HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 14:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 25 lip 2018, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa ako se koeficijent računa kao da ih ima duplo više, onda je jasno da oni kradu. Nego, zanima me kako je uopšte došlo do situacije da se koeficijent tako računa.



To je bilo poslije rata da se Sarajevo kao glavni grad obnovi, i zbog funkcioniranja svih gradskih/kantonalnih/entitetskih/centralnih institucija.

Ako je tada to imalo nekog smisla, danas je to čista krađa. Ali to su i tražili i prije rata, u ratu i poslije. Takav fokus samo na Sarajevo koju bošnjačka politika provodi je potpuno iracionalan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 25 lip 2018, 18:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69294
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
IDPI institut iz Mostara je napravio dobru analizu ovog pitanja i tko gdje gubi a tko gdje dobija, ima na njihovim stranicama.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 26 lip 2018, 00:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Jasno je točno što ulazi u zajednicu hr. kantona.
I gdje su granice.
Svaka hr. županija, svaka hr. općina izvan nje i svako hr. selo izvan tih općina je njen dio.
Granica neće obuhvatiti svako selo, ali je poanta ta zajednica sadrži predstavnike iz 5 županija, a možda i iz Žepča i Usore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 26 lip 2018, 08:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32151
Ceha je napisao/la:
, a možda i iz Žepča i Usore.

Ne možda, sigurno. Ne treba nam krnja HB. Nevezano samo s temom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 26 lip 2018, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
dudu je napisao/la:
Ni po čemu HNK nije više hrvatski od SBK-a jer se vlast u oba formiraju s 2/3 većinom, što znači da je vlast u SBKu nemoguća bez Hrvata, a u HNKu bez Bošnjaka.

To bi značilo da jedan zastupnik manje za Hrvate u SBK isti pretvara u bošnjački kanton? :smajl025

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 26 lip 2018, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa ako se koeficijent računa kao da ih ima duplo više, onda je jasno da oni kradu. Nego, zanima me kako je uopšte došlo do situacije da se koeficijent tako računa.

Veoma jednostavno: Kantonu Sarajevo umjesto da daju koliko uplaćuje putem koeficijenta su ustvari umanjili, a ne uvećali isplate.

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 26 lip 2018, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Ceha je napisao/la:
Jasno je točno što ulazi u zajednicu hr. kantona.
I gdje su granice.
Svaka hr. županija, svaka hr. općina izvan nje i svako hr. selo izvan tih općina je njen dio.
Granica neće obuhvatiti svako selo, ali je poanta ta zajednica sadrži predstavnike iz 5 županija, a možda i iz Žepča i Usore.

Ma ne samo svako selo, već i svaka njiva, svaka kuća, svaki stan i koncu i svaka hala/zahod/nužnik/ćenifa, jer šta će nekome zajednica ako se u kojoj se nemereš posrati na vlastitom gruntu. :placipicka

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 26 lip 2018, 10:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4423
Ceha je napisao/la:
Jasno je točno što ulazi u zajednicu hr. kantona.
I gdje su granice.
Svaka hr. županija, svaka hr. općina izvan nje i svako hr. selo izvan tih općina je njen dio.
Granica neće obuhvatiti svako selo, ali je poanta ta zajednica sadrži predstavnike iz 5 županija, a možda i iz Žepča i Usore.

???
zar neulaze samo 3 kantona :confused1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 26 lip 2018, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Eminencija je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Jasno je točno što ulazi u zajednicu hr. kantona.
I gdje su granice.
Svaka hr. županija, svaka hr. općina izvan nje i svako hr. selo izvan tih općina je njen dio.
Granica neće obuhvatiti svako selo, ali je poanta ta zajednica sadrži predstavnike iz 5 županija, a možda i iz Žepča i Usore.

???
zar neulaze samo 3 kantona :confused1

Zar ti ne znaš kako gospodin topograf entuzijasta razmišlja? Čovek gleda svaki pikometar, crta neke koridore do svake hrvatske njive. Realan ko deda mraz.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 26 lip 2018, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32151
Carmello Šešelj je napisao/la:
Čovek gleda svaki pikometar, crta neke koridore do svake hrvatske njive. Realan ko deda mraz.

Tako i treba. Sve je to krvavo plaćeno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 26 lip 2018, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mar-kan je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Čovek gleda svaki pikometar, crta neke koridore do svake hrvatske njive. Realan ko deda mraz.

Tako i treba. Sve je to krvavo plaćeno.

Mislim da je ova slika malčice relevantnija od topografovih masturbatorskih mapa.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 26 lip 2018, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Mar-kan je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
, a možda i iz Žepča i Usore.

Ne možda, sigurno. Ne treba nam krnja HB. Nevezano samo s temom.

:herceg_bosna
Sandalj je napisao/la:
Ma ne samo svako selo, već i svaka njiva, svaka kuća, svaki stan i koncu i svaka hala/zahod/nužnik/ćenifa, jer šta će nekome zajednica ako se u kojoj se nemereš posrati na vlastitom gruntu. :placipicka

Što se krvlju brani, ne pušta se lako.
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mislim da je ova slika malčice relevantnija od topografovih masturbatorskih mapa.
slika

Ako si čitao Holbrookove memoare, Tuđman i Milošević su prisilili Izetbegovića da potpiše Dayton.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 27 lip 2018, 06:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ovo gore je slika potipisivanja Vašingtonskog sporazuma, ne Dejtonskog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 27 lip 2018, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 srp 2016, 21:58
Postovi: 147
Otvaranje predstavništva četriju županija s hrvatskom većinom jest veoma dobar potez prvenstveno zbog lobiranja pri Bruxellesu! :palacgore2
Bitno je lobirati za svoje ciljeve. Možemo se ugledati na Bošnjake po tome pitanju (brojne nevladine organizacije/udruge/razni instituti). Iako sam mišljenja kako ponajprije treba lobirati u Washingtonu.
Inače, ne treba u svemu gledati podjelu, tj. teritorijalizaciju BiH poput Bošnjaka obuzetih "HR H-B" paranojom. :laugh No, ovakvo predstavljena mapa imat će psihološki učinak. Zasigurno. I potaknuti na možebitne ideje o podjeli FBiH.

_________________
Matija Vojsalić HRVATINIĆ (1476.) - posljednji bosanski kralj!
Vrati se vjeri svojih djedova!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 28 lip 2018, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ovo gore je slika potipisivanja Vašingtonskog sporazuma, ne Dejtonskog.

Tuđman je vukao i na to.
Muslimani su sredinom rujna pokušavali paktirat s vama;
https://hr.wikisource.org/wiki/Deklarac ... %C5%A1nika
Da bi pola godine kasnije bili prisiljeni na fifty-fifty federaciju s 3 puta malobrojnijim Hrvatima i konfederaciju s RH
https://hr.wikipedia.org/wiki/Washingtonski_sporazum
A da je Tuđman volio izetbegovića, nije.
Zar ga je iko volio?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 28 lip 2018, 08:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kao da je bitno ko je koga voleo. Poenta je da ste potpisali gašenje HB i stvaranje kantona, i dok je Zapad glavni ovde, neće se dozvoliti korigovanje američkog rezultata. Isto važi i za odvajanje RS iz BiH. A ti nastavi da crtaš karte i podržavaš Zapad u isto vreme, a taj isti Zapad će ti se smejati u facu kada mu pokažeš te tvoje karte i postaviti te na svoje mesto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 28 lip 2018, 10:58 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kao da je bitno ko je koga voleo. Poenta je da ste potpisali gašenje HB i stvaranje kantona, i dok je Zapad glavni ovde, neće se dozvoliti korigovanje američkog rezultata. Isto važi i za odvajanje RS iz BiH. A ti nastavi da crtaš karte i podržavaš Zapad u isto vreme, a taj isti Zapad će ti se smejati u facu kada mu pokažeš te tvoje karte i postaviti te na svoje mesto.

Da bi ostvarili svoje ciljeve ( i mi i vi) potreban nam je što nestabilniji zapad što se upravo događa. Mišljenja sam da je u sljedećih samo 5 godina sve moguće. Nemoj da budeš toliki pesimist :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 28 lip 2018, 12:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4423
Normalno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 28 lip 2018, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kao da je bitno ko je koga voleo. Poenta je da ste potpisali gašenje HB i stvaranje kantona, i dok je Zapad glavni ovde, neće se dozvoliti korigovanje američkog rezultata. Isto važi i za odvajanje RS iz BiH. A ti nastavi da crtaš karte i podržavaš Zapad u isto vreme, a taj isti Zapad će ti se smejati u facu kada mu pokažeš te tvoje karte i postaviti te na svoje mesto.

Ne može se imati republiku ako imaš 4-5 enklava, uz to smo djelomično vratili Bugojno i Travnik pod zajednčki kanton koliko je to moguće, Bošnjački su za sada, ali ipak sudjelujemo u odlukama vezanim za njih i štitimo naše ljude što tamo žive


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 28 lip 2018, 21:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
1986 je napisao/la:
Ne može se imati republiku ako imaš 4-5 enklava, uz to smo djelomično vratili Bugojno i Travnik pod zajednčki kanton koliko je to moguće, Bošnjački su za sada, ali ipak sudjelujemo u odlukama vezanim za njih i štitimo naše ljude što tamo žive

Ako će se BiH dijeliti mi moramo uzeti barem banovinsku granicu, inače nema smisla.
U Travniku nas je oko trećine, a Bugojno je trenutno kasaba.
Carmello Šešelj je napisao/la:
Da bi ostvarili svoje ciljeve ( i mi i vi) potreban nam je što nestabilniji zapad što se upravo događa. Mišljenja sam da je u sljedećih samo 5 godina sve moguće. Nemoj da budeš toliki pesimist :D

Zapad voli navlakuše, odnosno zamrznute sukobe.
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kao da je bitno ko je koga voleo. Poenta je da ste potpisali gašenje HB i stvaranje kantona, i dok je Zapad glavni ovde, neće se dozvoliti korigovanje američkog rezultata. Isto važi i za odvajanje RS iz BiH. A ti nastavi da crtaš karte i podržavaš Zapad u isto vreme, a taj isti Zapad će ti se smejati u facu kada mu pokažeš te tvoje karte i postaviti te na svoje mesto.

Moje karte imaju svoju svrhu.
A da i nemaju, radio sam ih prvenstveno radi sebe.
Jer me zanimalo čija je koja livada.

A za zapad, kako je krenulo, Muslimani će biti manjina u fBiH kad im maknu vize.
Misliš da će ostat jest travu?
Pa najradikalniji su im prvi zbrisali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 28 lip 2018, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ceha je napisao/la:
A za zapad, kako je krenulo, Muslimani će biti manjina u fBiH kad im maknu vize.
Misliš da će ostat jest travu?
Pa najradikalniji su im prvi zbrisali.

Sabur ftw...

I mi, i vi, i oni....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 28 lip 2018, 23:18 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Ja, ja, jawohl her ceha. Ima da letimo k meci a Hrvati imaju da koloniziraju ono sto mi napustimo. Kako da ne, a ima vas toliko da imate cime i napuciti sve to.


Sto se teme tice, opet teska provala i glupost od dezurnog srpskog padokmebranca novovrijeme.

Mogu Hrvati otvoriti kantonalno predstavnistvo ali SBK i HNK ne mogu biti dio te price jednostavno iz razloga sto se i Bosnjaci pitaju tu.

A vi mozete se baviti wishful thinkingom i kartomanijom dokle hocete, ne mjenja apsolutno nista. :kava

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 29 lip 2018, 01:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21673
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
A za zapad, kako je krenulo, Muslimani će biti manjina u fBiH kad im maknu vize.
Misliš da će ostat jest travu?
Pa najradikalniji su im prvi zbrisali.

Sabur ftw...
I mi, i vi, i oni....

BiH postaje šuma.
A ako pogledaš malo na zemljopisnu kartu poprilično je jasno tko će ju poklopit.
Amiđa je napisao/la:
Ja, ja, jawohl her ceha. Ima da letimo k meci a Hrvati imaju da koloniziraju ono sto mi napustimo. Kako da ne, a ima vas toliko da imate cime i napuciti sve to.
Sto se teme tice, opet teska provala i glupost od dezurnog srpskog padokmebranca novovrijeme.
Mogu Hrvati otvoriti kantonalno predstavnistvo ali SBK i HNK ne mogu biti dio te price jednostavno iz razloga sto se i Bosnjaci pitaju tu.
A vi mozete se baviti wishful thinkingom i kartomanijom dokle hocete, ne mjenja apsolutno nista. :kava

Ne moraš napučit šumu.
Uostalom ti si sada Šved, što te briga? :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 29 lip 2018, 08:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ceha je napisao/la:
A ako pogledaš malo na zemljopisnu kartu poprilično je jasno tko će ju poklopit.

Arapi?

Sva tri naroda u BiH izumiru, Srbja i Hrvatska izumiru. Da, postaje šuma i imaće manje stanovnika, ali odnosi u procentima će ostati manje više isti. I majke ti, kakve veze ima geografska karta sa demografskim i migracionim trendovima? Iz Srbije se ne doseljavaju Srbi u BiH, iz Hrvatske se ne doseljavaju Hrvati u BiH, nego obrnuto. Svi smo u teškom demografskom kanalu, imamo problem sa iseljavanjem, i ti bi nešto "poklapao" pažljivo gledajući u kartu kao neki general? Mislim, nisi toliko glup da ne shvatiš koliko je to smešno.

Što se tiče tvoje projekcije da samo treba saburati, jer će krenuti masovna navala u Dojčland kad im ukinu vize, pa ono, hoće, ali svih. Da, znam da Hrvati već imaju tu mogućnost preko hrvatskog državljanstva, i znaš šta? Koriste tu mogućnost, i to ne u zanemarivom broju, a čak i kada to ne bi bio slučaj, svejedno činite samo petinu stanovništva u FBiH i ne vidim trend da se taj odnos menja u vašu korist, naprotiv. I veruj mi, ukidanje viza neće izazvati tako spektakularne rezultate kojima se ti nadaš. Srbiji su ukinute vize već skoro deset godina, pa iseljavanje i nije baš dramatično.

Što se tiče propasti Zapada, kako da ne, evo ga, samo što nije... Pa čak ni Rusiji ne odgovara raspad BiH, jer će onda situacija postati stabilna, a oni izgubiti polugu kojom utiču na situaciju. Zamrznut konflikt odgovara i Rusiji, ne samo Zapadu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zajednica hrvatskih kantona
PostPostano: 29 lip 2018, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Carmello Šešelj je napisao/la:
...
Sva tri naroda u BiH izumiru, Srbja i Hrvatska izumiru. Da, postaje šuma i imaće manje stanovnika, ali odnosi u procentima će ostati manje više isti. I majke ti, kakve veze ima geografska karta sa demografskim i migracionim trendovima? Iz Srbije se ne doseljavaju Srbi u BiH, iz Hrvatske se ne doseljavaju Hrvati u BiH, nego obrnuto. Svi smo u teškom demografskom kanalu, imamo problem sa iseljavanjem, i ti bi nešto "poklapao" pažljivo gledajući u kartu kao neki general? Mislim, nisi toliko glup da ne shvatiš koliko je to smešno.

Umjesto komentara:
OSTAJTE OVDJE - Aleksa Šantić -

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: mrnjav, Rika sv Vida, Robbie MO, Srpsčanin, Tomba17 i 516 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO