HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 16:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Prosvijetli me Joe, treba mi spas ja mos mislit...

Mene boli briga hocel ko primit Islam ili nece ja na forumu ubijam dosadu i testiram svoje steceno znanje o Islamu prije sam to znao da BBC om raditi prepirali bi se sa hadisima ajetima po 10 stranica provocirao bi ga ko i on mene i kasnije bi ga podjebavo na drugim stranicama.
Kao sto i on podjebavo, i sta sad, a ti zapeo kao da ces nekog prosvijetlili, a ustvari si egoističan.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Da te boli kita da li će neko promeniti mišljenje, ne bi bio toliko bolesno uporan u svom propovedanju. Da, ovo je religijska tema, ali ti i na temama o kolačima ili helikopterima propovedaš o zlim popovima i svaku temu na kojoj se pojaviš odvučeš na taj oftopik. Dosadan si više jebote, rekao si to što imaš milijardu puta. Napiši sad opet kako lažem i podmećem, kao što svakom napišeš, ja ti neću odgovarati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
patriot_1 je napisao/la:
Ti i "korisnik" ste isti,kipite patološkom mržnjom prema crkvi.Tko mrzi crkvu mrzi i vjernike,jer crkva to su ljudi a ne ni institucija ni zgrade.
A pojma nemate o crkvi iznutra nego vam napuniše glavu lažima.Neki najbolji ljudi koje sam sreo u životu su svećenici.Crkva hrani gladne,oblači gole,ima staračke domove i domove za napuštenu djecu,javne kuhinje,i masu toga dobrog čini.Nisu svi ni vjernici pravi a ni svećenici.No nemožeš pljuvati po svima radi iznimaka.Bio sam u domu za napuštenu djecu,4 časne sestre brinu se za njih 40 i ništa im ne fali.Od kojih su neki i retardirani!


A jel??

Odakle crkvi novac kojim ona šatro hrani gladne i leči sirotinju?? , da nisi popovi kao ja išli na njivu da beru kukuruz i metlice pa onda to dali sirotinji?? , pa naravno da nisu, već samo raspolažu tuđim novcem koji nisu zaradili.

A zašto ne govoriš koliko novcacrkva primi od države i vernika , a koliko zapravo daje sirotinji i bolesnima?? , hajmo malo da vidimo statistike??
Bojim se da ćeš posle viđenja statistika odmah krenuti da me mrziš još više jer najviše venrika boli kad čuju groznu istinu o organizaciji kojoj verno služe.

Ima li gore priče od Majke Tereze , pa naravno da nema , jer treba biti *** kao ona i cela KC pa uzeti pare od diktatora koji je ubijaoo i pljačkao svoj siromašni narod na Haitiju , i onda taj novac kao dati sirotinji , mada od tog novca sirotinja većinu nije gledala.

Žao mi je ali i ti si žrtva propagasnde i marketinga , i to mene najviše boli da inteligentni ljudi mogu da saviju kičmu pred taskvim ološem zarad neke imagirane priče i tzv.duhovnosti.

Biti pop u današnjci je verovatno najnemoralnije zanimanje , jer kako čovek može sebe hraniti prodavanjem nevidljivog proizvoda.
Nema razlie između nekog biskupa i one ženetine što na tv-u proriče sudbinu , čak šta više sve te proroičice su poštenije od bilo kojeg popa , jer njih država ne finansira i ne šire mržnju.

Međutim ja ništa protiv crkve ne bi imao sve dok ne šire mržnju i dok ne prestanu da uzimaju pare od poreskih obveznika , a onda nek varaju budale koliko god im volja jer ovaca uvek ima za šišanje.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
korrisnik je napisao/la:
Prosvijetli me Joe, treba mi spas ja mos mislit...

Mene boli briga hocel ko primit Islam ili nece ja na forumu ubijam dosadu i testiram svoje steceno znanje o Islamu prije sam to znao da BBC om raditi prepirali bi se sa hadisima ajetima po 10 stranica provocirao bi ga ko i on mene i kasnije bi ga podjebavo na drugim stranicama.
Kao sto i on podjebavo, i sta sad, a ti zapeo kao da ces nekog prosvijetlili, a ustvari si egoističan.


Koga bolan prosvetljujem?? , iznosim svoje stavove jer mi je stalo do ljudi , a ako je tebi zezanje priča o religiji onda je jasno da si obični licemer kojemu religija treba samo kao paravan i sredstvo za cilj.

Vidiš , ja davno dok sam bio mlađi bio sam sličan Karmelu , nisam bio vernik ali sam "poštovao".
Ali kad sam video šta je SPC zapravo i koja je njena prava tradicija i koliko je ogrezla u zločinu , ja sam je odbacio i rešio da se borim protiv nje jer mislim da je SPC kao i svaka druga religija otrov i rak rana za moj i svaki drugi narod.

A tebi ako ne smeta sve one gadosti iz islama,islamskih spisa i same islamske doktrine , uz naravno sve one brutalnosti od terorizma i zločina , onda to dovoljno govori o tebi i tvom moralnom i inteletkualnom kapacitetu.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Jest jest pa se napiti vode ja glup ti pametan.
Budala da zna da je budala imala bi dvije pameti.
A pametnom je i jedna dosta.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 21:27 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Ti i "korisnik" ste isti,kipite patološkom mržnjom prema crkvi.Tko mrzi crkvu mrzi i vjernike,jer crkva to su ljudi a ne ni institucija ni zgrade.
A pojma nemate o crkvi iznutra nego vam napuniše glavu lažima.Neki najbolji ljudi koje sam sreo u životu su svećenici.Crkva hrani gladne,oblači gole,ima staračke domove i domove za napuštenu djecu,javne kuhinje,i masu toga dobrog čini.Nisu svi ni vjernici pravi a ni svećenici.No nemožeš pljuvati po svima radi iznimaka.Bio sam u domu za napuštenu djecu,4 časne sestre brinu se za njih 40 i ništa im ne fali.Od kojih su neki i retardirani!


A jel??

Odakle crkvi novac kojim ona šatro hrani gladne i leči sirotinju?? , da nisi popovi kao ja išli na njivu da beru kukuruz i metlice pa onda to dali sirotinji?? , pa naravno da nisu, već samo raspolažu tuđim novcem koji nisu zaradili.

A zašto ne govoriš koliko novcacrkva primi od države i vernika , a koliko zapravo daje sirotinji i bolesnima?? , hajmo malo da vidimo statistike??
Bojim se da ćeš posle viđenja statistika odmah krenuti da me mrziš još više jer najviše venrika boli kad čuju groznu istinu o organizaciji kojoj verno služe.

Ima li gore priče od Majke Tereze , pa naravno da nema , jer treba biti *** kao ona i cela KC pa uzeti pare od diktatora koji je ubijaoo i pljačkao svoj siromašni narod na Haitiju , i onda taj novac kao dati sirotinji , mada od tog novca sirotinja većinu nije gledala.

Žao mi je ali i ti si žrtva propagasnde i marketinga , i to mene najviše boli da inteligentni ljudi mogu da saviju kičmu pred taskvim ološem zarad neke imagirane priče i tzv.duhovnosti.

Biti pop u današnjci je verovatno najnemoralnije zanimanje , jer kako čovek može sebe hraniti prodavanjem nevidljivog proizvoda.
Nema razlie između nekog biskupa i one ženetine što na tv-u proriče sudbinu , čak šta više sve te proroičice su poštenije od bilo kojeg popa , jer njih država ne finansira i ne šire mržnju.

Međutim ja ništa protiv crkve ne bi imao sve dok ne šire mržnju i dok ne prestanu da uzimaju pare od poreskih obveznika , a onda nek varaju budale koliko god im volja jer ovaca uvek ima za šišanje.
Pa jel crkva otima pare od ljudi?Što tebe briga ako ja ili bilo koji vjernik dam svoj novac u crkvu?Kad odem na Misu vidim ljudi daju siću,10 kn i sl.Hoće li ih to osiromašiti?Kod krštenja ,vjenčanja i sahrane obitelj da cirka oko 200 kn pa izračunaj,za cjelog života jedne obitelji imaš prosječno 2-3 krštenja a i svega ostalog od navedenog.Štrašna lova jeli?Što te briga ako država donira crkvu,ta mora i crkva obnavljati objekte,grijati,graditi nove ako narodu treba.Moraju i svećenici jesti,imati auto radi posjećivanja bolesnih,blagoslova po kućama itd.Vjenčanje i sahrana su mi bez svećenika siromašni.Kao i mjesto bez crkve.Uz sve ostalo,humanitarni rad koji spomenuh.Dobro je da ih država donira,nekad nije pa smo preživjeli.U crkvi možeš naučiti samo dobre stvari,ona je odgajala i opismenjavala generacije.
Tvoju pravoslavnu baš i ne poznam,znam katoličku.I znam da za vrijeme rata (a i sada ) bar Katolici i protestanti nisu učili o mržnji i osveti.Dakle,bolesnog si uma i duha!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 23:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
joe enter je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
Ma daj, Joe voli muske, nije mi to uopce palo na pamet.
A je li ******** ili ********?


Jes da se nikad ništa nije uradilo u ime ateizma ikada u svetu , ali tebe bi s'guza taslačio "u ime ničega" dok ne propevaš internacionalu.

Dakle , kad sledeći put pomisliš na mene neka ti odmah padne napamet kako ti kitom udaram po krajnicima.

E tako brajko moj , a sad sikter od mene.

Znaci ******** koji bi sve dao da bude ********.
Ali mu ne ide i eto ti jada i frustracije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 26 stu 2017, 09:11 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Citat:
"zaba1111"


Znaci ******** koji bi sve dao da bude ********.
Ali mu ne ide i eto ti jada i frustracije.

Biti toliko isfrustriran crkvom , meni govori samo da ga je dodirnulo njeno učenje u neku jako bolnu točku,Dakle,to bi mogao biti jedan od razloga.Dosta,ne poznam njegovo pravoslavlje,znam samo da katolička i protestantska crkva nije nikakvo zlo,dapače.Iako ima loših pojava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 26 stu 2017, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Vidim da duhovnost katoličkih Hercegovaca ide uz bok sa pravoslavcima ovih dana.
Svaka čast , hrišćanstvo u punini i punoći.

Molitveni skup za zločince je zasigurno direktna implantacija svetog duha u srca vernika , nema druge.

Ja ništa i ne treba da pišem protiv crkve i religije , jer papski jeretici i bizantski barbari sami pokazuju ko su i šta su.

Prestaću da pišem i govorim protiv crkvi tek kad cela vođstva SPC i KC sa svim episkopima i biskupima i sa masama svojih vernih pristalica krenu ići od stratišta do stratišta onih drugih , i tamo na kolenima uz jecaje tražiti oproštaj od boga i od žrtvi.

A pošto se to nikad neće dogoditi s'obzirom da ovdašnje crkve dobro znaju da je Isus na Gori rekao :"Uvek brani i uvek se moli za ološ svoju i zlikovce svoje" , onda ću svakako nastaviti da i dalje pišem i govorim.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 26 stu 2017, 20:34 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
"
Citat:
joe enter"
Vidim da duhovnost katoličkih Hercegovaca ide uz bok sa pravoslavcima ovih dana.
Svaka čast , hrišćanstvo u punini i punoći.

Molitveni skup za zločince je zasigurno direktna implantacija svetog duha u srca vernika , nema druge.

Citat:
Koji molitveni skup za zločince?Gdje?Kada?Tko?
Ja ništa i ne treba da pišem protiv crkve i religije , jer papski jeretici i bizantski barbari sami pokazuju ko su i šta su.

Prestaću da pišem i govorim protiv crkvi tek kad cela vođstva SPC i KC sa svim episkopima i biskupima i sa masama svojih vernih pristalica krenu ići od stratišta do stratišta onih drugih , i tamo na kolenima uz jecaje tražiti oproštaj od boga i od žrtvi.

A ti bi i stratišta pripisao crkvama.Dakle,po tebi su ljudi iz crkvenih krugova i nalogodavci i izvršioci.Bolesno.

Citat:
A pošto se to nikad neće dogoditi s'obzirom da ovdašnje crkve dobro znaju da je Isus na Gori rekao :"Uvek brani i uvek se moli za ološ svoju i zlikovce svoje" , onda ću svakako nastaviti da i dalje pišem i govorim.
[quote]
Još bolesnije,gdje to piše da je Isus to rekao?Jesi li ti malo udaren ili toliko pokvaren da lažeš ka pas?
I u toku rata i poslije mi u Rijeci smo imali zajedničke Mise i molitve,Katolici,Pravoslavci i Protestanti!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 26 stu 2017, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
patriot_1 je napisao/la:
"
Citat:
joe enter"
Vidim da duhovnost katoličkih Hercegovaca ide uz bok sa pravoslavcima ovih dana.
Svaka čast , hrišćanstvo u punini i punoći.

Molitveni skup za zločince je zasigurno direktna implantacija svetog duha u srca vernika , nema druge.

Citat:
Koji molitveni skup za zločince?Gdje?Kada?Tko?
Ja ništa i ne treba da pišem protiv crkve i religije , jer papski jeretici i bizantski barbari sami pokazuju ko su i šta su.

Prestaću da pišem i govorim protiv crkvi tek kad cela vođstva SPC i KC sa svim episkopima i biskupima i sa masama svojih vernih pristalica krenu ići od stratišta do stratišta onih drugih , i tamo na kolenima uz jecaje tražiti oproštaj od boga i od žrtvi.

A ti bi i stratišta pripisao crkvama.Dakle,po tebi su ljudi iz crkvenih krugova i nalogodavci i izvršioci.Bolesno.

Citat:
A pošto se to nikad neće dogoditi s'obzirom da ovdašnje crkve dobro znaju da je Isus na Gori rekao :"Uvek brani i uvek se moli za ološ svoju i zlikovce svoje" , onda ću svakako nastaviti da i dalje pišem i govorim.
Citat:
Još bolesnije,gdje to piše da je Isus to rekao?Jesi li ti malo udaren ili toliko pokvaren da lažeš ka pas?
I u toku rata i poslije mi u Rijeci smo imali zajedničke Mise i molitve,Katolici,Pravoslavci i Protestanti!


Evo ti molitvenog skupa:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-mostaru-najavljen-molitveni-skup-za-haske-optuzenike-uoci-izricanja-presude/171125086

Da su crkve naređivale i izvršavale to bi bila čak i blaga olakšavajuća okolnost , međutim crkve su ono najgore radile "Bile su glavni inspiratori mržnje i zločina".

A što se ovog zadnjeg tvog komentara tiče , mogu reći da si pravi Hrvat jer ne shvataš ironiju , a tom ironijom sam hteo reći da ponašanje crkvi nema nikakve veze sa osnovnom Hristovom porukom, čak šta više one su u totlanoj suprotnosti , jer kad vekovima širiš mržnju i kad su glavni inspirator zločina i mržnje , i kad najgore ljudskw gadove i zlikovce braniš a nemaš nimalo empatije spram žrtvi , onda je sasvim jasno da se vode nekim nepoznatim delovima jevanđelja koje sam citirao pretpostavljajući da je upravo taka na osnovu ponašanja crkvi.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 26 stu 2017, 23:19 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
"joe enter"

Citat:

Ja bih se tom molitvenom skupu pridružio,jer među njima ima nevinih.Molio bih da pravda bude pravedno izrečena,tko je kriv nek odgovara tko nije nek bude slbodan.Npr.Blaškić,pa ovo:"Nevjerojatna je životna priča braće Zorana i Mirjana te rođaka Vlatka Kupreškića. Prvi su oslobođeni pred Haaškim sudom, i to za zločine u Ahmićima"http://poskok.info/wp/zoran-kupreskic-da-se-hrvati-nisu-udruzili-u-herceg-bosnu-ne-bi-opstali-u-bih/.(,Čermak,Ademi,Gotovina)-Hrvatski generali ,sve skupa govori da tamo ima nevinih.
Tebi su optuženi za ratni zločin =zločinci.Samo zato jer su Hrvati.Za te ljude koji će moliti i za svećenike - nisu svi!

Citat:
Da su crkve naređivale i izvršavale to bi bila čak i blaga olakšavajuća okolnost , međutim crkve su ono najgore radile "Bile su glavni inspiratori mržnje i zločina".

Moja ne,možda tvoja pravoslavna.Bar što se tiče Hrvatske,u BiH nisam upućen jer tamo nisam nikad živio.
Citat:
A što se ovog zadnjeg tvog komentara tiče , mogu reći da si pravi Hrvat jer ne shvataš ironiju , a tom ironijom sam hteo reći da ponašanje crkvi nema nikakve veze sa osnovnom Hristovom porukom, čak šta više one su u totlanoj suprotnosti , jer kad vekovima širiš mržnju i kad su glavni inspirator zločina i mržnje , i kad najgore ljudskw gadove i zlikovce braniš a nemaš nimalo empatije spram žrtvi , onda je sasvim jasno da se vode nekim nepoznatim delovima jevanđelja koje sam citirao pretpostavljajući da je upravo taka na osnovu ponašanja crkvi.

Nisi u pravu.Nađeš nekog pojedinca i sereš po cjeloj crkvi i to i katoličkoj i pravoslavnoj i protestantskoj.Da si saznao da je u nekom mjestu jedna žena kurva ti bi sve žene u tom mjestu proglasio kurvama.Je ti logika jaka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 26 stu 2017, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
patriot_1 je napisao/la:
"joe enter"

Citat:

Ja bih se tom molitvenom skupu pridružio,jer među njima ima nevinih.Molio bih da pravda bude pravedno izrečena,tko je kriv nek odgovara tko nije nek bude slbodan.Npr.Blaškić,pa ovo:"Nevjerojatna je životna priča braće Zorana i Mirjana te rođaka Vlatka Kupreškića. Prvi su oslobođeni pred Haaškim sudom, i to za zločine u Ahmićima"http://poskok.info/wp/zoran-kupreskic-da-se-hrvati-nisu-udruzili-u-herceg-bosnu-ne-bi-opstali-u-bih/.(,Čermak,Ademi,Gotovina)-Hrvatski generali ,sve skupa govori da tamo ima nevinih.
Tebi su optuženi za ratni zločin =zločinci.Samo zato jer su Hrvati.Za te ljude koji će moliti i za svećenike - nisu svi!

Citat:
Da su crkve naređivale i izvršavale to bi bila čak i blaga olakšavajuća okolnost , međutim crkve su ono najgore radile "Bile su glavni inspiratori mržnje i zločina".

Moja ne,možda tvoja pravoslavna.Bar što se tiče Hrvatske,u BiH nisam upućen jer tamo nisam nikad živio.
Citat:
A što se ovog zadnjeg tvog komentara tiče , mogu reći da si pravi Hrvat jer ne shvataš ironiju , a tom ironijom sam hteo reći da ponašanje crkvi nema nikakve veze sa osnovnom Hristovom porukom, čak šta više one su u totlanoj suprotnosti , jer kad vekovima širiš mržnju i kad su glavni inspirator zločina i mržnje , i kad najgore ljudskw gadove i zlikovce braniš a nemaš nimalo empatije spram žrtvi , onda je sasvim jasno da se vode nekim nepoznatim delovima jevanđelja koje sam citirao pretpostavljajući da je upravo taka na osnovu ponašanja crkvi.

Nisi u pravu.Nađeš nekog pojedinca i sereš po cjeloj crkvi i to i katoličkoj i pravoslavnoj i protestantskoj.Da si saznao da je u nekom mjestu jedna žena kurva ti bi sve žene u tom mjestu proglasio kurvama.Je ti logika jaka.


Ja znam da vama vernicima teško pada istina , pa ćete i pored zdravih očiju negirati sve ono loše što se crkvi spočitava jer vam vera to i nalaže.

Zato je uvek ponavljam staru crnogorsku izreku "Naš je pa da je vas od govana" , dakle svu ološ i sav talog ćeš braniti samo zato što je tvoje vere i što se krije iza crkve koja ga podržava.

Tvoj narod nije bio žrtva katoličke crkve u velikoj meri osim tlačenja i iskorišćavanja , dok moj narod je direktna žrtva bio KC iz Hrvatske kao inspiratora zločina.
Ali ti ćeš to negirati iz razloga koje sam naveo.

Što se tiče tih generala koje čeka presuda , oni su minorni i čak im nije tako veliki zločin pa ih mogu i osloboditi , ali tvojoj crkvi su krvave ruke i nema toga mora i tih reka koje ih mogu oprati ikada.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 27 stu 2017, 07:41 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Citat:
"joe enter"

Ja znam da vama vernicima teško pada istina , pa ćete i pored zdravih očiju negirati sve ono loše što se crkvi spočitava jer vam vera to i nalaže.


Jesi jadan.Za vas je Srbe tipično a vjerujete laži,pa Dobrica Ćosić dobro napisa o vama .
-„Mi lažemo da bismo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.“Pripsivati crkvi sve što se događalo u II sv. ratu može samo idiot.Komunisti su htjeli dokinuti vjeru,zato su o crkvi širili takve laži da to pas s maslom nebi pojeo.A neki od vas to jedu,vidim.Kako ćeš udaljiti ljude od nečega osim da mu to prikažeš u što gorem svjetlu.Da se nas trojica nikih dogovorimo da rasturimo tvoj brak pa da jedan dan jedan kaže:"Mslim da ti se žena kurva,vidio sam ju jučer sa Stevom u šumi."Drugi dan drugi kaže:"Prijatelju,ti si dobar čovjek ali tvoja žena,,,,pripazi malo na nju,Vidjeh je jedan dan sa stevom a drugi sa Milanom,beše polugola."Treći dan treći kaže :"Žena ti je 100% kurva,Ante juče iskoči kroz tvoj prozor,gol i to baš kad si ti autom stao pred vrata."Nebi li nam povjerovao?To su komunjare radile,to im je bila taktika,srati po crkvi samo da udalje od crkve narod.Meni vjera nalaže da se borim za istinu a raskrinkavam laž.
I netreba mi ni crkva ni nitko drugi soliti pamet(tvoju su nasolili dobro-vidim,neki drugi),imam ja svoju glavu na ramenu a ne tuđu.
Ne treba sve negirati samo ono što je laž.Ima i bilo je loših pojava u crkvi , od toga se ne bježi,no ima i jako dobrih stvari.To treba isto vidjeti i priznati.

Citat:
Zato je uvek ponavljam staru crnogorsku izreku "Naš je pa da je vas od govana" , dakle svu ološ i sav talog ćeš braniti samo zato što je tvoje vere i što se krije iza crkve koja ga podržava.


Ja ti navedoh da su neki Hrvati oslobođeni a bili su u Hagu.Dakle nisu krivi.Tebi su svi ovi krivi,a neki možda i nisu.Dok je Hrvat,ustaša je i zločinac.Ma sram bilo svakog Srbina koji tako misli.A tamo preko Drine većina vas je takva.Tako su mislili i ovi s ove strane Drine zato su rat i započeli i u Hrvatskoj (,najprije su krenuli na Hrvate a tek kasnije na Muslimane u Bih).
Radili su iste stvari od 91-e do 95-te koje su Ustaše radile Srbima 0d 41-e do 45-te.Ubijali,palili,klali,granatirali,progonili,zatvarali u lgore.Sva Krajina je bila od Hrvata očišćena.Sav moj kraj oko Plitvica popaljen,ubili su mi mamu i sestru i mnoge suseljane pa ćeš ti meni pričati priče.
Citat:
Tvoj narod nije bio žrtva katoličke crkve u velikoj meri osim tlačenja i iskorišćavanja , dok moj narod je direktna žrtva bio KC iz Hrvatske kao inspiratora zločina.
Ali ti ćeš to negirati iz razloga koje sam naveo.

Opet lažeš,tipično Srpski način razmišljanja,lažu vas vaši a vi vjerujete kao ovce.Tvoj narod je bio žrtva Ustaškog režima koji je navezan bio na Njemački fašizam a ne nkakve crkve.Uostalom,nisu Ustaše ubijali samo Srbe nego i Rome a pogotovo Židove.I nepodobne Hrvate.Moj narod je imao Partizana više nego Ustaša,ne toliko na početku već kasnije.I rame uz rame su se borili sa Srbima proitv Hrvata Ustaša.U prijeratnoj Jugoslaviji Srbi su se dosta bahato ponašali prema Hrvatskom narodu,ta i u skupštini su ih ubijali,Stjepan Radić i ostali i nije teško bilo dići određen broj Hrvata da postanu antisrbi!Ponavljam,NHD je bila zlo i Hrvatski narod je za to što je dio Hrvata radio prema Srbima i ostalima plati jako visoku cjenu!Mnog nedužni su krajem rata i u godinama poslije ubjeni i čak i mnogi svećenici .Bilo je nešto i svećenika koji su bili u NDH zaglibili ali bilo je svećenika i u Partizanima.


Citat:
Što se tiče tih generala koje čeka presuda , oni su minorni i čak im nije tako veliki zločin pa ih mogu i osloboditi , ali tvojoj crkvi su krvave ruke i nema toga mora i tih reka koje ih mogu oprati ikada.

Ti nisi pozvan da sudiš crkvi,samo Bog to smije,tvoja crkva isto ima mrlja koliko hoćeš,komunizam ima mrlja koliko hoćeš,ta tko ih nema?Katolička crkva uopće nije moja,ja sam Protestant,Baptista ali Hrvat koji voli svoj narod i ne mrzim tuđi za razliku od tebe.
Ne mrzim ni Pravoslavnu crkvu,ima tamo dobrih svećenika uvjeren sam i dobrih vjernika.Ima i Protestanata dobrih i loših.
Imam Srba prijatelja dosta,imao sam ih i u toku rata iako su mi neki Srbi pobili moje najbliže.Ne podnosim Hrvate zločince i loše ljude,draži mi je Musliman ili Srbin koji je pošten čovjek.Daj Bože da svi STVARNI zločinci budu osuđeni,fućka mi se koje su vjere ili nacije.Daj Bože da budu oslobođeni oni koji nisu zločinci.
PS jedna stvar mi smrdi kod ovih Bosanskih Hrvata,dosta ih je u Haagu a jako malo Muslimana a koliko sam čitao Hrvati u BiH su od Armije BiH stradali više nego Muslimani od HVO-a.Kako to?Zato i ne vjerujem da su ovi svi krivi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 27 stu 2017, 07:56 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
https://hr.wikipedia.org/wiki/Katoli%C4 ... rkva_u_NDH
i
U NOP-u je sudjelovao 141 katolički svećenik (pored pravoslavnih) od kojih su 47-orica ubijena u logorima i zatvorima.

U jedan dan, 17.10.1942. g. u Jasenovcu je ubijeno pet slovenskih svećenika protjeranih iz Štajerske. Nakon toga, ubijena su još trojica tih svećenika. (3 + 1 – str. 138)
http://www.kandic.de/vonta/tema_15.htm


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 27 stu 2017, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Ja sam sa tobom završio prepisku , jer kad meni neko govori da mrzim Hrvate i proglašava me za četnika,komunjaru,...a da ni iz nijedne rečenice koju sam napisao se to ne može zaključiti može samo obični bedni lažov koji nema argumenata i kojeg boli istina.
I još generalizirajuće negativno govori o mom narodu.

Želim ti ugodan život , nemoj mi se više obraćati , neću ni ja tebi.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 27 stu 2017, 10:01 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
Ja sam sa tobom završio prepisku , jer kad meni neko govori da mrzim Hrvate i proglašava me za četnika,komunjaru,...a da ni iz nijedne rečenice koju sam napisao se to ne može zaključiti može samo obični bedni lažov koji nema argumenata i kojeg boli istina.
I još generalizirajuće negativno govori o mom narodu.

Želim ti ugodan život , nemoj mi se više obraćati , neću ni ja tebi.

Neću ni ja s tobom jer si lažov a lažovima govoriti istinu je pišanje u vjetar.
Ovo napisah:"Ne mrzim ni Pravoslavnu crkvu,ima tamo dobrih svećenika uvjeren sam i dobrih vjernika.Ima i Protestanata dobrih i loših.
Imam Srba prijatelja dosta,imao sam ih i u toku rata iako su mi neki Srbi pobili moje najbliže.Ne podnosim Hrvate zločince i loše ljude,draži mi je Musliman ili Srbin koji je pošten čovjek.Daj Bože da svi STVARNI zločinci budu osuđeni,fućka mi se koje su vjere ili nacije.Daj Bože da budu oslobođeni oni koji nisu zločinci."
Gdje tu isčitavaš mržnju prema tvom narodu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 27 stu 2017, 17:04 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Evo pravog Srbina:
https://www.youtube.com/watch?v=02obf2vHnEw


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 03 lip 2018, 09:27 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Fra Vijeko Curic Hrvat katolik iz BIH zasluzan za spasavanje oko 50.000 ljudi u Ruandi zanemaren u BIH. U Velikoj Britaniji i SAD-u o njemu snimljeni filmovi. Stanovnici Ruande nisu dali da mu se tijelo prenese u BIH jer je kako kazu zivio za njih i zasluzio da bude pokopan s njima.

Zeljko Garmaz napisao knjigu o njemu 'Fra Vijeko Curic - svetac naseg doba'.

Izvor: Vecernji list, str. 28-29, Srdjan Hebar, 3.6.2018.

Vjerojatno je zanemaren od strane muslimanskih fasista (to jedino moze pojasnit cenzuru)

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO