HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2058 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 12 ožu 2018, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
To je gore što sad ne možemo, puno gore jer se akumulira. Vjerojatno za 100 200 godina ne zna se ali neće ovako ostati.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 12 ožu 2018, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
korrisnik je napisao/la:
To je gore što sad ne možemo, puno gore jer se akumulira. Vjerojatno za 100 200 godina ne zna se ali neće ovako ostati.


Samo sabura sta je 200 godina za Bosnjaka. :thumbup1

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 12 ožu 2018, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
korrisnik je napisao/la:
Misliš da će Srebrenica ostati neosvećena??
E grdno si se prevario kao što rekoh Turci će biti mala maca za ono što će biti u budućnosti.
To nije moja prijetnja niti je želja to je jednostavno inercija Balkana.
A šta bi vi to osvećivali??
Pobijene zločince iz 28. koji su se bojali predati nego krenuli u probijanje obruča i kroz zasede?
Bolje bi ti bilo da zavežeš jezičinu.Kako to da nikom nije falila dlaka sa glave u Žepi?
Ako se mi budemo svetili ponestaće vas,nema vas toliko koliko nam dugujete.Nemoj da misliš da je išta zaboravljeno,ako se o tome ne priča.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 12 ožu 2018, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Normalno je da tu nazovi nagradu ili šta već,dobije Srbin.Od kad Srbi vladaju u Srebrenici običnim ljudima je bolje i život se vraća u grad.Gore je samo lokalnim muslimanskim političarima koji su za sve ove godine proćerdali ogroman novac a gradić pretvorili u cirkus mrtvačnicu.Njima je teško,nema državne sise,nema dotoka novca sa svih strana pa im lažni genocid na uši izbija,razumem ih kome ne bi?Još jednom napomenuti već poznato.Srbi su na vlast u Srebrenici došli i uz pomoć muslimanskih glasova jer se običnim ljudima zgadilo sve.Na šta je to sve ove godine ličilo,kad su muslimani rešili da glasaju za Srbe,može samo da se predpostavlja.Koliko je tu bilo bahatog bogaćenja,zloupotreba svake vrste.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 13 ožu 2018, 00:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Kačamak je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Misliš da će Srebrenica ostati neosvećena??
E grdno si se prevario kao što rekoh Turci će biti mala maca za ono što će biti u budućnosti.
To nije moja prijetnja niti je želja to je jednostavno inercija Balkana.
A šta bi vi to osvećivali??
Pobijene zločince iz 28. koji su se bojali predati nego krenuli u probijanje obruča i kroz zasede?
Bolje bi ti bilo da zavežeš jezičinu.Kako to da nikom nije falila dlaka sa glave u Žepi?
Ako se mi budemo svetili ponestaće vas,nema vas toliko koliko nam dugujete.Nemoj da misliš da je išta zaboravljeno,ako se o tome ne priča.



Mladić ubio pregovarača nije falilo nikako.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 13 ožu 2018, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
korrisnik je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
A šta bi vi to osvećivali??
Pobijene zločince iz 28. koji su se bojali predati nego krenuli u probijanje obruča i kroz zasede?
Bolje bi ti bilo da zavežeš jezičinu.Kako to da nikom nije falila dlaka sa glave u Žepi?
Ako se mi budemo svetili ponestaće vas,nema vas toliko koliko nam dugujete.Nemoj da misliš da je išta zaboravljeno,ako se o tome ne priča.



Mladić ubio pregovarača nije falilo nikako.
Ne lupetaj.Sa vama čovek ne može normalno da komunicira.Pošto je normalna komunikacija isključena a vi se onda spremite pa žrtvujte mir još jednom,po poslednji put. :winkiss

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 15 ožu 2018, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Uvijek moram prevoditi sa arapsko-bošnjačkog jezika.
Samo provodite zakon i strogo građanski. Te iz bošnjačkog nacionalnog tora dobro namlatite.

Citat:
Musliman priveden nakon verbalnog napada na načelnika Srebrenice

Almir Muškić danas je u zgradi općine Srebrenica prijetio i verbalno napao načelnika općine Mladena Grujičića zbog dodjele priznanja predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku, saopšteno je iz Informativne službe ove lokalne zajednice.
U saopštenju se navodi da je općinsko obezbjeđenje obavijestilo policiju o incidentu i Muškić je priveden na saslušanje u Policijsku stanicu u Srebrenici.

Iz ove opštine je najoštrije osuđen današnji incident i narušavanje javnog reda i mira, te ugrožavanje bezbjednosti načelnika ili bilo kojeg stanovnika.

Podsjećamo, lideru RS-a Miloradu Dodiku nedavno je dodijeljeno najveće priznanje općine Srebrenica, Plaket sa zlatnim grbom, i to povodom Dana općine. Bošnjaci u Srebrenici nisu se složili s odlukom da plaketa ode u Dodikove ruke s obzirom da predsjednik RS-a ne priznaje genocid u Srebrenici.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 15 ožu 2018, 18:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Musliman iz Njemačke bi nametao građanima Srebrenice vlast.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 20 ožu 2018, 19:54 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
daramo je napisao/la:
Musliman iz Njemačke bi nametao građanima Srebrenice vlast.



Nametaju i raznorazni Stuttgartcani i Minkenjaci gradanima Livna i Duvna, a ti se uhvatio Srebrenice... Ne samo ti nego i ostali srbokatolicki pacenici na forumu.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 20 ožu 2018, 20:10 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Kme kme zeleni, srebrenica vam je proslo svrseno vrijeme, i tu ama bas nista ne mozete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 20 ožu 2018, 20:12 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
s one strane dinare je napisao/la:
Kme kme zeleni, srebrenica vam je proslo svrseno vrijeme, i tu ama bas nista ne mozete.



Daleko od toga da je bilo koja sredina na koju polazemo pravo proslo-svrseno vrijeme. Jos cemo se mi cerati.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 20 ožu 2018, 20:13 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
novovrijeme je napisao/la:
Da vlah ne vlada Srebrenicom!

slika

=))


Ovo je pajdo od @veziste sarajevskog hrvatine :laugh
Bolje pravoslavni vlah nego Muslimani vlah, gospodine kavazovicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 20 ožu 2018, 20:13 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Amiđa je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
Kme kme zeleni, srebrenica vam je proslo svrseno vrijeme, i tu ama bas nista ne mozete.



Daleko od toga da je bilo koja sredina na koju polazemo pravo proslo-svrseno vrijeme. Jos cemo se mi cerati.


Ocete, preko interneta iz skandinavije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 20 ožu 2018, 20:19 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
s one strane dinare je napisao/la:
Amiđa je napisao/la:


Daleko od toga da je bilo koja sredina na koju polazemo pravo proslo-svrseno vrijeme. Jos cemo se mi cerati.


Ocete, preko interneta iz skandinavije.



I iz Njemacke, Austrije, Australije, Irske, Nizozemske... Dobar dio forumastva hrvatskog je s njemackog govornog podrucja. I oni ce preko interneta boj biti. Bosnjaka skoro i da nema na forumu, osim mene i korrisnika, koji je u BiH.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 20 ožu 2018, 20:27 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
I sta s tim? Ja ti kazem da necete vidit ni centimetra srpske, ko ni mi nazalost. Mi smo posavinu kompenzirali sa dgg. Takodjer dali smo mrkonjicki dzep srbima da bi vi dobili od njih koji kvadrat oko sarajeva. I tako je kako je. Srbi dobili svoju republiku. Mi ******** u kojoj ustavni sud kaze da smo mi gornji. Hopa cupa no vazeljin ******** partneri, bit ce kmecanja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 20 ožu 2018, 20:30 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
s one strane dinare je napisao/la:
I sta s tim? Ja ti kazem da necete vidit ni centimetra srpske, ko ni mi nazalost. Mi smo posavinu kompenzirali sa dgg. Takodjer dali smo mrkonjicki dzep srbima da bi vi dobili od njih koji kvadrat oko sarajeva. I tako je kako je. Srbi dobili svoju republiku. Mi ******** u kojoj ustavni sud kaze da smo mi gornji. Hopa cupa no vazeljin ******** partneri, bit ce kmecanja



Gornji ste jedino u kmecanju. I kurcenju bez pokrica.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 20 ožu 2018, 20:32 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Aparthejd kume, sve znas sta vas ceka, da se ne ponavljamo i ne trolamo temu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 20 ožu 2018, 20:33 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
s one strane dinare je napisao/la:
Aparthejd kume, sve znas sta vas ceka, da se ne ponavljamo i ne trolamo temu



Nema od toga nista kume. Zaletili ste s tom presudom, spustanje ce biti bolno. Kao i uvijek do sada kada ste poletili. Ostajete podstanari u Republici Bosnjackoj ( FBiH).

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 20 ožu 2018, 20:39 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
A ko ce da nas spusti ovaj put? Bakir? Bradonje iz maoce? Zapad je rekao svoje. Nisu vise rane 2000ite... vi ste muslimani u sred europe i ko ce da vas zauzda nego vasi najdrazi europski uljudbenici. 50% :winkiss


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 19 svi 2018, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Negdje u ovo doba godine su neki od ovih nastradali od naoružanih muslimanskih gerilaca iz "nenaoružane UN enklave".

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 19 svi 2018, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kakvu ovi Srbi imaju takiju ne možeš vjerovati. Budalama uvalili PRAVDA ZA DAVIDA da se zabavljaju i nadaju. A u pozadini ih ovako jame.

Citat:
Povratnici u srebrenička sela ogorčeni: Ovdje više nema života

maj 5, 2018

Narodna skupština RS (NSRS) donijela je nedavno odluku o formiranju Nacionalnog parka „Drina“ u Srebrenici, koji obuhvata površinu od 28.000 hektara, od čega je 90 posto bošnjačko privatno zemljište. Lani su, tokom javne rasprave o Nacrtu zakona o NP „Drina“, Bošnjaci NSRS-u uputili primjedbe, a sada je njih više od 200 najavilo proteste ispred zgrade Općine Srebrenica.

Državna imovina

– Protiv toga smo da Nacionalni park obuhvata privatnu imovinu. U praksi bi to značilo da ljudi više neće moći živjeti na svojim imanjima, morat će se iseliti – kaže Admir Nukić, inicijator potpisivanja peticije protiv NP-a.

Mirsad Sinanović iz Urisića također ne želi da privatna imovina bude u okviru Nacionalnog parka, ali, kako ističe, mještane niko ništa nije pitao.

– Nisam protiv tog nacionalnog parka, ali neka ga osnuju na državnoj imovini, a ne na mojoj i imovini Bošnjaka od Srebrenice do Luke. Sutra da hoću da uberem šljivu, jabuku, orah iz svoje njive, moram tražiti pismenu dozvolu. Tim parkom će naše slobode, kretanje, rad u njivi biti ograničeni – ističe Abdulah Mešanović iz Klotjevca kod Srebrenice.

Bez slobode

Ramo Kadrić iz Gladovića smatra da u Nacionalnom parku za mještane više nema života i slobode. Demokratskim i zakonskim putem, kaže, organizirat će proteste u gradu, a pokrenut će i kolektivnu tužbu.

– Želimo da koristimo ono što je naše, da slobodno obrađujemo njive, idemo od sela do sela i vozamo se jezerom Perućac. Ubuduće će nam za sve to trebati dozvole – navodi on.

Sjedište u Skelanima

Nakon što je usvojen Zakon o Nacionalnom parku „Drina“, Skupština općine Srebrenica donijela je odluku o osnivanju javnog preduzeća. Sjedište je u Skelanima, a za vršioca dužnosti direktora imenovan je Dragi Glišić, odbornik u SO Srebrenica. Predsjednik Upravnog odbora preduzeća je Radomir Pavlović, potpredsjednik SO i odbornik u lokalnom parlamentu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 10 srp 2018, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Citat:
Na Maršu mira Cormack, Džaferović, Teletović, Kurić...
Objavljeno: 10.07.18 u 16:28 117

Maršu mira danas su se pridružile i mnoge ličnosti iz političkog i javnog života, pojedini ambasadori u našoj zemlji, ali i proslavljeni sportisti.

Ambasadorica Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini Maureen Cormack pridružila se danas, u mjestu Šušnjari iznad Potočara, učesnicima Marša mira za Srebrenicu, poručivši da je velika čast pridružiti se ljudima koji su preživjeli genocid u Srebrenici, članovima porodica i prijateljima žrtava.

- Četvrti put se pridružujem Maršu mira koji podsjeća na genocid koji se dogodio u Srebrenici i ja sam počastvovana što sam u prilici ovo uraditi - kazala je Cormack novinarima u Šušnjarima.

Maršu mira u Šušnjarima se pridružio i zamjenik predsjedavajuće Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Šefik Džaferović, a u koloni su od ranije i ministar kulture i sporta Kantona Sarajevo Mirvad Kurić i bivši košarkaški reprezentativac BiH Mirza Teletović. U koloni Marša mira je i Mirsad Bektić, UFC borac. Bektić je inače iz Srebrenice. U koloni je bio i savjetnik predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Dževad Mahmutović te drugi.

U koloni Marša mira ''Nezuk-Srebrenica 2018'' je oko 6.000 učesnika, a na put od sto kilometara krenuli su prije dva dana.

Izvor: Faktor/Fena

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 11 srp 2018, 09:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Fenomenalna emisija!



Akteri o Srebrenici objasnjavaju sta se stvarno desilo.
Obavezno pogledati.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 11 srp 2018, 09:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Citat:
Moto klub „Suburb's Riders“ Ilidža organizovao je i ove godine sedmi po redu Internacionalni moto maraton Srebrenica 2018. pod nazivom „Da se ne zaboravi i ne ponovi“ posvećen godišnjici srebreničke tragedije. Učešće je je uzelo preko 600 motorista iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Švedske, Austrije, Švicarske, Njemačke,Turske, Libije i Italije koji su se 10. jula 2018. godine okupili na parkingu ispred Energoinvesta na Ilidži, gdje je obavljeno akreditiranje učesnika, podjela majica i lunch paketa, nakon čega su u pratnji policije krenuli na defile kroz grad gdje su se zaustavili i položili cvijeće na spomen obilježje Djeca Sarajeva, zatim su krenuli prema Memorijalnom centru Potočari. Na putu prema Srebrenici zaustavit će se u Kladnju, Vlasenici, te Konjević-Polju gdje će obići nanu Fatu Orlović. Učesnici moto maratona će 11. jula prisustvovati dženazi i obilježavanju 23. godišnjice genocida u Srebrenici. I ove, kao i predhodne godine Općina Ilidža finansijski je podržala ovu humanu manifestaciju.


slika

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 11 srp 2018, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Kum Bečo je napisao/la:
Citat:
Moto klub „Suburb's Riders“ Ilidža organizovao je i ove godine sedmi po redu Internacionalni moto maraton Srebrenica 2018. pod nazivom „Da se ne zaboravi i ne ponovi“ posvećen godišnjici srebreničke tragedije. Učešće je je uzelo preko 600 motorista iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Švedske, Austrije, Švicarske, Njemačke,Turske, Libije i Italije koji su se 10. jula 2018. godine okupili na parkingu ispred Energoinvesta na Ilidži, gdje je obavljeno akreditiranje učesnika, podjela majica i lunch paketa, nakon čega su u pratnji policije krenuli na defile kroz grad gdje su se zaustavili i položili cvijeće na spomen obilježje Djeca Sarajeva, zatim su krenuli prema Memorijalnom centru Potočari. Na putu prema Srebrenici zaustavit će se u Kladnju, Vlasenici, te Konjević-Polju gdje će obići nanu Fatu Orlović. Učesnici moto maratona će 11. jula prisustvovati dženazi i obilježavanju 23. godišnjice genocida u Srebrenici. I ove, kao i predhodne godine Općina Ilidža finansijski je podržala ovu humanu manifestaciju.


slika


Dakle, mi smo 1992-95. ratovali protiv Hrvata i Muslimana.
Hrvati su danas nakon 23. god. u EU i igraju za finale SP.
Vi ste i dalje u crnoj rupi... usavrsavate kme do perfekcije, igrate sportove za invalide i valjate se po dzamijama. To je vas smisao zivota.
Sta cete sutra kad vam prodje 11.7.? Opet nazad u muslimansko blato i jad.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2058 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO