HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 10:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 30 kol 2016, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27463
O liku kapetana Gradaščevića mnogo se zna. No bh muslimani ga se, moglo bi se reći, stidljivo spominju. Tu i tamo pri nekoj godišnjici protutnje nešto o njemu i to je to. Nema spomenika u centru Sarajeva i drugim velikim musl. gradovima, nema većih službenih proslava, nema sportskih ili kuturnih događanja nazvanih po njegovom imenu na nivou Federacije ili BiH, nema priznanja...

Kosti mu i dandanas leže u Turskoj iako Bakir skoro svaki mjesec ispija kaHvu s Erodganom. Husein je najbolji primjer licemjerstva i dokaz da nacionalni identitet u bh muslimana nije sazreo. Ne smiju se zamjeriti Turcima, jer je taj ratovao protiv njih. Za Islamsku zajednicu je isto marginalan, jer znamo što njihovi sadašnji ("Naši preci su Turci") i predhodni ("Naša majka je Turska") ulema misli o okupatorima.

Dakle i dalje prevladava podaništvo gdje se samo katkad za dnevno političke potrebe kapetan izvlači kao borac za autonomiju Bosne. S druge strane ta događanja za vrijeme Gradaščevića iznose na vidjelo i unutarmuslimanske nesuglasice, zapravo građanski rat muslimana Bosne i muslimana Hercegovine. Kapetan Gradaščević bi možda bio i sretan što je ovako, jer da vidi kako mu po Bosni na proslavama i raznim događanjima marširaju likovi u turskim odorama, koje je on mačom proganjao, bolje i da ga previše ne spominju. Ili možda čine što je i on sam dosta godina činio? Gradaščević, muslimanski narodni junak, koji to je, ali i nije, sve dvosmisleno, sve podložno nečijim interesima, bez jasnog opredjeljena.

U nešto daljnjem susjedstvu imamo Skenderbega, Albanca s kojima bh muslimani vole često praviti paralele. 18 godina je vodio rat protiv Osmanskog osvajača, konvertirao na katolicizam, pa je ipak u danas u većinskoj muslimanskoj Albaniji ponosno narodni heroj i osoba poznata u cijeloj Europi, dok bosanski "zmaj" ne smije ni posthumno u zemljicu Bosnu iz koje je odnio 8000 zlatnih dukata, dvije vreće srebrenog novca,... jer bi od tamo opet mogao "rigati vatru" protiv "braće".

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 30 kol 2016, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
novem je napisao/la:

U nešto daljnjem susjedstvu imamo Skenderbega, Albanca


Ja bih rekao da je on podrijetlom Srbin? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 30 kol 2016, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27463
Mar-kan je napisao/la:
novem je napisao/la:

U nešto daljnjem susjedstvu imamo Skenderbega, Albanca


Ja bih rekao da je on podrijetlom Srbin? :neznam


Mater mu Vojsava Branković.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 30 kol 2016, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27463
Branitelj kršćanstva (titula od pape Kalixta III. "Athleta Christi") u sred Tirane.

slika

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 13 ruj 2016, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2015, 21:19
Postovi: 11
Huseina Gradašćević je dio hrvatske baštine i šteta je što ga mi slabo spominjemo.

Bošnjačko tumačenje povijesti nije vrijedno spomena. Malo su za kraljevinu Bosnu, ali onda uredno dignu spomenik onome tko je istu tu kraljevinu Bosnu osvojio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 13 ruj 2016, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23316
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Husein Gradaščević je digao bunu zbog ukidanja povlastica i zbog otpora reformama Osmalijskog sustava, kojom bi se krščanskoj raji dali ravnopravniji status.
Srećom njegov ustanak je slomljen i nakon sloma ustanka broj katolika u Bosni je počeo konstantno rasti, jer su katolici dobili ravnopravniji status.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 13 ruj 2016, 21:00 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
ĐakaNG je napisao/la:
Huseina Gradašćević je dio hrvatske baštine i šteta je što ga mi slabo spominjemo.

Bošnjačko tumačenje povijesti nije vrijedno spomena. Malo su za kraljevinu Bosnu, ali onda uredno dignu spomenik onome tko je istu tu kraljevinu Bosnu osvojio.



=))

Posta i rahmetli Husein Hrvat. =)) A zalagao se za ukidanje prava istih. Tipično. Ono što valja u Bošnjaka prisvojiti, ostalo odbaciti.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 13 ruj 2016, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
ĐakaNG je napisao/la:
Huseina Gradašćević je dio hrvatske baštine i šteta je što ga mi slabo spominjemo.
Bošnjačko tumačenje povijesti nije vrijedno spomena. Malo su za kraljevinu Bosnu, ali onda uredno dignu spomenik onome tko je istu tu kraljevinu Bosnu osvojio.

Čovjeka je zanimala samo vlast, ništa više.
Iako meni miriše na izdajnika radi odnosa prema poboljšanju statusa kršćana.

@miđa-AmiĐa, Bośnjaci, to ima neku povijest? Burek-baklava ? =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 13 ruj 2016, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ĐakaNG je napisao/la:
Huseina Gradašćević je dio hrvatske baštine i šteta je što ga mi slabo spominjemo.

Bošnjačko tumačenje povijesti nije vrijedno spomena. Malo su za kraljevinu Bosnu, ali onda uredno dignu spomenik onome tko je istu tu kraljevinu Bosnu osvojio.


Đaka nemoj bit ustaša. Čapljinci su mi dragi automatski, nemoj to kvarit sa cvjećarstvom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 13 ruj 2016, 21:55 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Ceha je napisao/la:
ĐakaNG je napisao/la:
Huseina Gradašćević je dio hrvatske baštine i šteta je što ga mi slabo spominjemo.
Bošnjačko tumačenje povijesti nije vrijedno spomena. Malo su za kraljevinu Bosnu, ali onda uredno dignu spomenik onome tko je istu tu kraljevinu Bosnu osvojio.

Čovjeka je zanimala samo vlast, ništa više.
Iako meni miriše na izdajnika radi odnosa prema poboljšanju statusa kršćana.

@miđa-AmiĐa, Bośnjaci, to ima neku povijest? Burek-baklava ? =))


Nemaju, gdje bi oni... Zna se da su Hrvati najnajnaj autentičniji i najoriginalniji, najzapadnouljudbeniji među zapadnouljudbenima. Još otkada su došli na ove prostore iz svoje nordijsko - arijsko - zapadnouljudbene skandinavijske prapostojbine.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 13 ruj 2016, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2015, 21:19
Postovi: 11
Tuta je napisao/la:
ĐakaNG je napisao/la:
Huseina Gradašćević je dio hrvatske baštine i šteta je što ga mi slabo spominjemo.

Bošnjačko tumačenje povijesti nije vrijedno spomena. Malo su za kraljevinu Bosnu, ali onda uredno dignu spomenik onome tko je istu tu kraljevinu Bosnu osvojio.


Đaka nemoj bit ustaša. Čapljinci su mi dragi automatski, nemoj to kvarit sa cvjećarstvom.


Ja sam svoj odnos prema cvjećarstvu dao na jednom drugom forumu, Cehi je to poznatije.

Odreći se traženja u Bošnjacima "cvijeće hrvatstva" jer su se oni u zadnjem ratu "pokazali" prema Hrvatima. Međutim, treba njegovati one koji se istinski deklariraju Hrvatima islamske vjere - Zlatko Hasanbegović.
Treba zaštiti našu povijesnu baštinu iz srednjeg vijeka(kraljevina Bosna), ali isto tako zaštiti i našu hrvatsku muslimansku baštinu(Musa Ćazim Ćatić, Mak Dizdar, Džaferbeg Kulenović, Nahid Kulenović itd.) i ne dati Bošnjacima da nam to preotmu.

Peace ;) :zastava_Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 15 ruj 2016, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
Amiđa je napisao/la:
Nemaju, gdje bi oni... Zna se da su Hrvati najnajnaj autentičniji i najoriginalniji, najzapadnouljudbeniji među zapadnouljudbenima. Još otkada su došli na ove prostore iz svoje nordijsko - arijsko - zapadnouljudbene skandinavijske prapostojbine.

Hrvati su došli iz Irana.
Zato će tamo vratiti vas.
Bośńaci (ili boşņaci, turski je vjerojatno ispravniji) nisu Hrvati (bez obzira što su im neki preci bili).
To je narod koji je nastao u SFRJ (nakon njenog raspada zapravo), mijenjao gro imena i koji pokušava ukrasti dio hr. povijesti, kulture i jezika.
Neka budu što hoće i neka se zovu kako žele (iako je ime bošnjaka hrvatsko), ali razlika mora postojati.
Dakle, Hasanbegović je Hrvat (bez obzira na vjeru), Izetbegović nije.
I to je to.
Đaka :zivili
Bośńake u trokut, ionako ih na tih pola frtalja živi tri frtalja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 16 ruj 2016, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Ko mi nađe dokaz da se HaSSanbegović izjašnjava kao Hrvat dobit će pivo od mene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 16 ruj 2016, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2015, 21:19
Postovi: 11
Tuta je napisao/la:
Ko mi nađe dokaz da se HaSSanbegović izjašnjava kao Hrvat dobit će pivo od mene.


Nije ti on HaSSanbegović već Hasanbegović. Mislim da bi tolerantni ljevičari puni ljubavi prema svima to trebali naučiti.

Inače čovjek je bio član HČSP, branio hrvatsko stajalište o hrvatsko-muslimanskom ratu(imaš na youtubeu tu tribinu) i nije niti jednom spomenuo išta o Bošnjacima koliko ja znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 16 ruj 2016, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
http://hu-benedikt.hr/?p=52879
Je da je Bujanec, al...

http://narod.hr/hrvatska/tko-je-dr-sc-z ... ar-kulture
https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Hasanbegovi%C4%87
Pogledaj izvore, njegova djela i radove.

Stav prema NDH;
http://www.vecernji.hr/hrvatska/zlatko- ... dh-1077520

A imaš i njegove vlastite riječi, pogledaj zadnje pitanje;
http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... o-463.html

Čovjek je Hrvat, nije baš ljubitelj SarajTeherana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 04 lis 2016, 01:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
lider30 je napisao/la:
Husein Gradaščević je digao bunu zbog ukidanja povlastica i zbog otpora reformama Osmalijskog sustava, kojom bi se krščanskoj raji dali ravnopravniji status.
Srećom njegov ustanak je slomljen i nakon sloma ustanka broj katolika u Bosni je počeo konstantno rasti, jer su katolici dobili ravnopravniji status.

Sazrijevamo, pa kao i ostali evropski narodi borbu guzonja za stolice pretvaramo u mitove o nacionalnom buđenju.

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 04 lis 2016, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Ceha je napisao/la:
http://hu-benedikt.hr/?p=52879
Je da je Bujanec, al...

http://narod.hr/hrvatska/tko-je-dr-sc-z ... ar-kulture
https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Hasanbegovi%C4%87
Pogledaj izvore, njegova djela i radove.

Stav prema NDH;
http://www.vecernji.hr/hrvatska/zlatko- ... dh-1077520

A imaš i njegove vlastite riječi, pogledaj zadnje pitanje;
http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... o-463.html

Čovjek je Hrvat, nije baš ljubitelj SarajTeherana.


Kakov lažjivi jado.

U ovom članku o stavu o NDH je zaista smešan kad govori kako ova Hrvatska nema kontinuitet sa NDH , a sam je onaj za kojeg se zna da žali za njom o čemu govori njegova reputacija.
On ja kao i Tompson , peva koljačke i ustašeke pesme , a kad ga pitaju jeli ustaša on uglavnvom ćuti i pravi se grbavi i ne sme javno da kaže za čega se zalaže , znači PIČKA.

U tom članku veli da Hrvatska nije slednik NDH i da je ona stekla samostalnost na osnovu samoopredeljenja koje odbranjeno u domovinskom ratu.
Opet čovek laže , jer Hrvatska je nastala na tekovinama partizana jer su partizani i hrvatski komunisti stvorili SR Hrvatsku u tim granicima ,i stvorili jugoslovenski ustav koji je imao u sebi mogućnost samo opredelenja ,i taj usta su tuđman i iskoristili i taj ustav je priznat od celog sveta.

Jer ako nije tako i ako hrvatski komunisti i jugoslovenski ustav nije osnova hrvatske nezavisnosti onda po pravnom osnovu Hrvatska ne može postojati i njene granice su nevažeće.
Znači bez kontinuiteta sa SR Hrvatskom ne može biti današnje Hrvatske , to je činjenica jasna kao dan.

A to što ovaj kučak je ustaša i što je smrad , to vama ne ide u prilog , a nama Srrbima čak i ide jer on svoju rođenu zemlju stavlja pod upitnik i srozava je moralno i pravno.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 04 lis 2016, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
Joe, ti imaš problema?
Pogledaj BiH. Ona je bila jedna od 6 republika za vrijeme SFRJ. Čak se i forsirao "bosanski" izgovor "srpskohrvatskog" u njoj.
Je li ona danas država?
Ili protektorat?
Ista stvar bi bila i s RH da su Hrvati izgubili u Domovinskom ratu.

Sve je to super, i hr. pobjeda u ww2 (Hrvati čine jedan od najjačih pokreta otpora u cijeloj europi) i ustav (donesen tek 1974), ali malo bi to sve značilo bez DRa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 04 lis 2016, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ponovo Jole ima problema a predsjednik mu i premijer notorni fasisti i predvodnici koljackih pohoda na susjednu drzavu..
ko o cemu kurava o postenju

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 04 lis 2016, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
Tulkas je napisao/la:
Ponovo Jole ima problema a predsjednik mu i premijer notorni fasisti i predvodnici koljackih pohoda na susjednu drzavu..
ko o cemu kurava o postenju

Uvijek je tak', jbg :D
Čudim se kaj uopće upotrebljava slovo u na tipkovnici.
I slovo k :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 10 pro 2017, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2410
Lokacija: HR
Da li je nadimak BiH nogometne reprezentacije Zmajevi nastao po ovom pobunjeniku?
Ne trebaju se druga 2 naroda bunit kad imamo svoje reprezentacije u Rusiji, nek zovu na svojoj četvrtini kako žele.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kapetan Gradaščević - Zmaj bez vatre
PostPostano: 10 pro 2017, 16:30 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
novem je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Ja bih rekao da je on podrijetlom Srbin? :neznam


Mater mu Vojsava Branković.


Mala digresija, ali je tema o povjesnim junacima, pa da pojasnimo....

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/24315 ... -kastriota

Đurađ Kastriot Skenderbeg je ličnost veoma značajna za istoriju otpora prema osmanlijskim osvajačima na Balkanu. Smatra se, da je Đurađ Kastriot bio i jedna od brana brzom prodoru muslimanstva na Balkan.

Zašto je istoričar Oliver Jens Šmit uzburkao albansku javnost sa novim tumačenja događaja i ličnosti Skenderbega ?

– Švajcarski naučnik Oliver Jens Šmit je dao tumačenje uloge Đurađa Kastriota Skenderbega, da on nije isključivo albanski nacionalni heroj, doveo je u pitanje nacionalni albanski indetitet Skenderbegov, a i da Skenderbegov otpor Turcima nije bio opštenarodni ustanak, već njegova borba za obnavljanje očevine, odnosno kneževine Ivana Kastriota na prostorima koje je ona zauzimala.

Određena dokumentarna građa iz srpskih srednjovekovnih izvora, veoma bitna za analitički pristup ovoj temi, nije do sada uzeta u obzir u postavkama o etničkom indetitetu Kastriota, kao što je: Povelja cara Stefana Dušana iz 1347, Prostragma iz 1349/53, Svetoarhanđelovska hrisovulja iz 1348/52, zatim za Masareke, neposredne pretke Kastriota, „Janjinska hronika“, a ni objašnjenja V. Kačanovskog o nastanku „Memorije…“ Musakija i dr. dokumenti i zapisi. Neki dokumenti poznati naučnoj javnosti kao Dubrovačka povelja Aleksandru iz 1368 god. je pogrešno tumačena, te se i stoga smatra, da je situacija sa temom o etničkom indetitetu Kastriota ostala nedorečena i nedovoljno dokumentarno istražena i adekvatno tumačena.

Povelje Stefana Dušana i Dubrovačka povelja razjašnjavaju pitanje, da je Branilo, pradeda Đurađa Kastriota, bio kefalija „dominusa“ Aleksandra, a prethodno čelnik u vojsci cara Stefana Dušana, koji je isticanjem u vojsci dostigao status nižeg plemstva i dobio feud na reci Gardi sa kastelom „Kastri“, starom vizantiskom tvrđavom, po kome su se i nazvali Kastrioti njegovi potomci i njihova porodica (inače jedna grana roda Masareka).

Takođe „Janjinska hronika“ u istoriografiji smatrana kao verodostojan hronički dokument, daje tačno opredeljenje,

da su Masareci srpsko-slovenski rod iz kraja Zagorja i mesta Zagore kod Janjine pominjani kod istoričara Prokopija još posle prvih doseljenja slovenskih skupina u VI veku. Iz okoline Janjine iz Epira, za koji Đurađ Kastriot i govori, po njegovim biografima, da mu je postojbina, je njegov rod preseljen iza Drima, etničke granice srpsko-albanske, na padine Paštrika, blizu Prizrena.

Tada je Branilo, Đurađev pradeda i zabeležen kao carev čelnik, od koga je moguće dalje dokumentarno pratiti dalji genetski niz predaka do samog Đurađa Kastriota Skenderbega i dalje posle njega njegovih potomaka do današnjeg vremena.

Zaključak o srpsko-slovenskom poreklu se kod starijih generacija potvrđuje čitavim nizom argumenata do kojih se dolazi istraživanjem nacionalnog indetiteta Kastriota: njihova pravoslavna vera sa porodičnom slavom (karakterističnom specifičnošću za srpski indetitet) što nalazi istoričar I. Jastrebov, njihov status srpske vlastele, (koji u Dušanovo vreme mogu imati samo Srbi, Grci, ili Nemci), bliske rodbinske veze sa srpskim velikaškim kućam, hilandarski monasi iz njihove najuže familije

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 54 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO