HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 16:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 856 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 35  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 23 tra 2010, 17:53 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
A u tom grmu lezi zec. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 05 svi 2010, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2010, 19:39
Postovi: 21
Lokacija: Karlovac, Hrvatska
HIM!
Lijepo vas je vidjeti :zivili
Moj profil sve govori, pa mi ostaje samo da vas sve srdačno pozdravim :hrvatinic

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 06 svi 2010, 09:16 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2010, 16:35
Postovi: 2
Lokacija: HR
Dobro jutro! :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 06 svi 2010, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9562
Lokacija: HR HB
Pozdrav i dobrodošlica novim članovima :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 08 svi 2010, 05:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2010, 19:39
Postovi: 21
Lokacija: Karlovac, Hrvatska
naivka je napisao/la:
Dobro jutro! :001_smile



Samo to :crying ????

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 09 svi 2010, 23:18 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2010, 16:35
Postovi: 2
Lokacija: HR
Puky je napisao/la:
naivka je napisao/la:
Dobro jutro! :001_smile



Samo to :crying ????


Nije to malo,nakon što sam sasvim slučajno ovamo doklikala i vidila šta sam vidila,prikrstila sam se u naivku. :001_rolleyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 10 svi 2010, 23:57 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2010, 23:07
Postovi: 444
hehe, dobra si naivka. i ja sam se mogo prekrstit u naivko. dobro nam dosla :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 17 svi 2010, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2010, 12:46
Postovi: 364
Lokacija: Zadar/Zagreb
Veliki pozdrav iz Zadra dragi sunarodnjaci ... učlanio sam se na ovaj forum jer me striktno zanima današnje stanje naših ljudi u BiH pošto se kod nas jako malo , pa moglo bi se reći , mižerno piše o tome .veliki poZDrav !!!!! :hrvatinic :HercegBosanac :basket

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 17 svi 2010, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
ZADRANIN je napisao/la:
Veliki pozdrav iz Zadra dragi sunarodnjaci ... učlanio sam se na ovaj forum jer me striktno zanima današnje stanje naših ljudi u BiH pošto se kod nas jako malo , pa moglo bi se reći , mižerno piše o tome .veliki poZDrav !!!!! :hrvatinic :HercegBosanac :basket


Dobro nam doša :hajduk

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 17 svi 2010, 20:00 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13487
Lokacija: ZG
Pozdrav Zadraninu i dobrodošao ;)

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 22 svi 2010, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2010, 16:23
Postovi: 13
:HercegBosanac Faljen Isus i Marija i svi Sveci, moj naklon svim ljudima, ženama ali i urednicima na ovom međupleterskom raspravljališću, ter da ste mi svi vi lijepi, zdravi, veseli,
Eto, nakon što Vas sve najtoplije izgrlih, i izljubih, iđen se bacit na poso. :zrinjski1 :zrinjski_ultras1 :dinamo1 :hajduk1

_________________
Mi treba da bijemo na svim frontama đe se naš radni čovek kreće i osmišljava svoj rad(Prema Dušanu Dragosavcu, Stevi Doronjskom, Gojku Ubiparipu, Miki Špiljku...)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 22 svi 2010, 17:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 08:13
Postovi: 1540
Ložač je napisao/la:
:HercegBosanac Faljen Isus i Marija i svi Sveci, moj naklon svim ljudima, ženama ali i urednicima na ovom međupleterskom raspravljališću, ter da ste mi svi vi lijepi, zdravi, veseli,
Eto, nakon što Vas sve najtoplije izgrlih, i izljubih, iđen se bacit na poso. :zrinjski1 :zrinjski_ultras1 :dinamo1 :hajduk1




Ti si onaj od kojeg ja kao prepisujem?!

:zubati


Bog će ti platit da si doša, inspiracija mi ionako trokira ko čerigajski traktor. :klanjam

_________________
Ona je-ko pjesma M.Ilića(G.Jozo)narcisoidna gđica Bijes(Juda)ima muda(P.dux)tajni agent(Junuz)vatrena(Markan)nije normalna(Ultras)vašar taštine(Gazda)rigidna(Lider)opaka(Sotto)agresivna(Hrvat).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 22 svi 2010, 18:10 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2009, 00:06
Postovi: 552
sta je pajdo,nije i tebe poteralo :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 22 svi 2010, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2010, 16:23
Postovi: 13
OldSkul je napisao/la:
Ti si onaj od kojeg ja kao prepisujem?!

:zubati


slika Volio bih se i ovaj puta pohvaliti da razumijem o čemu se radi u gore izrečenom, ali novi sam na ovijem vorumu, pa ne bi štel da me baš prvi dan proglase za lažljivca. slika
Inače, bila bi prava sramota da si ti jedina koja ne prepisuje od mene.

OldSkul je napisao/la:
Bog će ti platit da si doša, inspiracija mi ionako trokira ko čerigajski traktor. :klanjam
slika Pa dže si mače, imaš sreće kaj hoću usavršiti blagoglagoljit po ercegbosanski, kad su baš neki meneđeri iz Lijepe Naše Neodvisne zapeli i primoljavaju za moje savjetničke usluge. Čuj, danas je znanje jezika pola posla. :zubati

Oš mi bit učiteljica?
Al stroga, se razme, kaj ne ? slika
PS. kaj je to čerigajski traktor?slika
Znam samo za one obične šta voze bre kuvari.slika

_________________
Mi treba da bijemo na svim frontama đe se naš radni čovek kreće i osmišljava svoj rad(Prema Dušanu Dragosavcu, Stevi Doronjskom, Gojku Ubiparipu, Miki Špiljku...)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 22 svi 2010, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2010, 16:23
Postovi: 13
patriot je napisao/la:
sta je pajdo,nije i tebe poteralo :HercegBosanac
Počero me smrad budžavog licemjerja, i lažne "političke korektnosti" i tjeranjem na snishodljivo laskanje kolutičavcima za koje se može samo požaliti trošenje vodokotlića.

Ali praf za praf, da ti velim, zar se nekaj bez Inkvija, Kokice, T@nje, Sweet Bitter, Jalnuškog Diletanta, Jjutog Bombera,Hroboatosa, Whatevera i silnih dragih ljudi.... može uopće zvati vorum? slika

Čak se i refki gadi brljaviti onim mudiratorima Politike koji vrhunac teme smatraju postavljanje teme: "Cure, koliko volite analni sex ???".

K tome su se neki poslovni ljudi odlučili postaviti vatrozide i filtere zabranivši pristup svemrežnom sjedištu tog bolesnog mjesta, da im od gluposti moderatora kreativno članstvo ne padne u malodušje, koje se je navodno prije ove "nove petoljetke demokratskog centralizma" zagrijavalo prvu jutarnju kavu na nekim epohalnim upisima izvjesnih razglabatelja i time bilo ornije za nova trudbenička uznesenja.

Zašto bi dizali dizati page ranking, takvom zabačenom vuglecu svemrežja, koje niti pas s maslom ne bi zapišao? Stoga je i broj posjetitalja pao, pa oglašivači na tom smetlištu ne žele gubiti i ono malo ugleda na srozano bezlično ljigavljenje, te traže zanimljivija i atraktivnija međupleterska sjedišta.

Zato ovom općilištu, Hercegbosna.org želim sve najbolje. :palacgore1

_________________
Mi treba da bijemo na svim frontama đe se naš radni čovek kreće i osmišljava svoj rad(Prema Dušanu Dragosavcu, Stevi Doronjskom, Gojku Ubiparipu, Miki Špiljku...)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 22 svi 2010, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
ima jedan vic o peri ložaču.

kladijo se pere ložač sa rodijakom da nema mista di ga ne znaju.
ošli oni kod precjednika mjesne zajednice, a precjednik odma onako svrata: di si pere, otkad te nisan vidijoooo!
dobije pere ložač opkladu.
kaže rodijak, amo se kladit da te ne zna precjednik općine.
oklade se oni i odu kod precjednika, a precjednik općine se skoči sa votelje, zagrli peru nakog mrčavog, izljubi ga i počasti.
tako pere dobi i drugu opkladu.
rodijak se zainatijo vratit pare pa m predloži da se opklade u dvojstruko da ga ne zna precjednik države.
odoše oni do precjednika, a precjednik kad ugleda peru, pošalje lemosinu prid peru i ko sebi ravnog, dočeka ga u banskim dvorim.
dodijalo rodijaku gubit, pa se razmisli, ko ima da sigurno ne more znat peru. tako se siti pape.
i opklade se oni. odoše u rim, a papa drži govor sa prozora bazilike.
reče pero rodijaku da pričeka, da će se pozdravit s papom.
uto rodijak zadovoljno zatrlja rukama računajući koliko je to para...
prođe malo vrimena, ugleda on peru kraj pape, ljubi mu prsten.
uto začu iz gomile: ma kome ono pere ložač ljubi ruku?

kenjac bijo ko nije razumijo. :zubati

ja ne znam ni jednog ložača :neznam

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 23 svi 2010, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Ložač je napisao/la:
patriot je napisao/la:
sta je pajdo,nije i tebe poteralo :HercegBosanac
Počero me smrad budžavog licemjerja, i lažne "političke korektnosti" i tjeranjem na snishodljivo laskanje kolutičavcima za koje se može samo požaliti trošenje vodokotlića.

Ali praf za praf, da ti velim, zar se nekaj bez Inkvija, Kokice, T@nje, Sweet Bitter, Jalnuškog Diletanta, Jjutog Bombera,Hroboatosa, Whatevera i silnih dragih ljudi.... može uopće zvati vorum? slika

Čak se i refki gadi brljaviti onim mudiratorima Politike koji vrhunac teme smatraju postavljanje teme: "Cure, koliko volite analni sex ???".

K tome su se neki poslovni ljudi odlučili postaviti vatrozide i filtere zabranivši pristup svemrežnom sjedištu tog bolesnog mjesta, da im od gluposti moderatora kreativno članstvo ne padne u malodušje, koje se je navodno prije ove "nove petoljetke demokratskog centralizma" zagrijavalo prvu jutarnju kavu na nekim epohalnim upisima izvjesnih razglabatelja i time bilo ornije za nova trudbenička uznesenja.

Zašto bi dizali dizati page ranking, takvom zabačenom vuglecu svemrežja, koje niti pas s maslom ne bi zapišao? Stoga je i broj posjetitalja pao, pa oglašivači na tom smetlištu ne žele gubiti i ono malo ugleda na srozano bezlično ljigavljenje, te traže zanimljivija i atraktivnija međupleterska sjedišta.

Zato ovom općilištu, Hercegbosna.org želim sve najbolje. :palacgore1


pa di si legendo..jes to ti..

Vidi kako ođe oči na trudbeniku dobijaju neki žar..viđe avatara.. :zubati

loži li se šta..jel drug Gojko Ubiparip povisio normu.. :zubati

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 23 svi 2010, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2010, 16:23
Postovi: 13
Inkvizitor je napisao/la:
pa di si legendo..jes to ti..

Naj Boga huliti, ak je nko legenda onda si to Ti.
Znam da će te proči srsi, al moram da kažem samo dve reči: Falili su mi tvoji lucidni opažaji.:klanjam

Zato zahvaljujem od sveg srca štovanom Hrobosatosu što mi je poklonio svezu na ovo veleopčilište. slika

Daklem, kolko god Tebi bilo neugodno, priznat ću, , glasno, pa nek svi čuju i počuju da si mi falio kao sugovornik i kao virtualni pajdo.
A štaš?? slika
Eto ja ću sad biti ko bandić u Rvackoj, pa ću malo slovkat po kajkafski, a isticati svoj ercegbosanski jezik, da bidnem simpatičniji, i kano se kaže Naškiji. Tak da bum mešal čakavicu, ikavicu, kajkafštinu i moju hrvatsku korienicu, da me bolje razmeju kako ljudi tako i žene. Mislin reč, da svojevrstnim opitom iskusim kako je mom bogoljubu, Zagreboljubu, dvoranoljubu, a ponajviše €uročljubu drugu Milentiju Bandiću. diplomiranom ONO-i-DSZ-ašu , bilo u lipon bilom Zageygradu. :dinamo1

S jednom razlikom, ja fakat volim Ercegovce ( a Ercegovke jelte, zbog moje urođene ukrudbene mane jošte i više ) njiovu agilnost, praktičnost i urođenu dobrotu, kad sam njiovom društvu.

Ne zato kaj su mi moji najdraži bratići preko moje tete (majčine sestre) Zagrepčanke i tetka ( vrstnog imtelektualca rođenom u Grudama Svetim) :klanjam , ErcegZagrepčanci. Štoviše, oni mi počesto predbacuju da se ponašam previše ercegovski. Al kaj im ja mogu kad su se popurgerašili, ko najzadnjiji Milčeci i Raukari. :zubati

Nu, ća sam tija reč, .... a da, :zubati

Čeo sam sljedećom usporednicom ocrtati još nieke moje dodatne porive zašto sam se sa radošću pridružio mojim daragim ercegbosancima.

Znaš, imam malu kućicu u slikovitom mjestašcu kraj Zadra. I od malena sam se družio sa tim ljudima, pa kada bih tamo došao, trudio bih se čakulat po njihovom narječju, kaj bi izazivalo salve smijeha, jer pogađaš, :zubati , kako sam bio uspješan. slika. No nikada, ali baš nikada zbog toga nisam bio manje njiov, dok su se mnogi "purgeri" čudili kak njihov napuhani snobizam niko ne šljivi slika.

Jebi ga ja njih volim zbog nečeg praiskonskog, kaj je rijetko u Zagrebu. Mislim na svojevrstnu plemenitost i zajedništvo koje imam čast i sreću i danas uživati. Među tim ljudima imam privilegiju izreć i glupost i iskazati svoje mane, a da se ne moram brinut da će me oni zbog toga osuditi ili izopčiti. Ja sam jednostavno "njiov", a oni su moji. Da se razumijemo riječ je o ljudima od kojih mnogi nemaju niti završenu osnovnu školu, koji navigaju po svitu, koji su težaci, obični skromni radnici, i bez posla i bez neke hooliwoodske perspektive. Drugi su pak imali drugačiju sreću u svijetu, Ali ja zaista "kradem" od njih nekaj, kaj mi je teže objasniti u par riječi, od strane niekog svemrežnog baljezgaša. Znam da to tebi nije upitno za shvetiti, ali eto, umislio sam si da ne bi bilo zgoreg zboradi drugih uzvišenih opčitelja ovog veleštovanog raspravljališta, pa da to i ovim pismenom istaknem. Nisu mi zamjerali kaj sam ih masirao svojim digresijama o J.S. Bachu, Salvador Daliju, Isaac Newtonu i Richardu Feynmanu, Emmanuel Kantu, Pythagoreasu i Hermesu Trismegistosu. Koji tipovi... : :klanjam

Naime, moguće ću u žaru raspre biti čak i pogrešno shvaćen, kada ću zbogradi jednostavnosti riskirati na manjem utrošku vriemena i slova. To mi je otprva jasno, jer vručoj naravi dragih mi mojih Ercegbosanaca će moguće ponekad zbog te moje mane, promaknuti bit koju ću manje ili više bezuspješno uznastojati iskazati.

Dakako, ja sam i dalje Ložač, ali ne više kao u srazu sa svojim vječitim neprijateljima: prekodrinskim kuvarima.slika slika i tzv. "antifašistima" sljedbi sabgnjile noge i polusirovog svinjkskog glavića.

Inkvizitor je napisao/la:
Vidi kako ođe oči na trudbeniku dobijaju neki žar..viđe avatara.. :zubati
A nu, jel viđaš kako li samo šeretski namigujem?
A?
slika

Inkvizitor je napisao/la:
loži li se šta..jel drug Gojko Ubiparip povisio normu.. :zubati
Ubiparip deluhe bi bio dobar "brend" za domaću Vijagru za srbočekičare.

Jedino ako se ne umješa Vasil Tupurkovski pa na kraju ispadne Đemal Bijedić.slika

_________________
Mi treba da bijemo na svim frontama đe se naš radni čovek kreće i osmišljava svoj rad(Prema Dušanu Dragosavcu, Stevi Doronjskom, Gojku Ubiparipu, Miki Špiljku...)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 23 svi 2010, 22:08 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
dobar si ti cojek...

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 24 svi 2010, 06:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 08:13
Postovi: 1540
Citat:
Volio bih se i ovaj puta pohvaliti da razumijem o čemu se radi u gore izrečenom, ali novi sam na ovijem vorumu, pa ne bi štel da me baš prvi dan proglase za lažljivca.
Inače, bila bi prava sramota da si ti jedina koja ne prepisuje od mene.




Ma zanemari, to se ja više-manje obraćam pojedinim ovdje prisutnim koji nisu naučili na verbalno dominantno žensko (pa mi natuknjivalo da te kopiram wtf i ko si uopće ti...) i što su od slova u svom životu vidjeli samo slovaricu u prvom be i potom forum haer onomad kad je ćaća dao zeleno svjetlo spajanja mazluma na svicku mrežu... :biceovodobro

Citat:
Naime, moguće ću u žaru raspre biti čak i pogrešno shvaćen, kada ću zbogradi jednostavnosti riskirati na manjem utrošku vriemena i slova. To mi je otprva jasno, jer vručoj naravi dragih mi mojih Ercegbosanaca će moguće ponekad zbog te moje mane, promaknuti bit koju ću manje ili više bezuspješno uznastojati iskazati.


=)) :klanjam
Neka te, ooo neka te....i što no pjesnik reče....sve će ti se samo kasti...
o "vruČini" ovijeih Hercegovaca... :zubati

Bojim se da s enormno velikim iluzijama dolaziš koje su ti opravdano stvorili pojedinci.
Ostatak istreniranog kolektiva je ipak malo manje vruČ.
Da ne kažemo baš....manipulativno pirjan na mizernoj vatrici...
I da, ukrudbu ne spominji ni u kakvom obliku...uh...to tek ne volu....jel što sopstvenu teško postižu ili šta li... :neznam

Citat:
dobar si ti cojek...


a kad ti ovaj kaže da si dobar čoek...bolja ulazna akreditacija ti nije ni potrebna...
on naime prepozna nešto takvo maestralno točno kao mrenasta bakica na identifikaciji onoga koji joj je otuđio molitvenik... :klanjam :whistling

_________________
Ona je-ko pjesma M.Ilića(G.Jozo)narcisoidna gđica Bijes(Juda)ima muda(P.dux)tajni agent(Junuz)vatrena(Markan)nije normalna(Ultras)vašar taštine(Gazda)rigidna(Lider)opaka(Sotto)agresivna(Hrvat).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 24 svi 2010, 10:45 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
koji literalni izričaj, koje jake metafore...a tek kompozicija recenica.... vau...:klanjam


s tobom se neko bas dobro zezo kad ti je reko da imas smisla za pisanje :smajl007
nije ni cudo sa takvim knjizevnim stilom da si jos uvijek neotkrivena knjizevnica.. :pepam

ne ozbiljno ..te metafore jel sama smisljas ili ti ih neko pise??

mislim "mrenasta bakica na identifikaciji" .. pa stvarno...:ucelo ....

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 24 svi 2010, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Ložač je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:
pa di si legendo..jes to ti..

Naj Boga huliti, ak je nko legenda onda si to Ti.
Znam da će te proči srsi, al moram da kažem samo dve reči: Falili su mi tvoji lucidni opažaji.:klanjam

Zato zahvaljujem od sveg srca štovanom Hrobosatosu što mi je poklonio svezu na ovo veleopčilište. slika

Daklem, kolko god Tebi bilo neugodno, priznat ću, , glasno, pa nek svi čuju i počuju da si mi falio kao sugovornik i kao virtualni pajdo.
A štaš?? slika
Eto ja ću sad biti ko bandić u Rvackoj, pa ću malo slovkat po kajkafski, a isticati svoj ercegbosanski jezik, da bidnem simpatičniji, i kano se kaže Naškiji. Tak da bum mešal čakavicu, ikavicu, kajkafštinu i moju hrvatsku korienicu, da me bolje razmeju kako ljudi tako i žene. Mislin reč, da svojevrstnim opitom iskusim kako je mom bogoljubu, Zagreboljubu, dvoranoljubu, a ponajviše €uročljubu drugu Milentiju Bandiću. diplomiranom ONO-i-DSZ-ašu , bilo u lipon bilom Zageygradu. :dinamo1

S jednom razlikom, ja fakat volim Ercegovce ( a Ercegovke jelte, zbog moje urođene ukrudbene mane jošte i više ) njiovu agilnost, praktičnost i urođenu dobrotu, kad sam njiovom društvu.

Ne zato kaj su mi moji najdraži bratići preko moje tete (majčine sestre) Zagrepčanke i tetka ( vrstnog imtelektualca rođenom u Grudama Svetim) :klanjam , ErcegZagrepčanci. Štoviše, oni mi počesto predbacuju da se ponašam previše ercegovski. Al kaj im ja mogu kad su se popurgerašili, ko najzadnjiji Milčeci i Raukari. :zubati

Nu, ća sam tija reč, .... a da, :zubati

Čeo sam sljedećom usporednicom ocrtati još nieke moje dodatne porive zašto sam se sa radošću pridružio mojim daragim ercegbosancima.

Znaš, imam malu kućicu u slikovitom mjestašcu kraj Zadra. I od malena sam se družio sa tim ljudima, pa kada bih tamo došao, trudio bih se čakulat po njihovom narječju, kaj bi izazivalo salve smijeha, jer pogađaš, :zubati , kako sam bio uspješan. slika. No nikada, ali baš nikada zbog toga nisam bio manje njiov, dok su se mnogi "purgeri" čudili kak njihov napuhani snobizam niko ne šljivi slika.

Jebi ga ja njih volim zbog nečeg praiskonskog, kaj je rijetko u Zagrebu. Mislim na svojevrstnu plemenitost i zajedništvo koje imam čast i sreću i danas uživati. Među tim ljudima imam privilegiju izreć i glupost i iskazati svoje mane, a da se ne moram brinut da će me oni zbog toga osuditi ili izopčiti. Ja sam jednostavno "njiov", a oni su moji. Da se razumijemo riječ je o ljudima od kojih mnogi nemaju niti završenu osnovnu školu, koji navigaju po svitu, koji su težaci, obični skromni radnici, i bez posla i bez neke hooliwoodske perspektive. Drugi su pak imali drugačiju sreću u svijetu, Ali ja zaista "kradem" od njih nekaj, kaj mi je teže objasniti u par riječi, od strane niekog svemrežnog baljezgaša. Znam da to tebi nije upitno za shvetiti, ali eto, umislio sam si da ne bi bilo zgoreg zboradi drugih uzvišenih opčitelja ovog veleštovanog raspravljališta, pa da to i ovim pismenom istaknem. Nisu mi zamjerali kaj sam ih masirao svojim digresijama o J.S. Bachu, Salvador Daliju, Isaac Newtonu i Richardu Feynmanu, Emmanuel Kantu, Pythagoreasu i Hermesu Trismegistosu. Koji tipovi... : :klanjam

Naime, moguće ću u žaru raspre biti čak i pogrešno shvaćen, kada ću zbogradi jednostavnosti riskirati na manjem utrošku vriemena i slova. To mi je otprva jasno, jer vručoj naravi dragih mi mojih Ercegbosanaca će moguće ponekad zbog te moje mane, promaknuti bit koju ću manje ili više bezuspješno uznastojati iskazati.

Dakako, ja sam i dalje Ložač, ali ne više kao u srazu sa svojim vječitim neprijateljima: prekodrinskim kuvarima.slika slika i tzv. "antifašistima" sljedbi sabgnjile noge i polusirovog svinjkskog glavića.

Inkvizitor je napisao/la:
Vidi kako ođe oči na trudbeniku dobijaju neki žar..viđe avatara.. :zubati
A nu, jel viđaš kako li samo šeretski namigujem?
A?
slika

Inkvizitor je napisao/la:
loži li se šta..jel drug Gojko Ubiparip povisio normu.. :zubati
Ubiparip deluhe bi bio dobar "brend" za domaću Vijagru za srbočekičare.

Jedino ako se ne umješa Vasil Tupurkovski pa na kraju ispadne Đemal Bijedić.slika




:smajl007

Drago mi je sveuidilj i vazda što si priključio ovom razglabališču te se usrdno ufam da ćeš nastaviti pisanje na našem divnom korienskom slovoslagalištu.

Naravno sve uz Don Perignon pored kojeg stoji zlaćana posuda u kojoj se cijedi led kao nekad tebi kaplje niz čelo u rudnicima Trepče kad si udaro onako udarnički dok je drug Gojko nemilosrdno ubijo paripa.

ne bi bilo loše da nam evocišeš te dane a svezbogradi naše mladežbi koja nije upoznata tvojim pregalaštvom.

Ali za početak moram te nešto priupitati na javnom razglabalištu jerbo smo čuli da si opštio na dugo a što je njaintrigantnije i naširoko sa drugaricom revkom rečenom revolucionarkom.

Glasine se takve kružile među kamaradima kao i to da si u ljubavnom zanosu ter strasti morao stojećki iztrpjeti i dvie bombe kragujevke koja dotična vazda ima međ nogamima bilim.

jel to vaistinu istina druže i trudbeniče.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 25 svi 2010, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Može li mi netko u kratkim crtama objasniti ovu spiku, ja ništa ne kontam.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 25 svi 2010, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
:sega

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pozdrav svima - Faljen Isus !
PostPostano: 26 svi 2010, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:55
Postovi: 25
RajvoSa je napisao/la:
Može li mi netko u kratkim crtama objasniti ovu spiku, ja ništa ne kontam.


Ložač rides again. :klanjam


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 856 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 35  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO