDE: "Hrvatska policija ubacuje migrante na teritoriju BiH, a policija RS-a..."

Na sjednici Gradsokog vijeća Bihaća jednoglasno je usvojena inicijativa da se uputi pismeni poziv novom sazivu Predsjedništva Bosne i Hercegovine da se u gradu na Uni održi sjednica Predsjedništva na temu migrantske krize u ovom gradu

Gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić optužio je danas hrvatsku policiju da protivzakonito ulazi u Bosnu i Hercegovinu na području Unsko-sanskog kantona i da tamo dovozi ilegalne migrante koje zatekne na svojoj teritoriji, a koji su prije toga nekako uspjeli da pređu granicu.

Fazlić je to rekao na sjednici Gradskog vijeća Bihaća na kojoj se razgovaralo o migrantskoj krizi, prenosi N1 Sarajevo.

"Nemojte da nam hrvatska policija svaki dan dovodi 30, 40, 100 migranta, vraća ih mimo službenog graničnog prelaza. Mene vrijeđa kao Bosanca da neko može iz druge države da uđe na teritoriju BIH i ponaša se po njoj bez obzira koliko to bila prijateljska država. U BiH ulazi hrvatska policija, specijalci, dovoze migrante, vraćaju ih i šalju u Bihać", izjavio je Fazlić.

Prema njegovim riječima, na sličan način se ponaša i policija Republike Srpske koja sve migrante koje pronađe na teritoriji tog entiteta odmah privodi i predaje Službi za poslove sa strancima Ministarstva bezbjednosti BiH, a ona ih opet automatski šalje ka Bihaću.

"Država BiH mora na to da utiče i to da rješava", kazao je Fazlić.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/10 ... _rs_a.html



Po međunarodnim zakonima i dogovorima su dužni da prime ilegalne migrante nazad na graničnom prijelazu.
Igrali bi se države i hvalili državom. Sad nek preuzmu odgovornost.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 vel 2019, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Ne samo da ulaze ilegalno, nego i pucaju rafale iz automata.

Stavio sam snimak ovdje na ovoj temi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 vel 2019, 09:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Policija Hrvatske ulazi u pojas Gaze? Ala!

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 vel 2019, 09:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Šta na ovo kaže @Stinger bazuka?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 vel 2019, 09:26 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Rješit će to zlatni ljiljan brutalnim kmečanjem u najdražoj hambasadi , kao i kod hinzka :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 24 vel 2019, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Zanimljivo kako nema pisanja po probosanskim medijima o tome. Previše ih sramota. Smeta ih kad im žena spava s drugim jedino ako se pročuje.

Ja da sam patriota bar bi poslao diplomatsku notu.

A sad će tek bit veselo kad stignu topliji dani. Migranti kao lastavice, kreću prema sjeveru tek na proljeće.

Vučić dogovorio s braćom Grcima pošiljku svežih migranata. Zašto se ne bi ljudi riješili problema s migrantima kad mogu. Bihać ih čeka otvorenih ruku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 25 vel 2019, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 25 vel 2019, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Neko je bezveze u Njemačkoj radio 20 godina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 26 vel 2019, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Migranti se udomaćili.

slika

– Moj muž od ponedjeljka do petka radi do 23 sata, sve vrijeme budem sama sa bebom. Možete zamisliti onda kako se osjećam i koliko me strah. Izaći vani svakako ne smijem sa djetetom – zaključila je Holić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 26 vel 2019, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
E Lejla,jbg.Da si se udala za Srbina,imala bi kalašnjikov u ormaru i pištolj u fioci,ovako,šta da ti kažem. :-(
Reci bar mužu da promeni cilindar od brave.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 26 vel 2019, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Da li Krajina postoji za Sarajevo? Zašto su Izetbegović, Zvizdić i Novalić ignorisali migrantsku krizu u USK?

slika

Uskoro će godina dana kako je migrantska kriza pogodila BiH, a ponajviše Krajinu , tačnije njena dva grada – Bihać i Veliku Kladušu. Nažalost, po ko zna koji put, vlasti u Sarajevu su zaboravile na ovaj dio BiH.

Naime, u proteklih godinu dana tadašnji član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović, premijer Vlade FBiH Fadil Novalić i predsjedavajući Vijeća ministra BiH Denis Zvizdić ,skoro pa nikako, nisu se bavili ovom temom – migrantskom krizom u Krajini.

Tadašnjem članu Predsjedništva BiH na prvom mjestu je bila predizborna kampanja, Izborni zakon, sukob s Dodikom i kritikovanje svega što ne dolazi iz kuhinje Stranke demokratske akcije (SDA). Nerijetko je Izetbegović znao kazati da je upravo SDA jedina stranka koja se bori za opstojnost BiH, nazivajući ostale stranke, a na prvom mjestu SDP, izdajničkim i “nemuslimanskim”. Komentarisao je Izetbegović i mogući novi sukob u BiH.

S druge strane, premijer Vlade FBiH Fadil Novalić je obilježio godinu zaposlenjem kćerke u Finansijsko-informatička agenciju bez konkursa. Naime, Ada Novalić, kćerka Fadila Novalića zaposlena je u ovu agenciju bez konkursa, a premijer Novalić je tvrdio da to nije znao. Nedugo nakon toga, pod pritiskom javnosti, Ada Novalić je dala otkazu u ovoj agenciji. Međutim, to nije bio kraj, a u žižu javnosti ponovo dospijeva Fadilova kćerka. Na sjednici Vlade FBiH koja je održana sredinom protekle godine, usvojena je odluku da Javno preduzeće BH Pošta kupi zgradu u Vogošći za potrebe Glavnog poštanskog centra u vrijednosti od 8,5 miliona maraka, a čija je suvlasnica upravo Fadilova kćerka, Ada Novalić. O gafovima premijera Novalića kako bi građani FBiH trebali paziti šta kupuju, te da ne bi trebali trošiliti novac na luksuz u vidu grickalica, sokova… suvišno je i pisati.

Posljednja, ali nikako manje važna, naprotiv pored ministra sigurnosti BiH najgovornija osoba za migrantsku krizu u BiH je predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić.

Zvizdić je 2018. godinu iskoristio za nekoliko posjeta Kataru i drugim zemljama arapskog svijeta od kojih građani BiH nisu imali nikakve koristi. Kako i proteklih 25 godina, pa tako i u 2018., posjete državam poput Katara i Turske, te pojedinim članicama Evropske unije nisu donijeli nikakve benefite građanima BiH, a to dokazuje i da su ulaganja “bratske” Turske u susjednu državu Srbiju tri puta puta veća nego u BiH. Govorio je Zvizdić i o važnosti euroatlantskih integracija – NATO i EU, napadao Dodika, a najviše se bavio kandidatskim statusom ispred SDA za člana Predsjedništva BiH. Međutim, Zvizdić je u posljednjem momentu odustao od kandidature.

Nažalost, Izetbegović, Zvizdić i Novalić su općenito govorili o migrantskoj krizi, izjavljujući svima nam dobro poznate fraze o tome kako BiH neće biti sabiralište migranata na zapadnom Balkanu, a Sarajevo grad prepun sumnjivih lica.Dok je ovaj trojac “branio” BiH i glavni grad Sarajevo, sjeverozapadna BiH postajala je sjeverozapadna Sirija – Alep.

Naime, Krajine je u desetom mjesecu protekle godine imala vrtoglavih 8 hiljada migranata, a pomoć države i federacije bila je minimalna, skoro pa nikakva. Kantonalne vlasti na čelu s premijerom Rošićem, protiv kojeg je u međuvremenu podneseno nekoliko krivičnih prijava, nije poduzimala ništa povodom ovog problema. Dnevno je u Bihać pristizalo oko 200 migranata, što vozom, što autobusima, a vlasti nisu ništa poduzimale. Počinjen je ogroman broj krivičnih djela, a jedino što su tadašnje kantonalne vlasti uradile je to da su frizirali izvještaje Uprave policije USK o broju počinjenih krivičnih djela o čemu je portal USN ranije pisao.

Na kraju možemo zaključiti da su Krajišnici ponovo prepušteni sami sebi, a Sarajevo, po ko zna koji put, podmuklo izdalo Krajinu jer nadležnosti za migrantsku krizu nisu u Bihaću, nego upravo u Sarajevu, glavnom gradu BiH.

Alen Mešić / portal USN

https://usnovosti.ba/usn-novosti/bihac/ ... usk/140757


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Reporteri Oslobođenja putovali su sa grupom migranata na relaciji Sarajevo - Bihać: Noćni voz iz niotkud za nigdje

ponedjeljak
25. Februar 2019.


- Oprostite, možete li mi reći kada dolazi voz iz Sarajeva?

- Upravo je došao.

- Ne razumijem najbolje. Da li je ovaj voz došao ili treba krenuti za Sarajevo?

- Upravo je došao, a krenut će za sat i po.

- Ovaj voz je došao?

- Da. Ako ste čekali nekoga, policija je sve migrante izvela iz voza u Bosanskoj Otoci.

- O moj bože! O moj bože! Gdje je to?

- Dvije ili tri stanice ranije, nisam siguran.

- O moj bože, šta sad da radim!? Koliko je to daleko?

- Oko četrdeset kilometara, ne znam baš tačno

- O moj bože! Znate li gdje su ih odveli?

- Ne znam, zaista. Neko kaže u hotel Sedra, predviđen za smještaj migranata, a neko da su ih deportovali u Sarajevo.

slika

Ovaj razgovor odvija se na željezničkoj stanici u Bihaću, po dolasku voza Sarajevo - Bihać. Putovanje za 69 migranata završeno je u Bosanskoj Otoci. Uz nekoliko putnika, na posljednjoj stanici iz voza smo izašli samo kolega fotograf Didier Torche i ja.

slika
U vozu su mladići iz Pakistana, Indije, Alžira, Tunisa, Libije...

- Da li ste imali problema sa policijom?

Jedan iz grupe pokazuje mi svoju azilantsku kartu. Yusuf Ibrahim.

- U Bosni nisam, ali jesam u Hrvatskoj. Tamo mi je odbijen zahtjev za azil. Kasnije sam deportovan, kaže.

Khaled iz Alžira hramlje na lijevu nogu. Lijeva ruka mu je u povoju. To su, kaže, posljedice gostoprimstva hrvatske policije. Priča da je sedam puta prelazio hrvatsku granicu i svaku put je deportovan.
...

Besmisleno je postalo postavljati pitanje gdje idu. Svi žele doći najprije u Italiju, a onda dalje, tamo gdje mogu raditi. Pitati kako do Italije, međutim, ima smisla.

- Sada je bitno samo da dođem do granice, ja znam kako ću preko. Na putu sam više od godine. Prešao sam Iran, Tursku, Grčku, Makedoniju, Srbiju i sada sam u BiH. Preći ću i dalje, uvjeren je.
...

Kondukter Željeznica RS-a kaže da će pauza za pušenje biti u Novom Gradu (kojeg osoblje Željeznica FBiH zove Bosanski Novi), kada se bude mijenjala lokomotiva. Od duhana se mora apstinirati još oko tri sata.

- Večeras ih je nešto puno. Obično bude desetak. Večeras 69.
...

- Ljudi u Bosni su dobri. Bolji nego u nekim drugim dijelovim svijeta, kaže Naser. Jednom je prešao hrvatsku granicu. Pješačio je četiri dana, prije nego što ga je uhapsila hrvatska policija i deportovala u BiH. Sada će ponovo pokušati. U Pakistanu je ostavio ženu i troje djece. Ne zna da li će mu se pridružiti.

- Ne znam ni da li ću ja negdje stići. To samo Bog zna.
...

Policija ima spremne zamjenske odgovore.

- Svi oni imaju dokumente za Sarajevo. Sumnja se da je na ovoj liniji silovatelj zaražen AIDS-om, koji je pobjegao iz Bihaća.

Izvođenje je počelo. Specijalci izvode grupe i naguravaju ih u kombije koji odmah kreću. Neki se opiru, viču, četvorica uspijevaju pobjeći.
...

- Vi, novinari, nećete da pišete o ovom čemu je prepušten narod u Bihaću. Nedavno je migrant silov’o djevojku, a niko o tome nije pis’o. Ljudi ne smiju izać iz kuće, djeca ne smiju ići u školu. Niko više ne smije otvoriti vrata. A niko od novinara o tome ne piše, diktira mi komandir.

Htio sam reći: “Možda biste i uhvatili tog silovatelja da ga ne vidite u svakom migrantu”, ali nisam rekao ništa.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... dje-435967


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Citat:
Htio sam reći: “Možda biste i uhvatili tog silovatelja da ga ne vidite u svakom migrantu”, ali nisam rekao ništa.

Nikakvog smisla.

Prsotina sa mozgom.
Jedino realno rešenje je proterivati to nazad od države do države.
Samo nazad.Bajonetima.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Kačamak je napisao/la:
Citat:
Htio sam reći: “Možda biste i uhvatili tog silovatelja da ga ne vidite u svakom migrantu”, ali nisam rekao ništa.

Nikakvog smisla.

Prsotina sa mozgom.
Jedino realno rešenje je proterivati to nazad od države do države.
Samo nazad.Bajonetima.


Pa dobro, al ne možeš ti sad reć Srbiji, evo ova ekipa došla iz vaše zemlje ilegalno prije par mjeseci, pa ih vi sad primite nazad. Ajde dokaži odakle su došli ako su prešli ilegalno ili ako uopće nemaju dokumente.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Anti-Zlobnjak je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Nikakvog smisla.

Prsotina sa mozgom.
Jedino realno rešenje je proterivati to nazad od države do države.
Samo nazad.Bajonetima.


Pa dobro, al ne možeš ti sad reć Srbiji, evo ova ekipa došla iz vaše zemlje ilegalno prije par mjeseci, pa ih vi sad primite nazad. Ajde dokaži odakle su došli ako su prešli ilegalno ili ako uopće nemaju dokumente.
Ma nema tu šta da se dokazuje guraš to bukvalno puškama nazad u Srbiju i CG a oni dalje u Mk i Al. i zdravo.
To se lako završi ako se dogovori između država.Čuj mene,država.
Radi se tu po meni o tome što sve te vlasti ili imaju direktivu odozgo ili su naprosto nesposobne.Ne znam.
Kakav je problem dogovoriti se o transferu?Od Hrvatske do Grčke?I sa Grcima ugovoriti jednokratna plovila nazad za Tursku.Afriku.Bilo gde.
Ovo je rat.Specijalna vrsta rata.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Ili sve to gurati u Trokutistan dok i njima ne dođe iz guzice u glavu da će ih ovi pojesti.Na entitetskim granicama to hapsiti,tući,oružjem vraćati u Trokutistan.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 13:01 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Treba ih ugurati minimalno 100 000 u rezervat da bošnjo osjeti čari pravog islama kao i istočne kulture. Ako tako teže k njima onda je red da im se udovolji...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2019, 13:35
Postovi: 104
“Brinu nas informacije koje imamo, a tiču se migrantske krize odnosno (činjenice) da se u Grčkoj nalazi oko 70 tisuća migranata koji su u pokretu i žele ka Europskoj uniji, kao i da je dnevni priliv migranata iz Turske u Grčku od oko 300 (osoba)” OBJAVLJENO DANAS, 27.02.2019.
Interesuje me ko placa deportaciju ilegalnih migranata?

_________________
"Pismen narod čita, a nepismen sluša, pismen razmišlja svojom glavom, a nepismen tuđom".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Soroš

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 13:23 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Imigranti kao ljudi i nemaju neku vrijednost kroz soroseve oci ali su odlican alat za suzbijanje nacionalizma u europi sto je doticnome glavni cilj jer mu upravo nacionalizam stvara prepreku prilikom formiranja jedne države,jedne banke,jedne vlade na teritoriju europe...
Svakim novim imigrantom ljevica u europi(soroševa sluga) dobija svog novog glasaca te je i doticni jedan korak blize ostvarenju svojih ciljeva...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Grci su mekani.Skupo će to platiti.Da sam na njihovom mestu poslao bih ratne brodove i naredio da pucaju na migrantske čamce.Rešio bih ja taj priliv migranata za sat vremena.
Šta bi mi ko?Da ne bi možda neko uvodio sankcije?Bombardovao Grčku zbog toga?Šta?
Sutra da srpska ili hrvatska policija počne da puca po migrantima?Šta bi bilo?NVO bi se bunile?Jednim potpisom zabraniš rad i postojanje NVO u svojoj zemlji.Ili imaš suverenitet ili se obratiš narodu i kažeš da je zemlja kapitulirala,da nema mehanizme da zaštiti ni narod ni sebe po tom pitanju i kažeš da se narod samoorganizuje.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 13:29 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Kačamak je napisao/la:
Grci su mekani.Skupo će to platiti.Da sam na njihovom mestu poslao bih ratne brodove i naredio da pucaju na migrantske čamce.Rešio bih ja taj priliv migranata za sat vremena.
Šta bi mi ko?Da ne bi možda neko uvodio sankcije?Bombardovao Grčku zbog toga?Šta?
Sutra da srpska ili hrvatska policija počne da puca po migrantima?Šta bi bilo?NVO bi se bunile?Jednim potpisom zabraniš rad i postojanje NVO u svojoj zemlji.Ili imaš suverenitet ili se obratiš narodu i kažeš da je zemlja kapitulirala,da nema mehanizme da zaštiti ni narod ni sebe po tom pitanju i kažeš da se narod samoorganizuje.

Grke ne zanimaju ti ljudi jer isti ne vide svoju buducnost na njenom tlu, zasto bi onda prljali ruke?? Hrvatska i Srbija su previse male,jadne zemlje da se odupru snazi NVO jer isti kontrolira vecinu europe, pogotovo onaj dio gdje te dvije drzave izvoze najvise robe. Duboka država je toliko jaka da udara i na jednu Rusiju, radi joj strasne gubitke a sve pod krinkom nekakvog Krima il jednim otrovanim spijunom...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Diablo je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Grci su mekani.Skupo će to platiti.Da sam na njihovom mestu poslao bih ratne brodove i naredio da pucaju na migrantske čamce.Rešio bih ja taj priliv migranata za sat vremena.
Šta bi mi ko?Da ne bi možda neko uvodio sankcije?Bombardovao Grčku zbog toga?Šta?
Sutra da srpska ili hrvatska policija počne da puca po migrantima?Šta bi bilo?NVO bi se bunile?Jednim potpisom zabraniš rad i postojanje NVO u svojoj zemlji.Ili imaš suverenitet ili se obratiš narodu i kažeš da je zemlja kapitulirala,da nema mehanizme da zaštiti ni narod ni sebe po tom pitanju i kažeš da se narod samoorganizuje.

Grke ne zanimaju ti ljudi jer isti ne vide svoju buducnost na njenom tlu, zasto bi onda prljali ruke?? Hrvatska i Srbija su previse male,jadne zemlje da se odupru snazi NVO jer isti kontrolira vecinu europe, pogotovo onaj dio gdje te dvije drzave izvoze najvise robe. Duboka država je toliko jaka da udara i na jednu Rusiju, radi joj strasne gubitke a sve pod krinkom nekakvog Krima il jednim otrovanim spijunom...

Znate kako gospon Đavolak.Mi Srbi.Ne težimo tek tako ka Rusiji.Nema to mnogo veze sa pravoslavljem,koliko ima veze sa idealima kojim stremimo.I kojim svako normalan stremi.To nažalost,puno košta.Sloboda je jako skupa.Ne plaća se parama.Šta da Vam kažem.
Recimo,zamislimo.Da je BiH ceo Svet.Neka vam kroz glavu prođu politička dešavanja unutar svakog od tri korpusa.Prepoznaćete Rusiju,SAD i Evropu. :D

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 27 vel 2019, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Koordinaciono tijelo RS: Očekuje se eskalacija migrantske krize u narednom periodu

slika

Od početka ove godine do danas, policija Republike Srpske otkrila je 946 migranata koji su ušli ilegalno na teritoriju BiH, što je povećanje u odnosu na isti period prošle godine.
Kako je rečeno na današnjoj sjednici Koordinacinog tijela za praćenje kretanja ilegalnih migranata preko teritorije RS, najviše migranata je pronađeno na području Banje Luke i Gradiške. Riječ je o državljanima Pakistana, Iraka i Sirije.

Donesen si zaključci da će policija RS-a i dalje intenzivno pratiti kretanje migranta u cilju zaštite lične i imovinske sigurnosti građana, te nastaviti pomagati Graničnoj policiji s ciljem zaštite granice BiH.

"Očekuje se eskalacija migrantske krize u narednom periodu. Osim uznemiravanja građana, ilegalni migranti na području RS-a za sada nisu značajnije narušili ili ugrozili sigurnost. Migranti su počinili tri krivična djela. Evidentno je da su nervoznog ponašanja prilikom kontrole i to uglavnom oni koji su već duže vrijeme u BiH, odnosno prihvatnim centrima", naveli su.

Kao glavni problem danas je istaknuto to što migranti nesmetano dolaze do BiH, jer ih sve zemlje, od Grčke, Makedonije, Bugarske, Albanije, Crne Gore i Srbije, propuštaju.

"Na toj ruti BiH je najzapadnija zemlja i graniči sa Evropskom unijom, odnosno Republikom Hrvatskom koja sve jače kontroliše svoju granicu i ne dozvoljava prolazak u zemlje Evropske unije", navode iz Koordinacionog tijela.

Podsjetimo, Human Rights Watch objavio je informaciju kako hrvatska policija hapsi migrante koji se nalaze na njihovoj teritoriji i vraća ih u BiH uz upotrebu sile, a gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić izjavio je nedavno kako hrvatska policija svaki dan dovodi desetine migranta koje vraća mimo zvaničnog graničnog prijelaza.

U prošloj godini je i policija RS-a migrante prevozila na teritoriju Federacije navodeći kako Republika Srpska nema privatne posjete niti kapacitete za smještaj migranata, dok je tadašnji predsjednik RS-a, a danas predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik kazao kako niti jedan migrant neće biti smješten na njihovoj teritoriji.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/koordin ... /190227089


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 28 vel 2019, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Citat:
U USK 26 migranata povezanih sa ratom u Siriji

Na pitanje da li ima ideja da se granica BiH zatvori, Ćulum je istakao da ima ideja, ali da se Oružane snage BiH ne mogu angažovati po važećem zakonu na zaštiti granice.

“To je 651 kilometar granice i to je teško zatvoriti. Ima identifikovanih možda i 50 ilegalnih prelaza gdje migranti prelaze sami i kuda se krijumčare”, kazao je on.

Istakao je da se uglavnom radi o ekonomskim migrantima koji dolaze 30 različitih zemalja i 90 posto njih nema nikakva dokumenta.

Od početka godine do prije sedam dana u BiH bilo je 1.500 migranata što je povećanje od 100 odsto u odnosu na isti period prošle godine

“Ne znamo kada će stići novi migrantski talas, u Grčkoj je u pokretu 60.000 do 70.000 migranata, a dnevni ulazak je 300 tako da se očekuje da će dolaskom toplijeg vremena eskalirati migrantska kriza na području BiH”, dodao je Ćulum.

Istakao je da zabrinjava i činjenica da među migrantima i mnogo bezbjedonosno interesantnih osoba.

“Ima i pet, šest osoba koje se mogu dovesti u vezu sa terorizmom i terorističkim aktivnostima, a u Unsko-sanskom kantonu ima 26 osoba koja se mogu dovesti u vezu sa ratnim dejstvima u Siriji”, dodao je on.

Miloš Stevanović, član Koordinacionog tijela rekao je da će poštovati odluke Vlade RS da migranti ne mogu ostajati na teritoriji RS.

“RS neće prihvatati nikakve međunarodne donacije radi građenja centara migrantskih na našoj teritoriji. Uvjeravamo građane i javnost da smo potpuno spremni i da ćemo reagovati na bilo kakvu opasnost”, rekao je on.

https://usnovosti.ba/usn-novosti/u-usk- ... iji/141042


Tko je tu država, a tko se samo igra države?

O potencijalno najvećoj sigurnosnoj prijetnji, prvenstveno za Bošnjake, procjene daju i pripremaju se institucije RS, a od bošnjačkih političara ni traga ni glasa.

Oni su sveli politiku na virtualno prđenje gdje je jedino mjerilo uspjeha sjedanje u fotelju, a što se dešava s konkrentnim ljudima u stvarnom životu nema veze.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2487 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 100  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, mijat_tomic_is_back, Naša Kvačica, Teuton i 312 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO