HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 18:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 21 srp 2010, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
http://www.hercegbosna.org/kolumne/politika/bosnjacka-posavina-a-ne-bosanska-1600.html

Citat:
Kopajući po internetu naletih na kartu unutarnjeg uređenja BiH objavljenu u listu Ljiljan, bošnjačkom listu koji je u to vrijeme izlazio u Zagrebu a bio je glasnik bošnjačkog političkog vrha, datum je: 22.05.1992. Treba podsjetiti da su tad već utihnule borbe u Hrvatskoj, da pobunjeni Srbi drže okupiranom čak trećinu Hrvatske a borbe po BiH su u punom jeku, konkretno u Bosanskoj Posavini: Bosanski Šamac je već pao no Derventa i Bosanski Brod su još uvijek u rukama HVO-a.

Zanimljiva je poruka ove karte, crtana je na način da je u što više kantona bošnjačka većina pa i u Posavini i središnjoj Bosni. Svojevrsna je najava onoga što Bošnjaci očekuju od Hrvatske i Hrvata, ipak ne cijelu BiH za što je optuživana, od strane srpskog vrha, tadašnja politika „jedan čovjek, jedan glas“, nego bi mrvice pripale i Hrvatima i Srbima. Jasno je da je bila probni balon kako bi se ispitao puls tadašnjeg političkog vodstva u RH i da izazove podjelu između Hrvata u „čistim“ krajevima i onih izvan njih koja je prisutna i danas iako puno manje nego prije.

slika

Istu stvar su redovno nudili i srpski političari u zadnjih dvadesetak godina, od Vuka Draškovića do Dodika danas, te na taj način slabili hrvatski korpus u BiH. Iako se i upecao, a neki se i dan danas pecaju na slične priče, dio Hrvata kojima je osim njihovog mjesta sve drugo nebitno, jasno je da bi danas Hrvati u BiH, tj. preko 80 % istih, već danas bili samo domorodačka skupina koja lijepo izgleda na smotrama folklora kao što smo u Banja Luci ili Sarajevu trenutno.

Doista, što očekivati od Hrvata u Posavini ili središnjoj Bosni ako im se poručuje da će biti manjina i na državnoj i na srednjoj razini vlasti u ove dvije regije čak i ako se obrane od srpske vojske? Ne bi li bili demoralizirani za obranu i masovno napuštali BiH što se dijelom i dogodilo? Kakva bi ta vlast bila prema Hrvatima u Posavini najbolje pokazuje primjer Gradačca danas, bošnjačkohrvatskog sukoba u njemu nije bilo, HVO i HOS su u početku obranili Gradačac, dakle ne bi smjelo bit „repova“ no ponašanje bošnjačke većine u njemu se ne razlikuje znatno od općina Bosanske Posavine koje su u RS-u. Nakon sličnih problema ne osjeća se ugodno rodbina poginulih ratnika Hrvata ili preživjeli bojovnici, sumnjam da su se za takav Gradačac borili.

Ostatak Hrvata bi bio ograđen u Hercegovini koja Bošnjake (ne zovu se uzalud tako) nikad nije posebno ni zanimala. Karta je trebala pokazati kolika je cijena koju su Bošnjaci mislili naplatiti od RH za vojnu suradnju koja je trebala pomoći da se oslobodi trećina Hrvatske i tada dvije trećine BiH. Nije za utjehu ni što danas, nakon velikih bošnjačkih teritorijalnih i ljudskih gubitaka u ratu, ograničavanje Hrvata na ovako mali prostor ne bi zadovoljilo apetite sarajevskih unitarista, inače bi poslijeratne vođe bh Hrvata odavno dobile svoj entitet ili „federalnu jedinicu s hrvatskom većinom“ kad je defetizam bio na vrhuncu.

Nakon ovakvih „kartiranja“ nije ni čudno što su svi Hrvati poskočili kada je objavljena karta Vance-Owen plana, na njoj je bilo i više nego su Hrvati očekivali a jako brzo smo saznali i zašto: da bi se izazvao sukob između Bošnjaka i Hrvata koji je ionako od početka rata iskrio tu i tamo upravo radi različitih pogleda na teritorij koji im pripada, čemu je pridonijelo i „guranje“ na svega 30 % BiH.

U konačnici kad se dvije strane nisu mogle dogovoriti profitirala je treća. Dogovaranjem kantonalnog uređenja BiH te povećanjem slobodnog područja stvorile su se i pretpostavke za koliko toliko suvisao koncept zajedničke države, u početku samo Federacije a kasnije se imalo namjeru i drugi entitet kantonizirati uz blage korekcije granica kantona što bi dosad bilo i napravljeno uz pomoć međunarodne zajednice i susjednih zemalja da je kod Hrvata bilo manje separatista a kod Bošnjaka manje unitarista koji su preslabi da bilo što promijene ali su zato dodatno učvrstili postojanje manjeg entiteta.

Iako je doista položaj Hrvata u BiH danas zbog iseljavanja i preglasavanja poprilično loš, kad vidimo što su nam namijenili bili 1992. i Srbi i Bošnjaci, tj. njihove vojske i političari, možemo reći da su bh Hrvati, nakon svega, još dobro i prošli. Koliko god mnogi bili ogorčeni na određene postupke hrvatskih političara u ratna vremena, prave adrese za adresiranje krivnje su ipak Banja Luka i Sarajevo a ne Mostar ili Zagreb. Treba znati da su oni koji lamentiraju o prodaji hrvatskih prostora najčešće isti oni koji govore da prodaje Srebrenice nije bilo a istovremeno ova karta pokazuje da je predviđena sudbina Posavine bila: „Sjaši Kurta da uzjaše Murta“.

Uz ustavne promjene koje bi trebale donijeti veću ravnopravnost, vidljivog, puno pozitivnijeg pristupa BiH iz Zagreba i Mostara, te uz već zaustavljeno iseljavanje, nemaju bh Hrvati druge nego prestati se stalno vraćati u prošlost – trebamo se okrenuti budućnosti čak i ukoliko ostanu slične unutarnje granice, te više obraćati pozornost na rad ljudi koji predstavljaju Hrvate kojima je alibi politika prečesto služila samo za skrivanje velike koristi koju su izvlačili za sebe.


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 04 kol 2010, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Crtati se svašta more.

Lično mislim da bi trenutno optimalno rješenje za Posavinu bilo proširiti Brčko Distrikt za Posavski kanton i nekoliko općina iz RS (npr. do BB) i recimo Gradačac iz FBiH, odnosno tako da u Distriktu nijedan narod nema preko 40%. Hrvati Posavine bi tako bili u jednoj administrativnoj jedinici, Bošnjaci bi vjerovatno pristali jer se RS dodatno razvaljuje, ali koji političar iz Šumske bi potpisao ovakav dogovor?

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 06 kol 2010, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Sandalj je napisao/la:
Crtati se svašta more.

Lično mislim da bi trenutno optimalno rješenje za Posavinu bilo proširiti Brčko Distrikt za Posavski kanton i nekoliko općina iz RS (npr. do BB) i recimo Gradačac iz FBiH, odnosno tako da u Distriktu nijedan narod nema preko 40%. Hrvati Posavine bi tako bili u jednoj administrativnoj jedinici, Bošnjaci bi vjerovatno pristali jer se RS dodatno razvaljuje, ali koji političar iz Šumske bi potpisao ovakav dogovor?

Sumnjam.
Prvo, za nas Hrvate bi bilo jako loše utapati preostale posavske otočiće u nove distrikte, ali u svakom slučaju bi bilo dobro da se distrikt proširi.
Prije rata je postojala hrvatska većina u današnjim općinama Pelagićevo, Vukosavlje,Brod, dok su donji Žabar i Šamac bili djelovi hrvatskih općina Orašje i Šamac.
Općina Derventa bi imala hrvatsku većinu da joj naknadno nisu mijenjane granice (tj. da su u njoj ostala onih 7 dobojski sela). Načini za izvlačenje hrvatskih sela iz općina Gradačac i Modriča su isto mogući.
Nego, u distrikt bi prvenstveno trebalo ući onih par graničnih hrvatskih sela od Gradačca i Srebrenika (dio Ravne Brčkog) a od Srba bi bilo lijepo barem zahvatiti Pelagićevo (ili veći dio općine bez spomenutog naselja). Srbi bi vjerojatno pristali na širenje distrikta u kojem se povećava njihov broj a smanjuje broj Bošnjaka, ali to treba pažljivo izvesti.
Cijela posavina u Distrikt je neko (yugo)utopističko riješenje, ali recimo da bi Distrikt +granična hrv sela iz federacije +Pelagićevo(Tramošnica) za početak bilo sasvim ok riješenje.
Brod, Šamac i sela oko Dervente sa samim gradom bi se ipak trebala pripojiti hrvatskom entitetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 06 kol 2010, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Proširenje distrikta na cijelu Posavinu je prihvatljivo, vjerujem da bi za to bili Hrvati Brčkog i svih općina u RS, onda jedino treba uvjeriti ove iz općina Odžak, Domaljevac i Šamca da se "utope" u toj regiji.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 06 kol 2010, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Ministry of Sound je napisao/la:
Proširenje distrikta na cijelu Posavinu je prihvatljivo, vjerujem da bi za to bili Hrvati Brčkog i svih općina u RS, onda jedino treba uvjeriti ove iz općina Odžak, Domaljevac i Šamca da se "utope" u toj regiji.

Nisam siguran da li je to pametno, bolje riješenje bi bilo distrikt na istoku (do Modriče), a ostatak oko save i Dervente u hrv. županiju.
Ali ako tako nejde, uz dovoljna jamstva bi možda i distrikt Posavina bio ok.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 12 srp 2011, 18:20 
Offline

Pridružen/a: 12 srp 2011, 18:13
Postovi: 7
Spajanje distrikta sa PŽ i opcinama Gradacac, Samac, Pelagicevo, Donji Zabar, Obudovac, Derventa , Vukosavlje, Bosanski Brod i Derventa bila bi dobra ideja.
Ali nekoliko faktora postoji zbog kojih to nije izvodivo.
Prvo bi morali ukinuti entitete sto ce biti tesko (ne i neizvodivo).
Drugo struktura stanovnika je dosta promijenjena, hrvatska sela koja navodite a dio su opcina Pelagicevo, Samac i slicno imaju jedan veliki problem, nemaju hrvata.

Prvi korak je vracanje ljudi na svoja imanja, nakon toga mozemo crtati karte i davati prijedloge.

Niko nikome nece nista pokloniti, treba se malo aktivirati , prvenstveno mislim na ekonomskom planu kako bi se pomoglo povratnicima.

:hajduk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 12 srp 2011, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23305
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
dinozi je napisao/la:
Spajanje distrikta sa PŽ i opcinama Gradacac, Samac, Pelagicevo, Donji Zabar, Obudovac, Derventa , Vukosavlje, Bosanski Brod i Derventa bila bi dobra ideja.
Ali nekoliko faktora postoji zbog kojih to nije izvodivo.
Prvo bi morali ukinuti entitete sto ce biti tesko (ne i neizvodivo).
Drugo struktura stanovnika je dosta promijenjena, hrvatska sela koja navodite a dio su opcina Pelagicevo, Samac i slicno imaju jedan veliki problem, nemaju hrvata.

Prvi korak je vracanje ljudi na svoja imanja, nakon toga mozemo crtati karte i davati prijedloge.

Niko nikome nece nista pokloniti, treba se malo aktivirati , prvenstveno mislim na ekonomskom planu kako bi se pomoglo povratnicima.

:hajduk

:palacgore2
Mora netko reći, Posavci prvo doma, pa onda politička borba. BiH Hrvati u ovakvom lošem poltičkom stanju da se bore za Posavce, koji bi navijali iz Berlina, Zagreba, Muenchena, Beča, Slavonskog Broda je iluzorno.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 12 srp 2011, 21:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ako ukineš entitete zašto bi pravio distrikt?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 14 srp 2011, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
ma jok,lakse je lajat iz zg.... vecinu ih nebi puskom natjerao u posavinu

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 14 srp 2011, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Pa ja baš nikad i nisam čuo Posavljake u Zg da "laju", žale za starim krajem ali nisam čuo nikad da primjerice Hercegovce ili Franju krive.

Čuo sam kao i vi, na tv, na portalima gdje neki ljudi pričaju o tome... Ljudi sele iz Slavonije za Zg radi posla i sl. Posavljaci su čak u komparativnoj prednosti u odnosu na njih jer su prvi došli, dok je još zemlja za kuće bila jeftina...

Mislim da ih se neopravdano napada stalno.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 14 srp 2011, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
nisam ni ja direktno cuo nikad da mi je neko u lice rekao kako im je kriv taj i taj radi toga i toga.mozda nisu imali muda,mozda im u tom trenutku nisam toliko bio interesantan.nazalost cinjenica ostaje da ne treba biti nuklearni fizicar da skontas kako se krecu neka razmisljanja i javno mijenje kod odredjene populacije hrvata.

ispravi me ako grijesim radi imena,ali jednom je bio na hrt-u u nekoj politickoj emisiji gradonacelnik ratne dervente ili tako nesto,cijenjeni gosp. begic.
te bljuvotine sto su podastrte hrvatskoj javnosti se nisu mogle slusati do kraja......tipa kao eto sta hoce sad hercegovci,zive svoji na svome,a opet iseljavaju za hrvatsku.....kao prodali ste nase,ali iz svojih kuca opet odoste..... i takve neke bljuvotine kojima se truje vec zatrovano drustvo

junuze cinis se normalan i drago mi je da se moze sa nekim razmijeniti koja rijec po ovom pitanju

da se razumijemo,nemam apsolutno nista protiv posavljaka,cak stovise,citajuci ratnu literaturu i po osobnim iskustvima posavljaka koji su prezivjeli rat sa puskom u ruci,stekao sam veoma visoko misljenje o njima i cijenim ih mnogo kao ratnike,ljude koji su izgubili svoje domove.
nazalost nedostatak ljudstva i organizacije je presudio u svemu tome.

problem nastaje kada poslje rata kroz evropu susrecem dosta posavljaka,izbjeglice koji su tu dosli po izbijanju sukoba,ne nakon pada posavine.velika vecina ih je vojno sposobna.mislis da je iko ratovao? naravno da nije.oni su danas veliki hrvati skupa sa nasim glavatim hercegovackim gasterbajterima kojima takodjer nije palo na pamet da se vrate i ratuju (napominjem,velika vecina navedenih nisu pomogli domovini kad je trebalo)

volio bih da se imaginarni krivci ne izmisljaju (konkretno za posavinu),nego da ljudi konacno zasucu rukave i prime se posla oko svoje porusene kuce

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 25 lip 2015, 01:13 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Ko o cemu deda o pecenju,qrva o postenju,Hrvati o posavini.
Ne razumem cemu zamlacivanje.Kad bi bilo ovo onda bi bilo ono pa bi se ovo prosirilo pa bi to tako I onako I vrbik moga dede tri njive I pasnjak,cetri kuce kraj puta..bla bla.
Dok.
Se broj Hrvata u samom HB osipa.
Dok milion precih stvari ima.
Mogao bi da razumem da je ovu temu otvorio neki balja tipa sarajka bistrik itd ali...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 26 lip 2015, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ajde ne izdrkavajte vise po Posavini.
Pala je jer su Srbi bili jaci. Imati tada 92.
JNA kompletno na svojoj strani, pametnom dosta.
Nikakvih junaka nije bilo na srpskoj strani sem tenkova
raketa zrak zemlja i haubica. To je to. Ni HV nije bila u snazi
A kamo li HVO. Ko drugacije prica sere bez veze.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 26 lip 2015, 17:41 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Tulkas je napisao/la:
Ajde ne izdrkavajte vise po Posavini.
Pala je jer su Srbi bili jaci. Imati tada 92.
JNA kompletno na svojoj strani, pametnom dosta.
Nikakvih junaka nije bilo na srpskoj strani sem tenkova
raketa zrak zemlja i haubica. To je to. Ni HV nije bila u snazi
A kamo li HVO. Ko drugacije prica sere bez veze.

Pala je zato što se HV povukao i ostavio HVO na cjedilu. Imaš knjigu o tome. Zove se Rat u Bosanskoj Posavini 1992.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 27 lip 2015, 05:21 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Meni je krajnje bezveze raspravljati o posavini o RSK o Glamocu Drvaru..
Valjda moras biti kompletan kreten pa ne znati da je skoro sve bilo izrezirano.
Druga je stvar sto kad to shvatis osetis jad nemoc tugu.
Sta sad tu da se radi..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 27 lip 2015, 11:41 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 17:01
Postovi: 52
Kako stvari stoje Posavina je izgubljena isto kao i Zemun... Samo što u Posavini još malo moramo čekati potpuno istrebljenje kao u Zemunu pa ćemo onda qrac raspravljati kome šta... Imamo ono što imamo i to treba braniti... A kako mi nemamo Posavine tako nemaju ni srbi Brčkog ;) Treba BD forsirati s našima... ne za nekakvu većinu nego da srbi ne budu većina... Pa eto im onda neovisnosti!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 27 lip 2015, 12:19 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Srbi su dobili Posavinu od nas, a mi smo od Srba dobili Glamoč, Grahovo i Drvar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 27 lip 2015, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Koliko ja znam a znam dosta mi smo njima vratli sve od Bocca (hidrocentrala na Vrbasu koju
smo drzali) preko Mrkonjica i Sipova do dijela Kupresa..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 27 lip 2015, 12:45 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Tulkas je napisao/la:
Koliko ja znam a znam dosta mi smo njima vratli sve od Bocca (hidrocentrala na Vrbasu koju
smo drzali) preko Mrkonjica i Sipova do dijela Kupresa..

Jest ali smo zadržali tri poveće općine koje u slučaju dijeljenja ******** između nas i Bošnjaka mogu ići samo nama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 27 lip 2015, 12:47 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Također u Glamoču su Hrvati 2/3 u školama tako da će uskoro i demografski biti naš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 27 lip 2015, 21:15 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 17:01
Postovi: 52
Kako god mi smo najveći gubitnici u ratu. Drvar; Grahovo i Glamoč nikada ne mogu biti ravni Posavini... Dovoljno je uzeti u obzir ljudstvo koje smo imali u Posavini a koje imamo ovdje... Da ne tražim sad dalje, ne znam je l netko već spomenuo koliko je naših ostalo u Posavini... Na koji smo broj svedeni otprilike...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 27 lip 2015, 21:20 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
Pleter je napisao/la:
Kako god mi smo najveći gubitnici u ratu. Drvar; Grahovo i Glamoč nikada ne mogu biti ravni Posavini... Dovoljno je uzeti u obzir ljudstvo koje smo imali u Posavini a koje imamo ovdje... Da ne tražim sad dalje, ne znam je l netko već spomenuo koliko je naših ostalo u Posavini... Na koji smo broj svedeni otprilike...

Istina je da ne mogu biti ravni Posavini ali jednog dana možda posluže za podebljavanje pereca. Neznam za druge općine al u Derventi nas je petstotinjak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 27 lip 2015, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ti sa muslimanom raspravljaš hrvatski dio Posavine.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 27 lip 2015, 21:49 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
BBC je napisao/la:
Ti sa muslimanom raspravljaš hrvatski dio Posavine.

Kakav sad musliman? Nije musliman svaki Hrvat koji se drzne raspravljati o Posavini zato što to nekima ne paše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka Posavina a ne Bosanska
PostPostano: 27 lip 2015, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tebe je tako lako prevariti. Četnik te kitom po čelu može mlatiti ne bi skužio.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO