HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 11:58.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 254 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 12 pro 2017, 14:41 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Baš da vladaju u Srbiji ne vjerujem. Koliko vidim u Srpskoj vladi ne postoji niti jedan političar koji ima veze sa bivšim sistemom. Osim naravno, ako vladaju iz sjene i u pozadini što ne znam. S druge strane u Hrvatskoj imaš Plenkovića koji je bio jedan od glavnih u nekoj partijskoj organizaciji i čiji je otac bio glavešina u vladi SRH početkom 70ih. Isto tako Srbi su imali nacional komuniste čiji je Ranković bio glavna personifikacija, mada rijetko će koji sada to priznati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 12 pro 2017, 14:53 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
master_mind_ je napisao/la:
Baš da vladaju u Srbiji ne vjerujem. Koliko vidim u Srpskoj vladi ne postoji niti jedan političar koji ima veze sa bivšim sistemom. Osim naravno, ako vladaju iz sjene i u pozadini što ne znam. S druge strane u Hrvatskoj imaš Plenkovića koji je bio jedan od glavnih u nekoj partijskoj organizaciji i čiji je otac bio glavešina u vladi SRH početkom 70ih. Isto tako Srbi su imali nacional komuniste čiji je Ranković bio glavna personifikacija, mada rijetko će koji sada to priznati.


Prijatelju, mnogo gresis. Od kada je svijeta i vjeka, ne pocinje se od sirotinje, golja i ljudi na margini drustva.

Sustav funkcionira preko ljudi, povezanih skupina (obitelji, familija, klanova, kumova, pobratima). U danasnje vreme, preko sustava udruga, partija, loza, zatvorenih skupina po INTERESNO KLASNOM kriteriju.

Otac Zorana Djindjica je visoki celnik KOSa, takodje i Arkanov. Koji su ih stitili. Mozda su neke kolege iz sluzbi nesto i projektovale.

Vidi, on je uradio pretvorbu, i zgrnuo lovu. Testament mu je otkucan na udovicu u 1 primerku, bez arhive u sudu.
Nagadja se za koncern Viktorija grupu i jos 5 mega tvrtki.

Danas je picousti njegovu kci ubacio za kordinatora u vladi za rodnu ravnopravnost i smanjenje siromastva.
Sa Singidunum ,,,tres faksom, ranga Sega mega. Dopisne pucke skole.

Picoustom je tata veciti direktor u narodnoj banci, bata isto direktor , stampa domace i za 4 drzave (ugovorno) pasose, akcizne markice, sve (koje siptari placaju na crno u 1/2 cene i svercaju). Mama sef u TANJUGU komunistickom glasilu, kasnije u RTSu.

Dobio Fulbrajtovu stipendiju, dok je mama radila u americkoj ambasadi. Bio 1 god. u Engl. Brajton, pre rata u BiH.

Sta mislis ko ga je expresno zaposlio, operativno vodio, u RS kao novinara, i gurnuo u vodjstvo radikala sa 24god.

Nemoj biti najvan. SRS je napravio Jovica Stanisic u institutu na Banjici, sedistu te zloglasno zlocinacke sluzbe.Kao i Vuka ( sefa kabineta Mike Spiljaka). I vidis kakav je lik bio Mika Spiljak, a ovaj ga je zbirao i drukao. Sve je povezano i ..

NITKO NIKOGA NE DIRA, ne apsi, vec show must go......dok svi mi tonemo, klika se bogati i medjusobno se ne progoni.

OMERTA.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 12 pro 2017, 16:10 
Online

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Pa Tuđman je po vlastitoj izjavi bio marksist i socijalist i to 1989. nakon što je idavno zašao iz bratstvo-jedinstvo faze. Dakle Hrvati su izabrali uvjerenog marksista i socijalista da ih izvede iz marksizma i socijalizma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 16 pro 2017, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Kaftanzoglio je napisao/la:
Pa Tuđman je po vlastitoj izjavi bio marksist i socijalist i to 1989. nakon što je idavno zašao iz bratstvo-jedinstvo faze. Dakle Hrvati su izabrali uvjerenog marksista i socijalista da ih izvede iz marksizma i socijalizma.

Sta ima veze, vazno je da je bio dobar hrvat, a ne ko onaj cigan mesic.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 16 pro 2017, 17:02 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
KiM je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Baš da vladaju u Srbiji ne vjerujem. Koliko vidim u Srpskoj vladi ne postoji niti jedan političar koji ima veze sa bivšim sistemom. Osim naravno, ako vladaju iz sjene i u pozadini što ne znam. S druge strane u Hrvatskoj imaš Plenkovića koji je bio jedan od glavnih u nekoj partijskoj organizaciji i čiji je otac bio glavešina u vladi SRH početkom 70ih. Isto tako Srbi su imali nacional komuniste čiji je Ranković bio glavna personifikacija, mada rijetko će koji sada to priznati.


Prijatelju, mnogo gresis. Od kada je svijeta i vjeka, ne pocinje se od sirotinje, golja i ljudi na margini drustva.

Sustav funkcionira preko ljudi, povezanih skupina (obitelji, familija, klanova, kumova, pobratima). U danasnje vreme, preko sustava udruga, partija, loza, zatvorenih skupina po INTERESNO KLASNOM kriteriju.

Otac Zorana Djindjica je visoki celnik KOSa, takodje i Arkanov. Koji su ih stitili. Mozda su neke kolege iz sluzbi nesto i projektovale.

Vidi, on je uradio pretvorbu, i zgrnuo lovu. Testament mu je otkucan na udovicu u 1 primerku, bez arhive u sudu.
Nagadja se za koncern Viktorija grupu i jos 5 mega tvrtki.

Danas je picousti njegovu kci ubacio za kordinatora u vladi za rodnu ravnopravnost i smanjenje siromastva.
Sa Singidunum ,,,tres faksom, ranga Sega mega. Dopisne pucke skole.

Picoustom je tata veciti direktor u narodnoj banci, bata isto direktor , stampa domace i za 4 drzave (ugovorno) pasose, akcizne markice, sve (koje siptari placaju na crno u 1/2 cene i svercaju). Mama sef u TANJUGU komunistickom glasilu, kasnije u RTSu.

Dobio Fulbrajtovu stipendiju, dok je mama radila u americkoj ambasadi. Bio 1 god. u Engl. Brajton, pre rata u BiH.

Sta mislis ko ga je expresno zaposlio, operativno vodio, u RS kao novinara, i gurnuo u vodjstvo radikala sa 24god.

Nemoj biti najvan. SRS je napravio Jovica Stanisic u institutu na Banjici, sedistu te zloglasno zlocinacke sluzbe.Kao i Vuka ( sefa kabineta Mike Spiljaka). I vidis kakav je lik bio Mika Spiljak, a ovaj ga je zbirao i drukao. Sve je povezano i ..

NITKO NIKOGA NE DIRA, ne apsi, vec show must go......dok svi mi tonemo, klika se bogati i medjusobno se ne progoni.

OMERTA.

A jel? Mislio sam da je picousti počeo karijeru tek sa SRS-om. Ovo je vrlo posve novo viđenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 19 pro 2017, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Ima li kupiti majice sa tekstom "Volim Tudmana"?
To treba nositi ljetos u bih.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 19 pro 2017, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Posebno mi koji dolazimo svana, ne mogu nam nista.
Presvlacenje na granici, prilikom ulaza u bih.
Mozda je jedini problem da bi srbi mislili da je to veca provokacija protiv njih nego protiv muslimana.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 12 vel 2018, 19:29 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Bio je marksist, antifasist, general, povjesnicar, nacionalist i disident, zatvorenik, drzavnik, majstor strategije, iskrena, hrabra, postena i dosljedna hrvatska licnost, vizionar i po sramotnoj Haaskoj presudi - clan toboznjeg "udruzenog zlocinackog poduhvata" - presudi koja nece izbjeci sud povijesti, a protiv nje je jedan i zivot dao.

U nastavku su povijesne ocjene koje sam odabrao, vecinom nastale nakon Tudjmanove smrti.

"Prvorazredni biraju prvorazredne, drugorazredni biraju trecerazredne, najbolji biraju bolje od sebe...Tudjman je birao bolje od sebe", 3:32, dr. Davor Pavuna, fizicar, "Nedjeljom u dva, 15. ozujla 2009., https://m.youtube.com/watch?t=241s&v=fMEVIsrgwLI

"Djurdja, ovo je covjek kojeg ja mogu slijediti. On ce nama donijeti drzavu", Gojko Susak, 1987., Vecernjakov specijal, prosinac 2017., "Tudjman otac Hrvatske drzave", str. 25-26

"Gospodo, medju vama ima onih koji su ubijali. Ustase vise nikad nece doci na vlast", dr. Franjo Tudjman, 1987. u Torontu, prepunoj dvorani desno orijentiranih nacionalista

"Tudjman: Kralj Igre", 1995., CIA, (engl. "Tudjman: The Master of the Game"), str. 52-54, "Chapter 3", https://nsarchive2.gwu.edu/NSAEBB/NSAEBB171/

"Nemojmo zaboraviti, nitko nije htio nezavisnu Hrvatsku. Godinama se cinilo da, cak i da postoji takva drzava, bila bi smijesna tvorevina s polovicom teritorija koji joj je oduzet. Postici to sto je on (dr. Franjo Tudjman) uspio, stvarno je nesto", dr. Jonathan Eyal, direktor odjela za obrambene studije kraljevskog instituta u Londonu, Slobodna Dalmacija, 15. prosinca 2001.

"Tudjman je bio majstor strategije", admiral Davor Domazet Loso, "Admiralovi zapisi - o pobjedi i ljubavi", 2015.

"Tudjmanov pristup i Tudjmanova taktika spasila je mnoge zivote srpskih gradjana Republike Hrvatske", admiral Davor Domazet Loso, vezano za 'Oluju', str. 563., "Admiralovi zapisi - o pobjedi i ljubavi", 2015.

"Moram priznati, tada je na mene ostavio dojam krutog, autoritativnog covjeka i nije mi se svidio. Poslije je pohvalio moju juhu i rekao Ankici da od mene uzme recept. Najprije me 'popljuvao' sto ne govorim hrvatski, a onda hvali moju juhu, sto me je zbunilo....kako je vrijeme prolazilo, ostavio je dojam toplog, neposrednog covjeka koji nije trosio rijeci na nevazne stvari", 1987., Djurdja Susak, Vecernjakov specijal "Tudjman otac Hrvatske drzave", str. 25-26

"Nikada Tudjman nije ni jednom rekao 'Ukradi', to bi za mene bilo katastrofalno razocarenje da doznam da je Tudjman nekom rekao 'Uzmi ti 10 milijuna pa cemo mi to lako' ", Goran Milic, emisija Cirilica, 21. rujna 2015., 21:30, https://m.youtube.com/watch?t=4968s&v=B0xhSOfJxL0

Dr. Franjo Tudjman je rodjen 14. svibnja 1922. u Velikom Trgoviscu od oca Stjepana i majke Justine. Osnovnu skolu je pohadjao u rodnom mjestu, a srednju skolu i trgovacku akademiju u Zagrebu.

Otac Stjepan mu je bio neprestano u političkim borbama protiv sestosijecanjske diktature, protiv te protuhrvatske Jugoslavije. Otac mu je prema njegovim rijecima rekao: "Sine, budeš li kao i druga gospoda koja su napredni i slobodoumni kad su mladi, a kad završe škole postaju narodne gulikože, ne dolazi mi pred oči", kod Romana Bolkovca, 1992, https://m.youtube.com/watch?v=geVq-yl7uIs

Sudjelovao je u nacionalnom demokratskom pokretu, zbog cega je 1940. dvaput uhicen.

"Mislim da imam dovoljno mladosti u svom duhu da shvacam da na mladima svijet ostaje..., a u nasem slucaju hrvatska mladez nije imala priliku da bude...odgajana u drzavotvornom smislu. Pred hrvatskom javnoscu, pred hrvatskim nacionalnim bicem stoji zadaca da shvati da po prvi puta u pisanoj svojoj povijesti ima svoju drzavu i da se mora odnositi prema toj drzavi kao necemu sto ovisi o svakom pojedincu i o svim politickim cimbenicima koji se javljaju. Prema tome, to je nesto sto nam je povijesno nasljedje ostavilo mnogo negativnosti na tom podrucju...ako sam, znate, nesto kriv, za slobodu Hrvatske, za uspostavljanje suverenosti samostalne Hrvatske, to je nesto sto ja nisam (duboko je udahnio) zelio posebno posvecivati se tome.", dr. Franjo Tudjman, 1992., kod Romana Bolkovca, 1:03:10, https://m.youtube.com/watch?v=geVq-yl7uIs

Neki mu zamjeraju da je skrivao bolest pred narodom. Ko bi mu i zamjerio uzevsi tko je dosao poslije njega.

Nakon sprovoda dr. Franje Tudjmana, na koji je doslo more hrvatskog naroda jer nije bio niciji drugi nego samo od naroda, a od svih predsjednika samo Turski (zasto?), s obzirom da je bio tako velika licnost, filozof, strateg, vizionar, covjek koji je za Hrvate besmrtni simbol, zapocinje postupak nazvan "detudjmanizacija".

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 16 vel 2018, 11:37 
Online

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Jedno je romantično - mitološki prikaz Tuđmana, a drugo je realnost. On po ničemu nije manje slušao zapad od njegovih nasljednika.

Realnost je da je on u Daytonu prihvatio i potpisao ustroj BiH sasvim suprotan od tadašnjeg statusa na ratištu polju gdje su Hrvati bili pobjednici i dominirali.

Isto bi se dogodilo i sa RSK da nije imao ludu sreću što su Srbi bili toliko glupi i bahati da nisu htjeli prihvatiti Z-4. Da jesu Amerika ne bi odobrila Oluju i Tuđman bi na kraju isto tako pod pritiskom potpisao i legalizirao Z-4 i RSK.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 19 vel 2018, 07:57 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Kaftanzoglio je napisao/la:
On po ničemu nije manje slušao zapad od njegovih nasljednika..


On da je slusao Zapad bila bi Velika Srbija ili bi barem ostala Jugoslavija.

Kaftanzoglio je napisao/la:
Realnost je da je on u Daytonu prihvatio i potpisao ustroj BiH sasvim suprotan od tadašnjeg statusa na ratištu polju gdje su Hrvati bili pobjednici i dominirali.


Secesija BIH bi znacila da Republika Hrvatska ima novih parsto kilometara granice sa Srbijom. Prema tome to bi znacilo mogucnost granatiranja Zagreba iz secesiramog dijela BIH odnosno iz Srbije.

Amerikanci su se prijetili da ce bombardirati A BIH i da ce Srpske izbjeglice poslati u Slavoniju ako se nastavi.

Bila je i opcija da Milosevic proglasi opci rat za BIH i proziv RH, a to je mogao biti i svjetski rat.

Tudjman je u Dejtonu dogovorio konfederaciju BIH s Republikom Hrvatskom i mirnu reintegraciju Podunavlja. A Stipe Mesic se odrekao Hrvata iz BIH, a lojtre mu je drzao pokojni Ivica Racan, a nastavio Ivo Sanader. Milanovic Zoran je tu bio neznalica.

Kaftanzoglio je napisao/la:
Isto bi se dogodilo i sa RSK da nije imao ludu sreću što su Srbi bili toliko glupi i bahati da nisu htjeli prihvatiti Z-4. Da jesu Amerika ne bi odobrila Oluju i Tuđman bi na kraju isto tako pod pritiskom potpisao i legalizirao Z-4 i RSK.


Tocno je da su Srbi odbili Z4.

Tocno je da je Amerika odobrila Oluju.

Ali Oluja nije bila sreca nego umijece ratovanja, zbog cega se i izucava u svijetu.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 19 vel 2018, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Instruktor je napisao/la:
Tudjman je u Dejtonu dogovorio konfederaciju BIH s Republikom Hrvatskom i mirnu reintegraciju Podunavlja. A Stipe Mesic se odrekao Hrvata iz BIH, a lojtre mu je drzao pokojni Ivica Racan, a nastavio Ivo Sanader. Milanovic Zoran je tu bio neznalica.

Kaftanzoglio je napisao/la:
Isto bi se dogodilo i sa RSK da nije imao ludu sreću što su Srbi bili toliko glupi i bahati da nisu htjeli prihvatiti Z-4. Da jesu Amerika ne bi odobrila Oluju i Tuđman bi na kraju isto tako pod pritiskom potpisao i legalizirao Z-4 i RSK.


Tocno je da su Srbi odbili Z4.

Tocno je da je Amerika odobrila Oluju.

Ali Oluja nije bila sreca nego umijece ratovanja, zbog cega se i izucava u svijetu.

slika
Dr. Franjo Tuđman
Ovo bi morali znati i uvijek na umu imati!
- Narod nade! (Sveti otac papa Ivan Pavle II.)
- Hrvat ne mora biti ratnik, Hrvat jest ratnik! (Napoleon Bonaparte)



https://www.youtube.com/watch?v=4opslOIbC14

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 10 tra 2018, 21:36 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
'Sasvim nepoznati Tudjman' (dokumentarac) - 'diktator kojeg se nitko nije bojao', https://m.youtube.com/watch?t=63s&v=QQprAT7IsiU

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 11 tra 2018, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16407
..odličan dokumentarac al nije više bitan era detuđmanizacije je i onako u arhivi..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 29 tra 2018, 14:29 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Tudjman nije dozvoljavao da asistent za obrazovanje bude netko tko nije redoviti profesor u najvisem stupnju obrazovanja tadasnjem, oko 17:10, Slobodan Prosper Novak, Nedjeljom u dva, 29.4.2018., https://m.youtube.com/watch?t=439s&v=7LtbuA7e3lE

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 04 svi 2018, 10:28 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Margaret Thatcer, poznata kao Željezna lady, bila je veliki zagovornik neovisne Hrvatske o čemu najbolje govore neke njezine izjave: “Rat u Jugoslaviji nije građanski rat, to je rat komunističke Srbije protiv demokratskih država Hrvatske i Slovenije”, “Zašto Tuđmanu zamjeraju da je nacionalist, pa i ja sam britanska nacionalistkinja”, “Ako je u pitanju da se na križ pribije mene ili Hrvatsku, onda bolje da se na križ pribije mene nego Hrvatsku”, govorila je Thatcher.

Kad je došla u premijersku rezidenciju (Downing Street 10) izrekla je misli slične katoličkoj Molitvi sv. Franje: “Gdje je nesloga, neka donosimo slogu. Gdje je zabluda, neka donosimo istinu. Gdje je sumnja neka donosimo vjeru. A gdje je očaj, neka donosimo nadu.”

Nažalost po Hrvate, nakon unutarstranačkog previranja podnijela je ostavku na premijersko mjesto 28. studenog 1990. godine, taman pred početak rata. Sa suzama u očima obratila se britanskoj javnosti priopćivši joj tu odluku. Nakon 11 i pol godina neprekinut vlast na premijerskom mjestu naslijedio ju je John Major, koji je vodio protuhrvatsku politiku.

izvor: https://narod.hr/kultura/4-svibnja-1979 ... e-hrvatske

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 12 svi 2018, 08:39 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Tudjman nije nikad posjetio Jasenovac ni Blaiburg. Imao je ideju o jedinstvenom spomeniku na Medvedgradu.

Izvor: Vecernji list, 12.5.2018., str. 12, akademik Ivica Kostovic

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 12 svi 2018, 08:46 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Medjunarodni politicari su Tudjmana nazivali 'virusom u geostrateskim racunalima velikih'. Ivo Pilar je 1868. predvidio Tudjmana odnosno osobu 'snazne politicke licnosti, celicne volje i strahovitog naboja koja ce razdijeljene Hrvate skupiti" kao rjesenje za Hrvatsku.

Izvor: Vecernji list, 12.5.2018., str. 13, akademik Ivica Kostovic

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 12 svi 2018, 08:49 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Akademik Ivica Kostovic tvrdi da je dobro njegov unuk rekao kada ga je definirao kao Tudjmanovog slugu. Kostovic je po svojim rijecima slusao Tudjmana jer je znao da je Tudjman imao siri pogled od njega.

Izvor: isto kao prethodna poruka

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 12 svi 2018, 11:56 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Tudjman je jao posljednji zivuci drzavnik na strani antihitlerovske koalicije dosao 1995. na 50-tu obljetnicu iskrcavanja na Normandiji, Davor Bozinovic, ministar unutarnji poslova

izvor: zabranjeni list, 12.5.2018., str. 26.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 12 svi 2018, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 svi 2013, 19:35
Postovi: 284
Lokacija: Njemacka
Prvi predsjednik, jedan od najvecih Hrvata u povijesti... Nazalost ne slijedimo i ne njegujemo njegovu ostavstinu i
sve sto je napravio za nas. Mnogi koji se pozivaju na njega rade sve suprotno onome sto je on zastupao i zelio.
Ti su gori od onih sto otvoreno pljuju po nasem predsjedniku.

Nismo ni zasluzili tako velikog covjeka i drzavnika. Predsjednik Tudjman rotira u grobu. Izdali smo ga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 16 svi 2018, 17:54 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Tudjman ipak polozio vijenac u Jasenovcu 15. lipnja 1996., medjutim nije bio na drzavnim komemoracijama.

Izjavio je da polaze vijenac 'svim zrtvama palim u Jasenovcu, zrtvama fasizma i NDH, ali i onima koje je pogubio komunisticki rezim'. Rekao je i da 'Tito nije nikada posjetio Jasenovac jer je znao da ne moze pobjeci od odgovornosti i zato sto je od 1945. do 1948. na tome mjestu bio komunisticki logor u kojemu su takodjer ubijani ljudi".

izvor: Vecernji list, 16.5.2018., str. 6, Zarko Ivkovic

Za razliku od doktora partizanologije koji se prijete da ce izaci iz studija kada se slomene poslijeratni logor Jasenovac (npr. Ivo Goldstain i njegov pokojni tatko), Tudjman Franjo je znao za logor, a znala je i CIA, https://t.co/7lZp5jslaa

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 18 svi 2018, 19:39 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
"Vasa ekselencijo (upucemo Tudjmanu), dugo pripremana i od strane Srbije otvoreno potpomognuta ofenziva na bihacko podrucje zapoceta je prije nekoliko dana. Glavni pravci napada usmjereni su iz privremeno okupiranih dijelova republike Hrvatske, a koncentracija cetnickih snaga evidentirana je i na ostalim linijama u zoni odgovornosti Petog korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine, Glavnog Stozera Hrvatskog vijeca obrane Regije Bihac i Ministarstva unutarnjih poslova Bihac.

Zbog siline topovskih djelovanja stanovnistvo iz pogranicnih zona iseljava se i krece prema gradu Bihacu.

Dramaticni polozaj se iz sata u sat usloznjava jer je humanitarna situacija jos od ranije katastrofalna. Vec Vam je, vjerojatno, poznata cinjenica da smo imali i prve slucajeve umiranja od gladi. Nada se da ce se stanje, koliko-toliko, popraviti nakon skidanja zita sa zasijanih prigradskih prostora, sada je propala. Upravo ta podrucja agresor najvise drzi pod vatrom, gadjajuci ih zapaljivim granatama.

Posebno je tesko u bolnici, kojij nedostaju lijekovi, sanitetski materijal, a zbog nedostatka hrane bolesnici primaju samo jedan obrok dnevno. Sudbina oko 180 tisuca stanovnika Unsko-Sanskog Kantona je neizvjesna. Mi mozemo samo obecati da cemo se boriti bez obzira na cijenu i neodlucnost medjunarodne zajednice . Jedinu nadu polazemo u nase hrabre borce i prijateljski hrvatski narod, posto nam je sudbina, koju nam je agresor namijenio ista.

Stoga Vas molim da sa svoje strane ucinite sve sto je u Vasoj moci, da se spasi ovaj herojski grad i njegovo napaceno stanovnistvo.

S postovanjem,
Adnan Alagic,
Nacelnik opcine Bihac
21.7.1995."


Treba li spominjati da je Tudjman spasio muslimane u Bihacu? Ne znam zbog cega mu muslimani ne dizu spomenike? To ce biti trajna ljaga na Bosnjackom narodu!!!

Knjiga 'General Praljak', akademik Josip Pecaric i Miroslav Medjimorec, 2017., atr. 172-173

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 19 svi 2018, 07:18 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Tudjman Manolicu kada se bunio protiv pokroviteljstva nad Blaiburgom zbog toga kakvi su bili ustase, 'Da nije bilo ustasa 1941. nas bi cetnici sve pobili', 34:20, Ante Djapic, Bujica, 18.5.2018., https://m.youtube.com/watch?v=yR-o5actSIM&t=2053s

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 19 svi 2018, 22:41 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
S kim si takav si.

"Skratimo na aplauzu. Vi niste pomogli ni hrvatskom narodu u Herceg Bosni, ni Hrvatskoj Republici koja je matica svih Hrvata. Ako Musliman u Livnu, i Srbin u Mostaru ne bude imao ista prava kao i Hrvat, jer to je samo garancija, da ce Hrvat u Sarajevu, Hrvat u Banjoj luci i Hrvat u Zenici imati svoja prava. I ako oni nama ucine zlovin, onda dokazimo da nas ni vjera ni civilizacijska tekovina nije uputila na to i nece dozvoliti da uzvratimo istom mjerom", ministar obrane Gojko Susak, , https://m.youtube.com/watch?sts=17647&t ... out=mobile

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Franjo Tuđman - Prvi Hrvatski Predsjednik
PostPostano: 29 svi 2018, 09:14 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Kakvi su ovo pokvarenjaci, https://m.youtube.com/watch?v=g2XiHxPfAh0&t=1734s, predstavljanje knjige 'Stenogrami o podjeli Bosne', Centra za kriticko misljenje. Moglo bi se nabrajati puno toga, ali evo necega:
I. Za njih je Stjepan Mesic drzavnik zbog toga sto je lazno svjedocio u Haagu protiv svoje drzave, vjerojatno pod ucjenom da ce i njega ni krivog ni duznog procesuirati. Svjedocio je o sastanku na kojemu nije sudjelovao, a zapravo je sam sebe demantirao, https://m.youtube.com/watch?v=g9pn-RsrqZ8. Otkad je cin drzavnistva odavanje drzavnih tajni, i to britanskim novinarima koji su to sve snimili? Zaista moralno dvojbene izjave.
II. Za njih je Stipe Mesic drzavnik jer je umirovio hrvatske generale koji su zatrazili da se prestane s klevetama i kriminalizacijom Domovinskog rata. Samo to!
III. Za njih je Tudjmam negativan jer je intimno govorio da mu je drago da mu zena nije ni srpkinja ni zidovka. To je njegova osobna stvar koju oni podlo izvlace i prikazuju kao bitnu historiografsku cinjenicu, a u sustini je nebitna.
IV. Za njih je Tudjman negativan jer nije vjerovao u BIH. Pa na sta ta BIH danas slici? Bosnjaci djeluju po Islamskoj deklaraciji, i Bosnjaci su pristali na podjelu BIH s tzv. Republikom Srpskom (ne kazem da su zeljeli, ali su pristali na kraju), Hrvati se teroriziraju i ubijaju u Federaciji, a Bosnjacki zlocini u ratu presucuju.
V. Podlaci spominju kako je Tudjman toboze kriv za stotine tisuca stradalih. A u cijelom prostoru je smrtno stradalo 120.000. Di je tu 'stotine tisuca'? A Alijina, Miloseviceva i uloga medjunarodne zajednice im promakla? A di je Neretva 93' i Prkacinova izjava tada da je napad na Hrvate zapovijedio Alija? To nije nitko demantirao.
VI. Tudjman je problematican jer je vidio BIH gdje zive Hrvati u sastavu RH? Za vrijeme otvorene agresije JNA i Alijinog 'Ovo nije nas rat'. U cemu je tu problem? Istina jest da to nije grijeh zeljeti, ali djelatna Tudjmanova politika je bila potpuno drugacija. Na kraju je Alija pristao na konfederaciju Federacije i RH, a i sam Alija je nekoliko puta nudio Tudjmanu Herceg-Bosnu sto je Tudjman odbio.
V. Potpuno presucuju puno toga. Znaju oni sto tocno! Podlaci!
VI. Tudjmanu prigovaraju za termin 'razmjena stanovnistva'. A Bosnjaci su Srednju Bosnu ocistili od 150.000 Hrvata strategijskom operacijom Neretva 93'. Spominju Ahmice 10.000 puta, a Stupni Dol koji se dogodio isti dan nikad. To je rasizam! Cak i gore, da su Bosnjaci u stupnom dolu pobili 50 pasa, ispricavali bi se.
VII. Oni govore o 'negativnim junacima'. Ko su bili junaci koji su zaustavili tenkove JNA u Pologu? Ko su bili junaci nakon sto su Hrvati bili prepusteni sami sebi pod vatrom (npr. selo Ravno), pa su se ustrojili da bi branili svoj bioloski opstanak, dok su Bosnjaci sa strane gledali? Ko su bili junaci koji su mirno gledali dok se razaraju Dubrovnik i Vukovar? Ko su bili junaci kada su sprijecili pad BIH na Livanjskom polju? Sigurno je gdje nisu bili junaci i cija je politika bila 'pokoljite Hrvate a mi cemo ostat u Jugoslaviji i nas ce stititi JNA'.
VIII. Kazu jednu krajnje moralno upitnu tezu 'demantiraju se samo tacne informacije, a ne lazne'. Historiografija je puna lazno iznesenih teza koje su pobijene zahvaljujuci onima koji su se za istinu borili. Pa poznato je da je Tito za vrijeme WWII npr. javio Staljinu da je u Jasenovcu pobijeno vise od 400.000 ljudi, a 'povijesna istina' je bila do 90-tih da je pobijeno 700.000, a broj je najmanje 10 puta manji. Ima popis zrtava WWII, demografske analize, iskapanja (sondiranje), dokumentacija s brojevima stradalih u logorima, popis zrtava Jasenovca kakav takav, itd.
IX. ....
Dosao sam do 29:02, zaista je degutantno, https://m.youtube.com/watch?v=g2XiHxPfAh0&t=1734s

Puna dvorana je dokaz da je situacija u BIH duboko trula u Bosnjackom korpusu. Stipu Mesica tretirati kao moralnu vertikalu, uvjeravanje bosnjackog nacionalnog korpusa u lazi, presucivanje bitnih historiografskih cinjenica. To me potsjeca na presucivanje zlocina komunista u poracu i tijekom rata i preuvelicavanje i laganje o suprotnoj strani. Ako je BIH, SFRJ u malom, i ako ide putem lazi i podlosti kao SFRJ, sto reci za njenu ocekivanu sudbinu? Laz se u konacnici pretvara u objektivizirano zlo. Povijest je to vise puta potvrdila.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 254 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Croato, Kaftanzoglio, potocnj, weasel i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO