HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 06:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3443 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 138  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
dudu je napisao/la:
pored ovakvih sunarodnjaka, što će ti neprijatelji.

Cuvaj me Boze prijatelja, od neprijatelja cu se sam cuvati.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Junuz Djipalo je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Tako bi i Junuz pristao na ukidanje kantona kao “prvi korak” da se odobrovolji Muslimane (čiji nam glasovi uopće ne trebaju u CIK-u, Ustavnom sudu Itd) da prestanu mrziti Hrvate (valjda je najbolji primjer ljubavi nakon ujedinjena opcina Mostar) i da “popuste”.

Junuz bi mijenjao i paritet u Predsjednistu, Domu naroda i Vijeću ministara u zamjenu za nacionalni paritet u sastavu benda Dine Merlina.


Juka je diskutirao o tome, da čuje vaša mišljenja. Ne znam sjećaš li se kako smo se davno "sukobili" na temu važnosti ljudi ili teritorija. Ja sam uvijek za ljude. Radije bih da je za istih 200 k Hrvata Bosne u Njemačkoj dobro nego u HB loše. Ja sam davno rekao da sva ova sranja vode izumiranju i iseljavanju, u par deka gore-dolje će to promijeniti član predsjedništva Čović umjesto Komšića ili sl. . To što krepavaju i Bošnje i Srbeki mi nimalo ne čini situaciju boljom.

Cijela ova borba se svede na to da dovedemo Čovića, Čavaru, Bevandu (koji jesu najbolji od nas) na vlast koji se onda ušute i čekaju kad će ih ugrozit da pokažu što znaju. Bez tih silnih pariteta bi imali manje prava ali bi manje i ugrožavali Bošnje, samim tim bi naše stranke svakoj njihovoj bile dobar partner za uspostavu vlasti. Tu bi se dalo izvući u praksi možda i više nego ovako gdje formalno imamo vlast, a zapravo imamo funkcije i plaće. Dobar primjer su manjine u HR, u svakoj su vladi na vlasti.

Uostalom, davno samo spominjao ukidanje Federacije kao jedno od rješenja, i tročlane aždaje. Odnedavno se čuju takvi glasovi sve ozbiljniji iz Hr redova. Sviđa mi se to, mislim da je to put kojim treba ići. Žrtvovati par funkcija i plaća za općeniti boljitak.


Federacija jeste očiti višak.

Privitak:
BiH (1).png
BiH (1).png [ 99.34 KiB | Pogledano 3873 put/a. ]


Pogotovo kada se pogleda na što se troše novci s te suvišne razine vlasti. FBiH je tumor koji je metastazirao u 9 nepotrebnih zavoda, 16 nepotrebnih ministarstava, 3 nepotrebne federalne uprave (kao da BiH koja objedinjuje svih 10 kantona ne postoji) i hrpu nepotrebnih agencija.

Sva javna uprava i servisi koji su stanovništvu zaista potrebni su na kantonalnoj razini, odnosno općinskoj i državnoj.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 12:00 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Robbie MO je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Uh... ne bih ja rekao da ustavni sud može igdje mijenjati Ustav..., čak ni u BiH.


Da vidimo malo koja su to egzotične mogućnosti izmjene ustava. Npr Europski sud za ljudska prava tumači Europsku povelju o ljudskim pravima koja je sastavni dio Ustava BiH. Ako taj sud nađe da je neki članak Ustava suprotan člancima Povelje on može naložiti državi članici da ga uskladi sa istom. Naravno, to je puka teorija...


Ustav Federacije. Ne BiH.

Ustav Federacije je najobicniji zakon, isto kao i Ustav Zapadnohercegovacke zupanije, ili statut nekog Grada (Statut Mostara Ustavni sud je izmijenio brisanjem).

Ustavi u BiH mogu ali ne moraju imati ikakav značaj.Visoki predstavnici su stavili van snage značajne odredbe i Ustava BiH.Naravno,neovlašćeno,hajdučijom.
BiH jednostavno nije pravna država.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
ledolomac je napisao/la:
Leonardo Da Vinci je napisao/la:
A terorizam najvise inspirira portal vijesti.ba


To mi je definitivno najluđi bošnjački portal. Kad god želim vidjeti kakav je stav "građana" prema nekom događaju, samo otvorim naslovnu stranicu i sve je jasno.

Evo dobar primjer od jučer:
06.11.2018. / 20:00h Politika - APELACIJA BORJANE KRIŠTO - BiH na korak od suspendiranja Ustava, legalizacije aparthejda i uvođenja rasnih zakona

https://vijesti.ba/clanak/426955/bih-na ... nih-zakona

Dakle, ovo je sarajevski mainstream. :zubati

Ovaj mi clanak nekako lici na vec procitano od prije par dana. Morao sam da pogledam datum da bih bio siguran da je nesto novije.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
iJozo je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Juka je diskutirao o tome, da čuje vaša mišljenja. Ne znam sjećaš li se kako smo se davno "sukobili" na temu važnosti ljudi ili teritorija. Ja sam uvijek za ljude. Radije bih da je za istih 200 k Hrvata Bosne u Njemačkoj dobro nego u HB loše. Ja sam davno rekao da sva ova sranja vode izumiranju i iseljavanju, u par deka gore-dolje će to promijeniti član predsjedništva Čović umjesto Komšića ili sl. . To što krepavaju i Bošnje i Srbeki mi nimalo ne čini situaciju boljom.

Cijela ova borba se svede na to da dovedemo Čovića, Čavaru, Bevandu (koji jesu najbolji od nas) na vlast koji se onda ušute i čekaju kad će ih ugrozit da pokažu što znaju. Bez tih silnih pariteta bi imali manje prava ali bi manje i ugrožavali Bošnje, samim tim bi naše stranke svakoj njihovoj bile dobar partner za uspostavu vlasti. Tu bi se dalo izvući u praksi možda i više nego ovako gdje formalno imamo vlast, a zapravo imamo funkcije i plaće. Dobar primjer su manjine u HR, u svakoj su vladi na vlasti.

Uostalom, davno samo spominjao ukidanje Federacije kao jedno od rješenja, i tročlane aždaje. Odnedavno se čuju takvi glasovi sve ozbiljniji iz Hr redova. Sviđa mi se to, mislim da je to put kojim treba ići. Žrtvovati par funkcija i plaća za općeniti boljitak.


Federacija jeste očiti višak.

Privitak:
Untitled Diagram (2).png


Pogotovo kada se pogleda na što se troše novci s te suvišne razine vlasti. FBiH je tumor koji je metastazirao u 9 nepotrebnih zavoda, 16 nepotrebnih ministarstava, 3 nepotrebne federalne uprave (kao da BiH koja objedinjuje svih 10 kantona ne postoji) i hrpu nepotrebnih agencija.

Sva javna uprava i servisi koji su stanovništvu zaista potrebni su na kantonalnoj razini, odnosno općinskoj i državnoj.


BiH je nepotrebna.
A FBiH je potrebna da bi BiH bila nepotrebna.
Ne daj boze da su stranci uspjeli napraviti uredjen sistem agonija bi se nastavila jos decenijama.
Ovako, u narednih mandat, dva, BiH nece postojati.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Srpsčanin je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Ustav Federacije. Ne BiH.

Ustav Federacije je najobicniji zakon, isto kao i Ustav Zapadnohercegovacke zupanije, ili statut nekog Grada (Statut Mostara Ustavni sud je izmijenio brisanjem).

Ustavi u BiH mogu ali ne moraju imati ikakav značaj.Visoki predstavnici su stavili van snage značajne odredbe i Ustava BiH.Naravno,neovlašćeno,hajdučijom.
BiH jednostavno nije pravna država.


BiH funkcionise na neustavnim zakonima.
U ustavu BiH nema 90% institucija koje su osnovane obicnim (nametnutim) zakonima.
Prvi Sud BiH nema u ustavu i u bilo kojoj normalnoj drzavi bi sutra bio proglasen neustavnom paradrzavnom institucijom. Oruzene snage isto tako.
Ovo nije drzava nego medjunarodna zajebancija i dobro je sto je tako.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 12:27 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Old Fridolin je napisao/la:
Ovaj mi clanak nekako lici na vec procitano od prije par dana. Morao sam da pogledam datum da bih bio siguran da je nesto novije.


Pa normalno kad tupe istu priču neprestano. Diskriminacija, aparthejd, rasizam, UZP... samo malo ispremještaju raspored riječi.

Moram priznati da su oko svega ovoga digli punu veću prašinu nego što sam mislio. Prvo je mjesecima bilo negiranje i zabijanje glave u pijesak, a sada otvorena histerija i apokaliptično raspoloženje. Imam osjećaj da ih Ljubić boli više nego sto Dodika...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Junuz ti bi dakle podilazio Bošnjacima da ih ne "ugrožavamo" jer ako nas ne budu mrzili ostat će više Hrvata? Ne vidim kako smo mi iste ugrožavali zadnjih 20 godina dok su se iživljavali.
Hrvati sele zbog Čovićeve borbe za legitimnost a ne EU papira?


Pomiri se s tim da oni žele stvoriti nacionalnu državu a ne imati nekakav suživot i prestani takijati.

Samo gaženjem i lomljenjem njihovih glava ćeš doći do toga da te poštuju, usporedi demoliranje Stoca sa referendumom sa Srpskom i shvatit ćeš o čemu pričam.

Oni su mali dvolični slabi musavci i tu završava sva priča


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 13:41 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
novovrijeme je napisao/la:
Srpsčanin je napisao/la:
Ustavi u BiH mogu ali ne moraju imati ikakav značaj.Visoki predstavnici su stavili van snage značajne odredbe i Ustava BiH.Naravno,neovlašćeno,hajdučijom.
BiH jednostavno nije pravna država.


BiH funkcionise na neustavnim zakonima.
U ustavu BiH nema 90% institucija koje su osnovane obicnim (nametnutim) zakonima.
Prvi Sud BiH nema u ustavu i u bilo kojoj normalnoj drzavi bi sutra bio proglasen neustavnom paradrzavnom institucijom. Oruzene snage isto tako.
Ovo nije drzava nego medjunarodna zajebancija i dobro je sto je tako.

I mislio sam između ostalog na te hajdučijom uspostavljene instituciije kao što je "sud bih","sipa" i sl. koje Ustav BiH ne poznaje.Tzv.oružane snage BiH su uspostavljene uz formalnu saglasnost zainteresovanih strana i uz poštovanje procedure .Koliko je tim povodom bilo pritisaka,drugo je pitanje.Vjerovatno jeste.
Zanimljivo je i da je poslovnik o radu Ustavnog suda BiH koji jeste spomenut u Ustavu BiH,.takođe nametnut od strane VP a taj poslovnik ne uvažava prirodu bosanskohercegovačke zajednice jer propisuje prostu većinu za donošenje odluka.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Srpsčanin je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

BiH funkcionise na neustavnim zakonima.
U ustavu BiH nema 90% institucija koje su osnovane obicnim (nametnutim) zakonima.
Prvi Sud BiH nema u ustavu i u bilo kojoj normalnoj drzavi bi sutra bio proglasen neustavnom paradrzavnom institucijom. Oruzene snage isto tako.
Ovo nije drzava nego medjunarodna zajebancija i dobro je sto je tako.

I mislio sam između ostalog na te hajdučijom uspostavljene instituciije kao što je "sud bih","sipa" i sl. koje Ustav BiH ne poznaje.Tzv.oružane snage BiH su uspostavljene uz formalnu saglasnost zainteresovanih strana i uz poštovanje procedure .Koliko je tim povodom bilo pritisaka,drugo je pitanje.Vjerovatno jeste.
Zanimljivo je i da je poslovnik o radu Ustavnog suda BiH koji jeste spomenut u Ustavu BiH,.takođe nametnut od strane VP a taj poslovnik ne uvažava prirodu bosanskohercegovačke zajednice jer propisuje prostu većinu za donošenje odluka.


Formalnosti oko Oruzanih snaga jesu ispostovane al to ne mjenja cinjenicu da Oruzane snage nisu unesene u Ustav.
Dakle prvo je trebalo promjeniti Ustav, navesti da je to BiH naleznost, pa onda osnovati Oruzane snage.
To sve sto su nadrobili Ameri su mislili ubaciti u Ustav preko Aprilskog paketa al su ih Muslimani zajebali i tako su do dan danas neustavne institucije ostale visiti u vazduhu.
Samo da je otjerati strane sudije US, BiH ce se vratiti na svoj ustav a to znaci u praznu ljusturu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Junuz Djipalo je napisao/la:
i tročlane aždaje


Zasto instituciju koja najvise simbolizira konstitutivnost i podsjeca nas svakodnevno na princip da je BiH drzava tri naroda, nazivas troclanom azdajom (muslimanska uvreda ka toj instituciji, a koja njima smeta jer ih svake minute podsjeca upravo na to da BiH nije njihova nacionalna drzava)? Ti bi radije da bude netko koga muslimani mogu zvati "Gospodine Predsjednice", kao Aliju koji se lazno predstavljao kao Predsjednik BiH? Pomogao bi muslimanima u osjecaju da imaju BiH kao svoju nacionalnu drzavu?

Dok god BiH postoji, NIKAD nece imati jednog predsjednika, nego onoliko predsjednika koliko je konstitutivnih naroda.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Srpsčanin je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Ustav Federacije. Ne BiH.

Ustav Federacije je najobicniji zakon, isto kao i Ustav Zapadnohercegovacke zupanije, ili statut nekog Grada (Statut Mostara Ustavni sud je izmijenio brisanjem).

Ustavi u BiH mogu ali ne moraju imati ikakav značaj.Visoki predstavnici su stavili van snage značajne odredbe i Ustava BiH.Naravno,neovlašćeno,hajdučijom.
BiH jednostavno nije pravna država.


Nisu nikad. Niti jedno slovo. Ne mogu.

To ne moze ni OHR ni Ustavni sud. Dejton je Biblija.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Robbie MO je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
i tročlane aždaje


Zasto instituciju koja najvise simbolizira konstitutivnost i podsjeca nas svakodnevno na princip da je BiH drzava tri naroda, nazivas troclanom azdajom (muslimanska uvreda ka toj instituciji, a koja njima smeta jer ih svake minute podsjeca upravo na to da BiH nije njihova nacionalna drzava)? Ti bi radije da bude netko koga muslimani mogu zvati "Gospodine Predsjednice", kao Aliju koji se lazno predstavljao kao Predsjednik BiH? Pomogao bi muslimanima u osjecaju da imaju BiH kao svoju nacionalnu drzavu?

Dok god BiH postoji, NIKAD nece imati jednog predsjednika, nego onoliko predsjednika koliko je konstitutivnih naroda.


Dodik bi sad bio predsjednik da je samo jedan. Bošnjo je tek 4. po broju glasova a umalo 5. Inače je čudo koliko su Bošnje frustrirane, oni su stvarno zreli za stvaranje vlastitog entiteta. Oni su zarobljenici stranaca i komšićevaca. To mi onako imponira jer sam uvijek i bio za takav razvoj događaja. No, s druge strane bih volio da se sva ta shizofrenia smiri jer smo osuđeni na smrt kao narodi još za naših života i sve mi se čini da su sva ta negativna energija i sukobi bespotrebni.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nemoguće da si baš toliko glup. Mislim da si samo jako zloban. Ili si glup, nemam pojma više.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 19:26 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
Nije on glup vec tvrdoglav. Pravi Bosanac. Namjerio se na zid u udara glavom u njega, boli ko vrag, al on evidentno misli da se treba samo jace zaletit. Kad glava pukne onda ce rec da nije mislio tako.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 07 stu 2018, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Meni izgleda kao da previše alkohol konzumira. To što piše je sasvim nelogično i besmisleno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 08 stu 2018, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7543
Junuz Djipalo je napisao/la:
Dodik bi sad bio predsjednik da je samo jedan. Bošnjo je tek 4. po broju glasova a umalo 5.


:smijeh

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 08 stu 2018, 11:31 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Zasjeda CIK: Spremna odluka o korištenju popisa iz 2013. godine - https://vijesti.ba/clanak/427165/zasjed ... 013-godine

Citat:
Centralna izborna komsija zakazala je za danas u Sarajevu sjednicu na kojoj će biti donesena odluka o raposjeli mandata za Dom naroda Federacije BIH.
Kako Vijesti.ba saznaju, spremljena je oduka CIK-a da se provođenje izbornih rezultata vrši na osnovu popisa stanovništva iz 2013. godine i da iz svakog kantona u Dom naroda ide po jedan predstavnik svakog konstitutivnog naroda ukoliko je najmanje jedan izabran u kantonalnu skupštinu.

Ovakva odluka značiće kršenje Ustava BiH i Ustava FBiH.

Naime, Ustav FBiH, odnosno njegov član u kojem se navodi: „Konstitutivni narodi i grupa Ostalih bit će proporcionalno zastupljeni u javnim institucijama u Federaciji BiH. Kao Ustavni princip, takva proporcionalna zastupljenost će se bazirati na popisu iz 1991., dok se Aneks 7 u potpunosti ne provede“.

(Vijesti.ba)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 08 stu 2018, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Jel ovo danas donose odluku?

Citat:
Istakao je da sve što tvrdi ljevica u vezi s radom CIK-a na kraju se pokaže tačno iako CIK na prvu demantuje sve navode.

“Imamo informacije da postoje četiri glasa u CIK-u da se primjeni popis 2013. godine isto kao što ne postoje četiri glasa da se donese odluka po principu 1-1-1”, rekao je Nikšić.


:zivili

https://www.klix.ba/vijesti/bih/niksic- ... /181108061

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 08 stu 2018, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ah ta 4 glasa. Nije Alija to tako zamislio, ne, ne.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 08 stu 2018, 15:39 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Znači, i oni i mi šaljemo žalbu na Ustavni?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 08 stu 2018, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
suverenist je napisao/la:
Znači, i oni i mi šaljemo žalbu na Ustavni?


A sto vi?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 08 stu 2018, 18:28 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
novovrijeme je napisao/la:
suverenist je napisao/la:
Znači, i oni i mi šaljemo žalbu na Ustavni?


A sto vi?


Pa zbog ovog da ipak mora biti po jedan iz svakog kantona. Ili sam nešto krivo pohvatao?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 08 stu 2018, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
suverenist je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

A sto vi?


Pa zbog ovog da ipak mora biti po jedan iz svakog kantona. Ili sam nešto krivo pohvatao?


Istakao je da sve što tvrdi ljevica u vezi s radom CIK-a na kraju se pokaže tačno iako CIK na prvu demantuje sve navode.

“Imamo informacije da postoje četiri glasa u CIK-u da se primjeni popis 2013. godine isto kao što ne postoje četiri glasa da se donese odluka po principu 1-1-1”, rekao je Nikšić.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustavni sud BiH:Izbor Hrvata u Dom naroda neustavan,"delegati su PREDSTAVNICI, ne pripadnici nar
PostPostano: 08 stu 2018, 18:33 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Ma ja sam se zapravo referirao na onaj članak sa vijesti.ba što je Ledolomac prenio, ne na Nikšića. Iako glupo, ni jedno ni drugo nisu relevantni izvori.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3443 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 138  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: krstjanin, Naša Kvačica, Tomba17 i 489 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO