HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Zato smo mi koji uplaćujemo svaki fening izravnih poreza (u mojoj tvrtki, ja od početka nisam dobio marke na crno) smo pljunuti u čelo i neizravno proglašeni mazlumima.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
joe enter je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:

Odose i Vojvodina, Sandzak, Timok, Pirot, Presevo - treba sprijeciti Jugoslaviju Srbiju, udruzenje zlikovaca i zrtvi. Takvo sto je neodrzivo i samo bi napravilo novi rat cim bude novo svjetsko preustrojavanje (a ono se blizi).

#joekakosisamoglup

Jeste dosadni oko BiH, posebice vi srbijanska nejjac, kojoj se zemlja raspada i kojoj se granice fluktuiraju ko disco club. Ne mozete vi u istu recenicu s Bosnom bolan, sta vam je. :kava


Šta lupetaš , mi vamo smo svi zlikovci i svi jedan zlikovački narod , tako da nema odvajanja i odlaženja.

Meni je drago da su Albanci otišli sa sve Kosovom , a bilo bi mi i drago da i Sandžosi i Albanci iz Preševa odu , naravno ako budu politički faktor i brojno jaki , ali oni su malobrojni i obična nacionalna manjina.


Zato ja lijepo i kazem, za naseg mr. Agatona, najbolje da on fino u NP, Suboticu, Presevo, a oni oTanle u BL, Mo, Tr - mi vama vase pravoslavce, vi nama nase muslimane i katolike, i Bog nas veselio, nit cete vi vise imati kad problema s nama, niti mi s vama. :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
lider30 je napisao/la:
Zato smo mi koji uplaćujemo svaki fening izravnih poreza (u mojoj tvrtki, ja od početka nisam dobio marke na crno) smo pljunuti u čelo i neizravno proglašeni mazlumima.


Nažalost da. Tko u jaranskom (crony) sustavu posluje ispravno dobiva status budale. Koja političarima financira ideje kojima kupuju glasove. Posljedica je društvo koje cijeni one koji se znaju snaći. Ukrasti. Povezati se s vlastodršcima. Smuljati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Lider, mislim da ovaj fenomen oko kojeg Tvrle piskara nije samo kod vas prisutan u obrazovanju. Nego općenito ljudi imaju dojam da žive u RH a ne u Hercegovini ili Bosni.
Puno su skloniji bosanskohercegovački Hrvati otići recimo glasati u RH za HDZ nego podržati na lokalnoj razini nekog Čovićevog preDstavnika. Ili nabrijati se pa otići lupati ćirilične ploče po Vukovaru... dok im na arapskom daj bože da bi smetale ( negdje u Čitluku ili Čapljini) o Travniku da ne govorim.
Hrvate iz RH mogu razumjeti. Oni s Bošnjacima na tlu RH nisu ratovali. ..i njima Bošnjaci nisu nikakav politički a pogotovo remetilački faktor.
Recimo i meni iz Sarajeva Hrvati su prihvatljiva opcija. ...ne zato što ih je manje. ..nego što nemamo povijesnih konfrotacija za razliku od onih kad su Srbi u pitanju.
Ja na Hrvate gledam blagonaklono dok Hercegovci ( Bošnjaci ) imaju suprotno mišljenje. I iskreno ne bi imala ništa protiv da sa svima njima zaokružite neki svoj entitet - federalnu jedinicu no bez našeg dijela Mostara naravno.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 11:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Sarajka ne lupetaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Ne lupam živa istina. Ne volim Tvrleta ali dobro je detektirao. Što jest. .jest. ..

I ti sam si Perec a bosanski Hrvat. Ako bi uzela reprezentativan forumski uzorak. ..ti bi bio pogodan. :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Ti bi 500k bosanskohercegovačkih Hrvata ( koja stoja gore dolje ) sad dao za neki politički cilj RH.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Lider, mislim da ovaj fenomen oko kojeg Tvrle piskara nije samo kod vas prisutan u obrazovanju. Nego općenito ljudi imaju dojam da žive u RH a ne u Hercegovini ili Bosni.
Puno su skloniji bosanskohercegovački Hrvati otići recimo glasati u RH za HDZ nego podržati na lokalnoj razini nekog Čovićevog preDstavnika. Ili nabrijati se pa otići lupati ćirilične ploče po Vukovaru... dok im na arapskom daj bože da bi smetale ( negdje u Čitluku ili Čapljini) o Travniku da ne govorim.
Hrvate iz RH mogu razumjeti. Oni s Bošnjacima na tlu RH nisu ratovali. ..i njima Bošnjaci nisu nikakav politički a pogotovo remetilački faktor.
Recimo i meni iz Sarajeva Hrvati su prihvatljiva opcija. ...ne zato što ih je manje. ..nego što nemamo povijesnih konfrotacija za razliku od onih kad su Srbi u pitanju.
Ja na Hrvate gledam blagonaklono dok Hercegovci ( Bošnjaci ) imaju suprotno mišljenje. I iskreno ne bi imala ništa protiv da sa svima njima zaokružite neki svoj entitet - federalnu jedinicu no bez našeg dijela Mostara naravno.


Ma nije njihovo pitanje pitanje federalne jedinice, vec u sustini identiteta. Na to se svodi, i maltene vristi iz svake malo dublje analize, pa evo i ove Tvrletove. "O Hrvatskoj sve znamo - hrvatski identitet, o BiH nista ne znamo i ne zelimo znati - bosanski identitet".

Simply, oni imaju dvostruki identitet, hr i bih, i nekom suludom logikom oni to smatraju losim. Odnosno, po mojem misljenju, ova njihova politicka garnitura (mozda bi se to moglo prosiriti i na cjelokupnu elitu), to vjerovatno cak i namjerno drzi nerjesivim tu prilicno jednostavnu stvar, da bi se glasacki puk drzao u psihozi, u kaljuzi, na bazi cega bi se ovi mogli odrzavati na vrhu, neukaljani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
Županijska (i općinska u Usori i Žepču) nadležnost u polju obrazovanja je neiskorištena. Hrvati u BiH su u boljem položaju od Pereca da imaju bolje obrazovanje - kroz pružanje veće slobode školama, zakladama, privatnom školstvu. U RH je školstvo izrazito centralnoplanersko, a HDZ BiH se trudi što dosljednije prepisati taj isti zaostali sustav i program iz RH u kantonima koje drži. Potpuno promašeno.

Ipak u BiH postoje veće slobode nego u Erhaziji i to se ponegdje i vidi. Izvan tog HDZ-ovog programa postoji još i SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU koji ima svoj vlastiti program. I to je prepoznato. Svi stranci u BiH, čak i imućniji (i pametniji) Muslimani nastoje ugurati svoju djecu upravo u te škole. Ne zato što vole katoličanstvo, već zbog kvalitete koju rađa sloboda obrazovanja.

Što bi tek bilo da neka od županija odluči provesti vaučerizaciju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Nisu ni naši bolji Šeho, ako ćemo pošteno. A ni Srbi. Svi očigledno loše balansiramo izmedju dva identiteta. Nama se još onaj proosmanlijski nameće.
Debilno je biti i Srbin i Hrvata i Bošnjo u BiH... vječna moneta za potkusurivanje nekome.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Županijska (i općinska u Usori i Žepču) nadležnost u polju obrazovanja je neiskorištena. Hrvati u BiH su u boljem položaju od Pereca da imaju bolje obrazovanje - kroz pružanje veće slobode školama, zakladama, privatnom školstvu. U RH je školstvo izrazito centralnoplanersko, a HDZ BiH se trudi što dosljednije prepisati taj isti zaostali sustav i program iz RH u kantonima koje drži. Potpuno promašeno.

Ipak u BiH postoje veće slobode nego u Erhaziji i to se ponegdje i vidi. Izvan tog HDZ-ovog programa postoji još i SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU koji ima svoj vlastiti program. I to je prepoznato. Svi stranci u BiH, čak i imućniji (i pametniji) Muslimani nastoje ugurati svoju djecu upravo u te škole. Ne zato što vole katoličanstvo, već zbog kvalitete koju rađa sloboda obrazovanja.

Što bi tek bilo da neka od županija odluči provesti vaučerizaciju?


Katolički centar Franjo Kluz je izvanredna obrazovna institucija u TZ. Dio familije sa majčine strane imaju isključivo riječi hvale...
Stvarno je nivo te institucije neupitan.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
SarajkaDjevojka je napisao/la:
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Županijska (i općinska u Usori i Žepču) nadležnost u polju obrazovanja je neiskorištena. Hrvati u BiH su u boljem položaju od Pereca da imaju bolje obrazovanje - kroz pružanje veće slobode školama, zakladama, privatnom školstvu. U RH je školstvo izrazito centralnoplanersko, a HDZ BiH se trudi što dosljednije prepisati taj isti zaostali sustav i program iz RH u kantonima koje drži. Potpuno promašeno.

Ipak u BiH postoje veće slobode nego u Erhaziji i to se ponegdje i vidi. Izvan tog HDZ-ovog programa postoji još i SUSTAV KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU koji ima svoj vlastiti program. I to je prepoznato. Svi stranci u BiH, čak i imućniji (i pametniji) Muslimani nastoje ugurati svoju djecu upravo u te škole. Ne zato što vole katoličanstvo, već zbog kvalitete koju rađa sloboda obrazovanja.

Što bi tek bilo da neka od županija odluči provesti vaučerizaciju?


Katolički centar Franjo Kluz je izvanredna obrazovna institucija u TZ. Dio familije sa majčine strane imaju isključivo riječi hvale...
Stvarno je nivo te institucije neupitan.


I to u situaciji samo dva programa. Zamisli da se provede vaučerizacija i da svaka škola ima slobodu kreirati vlastiti program. Da se međusobno natječu tko će zaposliti bolje učitelje i nastavnike (rast plaća najboljima uslijed potražnje). Da se natječu sve čiji će učenici postizati bolje rezultate, imati bolje znanje za upis na sveučilišta, imati više praktičnih znanja, imati bolji imidž i privlačiti roditelje da baš kod njih upišu svoju djecu. Pa Herceg-Bosna bi pregazila sve države Balkana koje gaje centralnoplanersko obrazovanje iz prošlog stoljeća i učitelje plaćaju po stažu, a ne po učinku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 12:36 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
zaba1111 je napisao/la:
Cuj mu price kako je isprico kolegama o zlocinima u BiH i niko ni da trepne, nego ga odjebu, koji supljak koje jeftino izmisljanje, ne bi da su degenereci monstrumi, da ne spominjem debilane kako braniteljske udruge iz HR ne dozivljavaju obljetnice bh Hrvata, covjeka ocigledno nikad nije zainteresirala nijedna takva obljetnica pa nije obratio ni gram paznje na njih pa tako nema ni pojma ni kako ni tko ih obiljezava.


Prica je vjerojatno istinita, ne zato sto su ti kojima je pricao o zlocinima monstrumi, nego je takvo stanje uma kod dobrog dijela hrvata opcenito- nula posto zanimanja za vlastitu povijest, znaju se samo osnovne stvari, tako i za protekli rat zna se za srbe vukovar i to, a sto daljes ides nema se pojma pa zato i na npr. ta događanja u SB nemaju sta rec jer vjerojatno ne znaju ni di je to ni ko tamo zivi ni osnovne stvari koje su se tamo događale, mogu jedino blenit ko telad i prebacit temu da se ne sramote od vlastitog neznanja

A s druge strane je fascinirajuce zanimanje istih za belosvecku politiku, usa rusi putin eu merkel masoni zidovi migranti itd. Mogli bi o tome srat i svađat se 3 dana bez prestanka


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 16:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
s one strane dinare je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
Cuj mu price kako je isprico kolegama o zlocinima u BiH i niko ni da trepne, nego ga odjebu, koji supljak koje jeftino izmisljanje, ne bi da su degenereci monstrumi, da ne spominjem debilane kako braniteljske udruge iz HR ne dozivljavaju obljetnice bh Hrvata, covjeka ocigledno nikad nije zainteresirala nijedna takva obljetnica pa nije obratio ni gram paznje na njih pa tako nema ni pojma ni kako ni tko ih obiljezava.


Prica je vjerojatno istinita, ne zato sto su ti kojima je pricao o zlocinima monstrumi, nego je takvo stanje uma kod dobrog dijela hrvata opcenito- nula posto zanimanja za vlastitu povijest, znaju se samo osnovne stvari, tako i za protekli rat zna se za srbe vukovar i to, a sto daljes ides nema se pojma pa zato i na npr. ta događanja u SB nemaju sta rec jer vjerojatno ne znaju ni di je to ni ko tamo zivi ni osnovne stvari koje su se tamo događale, mogu jedino blenit ko telad i prebacit temu da se ne sramote od vlastitog neznanja

A s druge strane je fascinirajuce zanimanje istih za belosvecku politiku, usa rusi putin eu merkel masoni zidovi migranti itd. Mogli bi o tome srat i svađat se 3 dana bez prestanka


Ljudi se manje vise zanimaju za ono sto je aktualno, u cemu ulogu igraju stvani dogadjaji i medijska prezentacija.
To sto vecina ljudi zna samo osnove o DR je sasvim normalno, evo ovdje vecina intezivno prati politiku pa ime trebaju godine da pohvataju osnovne tendencije, a nekima ni godine nisu dovoljne.
Posto je nemoguce prosjecnom covjeku znati sve i vladati svakom materijom, zato i postoje simboli koji se isticu, a to su Oluja i Vukovar . Zato nijedan posten Hrvat, mada to vecinom i nisu Hrvati , nece dovodi u pitanje obiljezavanje takvih nacionalnih simbola, pogotovo nece pokusavati obezvrijediti takve snazne simbole koji nisu mitovi nego stvarni pokazatelj pobjede dobra nad zlim, simbol hrabrosti , odricanja, zrtve i pojede zajednistva hr naroda... i to omalovazavati budalastinama i izmisljotinama kako bh Hrvati ne znaju ko su i gdje su, da u skoli ne uce o zavicaju ili bedastoce tipa kako je bh Hrvtiima stalo vise do nekih drugih Hrvata nego do samih sebe... to je cak i provokacija.
Mi lokalno obiljezavamo redovno i dan brigade KT, kao i pad i oslobodjenje Kupresa, budu redovno i predstavnici braniteljskih udruga kao i politcari iz Hr. Jel mi to obiljezavamo i promoviramo dovoljno je legitmno pitanje, ja mislim da je dovoljno, ali i da nam svakako treba u HB neki prepoznativljiji zajednicki simbol koji bi masovnije obiljezavali, posto nemamo mjesta koje stradalo tako kao vukovar i znacajno vise od ostalih stradalih mjesta onda je mozda nakbolji datum sam dan HB, a s time se ove.godine i krenulo. Npr imamo i mi svoje oslobodilacke akcije, ali donedavno nismo imali konsenzus oko vrednovanja tih oslobodilackih akcija, tako su pereci HB to omalovazavali i prikazivali nepotrebnim jer u tome znacajno sudjelovao HV, a sto je po perecima sluzilo iskljucivo podebljanju kifle, ako ne vjerujes meni eto pitaj Lidera.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 16:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ti bi 500k bosanskohercegovačkih Hrvata ( koja stoja gore dolje ) sad dao za neki politički cilj RH.


Ne lupetaj.
Jer to rusi kvalitet foruma i onda niko nece da cita.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 12 pro 2016, 18:05 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
joe enter je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:

Nema vam od treceg nista, a i drugi entitet vam je u fazi raspada.

Prizivanje hrvatske pomoci srpcanima je smijesno, EU&USA&NATO ulaze u posljednju fazu gusenja cetniteta, i to niko od buranije ne moze stopirati! :kava


Čuj pomoć?? , ženska glavo jedinstvo BiH je nešto što je umrlo i nikad ga neće ponovo biti , jer kao i Jugoslavija BiH je udruženje zlikovaca i žrtvi , a takvo šta je neodržavio i samo bi napravilo novi rat čim bude novo svetsko preustrojavanje(a ono se bliži).

Zato je bolje na vreme sa raskurcati da ne bi morali ponovo ratovati.

Tebi je iz nekog mozohističkog razloga stalo da živiš sa svojim dušmanima , ili prosto čekaš trenutak da im se osvetiš i da oni postanu konačno manjina samim time i nestanu.
E pa toga su svesni vrlo dobro i Srbi i Hrvati , a da ne govorim da su još svesniji ovog ranije što sam naveo.

Hrvati i Srbi se iz razloga neke trenutne političke nemoći mogu primiriti ali prvom prilikom oni odoše , kao i u Jugoslaviji , čak šta više Jugoslaviju su bar dobar deo Hrvata i vas Muslimana voleli , dok BiH niko ne voli , čak ni vi.

Ne treba biti tako isključiv.Bosna i Hercegovina kao konfederacija ili savez dvije ili tri suverene države organizovan po uzoru na EU,može da ima budućnost Otvorenost granica i jedinstveno tržište vjerovatno su dovoljan osnov za udruživanje.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 04 sij 2017, 09:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Reakcija na Tomićev tekst.

Citat:
Dario Kordić služi još 25 godina robije u glavi Ante Tomića

Tomićeva i bošnjačka ideologija savršeno se nadopunjuju – Bošnjacima je potrebna stalna legitimacija statusa žrtve (najbolje ako ona dolazi iz Hrvatske) a Tomić jednostavno želi biti smiješan. Kako lakše biti smiješan nego ismijavati malu zajednicu Hrvata u BiH prikazujući je uvijek iznova kao zaostalu i zločinačku.

Već sam pisao kako javnost u Hrvatskoj ništa ne zna, i ništa ne želi znati, o položaju svojih sunarodnjaka u Bosni i Hercegovini. To sam se osobno uvjerio početkom 2000-tih u Zagrebu. Isto tako, uvjerio sam se u kronični nedostatak humora u navedenoj državi.

Piše: Tvrtko Milović, Dnevnik.ba

A onda, u Jutarnjem listu, ukazao se jedan autor koji ima i humora, i bavi se BH Hrvatima. Posebno je naklonjen bio mom sugrađaninu Tihomiru Blaškiću. U tekstu u kojem je slavio slobodu kiseljačkog generala, a koji je verbalno pohvalio i Miljenko Jergović, naš Optimist Ante Tomić objasnio je kako je „Blaškićeva sloboda, u neku ruku, i sloboda svih nas“.

Piše Tomić tog ljeta 2004. s motovunske terase, gdje sam slučajno, i sam bio, i isto mislio: „Blaškić je bio gvalja u grlu, njegovih je četrdesetpet, premda nepravomoćnih, godina robije gušilo svaki put kad biste htjeli nešto reći o moralu i pravdi. Četiri godine suđenja i još četiri koliko je trajao žalbeni postupak, osam godina kako je taj šutljivi i čestiti Bosanac sjedio tamo, bili smo taoci zadrtog, seljačkog nacionalizma koji je odbacivao civilizacijske vrijednosti.“

Blaškićeva ga je sudbina pogodila, a njegova sloboda obradovala. Slične osjećaje Tomić neće razviti za Blaškićeve suborce, sve u skladu s Nobilovom obrambenom taktikom „Zli Hrvati – dobri Blaškić“. Svi pripadnici HVO, na čelu s Kordićem, su u istoj rubrici Klase Optimisti na novu 2017. godinu okaljani kao ubojice, zločinci o kojima Tomić „baš ni jednu lijepu riječ ne može naći“. Kao da se Blaškić i Kordić u ratu nisu sreli.

Za Tomića je 2017. godini HVO jedna pomalo naivna, ali u konačnici zločinačka armada koja je imala jedan smisao postojanja: Pobiti i protjerati sve muslimane.

U Tomićevom, kao i generalno Feralovskom pisanju, stanje u BiH stoji statično još od 1993. Tada se tobože hrvatski korpus odlučio staviti na raspolaganje Tuđmanovoj ideologiji ne zahtijevajući ništa zauzvrat. Hrvatska zajednica u BiH odlučila se ničim izazvana, vođena tuđom pameću, napasti deset puta brojnije Bošnjake. U tom procesu stvaranja „Velike Hrvatske“, Hrvati u BiH su gotovo prepolovljeni ostvarujući od famoznih ciljeva – ništa. Ako netko ne zna koji su bili ciljevi Velike Hrvatske, potrebno je pogledati pisanja Ferala, jer samo oni znaju te ciljeve.

Poslije 1993. statična hrvatska zajednica u BiH ništa drugo ne zna osim slaviti zločine koje je počinila. Jer, Tuđman je umro a nitko drugi im ne šalje nove naredbe.

Tomićeva i bošnjačka ideologija savršeno se nadopunjuju – Bošnjacima je potrebna stalna legitimacija statusa žrtve (najbolje ako ona dolazi iz Hrvatske) a Tomić jednostavno želi biti smiješan. Kako lakše biti smiješan nego ismijavati malu zajednicu Hrvata u BiH prikazujući je uvijek iznova kao zaostalu i zločinačku.

U tekstu iz 2004. kada je Blaškić pozicioniran kao žrtva vidimo da Tomić zna kakva situacija jeste. Ipak, pisati o BH Hrvatima kao žrtvi nije ni smiješno ni oportuno u 2017. Zato postoji vječno spominjanje Mate Bobana, Darija Kordića, hercegbosanske šestorke... To hrvatski mainstream razumije.

Jasno, nije Tomićeva odgovornost da bude politički korektan. On je pisac. Njegovo je da bude zanimljiv. Smiješan. Ipak, s obzirom na učestalost sotonizacije jednog naroda koji vrijedi mnogo više od stalnog vraćanja u kontekst Ahmića i Dretelja, postavlja se opravdano pitanje – koji je razlog ovakvog medijskog ubijanja ljudi koji su ionako već dvadeset godina na stubu strama kao najodgovorniji za sve zlo u BiH?

Napomenimo samo da aktualna bošnjačka i lijeva hrvatska javnost Hrvate u BiH smatra pokretačima najmanje dvaju ratova, najmanje tri etnička čišćenja i najmanje dvadeseteogodišnjom blokadom razvoja države Bosne i Hercegovine. Pa zar su Hrvati u BiH toliko moćni!? Za javnost jesu. Tomić ne ide toliko u detalje.

Za Tomića su Boban i Kordić još uvijek aktualni politički subjekti. Ništa se nije pomaklo 20 godina. Hrvati i dalje aktivno rade na podjeli BiH. Ništa im drugo nije na pameti, niti ih bilo što drugo zanima.

Plastično i maliciozno prikazivanje Hrvata u BiH i HVO-a ima za posljedicu novi val odbojnosti Hrvatske javnosti prema svemu što se događa u BiH. Prikazivanje BH Hrvata kao nametnika koji ne služe drugomu nego isisavanju svježeg hrvatskog kapitala očito je dio šire političko medijske agende, u kojoj je Ante Tomić samo njen smiješni dio.

Stoga, ne treba zamjeriti Anti Tomiću. On dobro zna da Hrvati u BiH nisu počeli rat protiv muslimana. Zna jako dobro da je HVO skromna defenzivna vojna sila čija je percepcija prve vojne sile Balkana stvorena radi obračuna s mrtvim Franjom Tuđmanom i Gojkom Šuškom. Zna Ante Tomić i u kakvom su položaju danas Hrvati u BiH, ali iz komfora Zagreba sve se to lako stavi sa strane. Uvijek se bolje čita tekst u kojem je Kordić zao, nego svojim zahtjevnim čitateljima objašnjavati neku aktualniju temu koji nije stara 20 godina...

Dnevnik.ba

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 04 sij 2017, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Odlično, samo šteta što će i ovo ostati u sferi Dnevnik.ba, Poskok.info, HercegBosna.org, još nekoliko lokalnih minijaturnih portala te par Facebook podjela u ograničenim krugovima. Milovićevi, Šušnjarevi, Vukojini, Knezovićevi i sl. tekstovi morali bi u RH postati biblijom za oblikovanje javnoga mnijenja prema Hrvatima u BIH te bi dotični, uz Raspudića i Lučića, trebali dobivati prostor koji zaslužuju u Dnevniku, Otvorenom, Studiju 4 i ostalim emisijama kada se govori o odnosu RH prema BIH kroz barem idućih 10 godina, kako bi se barem izbalansirala s (anti)propagandom koja se godinama širila sa stranica Ferala, Jutarnjega itd. te iz studija Latinice, NU2 itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 04 sij 2017, 14:25 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2014, 11:56
Postovi: 167
Pessimus dux je napisao/la:
Odlično, samo šteta što će i ovo ostati u sferi Dnevnik.ba, Poskok.info, HercegBosna.org, još nekoliko lokalnih minijaturnih portala te par Facebook podjela u ograničenim krugovima. Milovićevi, Šušnjarevi, Vukojini, Knezovićevi i sl. tekstovi morali bi u RH postati biblijom za oblikovanje javnoga mnijenja prema Hrvatima u BIH te bi dotični, uz Raspudića i Lučića, trebali dobivati prostor koji zaslužuju u Dnevniku, Otvorenom, Studiju 4 i ostalim emisijama kada se govori o odnosu RH prema BIH kroz barem idućih 10 godina, kako bi se barem izbalansirala s (anti)propagandom koja se godinama širila sa stranica Ferala, Jutarnjega itd. te iz studija Latinice, NU2 itd.


Dijelom si mi oteo misao, pa sam se zato odlučio komentirati. Zašto se dijelom slažem? Iz razloga što svi ti koje si nabrojao (sa izuzetkom u velikoj mjeri Milovića) gledaju medalju s jedne strane samo. Sa aspekta velikobošnjačke politike sve njihove misli su za potpisati, ali nedostaje dio o odgovornosti hrvatske politike u BiH. Počev od Šušnjara, Vukoje, pa do Lučića, svi su oni glasnogovornici, s kojima se slažem da se razumijemo u sferi velikobošnjačke analitike, ali nikako objektivni analitičari, jer s jednakim žarom se mora konstruktivno kritički osvrtati i prema aktualnoj politici Hrvata. Ja bih izdvojio Slavena Raguža, Juru Gudelja, Višnju Starješinu i Tvrtka Milovića kao ogledne pozitivne primjere. NPR. analiza koju je nedavno Raguž napravio vezano za bošnjačku ulogu u ratu i miru bih ja stavio u školske udžbenike. Onako nešto argumentirano nećete čuti od Šušnjara i sl. jer Raguž se ne libi jasno osvrnuti i na dio odgovornosti hrvatske politike. Šušnjar i slični se vrte na osnovu okolnosti. Jednako kao što je onomad štitio Kukića pa ga napada sada, sada štiti Čovića i slične, pa će vjerojatno nekada u budućnosti i okrenuti i na njega. Mora se biti dosljedan i objektivan, a u isto vrijeme znati kamo i gdje pripadaš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 04 sij 2017, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
listopad je napisao/la:
Dijelom si mi oteo misao, pa sam se zato odlučio komentirati. Zašto se dijelom slažem? Iz razloga što svi ti koje si nabrojao (sa izuzetkom u velikoj mjeri Milovića) gledaju medalju s jedne strane samo. Sa aspekta velikobošnjačke politike sve njihove misli su za potpisati, ali nedostaje dio o odgovornosti hrvatske politike u BiH. Počev od Šušnjara, Vukoje, pa do Lučića, svi su oni glasnogovornici, s kojima se slažem da se razumijemo u sferi velikobošnjačke analitike, ali nikako objektivni analitičari, jer s jednakim žarom se mora konstruktivno kritički osvrtati i prema aktualnoj politici Hrvata. Ja bih izdvojio Slavena Raguža, Juru Gudelja, Višnju Starješinu i Tvrtka Milovića kao ogledne pozitivne primjere. NPR. analiza koju je nedavno Raguž napravio vezano za bošnjačku ulogu u ratu i miru bih ja stavio u školske udžbenike. Onako nešto argumentirano nećete čuti od Šušnjara i sl. jer Raguž se ne libi jasno osvrnuti i na dio odgovornosti hrvatske politike. Šušnjar i slični se vrte na osnovu okolnosti. Jednako kao što je onomad štitio Kukića pa ga napada sada, sada štiti Čovića i slične, pa će vjerojatno nekada u budućnosti i okrenuti i na njega. Mora se biti dosljedan i objektivan, a u isto vrijeme znati kamo i gdje pripadaš.

Slažem se za Raguža i Gudelja, kao i za Starešinu, naravno, ali ona ne živi u BIH pa nije toliko autentičan glas kao ovi koje sam istaknuo - zato sam ih i pretpostavio Lučiću i Raspudiću koji su odlični, porijeklom su iz BIH i prisutni su u RH medijima, ali ipak danas ne žive u BIH, već ondje povremeno dolaze te naravno svakodnevno kontaktiraju s ljudima i prate vijesti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 09 sij 2017, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pessimus, natežeš se sa džamijašem. Bezveze sebi vrijeme gubiš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 21 lip 2019, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ceaucescu bi im pozavidio. Dali otkaz Tvrtku staljinističkim metodama.

Citat:
"ova medijska kuća je prekinula ugovor na temelju presude kojom je Sud BiH utvrdio kako Milović ne ispunjava “svjetske standarde novinarstva”, te kako natječaj na temelju kojega je izabran na uredničku dužnost nije u skladu sa zakonom."


=)) A RAzloga.

Pa onda bi zatvorile sve sarajevske "medije", kojima je mržnja modus operandi i vivendi.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/bhrt-pre ... -milovicem

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 21 lip 2019, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kad odu ti stranci suci ima da najebu zbog tih osmanlijskih fazona. Ništa oni ne razmišljaju duže od 2 dana unaprijed. Žive kao reptili, zmije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 21 lip 2019, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
BBC je napisao/la:
Kad odu ti stranci suci ima da najebu zbog tih osmanlijskih fazona. Ništa oni ne razmišljaju duže od 2 dana unaprijed. Žive kao reptili, zmije.

Samo je bitno da ode Valentin Inzko, valjda nece bleso dozivjet 90 te...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tvrtko Milović
PostPostano: 21 lip 2019, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Što ti čovjek smeta. Ništa ne radi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, NekoIme i 280 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO