HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 19:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zašto je Bosna i Hercegovina najčešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinidad i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
Uz venezuelansku obalu dva ujedinjena otoka Trinida i Tobago čine jednu državu. Od 1889.god. Trinidad i Tobago je zajedničko ime britanske kolonije, a svoju nevosnost su stekli 1962. god. Radilo se o političkim, kulturnim, ili sporstskim vijestima iz ove države uvijek nalazimo na spominjanje oba imena „Trinida i Tobago“.

Sličan primjer je i s bivšom Čehoslovačkom. Nikad se nikom nije omaklo tu državu nazvati samo Češka ili samo Slovačka.

Na drugoj strani, Bosna i Hercegovina je svoju suvremeno državnost dobila tek na utemeljivačkoj skupštini ZAVNOBiH 25. 11. 1943. god. u Mrkonjić Gradu, tako što su dvije zasebne regije dobile između sebe slovo „i“ koje ih i danas spaja ili razdvaja, ovisno o kutu promatranja. Dayton je tu luđačku košulju samo dodatno zakopčao i kao reljef u betonskom zidu zabetonirao je na tko zna koje vrijeme.

Zašto Bosna i Hercegovina, za razliku od Trinitdada i Tobaga, najčešće se naziva samo Bosna, kako u bošnjačkim medijima tako sve češće i u Hrvatskoj i Srbiji, a da ne spominjemo primjere u udaljenijim državama na svim kontinentima?! Jesu li Bošnje uspjele sve i svašta bosnizirati osim sebe?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
tobago -6 slova
hercegovina- 11 slova

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
korrisnik je napisao/la:
tobago -6 slova
hercegovina- 11 slova


Vidi. Trinidad ima 8 slova a BiH samo 5 pa me čudi zašto onda izgovaraš Trinida a ne samo od 6 slova kraći Tobago?!

Ali, hajde. Nećemo biti sitničavi kao ti.

Ako je broj slova u imenu Hercegovina glavni problem evo skratit će mo i umjest s 11 solova nazvati je sam s tri slova - Hum. Eto. Hum je duplo manje slova od oni 6 u Tobagu, manje i od oni 5 slova u imenu Bosna. Sad, kad je tvoj uvjet ispunjen sad možemo svatko sebi.

Samo Bosnu ni Hrvati ni Srbi ne doživljavaju kao identitetsku pripadnost. Jedan Posavac tisuću je puta više Posavac nego li Bosanac. Isto je i sa Hrvatima u Lašvanskoj dolini, Usori, ili sa Srbimi u Semberiji. Ode Bosna na regije :-)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
dijete piramide je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
tobago -6 slova
hercegovina- 11 slova


Vidi. Trinidad ima 8 slova a BiH samo 5 pa me čudi zašto onda izgovaraš Trinida a ne samo od 6 slova kraći Tobago?!

Ali, hajde. Nećemo biti sitničavi kao ti.

Ako je broj slova u imenu Hercegovina glavni problem evo skratit će mo i umjest s 11 solova nazvati je sam s tri slova - Hum. Eto. Hum je duplo manje slova od oni 6 u Tobagu, manje i od oni 5 slova u imenu Bosna. Sad, kad je tvoj uvjet ispunjen sad možemo svatko sebi.

Samo Bosnu ni Hrvati ni Srbi ne doživljavaju kao identitetsku pripadnost. Jedan Posavac tisuću je puta više Posavac nego li Bosanac. Isto je i sa Hrvatima u Lašvanskoj dolini, Usori, ili sa Srbimi u Semberiji. Ode Bosna na regije :-)


Da li doživljavaju Bošjnaci u Hrvatskoj, Hrvatsku kao svoju državu. Što oni nisu konstitutivni u Hrvatskoj. Mada nekad mi dođe pa bi rekao da bi mi Bošnjaci trebali prepustiti sve Srbima i Hrvatima pa da vidimo kako bi oni. Ili ako mi ne možemo u inostranstvo da ga dovedemo sebi ,nek oni prave Austrije i Njemačke od Bosne mada mislim da bi mi završili kao Palestinci i za to smo tvrdoglavi o bilo kakvoj podjeli BiH. Jer nemamo alternativu. Kakva je da je šugava nek se devera samo nek je ona cijela.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
korrisnik je napisao/la:
dijete piramide je napisao/la:

Vidi. Trinidad ima 8 slova a BiH samo 5 pa me čudi zašto onda izgovaraš Trinida a ne samo od 6 slova kraći Tobago?!

Ali, hajde. Nećemo biti sitničavi kao ti.

Ako je broj slova u imenu Hercegovina glavni problem evo skratit će mo i umjest s 11 solova nazvati je sam s tri slova - Hum. Eto. Hum je duplo manje slova od oni 6 u Tobagu, manje i od oni 5 slova u imenu Bosna. Sad, kad je tvoj uvjet ispunjen sad možemo svatko sebi.

Samo Bosnu ni Hrvati ni Srbi ne doživljavaju kao identitetsku pripadnost. Jedan Posavac tisuću je puta više Posavac nego li Bosanac. Isto je i sa Hrvatima u Lašvanskoj dolini, Usori, ili sa Srbimi u Semberiji. Ode Bosna na regije :-)


Da li doživljavaju Bošjnaci u Hrvatskoj, Hrvatsku kao svoju državu. Što oni nisu konstitutivni u Hrvatskoj.


Zato što u Hrvatskoj najveći broj muslimana su etnički Hrvati koji nisu niti rođeni u BiH niti odatle imaju podrijetlo. To što su Alija Izetbegovi i bivši ajatolah Cerić odlučili sve muslimane bivše YU (osim Albanaca) bošnjakizirati isključivo na temelju vjerske pripadnosti, to je majorizacija s fašističkim začinima par excellence.

Evo ti niže i primjer za to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
Kad je prošle godine jedna Hrvatica katolkinja iz Hrvatske prešla na islam i udala se za jednog Al Qaidinog vođu u Aziji, umjesto Hrvatica muslimanka bošnjački mediji objavili su naslov „Radikalnom imamu Al Qaide CIA „namjestila“ Bošnjakinju iz Hrvatske“?! Svi s područja bivše YU koji s katoličanstva, ili pravoslavlja, konventira na islam u bošnjačkim medijima postaju Bošnjaci jer bošnjaštvo ne definira nacionalni već vjerski osjećaj. Obrnuto, kad musliman konvertira na kršćanstvo o tome bošnjački mediji ne pišu jer je to smrtni grijeh koji Kur`an ne dozvoljava čak ni u „sekularnoj“ bošnjačkoj državi.

Istovremeno, Fata iz Mostara sa švedskim državljanstvom je Bošnjakinja iz Bosne, dok su Lucija i Jovana iz Mostar tzv. Bosanke iz Bosne a ne Hrvatica i Srpkinja iz Hercegovine, a time – regionalnom piripadnošću - i Hercegovke?! Na drugoj strani svi oni Bošnjaci-vehabije poginuli u Sriji nisu ni Bošnjaci ni Bosanci već su (kako to piše bošnjačka elita i mediji) „Građani Bosne i Hercegovine poginuli u Siriji“?! Npr. Ejub Ganić,Fahrudin Radončić, i gen. Sefer Halilović pravi su Bošnjaci iako dolaze sa Sandžaka u Srbiji. Bošnjak je i ajatolah Zukorlić iako je rođen na Sandžaku, tamo živi, i u Novom Pazaru uvodi šerijat. Samo Mevlid Jašarević - osuđeni terorist s diplomom vehabijskoterorističke medrese iz bošnjačkovehabijske Gornje Maoče - nije Bošnjak već je Srbijanac iako je podrijetlom također sa Sandžaka?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
@dijete, imamo i mi sličnih primjera, ako je osoba porijeklom iz BiH počinila neko kazneno djelo u RH onda je bosanac ili hercegovac, ako je pak uspješan i doprinosi ugledu RH kroz sport, gospodarstvo, itd, onda je Hrvat bez zemljopisnog porijekla.

to su kompleksi,

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
ManInBlack je napisao/la:
@dijete, imamo i mi sličnih primjera, ako je osoba porijeklom iz BiH počinila neko kazneno djelo u RH onda je bosanac ili hercegovac, ako je pak uspješan i doprinosi ugledu RH kroz sport, gospodarstvo, itd, onda je Hrvat bez zemljopisnog porijekla.

to su kompleksi,


Apsolutno se slažem s tobom. To sam nedavno i napisao na hrvatskim portalima. Hrvati iz BiH obični radnici s prbivalištem u zagrebačkom naselju Kozara put su Bosanci ili Hercegovci, ali Mario Mandžukić rođen u Odžaku nije Bosanac već je pravi Hrvat i to iz Slavonskog Broda???!!!

Takvih primjera je bezbroj u kulturi, sportu, duhovniütvu, privredi i sl.

Međutim. Postoji jedna ogromna razlika između Hrvatske "nošalantnosti" i bošnjačke pomno isplanirane namjere. U Hrvatskoj "bosnizacija" i "hercegovinizacija" djelo su pojedinca, pa čak i nekih zlonamjernih grupa, ali u BiH je bosnizacija i bošnjakizacija imaju institucionalni predznak s namjerom stvaranje unitarističke države u kojoj bi bila tri ravnopravna naroda, Bošnjaci, Bosanci i ostali. Nešto poput Miloševićeve građanske YU s temeljnim narodom Srbima. Svi ostali Yugosi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
korrisnik je napisao/la:

Da li doživljavaju Bošjnaci u Hrvatskoj, Hrvatsku kao svoju državu. Što oni nisu konstitutivni u Hrvatskoj. Mada nekad mi dođe pa bi rekao da bi mi Bošnjaci trebali prepustiti sve Srbima i Hrvatima pa da vidimo kako bi oni. Ili ako mi ne možemo u inostranstvo da ga dovedemo sebi ,nek oni prave Austrije i Njemačke od Bosne mada mislim da bi mi završili kao Palestinci i za to smo tvrdoglavi o bilo kakvoj podjeli BiH. Jer nemamo alternativu. Kakva je da je šugava nek se devera samo nek je ona cijela.


nemate vi šta prepuštat sve, jer sve nije vaše. :wink

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:00 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2014, 10:09
Postovi: 13
Sve je naše jer smo konstitutivan narod, vrijedi i za ostale. To što vi to ne fercerate ni dva posto je druga stvar


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
Za vrijeme bivše YU, a osobito nakonTitove smrti, na zidovima državnih i javnih ustanova – osobito po konzularnim predstavništvima - visili su posteri i slike s motivima iz svih krajeva tadašnje države. Na prekrasnim motivima prirode i gradova slikanih izvan Srbije ni traga od Jugoslavije već „Pozdrav iz Srbije“. Za svakog stranca, ali i apolitičnog građanina tadašnje YU, ništa neobično. Oni nacionalno osviješćeni prepoznali su, velikosrpsku poruka skrivenu ispod ogrtača tzv. juoglavenstva: Jugoslavija se sastoji samo od Srbije i Srba kao „temljnog“ naroda, a sve ostalo su srpske regije s manjinama.

Sve iznadnavedeno što su Velikosrbi činili bivšoj YU, i njenim narodima, vidimo preslikano u velikobošnjačkim djelima naspram BiH i njena druga dva konstutivna naroda. Državne i javne ustanove BiH, osobito konzulati diljem svijeta, u međuvremenu su postale bošnjačkobosanske ustanove čije zdove krase motivi iz cijele BiH. Na posterima s motivima iz Hercegovine vršti „Pozdrav iz Bosne“ pa čak i Jadransko more u Hercegovini nazivaju bosanskim morem. Hrvatski i srpski izloženi folklorni eksponati nisu ni hrvatski ni srpski već bosanski, dok oni s fesićem i dimijama nisu bosanski već su bošnjački. Znači. Iako naziv države čine imena dvije regije Bosan i Hercegovina država je ipak samo Bosna dok je Hercegovina tek regija unutar Bosne što su, već nebrojeno puta, javno izjavili pripadnici bošnjačke političke, intelektualne i vjerske elite.

U Hrvatskoj "bosnizacija" smrdi odozdo (zakržljanci) dok u BiH bošnjačka bosnizacija smrdi odozgo. Iz samog bošnjačkog institucionalnog vrha kao i intelektualne i vjerske elite.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:02 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2014, 10:09
Postovi: 13
A i stranci pragmatični, previše vremena oduzima to često mukotrpno izgovaranje "Hercegovina".


Lakše je reci Bosnia.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
ZGabriel je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:

Da li doživljavaju Bošjnaci u Hrvatskoj, Hrvatsku kao svoju državu. Što oni nisu konstitutivni u Hrvatskoj. Mada nekad mi dođe pa bi rekao da bi mi Bošnjaci trebali prepustiti sve Srbima i Hrvatima pa da vidimo kako bi oni. Ili ako mi ne možemo u inostranstvo da ga dovedemo sebi ,nek oni prave Austrije i Njemačke od Bosne mada mislim da bi mi završili kao Palestinci i za to smo tvrdoglavi o bilo kakvoj podjeli BiH. Jer nemamo alternativu. Kakva je da je šugava nek se devera samo nek je ona cijela.


nemate vi šta prepuštat sve, jer sve nije vaše. :wink


U kom smislu. Znači ne mogu proći kroz neki dio Hercegoine da bi došao do Neuma.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:09 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2014, 10:09
Postovi: 13
Piramidašu, bošnjaštvo je činjenica u BiH. Svidilo se to tebi ili ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
korrisnik je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:

nemate vi šta prepuštat sve, jer sve nije vaše. :wink


U kom smislu. Znači ne mogu proći kroz neki dio Hercegoine da bi došao do Neuma.



u smislu u kojem si napisao rečenicu koju sam podebljala.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
dijete piramide je napisao/la:
Za vrijeme bivše YU, a osobito nakonTitove smrti, na zidovima državnih i javnih ustanova – osobito po konzularnim predstavništvima - visili su posteri i slike s motivima iz svih krajeva tadašnje države. Na prekrasnim motivima prirode i gradova slikanih izvan Srbije ni traga od Jugoslavije već „Pozdrav iz Srbije“. Za svakog stranca, ali i apolitičnog građanina tadašnje YU, ništa neobično. Oni nacionalno osviješćeni prepoznali su, velikosrpsku poruka skrivenu ispod ogrtača tzv. juoglavenstva: Jugoslavija se sastoji samo od Srbije i Srba kao „temljnog“ naroda, a sve ostalo su srpske regije s manjinama.

Sve iznadnavedeno što su Velikosrbi činili bivšoj YU, i njenim narodima, vidimo preslikano u velikobošnjačkim djelima naspram BiH i njena druga dva konstutivna naroda. Državne i javne ustanove BiH, osobito konzulati diljem svijeta, u međuvremenu su postale bošnjačkobosanske ustanove čije zdove krase motivi iz cijele BiH. Na posterima s motivima iz Hercegovine vršti „Pozdrav iz Bosne“ pa čak i Jadransko more u Hercegovini nazivaju bosanskim morem. Hrvatski i srpski izloženi folklorni eksponati nisu ni hrvatski ni srpski već bosanski, dok oni s fesićem i dimijama nisu bosanski već su bošnjački. Znači. Iako naziv države čine imena dvije regije Bosan i Hercegovina država je ipak samo Bosna dok je Hercegovina tek regija unutar Bosne što su, već nebrojeno puta, javno izjavili pripadnici bošnjačke političke, intelektualne i vjerske elite.


:palacgore1

ukratko, Muslimani bi od BIH pravili malu Jugoslaviju, samo u njoj ne bi vladali Srbi nego oni. fala, nećemo, ove prethodne su bile više nego dovoljne.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
Iduća tri dana apstiniram od foruma jer moram put pod noge. Zato ću večeras iskalit sve :-)

Spomenuli smo već bosnizaciju (čitaj: bošnjačku unitarizaciju) u institucijama, medijima, nad narodima, hajdemo malo do Mandžukića na bošnjački način. Znači sport.

Zakićeni nedodirljivom Srebrenicom Bošnjaci se obično „zeznu“ pa kažu „bosanska reprezentacija“. Interesantno?! Još nikad se nisu „zeznuli“ pa nogometnu reprezentaciju umjesto „bosanska“ nazvali hercegovačka. A eto. Ovaj iznad bošnjak komentator "lukoz" kaže sve je naše, svih konstutivnih naroda???!!! Kad je sve naše, konstutivnih naroda, zašto Bošnjaci nikad ne objave vijest - Hercegovac uspješan biznismen u stranoj državi, hercegovački domoljubi, ili - nedajbože - svemu nabrojanom dodali hrvatski ili srpski predznak.

Neće zezancija Bošnjake. Dijamant Džeko je Bošnjak dok Piplica i Misimović nisu Hrvat i Srbin - nisu čak ni bosanskohercegovački sportisti i građani – ne, Pihli i Meske su tek Bosanci, „patrioti“, prava bosanska raja.


Branitelji ili šehidi, križari i krstaši

U bošnjačkoj Bosni umjesto Bosancem možeš biti Hrvatom i Srbinom, odnosno ustašom i četnikom, samo ako si optužen za ratni zločin ili te zbog nepodobnosti Sarajevo preporuči za nogiranje iz BiH. Hrvatski HVO i vojska RS su agresorske vojske dok je muslimanskobošnjačka vojska osloboditeljska (tzv, Armija BiH pandan srpskoj tzv. JNA) jer je Središnju Bosnu i Uskoplje „osobodila“ etničkim čišćenjem tamošnjih domicilnih Hrvata. „Osloboditeljska“ muslimanskobošnjačka vojska, skupa s domaćim mudžahedinima, nagrađena je unpređenjima i odličjem Zlatni ljiljan, mirovinama, i dr. povlasticama, dok su strani mudžahedini nagrađeni s državljanstom BiH ne bi li tako sačuvali toleranciju i multi-kulti „Bosnu“. Ah, da. Nagrađeni su i „sekularnom“ šehidskom titulom koja je ujedno i besplatna ulaznica u nebeski kupleraj gdje ih čeka 70 djevica. Pitam se samo gdje su završili poginuli Hrvati i Srbi koji su navino završili u muslimanskoj vojsci tzv. A BiH?! Kad su bošnjački poginuli vojnici pravi šehidi jesu li u muslimanskoj vojsci poginuli Hrvati i Srbi sad križari, a bošnjačka vlast im udovice naziva križadinice?! Jebem ti bošnjački sekularizam....

Na drugoj strani nebošnjački heroji su zločinci i agresori, a samo bošnjački zločinci su „bosanski“ heroji, „patriote“, državnici, stranačke vođe, direktori javnih poduzeća, predavači u školama i medresama, predsjednici udruga, biznismeni, viđenije ljudstvo, i slobodni ljudi.

Ponekad se pitam čemu više ono „i“ kad ništa ne spaja, čemu naziv Bosna kad u Posavini, Semberiji, Usori, Lašvanskoj dolini, pa i velikom dijelu Krajine, apsolutna većina Hrvata ne doživljava Bosnu kao svoju. I za kraj: Zašto Bošnjaci ne prestanu mučiti i sebe i druge kad može puno lakše za sve. Jednostavno: Tri entiteta sa svaki narod po jedan pa nek se onda Bošnjaci kite Bosnom i Bosanstvom. Malo morgen – Nisu oni ludi sami sebe majorizirati. U tom slučaju (tri entiteta) svi bošnjački Bosanci postali bi ipak Bošnjaci. Čim najbrojniji narod uzjaši malobrojnije i krene ih nazivati po imenu sintetičke tvorevine podmazujte puške da ne bi zarđale. Ne zato što bih ja to volio, dabogda mu bio rat u kući tko ga priželjkivao, ali zakonitosti majrozacije uvijek dovedu do kolinja. To je dokazala i bivša YU sa svojim tzv. Jugoslavenima.

U BiH i kod Bošnjaka sve je isto kao u primjeru sintetičke bivše YU, Velikosrba i sintetičkih Yugoslavena: Čim nestane tvorevine nestane i tvorića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
lukoz je napisao/la:
Piramidašu, bošnjaštvo je činjenica u BiH. Svidilo se to tebi ili ne.

Da je bošnjaštvo činjenica sad bi se ti i ja, kao i ovaj moj susjed iz Srebrenika (iz Orašja sam), sigurno zagrlili. Ne. Vi svoje bošnjaštvo ne crpite iz etnikuma. Naciju niti nemate jer za to je prethodno potrebna isključivo samo vaša nacionalna država a ostali nacionalna manjina. Nacinalonst nećete nikad ni biti u BiH. Etnikum i narod da, ali unitarna nacionalna država Bošnjakistan nikad, osim na onih 23% koje ste u ratu zalomili.

Ni Bosanstvo ne crpite iz ljubavi prema državi inače bi poštovali Ustav te države i zvali je kako tamo piše: Bosna i Hercegovina. Vaše bosanstvo je stratško, hegemonija nad druga dva naroda. Bosanstvo vam nije čak ni ljubav već inat i mržnja druge potčiniti jer se nisu kao vi prodali turskom okupatoru.

Nema potrebe bilo što činiti na rušenju ove države. Vi Bošnjaci to fantastično činite. Tko kod mi od danas kaže da je Mujo glup hebat ću mu sve po spisku, jer ni jedan glup narod ne može tako dobro napamet naučiti velikosrpski bolesnički karton kao što ste ga vi naučili i sad ga primjenjujete u BiH.

Sve isto kao kod Velikosrba na početku 90-ih god. prošlog stoljeća. Samo su se malo promijenili glumci, ali, isti je komad, isti zaplet i kraj.

Samo vi nastavite. Hrvati imaju vremena sačekati vaš završni The End udarac ovoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:30 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2014, 10:09
Postovi: 13
dijete piramide je napisao/la:
Iduća tri dana apstiniram od foruma jer moram put pod noge. Zato ću večeras iskalit sve :-)

Spomenuli smo već bosnizaciju (čitaj: bošnjačku unitarizaciju) u institucijama, medijima, nad narodima, hajdemo malo do Mandžukića na bošnjački način. Znači sport.

Zakićeni nedodirljivom Srebrenicom Bošnjaci se obično „zeznu“ pa kažu „bosanska reprezentacija“. Interesantno?! Još nikad se nisu „zeznuli“ pa nogometnu reprezentaciju umjesto „bosanska“ nazvali hercegovačka. A eto. Ovaj iznad bošnjak komentator "lukoz" kaže sve je naše, svih konstutivnih naroda???!!! Kad je sve naše, konstutivnih naroda, zašto Bošnjaci nikad ne objave vijest - Hercegovac uspješan biznismen u stranoj državi, hercegovački domoljubi, ili - nedajbože - svemu nabrojanom dodali hrvatski ili srpski predznak.

Neće zezancija Bošnjake. Dijamant Džeko je Bošnjak dok Piplica i Misimović nisu Hrvat i Srbin - nisu čak ni bosanskohercegovački sportisti i građani – ne, Pihli i Meske su tek Bosanci, „patrioti“, prava bosanska raja.


Branitelji ili šehidi, križari i krstaši

U bošnjačkoj Bosni umjesto Bosancem možeš biti Hrvatom i Srbinom, odnosno ustašom i četnikom, samo ako si optužen za ratni zločin ili te zbog nepodobnosti Sarajevo preporuči za nogiranje iz BiH. Hrvatski HVO i vojska RS su agresorske vojske dok je muslimanskobošnjačka vojska osloboditeljska (tzv, Armija BiH pandan srpskoj tzv. JNA) jer je Središnju Bosnu i Uskoplje „osobodila“ etničkim čišćenjem tamošnjih domicilnih Hrvata. „Osloboditeljska“ muslimanskobošnjačka vojska, skupa s domaćim mudžahedinima, nagrađena je unpređenjima i odličjem Zlatni ljiljan, mirovinama, i dr. povlasticama, dok su strani mudžahedini nagrađeni s državljanstom BiH ne bi li tako sačuvali toleranciju i multi-kulti „Bosnu“. Ah, da. Nagrađeni su i „sekularnom“ šehidskom titulom koja je ujedno i besplatna ulaznica u nebeski kupleraj gdje ih čeka 70 djevica. Pitam se samo gdje su završili poginuli Hrvati i Srbi koji su navino završili u muslimanskoj vojsci tzv. A BiH?! Kad su bošnjački poginuli vojnici pravi šehidi jesu li u muslimanskoj vojsci poginuli Hrvati i Srbi sad križari, a bošnjačka vlast im udovice naziva križadinice?! Jebem ti bošnjački sekularizam....

Na drugoj strani nebošnjački heroji su zločinci i agresori, a samo bošnjački zločinci su „bosanski“ heroji, „patriote“, državnici, stranačke vođe, direktori javnih poduzeća, predavači u školama i medresama, predsjednici udruga, biznismeni, viđenije ljudstvo, i slobodni ljudi.

Ponekad se pitam čemu više ono „i“ kad ništa ne spaja, čemu naziv Bosna kad u Posavini, Semberiji, Usori, Lašvanskoj dolini, pa i velikom dijelu Krajine, apsolutna većina Hrvata ne doživljava Bosnu kao svoju. I za kraj: Zašto Bošnjaci ne prestanu mučiti i sebe i druge kad može puno lakše za sve. Jednostavno: Tri entiteta sa svaki narod po jedan pa nek se onda Bošnjaci kite Bosnom i Bosanstvom. Malo morgen – Nisu oni ludi sami sebe majorizirati. U tom slučaju (tri entiteta) svi bošnjački Bosanci postali bi ipak Bošnjaci. Čim najbrojniji narod uzjaši malobrojnije i krene ih nazivati po imenu sintetičke tvorevine podmazujte puške da ne bi zarđale. Ne zato što bih ja to volio, dabogda mu bio rat u kući tko ga priželjkivao, ali zakonitosti majrozacije uvijek dovedu do kolinja. To je dokazala i bivša YU sa svojim tzv. Jugoslavenima.

U BiH i kod Bošnjaka sve je isto kao u primjeru sintetičke bivše YU, Velikosrba i sintetičkih Yugoslavena: Čim nestane tvorevine nestane i tvorića.





slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:34 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2014, 10:09
Postovi: 13
dijete piramide je napisao/la:
lukoz je napisao/la:
Piramidašu, bošnjaštvo je činjenica u BiH. Svidilo se to tebi ili ne.

Da je bošnjaštvo činjenica sad bi se ti i ja, kao i ovaj moj susjed iz Srebrenika (iz Orašja sam), sigurno zagrlili. Ne. Vi svoje bošnjaštvo ne crpite iz etnikuma. Naciju niti nemate jer za to je prethodno potrebna isključivo samo vaša nacionalna država a ostali nacionalna manjina. Nacinalonst nećete nikad ni biti u BiH. Etnikum i narod da, ali unitarna nacionalna država Bošnjakistan nikad, osim na onih 23% koje ste u ratu zalomili.

Ni Bosanstvo ne crpite iz ljubavi prema državi inače bi poštovali Ustav te države i zvali je kako tamo piše: Bosna i Hercegovina. Vaše bosanstvo je stratško, hegemonija nad druga dva naroda. Bosanstvo vam nije čak ni ljubav već inat i mržnja druge potčiniti jer se nisu kao vi prodali turskom okupatoru.

Nema potrebe bilo što činiti na rušenju ove države. Vi Bošnjaci to fantastično činite. Tko kod mi od danas kaže da je Mujo glup hebat ću mu sve po spisku, jer ni jedan glup narod ne može tako dobro napamet naučiti velikosrpski bolesnički karton kao što ste ga vi naučili i sad ga primjenjujete u BiH.

Sve isto kao kod Velikosrba na početku 90-ih god. prošlog stoljeća. Samo su se malo promijenili glumci, ali, isti je komad, isti zaplet i kraj.

Samo vi nastavite. Hrvati imaju vremena sačekati vaš završni The End udarac ovoj državi.




Rat smo docekali s tacno 32,75 posto, ali dobro. Tebi je dobro ugradena ta mantra o 22-24 % vecinskim bosnjackim teritorijama, stoga je razumlijvo sto tako divanis. Svejedno. Smjesna mi je ta vasa spika, evo vise od 20 Godina govorite "kad tad".



Poselami moje u "Orasju", ako si od tamo. :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Zato što hercegovački geografski identitet pripada Srbima i Hrvatima.
Zato što su to prihvatili i zapadni mediji, isti oni koji su kreirali BiH i tzv kosovsku zastavu ... vidi se isti rukopis.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Whiteone je napisao/la:
Zato što hercegovački geografski identitet pripada Srbima i Hrvatima.
Zato što su to prihvatili i zapadni mediji, isti oni koji su kreirali BiH i tzv kosovsku zastavu ... vidi se isti rukopis.


Pa trokut valjda podsjeća a geografski oblik bih ili su masoni :smajl025
A Kosovo Republic ko Srpska Republic.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
lukoz je napisao/la:
dijete piramide je napisao/la:
Da je bošnjaštvo činjenica sad bi se ti i ja, kao i ovaj moj susjed iz Srebrenika (iz Orašja sam), sigurno zagrlili. Ne. Vi svoje bošnjaštvo ne crpite iz etnikuma. Naciju niti nemate jer za to je prethodno potrebna isključivo samo vaša nacionalna država a ostali nacionalna manjina. Nacinalonst nećete nikad ni biti u BiH. Etnikum i narod da, ali unitarna nacionalna država Bošnjakistan nikad, osim na onih 23% koje ste u ratu zalomili.

Ni Bosanstvo ne crpite iz ljubavi prema državi inače bi poštovali Ustav te države i zvali je kako tamo piše: Bosna i Hercegovina. Vaše bosanstvo je stratško, hegemonija nad druga dva naroda. Bosanstvo vam nije čak ni ljubav već inat i mržnja druge potčiniti jer se nisu kao vi prodali turskom okupatoru.

Nema potrebe bilo što činiti na rušenju ove države. Vi Bošnjaci to fantastično činite. Tko kod mi od danas kaže da je Mujo glup hebat ću mu sve po spisku, jer ni jedan glup narod ne može tako dobro napamet naučiti velikosrpski bolesnički karton kao što ste ga vi naučili i sad ga primjenjujete u BiH.

Sve isto kao kod Velikosrba na početku 90-ih god. prošlog stoljeća. Samo su se malo promijenili glumci, ali, isti je komad, isti zaplet i kraj.

Samo vi nastavite. Hrvati imaju vremena sačekati vaš završni The End udarac ovoj državi.




Rat smo docekali s tacno 32,75 posto, ali dobro. Tebi je dobro ugradena ta mantra o 22-24 % vecinskim bosnjackim teritorijama, stoga je razumlijvo sto tako divanis. Svejedno. Smjesna mi je ta vasa spika, evo vise od 20 Godina govorite "kad tad".



Poselami moje u "Orasju", ako si od tamo. :zivili


Lukoz, pa i za vrijeme velikosrpske tiranije pred rat prošlog stoljeća, Hrvatima su predbacivali njihovu 50-godišnju tzv. "Hrvatsku šutnju". Velikosrbi su se ismijavali i oštrili ražnjeve. Molili su Miloševića da sije salatu jer mesu su obzbijedili. Bili su sigurni u to.

Sad isto i ti s podsmjehom provociraš: "Smjesna mi je ta vasa spika, evo vise od 20 Godina govorite "kad tad".

Ponavljam ti: Sve je isto. Samo se malo promijenili glumci, ali isti je to komad, isti zaplet i kraj. Samo ovaj put nema prpusnice na hrvatskim granicama: izvadiš ćunu, obrezana je, okey, nisi Srbek možeš na Jadran ili dalje na Zapad. Moli se Bogu, zagrizi koliko možeš odgristi i ne gutaj što ne možeš probaviti. Inače. Ugušićeš se u vlastitom rahatluku.

Da iz Orašja sam, jedinog hrvatskog mjesta u BiH koje je iz ljubavi prema zlostavljačima svojim ulicama dalo rimske brojeve a ne imena po hrvatskim i drugim svjetskim velikanima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
ZGabriel je napisao/la:
dijete piramide je napisao/la:
Za vrijeme bivše YU, a osobito nakonTitove smrti, na zidovima državnih i javnih ustanova – osobito po konzularnim predstavništvima - visili su posteri i slike s motivima iz svih krajeva tadašnje države. Na prekrasnim motivima prirode i gradova slikanih izvan Srbije ni traga od Jugoslavije već „Pozdrav iz Srbije“. Za svakog stranca, ali i apolitičnog građanina tadašnje YU, ništa neobično. Oni nacionalno osviješćeni prepoznali su, velikosrpsku poruka skrivenu ispod ogrtača tzv. juoglavenstva: Jugoslavija se sastoji samo od Srbije i Srba kao „temljnog“ naroda, a sve ostalo su srpske regije s manjinama.

Sve iznadnavedeno što su Velikosrbi činili bivšoj YU, i njenim narodima, vidimo preslikano u velikobošnjačkim djelima naspram BiH i njena druga dva konstutivna naroda. Državne i javne ustanove BiH, osobito konzulati diljem svijeta, u međuvremenu su postale bošnjačkobosanske ustanove čije zdove krase motivi iz cijele BiH. Na posterima s motivima iz Hercegovine vršti „Pozdrav iz Bosne“ pa čak i Jadransko more u Hercegovini nazivaju bosanskim morem. Hrvatski i srpski izloženi folklorni eksponati nisu ni hrvatski ni srpski već bosanski, dok oni s fesićem i dimijama nisu bosanski već su bošnjački. Znači. Iako naziv države čine imena dvije regije Bosan i Hercegovina država je ipak samo Bosna dok je Hercegovina tek regija unutar Bosne što su, već nebrojeno puta, javno izjavili pripadnici bošnjačke političke, intelektualne i vjerske elite.


:palacgore1

ukratko, Muslimani bi od BIH pravili malu Jugoslaviju, samo u njoj ne bi vladali Srbi nego oni. fala, nećemo, ove prethodne su bile više nego dovoljne.


Točno. I zbog toga je muss ponavljati i njima i našoj omladini, kao i onim zalutalim. Poslužit ću se jednim citatom meni osobno jako cijenjenog hrv. intelektualca Radoslava Dodiga:"U tempu Bosna über alles ne čudi što je na kraju vjera bosanska, religija bosanska, a stil također bosanski. Siroticu Hercegovinu Ragib ni pod inicijalima ne spominje.

Od devedesetidruge pratim bosnizaciju i vulgarizaciju biliga, tih kamenih nadgrobnjaka čijim je ishodištem dična Humska zemlja. Uzalud statistika, badava činjenice, džaba lekcije. Ali kako je novo pokoljenje u tom hudom panbosanskom vremenu stasalo, treba poput papige ponavljati staro gradivo."

:clap


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je Bosna i Hercegovina najećešće samo Bosna, a Trinidad i Tobago uvijek Trinida i Tobago?!
PostPostano: 24 tra 2014, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
Od Jadrana do Save, od Une do Drine, svi „Bosanci“ su bošnjačkokoturske pasmine – Teferiči velikobošnjačka dvadesetogodišnja usmena predaja

Bivši reis Cerić i sadašnji reis Kvazović, tvrde „Turska je naša majka“, i Turci su „naši preci“ što znači da Bošnjaci nisu Slaveni već mongolskoazijatskog podrijetla koji su se s Turcima doselili za vrijeme otomanske okupacije BiH. Iako sami za sebe tvrde da su podrijetlom Turci čik im reci logičan naziv – Muslimani?! Ovakvo bošnjačko turciziranje sama Turska odobrava aferujućom izjavom njenog premijera Erdogana „Bosna je turska pokrajina“, zbog čega presretni Bakir Izetbegović ushićeno otpozdravalja „Erdogan nije samo turski već i bošnjački lider“. Kako bi sve to zamaskirali Bošnjaci non-stop pendlaju u Bosance, čim to viša stvar zatraži trći brzo nazad od Bosanca u Bošnjake. Ponekad su Bošnjaci i Bogumili koje znanost stavlja u mitove. Ponekad se sjeti, obično na obljetnicu, da su potomci kralja i kraljice uibjenih i protjeranih od predaka im Turaka i njihovih kolaboratera. Bošnjaci sve skupa nabrojano, doduše, samo ponekad po potrebi. Inače su svaki dan zbrkani tolikim brojem politikantskih identiteta. Kad bi Bošnjake iznenada probudili u tri ujutro ni sami ne bi znali što su.

Prvo se deklaratoivno zaklinju da su Bosanci a za stvarne velikobošnjačke potrebe ipak su Bošnjaci turskog podrijetla. Baš kao pri zadnjem popisu stanovništva prošle godine kad je od skoro dva milijuna Bošnjaka tek se njih nekoliko tisuća deklariralo Bosancima?!

Otkud Bošnjacima tolika sadomazohistička ljubav nasparm višestoljetnog turskog okupator koji se iskazao neviđeno svirepim zločinima i nazadnošću koje se još nismo riješili?! Za razliku od navodne hrvatske agresije Turska nikad nije bila ni agresor ni okupator BiH, niti su oni stoljećima silovali (a ni Bošnjaci u tadašnja sretna vremena, a ni u zadnjem ratu) kao što su hrvatski i srpski agresori silovali Bošnjakinje, zato je na sportske događaje zabranjeno unositi službenu zastavu hrvatskog naroda u BiH ali je dozvoljeno mlatarati turskim zastavama, zatim ratnim zastavama muslimanskobošnjačke vojske, kao i onim džihadskim zastavama s vjerskofašističkim sadržajem ispisanim na arapskom pismu.

Pored pretižito turskog podrijetla, pored bosanskog u političke svrhe, Bošnjaci su ponekad podrijetolom čak i Bogumili koje znanost stavlja u mitove. Ponakad se Bošnjaci sjete, obično za neku paradnu obljetnicu, da su potomci kršćanskog kralja i kraljice koje su Turci i domači kolaborateri ubili i protjerali u izgnanstvo. Bošnjaci su vam po potrebi sve skupa nabrojano inače su u slobodno vrijeme svaki dan zbrkani tolikim brojem politikantskih identiteta. Kad bi Bošnjake u tri ujutro iznenada probudili ni sami ne bi znali što su. Mucanje je sve što bi na "bosanskom" čuli.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, dzamijas, Robbie MO, VBA2024 i 197 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO