HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 19:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 143  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 ruj 2018, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8142
Lokacija: Na rubu egzistencije
Bobovac je napisao/la:
A može, ako ih je do 1-2 dijete u razredu. A što kada dođemo do toga da na koncu ostane 1-2 hrvatsko dijete u razredu? A do toga će doći mnogo ranije nego što netko misli.


govori mi rodica u Beču, u predgrađu, kako je kad su oni doselili bilo možda 1-2 djece koji su stranci, a sad ih je 1-2 koji su Austrijanci.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 ruj 2018, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Graničar Jozo je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
A može, ako ih je do 1-2 dijete u razredu. A što kada dođemo do toga da na koncu ostane 1-2 hrvatsko dijete u razredu? A do toga će doći mnogo ranije nego što netko misli.


govori mi rodica u Beču, u predgrađu, kako je kad su oni doselili bilo možda 1-2 djece koji su stranci, a sad ih je 1-2 koji su Austrijanci.


Da je pametna i ona bi se preselila u kvart u kojem nema muslimana.

Veliki zapadni gradovi nisu multi-kulti društva, već leopardova koža. Postoje naselja i kvartovi u kojima živi šljam i u kojima žive normalni ljudi. Nešto poput gradića i sela po Srednjoj Bosni.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 ruj 2018, 14:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6115
iJozo je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:

govori mi rodica u Beču, u predgrađu, kako je kad su oni doselili bilo možda 1-2 djece koji su stranci, a sad ih je 1-2 koji su Austrijanci.


Da je pametna i ona bi se preselila u kvart u kojem nema muslimana.

Veliki zapadni gradovi nisu multi-kulti društva, već leopardova koža. Postoje naselja i kvartovi u kojima živi šljam i u kojima žive normalni ljudi. Nešto poput gradića i sela po Srednjoj Bosni.

Heh, da je pametna.
Hoces reci da ima pameti vise bi zaradjivala pa bi si mogla priuštiti bolji kvart sa Austrijancima.

Kaze mi jedan nas sto je iskren, a takvi su rijetki, kaze moj zaba1111, zivota nemas nikakvog, poso-kuca, a placa pokrije troškove i ostane malo, ode kaze previse na stanarinu, a djeca u razredu samo sa Turcima, Sirijcima, Kosovarima i pokojim nasim( Srbin i Musle), pa reko di su Austrijanci, kaze u drugim dijelovima, pa sto ti ne odes tamo, eh tamo je stanarina duplo skuplja.

Tako da nasi uglavnom zive po najlošijim kvartovima, po neuvjetnim stanovima, a djeca odrastaju u lošem okruzenju... i opet nece nazad, znaci da je ovdje barem naizgled jos gore, dugorocno je vrlo diskutabilno sto je bolje za buducost djece, cak i da ostane sve isto kao sad, a kamoli sto ova podrucja nisu potrosila svoje ekonomske potencijale i izgledan je rast ukoliko Muslimanima stanemo ukraj, dok tamo ne moze na bolje nikako, naprotiv skorim snaznim padom udjela domicilnih stanovnika sasvim je izgledan pad u svim zivotnim segmentima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 ruj 2018, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
zaba1111 je napisao/la:
iJozo je napisao/la:

Da je pametna i ona bi se preselila u kvart u kojem nema muslimana.

Veliki zapadni gradovi nisu multi-kulti društva, već leopardova koža. Postoje naselja i kvartovi u kojima živi šljam i u kojima žive normalni ljudi. Nešto poput gradića i sela po Srednjoj Bosni.

Heh, da je pametna.
Hoces reci da ima pameti vise bi zaradjivala pa bi si mogla priuštiti bolji kvart sa Austrijancima.

Kaze mi jedan nas sto je iskren, a takvi su rijetki, kaze moj zaba1111, zivota nemas nikakvog, poso-kuca, a placa pokrije troškove i ostane malo, ode kaze previse na stanarinu, a djeca u razredu samo sa Turcima, Sirijcima, Kosovarima i pokojim nasim( Srbin i Musle), pa reko di su Austrijanci, kaze u drugim dijelovima, pa sto ti ne odes tamo, eh tamo je stanarina duplo skuplja.

Tako da nasi uglavnom zive po najlošijim kvartovima, po neuvjetnim stanovima, a djeca odrastaju u lošem okruzenju... i opet nece nazad, znaci da je ovdje barem naizgled jos gore, dugorocno je vrlo diskutabilno sto je bolje za buducost djece, cak i da ostane sve isto kao sad, a kamoli sto ova podrucja nisu potrosila svoje ekonomske potencijale i izgledan je rast ukoliko Muslimanima stanemo ukraj, dok tamo ne moze na bolje nikako, naprotiv skorim snaznim padom udjela domicilnih stanovnika sasvim je izgledan pad u svim zivotnim segmentima.


Sve to stoji samo je pitanje kako bi se stvari razvijale kod nas ako bi se otarasili Muslimana. Šanse su barem 50% da bi se krenulo istim stopama poput RH - žali Bože neovisnosti, vlastita država im porobila stanovništvo gore nego ijedan okupator.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 ruj 2018, 14:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6115
Ma jok, nema u nas sindikata, nema strajkova, nema poticaja , nema socijale, mi na to nismo navikli niti znamo za to, cak se i zdravstvo dijelom placa od prvog dana HB, kad sam ja bio srednja skola placala se i skolarina.
U BiH bi krenuo ubrzan rast samo da se Muslimani dozovu pameti i da se stabilizira politicka situacija, jer reokoh potencijali nisu potroseni, imamo sve preduvjete za niske poreze, BiH nije zaduzena, a los kreditni rejting je posljedica iskljucivo politcke nestabilnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 ruj 2018, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8142
Lokacija: Na rubu egzistencije
iJozo je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:

govori mi rodica u Beču, u predgrađu, kako je kad su oni doselili bilo možda 1-2 djece koji su stranci, a sad ih je 1-2 koji su Austrijanci.


Da je pametna i ona bi se preselila u kvart u kojem nema muslimana.

Veliki zapadni gradovi nisu multi-kulti društva, već leopardova koža. Postoje naselja i kvartovi u kojima živi šljam i u kojima žive normalni ljudi. Nešto poput gradića i sela po Srednjoj Bosni.


Prije 10 godina je to bilo predgradje s austrijancima. A nisu u unajmljenom, vec vlastitom stanu, pa ti mijenjaj.

Ne mozes toliko predvidjati.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 05 stu 2018, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Piše zabranjeni...

Najveći postotni pad stanovništva od 2011. do kraja 2017. u općinama Šibenskog zaleđa (sela sa starim srpskim stanovništvom)

Zatim navode da se u istom razdoblju u velikim gradovima povećao samo u Zagrebu, a zatim navode kako Solin ima najveći rast stanovništva u državi, dakle, Split je u plusu. Slavonska prijestolnica koja je mrtva i u kojoj su ostali samo uhljebi jer su zatucani i glasaju za HDZ koji ih upropaštava ima pad od 4.5%, a moderna, liberalna, multi-kulti tolerantna Rijeka koja glasa za Vojka ima pad od 7.4%.

Od ostalih mjesta sa većim padom stanovništva - Vukovar, Sisak, Glina, Knin, Pakrac i Hrvatska Kostajnica sa navjećim postotnim padom stanovništva.

Možemo objektivno reći kako se Srbima ne sviđa živjeti u našoj državi u kojoj imaju sva europska manjinska prava :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 05 stu 2018, 19:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4354
Mozda ti iz tih gradova vise iseljavaju BIH hrvati koji su tu dosli iza rata?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 05 stu 2018, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Eminencija je napisao/la:
Mozda ti iz tih gradova vise iseljavaju BIH hrvati koji su tu dosli iza rata?


Dobro jutro

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 05 stu 2018, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58741
Lokacija: DAZP HQ
https://novac.zabranjeni.hr/aktualno/hrva ... a/8020817/

na kraju ćemo imati 25 tisuća kupljenih novih auta više nego rođene djece.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 06 stu 2018, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Eminencija je napisao/la:
Mozda ti iz tih gradova vise iseljavaju BIH hrvati koji su tu dosli iza rata?

Sumnjam, to su mala mjesta, to je sve uhljebljeno i prima mirovinu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 16 stu 2018, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
U Izraelu su, kao i u Azerbejdžanu od unatrag nekoliko godina, državne penzije dostupne samo onima bez imovine. Dakle, državna penzija nije pravo, već socijalna pomoć.

U Izraelu, ugrubo, ako ti je plaća veća od minimalne, nemaš prava na puni iznos državne penzije, već samo oko polovice. Ako ti je plaća veća od prosječne, nemaš uopće prava na državnu penziju. Rađaj i školuj djecu.

http://www.btl.gov.il/English%20Homepag ... mwork.aspx

Državne penzije su samo za glupe koji o ničemu ne razmišljaju i bolje je da takvi niti ne rađaju djecu, da im država osigura životarenje do smrti.

U Hrvatskoj obrnuto. Država odvraća pametne od podizanja djece, daje penziju svima, čak i onima s plaćom većom od prosječne. Štoviše, još veću penziju nego onima s manjom plaćom. Još jače ih demotivira da ulažu u djecu.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 16 stu 2018, 15:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6229
Lokacija: Izvan sebe
iJozo je napisao/la:
U Izraelu su, kao i u Azerbejdžanu od unatrag nekoliko godina, državne penzije dostupne samo onima bez imovine. Dakle, državna penzija nije pravo, već socijalna pomoć.

U Izraelu, ugrubo, ako ti je plaća veća od minimalne, nemaš prava na puni iznos državne penzije, već samo oko polovice. Ako ti je plaća veća od prosječne, nemaš uopće prava na državnu penziju. Rađaj i školuj djecu.

http://www.btl.gov.il/English%20Homepag ... mwork.aspx

Državne penzije su samo za glupe koji o ničemu ne razmišljaju i bolje je da takvi niti ne rađaju djecu, da im država osigura životarenje do smrti.

U Hrvatskoj obrnuto. Država odvraća pametne od podizanja djece, daje penziju svima, čak i onima s plaćom većom od prosječne. Štoviše, još veću penziju nego onima s manjom plaćom. Još jače ih demotivira da ulažu u djecu.

Mozes ti imati desetero djece i da su svi inzinjeri i da ti to u starosti bas nista ne pomaze.
Ta djeca mogu otici bilo gdje da rade i da ne vode ni najmanju brigu o roditeljima.
U tom slucaju ces opet imati inervenciju drzave, ako roditelji nemaju penziju. Recimo moraces traziti nasilno da drzava prisili djecu da placaju izdrzavanje roditelja ili roditeljima dati penziju ili socijalu, sto je zalosno da nakon cijelog radnog vijeka padnu na te grane.
Po mome misljenju drzava mora svakom dati penziju i besplatan stan.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 16 stu 2018, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Old Fridolin je napisao/la:
Po mome misljenju drzava mora svakom dati penziju i besplatan stan.


To je subvencija nerađanja djece i pokreće spiralu izumiranja kakva je u RH već uzela maha. Istina, može se dogoditi da i osoba s većim brojem djece u starosti ostane bez njihove pomoći, ali to onda mnogo govori o tome kakav je roditelj ta osoba bila.

Socijalna pomoć da, ali lokalne razine, općinska. A ne penzija kao garantirano pravo. Dokaži da si bijeda koja će skapati od gladi bez socijale i neka ti ju onda općina udijeli.

Svaku kunu koju država nekome da mora prethodno nekome drugome oduzeti. Ako uzima onima s djecom da bi dala onima bez djece ili u prefriganijoj verziji, ako uzima djeci da bi dala nekima koji nisu njihovi roditelji, to je subvencioniranje izumiranja.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 22 stu 2018, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8142
Lokacija: Na rubu egzistencije




_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 23 stu 2018, 16:14 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
@ijozo čuješ li šterca, još 5 godina i odoše penzije


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 23 stu 2018, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Možda bi zbilja bilo bolje da nema mirovina. Mirovinski sustav je breme na plećima radnika jer on ne plaća za svoju mirovinu nego za mirovinu onih umirovljenika koji ju u tom trenutku koriste, a što će biti s radnikom i njegovom mirovinom kada ostari nitko ne može znati sa sigurnošću. Za vrijeme svoga rada radnik daje pola vlastitog novca državi da bi nekome osigurao neku udobnost i lijenost iako je i ta mirovina mala a natrag će također dobiti kikiriki dok država godinama troši poreze na gluposti. Hrvati su uvijek željeli viši standard i to je u redu, ali zamka je u tome što je u čovjekovoj prirodi da lagodan život uzrokuje propadanje jer se čovjek ulijeni i zapusti. Vidimo to kod Europljana i Japanaca koji su zbog udobnog i lakog života prestali imati djecu a u europskom slučaju su brzo izgubili i zdravi razum, ali i kod brojnih izumrlih životinjskih vrsta koje su živjele u jednoličnom okolišu kojem su se savršeno prilagodile i izumrle čim se on malo promijenio. Pogledajmo samo koje zemlje se protive imigrantskom ludilu, to su ove koje je komunizam izmaltretirao do te mjere da su i dan danas svjesni kakve opasnosti ih mogu zadesiti u životu, za razliku od zapada gdje svi žive u nekoj svojoj mentalnoj eutanaziji. Zato bi možda najbolje rješenje uistinu bilo ukinuti mirovine i dati radniku da cijeli život raspolaže sa svojim novcem ali svjestan da se dok je mlad i sposoban mora pobrinuti za sebe. Čista logika govori da bi se brzo oženio/udao, imao puno djece kao osigurač za starost i da bi cijeli radni vijek tražio što plaćenije poslove i iznalazio nove načine da stekne i zadrži što više kapitala, tj. uključio bi mozak i ne bi postao hrpa sala kao ovi u SAD-u na socijalnoj pomoći. Međutim, ako bi Hrvatska sama ukinula mirovine imali bi takav egzodus u zemlje EU da bismo uistinu postali pustinja tako da se takva reforma mora dogoditi na globalnoj razini a do tada se moramo snalaziti kako znamo i umijemo. Možda se potrebne promjene dogode kada zapad postane pretežno islamski pa će biti potrebno malo drugačije urediti društvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 00:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
mirv je napisao/la:
Možda bi zbilja bilo bolje da nema mirovina. Mirovinski sustav je breme na plećima radnika jer on ne plaća za svoju mirovinu nego za mirovinu onih umirovljenika koji ju u tom trenutku koriste, a što će biti s radnikom i njegovom mirovinom kada ostari nitko ne može znati sa sigurnošću. Za vrijeme svoga rada radnik daje pola vlastitog novca državi da bi nekome osigurao neku udobnost i lijenost iako je i ta mirovina mala a natrag će također dobiti kikiriki dok država godinama troši poreze na gluposti. Hrvati su uvijek željeli viši standard i to je u redu, ali zamka je u tome što je u čovjekovoj prirodi da lagodan život uzrokuje propadanje jer se čovjek ulijeni i zapusti. Vidimo to kod Europljana i Japanaca koji su zbog udobnog i lakog života prestali imati djecu a u europskom slučaju su brzo izgubili i zdravi razum, ali i kod brojnih izumrlih životinjskih vrsta koje su živjele u jednoličnom okolišu kojem su se savršeno prilagodile i izumrle čim se on malo promijenio. Pogledajmo samo koje zemlje se protive imigrantskom ludilu, to su ove koje je komunizam izmaltretirao do te mjere da su i dan danas svjesni kakve opasnosti ih mogu zadesiti u životu, za razliku od zapada gdje svi žive u nekoj svojoj mentalnoj eutanaziji. Zato bi možda najbolje rješenje uistinu bilo ukinuti mirovine i dati radniku da cijeli život raspolaže sa svojim novcem ali svjestan da se dok je mlad i sposoban mora pobrinuti za sebe. Čista logika govori da bi se brzo oženio/udao, imao puno djece kao osigurač za starost i da bi cijeli radni vijek tražio što plaćenije poslove i iznalazio nove načine da stekne i zadrži što više kapitala, tj. uključio bi mozak i ne bi postao hrpa sala kao ovi u SAD-u na socijalnoj pomoći. Međutim, ako bi Hrvatska sama ukinula mirovine imali bi takav egzodus u zemlje EU da bismo uistinu postali pustinja tako da se takva reforma mora dogoditi na globalnoj razini a do tada se moramo snalaziti kako znamo i umijemo. Možda se potrebne promjene dogode kada zapad postane pretežno islamski pa će biti potrebno malo drugačije urediti društvo.


Svakom radniku bi uslijed ukidanja doprinosa i poreza potrebnih za isplatu mirovina plaća porasla cca 100% i to bi uzrokovalo val iseljavanja. Ima smisla.

Ostavio bih ipak malu mogućnost da je zapravo obrnuto. Val iseljavanja imamo danas jer je neto plaća tamo gdje mladi idu dva-tri puta veća nego u SRH. Ukidanje doprinosa za penzije na iseljavanje bi moglo potaći jedino umirovljenike. :D

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 01:48 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
a jedno da je preselit sve penziće na sela, dat svakome po kravu kokoši i prikopanu njivu, onda bi moglo proć ukidanje penzija bez masovnog pomora


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 08:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ovaj iJozo samo što nije počeo rokati po starim ljudima uokolo. Prepojednostavljuje cijelu priču. Starce bi pobio, nas raselio po selima a ženama i djeci oduzeo prava. Hvala lijepa! Imaš toga u Indiji koliko hoćeš pa migriraj tamo.

Ja baš mislim da su starci iz cijele EU naša prilika. Vrlo lako mi je zamislivo da imamo mnoštvo staračkih domova uz Dunav npr. Jeftinije je nego sjevernije. Za domovima bi došli i radnici koji rade u njima a oni imaju djecu. Već sad penzić koji izda stan u Zagrebu i unajmi u Vukovaru isti, može živjeti od razlike najma, a kako je tek kad živiš u Beču. To donosi lovu a lova standard, na zapadu bogati imaju puno djece a ne sirotinja.

Isto tako mislim da će kako vrijeme odmiče puno mladih iz cijele EU otkriti Hrvatsku. Pogotovo obalu. Mi imamo mir, nemamo useljenika :D . Zato bi bilo bitno što manje lokalnih šerifa po obali imati, tu članstvo u EU puno čini na transparentnosti. Stranac koji bi sad probao otvorit mali obiteljski hotel negdje na moru bi to teško ostvario jer bi mu lokalci podmetali.

Mislim da se može, ali nizom sitnih poteza a ne nekim jednim revolucionarnim.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ovaj iJozo samo što nije počeo rokati po starim ljudima uokolo. Prepojednostavljuje cijelu priču. Starce bi pobio, nas raselio po selima a ženama i djeci oduzeo prava.


Vi ste krupni lažov gospodine Junuz.

Nema ništa poštenije od toga da starce u starosti uzdržavaju njihova vlastita djeca, a ne tuđa djeca silom državne palice. Ako bi to uzrokovalo bijedu kod onih penzionera koji su dva-tri puta pobacili svoje drugo i treće dijete i ako bi takvi posljedično morali žicati socijalnu pomoć od općine/države, to bi bila jako dobra opomena današnjim 40-godišnjacima da naštancaju još jedno-dvoje dok se može.

Ne bi nitko umro od gladi, to je sigurno.

Pred vama su život i smrt hrvatske nacije. Ako se odlučite zadržati demografski marksizam (mirovinski sustav) na snazi - vi birate smrt. Meni je drago ako toga Hrvati postaju svjesni. Dalje je na njima da odluče što im je više na srcu. Od vas osobno gospodine Junuz nisam ni očekivao drugačiji stav, jer ste koliko sam skužio većinu života proveli kao parazit na grbači poštenih radnih ljudi.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
iJozo je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ovaj iJozo samo što nije počeo rokati po starim ljudima uokolo. Prepojednostavljuje cijelu priču. Starce bi pobio, nas raselio po selima a ženama i djeci oduzeo prava.


Vi ste krupni lažov gospodine Junuz.

Nema ništa poštenije od toga da starce u starosti uzdržavaju njihova vlastita djeca, a ne tuđa djeca silom državne palice.

To je nemoguće u demokratskom sustavu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Nije nemoguće.

Istina je da umirovljenici odlučuju svake izbore, ali je isto tako istina da ih je moguće podijeliti i tako neutralizirati njihov otpor. Oni su do sada, govorim o Erhaziji, djelovali skladno kako bi se neprestano povećavale njihove privilegije, kako bi penzije koje nisu uštedili neprestano rasle i pratile standard. To im svaka vlast ispunjava i tako kupuje njihove glasove. Na prvi pogled može djelovati da to odgovara SVIM umirovljenicima, ali to nije tako. To odgovara SAMO onim umirovljenicima koji nemaju dvoje i više vlastite djece. Njihova djeca su oni koje se oporezuje da bi se neušteđene penzije isplaćivale.

Ako bi HZMO krahirao, od toga bi korist imali ne samo radnici, već i oni umirovljenici koji imaju (brojnu) djecu. Jer bi ih tada njihova djeca uz jednako ili čak manje opterećenje svojih primanja od sadašnjeg bez problema mogli uzdržavati.

Već sam više puta stavljao taj primjer ovdje. Dvoje umirovljenika koji su bili radni kolege i primaju jednaku penziju, recimo današnju prosječnu u iznosu 2000 kn. Jedan je imao četvero djece, drugi samo jedno dijete. Te njihove jednake penzije isplaćuju se oporezovanjem svih petero djece.

Ne treba biti matematički nobelovac za zaključiti da bi onome penzioneru s četvero djece bolje bilo da država ostavi njegovu djecu na miru i da mu ta njegova djeca direktno pomažu, kako Bog zapovijeda.

Omjer radnika i umirovljenika je približno 1.2 : 1. Šest radnika financira pet umirovljenika. U prijevodu, svaki umirovljenički par s dvoje ili više djece bi bio u plusu ukidanjem penzionog sustava.

Ukidanje dakako ne bi bilo moguće odjednom. Valjalo bi u prvom koraku dati mogućnost opt-outa iz HZMO-a svakom radniku koji to želi. Znači prekid oduzimanja doprinosa s plaće uz uvjet odricanja od državne mirovine. Tko voli HZMO i želi državnu penziju, nek izvoli nastaviti uplaćivati. I svesti isplate u okvire fonda, bez dotacija iz proračuna. HZMO bi crko sam od sebe, presušio. Od pljačke se rodio, od pljačke živio, od pljačke bi i umro.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
neki ljudi nemaju djecu (iz raznih razloga).
neki ljudi su pokopali svoju djecu.
radili čitav život.
ajmo ih eutanazirati da ne smetaju takvi bezdjecni.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Zašto bi ih eutanizirala?

Tko nema djecu morao bi prodati nekretnine koje ima, a ako nema nikakve imovine živio bi od mizerne socijalne pomoći.

To je tako Bog odredio, da život na kraju kazni one koji žive hedonistički i ne ulažu u djecu i da takvi služe kao opomena sljedećoj generaciji da ne bi postupala isto.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 143  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, goran2hr, iprodano, kily, Naša Kvačica, Robbie MO i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO