HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 10:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
BBC je napisao/la:
Vi Dodrinaši ste glupi kao panj u pokušajima besmislene manipulacije.

Citat:
Deficit robne razmjene s inozemstvom u 2017. iznosio je oko 59 milijardi kuna te je porastao za oko 5%, odnosno veći je za 3 milijarde kuna nego prošle godine. Pokrivenost uvoza izvozom iznosila je 64% u 2017., dok je godinu prije iznosila nešto manje od 63%.


Citat:
Deficit robne razmjene s inozemstvom u 2018. iznosio je 68,3 milijardi kuna te je porastao za 16 posto odnosno veći je za otprilike 10 milijardi kuna u odnosu na 2017. godinu. Zbog snažnijeg rasta uvoza u odnosu na izvoz pokrivenost uvoza izvozom iznosila je 61,2 posto te je smanjena u odnosu na 2017., kad je iznosila 64 posto.


Inače ta krivulja pokazuje i na pozitivan opći uspon i daleko prije ulaska u EU, pa ne znam zašto to stavljaš kao argument.


Kaj onda ne živiš u BiH nego u Beču, ak smo mi glupi kao panj Dodinarašu? Ti bi živio u EU, a mi nek budemo na Balkanu. Preseli se u BiH, oni su izvan EU pa živi život koji propovijedaš. Ovak ispadaš licemjer.

Druga stvar, krivulja ima uspon, ali zato jer smo srezali potrošnju i uvoz koje smo napumpali kreditima. U međuvremenu se potrošnja vratila na razine iz 2008., a mi smo u suficitu. Sve zbog toga jer imamo olakšan izvoz roba na bogato EU tržište i olakšan uvoz turista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
"Će nam", "Onda ćemo imati", "Opstat će", i obvezno o lijenim Hrvatima radnicima i nepoduzetnim.
Pa dobro, kad vam Brisel sve to odradi javi se. Za present vrijedi tvoje priznanje da je situacija jako loša.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 13:36 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
1986 je napisao/la:
BBC je napisao/la:
A što sa deficitom. Zbog otvaranja granica EU više novca izvlači iz Hrvatske nego Hrvatska uvlači iz EU, u robnoj razmjeni.
Prošle godine 68 milijardi HRK nestalo iz države, u toj razlici. I svake godine tendencija povećanja od oko 5-8%. Znaš Dodrinaš. Nije to lopata i kramp.

Postoji razlog zašto poljoprivrednici zatvaraju farme i sele na zapad. Zbog jeftinog uvoza ne mogu nikome prodati svoju muku.
Najpozitivniju bilansu ima sa biH, a vidi vraga nema posebnih ugovora i otvorene granice. Na BiH zarađuju čist novac, hard valuta. Na EU gube novac.

To je zakon tržišta tu se ništa ne može. Pa ja prvi kupim prije u Lidlu Pilos mljeko za 3 kn, nego Dukat za 7 kn. Nek Dukat smanji cijenu na 1.50 kn pa ću njihovo kupit.

EU će nam ispraviti i poljoprivredu. To su sve mala zemljišta, mali OPG-ovi, time mali prihodi, a naravno veliki troškovi. Opstat će najjači, najpoduzetniji i preuzet će ove male i imat ćemo mali broj velikih poljoprivrednih poduzeća. E onda ćemo imati i konkurentne cijene i proizvode.

Nisu ni poljoprivrednici takvi mučenici kakvima se prikazuju na Plodovima zemlje. Imaju 1 traktor 1 prikolicu i 1 oranicu. Ima čovjek 55 godina, uzme poticaj, kupi sinu koji živi u Osijeku auto. Zapije se u birtiji, ne brine se o usjevima, loš urod pun korova, onda opet daj poticaj i tako stalno...

I onda imaš mlade poduzetne, uzmu neke fondove, otkupe zemljište, dignu kredit uzmu neke mehanizacije, brinu se rade , malo poticaja i eto ti para.


jebo te lidl i pilos. kako moreš pit to smeće? zbog sebe kako možeš? dukatovo od 7 kn koje je x puta bolje od tih uvoznih sranja smatram bezveznim i tražim domaća iz malih opg-ova... pa koliko košta da košta.

u pravu si, imat ćemo par velikih igrača koji će držat monopol i svi ćemo jest ta sranja od kunu i po.
jeste li vi normalni? neke godine mi kod poljuda čovjek doslovno daje žaku mandarina. moli me da odnosem kući da ne mora bacit. i tako svima. pun kamion mandarina. i nije jedini bio.

mislim da smo te godine i mi "uveli sankcije" rusima. konjušarski ološ iz hdz-a. pa je pola mandarina propalo.

100g borovnica plaćaš 15 kuna i SMEĆE SU. šugavo uvozno polugnjilo smeće 3 klase iz španjolske.
ma znaš šta ja svakako odo grada. a vi pocrkajte sa tim *** što jedete i pijete. jebo vas eu i hdz i takvo "konkurentno" tržište.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6205
Lokacija: Izvan sebe
BBC je napisao/la:
Slovenci jesu bolje. Njhove Gorenje aparate vidim na sve strane, masovno. Turizam u HR je Alfa i Omega, a to bi uspjevalo i bez Brisela i EU.

Propaganda cista.
Mi smo uspjeli puno bolje, od irske do malte vidis nase ljude u najboljim godinama, rade ko crvi sa krpom i metlom od jutra do veceri. Gorenje aparati ne mogu pricati a nasi ljudi su usta puih hvale o hrvatskoj koja im je omogucila izlazak u eu i spasila ih unutrasnje bijede koji im je nanio rezim hdz i spd u hrvatskoj. Bas jutros sam imao bliski susrtet sa jednom nasom nezadovoljnom hrvaticom vrednicom, koja od 4 satra ujutro radi u pekari i kaze kako je hrvatska osim zagreba i splita *** od zemlje, gdje se od postenog rada nemoze zivjeti. Pitam je kada ode kuci posle posla sta radi, kaze odusevljeno malo se odmori i ide opet da radi dva sata na bazis inace ne moze da placa dvosoban stan 1250 eu.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6205
Lokacija: Izvan sebe
Ja volim nase vrijedne ljude u svemu ce uspjeti, samo ne kod kuce u vlastitoj zemlji.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 13:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20415
Teško je danas ispravljati pogreške iz povijesti. Prvo zaduživanje u Eurima umjesto u kunama, zatim tečaj koji je iznimno pogodovao uvoznom lobiju itd. Država mora stvorit uvjete gdje će se poticati vlastita proizvodnja umjesto uvoza. S obzirom kako smo sada jedno veliko tržište i ne možemo štiti domaće proizvode pomoću carina ali možemo srezali poreze. Porezno opterećenje je ogromno i to je glavni problem. Ne znam jel se tko sjeća no kada je stvarana Hrvatska država prva predložena stopa PDV-a je bila debelo ispod 20% i svi ekonomisti su se složili da bi nam to bilo idealno. Od početnog niskog poreza mi smo nagurali do današnjih 25% i hrpu prireza koji uništavaju konkurentnost. Ministar Marić je nedavno rekao da se stopa spušta na 24% no to je i dalje previše. Kad bi mi sve naše proizvode plasirali na jadran turistima zaradili bi puno više. Ovo sad što radimo je stvarno glupo. Gledam dođe Švabo na Hrvatsko more a odsjeda u Njemačkom hotelu, jede njemačku hranu koju hotel nabavlja u Njemačkom trgovinskom lancu. Gdje je tu nama zarada??? Samo PDV i to je to. Upravo zato i nije efikasno spuštanje PDV-a za Turizam. Nikakve koristi od tog.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 13:52 
Online

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6270
s one strane dinare je napisao/la:
1986 je napisao/la:
To je zakon tržišta tu se ništa ne može. Pa ja prvi kupim prije u Lidlu Pilos mljeko za 3 kn, nego Dukat za 7 kn. Nek Dukat smanji cijenu na 1.50 kn pa ću njihovo kupit.

EU će nam ispraviti i poljoprivredu. To su sve mala zemljišta, mali OPG-ovi, time mali prihodi, a naravno veliki troškovi. Opstat će najjači, najpoduzetniji i preuzet će ove male i imat ćemo mali broj velikih poljoprivrednih poduzeća. E onda ćemo imati i konkurentne cijene i proizvode.

Nisu ni poljoprivrednici takvi mučenici kakvima se prikazuju na Plodovima zemlje. Imaju 1 traktor 1 prikolicu i 1 oranicu. Ima čovjek 55 godina, uzme poticaj, kupi sinu koji živi u Osijeku auto. Zapije se u birtiji, ne brine se o usjevima, loš urod pun korova, onda opet daj poticaj i tako stalno...

I onda imaš mlade poduzetne, uzmu neke fondove, otkupe zemljište, dignu kredit uzmu neke mehanizacije, brinu se rade , malo poticaja i eto ti para.


jebo te lidl i pilos. kako moreš pit to smeće? zbog sebe kako možeš? dukatovo od 7 kn koje je x puta bolje od tih uvoznih sranja smatram bezveznim i tražim domaća iz malih opg-ova... pa koliko košta da košta.

u pravu si, imat ćemo par velikih igrača koji će držat monopol i svi ćemo jest ta sranja od kunu i po.
jeste li vi normalni? neke godine mi kod poljuda čovjek doslovno daje žaku mandarina. moli me da odnosem kući da ne mora bacit. i tako svima. pun kamion mandarina. i nije jedini bio.

mislim da smo te godine i mi "uveli sankcije" rusima. konjušarski ološ iz hdz-a. pa je pola mandarina propalo.

100g borovnica plaćaš 15 kuna i SMEĆE SU. šugavo uvozno polugnjilo smeće 3 klase iz španjolske.
ma znaš šta ja svakako odo grada. a vi pocrkajte sa tim *** što jedete i pijete. jebo vas eu i hdz i takvo "konkurentno" tržište.

1986@ je savrsen uzorak danasnjeg Hrvata te upravo zbog ovakvih i je ovakva situacija :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 14:26 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
robelec je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Ti si očito stranački bot HDZ. Ako izgubimo monetarnu suverenost ne možemo više manipulirati tečajem kune a to je potrebno za naše izvoznike


Ti si bot neznanja. O kakvoj ti monetarnoj suverenosti i manipulaciji tečajem pričaš? Pa kuna je sasvim vezana za euro. Nestabilnost eura automatski znači nestabilnost kune. Zašto? Prihodi od turizma su u eurima, devize su u eurima, krediti su u eurima. Ekstremno visoko smo eurizirana zemlja.

Uvođenjem eura nemaš što izgubiti, a možeš dobiti ukidanje tečajnog rizika, manje kamate građanima i državi te je rizik od inflacije jako nizak. Naše monetarno igranje s kunom se može svoditi isključivo na slabljenje tečaja, što znači da bi plaća u eurima bila još niža nego što je.

Što ti želiš, 300 eura plaće kao u Srbiji? Želiš još zaduženije građane i kompanije?

Mi smo eurozirani jer smo se previše zadužili u euroima. To nije odmah razlog ukinuti kunu. Još lažeš kako je izvoznicima potreban euro što je netočno i obratno.

Slabija kuna pogoduje izvoznicima i uništava uvoz. O obzirom da smo otvorena ekonomija i ovisimo o izvozi zadržavanje kune je više i nego potrebno da hr ekonomija preživi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Diablo je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
jebo te lidl i pilos. kako moreš pit to smeće? zbog sebe kako možeš? dukatovo od 7 kn koje je x puta bolje od tih uvoznih sranja smatram bezveznim i tražim domaća iz malih opg-ova... pa koliko košta da košta.

u pravu si, imat ćemo par velikih igrača koji će držat monopol i svi ćemo jest ta sranja od kunu i po.
jeste li vi normalni? neke godine mi kod poljuda čovjek doslovno daje žaku mandarina. moli me da odnosem kući da ne mora bacit. i tako svima. pun kamion mandarina. i nije jedini bio.

mislim da smo te godine i mi "uveli sankcije" rusima. konjušarski ološ iz hdz-a. pa je pola mandarina propalo.

100g borovnica plaćaš 15 kuna i SMEĆE SU. šugavo uvozno polugnjilo smeće 3 klase iz španjolske.
ma znaš šta ja svakako odo grada. a vi pocrkajte sa tim *** što jedete i pijete. jebo vas eu i hdz i takvo "konkurentno" tržište.

1986@ je savrsen uzorak danasnjeg Hrvata te upravo zbog ovakvih i je ovakva situacija :zubati

Tko kaže da je naše bolje? Jel bi ja trebo tjerat djecu da jedu Linoladu kad je Nutella bolja?

Naravno, neke domaće stvari se ne mogu mjeriti sa stranim. Ali su i prisutni u supermarketima. Masa toga, pogotovo voća i povrća ima etiketu proizvedeno u Hrvatskoj ili hrvatski proizvod.

@Diablo da se tebe pita Hrvatska bi bila van EU, pajdila se s Rusima, Srbi bi nas time ucjenjivali i BiH bi nas polako krenila prestizat gospodarski. A Hrvati u BiH bi bili narod sa manjinskim pravima u većem entitetu. Sva sreća pa su pametniji ljudi na vlasti pa takvima ko ti ne dopuštaju naše samouništenje.

Nema ništa od patetike. Kolko si sposoban tolko i imaš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Svi koji su zabrinuti za deficite u robnoj razmjeni sigurno voze hrvatske automobile. Kupuju hrvatske gume i patike i cipele i odjeću. Televizore, smartphone, laptope, tablete, klima uređaje, bijelu tehniku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Ne bih se složio da Hrvati sjebu sve čega se dohvate, mislim da je to više karakteristika nekih naših susjeda.
Mi smo uspjeli stvoriti ekonomiju na ljutom kamenu bez ikakvih prirodnih resursa.
Usporediti našu i komšijsku hercegovinu na primjer.
Ili još bolje trokutistan sa nasljeđenom industrijom i plodnijom zemljom. Tu se vidi tko je nesposoban.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9785
BBC je napisao/la:
Slovenci jesu bolje. Njhove Gorenje aparate vidim na sve strane, masovno.

Gorenje nije više slovensko. Kupili Kinezi.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 15:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24480
Lokacija: Heartbreak Hotel
Old Fridolin je napisao/la:
Ja volim nase vrijedne ljude u svemu ce uspjeti, samo ne kod kuce u vlastitoj zemlji.


To je stara priča "mi smo najpametniji, najsposobniji i najintelignetniji, čim odemo vani odmah se dobro snađemo".
Pizda mu materina, ako je pametan i sposoban nek se snađe u svom zavičaju. Lako je parazitirati na švapskom gospodarstvu.
Da je sposoban ne bi ni odlazio prati guzice, klozete i nosati balvane.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 15:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Bobovac je napisao/la:
Old Fridolin je napisao/la:
Ja volim nase vrijedne ljude u svemu ce uspjeti, samo ne kod kuce u vlastitoj zemlji.


To je stara priča "mi smo najpametniji, najsposobniji i najintelignetniji, čim odemo vani odmah se dobro snađemo".
Pizda mu materina, ako je pametan i sposoban nek se snađe u svom zavičaju. Lako je parazitirati na švapskom gospodarstvu.
Da je sposoban ne bi ni odlazio prati guzice, klozete i nosati balvane.


Tako je.

Mi smo većinom polupismeni, nepoduzetni, neiskalkulirani i nekreativni. Dokaz ti je, da 95% naših ljudi u dijaspori radi ispodprosječno plaćene poslove.

Ovdje po Hercegovini je temelj poduzetništva ugostiteljski objekt, a vrhunac poduzetništva import firma.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
1986 je napisao/la:
BBC je napisao/la:
A što sa deficitom. Zbog otvaranja granica EU više novca izvlači iz Hrvatske nego Hrvatska uvlači iz EU, u robnoj razmjeni.
Prošle godine 68 milijardi HRK nestalo iz države, u toj razlici. I svake godine tendencija povećanja od oko 5-8%. Znaš Dodrinaš. Nije to lopata i kramp.

Postoji razlog zašto poljoprivrednici zatvaraju farme i sele na zapad. Zbog jeftinog uvoza ne mogu nikome prodati svoju muku.
Najpozitivniju bilansu ima sa biH, a vidi vraga nema posebnih ugovora i otvorene granice. Na BiH zarađuju čist novac, hard valuta. Na EU gube novac.


Hrvatska bilježi snažan rast izvoza i zaposlenosti otkada smo u EU, trenutno smo na 120 milijardi kn izvoza, a prije desetak godina kada smo zabilježili rast od 5% smo bili na 70 milijardi kn izvoza.

Danas je naš ekonmski rast puno zdraviji u odnosu na zlatnu 2008. godinu. Hrvatska zadnje dvije godine ostvaruje višak proračuna opće konsolidirane države dok je udio javnog duga pao na 74% BDP-a. Zadnji put smo to zabilježili 1998. godine. Hrvatska ide ekonomski naprijed i zbog toga su mnogi uznemireni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Istin je napisao/la:
Ne bih se složio da Hrvati sjebu sve čega se dohvate, mislim da je to više karakteristika nekih naših susjeda.
Mi smo uspjeli stvoriti ekonomiju na ljutom kamenu bez ikakvih prirodnih resursa.
Usporediti našu i komšijsku hercegovinu na primjer.
Ili još bolje trokutistan sa nasljeđenom industrijom i plodnijom zemljom. Tu se vidi tko je nesposoban.


Bravo Istin! Mnogi dežurni kritičari na forumu zaboravljaju da u npr. Zapadnu Hercegovnu, osim Mostara bivša juga nikada nije ulagala. Hercegovina je prije 100 godina gladovala, a gdje su Hrvati Hercegovine danas?

Prema financijskim izvješćma koje su objavile porezne BiH institucije, kompanije sa svojim sjedištem u Zapadnoj Hercegovini su ostvarile 35 milijardi kn prihoda i Hercegovci drže sa svojom braćom u Srednoj Bosni koji uprihoduju 13 milijardi kn, najmanje 35% ekonomije federacije BiH, a sve skupa Hrvata u Hercegovini i Srednjoj Bosni ima svega 290 tisuća, a Bošnjaka 1,4 milijuna. Npr. razvikane županije Međimurska i Varaždinska zajedno ostvaruju 38 milijardi kn prihoda, ali Međimurje i Varaždinska županija zajedno imaju 280 tisuća stanovnika, a u Zapadnoj Hercegovini živi 200 tisuća Hrvata, ostvaruju 35 milijardi kn prihoda te je njihov geografski položaj sto puta nepovoljniji od sjevera Hrvatske, ali ipak Hrvati na tom surovom kršu opstaju i poduzetnički razvijaju svoj kraj te su čak glavni investitori u Hrvatskoj.

To se zove dominacija Hrvata u BiH i po tome se vidi kakav tko ima mentalni sklop i koliko je radišan, inovativan i obrazovan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 16:26 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
robelec je napisao/la:
Istin je napisao/la:
Ne bih se složio da Hrvati sjebu sve čega se dohvate, mislim da je to više karakteristika nekih naših susjeda.
Mi smo uspjeli stvoriti ekonomiju na ljutom kamenu bez ikakvih prirodnih resursa.
Usporediti našu i komšijsku hercegovinu na primjer.
Ili još bolje trokutistan sa nasljeđenom industrijom i plodnijom zemljom. Tu se vidi tko je nesposoban.


Bravo Istin! Mnogi dežurni kritičari na forumu zaboravljaju da u npr. Zapadnu Hercegovnu, osim Mostara bivša juga nikada nije ulagala. Hercegovina je prije 100 godina gladovala, a gdje su Hrvati Hercegovine danas?

Prema financijskim izvješćma koje su objavile porezne BiH institucije, kompanije sa svojim sjedištem u Zapadnoj Hercegovini su ostvarile 35 milijardi kn prihoda i Hercegovci drže sa svojom braćom u Srednoj Bosni koji uprihoduju 13 milijardi kn, najmanje 35% ekonomije federacije BiH, a sve skupa Hrvata u Hercegovini i Srednjoj Bosni ima svega 290 tisuća, a Bošnjaka 1,4 milijuna. Npr. razvikane županije Međimurska i Varaždinska zajedno ostvaruju 38 milijardi kn prihoda, ali Međimurje i Varaždinska županija zajedno imaju 280 tisuća stanovnika, a u Zapadnoj Hercegovini živi 200 tisuća Hrvata, ostvaruju 35 milijardi kn prihoda te je njihov geografski položaj sto puta nepovoljniji od sjevera Hrvatske, ali ipak Hrvati na tom surovom kršu opstaju i poduzetnički razvijaju svoj kraj te su čak glavni investitori u Hrvatskoj.

To se zove dominacija Hrvata u BiH i po tome se vidi kakav tko ima mentalni sklop i koliko je radišan, inovativan i obrazovan.


Upravo tako, a slično vrijedi i za Dalmaciju, koja ima još više kamena i manje zemlje od Hercegovine, more siromašno ribom, Dalmacija je tradicionalno siromašna regija, najsiromašnija pokrajina Habsburške monarhije, masovno iseljavanje i u 20. stoljeću, zapostavljana u obje Jugoslavije, ljudi su po selima na obali živjeli u kućama sa životinjama bez tekuće vode sve do rata praktički,
danas turistička regija iz koje se malo tko iseljava, sve zahvaljujući poduzetništvu domaćih ljudi koji su iz ničega uspjeli stvoriti nešto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Graničar18 je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Slovenci jesu bolje. Njhove Gorenje aparate vidim na sve strane, masovno.

Gorenje nije više slovensko. Kupili Kinezi.


Je, tek sad vidim.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
1986 je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
1986@ je savrsen uzorak danasnjeg Hrvata te upravo zbog ovakvih i je ovakva situacija :zubati

Tko kaže da je naše bolje? Jel bi ja trebo tjerat djecu da jedu Linoladu kad je Nutella bolja?

Naravno, neke domaće stvari se ne mogu mjeriti sa stranim. Ali su i prisutni u supermarketima. Masa toga, pogotovo voća i povrća ima etiketu proizvedeno u Hrvatskoj ili hrvatski proizvod.

@Diablo da se tebe pita Hrvatska bi bila van EU, pajdila se s Rusima, Srbi bi nas time ucjenjivali i BiH bi nas polako krenila prestizat gospodarski. A Hrvati u BiH bi bili narod sa manjinskim pravima u većem entitetu. Sva sreća pa su pametniji ljudi na vlasti pa takvima ko ti ne dopuštaju naše samouništenje.

Nema ništa od patetike. Kolko si sposoban tolko i imaš.


Jedini razlog zašto ovaj tip voli Brisel. Sve drugo je naprdivanje i prodavanje forumske magle.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Naša Kvačica je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Inače ta krivulja pokazuje i na pozitivan opći uspon i daleko prije ulaska u EU, pa ne znam zašto to stavljaš kao argument.


Da zaista, sudeći po krivulji, napredak je bio daleko brži prije ulaska u EU.

Inače, jesam za EU, samo primjećujem da se Hrvatska nije najbolje snašla još uvijek.

To je zato što vam je EU bio cilj, a ne sredstvo. Ulazak u društvo razvijenih uljudbi poput Rumunije i Bugarske, gde znate da vam je uvek bilo mesto.Samo ispuniti taj cilj i gotovo, kuće su od čokolade, prozori su od marmelade. Bitno je ući, stvari će dalje same od sebe, pa dovoljno je pogledati Bugarsku koja je ušla pre više od deset godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Carmello Šešelj je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Da zaista, sudeći po krivulji, napredak je bio daleko brži prije ulaska u EU.

Inače, jesam za EU, samo primjećujem da se Hrvatska nije najbolje snašla još uvijek.

To je zato što vam je EU bio cilj, a ne sredstvo. Ulazak u društvo razvijenih uljudbi poput Rumunije i Bugarske, gde znate da vam je uvek bilo mesto.Samo ispuniti taj cilj i gotovo, kuće su od čokolade, prozori su od marmelade. Bitno je ući, stvari će dalje same od sebe, pa dovoljno je pogledati Bugarsku koja je ušla pre više od deset godina.


Jebe se vama, vi imate Guču i Acu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Toliko sam te dirnuo u nerv da ćeš sada da me pratiš kao koker španijel dva meseca? I još izrazim iskreno žaljenje prema tvojoj situaciji....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 26996
bobanovski je napisao/la:
Ovaj Mag vam je muslimančić, samo je promijenio profilnu i ne znam zašto ste se nakačili na njega?
Naravno da širi defetizam simpatizer Jedne i Jedine


:palacgore1

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 17:21 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Carmello Šešelj je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Da zaista, sudeći po krivulji, napredak je bio daleko brži prije ulaska u EU.

Inače, jesam za EU, samo primjećujem da se Hrvatska nije najbolje snašla još uvijek.

To je zato što vam je EU bio cilj, a ne sredstvo. Ulazak u društvo razvijenih uljudbi poput Rumunije i Bugarske, gde znate da vam je uvek bilo mesto.Samo ispuniti taj cilj i gotovo, kuće su od čokolade, prozori su od marmelade. Bitno je ući, stvari će dalje same od sebe, pa dovoljno je pogledati Bugarsku koja je ušla pre više od deset godina.


Bugarska je Švicarska u odnosu na Srbiju u svakom pogledu.
Prije ulaska u EU to nije baš bio slučaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto Hrvati sve zajebu cega se prihvate?
PostPostano: 08 srp 2019, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa i ne baš. Bio pre dve godine, video iz prve ruke.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, kily i 60 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO