HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 01:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 46 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 31 svi 2009, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Često se od Bošnjaka (kako realnih, tako i ostalih) može čuti konstrukcija da su "zbijeni u tor" i da to ne može ovako. Mene zanima na što se konkretno cilja.

1. Gubitak nekih prostora većinski naseljenih Bošnjacima (Podrinje, dijelovi bosanske Krajine) - OK, i slažem se, ali šta sa prostorima koji su bili naseljeni Hrvatima i Srbima a koji su sad pod bošnjačkom kontrolom (dijelovi srednje Bosne i sjeverne Hercegovine, svi veći gradovi - kontrola nad Sarajevom je ogromna pobjeda)

2. Premali % teritorija u odnosu na % udjel u stanovništvu - OK, ali to je jednostavno objasniti činjenicom da su Bošnjaci povijesno, i prije rata većinom živjeli po urbanim centrima, gdje je gustoća naseljenosti naravno veća

3. Nedovoljna površina teritorije i prenapučenost ("Gaza" sindrom) - Što se tiče ovoga, gospodin Robbie je u diskusiju sa gospodinom Hantragom na forum.hr mislim dokazao da je to besmislen argument

Citat:
Uostalom, ako podijeliš njihov broj (1.7 milijuna) sa površinom, dobiješ gustoću naseljenosti 130/km2, što je među nižima u Europi!
Razmišljaš poput djeteta.
Ajde mi objasni molim te, NA KOJI TO NAČIN će gustoća naseljenosti od 130 stanovnika/km2 natjerati tebe da se seliš u rjeđe naseljene općine?!
Kako ti to zamišljaš?
Stanovniku Srebrenika ispadne malo kad podijeli površinu šuma i livada sa brojem stanovnika svoje općine, i iz tog razloga odmah pakuje kofere i seli za Glamoč, jer će tamo imati veći broj stabala po glavi stanovnika, te veću površinu livada, žbunja i kamenjara po stanovniku.

Pa većina europskih zemalja ima naseljenost preko 130/km2, pa šta onda?
UK ima gustoću 244 st/km2, pa nitko ne hrli u Škotsku koja ima 65 st/km2.
Pa nisu ti migracije nasumične, pa da se stanovništvo širi difuzijom poput muha koje pustiš iz tegle ili kapljice boje u vodi.

Jedini primjer u svijetu gdje se fizički osjeti nedostatak "prostora" su Izrael, Palestina, Hong Kong, Singapur i Vatikan, a to su sve ekstremni primjeri.


4. Psihološki osjećaj "okruženosti" kršćanskim, i/ili neprijateljski nastrojenim narodima - pa samim time i asocijacije na rezervat i želje za čvrstu vezu sa prijateljski nastrojenim narodima (Turska, i Bliski istok), pa valjda zbog toga često spominjanje Neuma (i "luke Neum") u nekim maksimalističkim zahtjevima

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 31 svi 2009, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
RajvoSa je napisao/la:
Često se od Bošnjaka (kako realnih, tako i ostalih) može čuti konstrukcija da su "zbijeni u tor" i da to ne može ovako. Mene zanima na što se konkretno cilja.

1. Gubitak nekih prostora većinski naseljenih Bošnjacima (Podrinje, dijelovi bosanske Krajine) - OK, i slažem se, ali šta sa prostorima koji su bili naseljeni Hrvatima i Srbima a koji su sad pod bošnjačkom kontrolom (dijelovi srednje Bosne i sjeverne Hercegovine, svi veći gradovi - kontrola nad Sarajevom je ogromna pobjeda)

2. Premali % teritorija u odnosu na % udjel u stanovništvu - OK, ali to je jednostavno objasniti činjenicom da su Bošnjaci povijesno, i prije rata većinom živjeli po urbanim centrima, gdje je gustoća naseljenosti naravno veća

3. Nedovoljna površina teritorije i prenapučenost ("Gaza" sindrom) - Što se tiče ovoga, gospodin Robbie je u diskusiju sa gospodinom Hantragom na forum.hr mislim dokazao da je to besmislen argument

Citat:
Uostalom, ako podijeliš njihov broj (1.7 milijuna) sa površinom, dobiješ gustoću naseljenosti 130/km2, što je među nižima u Europi!
Razmišljaš poput djeteta.
Ajde mi objasni molim te, NA KOJI TO NAČIN će gustoća naseljenosti od 130 stanovnika/km2 natjerati tebe da se seliš u rjeđe naseljene općine?!
Kako ti to zamišljaš?
Stanovniku Srebrenika ispadne malo kad podijeli površinu šuma i livada sa brojem stanovnika svoje općine, i iz tog razloga odmah pakuje kofere i seli za Glamoč, jer će tamo imati veći broj stabala po glavi stanovnika, te veću površinu livada, žbunja i kamenjara po stanovniku.

Pa većina europskih zemalja ima naseljenost preko 130/km2, pa šta onda?
UK ima gustoću 244 st/km2, pa nitko ne hrli u Škotsku koja ima 65 st/km2.
Pa nisu ti migracije nasumične, pa da se stanovništvo širi difuzijom poput muha koje pustiš iz tegle ili kapljice boje u vodi.

Jedini primjer u svijetu gdje se fizički osjeti nedostatak "prostora" su Izrael, Palestina, Hong Kong, Singapur i Vatikan, a to su sve ekstremni primjeri.


4. Psihološki osjećaj "okruženosti" kršćanskim, i/ili neprijateljski nastrojenim narodima - pa samim time i asocijacije na rezervat i želje za čvrstu vezu sa prijateljski nastrojenim narodima (Turska, i Bliski istok), pa valjda zbog toga često spominjanje Neuma (i "luke Neum") u nekim maksimalističkim zahtjevima


Hantragina teza je bila da u bošnjačkom delu BiH prostor postaje se tešnji jer su Bošnjaci dobili neopravno malu teritoriju.

Uzmimo period od 1996. do danas. Neka je to period u kome je Bošnjacima postajali sve tešnje, jer 1996. se nisu baš žalili da im je tesan prostor a danas se žale. Prvo pitanje koje se namaće jeste koliko se brojnost bošnjačkog stanovništva uvećela pa je taj prostor otešnjao? Nije mnogo. Šta više, možda se smanjio zbog odseljavanja Hrvata i Srba, kao i povratka Bošnjaka u RS i odlaska u inostranstvo.

Drugo, ako ako bi se Bošnjacima davao neki prostor u RS on ne bi mogao da uključuje gradiće i druga naseljena mesta jer se situacija izmenila, nikla su mnoga srpska naselja oko svakog grada i te ljude bi bilo nepravedno gurati u neku bošnjačku državu. takva politika bi mogla da dovede do novog egzodusa kao iz Sarajeva početkom 1996. Bošnjacima bi se zato morala da daju nenaseljena područja RS da bi se namirio procenat kako bi na njemu gradili kuće. Ali Bošnjaci i sami imaju tog prostora na komadu BiH gde su većina. Između Živinica i Kladnja je velika praznina, izmeži Kladnja i Olova i tako do prvih Sarajevskih naslja. Dakle onom iz Srebrenika kome je tesno ne mora se baš davati Ozren ili Lopare jer ima nenaseljenog prostora u samom bošnjačkom delu BiH.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 31 svi 2009, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
aleksije radicevic je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Često se od Bošnjaka (kako realnih, tako i ostalih) može čuti konstrukcija da su "zbijeni u tor" i da to ne može ovako. Mene zanima na što se konkretno cilja.

1. Gubitak nekih prostora većinski naseljenih Bošnjacima (Podrinje, dijelovi bosanske Krajine) - OK, i slažem se, ali šta sa prostorima koji su bili naseljeni Hrvatima i Srbima a koji su sad pod bošnjačkom kontrolom (dijelovi srednje Bosne i sjeverne Hercegovine, svi veći gradovi - kontrola nad Sarajevom je ogromna pobjeda)

2. Premali % teritorija u odnosu na % udjel u stanovništvu - OK, ali to je jednostavno objasniti činjenicom da su Bošnjaci povijesno, i prije rata većinom živjeli po urbanim centrima, gdje je gustoća naseljenosti naravno veća

3. Nedovoljna površina teritorije i prenapučenost ("Gaza" sindrom) - Što se tiče ovoga, gospodin Robbie je u diskusiju sa gospodinom Hantragom na forum.hr mislim dokazao da je to besmislen argument



4. Psihološki osjećaj "okruženosti" kršćanskim, i/ili neprijateljski nastrojenim narodima - pa samim time i asocijacije na rezervat i želje za čvrstu vezu sa prijateljski nastrojenim narodima (Turska, i Bliski istok), pa valjda zbog toga često spominjanje Neuma (i "luke Neum") u nekim maksimalističkim zahtjevima


Hantragina teza je bila da u bošnjačkom delu BiH prostor postaje se tešnji jer su Bošnjaci dobili neopravno malu teritoriju.

Uzmimo period od 1996. do danas. Neka je to period u kome je Bošnjacima postajali sve tešnje, jer 1996. se nisu baš žalili da im je tesan prostor a danas se žale. Prvo pitanje koje se namaće jeste koliko se brojnost bošnjačkog stanovništva uvećela pa je taj prostor otešnjao? Nije mnogo. Šta više, možda se smanjio zbog odseljavanja Hrvata i Srba, kao i povratka Bošnjaka u RS i odlaska u inostranstvo.

Drugo, ako ako bi se Bošnjacima davao neki prostor u RS on ne bi mogao da uključuje gradiće i druga naseljena mesta jer se situacija izmenila, nikla su mnoga srpska naselja oko svakog grada i te ljude bi bilo nepravedno gurati u neku bošnjačku državu. takva politika bi mogla da dovede do novog egzodusa kao iz Sarajeva početkom 1996. Bošnjacima bi se zato morala da daju nenaseljena područja RS da bi se namirio procenat kako bi na njemu gradili kuće. Ali Bošnjaci i sami imaju tog prostora na komadu BiH gde su većina. Između Živinica i Kladnja je velika praznina, izmeži Kladnja i Olova i tako do prvih Sarajevskih naslja. Dakle onom iz Srebrenika kome je tesno ne mora se baš davati Ozren ili Lopare jer ima nenaseljenog prostora u samom bošnjačkom delu BiH.


O tome se i radi, čovjek vrti istu ploču, da je "tijesno", da je teritorij "neopravdano" mali, ali ne daje argumente u prilog toj tvrdnji osim zadate postavke da im treba minimum 50%. Ja mislim da svaki Bošnjak može i u tih 25-30% BiH komotno napraviti i kuću a bome i dvorište sa teniskim igralištem i bazenom i da bi opet bilo dovoljno prostora za još par milijuna ljudi da učine isto. :-top2

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 31 svi 2009, 11:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Kako vi ne razumijete da nije stvar u veličini teritorija nego u položaju teritorija koje muslimani kontroliraju. Bez pristupa Savi, bez pristupa Drini ( ako izuzmemo onaj patrljak kod Goražda), bez pristupa moru. Okruženi sa svih strana. To je klaustrofobija.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 31 svi 2009, 11:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
nema davanja prostora u ovim našim krajevima, ovdje se prostor uvijek morao uzeti.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 31 svi 2009, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Inkvizitor je napisao/la:
Kako vi ne razumijete da nije stvar u veličini teritorija nego u položaju teritorija koje muslimani kontroliraju. Bez pristupa Savi, bez pristupa Drini ( ako izuzmemo onaj patrljak kod Goražda), bez pristupa moru. Okruženi sa svih strana. To je klaustrofobija.


Želju za pristup moru razumijem, ali ipak mislim da će rezultat biti ovaj :-evotigana

Šta konkretno donosi pristup Savi i Drini u smislu izlaska iz te navodne izolacije?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 31 svi 2009, 11:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
RajvoSa je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:
Kako vi ne razumijete da nije stvar u veličini teritorija nego u položaju teritorija koje muslimani kontroliraju. Bez pristupa Savi, bez pristupa Drini ( ako izuzmemo onaj patrljak kod Goražda), bez pristupa moru. Okruženi sa svih strana. To je klaustrofobija.


Želju za pristup moru razumijem, ali ipak mislim da će rezultat biti ovaj :-evotigana

Šta konkretno donosi pristup Savi i Drini u smislu izlaska iz te navodne izolacije?



Donosi ako ništa kontroliranje državne granice kao prirodne prepreke, i mada te rijeke nisu u velikim dijelom plovne ipak je to uvezivanje na međunarodne tokove i geostrateški jako bitno.

A pogotovo more, Neum, gradnja luke, pa ti paćenici i ne samo obični puk nego i onaj klaun Silajdžić mantraju o turskim i saudijskim nosačima aviona, koji se parkiraju u Neumu ako opet zagusti..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 01 lip 2009, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Inkvizitor je napisao/la:
Kako vi ne razumijete da nije stvar u veličini teritorija nego u položaju teritorija koje muslimani kontroliraju. Bez pristupa Savi, bez pristupa Drini ( ako izuzmemo onaj patrljak kod Goražda), bez pristupa moru. Okruženi sa svih strana. To je klaustrofobija.


Bitniji im je izlaz na Savu nego na Drinu (o kome mogu samo sanjati 8-) ). Sava je plovna rijeka za razliku od Drine, no Drina ima izuzetan energetski potencijal.

Mislim da je stvaranjem Brčko Distrikta to pitanje kratkoročno riješeno. Oni imaju pristup Savi, mi teritorijalni kontinuitet, jer je Distrikt vlasništvo oba entiteta.

Ali ako dođe do raspada BiH, a time i Distrikta, mislim da je rješenje izgradnja plovnog kanala oko 10 km dužine od Save kod Brčkog do bošnjačkog mjesta Brka, kako bi oni tu napravili luku. Izgradnja tog kanala nije neka velika investicija, ali bi bila pravo kompromisno rješenje na obostrano zadovoljstvo. :-top

A što se tiče "Bošnjačkog tora", pa ljudi moji, oni su od pet najvećih gradova BiH dobili tri i pol: Sarajevo, Tuzlu, Zenicu i pola Mostara. Dobili su industrijski najrazvijenije dijelove BiH, kompaktnu teritoriju, saobraćajnice i infrastrukturu. Još da dodam da je u današnjem kantonu Sarajevo prije rata bilo malo manje od 500,000 ljudi, a sada je oko 400,000. Dakle nisu tako prenaseljeni kao što im se čini.

Ogromni srpski krajevi Ozrena i Vozuće, Grmeča i okoline Donjeg Vakufa (Srbobrana 8-) ) su pod Bošnjacima. Samo u Unsko-Sanski kanton još stane najmanje 150,000 ljudi.

Imaju oni itekako prostora za normalan život i razvoj u nekoj potencijalnoj Bošnjačkoj Republici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 01 lip 2009, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30418
Mislim da je uvelike nazočan i nacionalni romantizam.

Zbog toga što su stvorili naciju prije desetak godina, Bošnjaci su na onom stupnju gdje su ostali bili u 19. stoljeću. Zato imaju one poznate stavove "mi svi i svuda", razne maksimalističke zahtjeve itd. :-loptam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 05 lip 2009, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Naša Kvačica je napisao/la:
Mislim da je uvelike nazočan i nacionalni romantizam.

Zbog toga što su stvorili naciju prije desetak godina, Bošnjaci su na onom stupnju gdje su ostali bili u 19. stoljeću. Zato imaju one poznate stavove "mi svi i svuda", razne maksimalističke zahtjeve itd. :-loptam



Dosli su cak na ideju o mjenjanju ustava, da se mal Muslimani i krenemo ovak :-klanjam2 :-klanjam2 :-klanjam2 :-klanjam2

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 19:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Bošnjaci su imali značajnih dobitaka u Krajini, to stoji.
Ali mislim da je uzimanje Sarajeva kao najvećeg grada samo za sebe ipak najveći dobitak.
Srbi su u Dejtonu morali prepustiti cijelu Ilidžu, Vogošću, Ilijaš itd.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 19:28
Postovi: 93
Bosnjaci nisu zbijeni u tor, i ako je Brcko Srpsko, nek neka Srbenda stavi na youtube 15 minuta klip kroz Klanac i da vice ovo je Srpska i ovo je Srbija, i ako bude citav, ali mora psovati ******, Muslimane i Islam, dzamije, i ako za pola sata ostane ziv, u sta sumnjam, jer prije 10 godina bilo je 100 Bosnjaka u gradskom naselju Klanac, dok ih danas ima oko 3000, sanse su bile velike da bi ta Srbenda prije 10 godina ostao ziv i zdrav, danas te sanse su minimalne

Toliko o tom


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30418
Najprije, dobro došao jack :-zubati

Inače, Bošnjaci nisu zbijeni u tor. To je mitomanija koju radikalni dio bošnjačke politike koristi za zastrašivanje Bošnjaka i time mobiliziranje za hegemonističku politiku.

Istina je naravno sasvim drugačija.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 20:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
Inkvizitor je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Želju za pristup moru razumijem, ali ipak mislim da će rezultat biti ovaj :-evotigana

Šta konkretno donosi pristup Savi i Drini u smislu izlaska iz te navodne izolacije?



Donosi ako ništa kontroliranje državne granice kao prirodne prepreke, i mada te rijeke nisu u velikim dijelom plovne ipak je to uvezivanje na međunarodne tokove i geostrateški jako bitno.

A pogotovo more, Neum, gradnja luke, pa ti paćenici i ne samo obični puk nego i onaj klaun Silajdžić mantraju o turskim i saudijskim nosačima aviona, koji se parkiraju u Neumu ako opet zagusti..


Geostrateški im Sava i Drina ne znače ništa, jer
vode u Hrvatsku i Srbiju. Osim toga, Neum je ne samo hrvatski, nego
je dio gustoga hrvatskoga područja, a i formalnopravno svugdje je RH i hr. mornarica.

Budimo realni- klaustrofobija je posljedica stanja duha, jer
ne postoji konfiguracija BH u kojoj oni ne bi bili u klaustrofobičnom položaju.
Da se Hrvati i Srbi isele iz BH 100%, da ovaj BH protektorat
bude 100% muslimanski- svejedno su u hrvatsko-srpskim kliještima.

To im je geopolitička sudbina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30418
Hroboatos je napisao/la:
Budimo realni- klaustrofobija je posljedica stanja duha, jer
ne postoji konfiguracija BH u kojoj oni ne bi bili u klaustrofobičnom položaju.
Da se Hrvati i Srbi isele iz BH 100%, da ovaj BH protektorat
bude 100% muslimanski- svejedno su u hrvatsko-srpskim kliještima.

To im je geopolitička sudbina.



Upravo tako! Jedini izlaz iz uvjetno rečeno tora, su dobri odnosi sa Hrvatima.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 21:27 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 19:28
Postovi: 93
Citat:
bude 100% muslimanski- svejedno su u hrvatsko-srpskim kliještima.


Ne bih rekao.Gorazde je samo 12 km udaljeno od Sandzaka, kroz teritoriju neke sumske.Onda vec pocinje Sandzak, koji je podijeljen u dvije drzave Srbija i Crna Gora

Klijesta ili obruc, skoro i da ne postoji.Kosovo je nezavisno, a ono je ipak dio Muslimanskog svijeta.Danas postoji samo 60 km koridor koji razdvaja Turski etnicki prostor u Bugarskoj s granicama Turske, i samo 12 km koridorcic koji razdvaja Bosnu s Sandzakom

Ako se zna da granice su bile kraj Edirnea, da je Istanbul bio neki kao protektorat.Ti odnosi ne znace nista, jer Bosnjake boli, s kim se granice.Obe drzave nisu ogromne, Hrvatska ce u Eu

Francuska 1945 100 000 Muslimana
Francuska 2009 6 000 000 Muslimana

Kao da ce nekog Hrvata iz Hrvatske zaboliti za Bosnom.Eu ukljucivanje znaci masa Afganistaca i Pakistanaca kroz Hrvatsku, oni ce imati sad polozaj samo takav
Pogledati bogatije zemlje Europe tipa Svedska, sta se desilo, i to danas

Jedino Srbija, ali i Srbija je poderana i popisana, gubi godisnje 40 000 stanovnika, ima na jugu Albance koji uzimaju sad i dijelove juzne Srbije, a inace do juga Nisha je bilo sve Albansko

Oni imaju zacrtan cilj do Nisha i oni ce ici ka Nisu.Nije to neka ljubav prema Albancima, ali Albanci rade na tom.Zbog toga Srbende su u svakoj godini sve manji i tanji, a ljudstva nema

Treba na Bosnjake, vitalne Albance, kuda i kako za 10 godina, kad bude 400 000 Srba manje i oko 300 000 Albanaca vise

Sta ti znas o tome, kad nisi vidio Istocnog Mostara, ili da ne pricam juznije

Prizren ima danas 20 dzamija vise nego prije rata, sva sela Srpska na Kosovu i oko Pristine su dobro prodata Albancima,, i oni zele vise

Sto se tice Crne Gore, ista prica donekle


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
@ Jack

Lijepo ti to poznaš stanje na terenu direktno iz New Yorka. :-zubati

Evo ti malo Brčkog.

http://www.youtube.com/watch?v=vFSvuZ88TbM
http://www.youtube.com/watch?v=o98UWt4mUk8

U samom gradu Srbi su većina, a u Distriktu 45%. :-top
A prije rata i u gradu i u Distriktu samo 20%.

Možeš te Brodove, Omerbegovače, Kolobare, kurce-palce nositi sa sobom u SAD. Brcko ima danas jednu lijepu čisto srpsku Ilićku.

I ne znam što si toliko navalio na taj Unsko-Sanski kanton, kad je moralo nešto biti žrtvovano da bismo imali ovako idiličnu etničku čistotu Republike Srpske od 90-92%. :-zivio

Budi mi pozdravljen. :-loptam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Naša Kvačica je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Budimo realni- klaustrofobija je posljedica stanja duha, jer
ne postoji konfiguracija BH u kojoj oni ne bi bili u klaustrofobičnom položaju.
Da se Hrvati i Srbi isele iz BH 100%, da ovaj BH protektorat
bude 100% muslimanski- svejedno su u hrvatsko-srpskim kliještima.

To im je geopolitička sudbina.



Upravo tako! Jedini izlaz iz uvjetno rečeno tora, su dobri odnosi sa Hrvatima.



a to nemaju.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 21:55 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 19:28
Postovi: 93
Nacickane zgradurine pune seljacina u Ilickoj, i sad neki od njih ne kopcaju to

I jeste grad ima malo vise Srba, ali uvijek se gleda ko je cinio vecinu u gradskim dijelovima

Super, kad ne znas nabrajati dijelove grada Brckog, tek vidim koliki stepen pismenosti imas


I grad Brcko

Citat:
Lijepo ti to poznaš stanje na terenu direktno iz New Yorka


Bolje od tebe koji ne znas pravopis, a ocito su ti stran pojam padezi

Grad Brcko

Srbi 12 049
Bosnjaci 13 180

Rezultati izbora 2008


Redovni biraci u gradu


a grad Brcko,registrovani oba entiteta



Centar 5:1349 registrovanih

Bosnjaci 1020
Srbi 339


Centar 4: registrovanih:1232

Bosnjaci 432
Srbi 800

Centar 3:1685 registrovanih

Srbi 1250
Bosnjaci 436


Centar 2:1517 registrovanih

Srbi 857
Bosnjaci 660


Centar:4973 registrovanih

Srbi 3246
Bosnjaci 2548








1 Maj:693 registrovanih



Srbi 660
Bosnjaci 33



Ivici 1065 registrovanih:

Bosnjaci 935
Srbi 130



4 Juli:1291 Registrovanih

Bosnjaci 880
Srbi 411




Bijeljinska cesta 1987 registrovanih:

Srbi 1350
Bosnjaci 637



Grcica 2580 registrovanih:

Srbi 1920
Bosnjaci 660






Srpska Varos 2143 registrovanih:

Srbi 1913
Bosnjaci 230







Klanac 1312 registrovanih:

Bosnjaci 1270
Srbi 42





Suljagica Sokak:677 registrovanih


Bosnjaci 665
Srbi 12






Brodusa 591 registrovanih:

Bosnjaci 583
Srbi 8





Stari Rasadnik 729 registrovanih:


Bosnjaci 720
Srbi 9






Rijeke 596 registrovanih

Bosnjaci 590
Srbi 6




Dizdarusa 918 registrovanih


Bosnjaci 880
Srbi 38




Gluhakovac 698


Bosnjaci 451
Srbi 247




Kolobara 1029:

Bosnjaci 780
Srbi 249





Meraje 720 registrovanih


Bosnjaci 570
Srbi 150






Mujkici 886 registrovanih


Bosnjaci 710
Srbi 156




Ilicka 1521

Srbi 1500
Bosnjaci 21


Sracunaj, pa skopcaj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30418
Jack je napisao/la:
Nacickane zgradurine pune seljacina u Ilickoj, i sad neki od njih ne kopcaju to


Kolega, zaobiđi ove izraze, ne treba ti to. :-zivio

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 22:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
Jack je napisao/la:
Citat:
bude 100% muslimanski- svejedno su u hrvatsko-srpskim kliještima.


Ne bih rekao.Gorazde je samo 12 km udaljeno od Sandzaka, kroz teritoriju neke sumske.Onda vec pocinje Sandzak, koji je podijeljen u dvije drzave Srbija i Crna Gora

Klijesta ili obruc, skoro i da ne postoji.Kosovo je nezavisno, a ono je ipak dio Muslimanskog svijeta.Danas postoji samo 60 km koridor koji razdvaja Turski etnicki prostor u Bugarskoj s granicama Turske, i samo 12 km koridorcic koji razdvaja Bosnu s Sandzakom

Ako se zna da granice su bile kraj Edirnea, da je Istanbul bio neki kao protektorat.Ti odnosi ne znace nista, jer Bosnjake boli, s kim se granice.Obe drzave nisu ogromne, Hrvatska ce u Eu

Francuska 1945 100 000 Muslimana
Francuska 2009 6 000 000 Muslimana

Kao da ce nekog Hrvata iz Hrvatske zaboliti za Bosnom.Eu ukljucivanje znaci masa Afganistaca i Pakistanaca kroz Hrvatsku, oni ce imati sad polozaj samo takav
Pogledati bogatije zemlje Europe tipa Svedska, sta se desilo, i to danas

Jedino Srbija, ali i Srbija je poderana i popisana, gubi godisnje 40 000 stanovnika, ima na jugu Albance koji uzimaju sad i dijelove juzne Srbije, a inace do juga Nisha je bilo sve Albansko

Oni imaju zacrtan cilj do Nisha i oni ce ici ka Nisu.Nije to neka ljubav prema Albancima, ali Albanci rade na tom.Zbog toga Srbende su u svakoj godini sve manji i tanji, a ljudstva nema

Treba na Bosnjake, vitalne Albance, kuda i kako za 10 godina, kad bude 400 000 Srba manje i oko 300 000 Albanaca vise

Sta ti znas o tome, kad nisi vidio Istocnog Mostara, ili da ne pricam juznije

Prizren ima danas 20 dzamija vise nego prije rata, sva sela Srpska na Kosovu i oko Pristine su dobro prodata Albancima,, i oni zele vise

Sto se tice Crne Gore, ista prica donekle


Zijev...ovo je valjda replika priče Arapahosa
oko Izraelaca, Čečena i ostalih oko Rusa, Iraka i Afganistana oko US,
Azera oko Armenaca, ....

Bila bi ista i za Albance i BH Muslimane da nije bilo
Hrvata i SAD.

Do daljnjega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 23:07 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 08:53
Postovi: 609
Citat:
Bosnjaci danas imaju vise imovine privatne u Neumu nego prije rata.A, cifra o 680 kuca i stanova, koje kaze Vinko Bacic, nije malena, jer postoji volja dosta Bosnjaka, da se naseli Bosnjak, a za pocetak prodaja imovine je jedan od ciljeva


naravno ovo su ciste izmisljotine ,svaki Neumljanin bi se ovome nasmijao .nemate vi tamo nikakvu imovinu .

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 06 lip 2009, 23:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
frane je napisao/la:
Citat:
Bosnjaci danas imaju vise imovine privatne u Neumu nego prije rata.A, cifra o 680 kuca i stanova, koje kaze Vinko Bacic, nije malena, jer postoji volja dosta Bosnjaka, da se naseli Bosnjak, a za pocetak prodaja imovine je jedan od ciljeva


naravno ovo su ciste izmisljotine ,svaki Neumljanin bi se ovome nasmijao .nemate vi tamo nikakvu imovinu .


Ma jasno.

Evo šta kaže čovjek iz Neuma:
"poslije ovog pročitanog nazvao sam mog dobrog prijatelja u neum koji tamo zivi,i zna sve iz prva ruke.
dakle prodano je sve skupa oko 50 kuća i to 5 kraj mora,i 45 povise magistrale.,sve ostalo su muslimanske lazi i izmisljotine.
i ovo sto se prodalo puno je
,i to se vise nece dogoditi,kako mi kaze prijatelj,sve dalje sto ce se prodavati prvokup ce imati hrvati.
ne dolazi u obzir da bi neum postao muslimanski,neum je hrvatski grad i kao takav ce ostati.
sve ostalo su price bez osnova."
http://www.phpbbplanet.com/kultnestvari ... ltnestvari

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 07 lip 2009, 00:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30418
Sultan je napisao/la:
Mislim, nemaju se čega plašiti, mi smo miroljubiv narod :-zubati ŽIVJELI :-zivio


Naravno, samo se trebate riješiti hegemonističke politike koja vas zavađa sa susjedima i ostaviti je gdje i spada, negdje u 19. stoljeće. :-top

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zbijanje Bošnjaka u tor?
PostPostano: 07 lip 2009, 00:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Pa ako netko iz Sarajeva kupi kuću u stocu, to je vikendica.
Stolac je turistički interesantan gradić, i normalno je da se ljudi interesiraju za nekretnine.
Vjerujem da su Srbi te kuće prodavali jeftino, i naravno da to privuče lovce na potcjenjene nekretnine.
Evo ti primjer samo 50 km južnije.
Dubrovnik.
Cijelu gradsku jezgru su pokupovali stranci, Englezi itd. Stari Grad onako lijep je mrtav, ni žive duše, danas tamo skoro nitko ne živi
Koliko stotina vikendica Hrvati imaju na Blidinju?
Više nego bošnjaci kuća u Jablanici.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 46 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 380 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO