HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 21:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 357 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 18 tra 2018, 14:54 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
joe enter je napisao/la:

Ne postoji etnički nacionalizam , već samo etnička pećina gde žive spodobe sa malim IQ i krvavima očima koji posle prerastu u naciste.


Etnicki kriterij jedini je znanstveno dokaziv. Ostalo je umjetno.

Ovo su predrasude, IQ je tu promasen kriterij. Zla osoba mozem imati visok IQ, kao i dobra osoba.

Mislite da je Hitler imao mal IQ? A da je Tito imao velik IQ?

Ako je Tito imao velik IQ, kako to da je Jugoslavija bila iza Austrije ubrzo nakon WWII? A Tito je otvorio granice kada se raspadala kako bi gasterbajteri mogli u porazenu Austriju i porazenu Njemacku otici zaradjivati devize i slat Jugi da se ne raspadne.

IK je ideoloska konvencija, a gdje je ideologija ne treba nuzno veliki IQ, jer se ideologije ne temelje nuzno na znanstvenim cinjenicama - npr. komunizam. Iako su pokvarenjaci Marks i Engels vjerojatno imali visok IQ kada su napravili tako uvjerljivu podvalu kao sto je komunizam.

Jugoslavensli komunisti su prema rezultatima imali mal IQ, a danasnji jugozomboidi ocito nisu nista bolji.

Tako je te kod lijevih ideologija, ukljucujuci rodnu ideologiju. Dobra podvala, povijest se ponavlja. Ali Rusi su svoju povijest naucili pa nisu nasjeli na IK.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 18 tra 2018, 15:46 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Prst u oko svim ljevicarskim pseudozastitnicima zenskih prava i njihovim lazima i podvalama, https://narod.hr/hrvatska/strucni-skup- ... dbiskupije

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 19 tra 2018, 09:26 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
master_mind_ je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Poanta je nešto drugo, da se nacionalizam izjednačava s tradicionalizmom i nekom kršćanskom obitelji. Zna se zašto se ide na Thompsonove koncerte, radi puški , bombi, Čavoglave , a ne da se sluša kako on ima petero djece i igra se lego kockicama. Da samo pjeva o vjeri i obitelji bez natruha nacionalizma ne bi bilo 50 ljudi na koncertu.

Da, ne kužim kaj ti je to čudno. Mislim, kako može biti netko tradicionalist ili imati neki koliki toliki afinitet prema kršćanskoj obitelji, bez da barem malo nemaš svijesti prema povijesti zemlje i da tu zemlju stavljaš ispred globalnih interesa? Pa onda kada malo se zadubiš u povijest postupno postaješ nacionalist... Mislim, sigurno postoje neki nacionalizmi koji se temelje na nekom ljevičarstvu, no više je iznimka nego pravilo. S druge strane nije mi poznato da je netko tradicionalist, a istovremeno da se više brine za globalne interese. To jednostavno ne postoji.

A mislim pođi od domaće ljevice. Mislim, eto ja sam siguran da većina glasača SDP-a su protiv IK i da im je transeksualnost gadljiva. Ipak, sama stranka je bila za ratifikaciju. Mislim, zar ne bi bilo logično s njihove strane da također budu protiv IK?


Pa ne znam , evo ja sam obiteljski tradicionalist. Kad bi Željka Markić vidjela moju obitelj na cesti odmah bi uzela fotoaparat i slikala nas za svoje novine.
A s druge strane ne znam po čemu je različita moja obitelj od neke slovenske ili talijanske tradicionalne obitelji pa i dalje ne razumijem kako povezati obiteljsku orijentaciju i etnički nacionalizam.
Ti pričaš o nekim globalnim interesima kojima se bave elite,a ispod elita su obični ljudi koji u svim državama imaju iste probleme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 20 tra 2018, 13:01 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Instruktor je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
S druge strane nije mi poznato da je netko tradicionalist, a istovremeno da se više brine za globalne interese. To jednostavno ne postoji.


Ma nemojte. Vjerojatno svi ili vecina katolickih svetaca.

Pa i sadasni papa Franjo, a prije njega i papa Benedikt.

Dobro, tu si u pravu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 20 tra 2018, 13:02 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Kaftanzoglio je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Da, ne kužim kaj ti je to čudno. Mislim, kako može biti netko tradicionalist ili imati neki koliki toliki afinitet prema kršćanskoj obitelji, bez da barem malo nemaš svijesti prema povijesti zemlje i da tu zemlju stavljaš ispred globalnih interesa? Pa onda kada malo se zadubiš u povijest postupno postaješ nacionalist... Mislim, sigurno postoje neki nacionalizmi koji se temelje na nekom ljevičarstvu, no više je iznimka nego pravilo. S druge strane nije mi poznato da je netko tradicionalist, a istovremeno da se više brine za globalne interese. To jednostavno ne postoji.

A mislim pođi od domaće ljevice. Mislim, eto ja sam siguran da većina glasača SDP-a su protiv IK i da im je transeksualnost gadljiva. Ipak, sama stranka je bila za ratifikaciju. Mislim, zar ne bi bilo logično s njihove strane da također budu protiv IK?


Pa ne znam , evo ja sam obiteljski tradicionalist. Kad bi Željka Markić vidjela moju obitelj na cesti odmah bi uzela fotoaparat i slikala nas za svoje novine.
A s druge strane ne znam po čemu je različita moja obitelj od neke slovenske ili talijanske tradicionalne obitelji pa i dalje ne razumijem kako povezati obiteljsku orijentaciju i etnički nacionalizam.
Ti pričaš o nekim globalnim interesima kojima se bave elite,a ispod elita su obični ljudi koji u svim državama imaju iste probleme.

Vidim, tebi kada bi žena uvalila tuđe dijete prihvatio bi kao svoje i ne bi ga diskriminirao nauštrb svoje prave biološke. Koga briga genetika i porijeklo važna je ljubav.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 21 tra 2018, 14:58 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
"U nedavnoj studiji “Seksualnost i spol: rezultati biološke, psihološke i društvene znanosti”, istraživači Johns Hopkinsa otkrili su kako ne postoje “gotovo nikakvi” znanstveni dokazi o tome da se ljudi rađaju kao homoseksualci ili ‘transrodni’.

Kao odgovor, Kampanja za ljudska prava (HRC, Human rights campaign), najsnažnija lezbijska, homoseksualna, biseksualna, transrodna i queer grupa u zemlji, rekla je da je ta znanstvena studija “napad na LGBT zajednicu” i zaprijetila da će kazniti sveučilište Johns Hopkins ako se ne ogradi od studije.

Neki od najraširenijih stavova o seksualnoj orijentaciji, kao što je hipoteza “rođen takav”, jednostavno nisu znanstveno podržani. Literatura u ovom području opisuje mali skup bioloških razlika između ne-heteroseksualaca i heteroseksualaca, no te biološke razlike nisu dovoljne za predviđanje seksualne orijentacije, konačan test bilo kojeg znanstvenog nalaza “, navodi se u izvješću.

izvor: https://narod.hr/svijet/lgbt-grupe-znan ... ksualnosti

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 21 tra 2018, 15:01 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
"Ja ne vjerujem u ultralijeve ni u pseudoliberalne udruge, ne želim ih financirati pa mi je svejedno istanbulskom nametnuto izdvajati za njih milijune. I sada oni koji su nam to nametnuli žele ukinuti izdvajanje za crkvu, udrugu civilnog drustva u koju oni ne vjeruju. Je li to liberalno?
Non stop su u svađi sami sa sobom. Žele prodavati priču o liberalizmu, ali ne mogu pobjeći od toga da su totalitarni postkomunistički luzeri!
Za sve je kriv Andrej Plenkovic. Bili su već na podu nokautirani, a on ih je vratio na noge, u ring!”


"Ok, istanbulska je prošla, strasti su se stišale. Ajmo sada bez spinanja: dajte mi primjer jedne države u kojoj je višegodišnja primjena te konvencije smanjila nasilje i ubijanje. Za svaki obrazloženi primjer plaćam cugu. Ili bar budite face i sad kada je gotovo priznajte zašto ste na njoj histerično inzistirali!!”

izvor: https://narod.hr/hrvatska/igor-peternel ... cki-luzeri

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 21 tra 2018, 18:27 
Offline

Pridružen/a: 25 vel 2018, 21:09
Postovi: 235
Neka cveta cvijece i u IK preduzeće. Sloboda i prava za sve.
EU je svetionik koji nas mora voditi na putu tolerancije i šansi za svakog čoveka. Stop predrasudama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 22 tra 2018, 08:50 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
"Više nego ikad postalo je jasno kako beskrupuloznu, destruktivnu, štetočinsku pa i prema svome narodu izdajničku ulogu igra Katolička Crkva kad je riječ o njenom odnosu prema ljudskim pravima, osobito pravima žena, sekularnosti države, poštivanju izbornoga legitimiteta narodnih zastupnica i zastupnika i autonomnosti političkih institucija", napisao je u sklopu javne rasprave o tzv. Istanbulskoj konvenciji poznati zastupnik GLAS-a

izvor: https://narod.hr/hrvatska/ivan-miklenic ... izma-drugi

Beskurpulozno, stetocinski, izdajnicki,... kakve su ovo projekcije stranke GLAS od par postotaka

"Projekcija je obrambeni mehanizam, koji zapošljava nesvjesni dio ega, kroz koji se unutrašnji impulsi i osjećaji koji su neprihvatljivi ličnosti pripisuju vanjskom objektu i tada ulaze u svijest kao iskrivljena percepcija vanjskog svijeta. Ovaj mehanizam karakterističan je za psihotična stanja, ali se projekcija često javlja i pri normalnim stanjima te kod neuroza.", https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Mehanizmi_obrane

Gdje su oni bili 90-tih kada je Katolicka crkva bila uz hrvatski narod?

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 22 tra 2018, 10:18 
Offline

Pridružen/a: 25 vel 2018, 21:09
Postovi: 235
Imstruktor...da li Vas plaćaju da promovisetr8taj opskurni sajt.
On Vam jedina referenca. Ideološki ste ostrašćeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 22 tra 2018, 11:04 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Niski je napisao/la:
Imstruktor...da li Vas plaćaju da promovisetr8taj opskurni sajt.
On Vam jedina referenca. Ideološki ste ostrašćeni.


Taj portal trudi se pratiti sav javni prostor sto se tice Instanbulske konvencije. I poprilicno je pouzdan. Sve ostalo je nebitno.

Slobodno postavite REFERENCE od drugih portala i iz druge literature. Rado cu procitati.

I ne placaju me da promoviram taj odlican portal :)

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 22 tra 2018, 11:36 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
"Muzevi, ljubite svoje zene kak sto je Krist ljubio Crkvu te sebe predao za nju da je posveti, ocistivsi je kupelji vode uz rijec te sebi privede crkvu slavnu, bez ljage i nabora ili cega takva, nego da bude sveta i bez mane. Tako treba da i muzevi ljube svoje zene kao svoja tijela. Tko ljubi zenu, sebe ljubi. Ta nitko nikada ne mrzi svoga tijela, nego ga hrani u njeguje kao i Krist Crkvu", EFEZANIMA, 5, 25-29, Novi zavjet

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 23 tra 2018, 08:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
Čini mi se da je jedini cilj integracije migranata u zapadno europsko društvo usvajanje rodne ideologije.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 23 tra 2018, 08:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Narod.pe je dobar za bacit oko na katolicke stavove oko unutarperecijanskih razmirica, ali je inace jako pro-muslimanski i anti-hercegbosanski. Valjda Hasanbegovicev utjecaj.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 23 tra 2018, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
narod.hr opskuran sajt? dobar. :palacgore1

=)) =))

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 23 tra 2018, 09:51 
Offline

Pridružen/a: 25 vel 2018, 21:09
Postovi: 235
Želite samo prava. Ponašate se ko razmažena deca.
Putovati raditi primati socijalu i dodatke širom EU.
A ne želite obaveze preodgoja preuzeti. Pa nemre to tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 23 tra 2018, 14:47 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
iJozo je napisao/la:
Narod.pe je dobar za bacit oko na katolicke stavove oko unutarperecijanskih razmirica, ali je inace jako pro-muslimanski i anti-hercegbosanski. Valjda Hasanbegovicev utjecaj.


Ja nisam ni znao donedavno da se muslimani odnose u BIH nacionalfasisticki prema nemuslimanima u BIH.

Zanimljiva mi je bila diskusija s Hasanbegovicom oko muslimansko-hrvataskog sukoba di je puno toga propustio reci, https://m.youtube.com/watch?v=WTwdblUNBUU

A narod.hr bas se niti ne bavi s ne-krscanskim skupinama?

Uglavnom, ta diskusija je oftopic.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 23 tra 2018, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Graničar Jozo je napisao/la:
Čini mi se da je jedini cilj integracije migranata u zapadno europsko društvo usvajanje rodne ideologije.


Kakve "integracije" ? To ne postoji.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 24 tra 2018, 09:33 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
BBC je napisao/la:
Kakve "integracije" ? To ne postoji.


Tamo gdje ih je malo se integriraju.

Npr. u RH Srbi 90-tih nigdje nidu imali vecih problema osim tamo gdje ih je bilo puno.

Tako i muslimani. Tamo gdje im naraste broj teze kalifatu i ne priznaju svjetovnu vlast, ponasaju se kao tumor u ljudskom organizmo, jer ni tumor ne priznaje zakone tijela te se izolira.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 25 tra 2018, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
BBC je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:
Čini mi se da je jedini cilj integracije migranata u zapadno europsko društvo usvajanje rodne ideologije.


Kakve "integracije" ? To ne postoji.


Postoji. Barem službeno.

I taj službeni stav je ništa drugo nego usvajanje rodne ideologije, dok usvajanje obrazaca kulture življenja stvaranih kroz tisućljeća su potpuno nevažna.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 25 tra 2018, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Instruktor je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Kakve "integracije" ? To ne postoji.


Tamo gdje ih je malo se integriraju.

Npr. u RH Srbi 90-tih nigdje nidu imali vecih problema osim tamo gdje ih je bilo puno.

Tako i muslimani. Tamo gdje im naraste broj teze kalifatu i ne priznaju svjetovnu vlast, ponasaju se kao tumor u ljudskom organizmo, jer ni tumor ne priznaje zakone tijela te se izolira.


Nema ti to logike. Ako ih malo i ne prave probleme nisu se integrirali. Već šute i čekaju.
Više imaju šansi da se integriraju gdje im ne daju da grade džamije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 06 svi 2018, 07:42 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
"Kad razbijete obitelj, covjek je prikladniji za poslovno iskoristavanje jer mu vrhunac tjedna nije nedjeljni rucak s bliskim ljudima, nego team building na Mreznici", Marija Selak, 2018.

izvor: Vecernji list, 6.5.2018., str. 10, razgovarala Iva Puljic Sego

I to je sustina nove ljevicarske rodne ideologije.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 06 svi 2018, 08:02 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
"U demokratskom drustvu u kojem funkcionira pravni sustav nitko ne smije biti zlostavljan ni iz kojeg razloga. Poanta nije samo u rodu, niti je ona u nasilju, nego je u pokusaju ovladavanja pozitivnim pojmovima ciji nositelji time stjecu vecu drustvenu moc i sire svoj utjecaj. Naime, oni tako postaju 'dobri decki'zbog cega i drugi dijelovi njihova politickog programa dobivaju na tezini i bivaju lakse provedivi", Marija Selak, 2018.

"Zato i jednoj i drugoj strani odgovara da suprotnu poziciju shvati radikalno kako bi se alarmiralo vlastite pristase. Takodjer, kako je moc primjera velika, a teorija ne postoji bez prakse zaostravanje borbe sto upecatljivijim primjerima ukazuje na kvalitetu arsenala suprotstavljenih strana, jednostavno receno: tko jaci taj kvaci", isto

izvor: Vecernji list, 6.5.2018., str. 12, intervijuirala Iva Puljic Sego

Poznato? Na taj nacin je Staljin pobio milijune ljudi koji su 'reakcionisti', 'klasni neprijatelji', 'neprijatelji revolucije' a i mali Staljin, monstrum Tito je djelovao po slicnoj matrici a tako ga je Jovanka nazvala 'najotrovnijom zmijom'.

A poceli su i jedan i drugi kao beznacajni ideolozi, kada je papa donio encikliku protiv komunizma koji je kasnije odnio 100 milijuna zivota, tako je papa i ovaj puta osudio tu 'ideolosku kolonizaciju'.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 07 kol 2018, 09:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Bugarski Ustavni sud presudio da je Istanbulska konvencija protuustavna

Citat:
“Definiranjem roda kao društvenog konstrukta u Konvenciji, spolne granice muškaraca i žena se relativiziraju, a ako društvo izgubi sposobnost razlikovanja žene i muškarca, borba protiv nasilja nad ženama ostaje samo formalna, ali neispunjena obveza.”, stoji u odluci koju je podržalo osam ustavnih sudaca, dok je njih četvoro bilo protiv.

Ustavni sud je utvrdio kako odredbe čl. 3. i 4. Konvencije, na koje nije moguće staviti rezerve, nameću nove “rodne” koncepte koji su u suprotnosti s Ustavom.

“[Konvencija] otvara put za uvođenje koncepta ‘roda’ i ‘rodnog identiteta’, što će zahtijevati uspostavljanje postupaka kojima se omogućuje pravno priznanje ‘roda’ različitog od spola, što je u suprotnosti s Ustavom”, naglašeno je u odluci.

Ustavnom sudu je problematično što jednom ratificirana i objavljena Konvencija kada stupi na snagu postaje nadređena nacionalnom zakonodavstvu s kojim nije u skladu. Na temelju navedenih, ali i drugih argumenata detaljno razrađenih u odluci, Ustavni sud je presudio kako Istanbulska konvencija sa svojim sadržajem nije u skladu s bugarskim Ustavom.


https://narod.hr/eu/bugarski-ustavni-su ... otuustavna

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istanbulska konvencija.
PostPostano: 28 srp 2020, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Poland has announced it will withdraw from the Istanbul Convention

George Soros ne smije biti tako škrt u Poljskoj.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 357 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO