HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 18:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 29 svi 2012, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
pinco je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
http://hercegbosna.org/forum/posting.php?mode=quote&f=5&p=425595

Na Staljingrad je ispaljeno 689 000
Evo ucinka...
slika

..pa sad, ko imalo razmislja logicno... :neznam


E pa nema šanse, samo je u pripremi bitke Luftwaffe izbacila oko 100.000 tona bombi, ili oko miljon bombi.
Računaj da je to bija grad od oko 600.000 stanovnika, da se borilo u toj bitci i nekolko miljona vojnika na obe strane, da je procjene poginilo oko 1,7-2 miljon vojnika, civila itd na obe strane.
U vrhuncu bitke bilo je angažirano, oko 25.000 komada artiljerijskog oružja, i oko 2000 aviona, i oko 2 miljona vojnika, na obe strane. Njemci su držali veči dio grada, znaći obe strane su djelovale po gradu. Bitka je trajala 150 dana, neka je svaka cijev u prosjeku ispalila jednu granatu na dan dobiješ broj od skoro 4 miljona......, Ok nije sve išlo direkt na grad, ali dovoljno da se dobije slika o razmjerima bitke.


To su brojke koje se odnose na cijelu operaciju koja je trajala šest mjeseci i obuhvaćala područje od Voronježa do Čečenije. U samom gradu i bližoj okolici je bilo negdje maksimalno oko 200 000 vojnika s obje strane.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 29 svi 2012, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12341
Upozorenja: 1
Junuze očekujemo izvinjenja za zalijetanje. :smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 29 svi 2012, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
Kazu da treba brojiti , sest dana i sest noci da bi se izbrojalo do milion. :kava

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 29 svi 2012, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12341
Upozorenja: 1
Slagali ti, meni trebalo 10 dana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 29 svi 2012, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
cuj na koji je, pa na Knin, samo se njemu sudi za prekomjerno granatiranje :sega nazalost, na nasu sramotu

sto sam ja cito o Vukovaru, barata se o milijunskom iznosu....zapravo slika govori najbolje, nije bilo kuce da nije pogodjena

kazu da je na Jajce i Pougarje ispaljeno i baceno oko pola milijona granata, projektila..., cini mi se da je to Nikola Bilic izjavio u jednom interviju, predsjednik HVO-a Jajca u to vrijeme, dok su nasi bili dole u Livnu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 29 svi 2012, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
Lebowski je napisao/la:
Slagali ti, meni trebalo 10 dana.

Jesi spavo, pio vode , jeo...i isao tamo, gdje i ja idem pjeske?

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 29 svi 2012, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
Kad se sve sabere, ispada da smo ispalili vise granata nego i Njemci i Rusi u WW2 .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 29 svi 2012, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
cakara je napisao/la:
cuj na koji je, pa na Knin, samo se njemu sudi za prekomjerno granatiranje :sega nazalost, na nasu sramotu

sto sam ja cito o Vukovaru, barata se o milijunskom iznosu....zapravo slika govori najbolje, nije bilo kuce da nije pogodjena

kazu da je na Jajce i Pougarje ispaljeno i baceno oko pola milijona granata, projektila..., cini mi se da je to Nikola Bilic izjavio u jednom interviju, predsjednik HVO-a Jajca u to vrijeme, dok su nasi bili dole u Livnu


Kad bi bilo po srpskome laprdanju ispalo bi da jadni i ugroženi ništa učinili nisu
Samo su ustaše prekomjerno granatirale knin

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 29 svi 2012, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
680.000 tenkovskih projektila, i 750.000 ostalih artiljerijskih komada na Stalingrad.

Opet je Sarajevo vrlo malo razrušeno za svoj broj projektila.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 29 svi 2012, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Lebowski je napisao/la:
Junuze očekujemo izvinjenja za zalijetanje. :smajl007


Pa, mislio sam stavit ispriku, mada mi se čini bar 3x uvećana cifra kao i sve drugo a ne 40x, ali kad vidim kako ste se krenuli branit bez ikakve provjere, vidim kako nisam jedini koji se zaletio. Emtica čak od stručnjaka za burek postade expert za tenkove... =))

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 29 svi 2012, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
slago sam za Jajce, nije pola, vec 300 iljada

Citat:
Danas, kad je sve ono sto ste prosli pomalo kao san, molio bih vas da nam kazete kako je bilo onih ratnih dana u Jajcu, jednu kratku kronologiju? Kako sve to Vi osobno danas prozivljavate?

Srbi su se za ovaj rat pripremali desetljecima. Sve su isplanirali i krenuli: 24.12.1992. opljackali su Mlin (direktor Vojo Jokic) - realizator jugovojska. Blokirali su financiranje jajackog zdravstva, kao i pristup stanici za opskrbu grada vodom. Unistili su funkciju platnog prometa (direktor SDK Ilija Markovic). Opljackali HUTR-o, kao i robne rezerve opcine. Blokirali su sve prilaze gradu. To su bile pripremne radnje.

Zvanicno rat pocinje 23.3.1992. Galiceve postrojbe napadaju sela Ljoljice i Cerkazovice. Dolaze evropski promatraci. Galic uz jaku podrsku CSB Banja Luka i jajackog SDB posredstvom jajcanina Muharema (Hame) Zjaje pokusava u grad uvesti vojnu policiju. U tome imaju podrsku i pojedinih clanova Izvrsnog odbora SDA Jajce. Sve skupa ne uspijeva.

6.4. Pukovnik Spasojevic prijeti "rusenjem grada iz vazduha ukoliko bude primijeceno i jedno uniformirano lice" i odmah salje zrakoplove koji u brisucem letu nadlijecu zgradu opcine i policije.

7.4. Gradski parlament proglasava izvanredno stanje.

8.4. Prva zrtva rata. Jugorezervisti u autobusu dok je obavljao svoju duznost rafalom ubijaju policajca Franju Ladana u nazocnosti petnaestak putnika. Odmah su reagirale Franjine kolege. Rezultat sedam poginulih rezervista i znak jugoarmadi da Jajce nije Donji Vakuf, Bijeljina, Foca... Jajce se nece predati.

27.5. Artiljerijski napad na centar grada. Prve civilne zrtve. Od ovog dana do 28.10. na grad pada preko 300.000 projektila.

12.8. Prvi napad i prvo od 128 borbenih djelovanja zrakoplova jugovojske. Ofanzivu vode Stanislav Galic i Ratko Mladic. Obrana Jajca odlijeva, a neprijatelj ima ogromne gubitke. Uzalud i osam raketa zemlja-zemlja (luna).

Posljednja ofanziva pocinje 24.10. Haubice, topovi, tenkovi, VBR-ovi, pjesadija (oko 32.000 cetnika, placenika, Rumunja, Rusa..).

Jajce se branilo srcem i JEDNIM TOPOM. Dalje nije islo, dozivjelo je vojnicki poraz.

Sve ovo su samo inserti. Inace o svemu sto se desavalo valja napisati debelu knjigu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najveći broj ispaljenih granata na gradove u ratu
PostPostano: 16 stu 2017, 20:09 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2842
Zadar, u Drugom svjetskom ratu najrazoreniji grad u današnjoj Hrvatskoj. Razaranja usporediva s Vukovarom u Domovinskom ratu.



Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 40 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO