HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
NEMAČKI POLITIKOLOG TVRDI: Tramp prepušta Balkan Putinu!

Novi predsednik SAD Donald Tramp neće biti zainteresovan za Balkan, rekao je nemački politikolog Zibo Jansen.

slika

On veruje da će u tom regionu jačati uloga Rusije. U intervjuu za Dojče vele Jansen je rekao da misli da će se Tramp potpuno povući i Balkan "proglasiti evropskim pitanjem".

"S obzirom na to da Evropljani i sami u tome nisu jedinstveni – recimo, Kosovo nisu priznale sve članice EU – to će, prema mom mišljenju, vrlo jasno ići u pravcu da će Rusija faktički tamo igrati ubuduće vrlo jaku ulogu ili imati uticaj", dodao je Jansen, koji je predavač na Institutu za Anglo-američku istoriju na Univerzitetu u Kelnu.

Govoreći o širenju NATO-a u regionu, Jansen je izrazio uverenje da narednih godina neće biti proširenja.

slika

"Tramp za to neće imati interesa. To je za njega drugorazredno i trećerazredno pitanje, a bez SAD tamo... neće biti bitnih bezbednosno-političkih pomaka. SAD su uvek bile veoma važan deo u NATO i ako se one sada povuku, ili delimično povuku, onda Savez, s jedne strane, vrlo jasno gubi na značaju, a s druge – sva proširenja su dovedena u pitanje. A to je, vrlo jasno, uspeh za Putina", dodao je nemački politikolog.

On je kazao da na Balkanu još postoje "manje ili više izraženi stari nacionalistički režimi koji su, nakon raspada Jugoslavije, u osnovi vodili glavnu reč".

slika

"Na to nas je vrlo jasno podsetio konflikt od pre nekoliko dana na Kosovu sa srpskim vozom i na drugoj strani reakcija kosovskih Albanaca. Tu je još i situacija u samoj BiH sa Republikom Srpskom, a delimično i u Hrvatskoj. Do sada je uvek bilo tako da su Zapad i SAD govorili: mi želimo da se taj konflikt dugoročno mirno okonča i da se u pravom smislu reči pobrinemo za političku ravnotežu. Bojim se da se sada, sa Putinom koji ima vrlo jasno interes da ojača Srbe, i na drugoj strani s Trampom, tamo zaista ponovo stvara neravnoteža, da bi jednostrano na kraju Srbi tamo mogli da zaoštre ton – da se oprezno izrazim", rekao je Jansen.

Jansen je rekao i da je strah Prištine od podele Kosova "sigurno opravdan".

"Njima je predsednik Srbije indirektno zapretio ratom. Kosovsko rukovodstvo... takođe je ratoborno reagovalo. Na obe strane, dakle, imamo malo toga da vidimo što ide u prilog popuštanju napetosti. Verujem da je to za obe strane i dalje veoma odlučujuće pitanje. Kosovski Albanci žele celo Kosovo, a Srbi ne žele da priznaju Kosovo kao nezavisnu državu i žele vlast bar nad severnim delom. Tu ima mnogo potencijala za konflikt", kazao je.

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
desice se kada casni i posteni ljudi budu vodili srpsku vojsku kao sto je to slucaj iz slavnog perioda do kraja I sv rata... toma diploma i picousna to svakako nisu i poslednji su za kojima bi srpski narod posao... pricate gluposti potpuno daleko od realnosti... koliko god da se promene poltiicki uticaji u svetu to nece uticati na odaiv srba u rat ma koliko vi to internetski ratnici prizeljkivali...
zasto ? zato sto je gluposti i izdaje srbinu preko glave... cak bi i tadic imao u svoje vreme veci odziv od ovih cirkusanata i demagoga koji su od toboz cetnickih vojvoda stigli do transformisanih produhovljenih evropejaca koji posecuju i najveceg srpskog dusma ce bitianina u skoroj istoriji klintona nosivsi mu par milionceta kao donaciju na veceru...

preskakivanje realnosti je cist debiliam... rata ce biti ne sad rano je za to...

tolike zrtve koje su devedesetih bile nasamarene od milosevica i ovdasnjih vladara koji su bili veci srbin od karadjordja u parlamentu (pobiti sto muslimana za jednog srbina) i pred fotoaparatom ko seselj i toma pred pragom na drugoj trecoj liniji...

tipicni prevaranti koji su krenuli u predizbotnu kampanju a ne u rat , pa su otrcanu provokaciju sa vozom isplanirali kao oprobani trik koji prolazi u hrvatskoj i basniji gde je zarad uspeha na izborima i milanovic postao veci krvolok od luburica...samo, yajebali su se, ovdesu borci i srpski narod potpuno izjebani od politicara pa je debilnost i pricati o nekakvomratu dok narod vode ovi stiropor prevaranti...

tomo zarad guzice krenuo da glanca ostarele pune memle kokarde skrivene na tavanu...

kada bude bio na celu a sa boka postavio sinove i jurisao u tom ratu onda mozda i nekako , dotle smesno je i pricati... srbina nece vise nikakva protuva povesti u stradanje zarad svoje guzice dok im borci i ratni invalidi nemaju hleba za decu...

srpsku vosjku vodili su nekada casni i hrabri ljudi, tako da tomo i vucic ne bi okupili ni dve kamp prikolice...


bice rata ali je to sada daleko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
@kolubara Možeš li da zamisliš šta bi se dogodilo da je umesto Trampa na izborima pobedila ona kurvica hilari ? Mi bi među prvima najebali. Jer upravo je ta kurvica deo terorističko zločinačke ekipe koja je ne samo na našoj nesreći (Libija, Sirija, Irak da ne nabrajam dalje) obrnula milione. A dotična je tokom kampanje ponavljala da joj je između ostalog i Balkan jedan od prioriteta. Dakle od situacije u svetu itekako zavisi i naša mogućnost da povratimo sve što su *** nacistička okupirala.

A što se tiče master tomice i vučka, ko ih jebe, oni su najobičnija potrošna roba i budaletine bez kičme i obraza.

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
Kakva je pozicija Prištine? Bi li prepustili Sjever Srbiji u zamjenu za priznanje neovisnosti i ektrateritorijalni ambasada-status za manastire?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vjerojatno da bi. Samo Srbi kao nevina mlada, pa nikad da upitaju otvoreno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
I ja mislim da bi. Samo bi malo korigirali mapu Kosova na zastavi.
Mislim da je sama zastava Kosova odabrana od strane MZ radi forsiranja jedinstva Kosova.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 17:33 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
MZ je izabrala zastavu, zato i lici na BH zastavu.
Ja nisam bas siguran da bi shiptari pristali na to da odustanu od sjevera Kosova. Za njih bi to pa,etno bilo ali nisu to pametni ljudi koji racionalno razmisljaju. Tu se povlace mnoge paralele sa BiH, i muslimanima u Bosni bi bilo bolje da se odvoji RS i HB i onda nek kroje svoju politiku u svojoj drzavi ali to su megalomani koji ne razmisljaju prakticno.

Isto tako je pitanje bil i srbima sjever Kosova bio dosta?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8099
Zastava Kosova je odabrana na isti način i iz istog razloga kao i zastava Cipra,
što opet ne znači da će ni Kosovo ni Cipar ikad de facto i de jure biti jedinstveni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 17:49 
Offline

Pridružen/a: 25 stu 2016, 17:24
Postovi: 698
Nesto vise od 80 drzava je priznalo Kosovo. Koliko im treba da dobiju mjesto u UN-u? Ja mislim oko 130. Morace jos pure pojesti dok se to ne desi. Opet, u kojoj mjeri Albanci kontrolisu Kosovo pokazuje da Srbija ne moze ni jedan obicni voz bez njihove dozvole da posalje do Mitrovice.

_________________
BBC u obrani okcidentalnih tekovina > https://www.youtube.com/watch?v=XOteEdeW9ME


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
telaad je napisao/la:
Nesto vise od 80 drzava je priznalo Kosovo. Koliko im treba da dobiju mjesto u UN-u? Ja mislim oko 130. Morace jos pure pojesti dok se to ne desi. Opet, u kojoj mjeri Albanci kontrolisu Kosovo pokazuje da Srbija ne moze ni jedan obicni voz bez njihove dozvole da posalje do Mitrovice.


Treba im dozvola Rusije u SB.

Ne kontrolišu oni već NATO.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 21 sij 2017, 02:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
slika

Jedan od 4 finalna prijedloga kosovske zastave...

S lijeva na desno - crna, bijela, crvena... i u sredini burek?!

slika

Još jedan od prijedloga... =)) United Municipalities of Kosovo

slika

Ovaj mi je najljepši... sliči na nacionalnu zastavu. Ne kontam kako netko tko voli svoju zemlju ima srca izabrat globalističko sranje od zastave koje ne sliči ni na što... (BiH, Kosovo, Cipar...)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 21 sij 2017, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
BBC je napisao/la:
Vjerojatno da bi. Samo Srbi kao nevina mlada, pa nikad da upitaju otvoreno.


Stvar je u tome što nećemo otvoreno da ih pitamo, jer bi onda ispalo da smo se sporazumeli, i to bi bilo časno rešenje za Albance i izgovor da ne moraju napasti.
Ovako, kad bez dogovora upadnemo na sever Kosmeta, pod izgovorom da oni terorišu Srbe, onda će oni, pretpostavlja se, ustati da brane "teritorijalni integritet", a onda je to rat na drugim frontovima.

slika

I u tom ratu ne moramo da im uzmemo sve, nego 5-6 opština na jugoistoku uz makedonsku granicu, i tako se spojimo sa Štrpcem i Gračanicom, a možda nam se i Goranci, na samom jugu Kosmeta, pridruže. Priština je pogodna da bude podeljen grad ili da granica prolazi pored nje, kao pored Sarajeva. Da bude u kleštima između Gračanice i Mitrovice. A i Makedoncima bi to koristilo jer bi njihovi Albanci bili odvojeni od kosmetskih.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 21 sij 2017, 11:56 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
I neka nova "Oluja" ce ih otpuhati preko Prokletija. To je JEDINI, i KONACNI scenarij RJESENJA pitanja KiM, za vjeke, vjekova, AMEN.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
One zastave podsjetile su me na to koja bi zastava priličila BiH. Po uzoru na britanske kolonijalne.

Privitak:
US Protectorate of Bosnia-Herzegovina.png
US Protectorate of Bosnia-Herzegovina.png [ 24.47 KiB | Pogledano 4030 put/a. ]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 02:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
One zastave podsjetile su me na to koja bi zastava priličila BiH. Po uzoru na britanske kolonijalne.

Privitak:
US Protectorate of Bosnia-Herzegovina.png


Ova ne izgleda loše :D

Tročlano podguvernerstvo (Tripartite Lieutenant Governorship) i jedan guverner.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 05:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Hosovo i Metohija.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 05:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
i_jopet je napisao/la:
Zastava Kosova je odabrana na isti način i iz istog razloga kao i zastava Cipra,
što opet ne znači da će ni Kosovo ni Cipar ikad de facto i de jure biti jedinstveni.


Jedine dvije drzave u Europi koje imaju geografsku kartu u zastavi, tome mozemo prikljuciti i trecu drzavu, BiH, gdje trokut takodjer oznacava geografski oblik drzave.

I te tri drzave ujedno najpodijeljenije u Europi.

Ako zelis nekoj drzavi zlo, pozeli joj kartu na zastavi.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 05:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
telaad je napisao/la:
Nesto vise od 80 drzava je priznalo Kosovo. Koliko im treba da dobiju mjesto u UN-u? Ja mislim oko 130. Morace jos pure pojesti dok se to ne desi. Opet, u kojoj mjeri Albanci kontrolisu Kosovo pokazuje da Srbija ne moze ni jedan obicni voz bez njihove dozvole da posalje do Mitrovice.


Da bi dobili mjesto u UN ne smiju ih vetirati Rusija i Kina. To se nece nikad dogoditi.

Cak i da Srbija prizna Kosovo, Kina nece, iz svojih razloga.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 05:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Tuta je napisao/la:
slika

Jedan od 4 finalna prijedloga kosovske zastave...

S lijeva na desno - crna, bijela, crvena... i u sredini burek?!


=))

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Ovaj motani burek u sredini označava nastavak albanskog teritorijalnog širenja, to be continued...

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Motani burek je bosanska izmišljotina i mi to ovde zovemo sarajevska pita.

Šiptarski tj pravi burek, izgleda ovako.

slika

I sa sirom je!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 09:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
kod nas je to burek trokut.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kod nas je to burek.

Kad se kaže burek, misli se na burek sa sirom, ovog oblika. Ako hoćeš burek sa mesom ili nečim drugim, moraš to da naglasiš. Kad kažeš samo burek, podrazumeva se da misliš na burek sa sirom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
u Zagrebu je sve burek. Konzum uredno prodaje neke male pite i piše burek od višnje, burek od jabuke itd. =))

najdraži mi je baš ovaj tvoj sa slike, od sira u trokutu. motani burek da valja sam jeo samo u Livnu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 22 sij 2017, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
dudu je napisao/la:
Ovaj motani burek u sredini označava nastavak albanskog teritorijalnog širenja, to be continued...


Jeste. Burek je veoma simboličan.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO