HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 04:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 29 ruj 2015, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Novi vlasnik se sudario sa Yugo nacionalistima i Orjunom u svom listu.
Pismo koje nije trebala javnost vidjeti jasno kaže ono što i mi govorimo godinama. Radikalizam i ekstremizam kod novinara Jutarnjeg.

Citat:
Hanžeković tvrdi da je zabranjeni list za drek, a prodaja još gora!
Autor: I. Delić / 7Dnevno / 25. rujna 2015.
Utorak, 29. Rujan 2015. u 21:00

Ovih je dana iz samog vrha EPH procurila vijest o skandaloznom pismu koje je čelni čovjek te medijske kuće slao urednicima Jutarnjeg lista, ogorčen njegovom uređivačkom koncepcijom i prodajom. U tom pismu, koji više sliči naputcima nekadašnjeg Politbiroa CK KPJ, gospodin Hanžeković obrušio se na većinu svojih suradnika te zatražio da se u novinama protežiraju Bandić i ostali

Čelni čovjek EPH Marijan Hanžeković, nakon preuzimanja te medijske kuće iz ruku Ninoslava Pavića, nikako ne može, sa svojim izdanjima, doći na zelenu ganu. Hanžeković je posebno nezadovoljan Jutarnjim listom, njegovim urednicima i novinarima, a posebno ga iritira konstantni pad tiraže, nekoć najprodavanije i najčitanije dnevne novine. Stoga je odlučio uputiti pismo urednicima, u kojem on svoje novine naziva drekom, čija je prodaja još gora. Najviše ga iritira činjenica da se ne provode ili ignoriraju dogovorene mjere smanjivanja troškova i broja novinara. Gazdu EPH posebno zabrinjava nefleksibilnost redakcije u prihvaćanju suradnika s kojima ne djele sve stavove. Tako on navodi slučaj s novinarom Ivicom Šolom s kojim je postignut dogovor i potpisani ugovor o suradnji. No, unatoč tome, žali se Hanžeković, uredništvo Jutarnjeg lista odbija objaviti Šolinu kolumnu, i to bez konzultacije s predstavnikom vlasnika. Iako su prethodno obavljeni razgovori s komentatorima poput Inoslava Beškera i Borisa Vlašića koji su se, svi odreda, složili sa Šolinim angažmanom, to se u Jutarnjem listu nije dogodilo. ‘Čemu sad taj cirkus, i želimo li dodatno devastirati naš i vaš zabranjeni, nakon što smo ga preuzeli u onako lošem stanju’, pita se Marijan Hanžeković. On u pismu izričito traži da se protežiraju Bandić i ostali, smeta ga sustavna demonizacija predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović i zahtjeva da zabranjeni list nakon izbora bude čvrsto na prostoru desnog centra.

Pismo Marijana Hanžekovića objavljujemo u cijelosti:

Na znanje:

Novine su za drek. Prodaja još gora. Ne provode se dogovorene mjere smanjenja troškova i broja novinara. Posebno zabrinjava nemogućnost redakcije u prihvaćanju suradnika s kojima ne dijele sve stavove. S Šolom smo imali dogovor i potpisani ugovor. Zatim ste mu odbili objaviti kolumnu. Bez konzultacije s predstavnikom vlasnika. Prethodno ste obavili razgovore s komentatorima poput Beškera i Vlašića i svi su se složili s njegovim angažmanom. Čemu sad taj cirkus? Želimo li dodatno devastirati naš i vaš zabranjeni, nakon što smo ga preuzeli u onako lošem stanju?

Zamolio sam da pomognemo Milanu oko kampanje. Nije objavljen nijedan konstruktivan komentar. Njegova stranka kao da ne postoji, a po nekim anketama ima i 8%. Znate da nam je to važno. Zamolio sam da budemo objektivni i konstruktivni oko niza stvari. I opet smo skliznuli u agresiju i lijevičarenje. Jedino je Gojko dobro pratio ovu svinjariju oko švicarca. Nakon izbora moramo čvrtsto biti na prostoru desnog centra i tihe građanske, konzervativne većine. Tko se tako ne bude pozicionirao, neče ga biti na tržištu. Ne možemo biti isključivi u stavovima, jer svaka akcija ima reakciju.

To vam najbolje pokazuju rezultati prodaje i čitanosti. Recimo, uzmite za primjer izdanje za petak. Dodali smo kolumnista koji ne zastupa radikalne stavove i prodaja je narasla. To je jedini dan u kojem nemamo veliki pad čitanosti. Što primjer Banca govori o ostalim izdanjima? Isto je u Slobodnoj Dalmaciji. Čim je Dežulović prestao s kolumnama ponedjeljkom, vidjeli smo rast prodaje. Vjerujemo da će tako biti i s Globusom čim čitatelji prepoznaju naše repozicioniranje. Ako još jednom ne razmislimo o liberalnim intelektualcima poput Letice ili Šole, čeka nas daljnji pad i marginalizacija Jutarnjeg lista. A nemamo luksuz državnih poticaja da živimo kao Novosti.

Zamolio sam da podržimo ljude koji u ovoj zemlji rade dobar i pošten posao. Čemu sustavna demonizacija Predsjednice u našim izdanjima Zamolio sam da budemo objektivni, umjereniji i konstruktivniji u svim društvenim pitanjima. Umjesto toga, sve po starom. Uprava ne može provoditi poslovnu politiku bez sudjelovanja redakcije. Rezultati nam nisu dobri. To je djelom zbog lošeg poslovnog naslijeđa, ali i zbog redakcijskog nerazumjevanja društvenih tokova. Čitatelji to vide.

Vaš,

Marijan

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 30 ruj 2015, 09:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ministry of Sound je napisao/la:
zabranjeni udarnički ko u najboljim danima, svakog dana rešetaju raspojasani Jelena Lovrić, Antiša Tomić, Dežulović, Jurica Pavičić, Miljenko Jergović


Ministry of Sound je napisao/la:
Ne vidim promjene...sve dok im *** obliven Antiša Tomić i Jelena Lovrić nameću kolumnistički diskurs, ne može izići na dobro. I dok im je Zoki i dalje trbuhozborac ("visoki izvor").


Ovo sam napisao prije 9 mjeseci jer nisam vidio nikakve promjene u diskursu, čak su u nekim stvarima postali radikalniji.

U svim novinama znamo da vlasnik kroji uređivačku politiku, a sudeći po tom emailu (ako je autentičan), trebali bi zaključiti da uposlenici (dakle ljudi koje Hanžeković masno plaća) navodno odbijaju slijediti instrukcije.

Ili je Hanžeković jedini vlasnik medija na Balkanu kojem uposlenici rade suprotno od uputa, ili je cijela stvar laž.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 30 ruj 2015, 09:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
On je relativno nov vlasnik pa možda odlučio da hoda po jajima. Očekuj uskoro otkaze, kao Dežuloviću.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 30 ruj 2015, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
zabranjeni udarnički ko u najboljim danima, svakog dana rešetaju raspojasani Jelena Lovrić, Antiša Tomić, Dežulović, Jurica Pavičić, Miljenko Jergović


Ministry of Sound je napisao/la:
Ne vidim promjene...sve dok im *** obliven Antiša Tomić i Jelena Lovrić nameću kolumnistički diskurs, ne može izići na dobro. I dok im je Zoki i dalje trbuhozborac ("visoki izvor").


Ovo sam napisao prije 9 mjeseci jer nisam vidio nikakve promjene u diskursu, čak su u nekim stvarima postali radikalniji.

U svim novinama znamo da vlasnik kroji uređivačku politiku, a sudeći po tom emailu (ako je autentičan), trebali bi zaključiti da uposlenici (dakle ljudi koje Hanžeković masno plaća) navodno odbijaju slijediti instrukcije.

Ili je Hanžeković jedini vlasnik medija na Balkanu kojem uposlenici rade suprotno od uputa, ili je cijela stvar laž.


Hanžeković ide korak po korak, nitko ne komentira kako se Slobodna Dalmacija koja se za vrijeme Nine Pavića ponašala kao dalmatinska verzija Novog Lista, još žešće i lijevije nego Jutranji list, u potpunosti promijenila politiku.

Danas čitaš Slobodnu Dalmaciju, kao da čitaš staru Slobodnu prije nego što ju je Račan na ko zna kakve mutne načine utjerao u ruke Paviću. Udaraju po Zokyu i ljevici općenito jako često, pozitivno pišu o HDZu.... Tihomir Dujmović je postao perjanica Slobodne sada pa da ne idem u detalje to objašnjava sve.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 30 ruj 2015, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Hanžeković je rob novca i položaja, uhljeb i komformist bez ideala, ukratko, ljigavo snobovsko smeće i beskarakterna moralna nakaza. Ne znam što se od njega pozitivno ikada moglo očekivati... :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 30 ruj 2015, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pa ako je rob novca, onda će dati narodu ono što želi čitati - a to nije ono što je sada - mini (propali) Feral. Ajde, pratit ću, Večernjak mi sve manje leži, čitao sam ga dnevno, sada uglavnom samo petkom i subotom, nerviraju me i desni i lijevi kolumnisti.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 30 ruj 2015, 23:01 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13477
Lokacija: ZG
Dok god Tomic, Dezulovic, Jelena Lovric, Pavicic i slicni vedre i oblace JL necu kupit nikad pa ni tada

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 02 lis 2015, 01:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
U EPH će se u idućim mjesecima podijeliti cca 200 otkaza.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 02 lis 2015, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
SDB je napisao/la:
U EPH će se u idućim mjesecima podijeliti cca 200 otkaza.


ako ne odu ovi najistaknutiji huškači, ne mora otpustiti nikoga. ne vidim da se Yutarnji promijenio od Hanžekovićevog preuzimanja, najavama unatoč.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 03 sij 2017, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
E moj Franjo, što ne pomlati ova *** kad je bilo vrijeme :zubati

http://www.zabranjeni.hr/komentari/ante-t ... a/5452203/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 12 svi 2018, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Jedna neznalica danas pise u Jutarnjem da je Katolicka crkva 'oprastala' HDZ-u "kutle, gucice i oresare", ZAVNOH u Ustavu, Josipa Perkovica, Manolica i Boljkovca, legalni abortus. Ta neznalica ili prodana dusa pise da je ponasanje Katolicke crkve tesko predvidjeti i njemu je ono dvosmisleno.

Naravno tu on cita sto tko misli u politici i crkvi.

Blasfemija gdje se toboze odnos izmedju HDZ-a i Crkve naziva brakom.

Neznanstveno, nestrucno, jadno, cinjenicno neutemeljeno, bez citiranja, pregleda cinjenica...

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 12 svi 2018, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Pa i nije bas. Crkva u Erhaziji je ne jednom legla u krevet s HDZ-om, radi "visih ciljeva".

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 12 svi 2018, 15:11 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
iJozo je napisao/la:
Pa i nije bas. Crkva u Erhaziji je ne jednom legla u krevet s HDZ-om, radi "visih ciljeva".


Pa ocito Vam nije poznata doktrina Katolicke crkve prema vlastima, ako cete i odnos Isusa Krista prema vlastima.

Dovoljno je prouciti odnos blazenog Stepinca prema kralju Aleksandru, pa knezu Pavlu, pa Pavelicu, pa na kraju prema Titu.

To sto Vi pisete na razini je Jutarnjeg lista koji ne zna ili ne zeli znati o doktrini Katolicke crkve, to je na razini pamfleta.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 02 pro 2020, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5115
Brane je napisao/la:
Realno Crkve su exteritorij, kao ambasade i ne mogu unutra ulazit organi reda bez dozvole biskupa, tako da u Crkvama može bit ljudi kolko svećenik pusti i tu VladaRH ne može ništa!

Osobno pozivam ljude da paze na sebe i druge...samo ne volim kad se laže od strane stožera, jer ne može on dokidat Bečku konvenciju ili razno-razni novinari

Jel naš HB čitaju i bratja iz JL... :kava
https://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatsk ... o-15011148

...ako me sjećanje dobro služi i HINA je prošle godine prenjela u expresnom roku (cca 2h) statistiku koju smo tu na HB izvukli sa službenih njemačkih stranica o broju doseljenih hrvata u Deutschland od stupanja u EU.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 08 ožu 2021, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3940
https://www.zabranjeni.hr/vijesti/svijet/najpoznatija-otpadnica-od-islama-ljudi-na-ljevici-su-zaljubljeni-u-fantaziju-da-je-islam-religija-mira-15055614
Citat:
Kuran je vrlo dvoznačna knjiga i kasnija Alahova otkrivenja u Medini praktički funkcioniraju kao ratni tutorijal. Ovi dijelovi imaju skolastičku prednost nad periodom u Meki i time se vodi svaki priznat, u široj zajednici prihvaćen, islamski teolog. Ako ste džihadist, član Muslimanskog bratstva, i kažete da je islam religija mira - ja razumijem što hoćete reći. Hoćete reći da mir dolazi kada islam bude dominirao svijetom.

To je praktična primjena onoga što se u islamskoj praksi zove taqiya - a znači da je, kako bi se postigli ciljevi, opravdano lagati nevjernika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 08 ožu 2021, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
...novine koje idu kod nas su Dalmacija zabranjeni i večernji...al nikako se ne mogu naviknut na večernji...mislim u Hercegovini ide večernji više..i to oduvik neovisno o koncepciji..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 13 ožu 2021, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5115
slika

zabranjeni web prelazi na pretplatu...


Privitak/ci:
Screenshot_2021-03-13 Komentar glavnog urednika JL-a Provjeren i kvalitetan sadržaj vrijednost je koja ima cijenu.png
Screenshot_2021-03-13 Komentar glavnog urednika JL-a Provjeren i kvalitetan sadržaj vrijednost je koja ima cijenu.png [ 26.49 KiB | Pogledano 3204 put/a. ]
Screenshot_2021-03-13 Komentar glavnog urednika JL-a Provjeren i kvalitetan sadržaj vrijednost je koja ima cijenu(1).png
Screenshot_2021-03-13 Komentar glavnog urednika JL-a Provjeren i kvalitetan sadržaj vrijednost je koja ima cijenu(1).png [ 36.73 KiB | Pogledano 3204 put/a. ]
Screenshot_2021-03-13 Komentar glavnog urednika JL-a Provjeren i kvalitetan sadržaj vrijednost je koja ima cijenu(2).png
Screenshot_2021-03-13 Komentar glavnog urednika JL-a Provjeren i kvalitetan sadržaj vrijednost je koja ima cijenu(2).png [ 46.88 KiB | Pogledano 3204 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 13 ožu 2021, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15805
Brane je napisao/la:

zabranjeni web prelazi na pretplatu...


:smajl007


Nadajmo se da će i index :palacgore1

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: zabranjeni list
PostPostano: 13 ožu 2021, 17:53 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10434
Sad će me spriječit i ovo malo šta otvaram uopće ne otvaram. Bravo.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO