HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Amiđa je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
Braca krscani sjeli ko ljudi popit i razgovarat, bez takije i ostalih islamistickih sranja


A baliye put pod noge pa u Tursku pravo, da ih vise ne gledamo, odnio ih djavo...

Jake mi brace, do prvog spominjanja Oluje i Jasenovca... =))


Pa kad su mogli Francuzi i Njemci da saradjuju nakon svega i mi cemo nekako.
A vi... vi ste strano tijelo...

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 21:41 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
joj koje kmečanje Bošnji, zazivaju Komšića :D

smetaju našim susjedima dobrosusjedski odnosi? oni su za podjelu na torove??


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
U ovo vrijeme sljedeće godine Gosp Čović će biti bivši član Predsjedništva iz reda hrvatskog naroda, njegov ured u ZMO zatvoren ili pred zatvaranjem odn. preinačen u muzej (uspomena na davno prohujalo vrijeme), a HDZ će biti kantonalna stranka za sva vremena, na putu da postane stranka lokalnog karaktera, mjesnih zajednica, bircuza, kosidbi na Kupresu, sastanaka folklornih društava itd. itd.

Neka sad provede šta ima, ovo mu je oproštajni party.

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
DF Sarajevo je napisao/la:
U ovo vrijeme sljedeće godine Gosp Čović će biti bivši član Predsjedništva iz reda hrvatskog naroda, njegov ured u ZMO zatvoren ili pred zatvaranjem odn. preinačen u muzej (uspomena na davno prohujalo vrijeme), a HDZ će biti kantonalna stranka za sva vremena, na putu da postane stranka lokalnog karaktera, mjesnih zajednica, bircuza, kosidbi na Kupresu, sastanaka folklornih društava itd. itd.

Neka sad provede šta ima, ovo mu je oproštajni party.


Ne. Prvo cemo na misice, bez da vas ista pitamo, izgurati ono sto zahtijeva Ustavni sud i spasiti BiH od stecaja u kojeg ju guraju Muslici, a zatim ce nam stranke iz Sarajeva doci u Mostar ravnopravno pregovarati o sastavu vlade hrvatsko-bosnjacke Federacije.

Sto se tice Predsjednistva, ono sto se uzme mora se i platiti, ispostavit cemo vam za to racun na svim drugim razinama, sto vidljive sto nevidljive racune. Neprijateljstvo s Hrvatima ce vas nastaviti kostati, kao i dosad. Ili mislite provocirati Hrvate bez ikakve hrvatske reakcije i odmazde?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
i među bošnjačkim ljevičarima, Hrvat je opet najpametniji...

Citat:
Kukić ističe da je "HNS sklopljeni list u kojem se tačno zna ko vedri i oblači".

"Čović i HDZ neće prihvatiti ništa osim onoga što su ultimativno postavili kao svoj zahtjev. Čoviću ta situacija odgovara po dva osnova", smatra Kukić.

Naš sagovornik ističe da bi u prvom slučaju potpunog ispunjenja Čovićevog zahtjeva on definitivno ostvario ono što mu je krajnji cilj, a to je podjela zemlje po još jednoj entitetskoj liniji.

"U drugom slučaju, ako ne budu prihvaćeni njegovi zahtjevi, to produžava njegovu finansijsku, pravosudnu i svaku drugu moć gdje zadržava tzv. tehničko stanje, odnosno ono što je prije izbora zatečeno, da ima apsolutnu političku, društvenu, finansijsku i pravosudnu kontrolu u BiH".

Bilo koji od ta dva scenarija, smatra Kukić, Čoviću odgovara, te dodaje da predsjednik HDZ-a nije spreman na kompromise i razgovore te da presudu Ustavnog suda tumači kako njemu odgovara.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 22:22 
Offline

Pridružen/a: 25 vel 2018, 21:09
Postovi: 235
Amiđa je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
Braca krscani sjeli ko ljudi popit i razgovarat, bez takije i ostalih islamistickih sranja



A baliye put pod noge pa u Tursku pravo, da ih vise ne gledamo, odnio ih djavo...


Jake mi brace, do prvog spominjanja Oluje i Jasenovca... =))

Daleko je 5.avg. Ljubav traje do tog dana. Posle mrznja
Do tada su čuda moguća. Život je to. Red pesme i pića red žuči i govana.

Kao u svakom dugogodisnjem braku iz racuna. Teritorije stana i nerešenih vlasnickih udela 1/1. Već smo svi suvlasnici na parceli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bistrik pazi ove lijepe simetrije:

Vi nama izaberete Komsica, mi vama odaberemo koja ce stranke iz Sarajeva u Vladu Federacije, bez obzira kako ste glasali (HNS jezgra od 20% zastupnika + nakupiti bosnjackih ruku 30% u Zastupnickom = imamo vladu. Dovoljna je trecina Bosnjaka u Domu naroda za Predsjednika i potpredsjednike Vlade Federacije. ).

Ha ja.

Ako vi ne postujete nas odabir, onda necemo ni mi vash. Staviti na licitaciju 8 bosnjackih ministara, pa tko ponudi vise i pokaze Cavari 33% ruku u bosnjackom klubu doma naroda, uzimamo.

Recimo uzmemo stranku koja je kod vas porazena na izborima i ne postujemo vasu zelju za promjenama.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Bistrik pazi ove lijepe simetrije:

Vi nama izaberete Komsica, mi vama odaberemo koja ce stranke iz Sarajeva u Vladu Federacije, bez obzira kako ste glasali (HNS jezgra od 20% zastupnika + nakupiti bosnjackih ruku 30% u Zastupnickom = imamo vladu. Dovoljna je trecina Bosnjaka u Domu naroda za Predsjednika i potpredsjednike Vlade Federacije. ).

Ha ja.

Ako vi ne postujete nas odabir, onda necemo ni mi vash. Staviti na licitaciju 8 bosnjackih ministara, pa tko ponudi vise i pokaze Cavari 33% ruku u bosnjackom klubu doma naroda, uzimamo.

Recimo uzmemo stranku koja je kod vas porazena na izborima i ne postujemo vasu zelju za promjenama.


Good luck with that. :kava

Sve će to Željko pardon narod pozlatiti ...

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Izmedju dva bosnjacka bloka je mrtva trka. Znaci, mi biramo tko će predstavljati Bosnjake u vladama.

Bošnjački nacionalsocijalisti bi trebali znati da neprijateljstvom prema Hrvatima uhljebiti će jednu osobu (Komsica) , a svi ostali članovi tih stranaka će izgubiti mogućnost biti u vlasti.

Prije samo godinu dana svi nacionalsocijalisti skupa su osvojili tek 30% glasova u Federaciji. Koja je njihova kombinatorika, lol?

Ili misle skupiti glasove u Bosnjaka lajanjem protiv Hrvata, pa prvi dan nakon izbora nam doći lizati guzicu u Mostar?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Ne. Prvo cemo na misice, bez da vas ista pitamo, izgurati ono sto zahtijeva Ustavni sud i spasiti BiH od stecaja u kojeg ju guraju Muslici, a zatim ce nam stranke iz Sarajeva doci u Mostar ravnopravno pregovarati o sastavu vlade hrvatsko-bosnjacke Federacije.
Sto se tice Predsjednistva, ono sto se uzme mora se i platiti, ispostavit cemo vam za to racun na svim drugim razinama, sto vidljive sto nevidljive racune. Neprijateljstvo s Hrvatima ce vas nastaviti kostati, kao i dosad. Ili mislite provocirati Hrvate bez ikakve hrvatske reakcije i odmazde?



Za ostale ne znam, ali većina građanskih stranaka neće nikome na noge.
Kod nas se bureci neće hladiti, jer ih neće ni biti.
U neprijateljstvu smo otkako se Bosna konstituirala kao Banovina, sve ostalo su samo primirja, dakle već gotovo 900 godina.
Vama je svako neprijatelj ko vam ne služi do vlastita samouništenja.
Vi nećete prestat dok iko od nas diše. Šta ima novo pod kapom nebeskom ?

Provociranje SAD savezom sa Rusima i Srbima, će vas koštat više no što možete zamislit, pa ne prestajete.
Ovo nije Hrvatska, niti 1717, niti smo u Imotskoj krajini.
SDA nije dala ni marke za lobiranje, a vi znate koju ste silu novca i veza upotrijebili.

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ne znam o čemu pričaš , Hrvatska nije ruski partner nego članica EU i NATO i vojni partner Izraela, Kolinda je vecinu radnog vijeka provela u NATO, za razliku od vaše majke Turske koja se uvukla u guzicu Putinu. .

Vi ste idioti, jer mislite da se obavještajni podaci skupljaju na Twitteru.

No eto, nastavite lobirati na Twitteru.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Izmedju dva bosnjacka bloka je mrtva trka. Znaci, mi biramo tko će predstavljati Bosnjake u vladama.
Bošnjački nacionalsocijalisti bi trebali znati da neprijateljstvom prema Hrvatima uhljebiti će jednu osobu (Komsica) , a svi ostali članovi tih stranaka će izgubiti mogućnost biti u vlasti.
Prije samo godinu dana svi nacionalsocijalisti skupa su osvojili tek 30% glasova u Federaciji. Koja je njihova kombinatorika, lol?
Ili misle skupiti glasove u Bosnjaka lajanjem protiv Hrvata, pa prvi dan nakon izbora nam doći lizati guzicu u Mostar?


Politika HDZ je protiv sebe okrenula čitav jedan narod, i što je za vas najgore crtajući mete na leđima vjernika muslimana, okrenuli ste protiv sebe Islamsku Zajednicu.
SDA ne smije više na svoju ruku ništa, a prelivodaški SBB u koji ste toliko nade polagali, još i više.
Štete koje je HDZ nanio BiH i Bošnjacima su nenadoknadive, i teško će se više neko odlučiti na eksperimente sa njima. Svaka vrsta alijansi i platformi je vjerovatnija, nego trčanje za HDZ-om.

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
DF Sarajevo je napisao/la:
Citat:
Izmedju dva bosnjacka bloka je mrtva trka. Znaci, mi biramo tko će predstavljati Bosnjake u vladama.
Bošnjački nacionalsocijalisti bi trebali znati da neprijateljstvom prema Hrvatima uhljebiti će jednu osobu (Komsica) , a svi ostali članovi tih stranaka će izgubiti mogućnost biti u vlasti.
Prije samo godinu dana svi nacionalsocijalisti skupa su osvojili tek 30% glasova u Federaciji. Koja je njihova kombinatorika, lol?
Ili misle skupiti glasove u Bosnjaka lajanjem protiv Hrvata, pa prvi dan nakon izbora nam doći lizati guzicu u Mostar?


Politika HDZ je protiv sebe okrenula čitav jedan narod, i što je za vas najgore crtajući mete na leđima vjernika muslimana, okrenuli ste protiv sebe Islamsku Zajednicu.
SDA ne smije više na svoju ruku ništa, a prelivodaški SBB u koji ste toliko nade polagali, još i više.
Štete koje je HDZ nanio BiH i Bošnjacima su nenadoknadive, i teško će se više neko odlučiti na eksperimente sa njima. Svaka vrsta alijansi i platformi je vjerovatnija, nego trčanje za HDZ-om.


Mozes li mi objasniti kako tocno cete krasti delegate kroz rupe u zakonu koje vise ne postoje jer ih je primjetio i ukinuo Ustavi sud? Preko 5 od 7 clanova CIK-a koje ne kontrolirate? Pa cak i Irena Hadziabdagic, profesionalka i clanica CIK-a iz reda Ostalih, je protiv vasih *** zbog cega pokusavate zeni kaznenim djelima klevete unistiti karijeru. Sredit cemo mi i sudstvo, ne boj se, pa se to vise nece moci raditi.

Poslije presude US, koja vrijedi od prosinca 2016. pa na vijeke vijekova, nikad vise necete imati priliku za "Platforme", nego cete brzo nauciti postovati partnere s kojima ste potpisali Federaciju, i postovati dogovore, bez laganja, pokusaja prevare svakih 5 minuta itd. Nitko ne zeli takve partnere.

Ne znam zasto je toliko bolno zatomiti mrznju prema Hrvatima, radi buducnosti vlastite djece?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Ne znam o čemu pričaš , Hrvatska nije ruski partner nego članica EU i NATO i vojni partner Izraela, Kolinda je vecinu radnog vijeka provela u NATO, za razliku od vaše majke Turske koja se uvukla u guzicu Putinu. .

Vi ste idioti, jer mislite da se obavještajni podaci skupljaju na Twitteru.

No eto, nastavite lobirati na Twitteru.


Da - američka ambasada nema pojma o tome šta se ovdje dešava, o tome kome Kolinda čestita reizbor (Putinu), kako se Čović šlihta Vučiću, ni kako Marina Pendeš naoružava svojim potpisima Srbe i Ruse, ruskim poslovima sa Aluminijem itd. Ima toga još, ali nije za javnost. Inače zapadne obavještajne službe nikoga ovdje ne prisluškuju, niti među vama ima agenata koji rade za njih.

Turska je moguće majka SDA i Bakiru, ali meni nije, a nije ni većini ljudi sa građanske scene. Tako da nažalost tvoju stvari neće ići kako si zamislio.
Sve se zna o infiltraciji Rusa među desničarske stranke i pokrete u istočnoj Evropi. Primjer je Madžarska sa Orbanom, a članica je EU i NATO.

Imate Trump-a, Hrvatsku u NATO i EU, KGK, SDA koja je spustila gard i nije vam lobistički parirala, imate sve i nemate podršku SAD ???

Ko je tu idiot i nesposoban ???
Idete uz nos SAD, a Englezi vas čekaju na ćošku ...

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Mozes li mi objasniti kako tocno cete krasti delegate kroz rupe u zakonu koje vise ne postoje jer ih je primjetio i ukinuo Ustavi sud? Preko 5 od 7 clanova CIK-a koje ne kontrolirate? Pa cak i Irena Hadziabdagic, profesionalka i clanica CIK-a iz reda Ostalih, je protiv vasih *** zbog cega pokusavate zeni kaznenim djelima klevete unistiti karijeru. Sredit cemo mi i sudstvo, ne boj se, pa se to vise nece moci raditi.

Poslije presude US, koja vrijedi od prosinca 2016. pa na vijeke vijekova, nikad vise necete imati priliku za "Platforme", nego cete brzo nauciti postovati partnere s kojima ste potpisali Federaciju, i postovati dogovore, bez laganja, pokusaja prevare svakih 5 minuta itd. Nitko ne zeli takve partnere.

Ne znam zasto je toliko bolno zatomiti mrznju prema Hrvatima, radi buducnosti vlastite djece?


Šta će se raditi iza izbora - djelomično nije poznato, jer ovisi o mnogo faktora, a djelomično nije za javnost. Čuo si za faktor iznenađenja i šok-terapiju ?

Ne znam o kakvoj mržnji pričaš. Moje mišljenje o Hrvatima kao narodu je najbolje moguće. Hrvati su moja braća, svakako više no Turci, bez obzira što nije obostrano, ali nam lisnice nisu sestre.
Koliko je ludilo u HDZ-u, da se neslaganja sa HDZ-om tumači kao mržnja prema Hrvatima ...
Šta reći nego ludilo ...

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 09 tra 2018, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Upravo to je ono sto Hrvati traze. Niti smo braca niti su nam kese sestre. Svatko svoju samoupravu, svedimo zajednicke institucije na troclano predsjednistvo i diplomaciju koju ono imenuje i bit cemo bolji susjedi. Cist racun.

Sto manje zajednickih poslova, to manje sukoba.

Eto vama vas Istocni Mostar, nama nase Jajce, Zepce i ostale srednjobosanske enklave.

Svakom stanovniku BiH na racunu za struju pise u kojoj od tri republike koje su se udruzile 95. zivi. Nikakav sok to ne bi trebao biti ako se razdruzimo nakon sto smo uvidjeli da ludjacka zajednicka kosulja trati ogromnu energiju na gluposti.

Nek se svatko sobom bavi. Slobodan protok roba i usluga, mir, suradnja, trgovina, prosperitet. Sazrite vec jednom.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 10 tra 2018, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Čist račun, duga ljubav.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 10 tra 2018, 00:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Mi iz manjeg BiH entiteta sa velikim nestrpljenjem čekamo okončanje 25-godišnjih nesuglasica između federalnih partnera e da bismo zajedničkim snagama krenuli put boljeg sutra.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 10 tra 2018, 06:04 
Offline

Pridružen/a: 25 vel 2018, 21:09
Postovi: 235
Pogledajte Aga kako naši unutrašnji neprijatelji sabotiraju velikog vodju.

List EU ispostave liberalni "Danas"na naslovnici stavio 10 travanj NDH i slogan za sajam ..."Jesmo li spremni"...a usnija je i Srbija zemlja partner.

Vidi ti te lukavstine. Stavili sve sagovornike iz Sarajeva Žale Srbe kako nam podmeću latini. Diverzija na usniju. Ne prate politiku klecanja i omalovažavanja Srba. Uvek svuda i na svakom mestu od konvertita iz Bugojna. Ipak su oni svojta. Ko će kome ako ne svoj svome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 10 tra 2018, 06:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24533
Lokacija: Heartbreak Hotel
DF Sarajevo je napisao/la:

Ne znam o kakvoj mržnji pričaš. Moje mišljenje o Hrvatima kao narodu je najbolje moguće. Hrvati su moja braća, svakako više no Turci, bez obzira što nije obostrano, ali nam lisnice nisu sestre.
Koliko je ludilo u HDZ-u, da se neslaganja sa HDZ-om tumači kao mržnja prema Hrvatima ...
Šta reći nego ludilo ...


Tu taqiju možeš si gurnuti znaš gdje... Kao da je netko blesav pa da ne kuži da vi pod HDZ podrazumijevate hrvatski narod koji bira tu stranku na izborima i čiji je na kakav-takav ipak autentični glas. Dakle, kada slušaš Čovića onda slušaš mišljenje prosječnog Hrvata u BiH. To je vama jasno, samo malo folirate iz politikantskih razloga.
Znači svaki put kada vi kažete ili napišete HDZ vi zapravo pod tim, svjesno ili podsvjesno, podrazumijevate hrvatski narod u BiH i tako treba isčitavati sve - i izjave političara, i medijske tekstove, pa sve do opskurnih postova na društvenim mrežama.
A to što je za vas HDZ ekstremistička grupacija (a time posredno i narod) zato jer traži temeljna ljudskka i politička prava i slobode, da se biraju legitimni predstavnici tog naroda, da taj narod ima pravo na informiranje itd itd, to više govori o stanju u kojemu se muslimani u BiH danas nalaze, o njihovoj bolesnoj ambiciji da od drugih otmu što više smatrajući da im to po nekom svojem bolesnom pravu i pripada.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 10 tra 2018, 07:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Tu taqiju možeš si gurnuti znaš gdje... Kao da je netko blesav pa da ne kuži da vi pod HDZ podrazumijevate hrvatski narod koji bira tu stranku na izborima i čiji je na kakav-takav ipak autentični glas. Dakle, kada slušaš Čovića onda slušaš mišljenje prosječnog Hrvata u BiH. To je vama jasno, samo malo folirate iz politikantskih razloga.
Znači svaki put kada vi kažete ili napišete HDZ vi zapravo pod tim, svjesno ili podsvjesno, podrazumijevate hrvatski narod u BiH i tako treba isčitavati sve - i izjave političara, i medijske tekstove, pa sve do opskurnih postova na društvenim mrežama.
A to što je za vas HDZ ekstremistička grupacija (a time posredno i narod) zato jer traži temeljna ljudskka i politička prava i slobode, da se biraju legitimni predstavnici tog naroda, da taj narod ima pravo na informiranje itd itd, to više govori o stanju u kojemu se muslimani u BiH danas nalaze, o njihovoj bolesnoj ambiciji da od drugih otmu što više smatrajući da im to po nekom svojem bolesnom pravu i pripada.


Ne slažem se sa tobom. Hrvatski narod je za naše prilike veliki narod koji živi na širokom prostoru. Pored različitih geografski uslovljenih osobenosti, Hrvati su raznoliki i po kulturi ponašanja, klasnoj pripadnosti, sklonosti ka različitim političkim idejama i društvenim vizijama. Recimo uporedi Franju Tuđmana i Josipa Broza Tita. Ko nebo i zemlja, a o Anti sa Bradine da ne govorim.

Kad se veli HDZ BiH naravno da se ne misli na Podravce, Zagorce, Purgere, Istrane, Slavonce, Dalmatince, itd. tako da ti ta priča o jednakosti HDZ i hrvatskog naroda ne pije vode. Naprosto pričaš stranačku priču. Pridaješ HDZ-u značaj koji jednostavno nema u toj mjeri.

Da si rekao da se HDZ identifikuje sa zapadnim Hercegovcima, pa ajd i nekako, ali daleko i gluho bilo sa čitavim hrvatskim narodom.
Hrvati u cjelini zaslužuju poštovanje, ako ništa jer su igrali konstruktivnu ulogu u bivšoj Jugoslaviji, od Sutjeske do Šuvara i Mesića, a ova sada plima konzervativizma je drugi par čarapa.

Veliki svjetski mediji stalno spominju Hrvatsku u kontekstu nacionalno i vjerski radikaliziranih zemalja istočne Evrope, tako da si je HDZ sam sebi natakao zvono ekstremizma, i nisu im Bošnjaci krivi nizašto, sem eto jer sad postoje i tu su na putu.

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 10 tra 2018, 07:13 
Offline

Pridružen/a: 25 vel 2018, 21:09
Postovi: 235
Niski je napisao/la:
Pogledajte Aga kako naši unutrašnji neprijatelji sabotiraju velikog vodju.

List EU ispostave liberalni "Danas"na naslovnici stavio 10 travanj NDH i slogan za sajam ..."Jesmo li spremni"...a usnija je i Srbija zemlja partner.

Vidi ti te lukavstine. Stavili sve sagovornike iz Sarajeva Žale Srbe kako nam podmeću latini. Diverzija na usniju. Ne prate politiku klecanja i omalovažavanja Srba. Uvek svuda i na svakom mestu od konvertita iz Bugojna. Ipak su oni svojta. Ko će kome ako ne svoj svome.

slika

Kakve gadarije usnijino glasilo stavlja na 2.dan Vaskrsa. SnS Satanisti.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 10 tra 2018, 07:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Da zaista nas boli kad nas porede s Poljskom, Češkom. Mađarskom, dakle s Hrvatima kulturološki srodnim narodima i državama članicama EU.
Kad to kaže pripadik naroda kojeg svjetski mediji jedino spominju u kontekstu islamskog radikalizma i terorizma.

Ne kažete vi HDZ BIH nego čisto HDZ, dakle jasno mislite na i onaj drugi kojega bira većina građana Hrvatske.
Prema tome ina Dalmatince, Slavonce i sve Hrvate koji biraju HDZ i ne glasaju za Mesića.

Da samo sa zapadnim Hercegovcima , ne postoje rezultati izbora čak niti na netu koji vas hebe u zadnje vrijeme pa da svatko može provjeriti koga biraju Hrvati središnje Bosne i Posavine.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 10 tra 2018, 07:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Da zaista nas boli kad nas porede s Poljskom, Češkom. Mađarskom, dakle s Hrvatima kulturološki srodnim narodima i državama članicama EU.
Kad to kaže pripadik naroda kojeg svjetski mediji jedino spominju u kontekstu islamskog radikalizma i terorizma.


Ne porede oni vas sa kulturom tih velikih naroda u tom smislu, već sa njihovim devijantnim ekstremističkim pokretima i politikama.

Citat:
Ne kažete vi HDZ BIH nego čisto HDZ, dakle jasno mislite na i onaj drugi kojega bira većina građana Hrvatske.
Prema tome ina Dalmatince, Slavonce i sve Hrvate koji biraju HDZ i ne glasaju za Mesića.


Pola građana Hrvatske ne izlazi na izbore, trećina glasa za HDZ, dakle nekih najviše 20 % građana Hrvatske sa pravom glasa bira HDZ. To je relativna tanka većina. I povrh svega HDZ RH ima razne frakcije u sebi, to je druga vrsta stranke u odnosu na HDZ BiH. Recimo Karamarko nije Plenković.

Citat:
Da samo sa zapadnim Hercegovcima , ne postoje rezultati izbora čak niti na netu koji vas hebe u zadnje vrijeme pa da svatko može provjeriti koga biraju Hrvati središnje Bosne i Posavine.


HDZ nije jednako Hrvatski narod, taman kad bi sve i jedan BH Hrvat glaso za HDZ, a odbij one koji ne izlaze na izbore, pa ćeš opet doć do toga da to nije ekskluzivni glas hrvatskog naroda čak ni u BiH.

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večera bez Bošnjaka...
PostPostano: 10 tra 2018, 07:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
DF Sarajevo je napisao/la:
Citat:
Tu taqiju možeš si gurnuti znaš gdje... Kao da je netko blesav pa da ne kuži da vi pod HDZ podrazumijevate hrvatski narod koji bira tu stranku na izborima i čiji je na kakav-takav ipak autentični glas. Dakle, kada slušaš Čovića onda slušaš mišljenje prosječnog Hrvata u BiH. To je vama jasno, samo malo folirate iz politikantskih razloga.
Znači svaki put kada vi kažete ili napišete HDZ vi zapravo pod tim, svjesno ili podsvjesno, podrazumijevate hrvatski narod u BiH i tako treba isčitavati sve - i izjave političara, i medijske tekstove, pa sve do opskurnih postova na društvenim mrežama.
A to što je za vas HDZ ekstremistička grupacija (a time posredno i narod) zato jer traži temeljna ljudskka i politička prava i slobode, da se biraju legitimni predstavnici tog naroda, da taj narod ima pravo na informiranje itd itd, to više govori o stanju u kojemu se muslimani u BiH danas nalaze, o njihovoj bolesnoj ambiciji da od drugih otmu što više smatrajući da im to po nekom svojem bolesnom pravu i pripada.


Ne slažem se sa tobom. Hrvatski narod je za naše prilike veliki narod koji živi na širokom prostoru. Pored različitih geografski uslovljenih osobenosti, Hrvati su raznoliki i po kulturi ponašanja, klasnoj pripadnosti, sklonosti ka različitim političkim idejama i društvenim vizijama. Recimo uporedi Franju Tuđmana i Josipa Broza Tita. Ko nebo i zemlja, a o Anti sa Bradine da ne govorim.

Kad se veli HDZ BiH naravno da se ne misli na Podravce, Zagorce, Purgere, Istrane, Slavonce, Dalmatince, itd. tako da ti ta priča o jednakosti HDZ i hrvatskog naroda ne pije vode. Naprosto pričaš stranačku priču. Pridaješ HDZ-u značaj koji jednostavno nema u toj mjeri.

Da si rekao da se HDZ identifikuje sa zapadnim Hercegovcima, pa ajd i nekako, ali daleko i gluho bilo sa čitavim hrvatskim narodom.
Hrvati u cjelini zaslužuju poštovanje, ako ništa jer su igrali konstruktivnu ulogu u bivšoj Jugoslaviji, od Sutjeske do Šuvara i Mesića, a ova sada plima konzervativizma je drugi par čarapa.

Veliki svjetski mediji stalno spominju Hrvatsku u kontekstu nacionalno i vjerski radikaliziranih zemalja istočne Evrope, tako da si je HDZ sam sebi natakao zvono ekstremizma, i nisu im Bošnjaci krivi nizašto, sem eto jer sad postoje i tu su na putu.


Pa i Bosnjaci su jedan divan narod. Narod koji je izrodio velikane poput Abdica, Kusturice, Selimovica. Niko ne mrzi sve Bosnjake niti misli da su svi Bosnjaci losi.
Ne treba cijeli bosnjaki narod povezivati sa islamistima iz 24% koji glasaju za SDA i nacistima koji glasaju za SDP, DF i sl.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Jean Luc Picard, Ronaldinho i 307 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO