HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 12:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 06 ruj 2018, 22:28 
Offline

Pridružen/a: 11 svi 2017, 16:32
Postovi: 20
1986 je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Sad mi odgovori kako misliš osigurati da se Hrvati osjećaju slobodno i sigurno ako nemaš suglasnosti sa druge strane? Zar se to nije pokušavalo od rata pa do danas i šta smo dobili?Dobili smo gotovo 50% manje Hrvata u 25 godina!!! Isto tako nama i onima u srednjoj bosni nije problem razvaliti ovu tvorevinu jer kad se bude razvaljivala to sigurno neće ići mirnim putem(već ko šta zauzme). Isto tako vas ne brinu Hrvati u bih već eventualni pad turizma ako se ovdje zapuca...

Hrvati će biti slobodni i sigurni sa legitimno izabranim članom predsjedništva, predsjednikom Federacije, 7 ministara, legitimno izabranim članovima domova naroda i isto tako u 2 zajedničke županije. Tome treba težiti i tome se teži, a ne razvaljivanju BiH, to je u srpskom interesu, njihovo je spojeno pa im BiH netreba, a ko garantira u tom slučaju sigurnost Žepćanima ili Jajčanima? Dodik? Nebi reko.



Cuj 7 ministara, pa ti nisi normalan, yebo sve svoje megalomansko. To mozete zaboraviti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 06 ruj 2018, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
1986 je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Sad mi odgovori kako misliš osigurati da se Hrvati osjećaju slobodno i sigurno ako nemaš suglasnosti sa druge strane? Zar se to nije pokušavalo od rata pa do danas i šta smo dobili?Dobili smo gotovo 50% manje Hrvata u 25 godina!!! Isto tako nama i onima u srednjoj bosni nije problem razvaliti ovu tvorevinu jer kad se bude razvaljivala to sigurno neće ići mirnim putem(već ko šta zauzme). Isto tako vas ne brinu Hrvati u bih već eventualni pad turizma ako se ovdje zapuca...

Hrvati će biti slobodni i sigurni sa legitimno izabranim članom predsjedništva, predsjednikom Federacije, 7 ministara, legitimno izabranim članovima domova naroda i isto tako u 2 zajedničke županije. Tome treba težiti i tome se teži, a ne razvaljivanju BiH, to je u srpskom interesu, njihovo je spojeno pa im BiH netreba, a ko garantira u tom slučaju sigurnost Žepćanima ili Jajčanima? Dodik? Nebi reko.

Točno mi se gadi čitat ovo tvoje trkeljanje. Jako smrdiš na nekakvog hdz uhljeba koji ponavlja kao papagaj sto mu se kaze.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 06 ruj 2018, 22:39 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Ako wikipedija ne laze fbih ima 16 ministara, 50% od toga je 8, ne 7. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 01:05 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Diablo je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Jajce, Kiseljak, Žepce, Novi Travnik, Uskoplje moraju ići u HRHB, nitko ne kaže da će to biti jednostavno ali ni najmanji broj Hrvata ne smije biti pod vlašću islamista.

Ionako ćemo kad tad morati čistiti islamističke kampove, svejedno je sada ili 20 godina..uglavnom to nas čeka.

Što se tiče zapada Tuđman nikad nije računao na zapad, zapad nije isto što je bio prije 20 godina i ukoliko to predstavimo kao borbu protiv ISIL-a mogli bi steci i simpatije zapada ili istoka.

Pajdo ako se ovako nastavi za 20 godina mogli bi samo čistit tuđe cipele po zapadu a ne islamističke kampove po bosni.Jajce,Kiseljak,Žepče,Novi Travnik,Uskoplje mogu mnogo lakše ući u HRHB danas nego za 20 god kad se ona više i neće spominjati jer je neće imati tko izboriti...

Pa Alija i priča o tome, on tvrdi da će drugi "odustati" od borbe za BiH, isto spominje i Suljagić i nacional socijalisti po Klixu.
Zbog toga pričam o HRHB sada, bolje sada sankcije nego za 20 godina a sukob je ionako neizbježan


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 01:08 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
novovrijeme je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Vama nije u interesu NATO kao ni nama, pa Bakir je prvi protiv EU a za ulazak u NATO a od Milorada ništa protiv EU nisam čuo.
Zašto si protiv EU ako će Srbija ući u EU?
Zar ne vidiš da oni računaju na ulazak Srbije i iseljavanje Srba i doseljavanje Arapa? Na to ne računaju ove godine ali uskoro sigurno..


Ako BiH udje u EU od raspada nema nista decenijama. Ako EU birokratiji treba 2 godine za Bregzit za raspad BiH bi im trebala decenija. Sta meni znaci da budem u BiH sa Srbijom u EU? Nista. I Spanija ce biti sa Srbijom u EU., koga briga. Nikakav meni nije problem pokazati licnu na granici.
U RS nikad nece doseliti Arapi. Ovdje ni Mujo nema zivota a kamoli Arapi. Valja malim beduinima u skoli farbati jaja za Vaskrs ako misle ziviti u RS. Mi smo svoju lekciju u Yu naucili. Nikad vise ni sa kim.

OK, poštujem to iako vjerujem da dio Srba u Srpskoj ipak podržava ulazak u EU.

Pa kad se vi točno mislite odvojiti? Kakav je smisao pozivati se na Dayton u ovakvoj umjetnoj BiH?
Pa zar nije bolja opcija raspad ili EU?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 07:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
bobanovski je napisao/la:
OK, poštujem to iako vjerujem da dio Srba u Srpskoj ipak podržava ulazak u EU.


Ne podrzava. Ako smo nekad (pod pritiskom) podrzavali danas je stanje suprotno. https://faktor.ba/vijest/anketa-dei-vei ... -eu-300174
Cisto sumnjam da će i Srbija uci al dobro, vidicemo. Slazem se da treba uvesti evropske zakone, praksu, procedure blablabla ali u savez sa tom bagrom nikad. Ako udje Srbija uci cemo i mi kad se raspadne BiH al neće se niko radovati.

bobanovski je napisao/la:
Pa kad se vi točno mislite odvojiti? Kakav je smisao pozivati se na Dayton u ovakvoj umjetnoj BiH?
Pa zar nije bolja opcija raspad ili EU?


Raspad je jedina opcija a kada će se desiti tesko je reci. Ne zavisi samo od nas nego od globalne situacije. Ja bih se u ovoj fazi zadovoljio i postepenim protjerivanjem institucija BiH iz RS tj. vracanjem na izvorni Dejton. Zavisi puno i od izbora odnosno perioda iza izbora i pravnog haosa koji ce uslijediti. Moguce de ce se sve rapidno ubrzati.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 08:38 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Srbija će ti ući brzo u EU, kroz 2-3 godine a što se tiče BiH to je pošteno.
Samo me iznenađuje što se Čovič kao i svi naši političari pozivaju uopće na EU, treba se onda prestati pozivati na istu i promijeniti taktiku


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6229
Lokacija: Izvan sebe
1986 je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Sad mi odgovori kako misliš osigurati da se Hrvati osjećaju slobodno i sigurno ako nemaš suglasnosti sa druge strane? Zar se to nije pokušavalo od rata pa do danas i šta smo dobili?Dobili smo gotovo 50% manje Hrvata u 25 godina!!! Isto tako nama i onima u srednjoj bosni nije problem razvaliti ovu tvorevinu jer kad se bude razvaljivala to sigurno neće ići mirnim putem(već ko šta zauzme). Isto tako vas ne brinu Hrvati u bih već eventualni pad turizma ako se ovdje zapuca...

Hrvati će biti slobodni i sigurni sa legitimno izabranim članom predsjedništva, predsjednikom Federacije, 7 ministara, legitimno izabranim članovima domova naroda i isto tako u 2 zajedničke županije. Tome treba težiti i tome se teži, a ne razvaljivanju BiH, to je u srpskom interesu, njihovo je spojeno pa im BiH netreba, a ko garantira u tom slučaju sigurnost Žepćanima ili Jajčanima? Dodik? Nebi reko.

Ti zastupas tipicnu muslimansku logiku, jako si mi sumljiv kao hrvat.
Moje licno misljenje je da mi hrvati u bosni damo povod za rat a da se vi iz hrvatske ukljucite sa svim potencijalima.Ovo sto si ti nabrojao imamo mi pravo vec od zavrsetka rata pa nemamo, u periodu od 20 godina komsic je bio clan predsjednistva 8 godina. I zasto bi mi pristali u vladi na samo pola ministara ako je vec komsic bio dva mandata na nasem mjestu, ako ne uzmemo u obzir da bi za takvu politiku trebalo da se povuku konsekvence trebamo u sljedecih 8 godina imati apsolutno sva ministarstva u fbih, to je jedino pravedno rjesenje koje proistice iz dosadasnje politike.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Diablo je napisao/la:
Točno mi se gadi čitat ovo tvoje trkeljanje. Jako smrdiš na nekakvog hdz uhljeba koji ponavlja kao papagaj sto mu se kaze.

A ti meni ličiš na nekog ko drka na Dodika, polažeš veće nade u njega nego u vlastitu zemlju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6229
Lokacija: Izvan sebe
Commendatore91 je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Hrvati će biti slobodni i sigurni sa legitimno izabranim članom predsjedništva, predsjednikom Federacije, 7 ministara, legitimno izabranim članovima domova naroda i isto tako u 2 zajedničke županije. Tome treba težiti i tome se teži, a ne razvaljivanju BiH, to je u srpskom interesu, njihovo je spojeno pa im BiH netreba, a ko garantira u tom slučaju sigurnost Žepćanima ili Jajčanima? Dodik? Nebi reko.



Cuj 7 ministara, pa ti nisi normalan, yebo sve svoje megalomansko. To mozete zaboraviti.

Pa moze samo 7, ali to trebaju uvijek da budu: unutrasnji poslovi, inostrani, finansije, vojska, pravosude, industrija i poljoprivreda i naravno predsjednik federacije mora da bude uvijek hrvat, to je barem jasno.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Old Fridolin je napisao/la:
Ti zastupas tipicnu muslimansku logiku, jako si mi sumljiv kao hrvat.
Moje licno misljenje je da mi hrvati u bosni damo povod za rat a da se vi iz hrvatske ukljucite sa svim potencijalima.Ovo sto si ti nabrojao imamo mi pravo vec od zavrsetka rata pa nemamo, u periodu od 20 godina komsic je bio clan predsjednistva 8 godina. I zasto bi mi pristali u vladi na samo pola ministara ako je vec komsic bio dva mandata na nasem mjestu, ako ne uzmemo u obzir da bi za takvu politiku trebalo da se povuku konsekvence trebamo u sljedecih 8 godina imati apsolutno sva ministarstva u fbih, to je jedino pravedno rjesenje koje proistice iz dosadasnje politike.

Ovo što sam ja nabrojao vrjedilo je do 2000. godine, od tada ne, što bi falilo da se vratimo na to stanje i plus toga bez granice

Za Komšića treba posebna odluka ustavnog suda i kompromis Bošnjaka da se dogovorite kako će Hrvat legitimno biti izabran, i na to ih treba pritisniti i lobirati okolo da ih drugi pritisnu, a ako neće, onda je to sasvim dobar povod da Hrvati više ne žele živjeti u Federaciji jer su jedini narod u Europi koji na izborima ne dobije onog koga je izabrao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58703
Lokacija: DAZP HQ
Old Fridolin je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Hrvati će biti slobodni i sigurni sa legitimno izabranim članom predsjedništva, predsjednikom Federacije, 7 ministara, legitimno izabranim članovima domova naroda i isto tako u 2 zajedničke županije. Tome treba težiti i tome se teži, a ne razvaljivanju BiH, to je u srpskom interesu, njihovo je spojeno pa im BiH netreba, a ko garantira u tom slučaju sigurnost Žepćanima ili Jajčanima? Dodik? Nebi reko.

Ti zastupas tipicnu muslimansku logiku, jako si mi sumljiv kao hrvat.
Moje licno misljenje je da mi hrvati u bosni damo povod za rat a da se vi iz hrvatske ukljucite sa svim potencijalima.Ovo sto si ti nabrojao imamo mi pravo vec od zavrsetka rata pa nemamo, u periodu od 20 godina komsic je bio clan predsjednistva 8 godina. I zasto bi mi pristali u vladi na samo pola ministara ako je vec komsic bio dva mandata na nasem mjestu, ako ne uzmemo u obzir da bi za takvu politiku trebalo da se povuku konsekvence trebamo u sljedecih 8 godina imati apsolutno sva ministarstva u fbih, to je jedino pravedno rjesenje koje proistice iz dosadasnje politike.



Na stranu tvoj osjećaj za pravdu i pravo, ali to nije isto. Pravila za izbor članova predsjedništva su takva kakva jesu, to je za nas rupa koju treba zatvoriti, ali ona neće nestati zato što se mi ljutimo nego ju se može zatvoriti na 2 načina.

Prvi je putem apelacije Ustavnom sudu na isti način kako smo zatvorili rupe u DN FBiH, što je praktički gotova stvar kad se apelacija kvalitetno pripremi jer je samo nastavak priče o legitimnosti naroda. Tri člana predsjedništva nisu tu zato što je nekom to bilo simpatično nego zato što je to dogovor tri strane koje tvore današnju BIH.

Drugi je učiniti Bošnjacima taj luksuz preskupim i neisplativim. Konkretna korist za Bošnjake je čista emotivna, suknuli su Hrvatima, ali praktična je noćna mora jer ti isti Hrvati čekaju u vladi FBIH i već sad se može znati kako će izgledati iduće 4 godine ako Komšić pobjedi. Na nos će im izaći.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
dudu je napisao/la:
Old Fridolin je napisao/la:
Ti zastupas tipicnu muslimansku logiku, jako si mi sumljiv kao hrvat.
Moje licno misljenje je da mi hrvati u bosni damo povod za rat a da se vi iz hrvatske ukljucite sa svim potencijalima.Ovo sto si ti nabrojao imamo mi pravo vec od zavrsetka rata pa nemamo, u periodu od 20 godina komsic je bio clan predsjednistva 8 godina. I zasto bi mi pristali u vladi na samo pola ministara ako je vec komsic bio dva mandata na nasem mjestu, ako ne uzmemo u obzir da bi za takvu politiku trebalo da se povuku konsekvence trebamo u sljedecih 8 godina imati apsolutno sva ministarstva u fbih, to je jedino pravedno rjesenje koje proistice iz dosadasnje politike.



Na stranu tvoj osjećaj za pravdu i pravo, ali to nije isto. Pravila za izbor članova predsjedništva su takva kakva jesu, to je za nas rupa koju treba zatvoriti, ali ona neće nestati zato što se mi ljutimo nego ju se može zatvoriti na 2 načina.

Prvi je putem apelacije Ustavnom sudu na isti način kako smo zatvorili rupe u DN FBiH, što je praktički gotova stvar kad se apelacija kvalitetno pripremi jer je samo nastavak priče o legitimnosti naroda. Tri člana predsjedništva nisu tu zato što je nekom to bilo simpatično nego zato što je to dogovor tri strane koje tvore današnju BIH.

Drugi je učiniti Bošnjacima taj luksuz preskupim i neisplativim. Konkretna korist za Bošnjake je čista emotivna, suknuli su Hrvatima, ali praktična je noćna mora jer ti isti Hrvati čekaju u vladi FBIH i već sad se može znati kako će izgledati iduće 4 godine ako Komšić pobjedi. Na nos će im izaći.


Prvi nacin je besmislen jer je sud u Strazburgu vec nalozio izmjenu nacina biranja. Jebe se njima i za ustavom i za sudovima, logicno, rat je, samo sto se ne puca.

Drugi nacin je jedini moguc. Da citiram Njegosa a vi vidite oko autorskih prava :zubati "Vuk na ovcu svoje pravo ima ka tiranin na slaba čovjeka; al tirjanstvu stati nogom za vrat, dovesti ga k poznaniju prava, to je ljudska dužnost najsvetlija!"
Oni vama Komsica, vi njima zavalite Vladu u tehnicki mandat. Pa kad im sutra dodju Mehmed i Abhdulah iz rudnika po platu, sa bakljom u jednom ruci a nasiljenom zastavom u drugoj, drugacije ce razmisljati.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18538
Tzv. razgraničenje Srba i Albanaca ne služi ničemu osim Vučiću da u paketu s razgraničenjem provuče i odobravanje stolice tzv. Kosovu u UN. I na taj način da dobije podršku da vlada još neko vreme, a izgleda i da bati Andreju da vremena da pronađe zemlju koja će mu pružiti azil.
Srbija nema nikakav interes da žuri sa nekim dogovorom, pogotovo ne sa dogovorom koji bi značio odricanje od bilo kojeg dela Kosova i Metohije, na bilo koji način.

Protiveći se razgraničenju, Emir Suljagić i Hrvatska preko svog poslednjeg zvaničnog stava, zapravo otežavaju Vučiću da ima neko razgraničenje kao izgovor za dopuštanje stolice tzv. Kosovu u UN. Time Suljagić i Hrvatska nesvesno pomažu Srbiji i otežavaju izdajnički posao AV-u.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 18:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6112
Pa dobro Aleksa sto da i vratite Kosovo i dobijete 30 posto Albanaca u parlamentu, da vam oni odlucuju ko ce biti u vlasti Srbije, da vam oni u koaliciji sa Cedom i slicnima odredjuju sto ce biti srpska politika? Vecinska srpska volja na izborima ne bi ni u teoriji mogla biti ispostovana .
Dugorocna opcija je ili genocid ili razgranicenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18538
zaba1111 je napisao/la:
Pa dobro Aleksa sto da i vratite Kosovo i dobijete 30 posto Albanaca u parlamentu, da vam oni odlucuju ko ce biti u vlasti Srbije, da vam oni u koaliciji sa Cedom i slicnima odredjuju sto ce biti srpska politika? Vecinska srpska volja na izborima ne bi ni u teoriji mogla biti ispostovana .
Dugorocna opcija je ili genocid ili razgranicenje.


Pa možeš to i ovako da posmatraš: Albanci imaju opciju da se integrišu u politički život Srbije i da se lepo ponašaju, ili da imaju ovako neku divlju "državu" mimo svih svetskih tokova.
Trideset odsto Albanaca je preteran broj.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18538
Citat:
Mobilni telefoni razotkrivaju veliku obmanu sa brojem Albanaca na Kosovu i Metohiji

Na kakav zaključak o brojnosti stanovništva na Kosovu i Metohiji upućuju podaci Svetske banke i američke CIA o broju korisnika mobilne telefonije u svetu i u našoj južnoj pokrajini?

Nakon što su egzaktni podaci Evrostata, statističke agencije Evropske unije, a uz Evrostat i ostalih za to nadležnih tela, razvejali mitove o demografskom bumu među Albancima u Albaniji i naročito na Kosovu i Metohiji, bumu koji navodno preti da Albance učini brojnijim od Srba… neki drugi zvanični podaci primoravaju nas da u pitanje dovedemo i tvrdnju da na Kosovu i Metohiji, prema popisu iz 2011. godine koji su bojkotovali Srbi iz četiri severne opštine, ima 1.739.825 stanovnika, odnosno 1.895.250 kako navodi američka Centralna obaveštajna agencija (CIA) u svom najnovijem „Svetskom almanahu“ (CIA World Factbook), pozivajući se na procenu iz jula 2017. godine.
Čudne kosovske brojke

Reč je o broju korisnika usluga mobilne telefonije na području Kosova i Metohije. Ova cifra mora se smatrati egzaktnom, iz prostog razloga što niko ne može na crno da se prikači na mobilnu mrežu, kao što je to moguće u slučaju, na primer, vodovoda ili struje, što će reći da je svaki korisnik mobilne mreže na njoj i registrovan, te se otuda i ukupna brojka korisnika mora smatrati relevantnom.

Zašto je to indikativno u slučaju Kosova i Metohije, u kontekstu koji spominjemo? Zato što spomenuti „Svetski almanah“ navodi da u našoj južnoj pokrajini ima — reč je o podatku iz jula 2016. godine — ukupno oko 562.000 registrovanih korisnika mobilne telefonije, a neregistrovani ne mogu da postoje. Na 100 stanovnika Kosova i Metohije, kaže statistika CIA, dolazi 31 mobilni broj.

Sam po sebi ovaj broj ne govori mnogo dok se ne ukrsti s podacima Svetske banke, zasnovanim na informacijama Međunarodne telekomunikacione unije.

Kakve to veze ima sa sumnjom u propagirani broj stanovnika Kosova i Metohije od oko 1,8 miliona stanovnika?

Osnov za sumnju počiva na tome što Svetska banka (i Međunarodna telekomunikaciona unija) navodi da je svetski prosek u 2016. godini bio 100,68 mobilnih telefona na 100 stanovnika. A na Kosovu i Metohiji na (navodnih) 100 stanovnika, dolazi više nego tri puta manje — samo 31.

Ovaj podatak je utoliko neobičniji, sumnjiviji, kada se i detaljnije stavi u kontekst. Naime, ispada da na Kosovu i Metohiji ima manje mobilnih telefona nego u ratom razorenom Avganistanu (tamošnji prosek je 62 na 100 stanovnika), Somaliji (46 na 100 stanovnika), Sudanu (70 mobilnih telefona na 100 stanovnika), u Zapadnoj obali i Gazi (78)…

Kosovski 31 mobilni telefon na 100 stanovnika još je teže prihvatljiv ako se uporedi s prosekom za Evropu i Centralnu Aziju, koji iznosi 126 mobilnih telefona na 100 stanovnika i ako se uporedi s prosekom za „zemlje u krhkoj i konfliktnoj situaciji“ (postoji i takva statistika) od 67 mobilnih telefona na 100 stanovnika, za „teško zadužene siromašne zemlje“ (66), za „najmanje razvijene države po klasifikaciji UN“ (67), najzad, drastično je niži čak i od podsaharske Afrike, sinonima za tehnološku i svaku drugu zaostalost, gde na 100 stanovnika dolaze 73 mobilna telefona.

Slična se slika dobija i kada sagledamo region. U Bosni i Hercegovini na 100 stanovnika postoji 97 mobilnih telefona, u Hrvatskoj 105, u Crnoj Gori 166, u Srbiji 130, u Sloveniji 115, u Makedoniji u kojoj živi značajna albanska manjina 99, u samoj Albaniji, koja je ovde naročito interesantna zbog kulturološke podudarnosti, 115 mobilnih telefona na 100 stanovnika. A na Kosovu, da ponovimo, svega 31.
Dve mogućnosti

O čemu se radi? Postoje samo dve realne mogućnosti, ako se složimo da ovoliko odstupanje deluje izuzetno nerealno.

Prva: da je američka CIA nešto drastično pobrkala i to na tri mesta (ukupan broj mobilnih telefona, broj telefona u odnosu na broj stanovnika, rang u svetu), na stranici koja je poslednji put osvežena 14. avgusta ove godine. Ali biće da to nije slučaj. Probe radi, uporedili smo ovogodišnju brojku sa, nasumično odabranim, podatkom iz istog izvora za 2015. godinu i rezultat je identičan.

Dakle, preostaje druga mogućnost. A to je da na Kosovu i Metohiji ima daleko manje stanovnika nego što se prikazuje, pa je zato i ova (inače egzaktna) telefonska statistika u kosovskom slučaju toliko neprecizna i pokazuje toliko odstupanje od svega uporedivog. Jednostavno, tačan je broj mobilnih telefona, netačan je ukupan broj stanovnika s kojim se broj telefona upoređuje.

O koliko manje stanovnika govorimo? To je, naravno, teško odrediti preciznije, ali ako je kosovski prosek više nego tri puta manji od svetskog, regionalnog, albanskog…, pa i ako na brojku od 562.000 dodamo korisnike srpskih mobilnih mreža koji eventualno nisu ubrojani u kosovski prosek, dolazimo do mogućnosti da je Albanaca na Kosovu i Metohiji možda i za čitav milion manje nego što se tvrdi.

Prevara tolikog obima je nemoguća? Možda i jeste, ali na kosovskim izborima 2017. godine glasalo je tek nešto više od 700.000 tamošnjih Albanaca, odnosno ukupno 777.093 sa Srbima i ostalim manjinama…

Tako da i na osnovu toga mora još jednom da se postavi pitanje: koliko Albanaca zaista živi u našoj južnoj pokrajini?

(Iz teksta u nedeljniku „Pečat“)

Izvor:Sputnjik

https://www.in4s.net/mobilni-telefoni-r ... /?lang=lat
Kolege koji se bavite demografijom, može li stvarno ovaj uvid u u korisnike mobilne telefonije da kaže nešto o broju stanovnika? Vrlo su zanimljiva ova poređenja sa drugim zemljama.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 19:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6112
aleksije radicevic je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
Pa dobro Aleksa sto da i vratite Kosovo i dobijete 30 posto Albanaca u parlamentu, da vam oni odlucuju ko ce biti u vlasti Srbije, da vam oni u koaliciji sa Cedom i slicnima odredjuju sto ce biti srpska politika? Vecinska srpska volja na izborima ne bi ni u teoriji mogla biti ispostovana .
Dugorocna opcija je ili genocid ili razgranicenje.


Pa možeš to i ovako da posmatraš: Albanci imaju opciju da se integrišu u politički život Srbije i da se lepo ponašaju, ili da imaju ovako neku divlju "državu" mimo svih svetskih tokova.
Trideset odsto Albanaca je preteran broj.

A mozes ipak realnije da posmatras. Albanci bi u slucaju intgracije bili homogenizirani i imali bi jaku, ako ne i najjacu stranku, koja bi, barem po izbornom sustavu u HR i BiH, pokupila najvise glasova stranka koje nisu presle prag, tako njihov broj u parlamentu ide realno na minimum 25 posto.

I sto onda vi imate. Srbi daju 70 posto srpskim strankama, 30 posto dobiju Sorosevi isrpdci i eto ti situacije da vi ni sa 70 posto ne mozete provesti volju naroda u Srbiji.
Da ne kompliciramo nesto kao u Makedoniji ili nesto sto bi dozivjele Bosnje da se ostavri ono za sto se zalazu, samo sto Bosnje ne bi mogle na vlast nikakao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
zaba1111 je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Pa možeš to i ovako da posmatraš: Albanci imaju opciju da se integrišu u politički život Srbije i da se lepo ponašaju, ili da imaju ovako neku divlju "državu" mimo svih svetskih tokova.
Trideset odsto Albanaca je preteran broj.

A mozes ipak realnije da posmatras. Albanci bi u slucaju intgracije bili homogenizirani i imali bi jaku, ako ne i najjacu stranku, koja bi, barem po izbornom sustavu u HR i BiH, pokupila najvise glasova stranka koje nisu presle prag, tako njihov broj u parlamentu ide realno na minimum 25 posto.

I sto onda vi imate. Srbi daju 70 posto srpskim strankama, 30 posto dobiju Sorosevi isrpdci i eto ti situacije da vi ni sa 70 posto ne mozete provesti volju naroda u Srbiji.
Da ne kompliciramo nesto kao u Makedoniji ili nesto sto bi dozivjele Bosnje da se ostavri ono za sto se zalazu, samo sto Bosnje ne bi mogle na vlast nikakao.


Upravo.
Srbija bi bila unistena, Srbi bi bjezali iz nje a Siptari se sirili.
Nama odgovara Kosovo bez Siptara. To smo imali al ih je NATO vratio.
Sad ih ne mozemo otjerati sto ne znaci da necemo za 100 godina.
Podjela je trenutno jedino rjesenje a da ce Kosovo vjecno biti srpsko, hoce.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 07 ruj 2018, 21:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
novovrijeme je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
A mozes ipak realnije da posmatras. Albanci bi u slucaju intgracije bili homogenizirani i imali bi jaku, ako ne i najjacu stranku, koja bi, barem po izbornom sustavu u HR i BiH, pokupila najvise glasova stranka koje nisu presle prag, tako njihov broj u parlamentu ide realno na minimum 25 posto.

I sto onda vi imate. Srbi daju 70 posto srpskim strankama, 30 posto dobiju Sorosevi isrpdci i eto ti situacije da vi ni sa 70 posto ne mozete provesti volju naroda u Srbiji.
Da ne kompliciramo nesto kao u Makedoniji ili nesto sto bi dozivjele Bosnje da se ostavri ono za sto se zalazu, samo sto Bosnje ne bi mogle na vlast nikakao.


Upravo.
Srbija bi bila unistena, Srbi bi bjezali iz nje a Siptari se sirili.
Nama odgovara Kosovo bez Siptara. To smo imali al ih je NATO vratio.
Sad ih ne mozemo otjerati sto ne znaci da necemo za 100 godina.
Podjela je trenutno jedino rjesenje a da ce Kosovo vjecno biti srpsko, hoce.


Dobro nećemo sad pretjerivati. Šiptari se nisu širili po centralnoj Srbiji i Vojvodini kad im se moglo tokom SFRJ, a još manje bi sad da Srbija vrati svoju nadležnost na cijeloj svojoj teritoriji. Selili bi glavom bez obzira.

Oni se više demografski ne šire ni po Albaniji. Već par godina bijela kuga vlada u nekoliko albanskih okruga. Velika je mogućnost da će ove godine zabilježiti negativni priraštaj na nivou cijele zemlje, jer u prvoj polovini godine su u tek 400 u plusu.

Treba biti mudar u vezi ovog pitanja. Ja jesam za tzv. razgraničenje iz razloga da bi se otvorio domino efekat i sloboda za Republiku Srpsku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 09 ruj 2018, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Prica se prica...


_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Utjecaj dogovora Srba i Albanaca oko podjele teritorije na BiH
PostPostano: 09 ruj 2018, 17:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
Vujadin je napisao/la:
Gospoja se oglašava, a niko je ništa pitao nije. Voli gurati nos gdje mu nije mjesto.

Citat:
Pejčinović Burić: Hrvatskoj je neprihvatljiva ideja razmjene teritorija Kosova i Srbije


https://www.vecernji.hr/vijesti/pejcino ... je-1268109

Hrvatskoj je neprihvatljiv i treći entitet. Prihvatljiv joj je samo Željko Komšić.



zagrebacki konjusari tradicionalno igraju po noti ktitora sa zapada koji omogucise tisucljetnji san.

tako da su njihovi zemljaci u bih pusteni niz vodu i jedino svetlo im je dodo.

sami za nesto nikada nisu bili sposobni (u poslednjem ratu su vezali zastave sa obrezanim krvolocima nalsedje iz pavelicevog doba) tako da tu nema nista cudnog. ocekivano ej da ce zagreb igrati kako zapad svira.

rvatima u bosni jedino svetlo su srbi.

sto bi rekli u usranoj su poziciji. jer im ostaje da trpe nadmoc i ponizavanje od sarajeva gde se u ******** pitjau kolko i baba kata...

tako ti je to sa zagrebakcim konjusarima. ovi rvati u bih imaju mnogo vise dostojanstva.

njima su srbi i dodo preci sad i od vatikana.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Patriota, Ronaldinho i 304 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO