HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 15:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 71 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 07 lis 2009, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
negdje sam procitao da ce se americki veleposlanik zalagat sa "gradzansku" BIH, jedan covjek-jedan glas....zna li tko više?

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 07 lis 2009, 22:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69304
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
TG-B.B.B je napisao/la:
negdje sam procitao da ce se americki veleposlanik zalagat sa "gradzansku" BIH, jedan covjek-jedan glas....zna li tko više?


Možda se misli na reduciranje entitetskog glasanja?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 07 lis 2009, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
sad je nesto bilo na vijestima na HRT-u, opet dodik u prvom planu gdje govori da to ne dolazi u obzir te da to vodi ka preglasavanju srba a pogotovo hrvata.... :neznam , bas me interesira na sto ce izaci mali dayton......iako imam neki jaki osjecaj da ce doci samo do kozmetickih promijena te da ce sve ostati na istome...

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 07 lis 2009, 22:57 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
TG-B.B.B je napisao/la:
sad je nesto bilo na vijestima na HRT-u, opet dodik u prvom planu gdje govori da to ne dolazi u obzir te da to vodi ka preglasavanju srba a pogotovo hrvata.... :neznam , bas me interesira na sto ce izaci mali dayton......iako imam neki jaki osjecaj da ce doci samo do kozmetickih promijena te da ce sve ostati na istome...
Jebote, da je Dodik pametniji od svih hrvatskih politicara zajedno. Taj nanjusi opasnost na 150 kilometara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 07 lis 2009, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lip 2009, 08:42
Postovi: 2112
Lokacija: Beograd
TG-B.B.B je napisao/la:
sad je nesto bilo na vijestima na HRT-u, opet dodik u prvom planu gdje govori da to ne dolazi u obzir te da to vodi ka preglasavanju srba a pogotovo hrvata.... :neznam , bas me interesira na sto ce izaci mali dayton......iako imam neki jaki osjecaj da ce doci samo do kozmetickih promijena te da ce sve ostati na istome...


Dodik trenutno vise brani interese Hrvata od covica :hrvatinic

_________________
Čevo ravno, gnjijezdo junačko,
a krvavo ljudsko razbojište,
mnoge li si vojske zapamtilo,
mnoge li si majke ojadilo!
Ljudske su te kosti zatrpale,
ljudskom si se krvlju opjanilo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 07 lis 2009, 23:01 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
daxt je napisao/la:
TG-B.B.B je napisao/la:
sad je nesto bilo na vijestima na HRT-u, opet dodik u prvom planu gdje govori da to ne dolazi u obzir te da to vodi ka preglasavanju srba a pogotovo hrvata.... :neznam , bas me interesira na sto ce izaci mali dayton......iako imam neki jaki osjecaj da ce doci samo do kozmetickih promijena te da ce sve ostati na istome...


Dodik trenutno vise brani interese Hrvata od covica :hrvatinic
Krivo, Dodik brani interese Srba...boli njega ona stvar za Hrvate...i prodao bi ih sutra za malo vise autonomije RS.

A to sto se tu i tamo interesi Hrvata i Srba podudaraju...to je drugo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sitno, sitno...što li sutra donosi? Koja su očekivanja? Dobro je jer vidim da nema nikakvih očekivanja niti iracionalnog optimizma. Dakle neke kozmetičke promjene za koje će ti trebat pravnik da odgonetne suštinu izmjene :neznam

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:17 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
Ministry of Sound je napisao/la:
Sitno, sitno...što li sutra donosi? Koja su očekivanja? Dobro je jer vidim da nema nikakvih očekivanja niti iracionalnog optimizma. Dakle neke kozmetičke promjene za koje će ti trebat pravnik da odgonetne suštinu izmjene :neznam
Ja se zapravo najvise bojim upravo tih sitinih kozmetickih promjena za koje ti treba pravnik. Hrvatski politicari za razliku od ostatka balkana se nikada nisu snalazili u tim sitnim slovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
josip je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Sitno, sitno...što li sutra donosi? Koja su očekivanja? Dobro je jer vidim da nema nikakvih očekivanja niti iracionalnog optimizma. Dakle neke kozmetičke promjene za koje će ti trebat pravnik da odgonetne suštinu izmjene :neznam
Ja se zapravo najvise bojim upravo tih sitinih kozmetickih promjena za koje ti treba pravnik. Hrvatski politicari za razliku od ostatka balkana se nikada nisu snalazili u tim sitnim slovima.


A da, baš mi Gargamel Tihić i grmalj Dodik djeluju kao velebni umovi :neznam

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:25 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
Ministry of Sound je napisao/la:
josip je napisao/la:
Ja se zapravo najvise bojim upravo tih sitinih kozmetickih promjena za koje ti treba pravnik. Hrvatski politicari za razliku od ostatka balkana se nikada nisu snalazili u tim sitnim slovima.


A da, baš mi Gargamel Tihić i grmalj Dodik djeluju kao velebni umovi :neznam
Ja ih bas nebi potcjenjivao...posebno Dodika...Tihic, on je malo naivniji. Ali Dodik, pa taj nije dozvolio da se sa RS na BiH prenese naizgled bezopasan posao nabave oruzja policiji i oko toga se svadio do krvi. A sto bi nasi politicari na to?...kladim se da bi rekli : "ma nema to veze, to je samo cisto tehnicko pitanje".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
josip je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

A da, baš mi Gargamel Tihić i grmalj Dodik djeluju kao velebni umovi :neznam
Ja ih bas nebi potcjenjivao...posebno Dodika...Tihic, on je malo naivniji.


Ne podcjenjujem ih nego samo ukazujem na tvoj iracionalni defetizam :neznam

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:29 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
Ministry of Sound je napisao/la:
josip je napisao/la:
Ja ih bas nebi potcjenjivao...posebno Dodika...Tihic, on je malo naivniji.


Ne podcjenjujem ih nego samo ukazujem na tvoj iracionalni defetizam :neznam
Ok, priznajem da sam pomalo defetist...sto bi se reklo, u ratu bi me streljalo. :zubati

Ali ja ne mislim da je on iracionalan. Jednostavno gledam politicku scenu Hrvata u Bih i ne osjecam se dobro. Ne vidim politicara koji ce Hrvatima donijeti ono sto zele i trebaju...a to je treci entitet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
josip je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Ne podcjenjujem ih nego samo ukazujem na tvoj iracionalni defetizam :neznam
Ok, priznajem da sam pomalo defetist...sto bi se reklo, u ratu bi me streljalo. :zubati

Ali ja ne mislim da je on iracionalan. Jednostavno gledam politicku scenu Hrvata u Bih i ne osjecam se dobro. Ne vidim politicara koji ce Hrvatima donijeti ono sto zele i trebaju...a to je treci entitet.


Ja se ne zamaram previše...potreban je netko tko će na pametan način na operativnom nivou odgovoriti na muslimanske mahinacije, a treći entitet vjerojatno i neće biti zasluga hrvatskih političara nego će pasti sa drveta ko zrela kruška kad to odluče inozemni faktori.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:33 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Ne znam, treci entitet je trenutno nedokuciv, ali neki minimum se mora postici, dakle za pocetak bi volio znati zasto je naziv "zupanija2 neustavan? jel zato sto ga koriste Hrvati?

Dalje, hrvatska tv postaja, obavezno, neka bude i u Sarajevu studio, ali da bude pod paskom Hrvata a ne Sejda Komsica i slicnih... Kukica....

Dalje, smanjenje kantona/zupanija dolazi u obzir ali samo pod uvjerom da svi hrvatski krajevi idu u jednu zupaniju, eventualno dvije,a Bosnjaci neka svoje teritorije urede kako zele. Sarajevo proglasiti distriktom po uzoru na Brcko, nepojmljivo je da glavni grad drzave bude u rukama samo jednog naroda.

I tako dalje, da ne nabrajam sada.... neki minimum se mora zahtjevati, ovakvo stanje je neodrzivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:37 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
Ministry of Sound je napisao/la:
josip je napisao/la:

Gle ja ne trazim nikakvog politicara koji ce napraviti naznam sto...nego jednog vodju hrvata koji ce svaki puta kada ga netko nesto priupita kazati :"usput, mi zelimo svoj entitet jer ne zelimo da nas drugi narodi pljackaju!"...posebno kada ga nesto priupitaju ovi "multieticari".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:41 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
Crni bombarder je napisao/la:
Ne znam, treci entitet je trenutno nedokuciv, ali neki minimum se mora postici, dakle za pocetak bi volio znati zasto je naziv "zupanija2 neustavan? jel zato sto ga koriste Hrvati?
Da. Stim da ce ti objasnjenje biti vjerovatno u stilu "vrijedja druge narode".
Crni bombarder je napisao/la:
Dalje, hrvatska tv postaja, obavezno, neka bude i u Sarajevu studio, ali da bude pod paskom Hrvata a ne Sejda Komsica i slicnih... Kukica....
To su ti ta "sitna slova". Je staviti ce "Hrvatski studio" u sarajevo, a onda ce 99% voditelja zvati Firket ili Mujazin, a prva emisije na "hrvatskom jeziku" ce se zvati : "Kuran na hrvatskom". HTV smije i moze jedino biti u Mostaru i to zapadnom...sve drugo odbiti pod svaku cijenu. Tv kanal na hrvatskom nije stvar nasusne potrebe, vec je to simbol.
Crni bombarder je napisao/la:
Dalje, smanjenje kantona/zupanija dolazi u obzir ali samo pod uvjerom da svi hrvatski krajevi idu u jednu zupaniju, eventualno dvije,a Bosnjaci neka svoje teritorije urede kako zele. Sarajevo proglasiti distriktom po uzoru na Brcko, nepojmljivo je da glavni grad drzave bude u rukama samo jednog naroda.

I tako dalje, da ne nabrajam sada.... neki minimum se mora zahtjevati, ovakvo stanje je neodrzivo.
Ovdje treba biti svjestan da bi grupiranje kantona moglo skupo stajati Hrvate srednje bosne....kod ovoga treba biti iznimno oprezan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:51 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Pa Hrvati sredisnje Bosne su i sada u zupanijama sa bosnjackom vecinom, bilo Travnicka bilo Zenicka.

Svejedno je to skakljivo pitanje.

A sto se tice tv kuce, bitno je dobiti kanal, da se ne desava da Hrvati nemaju medij sa kojeg ce izreci istinu kao u ovog zadnjem slucaju sa Sirokim, tek je Otvoreno od utorka smirilo muslimansku medijsku ofenzivu, pa i mnogi bosnjaci su tek nakon te emisije skuzili da ono sto se plasira sa sarajevskih medija i nije istina. Trenutno su uglavnom oni najzadrtiji mundjosi i fanovi FK Sarajeva ostali na tom valu "ustase su krive za sve", ostali vec polako koce rucnom kocnicom. A svi su u startu vjerovali sarajevskim medijima i njihovoj "ustase kolju sve redom" verziji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30493
Čini mi se da u pregovore idemo najbolje što možemo. Sve hrvatske stranke su sjele i potvrdile zajednički stav (kreševska deklaracija), Čović i Ljubić se ne prepucavaju, data nam je podrška od Kosor i Mesića. Šta bi više? Bolje političare sigurno, ali od ovog što trenutno imamo čini se da izvlačimo maksimum.

Ako je Čović išta konkretno dogovorio sa Dodikom glede koordiniranog nastupa, onda sam čak i optimist.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:57 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
Crni bombarder je napisao/la:
Pa Hrvati sredisnje Bosne su i sada u zupanijama sa bosnjackom vecinom, bilo Travnicka bilo Zenicka.

Svejedno je to skakljivo pitanje..
Gle, ako Bosnjaci izvuku recimo Konjic, Jablanicu i Istocni Mostar a ne dadu nista ili malo zauzvrat. I stvori se velezupanija Od recimo Kupresa pa do Stoca...ta zupanija je buduca HRHB. I u njoj nece biti Hrvata iz Srednje bosne.
Crni bombarder je napisao/la:
A sto se tice tv kuce, bitno je dobiti kanal, da se ne desava da Hrvati nemaju medij sa kojeg ce izreci istinu kao u ovog zadnjem slucaju sa Sirokim, tek je Otvoreno od utorka smirilo muslimansku medijsku ofenzivu, pa i mnogi bosnjaci su tek nakon te emisije skuzili da ono sto se plasira sa sarajevskih medija i nije istina. Trenutno su uglavnom oni najzadrtiji mundjosi i fanovi FK Sarajeva ostali na tom valu "ustase su krive za sve", ostali vec polako koce rucnom kocnicom. A svi su u startu vjerovali sarajevskim medijima i njihovoj "ustase kolju sve redom" verziji.
Gle, stoput je bolje da Hrvati NEMAJU kanal na svom jeziku nego da ti "nesto" u Sarajevu glumi kanal na hrvatskom jeziku.
Jer, eno ti gore Sejde...on ti je "hrvatski predstavnik"...sto on kaze o ovom incidentu?
Mislis da bi ti "HTV Sarajevo" bilo ista drugacije??


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Boldirao sam najvažnije stavke Kreševske deklaracije

Citat:
Kreševska deklaracija

U Deklaraciji se naglašava potreba uspostavljanja novog funkcionalnijeg i pravednijeg uređenja BiH prema kome ni jedan od konstitutivnih naroda neće biti privilegiran ni diskrimiran. Srednji nivo vlasti bi se prema Deklaraciji uspostavio na temelju geografskih, etničkih, ekonomskih, prometnih i drugih bitnih kriterija.

Dokument o principima Ustava BiH potpisali su predsjednci HDZ-a BiH - Dragan Čović, HDZ-a 1990. - Božo Ljubić, HSP-a Đapić-dr. Jurišić - Zvonko Jurišić, HSS-a BiH - Marko Tadić, Narodne stranke Radom za boljitak - Jerko Ivanković-Lijanović te HKDU-a - Ivan Musa.

U nastavku tekst deklaracije donosimo u cijelosti:

Kreševska deklaracija

Svjesni sudbonosnog značenja predstojećih ustavnih promjena za budućnost Bosne i Hercegovine u cjelini, a posebice za hrvatski narod u Bosni i Hercegovini, i odlučni u postizanju političkog suglasja medu Hrvatima u Bosni i Hercegovini oko ovog najvažnijeg državnog i nacionalnog pitanja, mi predstavnici hrvatskih političkih stranaka Bosne i Hercegovine donosimo slijedeću

DEKLARACIJU

O načelima Ustava BiH

Na temelju odgovornosti prema glasačima koji su nam dali povjerenje na posljednjim izborima i prema svim građanima Bosne i Hercegovine, odlučni smo ustrajati u zalaganju za europsku Bosnu i Hercegovinu u kojoj će hrvatski narod, zajedno sa druga dva konstitutivna naroda, osigurati svoju suverenost i ravnopravnost na čitavom prostoru Bosne i Hercegovine. Opredijeljeni smo za vođenje ustavnih reformi u Bosni i Hercegovini u institucijama sustava i pod stalnim nadzorom javnosti.

Zalažemo se za cjelovitu ustavnu reformu u Bosni i Hercegovini, tj. za donošenje novog ustava Bosne i Hercegovine koji bi trebao stupiti na snagu, do isteka mandata sadašnjeg Visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini.

Novi ustav Bosne i Hercegovine treba biti utemeljen na ovim načelima:

* Bosna i Hercegovina je suverena država u svojim međunarodno priznatim granicama;

* Bosna i Hercegovina je demokratska, socijalna i sekularna država, utemeljena na vladavini prava na načelima diobe vlasti na zakonodavnu, izvršnu i sudsku vlast koja se uspostavlja na temelju slobodnih i demokratskih višestranačkih izbora;

* Ljudska prava i slobode utemeljene Poveljom Ujedinjenih naroda i europskim konvencijama o ljudskim pravima i slobodama najveće su vrijednosti sustava i sastavni su dio ustavnopravnog uređenja Bosne i Hercegovine;

* Ostvarivanje ravnopravnosti konstitutivnih naroda, Bošnjaka, Hrvata i Srba na razini države Bosne i Hercegovine osigurava se uvođenjem:

-načela razmjernosti korigiranog minimalnim i maksimalnim kvotama u izboru zakonodavne vlasti,

-načela pariteta u izboru i imenovanju izvršno-predstavničke i sudske vlasti i ostalih institucija Bosne i Hercegovine,

-načela rotacije u rukovođenju institucijama Bosne i Hercegovine,

-načela konsenzusa pri odlučivanju i uvođenjem efikasnog načina zaštite interesa konstitutivnih naroda pri odlučivanju za koje nije predviđen konsenzus;

* Kolektivna prava nacionalnih manjina u Bosni i Hercegovini uređuju se na razini europskih standarda o pravima nacionalnih manjina u zemljama Europske unije;

* Novim ustavom Bosne i Hercegovine napušta se postojeći dvoentitetski ustroj Bosne i Hercegovine i uspostavlja se novi funkcionalniji i pravedniji ustroj, po kome ni jedan od konstitutivnih naroda neće biti privilegiran niti diskriminiran;

* Bosna i Hercegovina je decentralizirana država, koju ima tri razine vlasti: državnu, srednju i lokalnu;

* Državna i srednja razina vlasti ustrojava se po načelu podjele vlasti na zakonodavnu, izvršnu i sudsku;

* Srednja razina vlasti se uspostavlja na temelju: povijesnih, etničkih, zemljopisnih, gospodarskih, prometnih i drugih bitnih kriterija uz mogućnost teritorijalnog diskontinuiteta pojedinih ustrojbenih jedinica; Lokalna razina vlasti (općine i gradovi) jesu jedinice lokalne samouprave i uprave koje nisu unaprijed zadane nego se na čitavom teritoriju iznova organiziraju na istim načelima, bez posebnog statusa, a vlast se konstituira na principu razmjernosti;

* Sarajevo, kao glavni grad Bosne i Hercegovine, ima poseban status koji će se urediti zakonom na razini Bosne I Hercegovine;

* Izvorne nadležnosti pojedinih razina vlasti, podijeljene nadležnosti između pojedinih razina vlasti kao i opća nadležnost; (nadležnost koja taksativno nije dodijeljena nijednoj razini vlasti) uspostavit će se na funkcionalnom principu, sukladno Konvenciji o lokalnoj samoupravi, uzimajući u obzir specifičnosti Bosne i Hercegovine

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
josip je napisao/la:

Gle, ako Bosnjaci izvuku recimo Konjic, Jablanicu i Istocni Mostar a ne dadu nista ili malo zauzvrat. I stvori se velezupanija Od recimo Kupresa pa do Stoca...ta zupanija je buduca HRHB. I u njoj nece biti Hrvata iz Srednje bosne.


Do toga jednostavno neće doći, neće nitko trgovati svoje za svoje, a preko 50% kadra HDZ-a je izvan Hercegovine, tako da ti je ta spika notorna glupost i defetizam na kub. Smiri se više sa panikom, prije nego budeš "ustrijeljen" :palacgore1

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 13:00 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Usput receno, tek se na ovom primjeru vidi koliko je djelovanje kojekakvih govana tipa Mesica, Sanadera ili Kajina odrazava na BH Hrvate... bosnje su jaki u atacima na Hrvate tek kad dobiju podrsku iz Hrvatske, cim je Hrvatska manje vise jednoglasno stala na stranu Sirokog brijega i BH Hrvata, bosnje su u nekom strahu poceli smanjivati tenzije i smirivati situaciju.

Kada im smece cigansko da potporu, oni dobiju krila, jer njima i jeste glavna pokretacka snaga protiv Hrvata teza da Hrvatska stoji na njihovoj strani... u istom svjetlu gledam i djelovanje onog smeca Miroslava Blazevica, takvi izrodi samo daju gorivo/alibi bosnjackoj sovinisitickoj retorici protiv bh Hrvata.. kao, mi nismo protiv Hrvata, evo Ciro/Mesic je sa nama, dakle mi smo multietnicari koji se bore protiv hercegovackih secesionista... kad ostanu sami u svom mudjahedinstvu, onda se oni polako povlace, jer ne vole oni da se vidi to njihovo lice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 13:04 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
Crni bombarder je napisao/la:
Usput receno, tek se na ovom primjeru vidi koliko je djelovanje kojekakvih govana tipa Mesica, Sanadera ili Kajina odrazava na BH Hrvate... bosnje su jaki u atacima na Hrvate tek kad dobiju podrsku iz Hrvatske, cim je Hrvatska manje vise jednoglasno stala na stranu Sirokog brijega i BH Hrvata, bosnje su u nekom strahu poceli smanjivati tenzije i smirivati situaciju.

Kada im smece cigansko da potporu, oni dobiju krila, jer njima i jeste glavna pokretacka snaga protiv Hrvata teza da Hrvatska stoji na njihovoj strani... u istom svjetlu gledam i djelovanje onog smeca Miroslava Blazevica, takvi izrodi samo daju gorivo/alibi bosnjackoj sovinisitickoj retorici protiv bh Hrvata.. kao, mi nismo protiv Hrvata, evo Ciro/Mesic je sa nama, dakle mi smo multietnicari koji se bore protiv hercegovackih secesionista... kad ostanu sami u svom mudjahedinstvu, onda se oni polako povlace, jer ne vole oni da se vidi to njihovo lice.
Ovo je potpuna istina...moram priznati da mi to bas nije jasno zasto se boje hrvatske ko vraga....nedaj boze uvrijediti ili sto protiv reci....a kada ih se uhvati kako su palili zastave onda se pravdaju da nisu palili hrvatske nego nekakve valjda ustaske.........imam teoriju da podsvjesno oni misle da su bez potpore Hrvatske slabi i nemocni...pretpostavljam prema Srbiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 13:11 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Ma svjesni su oni da bez Hrvatske njih nema, ali ta ovisnost radja i veliku mrznju, jer ne vole Hrvate i Hrvatsku a moraju se na nas oslanjati, nema im druge.

Logicno, ako budu i sa Hrvatima u istom odnosu kao sa Srbima, gotovi su. Cisto logicki, oni osim Srba i Hrvata drugih susjeda nemaju. Ne racunam Crnogorce, sa njima ionako granici republika srpska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Valentin Inzko: Usvajanje promjene ustava u Butmiru
PostPostano: 08 lis 2009, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Citat:
SARAJEVO - Sve je spremno za predstojeći sastanak bh. političkih lidera s predstavnicima SAD-a i EU-a u bazi Butmir kod Sarajeva, potvrđeno je u EUFOR-u.

Ekipa Federalne TV boravila je u Butmiru, gdje su već na snazi dodatne mjere sigurnosti.

- Samo na prvi pogled,u bazi Butmir vlada uobičajena atmosfera. Mjesto sastanka visokih dužnosnika SAD-a i EU-a s liderima bh. političkih stranaka doslovno je odsječeno od ostatka svijeta, javila je FTV.

Sve mjere koje poduzete u bazi Butmir kod Sarajevu umnogome podjećaju na koje koje su vladale prije 14 godina u bazi Wright Patterson u SAD-u.Ž U sjedištu komande EUFOR-a i NATO štaba u našoj zemlji, gdje će razgovori biti održani, blokirani su svi signali među kojima i mobilnim telefonima.

Mnogobrojni predstavnici medija koji namjeravaju pratiti skup od velikog značaja za budućnost BiH - fizički će biti odvojeni od političara, čak na udaljenost od oko pola kilometra.

Detalja o predstojećem sastanku je za sada vrlo malo. I dok iz Bruxellesa i Washingtona još nije službeno objavljen sadržaj prijedloga koji će bh. političarima biti ponuđen tijekom sastanka planiranog za petak, Federalna TV doznaje šta će se na stolu naći noć prije početka razgovora, kada će se sudionici sastanka okupiti za večerom.

Marinirani jastozi i kozice, pileća rolada, mješavina raznog povrća, salate, torta od sira sa šumskim voćem, te raznolika alkoholna pića sa slatkišima. Raskošan jelovnik s mnogobrojnim delicijama za bh. političare nije neubičajen...
bitno.ba


:smijeh :sega =)) :ujko

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 71 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Bošnjak..007, goran2hr, Hagresor, Majestic-12 [Bot], Nakba i 489 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO