HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 08:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1225 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 49  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 06:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Benefiti da Muslimani obnove svoju vojsku su njima daleko veći od naših benefita obnove VRS. A ako će biti rata, svakako je bolje da Muslimani nemaju ustrojenu, opremljenu i, vrlo važno, isključivo svoju vojsku. Ako će biti rata, kao što neće, svakako je bolje da postoji OSBiH od 10000 ljudi, sa tehnikom koja ne radi u kojoj su Muslimani ispod 50% i kojom komanduje nemusliman.

A sad čisto moralna opaska, pičko dijasporska, ti nemaš prava da nam pametuješ ni kako da uređujemo parkove, a kamoli da deliš savete o ovako ozbiljnim stvarima gde bi drugi ginuli, a ti se zabavljao i delio mudre savete iz fotelje, jebem ti mater američku. Vrati se ovde pa ću tvoje savete razmatrati ozbiljno, ovako nemaš prava na glas, nemaš prava na mišljenje, nemaš prava ni na šta, Amerikanac. Ovo je naša zemlja, nije tvoja, napustio si je. Tvoje mišljenje je irelevantno, dezertirao si iz srpske nacije i prestani da kenjaš o njoj.


Uh, uh, uh...

Moja majka je pokojna, i ako si prešao granicu da si spreman da uputiš takvu psovku, onda tvoje slovo o moralu izgleda groteskno.
Ali nije da nisam očekivao, jer si se u više navrata pokazao kao nesolidan čovek.

Prvo, lažeš! Rekao si da te moja opaske uopšte ne vređaju, a ovo je izliv očito velike nervoze i gubitna samokontrole.
Drugo, ne držiš do svoje reči! U više navrata si rekao da mi nećeš uzvraćati na "uvrede", a otišo si ipak u tome daleko više nego što sam ja i pomislio da odem.
Treće, izmišljaš moralna pravila da bi se zamerao s kim ti padne na pamet, a to što izmisliš čak i nisu moralna pravila. Više su nekakva malograđanska geto-mahalska pravila. Kao ono kad se u Sarajevu hvale da su metropola, a onda se rulja okupi da istera Neleta Karajlića.
Četvrto, nemaš osećaj za pravdu. Ako želiš sa svima drsko, onda bi bila nekakva pravda da prihvatiš i da drugi budu drski s tobom. Ali ti ne možeš da se nosiš čak i kad je reč o načinu koji si sam proklamovao. Gubiš nerve u tim situacijama.

Dakle, odavno je u svetu sazrelo kao moralno pravilo da svako ima pravo na mišljenje o svemu, ali to do tebe ne dopire, jer si, da izviniš, glup i nepismen. A i dovoljno si debelokožac pa da ne vidiš npr. kako ti govoriš Hrvatima šta da rade sa muslimanima, a nisi Hrvat (možeš li to da povežeš sa tvojim "Amerikanac nema pravo na mišljenje o Srbiji, jer se ispisao iz nacije", ili treba detaljnije da ti se objasni).
Kako ti nije palo na pamet da pametni Srbi treba da vode glavnu reč, bez obzira gde žive, a ne debilni narkomančići poput tebe, pa makar živeli u sred Šumadije. Normalno, ako bi se mišljenje pametnijih čulo, kako bi takvi kao ti došli do izražaja?

Na kraju, kad opsuješ nekome majku, misli na to da si time dao za pravo tom čoveku da ti uzvrati, pa će i tvoja majka biti uvređena. Mislim, ako ti je do toga uopšte stalo.
Ja ti uzvratiti neću, jer ionako imaš veliku muku koja ti je dovoljna kazna. Toliko moralne, karakterne i intelektualne bede koncentrisane u jednoj ličnosti teško se može naći.

Moderacijo, ne razumem gde je vaša intervencija? Ili su sad granice slobode pomerene, pa je OK da psujemo jedni drugima članove porodice, uključujući naravno i vaše?

Ne vređaju me, slobodno mi psuj majku, to su samo reči i ne znače mi ništa. Izvređao sam te ovako zato što zaslužuješ da te neko tako izvređa jer agresivno turaš nos gde mu nije mesto i to oko najozbiljnije moguće stvari. Ti si svoje mesto odabrao i turaj nos tamo.

I pola kilometra posta samo i isključivo o mom psovanju!? Ništa o temi?

Lepo ti je nekoliko objašnjeno zašto nam je postojanje OSBiH u vrhunskom interesu. Ti, nakon što si ispucao maloumne "Cija, snajka , Cija" argumente, ostao si na jednoj stvari, a to je "rekao Dodik". Jel si ti čuo nekad za blef, za traženje višeg da bi se dobilo ono što se želi itd. Jel ti misliš da je on glup da ne zna ovo o čemu ovde pišemo? Daj jedan jedini suvisao argument zašto bi Mulimanima dao svoju vojsku, a da to nama ide u korist. Jedan. Ti bi umesto sutuacije gde mi imamo vojsku, a oni nemaju, pravio situaciju da i jedni i drugi imamo vojsku. Jel si ti malouman ili stvarno imaš toliku želju da gledaš rat na televiziji?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 06:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Citat:
Ne vređaju me, slobodno mi psuj majku, to su samo reči i ne znače mi ništa. Izvređao sam te ovako zato što zaslužuješ da te neko tako izvređa jer agresivno turaš nos gde mu nije mesto i to oko najozbiljnije moguće stvari. Ti si svoje mesto odabrao i turaj nos tamo.


Tebi je izgleda nemoguće objasniti koliko je ovo imbecilno. Daj nekad definiciju nekog pravila iz kojeg izvodiš ovakve stavove? Ja ti mogu reći pravilo na osnovu kojeg uzimam sebi za pravo na mišljenje o bilo čemu - isto je kao ono Rusoovo ako znaš o čemu je reč. Mada sumnjam. Jesi li primetio da niko drugi nema ovu vrstu prigovora koje ti imaš. Ako misliš da je to zato što su drugi glupi, nisi u pravu. Drugi znaju da je jedino časno nekoga nadvisiti boljim kvalitetnijim mišljenjima, a ne traženjem povoda da mu se zabrani da kaže svoje mišljenje. Dakle, ti si poseban, na žalost zato što si idiot, i što ti se ne gadi da to demonstriraš.

Citat:
I pola kilometra posta samo i isključivo o mom psovanju!? Ništa o temi?


Naravno, posle takvih reči, kakvog smisla ima diskutovati o bilo čemu. A ja ipak mislim da reči treba birati, pa mi ne pada na pamet da ti uzvraćam istom merom, ne bih išao toliko daleko. Ne zbog tebe, nego zbog sebe.

Citat:
Lepo ti je nekoliko objašnjeno zašto nam je postojanje OSBiH u vrhunskom interesu. Ti, nakon što si ispucao maloumne "Cija, snajka , Cija" argumente, ostao si na jednoj stvari, a to je "rekao Dodik". Jel si ti čuo nekad za blef, za traženje višeg da bi se dobilo ono što se želi itd. Jel ti misliš da je on glup da ne zna ovo o čemu ovde pišemo? Daj jedan jedini suvisao argument zašto bi Mulimanima dao svoju vojsku, a da to nama ide u korist. Jedan. Ti bi umesto sutuacije gde mi imamo vojsku, a oni nemaju, pravio situaciju da i jedni i drugi imamo vojsku. Jel si ti malouman ili stvarno imaš toliku želju da gledaš rat na televiziji?


Prvo, argument o izveštajima Cia nije ispucan, jer nekada cia iskreira ono što prethodno "predvidi". Neozbiljno je imati takav odnos kakav ti imaš, samo zato da bi nešto poentirao na forumu...
Drugo, ti si na tajnoj vezi sa Dodikom pa znaš da blefira? Ili si primenio svoju logiku, pa došao do takvog zaključka. =)) Dao sam ti dva tri argumenta zašto je dobro imati VRS: prekidanje još jedne zajedničke institucije sa Bošnjacima, utvrđivanje granice prema Bošnjakistanu, uspostavljanje vojne organizacije koja može da sarađuje sa vojskom Srbije, kao što to rade policije RS i Srbije sada. I najavžnije, ako se OSBiH podele, nema apsolutno nikakvog bošnjačkog vojnog uticaja na prostore RS (sada ima, ako ništa onda barem preko ministarstva vojske BiH), i svaki prelazak bošnjačke vojske na teritoriju RS mogao bi da se označi kao agresija, a onda Srbija ima puno pravo da se umeša.
I nije baš neki kontraagument s tvoje strane samo izgovoriti puke reči da to nije suvislo. Usitni malo, pa ću i ja. :)
Treće, blefiraju li i muslimani? Dodik blefira da hoće tri vojske, a muslimani to ustvari isto žele, ali blefiraju da neće. Ili si ti malouman pa se zalažeš za istu stvar kao i muslimani?! :D E, Šešo, Šešo, šprdnjo svetska! :001_rolleyes

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 07:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
CIA je retardirana organizacija, dokazano u praksi milon puta. Srbi imaju vojsku, zove se VS. Muslimani nemaju vojsku, nego je dele sa Srbima i Hrvatima. Komandovanje tom vojskom dele sa Srbima i Hrvatima. Finansiranje i razvoj te vojske dele sa Srbima i Hrvatima. Posledica ovog zadnjeg je da je OSBIH u tako jadnom stanju. I biće u sve jadnijem i jadnijem dok sva oprema ne istruli, a nova se neće nabavljati jer mi to ne damo. I na taj način će se izvršiti demilitarizacija BiH, jer će ta vojska biti svedena na formaciju slabiju od žandarmerije. I ti, genije, bi sad taj za nas izuzetno povoljan razvoj događaja prekinuo, dao Muslimanima svoje oružane snage i pustio ih da ulažu u njih i da imaju potpunu komandnu kontrolu nad njima. A da mi ipak demilitarizujemo BiH, pa da oni nemaju čime oružano da deluju kad se RS bude odvajala. Da nemaju ni tehničku ni legalnu mogućnost da izazovu rat. Šta misliš o tome?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 08:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20753
aleksije radicevic je napisao/la:
Moje razmišljanje je na tragu onoga koje je nedavno izložio glavna zvezda ovog foruma - Milorad Dodik! Nije li on rekao da se razmišlja o povlačenju saglasnosti na postojanje zajedničkih oružanih snaga BiH, i o obnovi vojske RS? A on je ovde poštovan čak i od vas Hrvata kao neko ko uspešno čuva i afirmiše RS.
Evo još nešto: zašto se muslimani najviše protive stvaranju tri vojske, ako je to bolje za njih?
Dakle, računica nije jednostvna. I to tvoje ima smisla, ne branim, ali nije jedino i nije jednostavno.

Sve u svemu, magarac Carmello, iako glup, nastupa kao da je pokupio svu pamet smeta, i svoju plitku logiku plasira kao da se radi o genijalnim otkrićima. Ali postoji čak nešto gore od Carmellovog nastupa, ne mogu reći gluplje, jer gluplje teško da postoji, a to je kad se neko impresionira njegovim nastupom, pa ispusti iz vida da ono što govori nema mnogo smisla.
Nadam se da to nije slučaj sa tobom.

Muslimani se protive tri zajedničke vojske zato što je to u njihovim glavama korak unatrag od građanske Muslimanske BiH. Oni bi jednu zajedničku vojsku gdje su samo oni gazde a nas nitko ne pita. Druga je stvar sto vide kako nema pomaka prema tome i kako OS propadaju a i dalje ne odustaju, to je čisto njihova tvrdoglavost. Zamisli scenarij , RS raspiše referendum i krene svojim putem, ako postoji zajednička vojska muslimani ne mogu ništa, ako postoje tri vojske oni svoju šalju na vas kako bi vas sprijecili.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 08:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ma možeš ti njemu da objašnjavaš milion puta, stvar je u tome da čovek želi rat da bi mogao da ga prati na YouTube.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Carmello Šešelj je napisao/la:
CIA je retardirana organizacija, dokazano u praksi milon puta. Srbi imaju vojsku, zove se VS. Muslimani nemaju vojsku, nego je dele sa Srbima i Hrvatima. Komandovanje tom vojskom dele sa Srbima i Hrvatima. Finansiranje i razvoj te vojske dele sa Srbima i Hrvatima. Posledica ovog zadnjeg je da je OSBIH u tako jadnom stanju. I biće u sve jadnijem i jadnijem dok sva oprema ne istruli, a nova se neće nabavljati jer mi to ne damo. I na taj način će se izvršiti demilitarizacija BiH, jer će ta vojska biti svedena na formaciju slabiju od žandarmerije. I ti, genije, bi sad taj za nas izuzetno povoljan razvoj događaja prekinuo, dao Muslimanima svoje oružane snage i pustio ih da ulažu u njih i da imaju potpunu komandnu kontrolu nad njima. A da mi ipak demilitarizujemo BiH, pa da oni nemaju čime oružano da deluju kad se RS bude odvajala. Da nemaju ni tehničku ni legalnu mogućnost da izazovu rat. Šta misliš o tome?


Ako je demilitrizovano, onda nemaš nikakvu vojsku. To je onda vakuum u kojem možda svašta da se desi. A vojska ne mora da nastane samo ako ima "legalni, tehnički" osnov. Dovoljno je da ima politička grupa koja može da pozove i organizuje narod, i eto ti vojska. Ta muslimanska grupa je SDA. Dakle to može desi u tom vakuumu u kojem bi ti nas ostavio bez ikakve vojske. 1992. su stvorili ABiH u nepovoljnijim uslovima, a članovi predsedništa Biljana Plavšić i Nikola Koljević nisu dai saglasnost za to. Dakle, razumeš li o čemu ti govorim? 1992. bar je bila JNA i VRS, pa im ništa nije vredelo osnivanje njihove vojske. Ako bi im palo na pamet da u uslovima odbrambenog vakuuma počnu na prave vojsku, a mi je nemamo zahvaljujući naivno samouverenima u svoje "znanje" kao što si ti, pa dok eventualno dođe VS, svašta bi moglo da se desi.

Ako nije demilitarizovano, nego je zajednička vojska, što takođe u svojoj gluposti misliš da je dobro rešenje - pa jesi li ispratio vest od juče? CIK (Izborna komisija) je bio srpski i hrvatski, a sad su ga muslimani preuzeli, kao što su preuzeli Ustavni sud. To govori da su im zajedničke insitucije nešto što planiraju da uzmu, a što ponekad i mogu. I ti bi ostavio vojsku da bude zajednička, i tako potencijalno preuzeta od muslimana. A onda ide sve ono što sada nema - naoružavanje, budžet i sl.

Dodik ja u početku bio za demilitarizaciju, ali je vremenom došao do toga da je bolje obnoviti VRS, verovatno sa razlogom, a ne da kao blefira, što je tvoja izmišljotina da bi opravdao svoj stav.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
weasel je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Moje razmišljanje je na tragu onoga koje je nedavno izložio glavna zvezda ovog foruma - Milorad Dodik! Nije li on rekao da se razmišlja o povlačenju saglasnosti na postojanje zajedničkih oružanih snaga BiH, i o obnovi vojske RS? A on je ovde poštovan čak i od vas Hrvata kao neko ko uspešno čuva i afirmiše RS.
Evo još nešto: zašto se muslimani najviše protive stvaranju tri vojske, ako je to bolje za njih?
Dakle, računica nije jednostvna. I to tvoje ima smisla, ne branim, ali nije jedino i nije jednostavno.

Sve u svemu, magarac Carmello, iako glup, nastupa kao da je pokupio svu pamet smeta, i svoju plitku logiku plasira kao da se radi o genijalnim otkrićima. Ali postoji čak nešto gore od Carmellovog nastupa, ne mogu reći gluplje, jer gluplje teško da postoji, a to je kad se neko impresionira njegovim nastupom, pa ispusti iz vida da ono što govori nema mnogo smisla.
Nadam se da to nije slučaj sa tobom.

Muslimani se protive tri zajedničke vojske zato što je to u njihovim glavama korak unatrag od građanske Muslimanske BiH. Oni bi jednu zajedničku vojsku gdje su samo oni gazde a nas nitko ne pita. Druga je stvar sto vide kako nema pomaka prema tome i kako OS propadaju a i dalje ne odustaju, to je čisto njihova tvrdoglavost. Zamisli scenarij , RS raspiše referendum i krene svojim putem, ako postoji zajednička vojska muslimani ne mogu ništa, ako postoje tri vojske oni svoju šalju na vas kako bi vas sprijecili.


Nije to njihova tvrdoglavost nego jasna računica, jer su videli da mogu da preuzimaju zajedničke institucije. Zajednička vojska je njima potencijalna mogućnost da preuzmu sistem odbrane na miran način.
Jer u rat u uslovima tri vojske, oni se ne bi upuštali. Carmello i ti verujete u njihovu silu i borbenost više nego što oni sami veruju. i mislite da će se usuditi da krenu izvan Bošnjakistana ako dobiju nekakav povod. To je smešno.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ma možeš ti njemu da objašnjavaš milion puta, stvar je u tome da čovek želi rat da bi mogao da ga prati na YouTube.


Vidi, debilčiću. Kad ja kažem da lažeš, onda ti tačno navedem šta si slagao. Kad ti kažem da ne držiš do obećanja, onda ti kažem tačno koje obećanje si prekršio. Kad ti kažem da nešto ne znaš, onda ti lepo objasnim definicijama kako je pravilno... i sl.
Dakle, ako već znaš šta želim: izvoli citiraj, obrazloži, ukaži...
Ovako, tvoja optužba da ja želim rat, samo ti je izgovor da budeš nekulturan jer te u konkretnim raspravama gazim kao plitak potok.
Na stranu što je to glupost. Čak i da želim rat, invaziju vanzemaljaca ili zombi apokalipsu, to ništa ne govori o tačnosti onoga što pišem. Zato pokušaj da se pretvaraš da si normalan, ma kako teško ti to išlo. :yes

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 15:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20753
aleksije radicevic je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Muslimani se protive tri zajedničke vojske zato što je to u njihovim glavama korak unatrag od građanske Muslimanske BiH. Oni bi jednu zajedničku vojsku gdje su samo oni gazde a nas nitko ne pita. Druga je stvar sto vide kako nema pomaka prema tome i kako OS propadaju a i dalje ne odustaju, to je čisto njihova tvrdoglavost. Zamisli scenarij , RS raspiše referendum i krene svojim putem, ako postoji zajednička vojska muslimani ne mogu ništa, ako postoje tri vojske oni svoju šalju na vas kako bi vas sprijecili.


Nije to njihova tvrdoglavost nego jasna računica, jer su videli da mogu da preuzimaju zajedničke institucije. Zajednička vojska je njima potencijalna mogućnost da preuzmu sistem odbrane na miran način.
Jer u rat u uslovima tri vojske, oni se ne bi upuštali. Carmello i ti verujete u njihovu silu i borbenost više nego što oni sami veruju. i mislite da će se usuditi da krenu izvan Bošnjakistana ako dobiju nekakav povod. To je smešno.

Ma oni su šaka jada, ne mogu pobjediti vojno ni Hrvate a kamo li vas u BiH. Poanta je u tome da se spriječe bilo kakvi sukobi, a ne da se u potencijalnim sukobima razmišlja kako pobjediti. Kao što smo vidjeli s CIK-om oni nikada neće odustati, međutim u trenutnoj situaciji odlično je što ne postoji neka Armija BiH koju bi Bakir nahuškao na krščane. Da bi oni preuzeli kompletni sustav obrane oni bi prvo morali napraviti graĐansku Bazniju, a vidimo svi da im baš ne ide u zadnje vrijeme. Mogu samo izvoditi ovakve nelegalne gluposti i to je to. Njima je životni standard toliko loš i oni žive toliko bjedno da ih nije uopće briga ako izbije neki rat, prosječnom muji je isto, kruha je gladan već sad ne treba mu rat za to. Hrvatska ima hrpu razloga zašto ne želi rat ( da ih sad ne pišem) a imate ih i vi. Dosta vam je valjda sotoniziranja na CNN-u i slušanja njihovog beskonačnog heljp baznija :crying kmečanja.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ma možeš ti njemu da objašnjavaš milion puta, stvar je u tome da čovek želi rat da bi mogao da ga prati na YouTube.


Vidi, debilčiću. Kad ja kažem da lažeš, onda ti tačno navedem šta si slagao. Kad ti kažem da ne držiš do obećanja, onda ti kažem tačno koje obećanje si prekršio. Kad ti kažem da nešto ne znaš, onda ti lepo objasnim definicijama kako je pravilno... i sl.
Dakle, ako već znaš šta želim: izvoli citiraj, obrazloži, ukaži...
Ovako, tvoja optužba da ja želim rat, samo ti je izgovor da budeš nekulturan jer te u konkretnim raspravama gazim kao plitak potok.
Na stranu što je to glupost. Čak i da želim rat, invaziju vanzemaljaca ili zombi apokalipsu, to ništa ne govori o tačnosti onoga što pišem. Zato pokušaj da se pretvaraš da si normalan, ma kako teško ti to išlo. :yes

Ako Muslimalani nemaju vojsku, a trenutno je nemaju, rat je nemoguć. Ako je imaju, rat je moguć. Ti navijaš da im se omogući da imaju vojsku, znači navijaš za mogućnost rata. Za ovo ti stvarno treba obrazloženje ili se praviš blesav i ponovo pišeš samo da bi pisao.

I da me "gaziš kao plitak potok", kao što kažeš, ne bi imao potrebu da u baš svakom postu to naglašavaš, nego bi to bilo, kao što piše u prvoj rečenici tvog ustava, self-evident.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ako Muslimalani nemaju vojsku, a trenutno je nemaju, rat je nemoguć. Ako je imaju, rat je moguć. Ti navijaš da im se omogući da imaju vojsku, znači navijaš za mogućnost rata. Za ovo ti stvarno treba obrazloženje ili se praviš blesav i ponovo pišeš samo da bi pisao.

I da me "gaziš kao plitak potok", kao što kažeš, ne bi imao potrebu da u baš svakom postu to naglašavaš, nego bi to bilo, kao što piše u prvoj rečenici tvog ustava, self-evident.


=)) Je li ovo moguće?

Pa nisu imali vojsku 1991. pa je opet izbio rat za par meseci.
Dalje, Dodik se zalaže za rat, po tvojoj logici, tako što spominje obnovu VRS? Iako ponavlja da rata neće biti.
A onda muslimani, po tvojoj logici, se zalažu protiv rata, jer neće svoju vojsku?

Tebi sve treba iznova objašnjavatio jer si se zapetljao čak i u svoje plitke misli.

Ne naglašavam u svakom postu, nego samo kada odgovaram na one u kojima si ti nekorektan. Čak ne uvek ni tada.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Izbio je rat zato što smo ih mi napali, i imali smo snagu da ih napadnemo i zauzmemo tri četvrtine BiH. Oni sa 5000 vojnika i nikakvom teškom opremom ne mogu da zauzmu ni centar Sarajeva. Nemoj da mešaš babe i žabe i ne lupetaj o stvarima o kojima nemaš pojma. Mi smo 1992. imali ogromnu silu, i to ukopanu na svim strateškim mestima. Muslimani imaju ***, i imaće sve manje i manje ako se nastavi ovim smerom. Totalne babe i žabe, ne znam da li si uopšte svestan kakve gluposti lupetaš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 16:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Šešo, magare naše malo, ako si napravio takvu konstrukciju da bi objasnio da ja priželjkujem rat, možemo li onda reći da si ti b.a.l.i.j.a?

Ja čak ne moram ništa da konstruišem, jer ti si deklarativno na muslimanskim pozicijama: oni neće tri vojske - ti nećeš tri vojske! :cool

Dakle, suprotstavljen si Dodikovoj poziciji, a ovde stalno, po sopstvenom priznanju, nalaziš zamerke Srbima... Dakle, p.o.t.u.r.e... :sad

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Carmello Šešelj je napisao/la:
Izbio je rat zato što smo ih mi napali, i imali smo snagu da ih napadnemo i zauzmemo tri četvrtine BiH. Oni sa 5000 vojnika i nikakvom teškom opremom ne mogu da zauzmu ni centar Sarajeva. Nemoj da mešaš babe i žabe i ne lupetaj o stvarima o kojima nemaš pojma. Mi smo 1992. imali ogromnu silu, i to ukopanu na svim strateškim mestima. Muslimani imaju ***, i imaće sve manje i manje ako se nastavi ovim smerom. Totalne babe i žabe, ne znam da li si uopšte svestan kakve gluposti lupetaš.


Lupetaš gluposti ti, i naravano nisi svestan toga. Pa muslimani upravo žele isto rešenje koje ti želiš. Tu je neko lud muslimani ili ti, a ko je, možemo da nagađamo, s tim da ti imaš istoriju ludila iza sebe,što olakšava odgovor.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Oni neće tri vojske jer su glupi. Oni misle da zajednička vojska jača zajedničku državu. Govorim o običnom narodu, političarima je jasno, ali političari ne smeju to da kažu pred svojim biračkim telom posle dve decenije guslanja o 100% Bosni, jer bi se taj korak video kao regresija od politike 100% Bosne. Ucenjeni su svojim glupim biračima i zato se nalaze i šah matu u kojem se nalaze. A to je da se u OSBiH ništa ne ulaže i da je ostavljena na ledini da crkne. Pusti je nek crkne i prestani da se praviš glup. Jebo te rat da te jebo. Jel si ti uopšte nekad nosio uniformu pizdo huškačka? Prestani da sereš i posmatraj kako će pametniji ljudi od tebe rešiti sve bez rata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Izbio je rat zato što smo ih mi napali, i imali smo snagu da ih napadnemo i zauzmemo tri četvrtine BiH. Oni sa 5000 vojnika i nikakvom teškom opremom ne mogu da zauzmu ni centar Sarajeva. Nemoj da mešaš babe i žabe i ne lupetaj o stvarima o kojima nemaš pojma. Mi smo 1992. imali ogromnu silu, i to ukopanu na svim strateškim mestima. Muslimani imaju ***, i imaće sve manje i manje ako se nastavi ovim smerom. Totalne babe i žabe, ne znam da li si uopšte svestan kakve gluposti lupetaš.


Lupetaš gluposti ti, i naravano nisi svestan toga. Pa muslimani upravo žele isto rešenje koje ti želiš. Tu je neko lud muslimani ili ti, a ko je, možemo da nagađamo, s tim da ti imaš istoriju ludila iza sebe,što olakšava odgovor.

Koje rešenje oni žele? Da kad RS proglasi nezavisnost oni nemaju vojsku da to spreče? Prestani da lupetaš više, svega ti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
Oni neće tri vojske jer su glupi. Oni misle da zajednička vojska jača zajedničku državu. Govorim o običnom narodu, političarima je jasno, ali političari ne smeju to da kažu pred svojim biračkim telom posle dve decenije guslanja o 100% Bosni, jer bi se taj korak video kao regresija od politike 100% Bosne. Ucenjeni su svojim glupim biračima i zato se nalaze i šah matu u kojem se nalaze.


Istina.
Samo što pored glasača imaju i MZ koja bi poludila ako bi im propao projek zajedničke vojske. A Muslimani bez MZ bi propali u rekordnom roku.
Tako da... slažem se da OSBiH ne treba dirati dok su medjunarodne okolnosto takve kakve su. Kad se okolnosti promjene treba razvaliti i OS BiH al na kraju. MZ ce kad tad dignuti ruke od BiH. Digli bi i sad da nema srpskih izdajnika poput SDS-PDP koji funkcionišu na muslimanskom principu podrške MZ.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 12 ožu 2020, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Carmello Šešelj je napisao/la:
Oni neće tri vojske jer su glupi. Oni misle da zajednička vojska jača zajedničku državu. Govorim o običnom narodu, političarima je jasno, ali političari ne smeju to da kažu pred svojim biračkim telom posle dve decenije guslanja o 100% Bosni, jer bi se taj korak video kao regresija od politike 100% Bosne. Ucenjeni su svojim glupim biračima i zato se nalaze i šah matu u kojem se nalaze. A to je da se u OSBiH ništa ne ulaže i da je ostavljena na ledini da crkne. Pusti je nek crkne i prestani da se praviš glup. Jebo te rat da te jebo. Jel si ti uopšte nekad nosio uniformu pizdo huškačka? Prestani da sereš i posmatraj kako će pametniji ljudi od tebe rešiti sve bez rata.


Šešice, magarence, kako to razgovaraš? Tebi kad neko tri puta replicira na tvoje gluposti, ti izgubiš kontrolu, počeneš da histerišeš, lažno optužuješ, etiketiraš, vređaš i udaljavaš se od teme. Kao Vučić, ili nekada Hitler. Sve bi bio u stanju da uradiš, osim da prevališ preko jezika da si pogrešio. Ajde, popravi to, kad već voliš da se predstavljaš smirenim, pokaži i na delu.

Razumem tvoj bes, jer je tvoja životna teza "neće biti rata, jer nema ko da ratuje" kojom si ovde smorio većinu ljudi, oborena jednostavnim objašnjenjem i ukazivanjem na primer iz prošlosti. Dakle, teorijsko objašnjenje je da ako danas nema vojski, ne znači da sutra ne mogu nastati, i to vrlo brzo. Istorijski primer je nastanak tzv. Armije BiH. Čak je i Fikret Abdić brzo formirao vojsku kad mu je zatrebalo. Uz pomoć Slobe, ovog, onog, ali uspeo je. I nije huškač onaj ko primeti takvu mogućnost, kao što ni tete koje čitaju vremensku prognozu nisu zlobnice koje žele nas sve sneg zatrpa. Unormali se, aman zaman.

Stvarnost te demantuje u još jednoj stvari. Preuzimanje CIK-a je primer kako zajedničke institucije, kao i US, mogu da budu preuzeti od muslimana. U skladu s tim, bolje je da ima što manje zajedničkih insitucija, uključujući i vojsku.

Sa OSBiH ti muslimanima sve vreme držiš otvorenim kanal delovanja u RS.
1. U početku je to bilo puko prisutstvo. Eto, ne mogu muslimani ništa sami odlučiti o zajedničkoj vojsci, ali nominalno su prisutni, i nominalno odlučuju o odbrambenom sistemu koji pokriva celu zemlju.
2. Ali onda dolazi pitanje vojne imovine, kretanja prema NATO-u, pa se puko prisutstvo pretvara u propagandno delovanje, pridobijanje stranaca za pritisak na srpsku stranu, koja "koči svaki napredak".
3. A na primeru US i CIK-a možemo da vidimo da zajednička insitucija može da bude i preuzeta, uz malo pritisaka, uz izdaju nekih stranaka, čime se pokazuje da je postojanje zajedničkih OS opasnost.

Tako da muslimani i nisu baš glupi, barem ne gluplji od tebe, jer ti u svojoj tvrdoglavosti i slepilu, ne vidiš da na tvoj način možeš isposlovati da, umesto tri vojske, OS budu pretvorene u jednu - muslimansku vojsku. Momentalnom obnovom tri vojske, barem ta mogućnost biva eliminisana. Manje je jedna zajednička insitucija - manje je države BiH. To je jasno i Dodiku.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
novovrijeme je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Oni neće tri vojske jer su glupi. Oni misle da zajednička vojska jača zajedničku državu. Govorim o običnom narodu, političarima je jasno, ali političari ne smeju to da kažu pred svojim biračkim telom posle dve decenije guslanja o 100% Bosni, jer bi se taj korak video kao regresija od politike 100% Bosne. Ucenjeni su svojim glupim biračima i zato se nalaze i šah matu u kojem se nalaze.


Istina.
Samo što pored glasača imaju i MZ koja bi poludila ako bi im propao projek zajedničke vojske. A Muslimani bez MZ bi propali u rekordnom roku.
Tako da... slažem se da OSBiH ne treba dirati dok su medjunarodne okolnosto takve kakve su. Kad se okolnosti promjene treba razvaliti i OS BiH al na kraju. MZ ce kad tad dignuti ruke od BiH. Digli bi i sad da nema srpskih izdajnika poput SDS-PDP koji funkcionišu na muslimanskom principu podrške MZ.


Novovrijeme, je li moguće da je Šešina "harizma" ostavila tako dubok utisak na tebe, da se radije priklanjaš njegovom nego Dodikovom stavu? =))

Čitao sam na temi "Srbija" kako si spomenuo samoorganizovanje naroda zbog migranata. Što je teoretski moguće, jer ima istorijskih primera da se narod organizuje zbog raznih stvari. A onda Magarac upada sa rečima "Koliko godina imaš? Narod se nikad spontano ne organizuje, uvek ga neko organizuje odozgo." - što jednostavno nije tačno. Nekad narod organizuje država, ali NE uvek! I ti koji si u pravu, odboravaš njemu koji lupeta gluposti rečima "Pa to se podrzumeva... " Šta se bre podrazumeva? :D

Dakle, izvini što ti dajem sugestije, ali ne treba da te impresionira nečiji samouveren nastup, nego ono što taj neko govori. Budale su po definiciji samouverene. Neko je rekao "Ovaj svet će da propadne, jer pametni uvek imaju dileme šta da urade, a budale nemaju". Dakle, padne mu neka budalaština na pamet, i on nesposoban da je kritički preispita, tera svoje i sve odvede dođavola.

A Šeša je notorna budala, koja retko kad ima šta da kaže, pa kad mu naleti neka iole smislena misao, on se toliko oduševi, smara sve oko sebe, i ne trpi da bude dovedena u pitanje.
slika
Kako su ego i znanje u obrnuto proporcionalnom odnosu, on u svom egoizmu želi da bude važan.
Među Srbima naročito. Pa ako neko kaže nešto što mu se ne sviđa, on je u stanju sve da uradi iz osvete. U stanju je da nas deli na one iz Srpske i one iz Srbije (bila je polemika oko Kosova), da nas deli na dijasporce i one u Otaždbini, na Beograđane i one iz provincije. Stalno zvoca Srbima i pokašava da im ogadi da bilo šta kažu. I ko zna kakav dil ima sa moderatorima, čim može nekažnjeno da nam psuje mater. Možda im je korisna budala, a možda im je nešto drugo...

To je jedna beslovesna štetočina, i jedino priznanje koje zaslužuje je fekalno obrađena motka preko leđa. :kava


:001_smile

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
To da on lupeta nije sporno. Ja ga ignorisem al lupetas i ti.
Imamo stotinu bitnijih stvari za razvaliti od tzv. vojske. Nije hitno. Nije vojska, nije nista. Zali boze jedino 200 miliona koje RS svake godine baci na to sranje al bace i Muslimani 400 miliona.
MZ to ne vi dozvolila. Digla bi se kuka i motika a benefiti od razbijanja OS BIH nisu vrijedni tolikog rizika. Nemamo para za VRS. Nemamo para za trku u naoruzanju. Bolje početi od manjih stvari. Koje je nametnuo VP. Kad jednu srusimo (a nismo da sad ni jednu) ostale ce padati ko kula od karata. Pa i OS BiH na kraju.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
A Dodik ne misli ozbiljno svaku koju kaze. Udarice na OS BiH da dobije na drugom mjestu. Bitnijem mjestu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
novovrijeme je napisao/la:
A Dodik ne misli ozbiljno svaku koju kaze. Udarice na OS BiH da dobije na drugom mjestu. Bitnijem mjestu.


Dodika opravdano bije glas da ume da oseti kad je vreme za određenu politiku. Zbog toga je i opstao toliko dugo. OS su u paketu sa drugim insitucijama uz PDV, graničnu službu, neke nametnute agencije, na koje se može principijelno udariti. Možda ima bitnije mesto, ali ne znam koje bi to bilo? Ili ti samo nagađaš da eventualno ima?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 01:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
ali NE uvek!

Kad i gde se to desilo? Daj jedan primer. I molim te pročitaj pažljivije šta sam rekao. Nigde nisam spominjao državu. Štaviše, država je u manjem broju slučajeva kolovođa, ali kolovođe koje organizuju odozgo uvek postoje. Uvek. Ljudi nemaju kolektivnu svest kao mravi ili pčele pa da se spontano bez ičijeg podsticaja organizuju i okupe. Dakle, kada i gde je bilo to NE uvek! Barem jedan primer.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 01:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
A Dodik ne misli ozbiljno svaku koju kaze. Udarice na OS BiH da dobije na drugom mjestu. Bitnijem mjestu.


Dodika opravdano bije glas da ume da oseti kad je vreme za određenu politiku. Zbog toga je i opstao toliko dugo. OS su u paketu sa drugim insitucijama uz PDV, graničnu službu, neke nametnute agencije, na koje se može principijelno udariti. Možda ima bitnije mesto, ali ne znam koje bi to bilo? Ili ti samo nagađaš da eventualno ima?

Aman čoveče, u BiH treba manje oružja, ne više, shvati to već jednom. I ako se vojske razdvoje VRS neće biti strana sa više oružja. Shvati i to. Ne odgovara nam razbijanje OSBiH ni u jednom smislu. Deset ljudi ovde je to pokušalo da ti objasni, ali ti hoćeš da uvučeš RS u trku u naoružanju u kojoj ne može da pobedi, bez ikakve potrebe i razloga. Neka BiH nastavi da se demilitarizuje a ti prestani da sereš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska BiH
PostPostano: 13 ožu 2020, 01:51 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
novovrijeme je napisao/la:
Imamo stotinu bitnijih stvari za razvaliti od tzv. vojske. Nije hitno. Nije vojska, nije nista. Zali boze jedino 200 miliona koje RS svake godine baci na to sranje al bace i Muslimani 400 miliona.

Daju 100+200 miliona km, ne 200+400. Budzet MO BiH je 300 miliona km.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1225 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 49  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Patriota, VBA2024 i 394 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO