HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 02:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 365 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 13 vel 2017, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21527
Carmello Šešelj je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Ali da se razumijemo, ja i dalje smatram da je građanski identitet svugdje umjetan, i da nikada ne može upotpunosti zbrisat narodni - pa makar i u SAD-u gdje se svi busaju u prsa da su prvo Amerikanci. To se primijeti i na osjećaju "poniženja" kod Južnjaka (Dixie) jer njima upravljaju Sjevernjaci (Yankie), a i kada se uzme u obzir da su i jedni i drugi različitog regionalnog porijekla, shvati se da je narodni identitet svugdje snažan, u većoj ili manjoj mjeri.

To ponižavanje Južnjaka ne staje samo na tome. Kada neki Amer želi da se sprda i kaže nešto za šta misli da je razmišljanje retardiranog čoveka, on to kaže na južnjačkom akcentu. Nejužnjaci ih smatraju debilima, nešto kao kad mi pričamo viceve o Muji i Hasi. Južnjacima se to nimalo ne sviđa, a opet, procentualno su najveće patriote među Amerikancima. Meni jako zanimljiv fenomen.

Ovo baš i nije točno.
Amerikanci kad pričaju o "rednecima" pričaju na appalachianskom dijalektu (koji je bio napola na sjevernjačkoj strani u ratu) ili eventualno nečim sa "deep southa", npr. lujzijanskim močvarama.
Dakle, pripizdine, a u istu kategoriju spadaju i one sa "srednjeg zapada", koji je po porijeklu manje-više jenkijevski.
http://robertspage.com/diausa.gif
http://www.access2interpreters.com/wp-c ... merica.jpg
http://www.speechbuddy.com/blog/wp-cont ... region.gif
http://www.yorku.ca/earmstro/speech/dia ... atMap1.gif
Što se vlasti tiče, Clintoni i Bushevi su s juga (iako je podrijetlo Busheva sjevernjačko iz okolice Bostona, udomaćili su se u Texasu :D).

Što se Nizozemaca tiče, od kuda ti da mrze Njemce?
Da se obnovi 4. reich, oni bi vjerojatno među prvima "siegheil"-ali...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 13 vel 2017, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ceha je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
To ponižavanje Južnjaka ne staje samo na tome. Kada neki Amer želi da se sprda i kaže nešto za šta misli da je razmišljanje retardiranog čoveka, on to kaže na južnjačkom akcentu. Nejužnjaci ih smatraju debilima, nešto kao kad mi pričamo viceve o Muji i Hasi. Južnjacima se to nimalo ne sviđa, a opet, procentualno su najveće patriote među Amerikancima. Meni jako zanimljiv fenomen.

Ovo baš i nije točno.
Amerikanci kad pričaju o "rednecima" pričaju na appalachianskom dijalektu (koji je bio napola na sjevernjačkoj strani u ratu) ili eventualno nečim sa "deep southa", npr. lujzijanskim močvarama.
Dakle, pripizdine, a u istu kategoriju spadaju i one sa "srednjeg zapada", koji je po porijeklu manje-više jenkijevski.
http://robertspage.com/diausa.gif
http://www.access2interpreters.com/wp-c ... merica.jpg
http://www.speechbuddy.com/blog/wp-cont ... region.gif
http://www.yorku.ca/earmstro/speech/dia ... atMap1.gif
Što se vlasti tiče, Clintoni i Bushevi su s juga (iako je podrijetlo Busheva sjevernjačko iz okolice Bostona, udomaćili su se u Texasu :D).

Ja uopšte nisam ni prčao o rednecima. Ja sam rekao da, kad Jenki imitira glupog čoveka, to radi na južnjačkom akcentu (deep south, što ti kažeš)

Citat:
Da se obnovi 4. reich, oni bi vjerojatno među prvima "siegheil"-ali...

100%. Isto kao što i Poljaci sanjaju da se vrate pod Rusko carstvo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 13 vel 2017, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2016, 18:10
Postovi: 1624
Tuta je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Au jbt. Kurčev je on ultradesničar. Odlučio sam da se složim sa tobom u oceni njegovog lika i dela.


A njegovo protivljenje islamizmu je samo u sklopu njegove općenito anti-religijske kampanje... Ništa posebno. Samo kupi politički kapital na anti-islamizmu jer to mnogo bolje prolazi od anti-kršćanstva.


Lupetaš Tuta. Da je tako inzistirao bi na sekularističkim načelima, poput Le Pen. A ne na ubacivanju kršćanstva u ustav.

On je pravi desničar, za razliku od Le Pen koja je nazi ljevičarka, po uzoru na Hitlera. Njoj nije problem Islam, već što njeni Muslimani ne vole Francusku (egalite, fraternite). Ona obožava muslimane tipa Zlatko Hasanbegović. Ne bi imala nikakav problem s tim da su 2/3 stanovništva Francuske takvi muslimani.

Uostalom, i Hitler je bio ekstremni ljevičar. Kako se uzme. Po teoriji potkove to su blizanci - nacional-socijalizam i komunizam.

slika
slika
slika

Njima su Židovi bili klasni neprijatelj. To ih čini desničarima? Titu su Švabe bili klasni neprijatelj. Valjda je i on onda desničar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 13 vel 2017, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21527
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Ovo baš i nije točno.
Amerikanci kad pričaju o "rednecima" pričaju na appalachianskom dijalektu (koji je bio napola na sjevernjačkoj strani u ratu) ili eventualno nečim sa "deep southa", npr. lujzijanskim močvarama.
Dakle, pripizdine, a u istu kategoriju spadaju i one sa "srednjeg zapada", koji je po porijeklu manje-više jenkijevski.
http://robertspage.com/diausa.gif
http://www.access2interpreters.com/wp-c ... merica.jpg
http://www.speechbuddy.com/blog/wp-cont ... region.gif
http://www.yorku.ca/earmstro/speech/dia ... atMap1.gif
Što se vlasti tiče, Clintoni i Bushevi su s juga (iako je podrijetlo Busheva sjevernjačko iz okolice Bostona, udomaćili su se u Texasu :D).

Ja uopšte nisam ni prčao o rednecima. Ja sam rekao da, kad Jenki imitira glupog čoveka, to radi na južnjačkom akcentu (deep south, što ti kažeš)
Citat:
Da se obnovi 4. reich, oni bi vjerojatno među prvima "siegheil"-ali...

100%. Isto kao što i Poljaci sanjaju da se vrate pod Rusko carstvo...

Nizozemci su bili Njemci, a Poljaci nisu nikad bili Rusi.
Postoji razlika.
Danas u Nizozemskoj imaš ispod 80% domaćih. Multi-qulti.
Od toga imaš nekaj malo Friza (otoci na sjeveru i komad kopna), te Flamanaca i Holandeza (prvi su katolici na jugu, a drugi većinom protestanti u sredini i na sjeveru) između kojih danas nema vidljivih razlika.
Da Nizozemska sutra postane dio Njemačke, prosječan Nizozemac bi samo pitao koliki je porez.
Pa jbt. njihov "pokret otpora" je u ww2 bio na razini zbivanja u 'Alo 'Alo-u....

Što se naglaska tiče, rekao sam ti da ne prolazi svaki južnjački dijalekt, nego samo onaj "zabiti", a da za tu svrhu mogu poslužiti i neki sjevernjački.
Pa naravno da neće glumit seljačinu na "urbanom" govoru New Yorka ili Los Angelesa...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 13 vel 2017, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ceha je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ja uopšte nisam ni prčao o rednecima. Ja sam rekao da, kad Jenki imitira glupog čoveka, to radi na južnjačkom akcentu (deep south, što ti kažeš)

100%. Isto kao što i Poljaci sanjaju da se vrate pod Rusko carstvo...

Nizozemci su bili Njemci, a Poljaci nisu nikad bili Rusi.
Postoji razlika.
Danas u Nizozemskoj imaš ispod 80% domaćih. Multi-qulti.
Od toga imaš nekaj malo Friza (otoci na sjeveru i komad kopna), te Flamanaca i Holandeza (prvi su katolici na jugu, a drugi većinom protestanti u sredini i na sjeveru) između kojih danas nema vidljivih razlika.
Da Nizozemska sutra postane dio Njemačke, prosječan Nizozemac bi samo pitao koliki je porez.
Pa jbt. njihov "pokret otpora" je u ww2 bio na razini zbivanja u 'Alo 'Alo-u....

Što se naglaska tiče, rekao sam ti da ne prolazi svaki južnjački dijalekt, nego samo onaj "zabiti", a da za tu svrhu mogu poslužiti i neki sjevernjački.
Pa naravno da neće glumit seljačinu na "urbanom" govoru New Yorka ili Los Angelesa...

Znam da su bili Nemci. Ali danas neće to da priznaju, zato što ih mrze. Gotovo identična priča kao sa Bošnjacima. Vrlo, vrlo mali broj Holanđana danas priznaje da su nekad bili Nemci, a realno su i danas u narodnosnom smislu Nemci i govore nemačkim dijalektom. Ali idi kaži im to i 99% njih će da te otera u pm, a možda i batine dobiješ. Oni poriču da imaju ikakve veze sa Nemcima, mrze ih ko kugu. Isti Bošnjaci u tom smislu.

Problem sa tvojim rezonovanjem je što stalno uzimaš stvari iz daleke prošlosti i smatraš ih relevantnim danas. Pa sad kao, Holandija je bila u HRE, i to automatski znači da se Holanđani osećaju Nemcima. Ne osećaju se, mrze ih.


A američki nejužnjak priča južnjačkim akcentom kada glumi bilo kakvu vrstu retarda, ne samo seljačinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 13 vel 2017, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
dio HRE-a je bila i sjeverna Italija, današnja Slovenija za cijelo vrijeme trajanja carstva. po meni je ključni faktor njihovog odvajanja od Nijemaca rat za samostalnost protiv Španjolaca i to što su nakon toga stvorili svjetski moćnu samostalnu državu. to da su dio njemačkog naroda je vidljivo iz samog imena, diets odnosno Dutch kako su ih Englezi zvali, ali ne samo njih nego i sve Nijemce. Dutch i Deutschland, Nizozemci njemački jezik zovu duits, a njihov je diets.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 13 vel 2017, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
dudu je napisao/la:
dio HRE-a je bila i sjeverna Italija, današnja Slovenija za cijelo vrijeme trajanja carstva. po meni je ključni faktor njihovog odvajanja od Nijemaca rat za samostalnost protiv Španjolaca i to što su nakon toga stvorili svjetski moćnu samostalnu državu. to da su dio njemačkog naroda je vidljivo iz samog imena, diets odnosno Dutch kako su ih Englezi zvali, ali ne samo njih nego i sve Nijemce. Dutch i Deutschland, Nizozemci njemački jezik zovu duits, a njihov je diets.

Ne samo po tebi. To i jeste razlog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 13 vel 2017, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
otkrit ću ti tajnu je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

A njegovo protivljenje islamizmu je samo u sklopu njegove općenito anti-religijske kampanje... Ništa posebno. Samo kupi politički kapital na anti-islamizmu jer to mnogo bolje prolazi od anti-kršćanstva.


Lupetaš Tuta. Da je tako inzistirao bi na sekularističkim načelima, poput Le Pen. A ne na ubacivanju kršćanstva u ustav.

On je pravi desničar, za razliku od Le Pen koja je nazi ljevičarka, po uzoru na Hitlera. Njoj nije problem Islam, već što njeni Muslimani ne vole Francusku (egalite, fraternite). Ona obožava muslimane tipa Zlatko Hasanbegović. Ne bi imala nikakav problem s tim da su 2/3 stanovništva Francuske takvi muslimani.

Uostalom, i Hitler je bio ekstremni ljevičar. Kako se uzme. Po teoriji potkove to su blizanci - nacional-socijalizam i komunizam.

Njima su Židovi bili klasni neprijatelj. To ih čini desničarima? Titu su Švabe bili klasni neprijatelj. Valjda je i on onda desničar.


Ma kakvo ubacivanje kršćanstva u ustav?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 16 ruj 2018, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
"Socijal-demokrati" se ne bore za vlast. Već za goli opstanak. Nije im baš vesela budućnost.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 05 stu 2019, 16:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68926
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Naletih na ovo što mi se poklopilo s jednom misli.

Ministry of Sound je napisao/la:
Ne sjećam se u kojoj, mislim da je jedna bila blago crvena a druga blago zelena. Isto ono što je Robi spomenuo...ja ni u čemu nemam centrističke stavove, nego ono što se smatra ili ekstremno lijevo ili ekstremno desno (ili pak ekstremno individualno ili kolektivistički), pa se sve poništi.


Zanimljiv problem je ovo objasniti, ljudima koji su pretplaćeni na ideologije (čije se mišljenje oko svakog pitanja može unaprijed pogoditi) ovo izgleda kao koegzistencija ekstremno lijevih i ekstremno desnih stavova.

Promatrajući sebe, mislim da do toga dolazi ovim procesom:

-Kao prvo, ne pokoravam se nijednoj ideologiji, jer "ideologija" nije nista drugo nego nakupina ideja nekog XY filozofa, a egoizam mi ne dozvoljava da priznam ikom filozofu neki polubožanski status da je sposoban na baš sva pitanja života i društva odgovoriti bolje od mene, i da mi uvali nesto "all inclusive" , to mi sve smrdi na diktatorstvo ili pripadnost kultu, tjeranje ljudi da budu na isti kalup
-Svakom pitanju pristupam zato individualno, cinjenice i logika imaju najvecu vrijednost, broj ljudi koji se slaze s nekim stavom je nebitan, no stav glavnih eksperata ima tezinu ukoliko nisu ublehaska profesija
-Kada zauzmem stav oko pitanja, onda u tome idem do kraja, ako mislim da je nešto istina ili ispravno onda tu nema blago, što nekima izgleda ekstremno
-moj stav oko pitanja društvo će staviti u kutiju "lijevo" ili "desno", ili koje su vec dominantne ideologije na trzistu
-rezultat je "ekstremno lijevi" ili "ekstremno desni stav"

Sveukupno, stvari se isponistavaju i dobija se neki centar, iako nijedan pojedinacni stav nije centristicki. :neznam

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 05 stu 2019, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
http://unpopular.academy/politicaltest

Eto jedan zanimljiv test, koji nije nuzno politicki, vec se bazira na "jezgri" svih ideologija. A ta jezgra su filozofske vrijednosti.
U testu, pitanja nisu pitanja u obicnom znacenju rijeci, vec najcesce izreke ili poznate recenice raznih filozofa, ekonomista, drzavnika i politicara.
S ovoga kanala na yt: https://www.youtube.com/channel/UCyawG3 ... Wcw/videos . Konkretno ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=e1LmQF55bfk
Vrlo dobar kanal, toplo preporucam svakome tko kaze za sebe da je klasicni liberal, konzervativac ili centrist.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 05 stu 2019, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Glup test. Vidim par pitanja za koja je "zaslužan" Donald Trump. U biti ni bolji ni gori od većine drugih. Par godina unazad kakva filozofija i ideologija drma na CNN i slično takva pitanja i klepaju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 10 stu 2019, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Robbie MO je napisao/la:
Naletih na ovo što mi se poklopilo s jednom misli.

Ministry of Sound je napisao/la:
Ne sjećam se u kojoj, mislim da je jedna bila blago crvena a druga blago zelena. Isto ono što je Robi spomenuo...ja ni u čemu nemam centrističke stavove, nego ono što se smatra ili ekstremno lijevo ili ekstremno desno (ili pak ekstremno individualno ili kolektivistički), pa se sve poništi.


Zanimljiv problem je ovo objasniti, ljudima koji su pretplaćeni na ideologije (čije se mišljenje oko svakog pitanja može unaprijed pogoditi) ovo izgleda kao koegzistencija ekstremno lijevih i ekstremno desnih stavova.

Promatrajući sebe, mislim da do toga dolazi ovim procesom:

-Kao prvo, ne pokoravam se nijednoj ideologiji, jer "ideologija" nije nista drugo nego nakupina ideja nekog XY filozofa, a egoizam mi ne dozvoljava da priznam ikom filozofu neki polubožanski status da je sposoban na baš sva pitanja života i društva odgovoriti bolje od mene, i da mi uvali nesto "all inclusive" , to mi sve smrdi na diktatorstvo ili pripadnost kultu, tjeranje ljudi da budu na isti kalup
-Svakom pitanju pristupam zato individualno, cinjenice i logika imaju najvecu vrijednost, broj ljudi koji se slaze s nekim stavom je nebitan, no stav glavnih eksperata ima tezinu ukoliko nisu ublehaska profesija
-Kada zauzmem stav oko pitanja, onda u tome idem do kraja, ako mislim da je nešto istina ili ispravno onda tu nema blago, što nekima izgleda ekstremno
-moj stav oko pitanja društvo će staviti u kutiju "lijevo" ili "desno", ili koje su vec dominantne ideologije na trzistu
-rezultat je "ekstremno lijevi" ili "ekstremno desni stav"

Sveukupno, stvari se isponistavaju i dobija se neki centar, iako nijedan pojedinacni stav nije centristicki. :neznam


Imao sam nedavni upis na mojoj AMA temi:

Ministry of Sound je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ja sve mislim zezate se to za Azteca. Koji jadnik.

@Ministar,

Zašto si liberal kad vidiš da današnji liberali nisu baš sasvim čisti u glavi, a njihova politika vodi u velike probleme?


Citat:
Slon i slijepci

Šest slijepaca susreće slona. Htjeli su shvatiti kako slon izgleda. Prvi mu dodiruje nogu i kaže da je slon poput palminog stabla, drugi mu dodiruje bok i kaže da je slon poput grubog zida. Treći mu opipava rep i kaže da je slon poput komada užeta. Četvrti je slijepac uhvatio slona za uho i zaključio da je slon najsličniji lepezi. Peti slijepac nakon dodira slonove surle izjavljuje da je slon poput velike zmije. Svaki je, došavši u dodir s drugim dijelom slona, uvjeren da je njegovo vlastito objašnjenje točno te da su drugi u krivu. Nitko od njih nije shvatio da svi doživljavaju samo jedan dio slona i da nijedno od njihovih objašnjenja nije potpuno.


Bilo bi dovoljno ostaviti samo to i većina bi skontala, ali da objasnim.

Da me pitaš o imigraciji (ilegalnoj a djelimično i legalnoj), smjestio bi me vjerojatno u krajnju desnicu.

Da me pitaš o radničkim pravima, krupnim kapitalistima i "slobodnoj" trgovini, zaključio bi da me je odgojio Marx i da ću glasati za Bernie Sandersa na SAD izborima.

Da me pitaš o legalizaciji marihuane, gej brakovima/pravima, eutanaziji, religijama i pojedinim osobnim slobodama pomislio bi da stojim iza stvari koje nijedna liberalna stranka ne smije staviti u program na ovim prostorima jer su preradikalne čak i za njih.

Da me liberal pita o dobrim stranama kolektivizma, društvenih i povijesnih tradicija, te prije svega o mom mišljenju da je većem dijelu plebsa potrebno paternalističko pokroviteljstvo da ih se zaštiti od vlastite gluposti i katastrofalnih izbora u životu, odrekli bi me se i otjerali u Kinu i Japan.

Moj neki savjet svima bi bio da ne gledaju na sva pitanja kroz vizuru ideologije koju su odabrali. Najgore je biti pročitana knjiga (ne bih tu predvidljivost izjednačavao s konzistentnošću, nego sa sljepilom po onoj "kad ti je u ruci čekić, sve liči na ekser"). Za dobar dio forumaša, i recimo Ninu Raspudića točno znaš u bobu koji će imati stav o bilo kojem gorućem pitanju i prije nego što otvore usta. Dosadno, lijeno, šablonizirano. Jedina nepoznanica se odnosi na vratolomije i jezičke konstrukcije kojima će braniti unaprijed zadani "zaključak".

Apropos "liberala", ne bih zapao u semantiku o definicijama, ali bih dodao da većina debilizma i zla dolazi od snaga koje se definiraju (i nastupaju u klubu zastupnika) kao "socijaldemokrati" i "zeleni".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 10 stu 2019, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Lagani libertarijanac


Privitak/ci:
libertarijanac.jpg
libertarijanac.jpg [ 56.69 KiB | Pogledano 2948 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Politički kompas: koja je vaša politička pozicija?
PostPostano: 10 stu 2019, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
maradot je napisao/la:
Lagani libertarijanac


Libertarijanstvo ti je right-wing na tom kompasu, sto se tice ekonomije. Ni u kojem slucaju left wing. Sto se tice tvoje pozicije, baca na Trudeaua (kanadski premijer) ili *neke* kandidate Demokrata na predsjednickim izborima SAD-a 2020.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 365 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 223 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO