HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 11:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 23 lis 2016, 22:12 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Amiđa je napisao/la:
Koja je razlika izmedu Nase TV i Prve TV? Stalno ih mjesam.


Prva TV nije TV u pravom smislu riječi već nekakva internet televizija, snimaju emisije i stavljaju ih na svoj youtube kanal. Mislim da su je osnovali novinari koji su otpisani nakon što je HRT zatvorio svoje dopisništvu u Mostaru. Naša TV je malo ozbiljnija priča.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 09 srp 2017, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Propali projekt.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 09 srp 2017, 18:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6069
Robbie MO je napisao/la:
Propali projekt.


Nisam upucen, propadaju financijski ili los i slabo gledan program?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 09 srp 2017, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Trosili pare na gluposti, umjesto da postanu novi Face TV, postali su opcinska televizija koja cak ni u Mostaru nije gledana i respektabilna.

Krenulo se ostro (dovodjenje Hloverke, izgradnja citave prekrasne zgrade za studio, kvalitetna oprema)... ali ljudi koje su zaposlili nisu ocito znali sto ce sa svime time. Ti njihovi novinari mi se i nakon godine dana cine u elementu "vidi me, na televiziji sam!". Npr. 0 politickih ekskluziva tijekom dvije godine imali (ni preko hrvatskih politicara), novinari im se povrsno razumiju u politicke teme, a koje su ipak i dalje najpopularnije u BiH.

Web stranica im se azurira jednom tjedno, npr. na njihovoj web stranici se ne moze pronaci nijedna vijest o ovim dogadjanjima oko presuda Ustavnog suda, sto je nevjerojatno.

Trebali su Hadzifejzovica pozvati da ih nauci kako se radi medijski biznis.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 09 srp 2017, 19:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35475
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Televizija nije ispunila ni minimum očekivanja, nisam imao neka prevelika ali ova ekipa ni dnevnik ne zna sklepati a kamoli neku političku emisiju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 09 srp 2017, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Hadzifejzovic je kako sam cuo prije par godina prodavao Face TV za oko po milijuna maraka, a ovi ulozili ako se ne varam milijun maraka i nisu napravili ni postenu lokalnu televiziju.

Jebes pare i opremu ako nemas kadrove. Dobri, iskusni i talentirani kadrovi su srz svakog posla. Ovi su mislili da je rjesenje Hloverka + brdo neiskusnih ljudi, u pocetku koliko sam vidio i dosta studenata novinarstva. A ionako u praksi najbolji novinari uopce ne dolaze sa studija novinarstva (kao sto ni fakultet politickih znanosti ne proizvodi najbolje politicare), ja osobno bih radije zaposlio nekog s "jaceg" fakulteta (gdje se trazi vise rada, discipline i mozga) ukoliko ima dovoljno jako opce i politicko znanje, novinarstvo moze raditi bilo tko tko ima prirodnu strast za politiku, siroko opce znanje itd. A studenti se novinarskom poslu prvo trebaju uciti na manjim medijima, npr. portalima. Ne samo studenti, koliko vidim svi su na Nasu TV dosli "odnikuda" i iz totalne anonimnosti.

Ali po meni najgora je bila odluka ograniciti se medijski na hrvatski dio Hercegovine, umjesto da se ide na BiH pa i Dalmaciju. To nije ni 5% gledatelja BiH.

Nisu uspjeli cak ni u tome da ih hrvatski internet portali u BiH koriste kao izvor originalnih vijesti.

2/3 Hrvata u BiH vjerujem da nije ni culo za postojanje ove televizije 1-2 godine nakon njenog otvaranja, a kamoli da im novinare prepoznaju na ulici.

U godini dana napravili 1 intervju s Covicem da sam ga vidio. :zubati Ni nasi politicari ih ne shvacaju ozbiljno, ni vlast ni ovo malo oporbe.

Emisije su im ekstremno dosadne. U ono malo intervjua s politicarima bezlicna pitanja, genericka pitanja na koja je vec odgovoreno u drugim medijima, nezamjeranje itd. Nikad nisu od muslimanskog ili srpskog politicara uspjeli dobit izjavu, kao sto muslimanski mediji rade s hrvatskim politicarima, a ipak se radi o 85% stanovnistva.

Ne znaju ni spinnati ni trollati. U nicemu nisu najbrzi ni prvi.

Jedan ekstremno pasivan odnos prema vijestima. :D

I sad to usporedi s ozbiljnim TV kucama u BiH i regiji ciji se novinari kaskaderski bacaju da dodju do vijesti.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 10 srp 2017, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Nedostaje im strasti za uspjehom. Ona bi nadoknadila neiskustvo.
Ako se radi o hrpi diplomanata s niskoristi fakulteta (novinarstvo/politologija) koji smatraju da su pozicijom na toj TV pravedno nagradjeni za svoju diplomu, koji tu poziciju ne gledaju kao priliku za dokazivanje, vec kao priznanje, to je onda recept za mlitavost.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 16 vel 2018, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
NAŠA TV: DOBAR, LOŠ, ZAO 15. veljače 2018.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?time_continue=3452&v=SqtrME2Dp-U[/youtube]

Gost: ADMIRAL DAVOR DOMAZET - LOŠO

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... qtrME2Dp-U

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 17 vel 2018, 02:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
NAŠA TV, 15. veljače 2018.

slika

DOBAR, LOŠ, ZAO


[youtube]http://youtu.be/SqtrME2Dp-U?t=3455[/youtube]
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... qtrME2Dp-U

Gost: ADMIRAL DAVOR DOMAZET - LOŠO

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 08 ožu 2018, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6775
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Gost večerašnjeg izdanja emisije Dobar,loš,zao na Našoj TV će biti bivši proslavljeni nogometaš i aktualni trener HŠK Zrinjski Blaž Baka Slišković.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 10 ožu 2018, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Jesu li se ista popravili i postali manje dosadni i neprofesionalni?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 06 tra 2018, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nakon povratka Marija Vrankića s BHT su počeli dovoditi malo "teže" goste u kontakt emisiju.

Kardinal Puljić, Vladika Grigorije, Marinko Čavara, Ljubo Bešlić, Josip Mlakić, Blaž Slišković, Marijan Knezović, Ludi Admiral Lošo.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 17 svi 2018, 20:22 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2018, 19:51
Postovi: 66
Dragi kolege, evo prilike za opalit koje pitanje.

Ajmo reći da sam dobro upućen u ovu tv kuću i ajmo reći da sam tu i tamo njezin djelatnik.
Dakle, pitajte sve što vas zanima, lakše je nego nagađati.
Nemojte zamjeriti ako to bude kasnilo tjednima, mjesecima, ko zna kad ću se opet ulogirat, al će bit iskreno, tako mi marasovca :)

Netko je spominjao Face tv. Hadžifejzović je lik kojeg poštujem, mada nas ideološki dijeli kanjon, logično.
U svakom slučaju draži nego neki N1 zulumčari. Razlika u odnosu na Našu tv je što je taj čovjek faca u Sarajevu koja može dovesti koga hoće, voli svoj lik, kuži se u televiziju i ujedno je VLASNIK koliko znam. Nema ih preko 50 kao Naša tv koji su je zaista iz plemenitih namjera pokrenuli, ali kad se jedna glava pita to je zakon. Većinom.
Senad zna prodati priču, ali isto tako zna ne plaćati svoje dugove. Pogledate malo tv raspored te kuće (i nekih velikih privatnih televizija u HR!!) što zapravo imaju? Koliko vlastite produkcije? No, dosta o drugima.

Dalje, možemo mi Mostar i okolicu voljeti, ali sve politički vruće se događa u Sarajevu. Tamo se najbrže hvataju izjave, reakcije, gungula, tamo gore!

Netko je spominjao i širenje na Dalmaciju (LOL, sorry). Prvo, zašto? Drugo, kako to misli izvesti? Od banalnih stvari kao što su papiri za prenošenje opreme preko granice, treba se probiti u paketima tipa Max tv, Bnet... zna li netko koliko resursa bi vukao takav potez?
Bila je Naša tv u Metkoviću, bila na filmskom festivalu u Makarskoj, ali opet, ti resursi bolje da su okrenuti u središnju Bosnu npr.

Zaboravlja se često da je to PRIVATNA televizija na hrvatskom jeziku. Nije javni kanal niti to bez velike novčane i ljudske potpore može biti.
Lakše je bilo da smo/su gurali multikulti priču i pokušali uzeti neke novce od Amera -.-

Hercegovina se medijski pokazala kao prostor koji ima puno događaja, ali isto tako skučen kada se želi naći atraktivne goste. Pa HRT uvijek u Otvorenom rotira iste likove. :eek:

Očekivanja su svakojaka. Publika želi da se poprati svako predstavljanje knjige, da se prati sport, da se bori za domaću stvar, da se kopa po lokalnim političarima, a u isto vrijeme da se izvuku marke od njih haha! Opet se vrtimo u krug..

Kada smo kod ljudi, dragi moji znate li vi koliko je teško naći osobe koje bi radile u novinarstvu. Oni koji su "na glasu" uvijek nešto izvoljevaju.
Evo jedna iskrena ponuda - kako je rečeno da za novinara ne trebe završiti novinarstvo, to istina. Trebaš biti pismen i da te kamera koliko toliko ljubi. Ima li netko od forumaša okušat se u tv priči, ima li bar nekoga za preporučiti? Dajte neko zagrijano lice za domaće teme, dajte nekoga tko će me natjerati da uzmem kokice i sjednem?

Isto tako, emisije. Ako postoji klika koja je voljna nešto kreativno raditi, mogu se potruditi da se to realizira. Iskreno. Ajmo, čitam prijedloge?

Uglavnom, ekipa Naše tv je dobar tim, s nekim odličnim pojedincima, s obzirom kakve su sve nebuloze u svoje prve dvije godine rada morali rješavati ni krivi ni dužni. Ali to je tema za privatnih razgovora.

Hvala na svakoj konstruktivnoj kritici i čuvajte se interneta, grize ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 21 svi 2018, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
DOS je napisao/la:
Dragi kolege, evo prilike za opalit koje pitanje.

Ajmo reći da sam dobro upućen u ovu tv kuću i ajmo reći da sam tu i tamo njezin djelatnik.
Dakle, pitajte sve što vas zanima, lakše je nego nagađati.
Nemojte zamjeriti ako to bude kasnilo tjednima, mjesecima, ko zna kad ću se opet ulogirat, al će bit iskreno, tako mi marasovca :)

Netko je spominjao Face tv. Hadžifejzović je lik kojeg poštujem, mada nas ideološki dijeli kanjon, logično.
U svakom slučaju draži nego neki N1 zulumčari. Razlika u odnosu na Našu tv je što je taj čovjek faca u Sarajevu koja može dovesti koga hoće, voli svoj lik, kuži se u televiziju i ujedno je VLASNIK koliko znam. Nema ih preko 50 kao Naša tv koji su je zaista iz plemenitih namjera pokrenuli, ali kad se jedna glava pita to je zakon. Većinom.
Senad zna prodati priču, ali isto tako zna ne plaćati svoje dugove. Pogledate malo tv raspored te kuće (i nekih velikih privatnih televizija u HR!!) što zapravo imaju? Koliko vlastite produkcije? No, dosta o drugima.

Dalje, možemo mi Mostar i okolicu voljeti, ali sve politički vruće se događa u Sarajevu. Tamo se najbrže hvataju izjave, reakcije, gungula, tamo gore!

Netko je spominjao i širenje na Dalmaciju (LOL, sorry). Prvo, zašto? Drugo, kako to misli izvesti? Od banalnih stvari kao što su papiri za prenošenje opreme preko granice, treba se probiti u paketima tipa Max tv, Bnet... zna li netko koliko resursa bi vukao takav potez?
Bila je Naša tv u Metkoviću, bila na filmskom festivalu u Makarskoj, ali opet, ti resursi bolje da su okrenuti u središnju Bosnu npr.

Zaboravlja se često da je to PRIVATNA televizija na hrvatskom jeziku. Nije javni kanal niti to bez velike novčane i ljudske potpore može biti.
Lakše je bilo da smo/su gurali multikulti priču i pokušali uzeti neke novce od Amera -.-

Hercegovina se medijski pokazala kao prostor koji ima puno događaja, ali isto tako skučen kada se želi naći atraktivne goste. Pa HRT uvijek u Otvorenom rotira iste likove. :eek:

Očekivanja su svakojaka. Publika želi da se poprati svako predstavljanje knjige, da se prati sport, da se bori za domaću stvar, da se kopa po lokalnim političarima, a u isto vrijeme da se izvuku marke od njih haha! Opet se vrtimo u krug..

Kada smo kod ljudi, dragi moji znate li vi koliko je teško naći osobe koje bi radile u novinarstvu. Oni koji su "na glasu" uvijek nešto izvoljevaju.
Evo jedna iskrena ponuda - kako je rečeno da za novinara ne trebe završiti novinarstvo, to istina. Trebaš biti pismen i da te kamera koliko toliko ljubi. Ima li netko od forumaša okušat se u tv priči, ima li bar nekoga za preporučiti? Dajte neko zagrijano lice za domaće teme, dajte nekoga tko će me natjerati da uzmem kokice i sjednem?

Isto tako, emisije. Ako postoji klika koja je voljna nešto kreativno raditi, mogu se potruditi da se to realizira. Iskreno. Ajmo, čitam prijedloge?

Uglavnom, ekipa Naše tv je dobar tim, s nekim odličnim pojedincima, s obzirom kakve su sve nebuloze u svoje prve dvije godine rada morali rješavati ni krivi ni dužni. Ali to je tema za privatnih razgovora.

Hvala na svakoj konstruktivnoj kritici i čuvajte se interneta, grize ;)


Neloš upis, ali ipak se treba ponoviti par stvari.

Dakle, nitko na ovoj temi nije kritizirao Našu TV zbog neke malicioznosti, nego jer su svi doista htjeli da projekt bude uspješan. Postoje i neke objektivne okolnosti kojih ljudi nisu svjesni tipa:

- Pokrivanje npr zapadne Hercegovine je vrlo teško jer je to realno u potpunosti moguće samo zemaljskim signalom, pogotovo za stariju populaciju. Rast IPTV-a i pokrivanje BiH kroz razne "pakete" ide puno sporije, a i kad upadneš, jedan si od 100 kanala u ponudi, a mlađe generacije ne plaćaju pakete da bi gledale domaće TV kanale (izuzev specijaliziranih za showbiz i sport)
- Početni kapital i nije bio ogroman, ali opet, solidan za naša područja

No, to Mostar vs Sarajevo na stranu (činjenica da se u Sarajevu generira 80% udarih vijesti u FBiH) ne može biti neko opravdanje. Možete li npr dokazati da suvereno vladate političkim događajima u Mostaru? I mislim da je usporedba s FACE TV bila jako dobra i fer.

Eto, možeš li nam postaviti recimo top 5 ili bolje top 10 događaja koje je Naša TV pokrila u ove dvije godine. Još bolje, je li bilo kakve ekskluzive? Po čemu je TV danas bolja, nego što je to bila 2016 ili 2017?

Ja sam naveo da je povratak Vrankića bila pozitivna stvar, jer ima mogućnost za dovođenje malo boljih gostiju, ali to je u esenciji imala i HTV Oscar.

Ukoliko su svi zadovoljni statusom male lokalne, odnosno regionalne TV, onda OK, nemam primjedbi. Problem je u tome da se ovo predstavljalo kao nešto puno jače od toga.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 21 svi 2018, 14:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
NIkad mi nije jasno zašto nisu stavili odašiljač na Biokovo i kod Sinja, gdje bi dobili 150.000 gledatelja, a plaćali bi S-D Ž naknadu kao županijska televizija?
I to gledatelja koji bi gledali 50+.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 29 svi 2018, 20:38 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2018, 19:51
Postovi: 66
Ministry of Sound je napisao/la:
DOS je napisao/la:
....


Kolega, nisam ni mislio da je maliciozno, samo pričamo jeli. Doduše ovako tekstualno to često izgleda malo "nabrijano", a zapravo nije. Evo smajlić ako će to pomoći :)

Da se razumujemo, nisam ja bio toliki faktor programa televizije da bih mogao reći zašto se točno pratilo ovo ili ono. Što se tiče događaja ili ekskluzive, pitanje je što su tzv. 'jači' događaji? Jeli to dolazak Vučića i Plenkovića u BiH, jeli to sajam gospodarstva, premijer liga, uhićenje Radončića, smrt Praljka, štrajk u školi...?

Nemaju isti pojam 'jakih' događaja i njihove obrade, lupam, ljudi s foruma, Jozo Pavković, Dražen Pehar, Husein Oručević... kužiš?

Jest, problem je ta pokrivenost, ali vjerujete mi pokretanje televizije i njezino vođenje je poprilično kompliciran posao, ne ide to po ključu: "što niste metnuli odašiljač itd."
A zapravo pokrivenost preko paketa jest loša, što se može :/

Možda je 2016. bila pomalo kasno za pokretanje ovakve priče, bar desetak godina kasno. Danas je internet, d(r)uštvene mreže, streaming i sl. okrenuo medijski svijet naglavačke. Sve je teže biti kreativan, sve teže biti kvalitetan u svojoj niši jer za koju god se nišu odredili (zabava, informativa...) treba vam prokleto vrijeme, novac i ljudi.

Ne vladamo suvereno političkim događajima u Mostaru. To sigurno. Ni mi, ni većina drugih.

To što se predstavljalo nečim puno jačim od onoga što jest je problem onih koji su to predstavljali i onih koji su to tako interpretirali. Jedno je priča, drugo realnost. Život nije matematika, ne ide sve kako se zamisli, pa ni ideja o televiziji na hr jeziku.

Što se tiče navedene top liste u nju bih mogao strpati svega, prije svega puno dobrih ljudskih priča iz regije radi koje je tv i pokrenuta. Nisam siguran da se razumjemošto bi to trebao biti Top5 ili Top10. Ali mogu ti pronaći te newslettere s nekim kao značajnijim događajima koji su praćeni.

Pitanje je što bi ti osobno volio gledati? Prijenos HKK Zrinjski-Igokea, debatu tipa Zabranjeni forum, reportažu o kulturnom bogatstvu Ravnog ili kakav film? Stvar je u tome što ne može sve, najčešće je ili-ili, kuiš?

Sve oko ove tv kuće može bolje, to apsolutno, samo morate shvatiti da je puno balvana na putu koje prosječan gledatelj ne vidi.

I dalje pozivam sve koji smatraju da mogu kvalitetno pridonijeti programu, žele se okušati da se jave i dođu, vrata su otvorena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 29 svi 2018, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sama strukura vlasnistva (prakticki svaka jaca firma ili jaca privatna osoba u Hercegovini posjeduje mali udio u Nasoj TV, dodaj tome najuze clanove familije i najuze prijatelje i poslovne talove) znaci da nikada nikakve kritike nikoga nece biti.
To je bilo dobro za skupljanje novca za pokretanje, ali ce dugorocno osuditi Nasu TV da ostane vjecno ono sto je danas: mlaka kamilica televizija za lagane lokalne price. Nista protiv toga, i to je nekakav biznis plan, ako postoji dovoljna trzisna potreba za takvim programom i dovoljan marketing prihod, no to ujedno znaci da nije popunjen TV prostor za neke druge teme.

P.S. Je li ovo samo meni problem za otvoriti ili nemaju na svojim web stranicama cak ni TV raspored?

Inace, sve najbolje i zelim da uspiju, ali nece im pomoci to da ih se samo tapse po ledjima.

Ne bi skodilo i malo vise suradnje s hrvatskim internet portalima i razvijanje networkinga izmedju novinara raznih medija u Mostaru. Tko ce preuzeti "ekskluzivu" (ako pretpostavimo da ih Nasa TV uopce ima) ako ne hrvatski portali. Zasada mi se ne cini da su puno jaci od TV Kiss.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 29 svi 2018, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Kakvo je poslovanje Nase TV?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 29 svi 2018, 23:07 
Offline

Pridružen/a: 20 kol 2015, 00:19
Postovi: 124
Niste losi, ali moze to bolje, najvise volim gledati Zrcalo tjedna sa Slavenom R. i Zoranom K. Topic nije odavno bio, daleko najjaci...
Mozda bi bilo dobro npr. da pokusate prenositi sad Zrinjski kvalifikacije ove za Europu, onda nadolazece svjetsko, uvesti neku posebnu emisiju za to...
Malo mi je zao sto je Ivana napustila Nasu TV, bas mi je nekako bila cool... i pokusajte ne biti taoci nikakve politike narocito vladajuce, znam da je tesko, ali eto :)
Sve najbolje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 01 lip 2018, 23:17 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2018, 19:51
Postovi: 66
Nisam siguran da ću navraćati na forum jedno vrijeme, stalno se moram podsjećati da dođem tu, pročitam, odgovorim, malo mi je tlaka uz stotinu obaveza, žao mi je.

Evo čisto da zaključim ovih zadnjih par postova. Kažem, nisam više toliko uz tv (niti u državi) pa i meni iskoči koja poluinformacija, a takve su najgore.
Nisam ovdje u ulozi odvjetnika ovog medija nego sam samo htio proširiti vidike, da mrvicu uđete u svijet svakodnevnog tv novinarstva, da stvari ne idu čarobnim štapićem.
Ovo što kaže Robbie 'tapšanje po leđima'.. najčešće je upravo suprotno. Do mene tu i tamo dođe svakakvih laži o televiziji (pa i o drugim medijima) na koje se nekad nasmijem, a nekad popizdim i volio bih da im znam sramotni izvor. E sad, gdje bi čovjeka dovelo ispravljanje krivih Drina.. nigdje!

- suradnja s portalima pomalo ide, vidiš da su dva lica s portala urednici dvije emisije
- to o vlasničkoj strukturi i kritici hmmm pije vodu, ali ovo vam odgovorno tvrdim, na televiziji su vrata uvijek do sada bila svakome otvorena, svakoj političkoj opciji, svakom nacionalnoj opciji, cenzure koliko znam nikada bilo nije, prijavite temu, iskušajte
- kolega ili kolegice draga.. eeee gdje je prijenos svjetskog prvenstva hehehehe (hvala btw)
- poslovanje. pa reći ću ti samo da su mediji većinom u banani diljem kugle zemaljske. borba koja može imati dva ishoda; pobjedu ili poraz, simple as that
- i još me kopa ovo oko 'ekskluzive'. i kad ih ima ne primijetite ih. resursi su opet ključna riječ

Eto, puno toga bih još mogao reći, nekad kad svratim, ako nam se Trokutistan ne raspadne u međuvremenu :)

Hvala na konverzaciji, živili mi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 02 lip 2018, 00:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Je li Nasa TV vlasnik svog poslovnog prostora, plave zgrade?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 02 lip 2018, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
DOS je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:


Kolega, nisam ni mislio da je maliciozno, samo pričamo jeli. Doduše ovako tekstualno to često izgleda malo "nabrijano", a zapravo nije. Evo smajlić ako će to pomoći :)

Da se razumujemo, nisam ja bio toliki faktor programa televizije da bih mogao reći zašto se točno pratilo ovo ili ono. Što se tiče događaja ili ekskluzive, pitanje je što su tzv. 'jači' događaji? Jeli to dolazak Vučića i Plenkovića u BiH, jeli to sajam gospodarstva, premijer liga, uhićenje Radončića, smrt Praljka, štrajk u školi...?

Nemaju isti pojam 'jakih' događaja i njihove obrade, lupam, ljudi s foruma, Jozo Pavković, Dražen Pehar, Husein Oručević... kužiš?

Jest, problem je ta pokrivenost, ali vjerujete mi pokretanje televizije i njezino vođenje je poprilično kompliciran posao, ne ide to po ključu: "što niste metnuli odašiljač itd."
A zapravo pokrivenost preko paketa jest loša, što se može :/

Možda je 2016. bila pomalo kasno za pokretanje ovakve priče, bar desetak godina kasno. Danas je internet, d(r)uštvene mreže, streaming i sl. okrenuo medijski svijet naglavačke. Sve je teže biti kreativan, sve teže biti kvalitetan u svojoj niši jer za koju god se nišu odredili (zabava, informativa...) treba vam prokleto vrijeme, novac i ljudi.

Ne vladamo suvereno političkim događajima u Mostaru. To sigurno. Ni mi, ni većina drugih.

To što se predstavljalo nečim puno jačim od onoga što jest je problem onih koji su to predstavljali i onih koji su to tako interpretirali. Jedno je priča, drugo realnost. Život nije matematika, ne ide sve kako se zamisli, pa ni ideja o televiziji na hr jeziku.

Što se tiče navedene top liste u nju bih mogao strpati svega, prije svega puno dobrih ljudskih priča iz regije radi koje je tv i pokrenuta. Nisam siguran da se razumjemošto bi to trebao biti Top5 ili Top10. Ali mogu ti pronaći te newslettere s nekim kao značajnijim događajima koji su praćeni.

Pitanje je što bi ti osobno volio gledati? Prijenos HKK Zrinjski-Igokea, debatu tipa Zabranjeni forum, reportažu o kulturnom bogatstvu Ravnog ili kakav film? Stvar je u tome što ne može sve, najčešće je ili-ili, kuiš?

Sve oko ove tv kuće može bolje, to apsolutno, samo morate shvatiti da je puno balvana na putu koje prosječan gledatelj ne vidi.

I dalje pozivam sve koji smatraju da mogu kvalitetno pridonijeti programu, žele se okušati da se jave i dođu, vrata su otvorena.


Zapravo, postoje poprilično precizni parametri za valorizaciju rada bilo kojeg medija (može se osnovna metodologija adaptirati i za portale, TV, radio i ostalo), a uglavnom se sadrži od parametara tipa sveobuhvatnosti (odnosno, može li osoba dobiti većinu relevantnih informacija kroz određeni medij a da ne mora ići još negdje), gledanosti/čitanosti, ažurnosti, ekskluziva, "težine" intervjuiranih osoba i na kraju citiranosti.

U odnosu na unešeni kapital, broj uposlenika i pogon, ne bih rekao da Naša TV zadovoljava baš previše tih parametara, osim ako je ne definiramo isključivo samo kao mostarsku TV, malo ambiciozniji nastavak HTV Oscar, nipošto Erotela.

I to je sasvim OK, ako je ljudima to jasno. Ali izgleda da nije, jer inače ne bi imali sve ove diskusije.

Svim ljudima na ovoj temi se treba reći da je riječ o maloj gradskoj, eventualno županijskoj TV, pa bi samim time i prestali i upiti i "razočarenja" koja su proizvod činjenice da sve upućene zamjerke proizilaze iz očekivanja da je riječ o nacionalnoj TV kući Hrvata BiH, ili pak većoj regionalnoj TV.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 25 lip 2018, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Nasa TV ima ekstremno neazuran portal.

Kao da ne zele da itko na internetu slucajno vidi vijesti koje naprave, ne daj boze. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 26 lis 2018, 03:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija



Sutalo vec nakon 5 minuta vise ne gleda sugovornika dok prica, gleda ili u daljinu ili spustene glave prica u pod. Gdje je vidio da se tako radi TV intervju? Glas tugaljiv i mlitav, spor, nikakve odlucnosti u postavljanju pitanja ili istiskivanju odgovora. Za potpitanja nije cuo. Intervju je dinamican koliko i ispunjavanje nekog formulara.

Covic s druge strane, cijelo vrijeme gleda u sugovornika direktno u oci.

Ljudi kada gledaju Nasu TV znaju da "nesto" nije skroz u redu i nemaju osjecaj da gledaju ozbiljnu TV, mozda i ne znaju objasniti zasto ali imaju taj osjecaj amaterizma. E brdo ovakvih detalja cine taj osjecaj. Just plane awkward.

Ali eto, barem je Sutalo politicki dosta pismen (nažalost ne i jezično), gledajući niske standarde BiH Hrvata. Daleko iznad prosjeka nekih Ćubela kokoši koje je Naša TV imala.

Mikrofoni na tijelima su im katastrofalni. Stalno čujem Šutala kako dahće i stenje, ali to nije njegova krivica i njegov posao nego tonskih majstora (Čović počne pričati a i dalje čuješ Šutala kako udiše i izdiše, kao da prenose zvukove stetoskopa). Čemu im služe tonski majstori i što točno rade na radnom mjestu? Paze da netko slučajno ne prođe hodnikom i pritom lupa loncem? Nema likova zaduzenih za ton?

Svaki put kad se Šutalo češka po odijelu ja to čujem i to dok Čović priča o legitimnim predstavnicima.

Također što se zvuka tiče, stalno se u pozadini čuje neki bijeli šum, a izgleda da nikoga nije briga.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Naša TV
PostPostano: 26 lis 2018, 19:07 
Offline

Pridružen/a: 20 kol 2015, 00:19
Postovi: 124
Ja sam cuo da dobro kasne place radnicima Nase TV... nazalost fali kvalitetnijeg kadra... Ivana Cubela mi je bila extra, eno je sad u HRS.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO