HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 21:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2015, 12:44
Postovi: 1113
glx je napisao/la:
seherzada_begovica je napisao/la:
Pri cemu je moja idealna drzava, na ovim prostorima, ona koja obuhvata ozemlje danasnje Hr i BiH, a u kojoj nema mutave stoke Srba, Hrvata, Bosnjaka, i njihovih preseravanja... vec imaju neki... stajaznam... Amerikanci. :neznam (plasticno receno-kazano). :neznam


Koji deža vu. Imam dobrog prijatelja, baš projugoslovenski orijentisan, s obzirom da su mu sva tri naroda zastupljena na porodičnom stablu. I on je, odlaskom u Sarajevo da studira, pokušao taj svoj žal za Jugoslavijom da zamjeni simpatisanjem "građanskih i lijevih stanaka". Tad je nekad i Komšić izabran prvi put u Predsjedništvo, i znam da mu je on bio novi Tito. I sjećam se da smo se prvi put ozbiljno posvađali kad je mrtav ladan izjavio nešto u fazonu ovog boldovanog: "Što ne bi nekakvim dekretom izbrisali čitavu istoriju i nacije na ovim prostorima, i da budemo nešto novo, eto ne mora ni Bosanci i Hercegovci, već nešto skroz deseto". :zubati

Kasnije se nešto cimao oko one Sabine Ćudić i Naše Stranke, i imao neke radikalne ideje svojstvene sarajevskoj ljevici o "eksterminaciji svih nepoželjnih elemenata koji su protiv jake države BiH", nešto slično ovim Suljagićevim "gradžanima".


Istorija mutavosti se ne moze izbrisati.

Ona se moze nastaviti u futuri ili ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Na prostoru ex-Yu desnica ne postoji u niti jednom parlamentu osim makedonskog i mozda slovenskog, za njega pouzdano ne znam. I HDZ BiH je vise ljevica nego desnica. Niti su protiv bildanja drzave i uplitanja drzave u sve i svasta, niti su protiv poreza i drzavne potrosnje niti su socijalno konzervativni (u odnosu na puk). Seherezada je ovdje nadrobila toliko gluposti da ih se pobrojiti ne moze.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 16 lis 2017, 19:55 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
iJozo je napisao/la:
Na prostoru ex-Yu desnica ne postoji u niti jednom parlamentu osim makedonskog i mozda slovenskog, za njega pouzdano ne znam. I HDZ BiH je vise ljevica nego desnica. Niti su protiv bildanja drzave i uplitanja drzave u sve i svasta, niti su protiv poreza i drzavne potrosnje niti su socijalno konzervativni (u odnosu na puk). Seherezada je ovdje nadrobila toliko gluposti da ih se pobrojiti ne moze.

To je drugi par cipela missim jedno su teorijski ili naucni pojmovi ljevice , desnice i centra kao i medjuprostora na politickom spektu.Ovde je akcenat na onim strankama i grupma nvo i dr. koje se deklarisu kao lijeve a sto je i uglavnom prihvaceno u javnostima.Teorijska odredjenja plasim se nisu primjenjiva posebno ne u BiH gdje su po tim kriterijima prakticno sve strane stranke ljevice jer se tako slihtaju biracima.Mi ovde govorimo o licemjerstvu,o nacionalistima koji sa nekog razlgoa ne priznaju da su nacionalisti nego ustrajavaju u tvrdjenju da su protiv svakog nacionalizma iako svi vide da to nije tacno.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutost ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 11 pro 2017, 20:07 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
http://ba.n1info.com/a226947/Vijesti/Vi ... t-BiH.html

Predrag Kojović predsjednik Naše stranke,samo građanski koncept,na drugo nećemo pristati

Izjava člana Predsjedništva BiH Dragana Čovića kojom opisuje HDZ-ov Prijedlog izbornog zakona kojim je “najbitnije da se osigura pravo svakog od tri konstitutivna naroda”, te kako za njega građanska BiH znači unitarna država, govori o nedostatku širine pogleda na cjelokupnu sliku stvarnosti u BiH, saopćeno je iz Naše stranke.

"Gospodin Čović je potpuno zamijenio teze u svojoj izjavi. Nije građanski koncept države uzrok rata nego je upravo nacionalizam koji on promovira izazvao i rat i drži nas u političkoj agoniji i ekonomskom siromaštvu više od dvije decenije. A istina je zapravo u tome da je građanski koncept za koji se mi zalažemo ne samo neophodan ukoliko želimo u EU, nego je BiH moguća samo kao građanska država. Nacionalizam je ideologija stara dva vijeka i u ta dva vijeka evropsko tlo je bilo natopljeno krvlju. Danas nacionalizam zastupaju samo oni koji su trajno okrenuti prošlosti, a ne budućnosti. Mi čvrsto stojimo na stanovištu da jedino građanski koncept države garantuje opstojnost BiH i da je EU naša budućnost”, rekao je predsjednik Naše stranke Predrag Kojović.

Za Našu stranku je neprihvatljiv bilo kakav nacionalistički koncept koji isključuje ideje svih građanskih prava i sloboda, a prednost daje etničkoj pripadnost, saopćeno je iz Naše stranke.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutost ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 11 pro 2017, 20:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69040
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Pa bio je vec taj eksperiment unitarne gradzanske.

Rezultat je bio 100k mrtvih.

Znaci, sekunde kada nema granica medju tri naroda, izbija rat.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutost ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 11 pro 2017, 20:34 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Robbie MO je napisao/la:
Pa bio je vec taj eksperiment unitarne gradzanske.

Rezultat je bio 100k mrtvih.

Znaci, sekunde kada nema granica medju tri naroda, izbija rat.

Misliš da to "Predragu" nije jasno ?

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutos ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 29 pro 2017, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 18:23
Postovi: 3449
seherzada_begovica je napisao/la:
I da, naravno, ljevica ne poznaje kategorije: koliko pripadnika te i te nacije se nalazi u stranci. Ako ima najvise ovih, to je stranka od tih. To je desnicarski koncept shvatanja.

Npr. neka ljevicarska stranka moze imati i 90% Hrvata u stranci, ali oni po samoj definiciji ljevice nece biti hrvatska, desna, i sl. vec gradjanska, socijalna i sl. stranka, cija izborna baza moze biti 90% Bosnjaka.

A niti pak znaci, da ljevica = ateisti, ********, i sl. :zubati Stavise, istinski vjernici su po definiciji ljevicari, a lazni desnicari. :zubati

No dobro, mogli ste vi proleteri Komšića kandidirati za bošnjačkog člana predsjeništva.

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutost ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 29 pro 2017, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 stu 2017, 13:21
Postovi: 382
Lokacija: Tešanj
Mora se pronaci kompromis u vezi promjene IZ ..
Hrvatima u BIh se mora osigurati glasanje za svog predstavnika.tako je odlucio Ustavni SUd BIh
Ali ne moze se ocekivati da ce svi prihvatiti Covicev prijedlog izmjene IZ..
Ne znam opet..

_________________
Pobuni se .Uvijek.Bez obzira na ishod.Makar završio u lancima.
Jedini način da se osjećaš kao čovjek


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutost ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 18 ožu 2018, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Fantaziraju o nekom "ujedinjenju ljevice". DF, SDP, GS i NS da se raspuste i napravi jedna nova stranka.
Evo što su dali sebi ekstremno neralan rok za tako opsežan projekt. Nije to kao ćevape pojesti na Baščaršiji. Već što su sebi dali neralan rok da se sve te stranke izjasne, za nekoliko dana.

To ti je tipična muslimanska sprdnja od politike. Kao idemo SDA zajebati, a svi se nadaju da će druga stranka prva odbiti "ujedinjenje" da ih muslimanski birači kazne i ukradu njihove glasove. Takijaju jedni druge bez milosti.

Komšić to gura najviše. Nema birača, nema stranački program, nema ništa. Ali ako zajebe GS, SDP ili NS da se izjasne protiv "ujedinjenja" on će pobrati njihove birače.
GS kao minorna strančica isto ima interesa da zajebe druge stranke.

Sama činjenica da su to pokrenuli i dali rok za izjašnjavanje koji je nemoguć za ispuniti ukazuje ne velik pokušaj varanja drugih.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutost ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 18 ožu 2018, 12:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35999
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Hadžija Lagumdžija otkantao Sejfu Komšića, kaže šta se taj luđak umišlja, on bi ukidao SDP, zna se tko je fuhrer muslimanskih nazi-socijalista i koja partija predvodi tekbir s lijeve strane.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Opsjednutost ljevice u BiH idejom jake drzave
PostPostano: 18 ožu 2018, 12:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mislim da je SDP definitivno odbio "ponudu". Propala stvar.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, Marko80, Naša Kvačica, Patriota, Tomba17 i 476 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO