HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 272 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 11 kol 2016, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Držim joj fige,Travnik :bih

Citat:
Najbolja bosanskohercegovačka judistkinja

LARISA CERIĆ: Želim da napravim što bolji rezultat za moju BiH

slika

Najbolja bosanskohercegovačka judistkinja Larisa Cerić, uz atletičara Amela Tuku naš najveći adut na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, nastupit će u petak. Dvadeset petogodišnja Travničanka, članica Judo kluba Nippon iz Sarajeva, spremno očekuje nastup u kategoriji više od 78 kg u konkurenciji 17 takmičarki. - Zadovoljna sam trenažnim procesom ovdje u Riju. Smanjili smo intenzitet treninga i nadam se da sam uspjela da tempiram formu i da ću uspjeti da se odmorim do 12. augusta. Sve ide po planu, kako smo moj trener Branislav Crnogorac i ja zamislili. Ovdje je jaka konkurencija, Olimpijada nije kao ostala takmičenja. Svi žele medalju, ali uzeće je onaj ko bude imao svoj dan, nadam da ću ja imati taj dan. Želim da napravim što bolji rezultat ne samo radi sebe, porodice i prijatelja, već zbog moje Bosne i Hercegovine - kazala je Cerić. Na startu turnira Cerić će se boriti protiv Tunižanke Nihel Cheikh Rouhou, trostruke prvakinje Afrike. Istu protivnicu bh. judašica pobijedila je prije dva mjeseca na kvalifikacionom turniru u meksičkoj Guadalajari u borbi za treće mjesto. U slučaju da prođe prvu prepreku, Cerić će se u 2. kolu najvjerovatnije boriti protiv dvostruke evropske prvakinje - Francuskinje Emilie Andeol, koja se u 1. kolu sastaje s Meksikankom Vanessom Zambotti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 29 pro 2016, 13:10 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
filipović pobjedio onog crnju, nisam vidio borbu, ako neko ima kakav link nek stavi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 29 pro 2016, 14:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Sve kladionice su bile protiv njega, odnosno davale mu uvjerljivo manje šanse. Japan mu leži pravo. :palacgore2

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 30 pro 2016, 00:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 stu 2016, 11:47
Postovi: 430


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 12 srp 2017, 23:09 
Offline

Pridružen/a: 30 svi 2017, 16:30
Postovi: 361
Svjetski prvak! Inace iz Jajca. Ali eto...



Ne postoji nista brutalnije a da je ista za gledanje. Prva runda opipivanje, ali zato u 4. i 5. zadavanje. Kost u kost, svaki put cujes kad zvekne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 16 lip 2018, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Brončani olimpijac Filip Hrgović u borbi protiv jugoslavenskih uhljeba, nažalost ovo je puno teža bitka nego u ringu a i puno duže traje.

- Mene je Marović prijavio za prijetnju što je suludo i to su optužbe koje sam osobno demantirao u Policijskoj postaji Trešnjevka kada sam davao svoj iskaz o istom događaju. Ljudi iz HBS-a me već godinama buše i svaki moj uspjeh pokušavaju umanjiti. Iz HBS-a mi nisu čestitali niti na jednoj od mojih pet profesionalnih pobjeda, nisam pozvan niti na jedno kolo Svjetske lige, a prijavili su me za momčad za WSB bez mog znanja. To su uhljebi i paraziti, jugonostalgičari kojima smeta sve što je hrvatsko, kockice, "Geni, geni, kameni"... Zbog takvih parazita tisuće i tisuće ljudi napustilo je ovu državu, a meni se čini da bi oni bili najsretniji da sam i ja sada s koferom na putu za Irsku.

https://www.vecernji.hr/sport/hrgovic-razbit-cu-svaku-svoju-sliku-koju-postave-u-hbs-u-1252511


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 17 lip 2018, 04:05 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Nema srba u borilačkim sportovima, srbi nisu građeni za konfrontaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 10 lis 2021, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
You may not like it, but this is what peak performance looks like.

slika

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 10 lis 2021, 10:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Ministry of Sound je napisao/la:
Ovo je strašno, nisam imao previše poštovanja za Karate ni prije ovog klipa, ali ako im je ovo polaganje za crni pojas, ovo je dno-dna. Smiješno je i bez muzike, ali sa Street Fighter šemom, je smjehotresno do samog kraja.

Prosječan MMA ili KM polaznik bi obrisao pod sa ovom rahitičnom jadovinom.



Tek sad ovo vidjeh, iz davne 2013. Ovo je u Mostaru bilo negdje između zelenog i plavog pojasa. :zubati

Strašno što su mi od karatea uradili. Danas je još gore.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 24 lis 2021, 03:11 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Obo sranje nije ozbilnji??

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 09 stu 2022, 07:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ovaj gif ne bi trebao biti ovoliko smiješan.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 09 stu 2022, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
Naša Kvačica je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ovo je strašno, nisam imao previše poštovanja za Karate ni prije ovog klipa, ali ako im je ovo polaganje za crni pojas, ovo je dno-dna. Smiješno je i bez muzike, ali sa Street Fighter šemom, je smjehotresno do samog kraja.

Prosječan MMA ili KM polaznik bi obrisao pod sa ovom rahitičnom jadovinom.



Tek sad ovo vidjeh, iz davne 2013. Ovo je u Mostaru bilo negdje između zelenog i plavog pojasa. :zubati

Strašno što su mi od karatea uradili. Danas je još gore.


Ne postoji efektivniji borilacki sport od tajlandskog boksa ili Muay Thai, kako oni to zovu na tajlandskom jeziku. Barem kad se radi o standup-tehnikama.

Ali nije karate za podcijeniti, pogotovo ne kad je s druge strane ozbiljan protivnik, neko ko se ZAISTA kuzi u karate.

Borba Muay Thai VS Karate

https://www.youtube.com/watch?v=Zbzvm53Rjkw

Ovo sta na kraju radi karatista nije karate tehnika vec je preuzeo od protivnika Muay Thai tehniku: Hvatanje noge protivnika nakon sto ovaj pokusa da te pogodi i onda izbacivanje istog iz ravnoteze uz pomoc tkzv. "poluge".


Muay Thai inkludira takoreci sve dijelove tijela, inkl. laktovi i koljena, cak i bacanje protivnika, ali jedino na sta nema odgovor je klasicno hrvanje, tj. valjanje po podu kako ja to nazivam jer mrzim, vazda sam mrzio radi bliskog kontakta.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 09 stu 2022, 09:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Ne znam na koju tehniku misliš, izbijanje noge tzv čišćenje je dio karatea.

Po kojim pravilima je taj susret? Kako ozbiljno shvatiti borbu gdje je ako dobro shvaćam video zabranjeno protivnika udariti šakom u glavu?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 09 stu 2022, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne znam na koju tehniku misliš, izbijanje noge tzv čišćenje je dio karatea.

Po kojim pravilima je taj susret? Kako ozbiljno shvatiti borbu gdje je ako dobro shvaćam video zabranjeno protivnika udariti šakom u glavu?



Mislim na to, da, nisam znao da ima u karateu. Na videu vidis da se Tajlandjanin koristio time a tek poslije ovaj Andy.

Pravila su naravno limitirana i to su obicno u ovakvim slucajevima limitirani Thaibokseri.

Evo jedna veoma interesantna borba ako te interesuje, Kickboxing VS Muay Thai

https://www.youtube.com/watch?v=EgYlQg0SFGM


Tajlandjanin ne smije koristiti laktove npr. niti "bacanje". A ni koljena.

Ono cime ga je ipak pobijedio je istovremeno i glavna odlika Muay Thai: "trosenje" protivnika. I to konstantno i konzekventno putem low-kicka u but. Nije bogzna neka estetika ali je ubitacno. Tacno vidis da se radi o nekadasnjoj ratnoj tehnici koja se razvijala stotinama godina: kad ti se slomi koplje ili mac ispadne iz ruke, sta li, ti se onda na taj nacin boris dalje..koljena, laktovi i slicno.

Zato je Muay Thai i najzahtijevnija borilacka vjestina. Trenirao sam u Tajlandu 3 mjeseca 6 dana u sedmici nekad i dva puta dnevno ali vazda uz zastitu cjevanica i bez koristenja laktova (barem u sparringu) jer mozes zamisliti kakav ti rusvaj jedan takav lakat moze napraviti na faci. Ali oni su to navikli, jednostavno su "zivotinje".

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 09 stu 2022, 10:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Ovisi sve, jedan udarac je dosta ako je na odgovarajuće mjesto.

Karate kao sport je praktično uništio karate kao vještinu. Teško je i naći mjesto gdje trenirati karate, jer svaki trener samo gleda hoćeš li mu osvojiti medalju na takmičenju.

A u sportskoj borbi su ukinuli svaki kontakt, plus ograničili tehnike da više ne znam može li se to i smatrati karateom.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 09 stu 2022, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
E jebg ako cemo tako tu je najbitnije udariti prvi i to efikasno, brzo, jako. Ali to nema veze sa sportom. Ja mrzim ulicne borbe jer sam se naplacao ihaj para i imo ihaj stresa i svakakvih nekakvih pizdarija. Vazda po disko klubovima ili ispred istih. Jednom su me trojica izbacivaca podobro namlatili ali tek kad me jedan povukao sa zada za ramena dok sam mu ja obradjivao kolegu i tako me bacio na cestu a onda ovi samo dokusurili.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 09 stu 2022, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Ovdje djeca treniraju kung fu i karate, svi imaju neke pojaseve, svi su nešto osvojili, puna kuća medalja kod svih...
Dijele im medalje ako se pojave na treningu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 09 stu 2022, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
To je haman svugdje tako..americki *** u fazonu bitno je uvestvovati

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 13 stu 2022, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
https://www.facebook.com/reel/979331550 ... ingle_unit

Muay Thai trening u bukvalnom smislu rijeci. Ne trebaju ti teretane, sale, picke materine.

Ovo s gumom je za situacije tokom klincha s protivnikom..izbavis se udarcima laktova u glavu, sa strane uglavnom ali moze i odozdo u ovakvoj situaciji.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 15 stu 2022, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
slika

Zivotinja, zipa ushiju ko ustipci.

Cecen.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 15 stu 2022, 12:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Haram je napisao/la:
https://www.facebook.com/reel/979331550125653/?s=single_unit

Muay Thai trening u bukvalnom smislu rijeci. Ne trebaju ti teretane, sale, picke materine.

Ovo s gumom je za situacije tokom klincha s protivnikom..izbavis se udarcima laktova u glavu, sa strane uglavnom ali moze i odozdo u ovakvoj situaciji.


Ne mogu trenutno pogledati, ali ako je u pitanju lupanje u gumu to se u Tajlandskom boksu koristi da otvrdne koža cjevanice ili lakta. Koža se vremenom prilagodi na udarce inače bi mogla puknuti pri jačim udarcima i onda dovesti do povreda pa čak i gangrene.

Pandan bi bio recimo udaranje u makivaru u shotokan.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 15 stu 2022, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
Naša Kvačica je napisao/la:
Haram je napisao/la:
https://www.facebook.com/reel/979331550125653/?s=single_unit

Muay Thai trening u bukvalnom smislu rijeci. Ne trebaju ti teretane, sale, picke materine.

Ovo s gumom je za situacije tokom klincha s protivnikom..izbavis se udarcima laktova u glavu, sa strane uglavnom ali moze i odozdo u ovakvoj situaciji.


Ne mogu trenutno pogledati, ali ako je u pitanju lupanje u gumu to se u Tajlandskom boksu koristi da otvrdne koža cjevanice ili lakta. Koža se vremenom prilagodi na udarce inače bi mogla puknuti pri jačim udarcima i onda dovesti do povreda pa čak i gangrene.

Pandan bi bio recimo udaranje u makivaru u shotokan.



Pa koristi veoma imprivizovane sprave, pogledaj kad budes mogao. Guma od auta je tu ali i guma oko vrata vezana za banderu tako da simulira to kad ti u klincu protivnik drzeci te rukama za potiljak povlaci prema sebi tj. prema dole tj. prema koljenu, ili cisto da te baci na stranu (muay thai sweep).

Ali uglavnom sam stavio radi te atmosfere..tacno vidis da "nama za kruha", trenira vani, na zemlji, u dzungli, kisa pada, a jedino sto nije od drveta je ta guma i guma od auta.

To sto kazes..Tajlandjani treniraju od 6-7 godine.. toliko su navikli na te udarce da njemu udarac cjevanice o cjevanicu nista..ili cjevanice u lakat..ti nervi valjda odumru sta li..nema teoretske da bi ja to bez zastite cjevanica radio (sem u vrecu). Ne postoje manji a opasniji ljudi na planeti.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 15 stu 2022, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
Kakav mi je avatar? Moj prvi a niko ne jebe ni pet posto.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 15 stu 2022, 12:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Haram je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne mogu trenutno pogledati, ali ako je u pitanju lupanje u gumu to se u Tajlandskom boksu koristi da otvrdne koža cjevanice ili lakta. Koža se vremenom prilagodi na udarce inače bi mogla puknuti pri jačim udarcima i onda dovesti do povreda pa čak i gangrene.

Pandan bi bio recimo udaranje u makivaru u shotokan.



Pa koristi veoma imprivizovane sprave, pogledaj kad budes mogao. Guma od auta je tu ali i guma oko vrata vezana za banderu tako da simulira to kad ti u klincu protivnik drzeci te rukama za potiljak povlaci prema sebi tj. prema dole tj. prema koljenu, ili cisto da te baci na stranu (muay thai sweep).

Ali uglavnom sam stavio radi te atmosfere..tacno vidis da "nama za kruha", trenira vani, na zemlji, u dzungli, kisa pada, a jedino sto nije od drveta je ta guma i guma od auta.

To sto kazes..Tajlandjani treniraju od 6-7 godine.. toliko su navikli na te udarce da njemu udarac cjevanice o cjevanicu nista..ili cjevanice u lakat..ti nervi valjda odumru sta li..nema teoretske da bi ja to bez zastite cjevanica radio (sem u vrecu).


Bez ikakve sumnje, to je učinkovito. Na svašta se čovjek navikne.

Sjećam se jedno vrijeme sam imao sve čvorugu na čvorugi na cjevanicama, dok kost nije otvrdla, ali i danas kad pređem rukom preko cjevanice osjetim brda i doline. :zubati

Ok, to se barem ne primijeti pa nema veze. Znali su ljudi deformirati šake na makivari pa ih kasnije krili od žena, ružno izgleda. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 15 stu 2022, 12:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Haram je napisao/la:
Kakav mi je avatar? Moj prvi a niko ne jebe ni pet posto.


Ne znam uopće tko ti je to?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 272 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO