HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 04:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 09 svi 2009, 16:48 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 22:43
Postovi: 33
Crkvu kao vjersku ustanovu poštujem izvan svega, ali ne poštujem naše fratre i popove. Kako da ih poštujem da jedni po drugima pljuju??? Idem u crkvu zbog sebe, a oni bili ili ne na oltaru manje bitno.

Biskup pljuje protiv Gospe, bez ijednog dokaza. Umjesto da narod povezuje, on je taj isti narod podjelio. Žalosno!

Fratri danas žive ko lordovi (samo sam čuo za taj pojam :D ), kupuju automobile vrijedne desetine tisuća maraka, da te glava za boli. Sirotinja otkida od ručka da bi dala lemuzinu, a oni se balahaju. Sramota brate, sramota velika.

U listopadu prošle godine zatekao sam se u jednoj našoj Hercegovačkoj franjevačkoj župi. Dolazi plavi VW Touareg, iz njega izlazi provincijal dr. fra Ivan Sesar.

Obučen kao da je došao na reviju u Milano, košulja, zavrnuti rukavi, preko ramena džemper, u lijevoj ruci drži habet (koji će kasnije obući) u desnoj je lisnica iliti ga pod naški novčanik i mobitel.

Sad ljudi koji stoje pokraj auta se valjaju od smijeha, reče mu jedan priprost čovjek: Fratre sve se nema!? Odgovor našeg provincijala je bio: Ovo su mi dali kod Jelića kao zamjensko, moje je ostalo na servisu! E pa zapitajmo se što vozi, kad mu Touareg služi kao zamjensko vozilo.

Sve ovo napisah samo zato da kažem da se naš katolički kler pokvario, posvađao i imam osjećaj da postoji iz čisto financijskog interesa. Danas ako nemaš 10 maraka za lemuzinu, u crkvu ne idi, poprijeko te svi gledaju.

Novac, novac, novac i novac - to je najbitnije popovima i fratrima. Čast izuzetcima, ali stanje je takvo.

Ispričavam se što sam bio dug u svom prvom postu na ovom forumu ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 12 svi 2009, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
west je napisao/la:
eh da...ja sam i dalje za franjevce u svojoj zupi..:)


Izgleda da nisi svjestan da ti nisi za franjevce, nego za skupinu odmetnika koja postaje sekta!
Zato jer oni nisu franjevci ni po crkvenom zakonu(izbačeni su iz reda od svog franjevačkog provincijala u Mostaru i od franjevačkog generala u Rimu) ni po franjevačkom zavjetu jer su ga prekršili(poslušnost, siromaštvo)!
Da oni poštuju ono za što se zalažu tj. za nauk svetog Frane onda bi narodu rekli da umjesto njih po crkvenom zakonu dolaze drugi i ne bi bili nikakvog problema, ali oni su izdali temelje sv Frane jer su napustili hijerarhiju KC(poslušnost) i jer su zbog uprave nad imovinom izdali zavjet siromaštva!
A neupućenima u problematiku preporučam da pročitaju njihov časopis i sve će im biti jasno !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 12 svi 2009, 19:14 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
zaba1111 je napisao/la:
west je napisao/la:
eh da...ja sam i dalje za franjevce u svojoj zupi..:)


Izgleda da nisi svjestan da ti nisi za franjevce, nego za skupinu odmetnika koja postaje sekta!
Zato jer oni nisu franjevci ni po crkvenom zakonu(izbačeni su iz reda od svog franjevačkog provincijala u Mostaru i od franjevačkog generala u Rimu) ni po franjevačkom zavjetu jer su ga prekršili(poslušnost, siromaštvo)!
Da oni poštuju ono za što se zalažu tj. za nauk svetog Frane onda bi narodu rekli da umjesto njih po crkvenom zakonu dolaze drugi i ne bi bili nikakvog problema, ali oni su izdali temelje sv Frane jer su napustili hijerarhiju KC(poslušnost) i jer su zbog uprave nad imovinom izdali zavjet siromaštva!
A neupućenima u problematiku preporučam da pročitaju njihov časopis i sve će im biti jasno !



ja sam svjestan svega...ali biskup ocigledno nije svjestan stanja na terenu..a to je koliko je narod vezan uz svoje zupnike franjevce....

ako je itko taj koji pravi sektu to je biskup...

i sto se mene tice kada gledam kako gleda vecina obicnih ljudi iz zupe....pratar prije govorio misu...pratar danas govori misu...misa ista ko i prije..slavi se BOG...i velicaju se njegova djela...

sve ostala filozofija izlazi iz okvira shvatanja obicnog malog covjeka i ne zeli sa tim da se zamara..vec samo ultimativno kaze..OCEMO PRATRE NA ZUPI...

a svecenici su tu ipak da sluze narodu..a ne samo da narod puni kesu crkvi...i njihvoj neumjerenosti u autima,jelu , picu i svim ostalim zenalsjkim stvarima....i tu mislim na cijelu crkvu i na franjevce i na dijacezene...

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 12 svi 2009, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
west je napisao/la:


ja sam svjestan svega...ali biskup ocigledno nije svjestan stanja na terenu..a to je koliko je narod vezan uz svoje zupnike franjevce....

ako je itko taj koji pravi sektu to je biskup...


Loptica je prebačena na biskupa, ali njih nije izbacio biskup , nego franjevački general iz Rima i hercegovački franjevački provincijal!
Njihov mjesečnik piše ružne, nekulturne, psovečke tekstove, prokljinju papu, psuju čitavu KC i javno se odriču crvenih uglednika i same KC, Index hr. se , doslovno , ne može s njima mjeriti u neklturi, laži i pljuvanju crkve!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 13 svi 2009, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
zaba1111 je napisao/la:
west je napisao/la:


ja sam svjestan svega...ali biskup ocigledno nije svjestan stanja na terenu..a to je koliko je narod vezan uz svoje zupnike franjevce....

ako je itko taj koji pravi sektu to je biskup...


Loptica je prebačena na biskupa, ali njih nije izbacio biskup , nego franjevački general iz Rima i hercegovački franjevački provincijal!
Njihov mjesečnik piše ružne, nekulturne, psovečke tekstove, prokljinju papu, psuju čitavu KC i javno se odriču crvenih uglednika i same KC, Index hr. se , doslovno , ne može s njima mjeriti u neklturi, laži i pljuvanju crkve!


Konacno netko tko zaista razumije situaciju.

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 09 lip 2018, 16:36 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
pročitah 2 stranice ove skoro 10 godina stare teme, kakva je danas situacija?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 09 lip 2018, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Isto.

U biti slanje ovog Hosera u Medjugorje i preskakanje nadležnosti Ratka Perića je neki minimalni razvoj dogadjaja.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO