HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 14:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 109 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tko su "saveznici" Rep. Hrvatske?
PostPostano: 02 pro 2017, 08:12 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Koji moji? Ako misliš na SDP ja nisam nikada glasao za njih , a i oni nisu bili na vlasti 15 godina nego sve skupa 8. A zar nije poznati HDZ-ovac i prijatelj predsjednice Zdravko Mamić izjavio kako je Jugoslavija bila super zemlja jer dok je Europa imala granice mi ih nismo imali, a kad je Europa skinula mi smo ih stavili.

Evo ako si zaboravio da se podsjetiš : https://www.youtube.com/watch?v=RPWsAKVO5KI


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko su "saveznici" Rep. Hrvatske?
PostPostano: 02 pro 2017, 08:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
master_mind_ je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Hrvatska nema nijednog saveznika. Hrvatska je kao dječarac koji ide u školu i onda mu svaki dan lokalni mamlazi uzmu pare, marendu i još ga išamaraju.
Čak i izvan ratnih tema, recimo kad je objavljena međunarodna tjeralica za Hernadijem iz MOL-a nijedna država nije po tome postupila.

Točno, jer tvoji već dobrih 15 godina forsira regijon sa velesilama BiH i Srbijom, u nadi da svi jednog dana uđu u EU i barem u sklopu unije postoji kakva takva obnovljena Jugoslavija.


Kaft je u pravu, s ove distance se vidi koliko smo zapravo imali i sreće sa stvaranjem države. To nikom nije bilo u planovima.

Iako sam za što hitniji ulazak BiH i Srbije u EU jer mi je iritantno prelaziti kineski zid kad idem u Bosnu, čini se da je doista plan Engleza rasturit EU za koju g. a onda nas u neku zajednicu uvalit. No, čini mi se i lijevi u RH baš ne žele s muslićima i Srbima u zajednice iako to naglas neće reći.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko su "saveznici" Rep. Hrvatske?
PostPostano: 02 pro 2017, 08:36 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Pa nije jedino Hrvatska nastala 1991, nastale su sve države raspadom SSSR-a i Jugoslavije, to baš ne bi mogao nazvati srećom i slučajnošću. Nije mogla Hrvatska ostati neki nedefinirani vakuum tu negdje između.

S druge strane jasno mi je da su Srbi odigrali bolje su sklapanju savezništva jer su imali bolje startne pozicije. Ali danas se može zaključiti da su i BH muslimani i kosovski Albanci , kojih do 1990. nije bilo nigdje ni na jednoj karti, odigrali bolje u sklapanju savezništva od nas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko su "saveznici" Rep. Hrvatske?
PostPostano: 02 pro 2017, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Da je Rusija bila još homogena i pokazala volju za gutanjem ti malih državica, zapad bi zažmirio. Mi iako imamo osjećaj jadnosti i ostavljenosti i dalje kao narod živimo puno bolje nego ostali u Regiji tako da zapravo i ne plovimo loše. Osjećaju unatoč a i on mi se čini poprilično izrežiran od stranih službi. Bit će to dobro. Meni se čini da su nam puno veće šanse za napredak u budućnosti što manje budemo hrvatovali a ne obratno. Skandinavci neka nam budu primjer.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko su "saveznici" Rep. Hrvatske?
PostPostano: 02 pro 2017, 14:03 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Kaftanzoglio je napisao/la:
Koji moji? Ako misliš na SDP ja nisam nikada glasao za njih , a i oni nisu bili na vlasti 15 godina nego sve skupa 8. A zar nije poznati HDZ-ovac i prijatelj predsjednice Zdravko Mamić izjavio kako je Jugoslavija bila super zemlja jer dok je Europa imala granice mi ih nismo imali, a kad je Europa skinula mi smo ih stavili.

Evo ako si zaboravio da se podsjetiš : https://www.youtube.com/watch?v=RPWsAKVO5KI

HDZ za vrijeme Sanadera je bio također vaš, kao i sadašnji čiji je predsjednik bivši komunist. Onaj tko je bio protiv EU u to vrijeme bio bi proglašavan "zatucanim". Zadnji put je Milanović bio premijer kada je odbijeno sudjelovanje u Višegradskoj skupini. Regijon je ipak svetinja i ne smije se od toga skretati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko su "saveznici" Rep. Hrvatske?
PostPostano: 04 pro 2017, 11:02 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
A čiji je bio pjevač i prijatelj od Tuđmana Tomislav Ivčić koji je 1991. pjevao : Let Croatia be one of Europe stars, ilustrirano zastavom EU i to se puštalo na svim radio i tv postajama.

U velikoj si zabludi da je državni vrh 90-ih htio bilo što drugo osim priključenja NATO i EU. Samo što je Tuđman bio naivac izgubljen u vremenu i prostoru što se tiče aktualnih geopolitičkih odnosa. On je umislio da će zapad uvjeriti u svoje povjesne vizije Balkana i crtao im neke karte što su oni kasnije iskoristili protiv njega u optužnicama. Za razliku od njega Milošević kao lukavi i praktični bankar zapad je obmanuo i uvjerio da nije imao ništa s onima koji su ratovali u HR i BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko su "saveznici" Rep. Hrvatske?
PostPostano: 04 pro 2017, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
A koje su to "povijesne vizije"?
RH sa svoja 4 milijuna i još pola milijuna Hrvata u BiH, zaokružimo sve na 5 su manji gradić u Kini.

Mi se ovdje (ja među prvima) svađamo oko par kota, a kako su to Amerikanci u Daytonu (i Europljani prije u Ženevi) rješavali?
Malo će dati ovaj, pa ovaj, pa će ovo biti distrikt, ako se luda plemena ne mogu dogovoriti.
Da bi na kraju ispalo rješenje (ovo Daytonsko) koje nikome ne paše.

Milošević nije obmanuo zapad.
Njegova odgovornost je dosuđena za UZP u RH (Martić), ali se Srbija uspjela izvući u BiH.
Zato što imaju državu koju, za razliku od nas, ne vode izdajice poput Mesića i Pusićke.
Da je Milošević poživio, njemu vjerojatno ne bi dosudili UZP u BiH (eventualno prvostupanjski), ali bi popušio radi Kosova (a i RH).

Naša krivnja je prvenstveno što smo nesposobni.
Ono Hitlerovo "tko se sjeća Armenaca" su Srbi pretočili i danas imamo RS sa 90% Srba.
Hrvate su klali muslimani (ne i obratno), a još smo mi ispali krivi i odgovorni za to.
Thnx by Obrvičar :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko su "saveznici" Rep. Hrvatske?
PostPostano: 04 pro 2017, 18:57 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Kaftanzoglio je napisao/la:
A čiji je bio pjevač i prijatelj od Tuđmana Tomislav Ivčić koji je 1991. pjevao : Let Croatia be one of Europe stars, ilustrirano zastavom EU i to se puštalo na svim radio i tv postajama.

U velikoj si zabludi da je državni vrh 90-ih htio bilo što drugo osim priključenja NATO i EU. Samo što je Tuđman bio naivac izgubljen u vremenu i prostoru što se tiče aktualnih geopolitičkih odnosa. On je umislio da će zapad uvjeriti u svoje povjesne vizije Balkana i crtao im neke karte što su oni kasnije iskoristili protiv njega u optužnicama. Za razliku od njega Milošević kao lukavi i praktični bankar zapad je obmanuo i uvjerio da nije imao ništa s onima koji su ratovali u HR i BiH.

Kako to kontrira bilo čemu što sam rekao?

Usput, Tuđman se distancirao od Zapada. Ne pričate li upravo vi da je Hrvatska tada bila u "međunarodnoj izolaciji"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko su "saveznici" Rep. Hrvatske?
PostPostano: 05 pro 2017, 10:11 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Nije se Tuđman distancirao od zapada nego obratno. Kad je 1996. Clinton sletio na Pleso na sat vremena izašao je u kožnoj jakni i čudio se što mu je organiziran državnički doček iako to nije bio službeni posjet. Toliko o tome da se Tuđman distancirao od zapada.
On je jednostavno bio naivan sa iskustvom sjedenja po arhivima i pisanja knjiga. Da je pogledao jedan Rambo film više bi znao o tome koga će Amerikanci podržavati u BiH nego u svim tim knjižurinama.

Druga stvar, Tuđman nije skrivao da je etnički nacionalist i da bi mu bilo najdraže da svaki narod u bivšoj Jugi živi u svojoj državi. To više nije bilo "in" na zapadu, već građanski nacionalizam i prava manjina, i zakasnio je 150 godina. S druge strane Milošević kroz cijeli rat nije dao nijednu izjavu kojom bi pokazao da prezire Hrvate i Bošnjake. Čak je štoviše svoje u krajini ismijavao kako su pobjegli , a Hrvate hvalio su branili Vukovar nekoliko mjeseci. Kao da je to nešto u čemu on nije imao veze nego je sve gledao na televiziji.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 109 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO